IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Pewien brak balansu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Korin

Oddział : Fraccion
Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
220/220  (220/220)
Punkty Reiatsu:
692/692  (692/692)

PisanieTemat: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 10:02

Przeglądając materiały dotyczące dostępnych na naszym forum profesji przypomniałem sobie o pewnej kwestii dotyczącej ich premii i minusów do statystyk.
Mam otóż nieodparte wrażenie, iż Hollow zostały nieco pokrzywdzone, jeśli chodzi o powyższy aspekt tej rasy. Chciałbym to pokazać za pomocą porównania:
Shinigami:
-3 Psychika
+1 Siła
+1 Reiatsu
+2 Szybkość

Dusza:
-1 Siła
-1 Inteligencja
-1 Wytrzymałość
+2 Wolne Punkty
+3 Psychika

Hollow:
+3 Siła
-1 Wytrzymałość
-2 Szybkość
-4 Inteligencja

Czy tylko ja uważam, że Puści zostali w tym aspekcie nieco poszkodowani? Żadna inna rasa nie ma tak małej premii w porównaniu do tak dużych minusów (nie tylko -4 do inteligencji, ale i nie wiedzieć czemu, ujemne punkty do wytrzymałości i szybkości).
Kwestia ta nurtowała mnie już, gdy dawno temu tworzyłem tu swojego Korina, zapomniałem o niej jednak i dopiero zostawszy MG ponownie sobie o niej przypomniałem. Nie chcę tu narazie dawać żadnych propozycji odnośnie rozwiązania tego problemu, zrobię to, jeśli ktoś jeszcze uzna, iż ów problem w ogóle istnieje.

Moja postać:
W formie normalnej
W formie Resurrection
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 10:14

Owszem, sumujac te modyfikatory hollow jest zdaje sie jedynym, ktory bilans ma ujemny. Nie bede udawal, ze mi to przeszkadza. Nie zagram nigdy takim. Jak juz wspominalem Ci w pm, moim zdaniem balansu nie ma w wielu innych miejscach.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 10:22

Spoglądając na całość to istotnie, można mieć takie wrażenie. Shinigami wychodzi w sumie na +1 sumując minusy i plusy, Dusza +2 a Hollow na -4. No fakt, dość szybko może to nadrobić pożartymi duszami, z których wyciąga punkty Rei czy to stałe czy tymczasowe. Mimo to w żadnym systemie jaki znam, żadna rasa nie ma tak sporo do tyłu, zawsze ma coś dla wyrównania.
Zatem tak czy siak do poprawy.
Co do innych mechanicznych zmian w całości przydałoby się stworzyć jednolity system mechaniki do walk, a nie każdy MG sobie. Przez co nie ma balansu jak wspomniał Tsuna-san. Chyba sam się wezmę za stworzenie takowego, który by jednak musiał zostać przyjęty przez wszystkich MG. A to raczej ciężki orzech.

---------------
Dziadek Szyderca

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 10:58

Ho ho ho! Cóż to me oczęta widzą... Zgadzam się z Dziadkiem Szydercą.
Właściwie bardzo mnie to gryzło przy tworzeniu mej postaci, jednak sądziłem, że jeżeli tak jest, to drogi admin czuwający nad balansem we wszechświecie jakoś by to zbalansował.

Mimo, że moja ocena sytuacji może wydać się nieobiektywna - jako, że sam gram Hollowem - to rzeczywiście społeczność bogu ducha winnych Pustych wydaje się być pokrzywdzona. Pomimo boostów, które i tak są czasowe wypadamy gorzej :<. <sad face>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 11:37

Ogólnie ten system jest o kant tyłka potłuc. Na początku gracze są za słabi, a później po prostu nie mają co zrobić ze swoim Rei.... no chyba że jest możliwość by przeznaczyć sympatyczne 50 punktów w siłę.
Ale wracając... zgadzam się z tym. Podpisuję się pod tym wszystkimi mackami.

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ginyu Kaien

Mistrz Gry : El Muere Padro Diablo

Karta Postaci
Punkty Życia:
60/60  (60/60)
Punkty Reiatsu:
42/42  (42/42)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 12:18

Ja osobiście uważam, że to dosyć słuszne bo jak widzimy w Anime, Puści są zazwyczaj tępi, atakuję bezpośrednio i nie są jakimiś tam mocarzami, jak widzimy nawet w anime jak Ichigo zostaje zastępczym shinigami to od razu pokonuję tych początkujących pustych, lecz ci już troche bardziej rozwinięci powodowali problemy, mimo to nie podpisuję się pod tym bo to jest dosyć słuszne, a tak odbiegając od tematu Pusty "zabity" przez Shinigami nie znika tylko staje się mieszkańcem seireitei, więc nie wiem czemu pusty "zabity" przez Shinigami zostaje usunięty z gry. Rozumiem amnezję, lecz nie unicestwienie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 12:26

No spoko, ale dlaczego w zamian za to otrzymują tylko +2 do siły (i do tego karę do wytrzymałości) Skoro są "niby" bezmózgimi stworami, to niech przynajmniej będzie to widać po statystykach fizycznych... bo tak to wychodzi że to jakieś głupie pokraki ; p

A co do postulatu wniesionego przez Ginyu... zostaje usunięty bo nie jest już pustym. Jeżeli gracz chce kontynuować jego historie - to niech zrobi KP. Tylko że to już będzie dusza a nie hollow, czyli jakby nie patrzeć zupełnie inna postać pod względem mechaniki.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 13:18

Że co? Słucham? Przepraszam? To mnie tu się obgaduje?

Powiedzmy tak. To prawda, że Kurosaki kosił Pustych jak chciał, na początku serii. Głównie z powodu, że były to randomy, które same mu się pchały pod ostrze. Jednak, co parę odcinków pojawiał się silniejszy Pusty - Grand Fisher, Shrieker itd. Zauważmy, że walka z tymi dwoma zabierała z dwa epizody. A przecież to były zwykłe bezmózgie Hollowy!
Te randomowe Hollowy można porównać do początkujących Shinigami, których przeciętny Pusty miał na hita czy dwa. W końcu to, czego Shini uczy się przez 4 lata w akademii, Hollow poznaje w minutę.
Jak można zauważyć, wraz z rozwojem i ilością pożartych dusz, Hollowy nabierały/odzyskiwały coraz więcej ludzkich cech. Np. Zdolność mowy, większy rozsądek.
Dlatego sądzę, że Puści nie powinni mieć minusów do cech Fizycznych, Co najwyżej do Inta i Psychiki (cóż, sądzę, że psychika człowieka, który stał się Hollowem ulega "raczej" pogorszeniu) A minusy do WT i SZ zamienić na plusy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 13:47

Cytat :
W końcu to, czego Shini uczy się przez 4 lata w akademii, Hollow poznaje w minutę.
Czyli mianowicie czego uczy sie w te minute? Bycia wielka, silna bestia z ostrymi zebami i pazurami? Ktora ugania sie z zwyklymi przerazonymi duszyczkami? Wilk tez poradzi sobie ze zwyklym czlowiekiem, a nie jest to przeciez jakas mityczna bestia. Ze szkolonym lowca niekoniecznie.

Cytat :
początkujących Shinigami, których przeciętny Pusty miał na hita czy dwa.
Z braku definicji poczatkujacego shinigami i przecietnego hollowa, kto kogo pokona zalezy wylacznie od indywidualnych preferencji. W dodatku to MG ostatecznie okresla ile znacza te liczby, chocby nie wiem jak byly male, albo wielkie. Gracz przecietny hollow zapewne pokona poczatkujacego shinigami, a gracz poczatkujacy shinigami pewnie poradzi sobie z przecietnym hollowem.

System jest z pewnoscia bardzo uproszczony. Nad mechanikami ludzie pracuja latami, a i tak znajda sie niedociagniecia. Jednemu cos sie bedzie podobac, innemu nie. Zlozonosci swiata nie da sie wiernie odwzorowac w tabelkach. Poza tym patrzec nalezy chyba na calosc dostepnej kariery, a nie wylacznie kilka punktow startowych.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ginyu Kaien

Mistrz Gry : El Muere Padro Diablo

Karta Postaci
Punkty Życia:
60/60  (60/60)
Punkty Reiatsu:
42/42  (42/42)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 13:58

Ja myślę, że to jednak słuszne, ponieważ Hollow (z tego co słyszałem)ma bonusy w postaci bonusów reaitsu za każdą pożartą duszyczkę, hollowa, bądź shinigami'ego. [Tak poza tematem tu rozgorzała dyskusja, a są nie sprawdzone KP]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 14:22

Cytat :
Czyli mianowicie czego uczy sie w te minute? Bycia wielka, silna bestia z ostrymi zebami i pazurami? Ktora ugania sie z zwyklymi przerazonymi duszyczkami? Wilk tez poradzi sobie ze zwyklym czlowiekiem, a nie jest to przeciez jakas mityczna bestia. Ze szkolonym lowca niekoniecznie.

Nabiera siły, wytrzymałości, instynktownie wiedzy o Reiatsu. Tego wszystkiego Shini uczą się przez 4 lata. Choć ubrałeś to w drastyczne słowa, to tak.

Cytat :
Z braku definicji poczatkujacego shinigami i przecietnego hollowa, kto kogo pokona zalezy wylacznie od indywidualnych preferencji. W dodatku to MG ostatecznie okresla ile znacza te liczby, chocby nie wiem jak byly male, albo wielkie. Gracz przecietny hollow zapewne pokona poczatkujacego shinigami, a gracz poczatkujacy shinigami pewnie poradzi sobie z przecietnym hollowem.

Hm... Początkujący Shinigami, definicja, pomyślmy... Shinigami, który dopiero co ukończył akademię, hm?
Przeciętny Hollow, hm... Shrieker? Ni to mocne, ni to słabe.
Póki co mówię tu o anime i tamtych realiach. Playerów ani GMów w to nie mieszajmy, bo to inna historia.

Cytat :
Ja myślę, że to jednak słuszne, ponieważ Hollow (z tego co słyszałem)ma bonusy w postaci bonusów reaitsu za każdą pożartą duszyczkę, hollowa, bądź shinigami'ego. [Tak poza tematem tu rozgorzała dyskusja, a są nie sprawdzone KP]

Te bonusy są tymczasowe. Chodzi po prostu o to, że Pusty ma nieuzasadnione minusy do Szybkości i Wt, które IMO powinny podskoczyć miast zaniżyć. Tak jak podałem, powinien mieć minusy do Psychiki itd.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 14:44

Bonusy nie tymczasowe czy tymczasowe... chcecie balansu zróbcie wszystkim... Dodatkowo Hollow potem przy zmianach znaczne wzrosty statów, shinigami takich zmian nie przechodzi, no chyba że w Viza, ale ja nie polecam osobiście o ile się nie ma xxx psychiki.. Zaś ta jest najtrudniejsza do zdobycia statą

Tyle odemnie - dla mnie w porządku... a żeby nie było moja następna postać to chyba będzie hollow.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 15:01

Cytat :
(...)shinigami takich zmian nie przechodzi, (...)

Zaraz, czyli Shinigami nawet nie dostają boost'ów z Shikai?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 15:02

Ja ogolnie miałem nawet parę pomysłów na hollowa (Może niektórzy pamiętają opis wyglądu i charakterutakiego jednego który napisałem by pokazać komuś, że jednak da się to wykonać)... ostatecznie jednak postanowiłem zająć się uprawą roślin.

Ale jak już zresztą mówiłem, robienie systemu to paskudna sprawa... trudno tak coś zrobić, by wszystko się trzymało kupy i nie wystawało bądź nie było zbyt wklęsłe w którejś części... tak czy siak jak dla mnie to Hollow ma najbardziej przekichane na początku. Ale tak jak Kamys wspomniała - później jest już o wiele lepiej. Ahhhh... I dunno... ja tylko wiem że kara do wytrzymałości jest... głupia. Jeżeli się już czegoś uczepić - to psyche i ew. kontroli Rei.

Co do Shikai - to zależy od MG... a przynajmniej tak mi sie coś majaczy.

Statystyki:

Ostatnio zmieniony przez Ekkusu dnia Sob 6 Lut 2010 - 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 15:03

Nie dostaje bostów, chyba że takowe daje im Zanpakutou.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?

Ostatnio zmieniony przez Takagi Niizuki dnia Sob 6 Lut 2010 - 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Korin

Oddział : Fraccion
Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
220/220  (220/220)
Punkty Reiatsu:
692/692  (692/692)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 15:03

Cóż, osobiście z radością wymieniłbym czasowe wzmacniacze na normalne bonusy do stat. Moja propozycja to po prostu zlikwidowanie minusów fizycznych...są po prostu niczym nie uzasadnione i zdecydowanie bez sensu.
Co do wzmocnień za pożarte dusze to nie uważam ich za potrzebne-nie lepiej zainwestować w np. jeden punkt do jakiejś statystyki po pożarciu którejś z kolei silnej duszy? Odpowiadałoby to treningowi shinigami (hollow nie mają ku temu za wiele okazji...muszą wszak ciągle walczyć o przetrwanie, a nie spacerować po szkolnym korytarzu).

Sumując moje zdanie:
a)Minusy do statystyk fizycznych są nieuzasadnione i moim skromnym zdaniem nie powinno ich być,
b)Czasowe dopałki za pożarcie duszy można wymienić na uzupełnienie utraconego reiatsu, opcjonalnie na malutki (z rzędu 1 punktu) plus po pożarciu, np. 10 silniejszych (klasy shinigami, quincy itp) dusz,
c)Zaleta Pożeracza mogłaby wtedy np. zmniejszać te wymagania do 8-9,
d)Minus do inteligencji jest zrozumiały-po przemianie następuje zawsze pewne zezwierzęcenie.

Mam nadzieję, że Kamys to przeczyta i rozważy. Nie mam też zamiaru niczego wymuszać, chciałby po prostu znać jej zdanie co do powyższych punktów.

Moja postać:
W formie normalnej
W formie Resurrection
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sob 6 Lut 2010 - 15:50

Wiesz Kor.. jak chcesz robić rewolucje to:

Przykłaodowo popatrzmy na shinigami

Cechy:
-3 Psychika
+1 Siła
+1 Reiatsu
+2 Szybkość
Shinigami zaczynają w Soul Society, jako studenci akademii shinigami (nowi).
Shinigami wybiera jedną z dwóch premii:
1. +3 Inteligencji
lub
2. +2 Zręczności

Dlaczego shini ma - 3 do psychiki ? gdyby jej nie podsieć zaczyna się z 2, co oznacza że za każdym razem musi posikać się ze strachu jak znaczy hollow, a przecież oni szkoleni są do zabijania hollow.

Co do statów za pożarcie duszy jestem raczej przeciw, bo mimo wszytko jednak hollow ma trening, jak by to ując... Jego przetrwanie jest jego treningiem. Tak naprawdę z treningi gracze wiele nie daja (przynajmniej u mnie bo mnie nie urzadza opis "2 miechy podnosiłem worek z ziemnikami"), więcej statów dostaje się w nagrodę za sesje ładnie odegrane (przynajmniej u mnie), co oznacza że hollow by dostał + za silne dusze i + za sesje i to na stałe - nie podobnie mi się...

Stąd jestem za brakiem rewolucji, bo jak zaczniemy to nie skończymy... A poza tym hollow jest dla mnie i tak silna profesją, nie początkowo, bo początkowo najlepiej ma się człek, ale jak już wejdzie w arrncara to przepraszam ale mało kto ma szanse dogonić postać w
statach

Weźmy twoją postać i postać Rotena którego postać w zasadzie jest najstarszą na forum (?), i porównajmy staty.

PS

Nie wszystkie hollow były silne, pachołki na jedno sieknięcie nie powiedziałam żeby miały silne staty fizyczne, ale gracz nie zaczyna jako pachołek bo zaczyna z dodatkowymi 10+ punktami statsów

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 11:45

Zwracając uwagę na dość tyranizujący pomysł z narzucaniem ile co się komu i za co należy punktów chciałbym aby reszta Mistrzów Gry również się wypowiedziała na ten temat. Kto jest za ograniczeniami, kto przeciw, wedle tego co napisałaś Kamys - testowo czyli co powiedzą również inni MG a nie tylko Admin. Bo jesteśmy tu dla graczy i dla dobrej zabawy. A nie po to aby sobie utrudniać to życie ograniczeniami, które pasują tylko paru osobom, a reszta ma się podporządkować.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 12:17

Nie podoba mi się to... znaczy się osoba która trenuje przez dwa tygodnie osiągnie niewiele mniej niż taka która ćwiczy przez dwa lata? Coś tutaj nie gra... poza tym - co z tego że jest to jeden post? TS'y stosuje się wtedy kiedy nic ciekawego, zaskakującego się nie dzieje, by przesunąć akcje nieco do przodu. Ale... wymaga się wtedy dosyć obszernego opisania tych typowych czynności. Im lepiej gracz to zrobi, tym większa premie powinien dostać. I teraz - czy naprawdę ta różnica dwóch-trzech punktów jest wystarczająca dla kogoś kto się nad tym napracował w stosunku do tego kto zrobił to na odwal się?

Jak dla mnie pomysł chybiony, który sprawi że dynamika gry z poziomu kulawego żółwia zniży się do poziomu pijanego ślimaka.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 12:37

Tak dawajmy wszytkom po 1 k punktów na pewno o to chodzi...

Jeśli dobrze rozumiem jesteśmy tu po to aby odgrywać a nie po to aby skakać tylko co TS'y, jeśli dobrze wcześniej widziała prowadzenie historii to TS dawały tylko kilka ptk, ostano weszła jakaś dziwna moda...

Punkty powinny byc przyznawane za sesje, odgrywanie i wkład w grę a nie za jeden opis że "przez miesiąc nosi się worek ksantofil.

Czemu zapoznawałam tak z 2 tyg i 2 latami ? a no bo jeśli policzymy sobie ile w 2 latach jest miesięcy to po 5 TS dogonimy poruczników (co w fabule było możliwe po 60 latach...). Czemu mamy robić armie ichigo - ludzi z poczty ? Rozumiem że racze zaczynają jako tzw geniusze, ale ile może być "nad postaci" i po jakim czasie ?

Jak dla mnie naprawdę więcej ptk powinno się dawać za sesje niż za TS (teraz nie ma ograniczania co oznacza że postać która po 3 mich meczy sie na sesji ma się gorzej niż osoba która otrzyma jednego porządnego TS)...

JA się już w temacie więcej nie wypowiem bo uważam że nie ma o czym mówić... Jeśli to forum będzie pełne ichogo to ja stąd ucieknie jak najszybciej.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 12:49

Skrajność w skrajność. Może nie trzeba było robić rozpisek poruczników i kapitanów a pozostawić to w sferze - oni są niesamowicie silni, lepiej z nimi nie zadzierać ? Sami daliście im staty a teraz narzekacie że gracze się rozwijają. To forum jest dla gracz i dla zabawy. Więc proponuję przemyśleć parę rzeczy i pytać też o zdanie innych MG.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
K-roll

Karta Postaci
Punkty Życia:
64/100  (64/100)
Punkty Reiatsu:
54/64  (54/64)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 12:52

Wiesz Kamys ja natomiast ucieknę jeśli wszystkie postacie będą stały tak w miejscu ;]
prosty przykład który przytoczę nty raz... Od sierpnia siedzę w akademii -_- to już powoli męczy, nie będę tutaj na bank siedział lat 10 aby dojść do pułapu vicekapitana... w Bleachu mieli 60lat na dążenie do celu my nie mamy więc jeśli chce dać komuś 10pkt zamiast 3 to nie powinno mi się tego zabraniać bo to ja prowadzę a nie inni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.anime-no-sekai.pl
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 12:53

Rozumiem twój punkt widzenia, ale ja naprawdę chce do czegoś dojść przed osiemnastką... i chcę tez by akcja się nieco rozwinęła po miesiącu wstępu i zapoznawania się z otoczeniem. Przecież nie mówimy że chcemy doprowadzić do tego, że w przeciągu trzech miesięcy ktoś dojdzie do stanowiska porucznika. Jednak jeżeli za 2 tygodnie pracy ma się dostawać max. 4 czy 6 punktów (Już nie mówiąc o niesamowicie logicznym przeliczniku "Za 2 lata TS'a masz o dwa punkty więcej)... to idąc takim rozumowaniem to tyle też powinno się dostawać za normalną sesje. A chyba wszyscy wiedzą w jak "zastraszającym" tempie się tutaj prowadzi...
Innymi słowy - w moim rozumowaniu liczę przede wszystkim na zdrowy rozsądek MG. Nikt nie chce by gracze zbyt szybko stali się tak silni by roznosić Menosy jednym palcem, ale dajmy im szansę na pokonanie przerośniętego szczura z piwnicy...

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 13:42

Czemu chcecie dochodzić do czegoś TS'ami a nie sesją... Tyle, już to był naprawde mój ostani post w tym temacie...

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
K-roll

Karta Postaci
Punkty Życia:
64/100  (64/100)
Punkty Reiatsu:
54/64  (54/64)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 13:45

Szkoda słów na Twój ostatni komentarz Kamys. O ile jesteś inteligentna i trzymasz się reali to powinnaś wiedzieć czemu gracze dochodzą do czegoś TS'ami... Cała sprawa rozchodzi się o jednego TS'a którego jeszcze nie wykonałem bo nie ma mojego gracza...to trochę przykre...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 15:56

Wrócę na chwile do sprawy pustych. Minus to inteligencji i psychiki należy się im jak najbardziej, ale nie wiem po co im minusy do stat fizycznych - mój pomysl na pustych jest taki. Weźmy też pod uwagę że nie każdy pusty jest taki sam.... Każdy pusty dostaje na start X punktów ( do ustalenia) na staty fizyczne (siła, szybkość, zręczność, wytrzymałość) i określone minus do psychiki i inta. Co sądzicie o takim pomyśle ?

A teraz moje dwa słowa o TS
Wszyscy gramy tutaj dla przyjemności (chyba) i każdy a nas oczekuje czegoś innego od sesji. każda postać ma swoje pragnienia - ktoś chce zostać kapitanem, dajmy mu więcej punktów ( ale trzeba pamiętać o ograniczeniach, bo nikt z nas nie chce sytuacji, gdzie mamy forum pełne super koksów). Ktoś chce zostać kapitanem ? To niech pokaże nam swoją determinację ! Niech pokaże nam jak bardzo chce nim, niech da z siebie wszystko na sesji !
Punkty za TS powinny dawać bardzo mało - praktycznie każde większe wzmocnie trzeba zdobyć w "normalnej grze"
Powrót do góry Go down
K-roll

Karta Postaci
Punkty Życia:
64/100  (64/100)
Punkty Reiatsu:
54/64  (54/64)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 15:59

jeżeli rzucasz dużym TS'em to gracz powinien dostać więcej pkt bo w końcu załóżmy przez rok na bank się rozwinie w jakiejś dziedzinie więc czemu miałby nie dostać punktów do statów?? uważasz, że przez ten rok leżał w łóżku i nie rozwijał swoich umiejętności ;]??
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 16:16

Powinien dostać więcej. Chociaż to wszystko zależne od takiego co robił w czasie TS...

Co sądzisz o sposobie na pustego ?
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 17:49

Ja nigdy nie miałam się za inteligentną, kodeks masz, jeśli jesteś MG na tym forum masz go przestrzegać... Ja kodeksu nie zmienię, może to zrobić roten gdyż jest to jego forum, póki jednak tego nie zrobi kodeks MG obowiązuje każdego. KONIEC TEMATU odnośnie TS, wszytko zostawiam w rekach Rota bo jest to JEGO świat

PS Oni grałeś jakieś sesje real ? Bo jeśli grałeś to wiesz że exp'a na wydanie na postać dostaje się za sesje a nie za TS...

To tyle jeśli dalej będą offtopy to temat zamknę

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Misza

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Lut 2010 - 18:03

Puści:
Może po prostu damy minusy od gabarytów? Bo coś co jest malutkie na pewno nie będzie miało dużo siły, a z kolej duży hollow z pewnością nie będzie należał do najzręczniejszych, podobnie wygląda wytrzymałość i można dla równowagi mniejszym hollowom zwiększyć szybkość. - Przepis na mało skomplikowanego hollowa. A co do inta i psychiki - zgadzam się.

TSy:
Co do punktów. Uważam, iż rzeczywiście jakieś ograniczenia za TS należałoby wprowadzić, lecz byłbym z dala od takiego rygoru. Nigdy nie zapominajcie moi drodzy GM, że gracz może rozdysponować swe pkt, ale i wy po TS możecie im dać premie za ładne opisy, dlatego też jestem zdania takiego - Ograniczenie przyznawania pkt do wersji minimalistycznej za TS, ale nieograniczone premie ze strony MG. Myślę, że takie rozwiązanie będzie dobre i jednocześnie będzie premiowało przyłożenie się do odpisów, co wyjdzie tak naprawdę graczom tylko na korzyść.

A tak ogólnie to zgadzam się z K-roll'em, że rozgrywka powinna być jednak nieco lepiej zaplanowana, bo szczerze wątpię, czy ktoś będzie tu grał po 3-5 lata, w końcu kiedyś stanie się to nużące i wszystko może się zdarzyć, tak więc byłbym rączkami i nóżkami za tym, że rozgrywki nie należy planować na zbyt długi okres czasu, w końcu nie chcemy stać się z dnia na dzień 2 ichigo, ale chcemy widzieć postępy i mieć jakieś perspektywy na koniec, a nie ciągnące się jak tasiemiec kolejne posty w znanym już otoczeniu, które powoli mamy chęci zreformować - lecz tutaj wszystko zależy od MG i graczy (odpisy, plany, itp.)

[Żeby nie było odpowiedni okres według mnie to 2-3 lata, oj sorki Kamys, trochę się rozpisałem więc nie zauważyłem ostrzeżenia, jakby co nie będę narzekał jak edytniesz, albo powiadom mnie, a ja usunę "zbędne" komentarze]

Kamys: Jako że jeszcze się nie wyposażałeś to Ci daruje ; p

Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć <PRAWO MURPHY'EGO>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Today at 9:53

Powrót do góry Go down

Pewien brak balansu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 6Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next