IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Nowa rasa - zmodyfikowana dusza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 12:35

Tak jak wczoraj obiecałem - przygotowałem wstępny projekt "nowej" rasy - zmodyfikowanej duszy. Proszę o opinie. Moje osobiste dygresje będą zabarwione na ruszoffo

Poza zwykłymi duszami istnieje jeszcze ich sztuczny substytut - sztuczne dusze. Pierwotnie zostały one stworzone jako uzupełnienie Gigai - gdy z pewnych powodów Shinigami musiał je opuścić by uzyskać pełnie swojej mocy, po prostu połykał pigułkę. Wtedy zostawał uwolniony z Gigai, a na jego miejsce wchodziła sztuczna dusza. Miało to zachować pozory w czasie wykonywania pewnych zadań. Później wpadnięto na pomysł wykorzystania zmodyfikowanych sztucznych dusz z hollowami. Niestety na skutek sprzeczności z normami etycznymi (pomysł na wykorzystanie ludzkich zwłok) zostały niegdyś niemalże całkowicie zniszczone... aczkolwiek w ostatnich czasach zaczęło się ich pojawiać coraz więcej. Co jest źródłem ich powstawania? Czy może raczej... kto?
Z definicji zmodyfikowana dusza jest to dusza o pewnych specyficznych, unikalnych dla danego osobnika umiejętnościach. Najczęściej powstaje ona w sposób sztuczny, i jest zamknięta w formie pigułki. Ich dodatkową właściwością jest to, że mogą zostać wykorzystane do animowania zarówno ciał żywych jak i martwych (w tym przedmiotów takich jak pluszowe zabawki).

Cechy

+3 Kontrola Reiatsu (Z uwagi na to że jednak muszą widzieć hollowy, a z drugiej byłoby kiepsko gdyby zostały wykryte)
-2 psychika (Z tego samego powodu co u Shinigami ; p)
+3 (Albo i 4, zależy od was) do jednej z podanych statystyk: siła, zręczność, szybkość, wytrzymałość (Z uwagi na w pewnym sensie dobroczynny wpływ obecności zmodyfikowanej duszy na ciało... a co do samego doboru statystyk, to może i inteligencja? Acz ja bym osobiście został przy tych czysto fizycznych)

Możliwość zmiany ciała (Przy czym zawsze niezmienne pozostają: inteligencja, psychika, rei i kontrola rei. W przypadku jeżeli pewna statystyka fizyczna ciała jest mniejsza niż duszy, to ciało dostosowuje się do duszy. Natomiast jeżeli pewna statystyka ciała jest większa niż duszy, to tymczasowo się liczy statystyka ciała. Jednak ciało dąży do równowagi z duszą, czyli innymi słowy, statystki ciała spadają do poziomu duszy. Najczęściej następuje to w przeciągu tygodnia)

Jedna specjalna umiejętność -Podobnie jak w przypadku ludzi, dusza otrzymuje +10 (Albo i więcej, jak uznacie) do statystyki na której bazuje. Jednak nie istnieje w niej podział na ofensywną czy defensywną. Nie zmienia to jednak faktu że nie odkrywa się wszystkich jej możliwości już na samym początku. Może być fizyczna (Tak jak wzmocnienie nóg u Kona) jak i bazująca na mocy duchowej i inteligencji użytkownika (Ririn i jej iluzje)

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160

Ostatnio zmieniony przez Ekkusu dnia Nie 27 Gru 2009 - 13:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 13:29

Powrót do góry Go down
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 18:38

Hmmm ja w zasadzie byłabym za, tylko czy taka dusza mogła by potem stać się shinigami ? Bo jak pamiętam miały być zniszczone przez SS (kon). Inaczej się sprawia miała do sztucznych dusz bez zdolności, a takim by chyba ludzie nie grali, bo w końcu ich było kilka rodzai.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 18:46

Cytat :
Niestety na skutek sprzeczności z normami etycznymi (pomysł na wykorzystanie ludzkich zwłok) zostały niegdyś niemalże całkowicie zniszczone... aczkolwiek w ostatnich czasach zaczęło się ich pojawiać coraz więcej. Co jest źródłem ich powstawania? Czy może raczej... kto?

Wątpię by mogła się stać... ogólnie sztuczne dusze nie mają jakiś mocy i mają formę użytkową, więc jeżeli nagle SS odkryłoby że taka dusza ma wolną wolę, zapewne by ją zniszczyli. Co prawda sprawa przedstawiałaby się inaczej w tym marginesie innych przypadków, które nie do końca podpadają pod te kryteria (np. nie są "zamknięte" w cukierku) ale w takim razie jak by dostawały się do ciała? Opętanie? Hmmmm... czy ja wiem? Wtedy może by to przeszło. Pytanie tylko - czy dopuszczamy taką możliwość i takie odstępy od normy?

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 18:53

Osobiście uważam że w wielkiej ewentualności można by dodać zmianę ZD na Shinigami, i była by to sprawa MG jak prowadzi, trzeba by jednak zastrzec w tym wypadku 2 rzeczy:
- Że dzieje się tak rzadko i mg nie mogą nadużywać takich przemian
- Nie można zacząć Shinigami ze zmodyfikowanej, tylko do tego dojść...

Przynajmniej ja tak myślę. Rasę można dodać, zawsze będzie jakaś różnorodność.
Niemniej decyzje ostatecznie powinien podjąć Roten .

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 18:56

Osobiście sądzę że sam pomysł jest w miarę ok... tylko należy przedyskutować niuanse tej rasy. Ale jeżeli nikt nie ma nic przeciwko, to trzeba by tylko poinformować Rota o tej propozycji. I faktycznie, wtedy zdecyduje - dawać czy nie dawać?

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 19:49

Więc tak, ogólnie zmodyfikowane dusze zazwyczaj nie cieszą się zbytnią popularnością. Kiedyś były, ale zostały zmienione na wyłącznie NPC, bo nikt nimi nie grał. W każdym razie, jeśli chcecie, aby znowu była ta rasa, nie ma problemu.

Zmodyfikowane dusze nie powinny być w stanie stać się Shinigami. Dlaczego? Dusza będąca w ciele jest jak człowiek, ale poza nim, jest pigułką, więc z natury rzeczy wynikałoby, że jeśli taka zmodyfikowana dusza będzie chciała przejść do swojej formy duchowej i być shinigami - wypadnie z ciała i będzie... pigułką.

A co do ich mocy zmodyfikowanych dusz - moim zdaniem powinny być tego typu, jak tamtej trójki (chyba) z fillerów (Rin itp.). Moce powinni znać od początku bądź poznawać szybko, a potem je jedynie doskonalić. Sam rodzaj mocy z kolei nie powinien być bezpośrednio typu ofensywnego, lecz po prostu "wsparcia".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa - zmodyfikowana dusza   Nie 27 Gru 2009 - 20:17

O ile dobrze pamiętam jest taka brama która zmienia ciało fizyczne na duchowe. Więc gdyby pójść tym śladem... to teoretycznie jest to możliwe by zmodyfikowana dusza stała się shinigami. Ale trochę by było z tym zachodu...

A co do mocy, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie Boss. Ja dałem tylko propozycje - czy sie przyjmie bądź czy ludzie będą ją chcieli - zależy to tylko od graczy. Ja się wysiliłem bo Kamys coś tam powiedziała że to co mi chodzi po głowie odnośnie postaci pasowało by na zmodyfikowaną duszę. Czy inni będą zainteresowani - nie wiem. Ja chce tylko sympatyczną roślinkę ze wszystkimi ich cechami chodzącą po padole ziemskim ^^

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora