IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Dom Riko Tenshiryu

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-21, 11:52

- Jak chcesz... - odrzekł przenikliwym tonem do Nell i rozsiadł się w ławce. Mający wszystkiego dosyć chłopak położył łokieć na ławce i oparł na nim głowę spoglądając za okno obserwując ptaki i drzewa kołyszące się na wietrze. Riko wiedząc że marudny nauczyciel na pewno do czegoś się przyczepi związanego z nim olał lekcje z myślą *Jak się spruje to się spruje, nic tego nie zmieni*
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-21, 17:45

Nell siadła na swoim miejscu nie patrząc już na Riko. W oczach dziewczyny lśniła sugestia łez, ale póki co nie wydawało się, by miała zamiar pozwolić sobie na płacz. Tokodama tymczasem stanął przy biurku z hukiem odkładając dziennik na blat.
-W związku z chorobą Pani Nokoni dyrekcja poprosiła mnie, bym poprowadził wasze lekcje angielskiego.-Zaczął biolog tonem spokojnym i rzeczowym.-Posiadam odpowiednie wykształcenie językowe, oraz zdobyte co prawda w innej dziedzinie-kwalifikacje nauczycielskie, więc nie bójcie się o poziom merytoryczny zajęć.
-Dla tych, którzy mnie nie znają podaję swoje nazwisko.-Kontynuował ujmując kredę w smukłe palce.-Tokodama.
Nazwisko zostało błyskawicznie zapisane na tablicy. Biolog miał doskonały, czytelny i ultra poprawny styl pisma; każda literka aż cieszyła oczy.
-Informuję Was, że zachowanie Pana...-nauczyciel zerknął do dziennika.-...Tenshiryu załatwiło wam wszystkim test sprawdzający w postaci dyktanda.
Tokodama wyprostował się chowając ręce do kieszeni spodni.
-Wyciągnijcie kartki.
Po klasie rozszedł się nieprzyjemny pomruk a w chwilę później mokra od śliny kulka papieru przykleiła się do ucha Riko.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-21, 18:45

Riko zrzucając kulkę na ziemie spojrzał w kierunku klasy po czym pomyślał *Eh...głupia hołota, mogę się założyć że 60% tych tutaj będzie zwykłymi robolami ,a reszta z wyjątkami spocznie na ulicy*
Chłopak wyjął kartkę przygotowując się do pisania, cały czas spoglądał przez okno podziwiając dzieła matki natury. *Co za piękny widok, drzewo które zostało zasadzone przez naszych przodków żyje w pełni sił, a oni już pewnie gryzą piach*
- Eh...godne pożałowania - westchnął Riko wpatrzony w zieleń drzewa. - Prawdziwie godne żalu...
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-21, 20:49

Tokodama siadł na blacie nauczycielskiego biurka nogi zwieszając ku ziemi tak, że podeszwami mógłby szurać po podłodze. Ręce wsparł o kolana, głowę zwrócił ku oknu i przez chwilkę wydawał się nie zauważać reszty świata.
-Będę dyktował wam tekst w języku ojczystym a waszym zadaniem będzie zapisanie go po angielsku.-Oświadczył po dłuższej chwili.-Nie radzę ściągać ani rozmawiać.
Słowa o metodach nielegalnego wspomagania swej wiedzy zabrzmiały w jego ustach tak złowroga i lodowato, że nie sposób było nie dostać gęsiej skórki.
-Najpierw zajmiemy się pewnym cytatem.-Nauczyciel odchrząknął cicho.-"Jeśli ktoś cię uraził, a ty nie wiesz czy zrobił to naumyślnie nie uciekaj się do ostateczności, tylko wykorzystaj pierwszą dogodną sposobność i po prostu walnij go cegłą."
Skończywszy mówić Tobimura zerknął na klasę, co niezawodnie musiało być znakiem do pisania.

<P.S Nie, nie wierzę w nagłe przebłyski geniuszu językowego u postaci z podejściem do szkoły takim, jak u Twojej;]>
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-21, 21:29

Riko spoglądając kątem oka raz na kartkę ,raz na biologa uczącego angielskiego zaczął pisać na kartce przetłumaczony tekst. Przychodziło mu to z trudnościami lecz postarał się napisać jak najwięcej i z jak najmniejszą ilością błędów. Jasnowłosy chłopak nawet nie próbował siągać od innych bo wiedział że stary Tokodama tylko czeka na jego upadek na oczach całej klasy. Po translacji dość długiego zdania Riko oderwał wzrok od kartki i spojrzał za okno obserwując ptaki na drzewie.
*No dobra, niech już kończy gadać ten stary jełop bo nie mogę znieść jego paskudnego głosu*
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-22, 16:10

Jakby się nad tym głębiej zastanowić, to upadek Riko przed klasą już nastąpił. Kiedy? Ano wtedy, gdy orzekł, iż los klasy nic go nie obchodzi. Negatywne odczucia kolegów i koleżanek dało się znakomicie zauważyć w rzucanych ukradkowo nieprzyjaznych spojrzeniach, w smutnym wyrazie twarzy Nell, czy po prostu "w powietrzu". Tokodama tymczasem w spokoju dyktował kolejne, coraz trudniejsze powiedzonka i anegdotki do przetłumaczenia od czasu do czasu robiąc przerwę na spojrzenie w okno. W końcu nauczyciel zeskoczył zręcznie z blatu biurka i wsadził ręce w kieszenie.
-Odłóżcie długopisy i przesuńcie kartki w rogi waszych ławek.-Rozkazał spokojnie, po czym ruszył między uczniów zbierając ich przelane na papier wypociny.-Wyniki poznacie na jutrzejszej lekcji.
Teraz już wszyscy jawnie rzucali Riko nieprzyjazne spojrzenia, a niektórzy chłopcy zaciskali przy tym ręce w pięści. Oj tak...chyba właśnie narodził się klasowy nemezis. Jedynie Nell nie spoglądała na młodzieńca pozbawione wesołości spojrzenie wbijając w blat biurka, lub czasami w Tokodamę, który tymczasem odłożył zebrane prace na biurko.
-Możecie się już spakować...widzimy się jutro.-Rzucił nauczyciel a dzwonek na przerwę rozbrzmiał niemal równo z końcem jego słów.
Biolog spokojnie opuścił klasę pozostawiając uczniów, których następna lekcja (chemia) odbywała się w tym samym pomieszczeniu. Szepty szybko wypełniły ciszę i Riko dobrze wiedział, że wszyscy go w tej chwili obgadują.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-22, 20:01

Chłopak spojrzał na Nell kątem oka po czym od razu uciekł wzrokiem w stronę okna obserwując boisko oraz ulice naprzeciwko szkoły. Nie obchodziły go słowa innych uczniów, wpatrując się w krajobraz zza okna postanowił właśnie tak spędzić przerwę.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-23, 17:37

Nell podniosła się z miejsca, po czym nie podnosząc zbytnio wzroku opuściła klasę. Na boisku tymczasem odbywały się iście komediowe sceny. Tasakawa wraz ze swymi ochroniarzami klęczał przy samej krawędzi betonu na granicy z trawnikiem i małymi łazienkowymi nożyczkami wyrównywał źdźbła trawy, których długość była co chwilkę kontrolowana przez pana Tobimurę. Wuefista dzierżył w rękach spory wskaźnik z bambusa, którym od czasu do czasu wymachiwał z iście samurajską wprawą. Każdy ruch drewnianego przyrządu sprawiał, że szkolny mafiozo kulił się niczym przerażony żołnierz w okopie, oczywiście wraz ze swymi nieodłącznymi ochroniarzami. Kawałek od nauczyciela i jego "ofiar" stała spora grupka uczniów, którzy co rusz wybuchali gromkim śmiechem.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-23, 20:05

*Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie* - pomyślał Riko oglądając komedie odgrywaną na boisku wśród tłumów. Po chwili obserwacji zamieszania chłopak spojrzał na zegar ścienny po czym oddał się podziwianiu lekko zachmurzonych chmur.
- Ciekawe co szykuje dla mnie ta menda od biologi - westchnął Riko nie przerywając podziwiania nieba.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-26, 18:58

Po chwili na boisku pojawiła Nell. Dziewczyna szła jakby skurczona obejmując się ramionami a głowę trzymała bardzo nisko tak, że dojrzenie jej twarzy było po prostu niemożliwe. Nie spoglądając na nikogo ruszyła za budynki, w których zwykle uczniowie przygotowywali się do wuefu, po czym zniknęła za ich bielonymi ścianami. Tasakawa tymczasem z dziwnie płaczliwą miną wysłuchiwał wrzasków krzyczącego na niego Tobimury kuląc się za każdym razem, gdy nauczyciel unosił swój bambusowy wskaźnik. Nożyczki wypadły z rąk szkolnego mafiozo, który zaczął ich gorączkowo szukać nie zauważając, iż zguba leży tuż przy jego prawym kolanie...czyżby wpływ stresu i upokorzenia?
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-26, 19:30

*Może powinienem z nią pogadać?*
Riko ze spuszczoną głową ruszył szybkim krokiem w kierunku drzwi klasy. Nie spoglądając na nikogo wyszedł z sali i zaczął kierować się w miejsce pobytu Nell aby z nią porozmawiać.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-27, 12:16

Przechodząc przez boisko Riko usłyszał kilka kolejnych salw śmiechu, a potem ciche łkanie wydawane najpewniej przez upokorzonego i zupełnie już pokonanego Tasakawę. Po krótkiej chwili poszukiwań chłopakowi udało się odnaleźć Nell, która skryła się za budynkiem damskiej przebieralni. Dziewczyna siedziała na ziemi obejmując nogi ramionami z czołem opartym o kolana. W tej pozycji prawie nie było widać jej twarzy, jednak sama pozycja świadczyła, iż bywała już w lepszym humorze. Nell zdawała się w żaden sposób nie zauważać obecności Riko.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2009-12-27, 12:41

*...*
Riko wolnym krokiem zbliżył się do Nell, objął ją spokojnym i płynnym ruchem po czym powiedział - Przepraszam, przepraszam za wszystko Nell...
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-04, 22:38

Dziewczyna uniosła głowę i wbiła w Riko spojrzenie swych dużych oczu. O dziwo Nell wcale nie płakała i jedynie przygaszone i pozbawione zwykłej wesołości spojrzenie zdradzało jej stan.
-Co próbowałeś sobie udowodnić okłamując mnie?-Zapytała cichym, spokojnym tonem.-Chciałeś sobie pokazać jaki jesteś twardy i męski?
W głosie Nell nie dało się wyróżnić ani czułości ani pogardy, widać dziewczyna miała tendencję do gniewania się "na spokojnie". Ramię, którym Riko ją obejmował nie wydawało się czynić jej żadnej różnicy, ot nie strząsnęła go z siebie ani nie wtuliła się w chłopaka. Od strony boiska dobiegły głośne śmiechy oraz nieco cichsze łkanie...widać Tasakawa wciąż był zmuszony do przeżywania katuszy serwowanych mu przez Tobimurę.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-04, 22:50

- Czasem tak bywa...kocham Cie. Wybaczysz mi? Proszę... - chłopak z miną wyrażającą dogłębny smutek w duszy powtarzała po cichu do Nell że ją kocha i przeprasza.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-04, 23:11

-Najpierw powiedz mi dokładnie co Cię dziś spotkało.-Rozkazała twardo Nell...to niesamowite, jak władcza umie być kobieta, czyż nie?-I lepiej nie kręć.
Pewna cześć Riko chciała zapewne przeinaczyć niektóre fakty tak, by wina poszła na całą resztę świata. Czy było jednak warto kłamać? Ach, wybory, wybory...wszyscy je kochamy, czyż nie?
Na boisku zapadła cisza, co oznaczało najpewniej, iż Tokodama chwilowo odpuścił zupełnie już zapewne upokorzonemu szkolnemu mafiozo.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-04, 23:30

- Nell...możemy się przejść? Wszystko i opowiem - Riko wstał i podał rękę dziewczynie - chodźmy powiem Ci całą prawdę...
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-05, 22:03

Czasami los bywa naprawdę złośliwy, a co gorsza złośliwość jego oparta jest na zimnej logice. Dźwięk dzwonka rozdarł powietrze dokładnie w momencie, gdy Nell schwyciła rękę Riko i z wdziękiem dźwignęła się na nogi. Dziewczyna zerknęła w stronę boiska, po czym ponownie spojrzała na młodzieńca przed sobą. Z jej oczu zniknął już smutek, pozostała jedynie niezłomna władczość typowa dla kobie o silnych charakterach.
-Po lekcjach.-Rzuciła wspierając ręce na biodrach.-Tylko nie próbuj się migać albo kłamać, jasne?
Dźwięk dzwonka zamarł nagle ogłaszając, iż najwyższy czas na pofatygowanie się go klas lekcyjnych. Nell wspięła się na palce i szybko ucałowała policzek Riko, po czym przysunęła wargi do jego ucha.
-Ostatni w klasie stawia jutro coś dobrego.-Wyszeptała, po czym pchnęła chłopca tylko po to, by pędem ruszyć w stronę wejścia do szkoły.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-05, 22:40

Chłopak po chwilowym zaćmieniu stał w miejscu myśląc nad słowami Nell "stawia jutro coś dobrego". Po krótkiej chwili Riko ruszył w kierunku klasy za Nell. Chłopak w czasie biegu spojrzał jeszcze w niebo zobaczył jednego ptaka na niebie który nie zwrócił jego większej uwagi ani nie zakłócił jego rytmu biegu.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   2010-01-06, 09:13

Riko jakimś cudem nadrobił dystans dzielący go od dziewczyny i koniec końców wygrał zakład. Reszta lekcji minęła bez większych komplikacji i już wkrótce ostatni tego dnia dzwonek ogłosił koniec zajęć lekcyjnych. Była godzina 15.30, więc do 17.00 pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Nell przez resztę zajęć zachowywała się już w miarę normalnie, choć łatwo było zauważyć, iż gdy patrzyła na Riko jej spojrzenie przybierało nieco władczy ton, który zdawał się mówić:"Jeszcze Ci nie wybaczyłam, więc się postaraj".
-To gdzie chcesz pospacerować?-Zagadnęła gdy oboje wyszli ze szkoły.
Opcji było wiele, warto było jednak brać pod uwagę szlaban u biologa. Najbliżej szkoły znajdował się park oraz (nieco dalej) całkiem duże centrum handlowe wypełnione po brzegi kawiarniami, lodziarniami i innymi miejscami dobrymi dla każdej pary. Pogoda była niezła, wiatr trochę się uspokoił i obecnie ograniczał się do delikatnych powiewów orzeźwiającego powietrza, które leciutko poruszały włosami Nell. Wszędzie dookoła grupki uczniów żartowały, śmiały się, umawiał na spotkania lub po prostu narzekały na nauczycieli. Wiele osób machało do dziewczyny, życzyło jej dobrego dnia lub zwyczajnie posyłało uśmiechy, lecz tylko nieliczne były równie uprzejme w stosunku do Riko. Chłopak dopiero teraz uświadomił sobie jak popularna jest Nell i jak odizolowany od ogółu uczniów jest on sam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Dom Riko Tenshiryu   

Powrót do góry Go down
 
Dom Riko Tenshiryu
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Ziemia :: Karakura :: Tereny Mieszkalne-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs