IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Pewien brak balansu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorWiadomość
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 15:12

Nie do końca. Wtedy był ludzką duszą, a miał odzyskać swoje moce shinigami. I nie, nie miał się zamienić w Viza. Ten dół był miejsce, gdzie walczył sam ze sobą właśnie o utracone moce. Gdyby przegrał stałby się hollowem i by go zabili. Ale wygrał i tym samym na nowo zyskał moce Shinigami. I to jest cała sztuka.
I jak było mówione w mandze/anime, Vaizard, to shinigami, który zdobył moce hollowa. A nie dusza, która zyskała te moce.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 16:30

W zasadzie nie odzyskał tylko zdobył nową moc bo wcześniej miał moc Ruki. Ale przykład Ichigo myślę że nie jest tu dobry jeśli chcemy dojść doi tego jak tworzą się viza... Bo w nim zamieszkał hollow od razu gdy zdobył własne prywatne moce... Miał go od początku ?
Dobrze by byli się tu raczej zastanowić na przykładzie "starej ekipy".

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kranek

Mistrz Gry : Kamys Tsuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 16:48

A tam, dorzucę swoją teorię spiskową.
Kiedy dusza przemienia się w Hollowa to na sto procent, pustak nie bierze się z powietrza tylko przez cały czas siedzi głęboko zakopany gdzieś w niezbadanych zakamarkach duszy. Idąc dalej spotykamy Shinigami, który może grzać tyłek w świecie żywych do usranej śmierci (jeżeli można to tak nazwać), a on się nie przemieni. Analizując owe przykłady doszedłem do wniosku, iż Hollow jest na początku uśpionym bytem, który dodatkowo blokują moce Shinigami. No i teraz pytanie jak zyskać moc Vizarda? A no trzea posłać jakiś bodziec Pustemu, co by się obudził. Czyli jakiś eksperyment, specyfik lub coś w ten deseń.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:01

Cytat :
Kiedy dusza przemienia się w Hollowa to na sto procent, pustak nie bierze się z powietrza
Zaiste hollow to nie jest osobny byt, a pewien "zestaw cech", ktore objawiaja sie w konkretnych warunkach. Mozesz dziecko wychowac na porzadnego czlowieka, albo na bestie. Czlowiek moze miec wiele roznych twarzy w zaleznosci od okolicznosci, w jakich sie znajduje. Jesli ktos popelnia samobojstwo, czy to oznacza, ze "wstrzyknieto" mu samobojce, ktory przejal nad nim kontrole? Nic podobnego - to sytuacja sprawila, ze uaktywnila sie autodestrukcja. Jak zatem pisze przedmowca - tenze hollow jest w kazdej duszy caly czas. Znalezienie sposobu, by te mroczna moc uaktywnic i wykorzystac u shinigami, to juz inna bajka - w koncu to jak ogien i woda. Nie jest latwo pogodzic dwie przeciwnosci.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:27

No cóż sama myślałam o tym ale... U nas hollow ratował Ichi przed śmiercią, sadze że żaden hollow nie chciał by umrzeć, wiec czemu żaden nie pomaga w chwili w której jego życie jest zagrożone ?
Stad nawet nie pisałam o tym bo wykluczyłam to w czasie rozważań problemu.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:34

Ratował mu tyłek, bo chciał jego ciało dla siebie. Gdyby Ichi zginął musiałby się trudzić z szukaniem innego "nosiciela" :).

Dziadek Szyderca
-----------------------
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:42

Kamys Tsuki napisał:
No cóż sama myślałam o tym ale... U nas hollow ratował Ichi przed śmiercią, sadze że żaden hollow nie chciał by umrzeć, wiec czemu żaden nie pomaga w chwili w której jego życie jest zagrożone ?
Stad nawet nie pisałam o tym bo wykluczyłam to w czasie rozważań problemu.
Bo hollofikacja to jakby rozdwojenie jazni - trzeba to najpierw nabyc. Ichigo juz w tym dole obudzil te czesc duszy (stad pozniej ta maska pojawiajaca sie w drodze przez Seireitei). W normalnym przypadku to sa uspione poklady mocy. To nie jest cos, co sobie siedzi i obserwuje aktywnie poczynania bohatera. Zginie zaraz? Co z tego. Wezmy np. sprzet sieciowy - masz w takim pudle rozne funkcjonalnosci, z ktorych nie skorzystasz dopoki nie wykupisz licencji i nie aktywujesz takowej. Mozesz zagrozic, ze wrzucisz pudlo pod walec, ale to nie spowoduje, ze licencja "hollow" sie aktywuje.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:49

Dobra to teraz mi powiedz jak aktywować w takim razie ? w przypadku starych kapitanów ok Aizen się o to postarał... a ichi ? Najmniejszym problemem jest czy jest juz hollow czy nie, większym jak go obudzić... Bo pomijając "starych", tylko on nabył to inaczej w okolicznościach niezbyt jasnych i tylko mu się udało... Czemu ? Jak ?
Dlatego że zmieniał się w hollowa jako ludzka dusza ? czyli dochodzę do wniosku że tylko ludzka dusza może pobudzić stronę hollow.
Shinigami nie posada łańcucha życia... W zasadzie posiadają go tylko dusze przed odesłaniem do SS.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 18:57

Cytat :
Dlatego że zmieniał się w hollowa jako ludzka dusza?
Hipotez mozna sobie wypisywac do woli. Oto przyklad. Zwykla dusza po korozji lancucha zmienia sie w pustaka. Dusza, ktora posiada shinigami-powers moze nad tym zapanowac i wykorzystac te moc do stlumienia "mrocznej strony". Dlatego Ichigo nie stal sie pustakiem, chociaz jednoczesnie obudzil w sobie obie strony.
W powyzszym traktuje moc shinigami, jak posiadanie naturalnych predyspozycji. Nie zostaniesz Chopinem, jesli nie masz talentu muzycznego. Nie zostaniesz shinigami, jesli bogowie nie dali ci takich mozliwosci. Kazdy moze zostac pustakiem, shinigami tylko ci, ktorzy urodzili sie z "tym czyms".

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 19:02

Kranek nie mówi źle, w sumie się z nim zgadzam... problemem by było jednak stwierdzenie co powoduje powstanie takiej mieszanki. W końcu to są dwie różne rzeczy. Dlatego... potrzebny jest katalizator. Jakiś artefakt, który powoduje, że po wykonaniu danych czynności (Sytuacja w której normalnie Shinigami zostałby zamienionego w pustego bądź nawet zgładzony) nawiąże się kontakt pomiędzy kosiarzem a jego wewnętrznym pustym... jeżeli nasz bohater wygra, staje się Vizardem. Jeżeli nie, to pustym. A czym jest ten katalizator? A cholera wie. Może notatki jakiegoś badacza z Seireitei zajmującego się dawno, dawno temu takimi sprawami naświetlą trochę tą sprawę? Zbieranie materiałów na coś takiego również będzie czasochłonne... i ciekawe.

To tyle z mojej strony

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 20:44

Czyli czas zorganizować MG i stworzyć owe notatki i rozwikłać tajemnicę Vaizardów albo ją jeszcze bardziej pogłębić ^^
Powrót do góry Go down
Kranek

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 28 Mar 2010 - 21:02

Co do budzenia mocy Hollowa...

Myślał ktoś nad odpowiednikiem słynnego Hōgyoku ("Hōgyoku (jap. 崩玉 często tłumaczone jako Kula Podziału (Breakdown Sphere)?) - jest to niewielka kula, potrafiąca zacierać granice między Shinigami a Pustymi. Może pozwolić Shinigami na korzystanie z mocy Hollowów i odwroitnie. Hōgyoku zostało stworzone w Instytucie Badawczym Shinigami przez Kisuke Uraharę. Uraharze udało sie z pomocą Hōgyoku przywrócić Vizardom ich ludzkie ciała.", jeżeli chodzi o to ostatnie zdanie, to nie przypominam sobie aby była o tym mowa, no ale mniejsza.), a raczej jego nędzną, jednorazową podróbką? Ew. zawsze można nakłonić Lorda H do współpracy, chociaż równie dobrze można się zabić, bo w sumie wychodzi na to samo :P.

[EDIT]

Skoro już jesteśmy w temacie Vizardów i przemiany w Hollowa, taka zaaaaarąbiście naciągana teoretyczna teoria. ;]
Skoro Shinigami walczy z Innerem i przegrywa, staje się Hollowem tak jak dusza (wiadomo dlaczego), tak samo może potem stać się Hollowem jak straci psychę. A odwrotny do tego proces? Hollow uzyskuje moce Shinigami i staje się Arrancarem, więc TEORETYCZNIE może podczas przemiany stać się Shinigami, ew. po. No chyba, że Dr. Evil Aizen Shinigamizacje dopracował bardziej. ;]

Taka mała wzmianka, która nie sądzę że by była rozpatrywana, ze względu na ekscentryzm autora i braku potwierdzenia w Anime/Mandze (Chyba, że jest coś o czym nie wiem, a w to szczerze wątpię O.o)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 14:23

Erm. Pozwolę sobie, wepchnąć się do dyskusji :/

W Anime mamy wyjaśnione, jak Ichigo zyskał Hollowa i stał się Vaizardem.
- NIE zyskał go po ojcu.
- NIE narodził się w nim, w duszy.
- NIE miał go jeszcze w pierwszej walce z Renjim. (To był najzwyklejszy w świecie boost i wyrzucenie hektolitrów jego niekontrolowanego Reiatsu. Ishida to tłumaczył...)

A więc, jak? A tak, że żeby Truskawa mógł odzyskać moce Shinigami, Urahara musiał przeciąć jego łańcuch przeznaczenia. (Bowiem wiedział, że ma swoje ukryte moce) To oczywiście, doprowadziło do korozji łańcucha i nieuchronnej przemianie w Hollowa. Urahara tłumaczył, że u Ichigo przebiegała ona dość nietypowo, bowiem najpierw pojawiła się maska (bez dziury). W tym samym czasie, gdy już pojawiła się maska, Ichi odzyskał swoje moce Shinigami (wyciągając swojego Zana z pudełka, w wewnętrznym świecie). Metamorfoza w Hollowa została zastopowana (czyli jednak już Hollow zdążył się rozwinąć, skoro miał maskę), ale jednocześnie miał Zana. Potem Hollow się pojawiał, raz, drugi, zapewniając, że te moce będą jego... I to tyle.
Zaś, co do reszty Vaizardów, to oczywiście wiemy jedynie tyle, że Aizen w jakiś sposób na nich eksperymentował.
Na Tousenie (i prawdopodobnie Ginie) użył zapewne Hougyoku, "przełamując granicę pomiędzy Shini a Hollowem" i tworząc idealną Hybrydę.
Skoro nie ma w tym świecie, czegoś takiego jak Hougyoku to... zadajmy sobie pytanie, jak są tworzeni Arrancarzy? Wszyscy naturalni? Sami sobie zerwali maski? Z tego co wiem, powinni być więc bardzo słabi. Tylko Houg potrafił tworzyć idealne hybrydy...
Oczywiście można dawać wiele propozycji, bo to daje spore pole do popisu wyobraźni.
Nie zamierzam tworzyć żadnych i wypisywać, a jeżeli w ogóle będzie mi to potrzebne, to na pewno będę polegał na swojej inwencji twórczej i to samo polecam innym GMom.

Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 16:38

Kranek tylko jak na mój gust skoro gramy dużo później kiedy nie ma potomków potomków potomków potomnych potomków tamtych herosów, to myślę że spuścizny po Aizenie i Uruharze nie będzie, wiec myślę że nie ma co myśleć nad hogioku dwa, i proponuje aby tu jedna osoba najlepiej określona przez Rotana napisała nowy sposób rytuału jak stać się Vizardem, bo nad tamtymi sposobami możemy sobie gdybać jak na 100000 nie wyjaśnionych w bleach.

Jak coś zgłaszam się na ochotnika z izem (chyba ;x), widzę że chyba są tu też inni ochotnicy... wiec najlepiej będzie jak rot wybierze.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 16:55

Ja również tutaj bym się zgłosił. Abyście nie mieli tylko wy dwoje wyłączności na takie pomysły :P.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kranek

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 17:15

Kamys napisał:

Kranek tylko jak na mój gust skoro gramy dużo później kiedy nie ma potomków potomków potomków potomnych potomków tamtych herosów, to myślę że spuścizny po Aizenie i Uruharze nie będzie, wiec myślę że nie ma co myśleć nad hogioku dwa, i proponuje aby tu jedna osoba najlepiej określona przez Rotana napisała nowy sposób rytuału jak stać się Vizardem, bo nad tamtymi sposobami możemy sobie gdybać jak na 100000 nie wyjaśnionych w bleach.
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też nie mówię tu o 100 % Hōgyoku, tylko o czymś zyliard tysięcy słabszym, czymś czym można by że tak powiem, tylko "skłonić" Innera do pokazania swojej gęby nic więcej. W końcu chcąc posiadać moc Vizarda, trzeba mieć wpierw z kim się o nią użerać.

No cóż, zawsze można wymyślić coś w stylu "wessania" jakiegoś nieprzeciętnego Pustka a potem ogarnięcia jego bałaganu. (W założeniu, że nie każdy ma Innera w sobie)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 18:52

Jeszcze iz wyszedł z pewną propozycją załatwienia sprawy, zrobienia "konkursu" na pomysł najbardziej odpowiadający, taka forma myślę że była by całkiem dobra... Teraz pytanie czy wy akceptujecie i czy Roten akceptuje - i jak już na jakich warunkach.

Każdy wklei swój pomysł do jakiejś określonej daty w określonym temacie (sama proponuje jakiś 1 - 2 dni po świtach bo niektórzy wyjeżdżają a chcieli by coś napisać).

Co wy na to ?

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 19:07

W sumie czemu nie. Można dać szansę zdrowej rywalizacji.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 19:40

Jestem za ! Może nawet mi strzeli coś do głowy.
Powrót do góry Go down
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 20:09

Proszę bardzo, jeśli ktoś ma dobry pomysł, to niech tylko go opisze, założy temat i podda ocenie mojej oraz ludu :P.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 21:15

Diablo napisał:
jeżeli w ogóle będzie mi to potrzebne
Choc zazwyczaj mamy przeciwne poglady, to tym razem trudno mi sie nie zgodzic. Naprawde sadzicie, ze nie ma bardziej przydatnych na obecna chwile spraw do opracowania, niz mityczna przemiana, ktora byc moze kiedys komus bedzie potrzebna. Mistrzowi, ktory dopiero za rok sie zarejestruje i graczowi, ktory zrobi to za dwa lata? Nie lepiej skupic sie na bierzacych rzeczach? Bo w ten sposob mozna oglosic konkus na postac krola Soul Society i pelen sklad dywizji 0.
Dlaczego pisanie "na zapas" uwazam za pozbawione sensu? Jako przyklad podam opisy zanpakutou. Ginyu wzial gracza i zaraz napisal temat o zelastwie. Gracz szybko polegl, temat zniknal. Kamys opisala zelastwo Akiemu. Ten zanim je dostal zmienil MG, ktory wymyslil swoje w to miejsce. Oczywiscie ich czas, wiec chcieli go trwonic na opisy, ktore okazaly sie zbedne, ich sprawa. Dotyczyla poza tym pojedynczych osob. Po coz jednak narzucac wszystkim mistrzom obecnym i przyszlym juz teraz zaraz cos, co diabli wiedza, czy kiedys bedzie potrzebne?
Jesli juz koniecznie chcecie konkurs o vaizardach robic to moze zamiast mechanizmu samej przemiany przedyskutowac ogolny schemat powstawania hybrydy. Zeby nie pojawialy sie kwiatki, ktore w tej chwili zaistnialy - poczatkujacy gracz, kadet ledwo zaczynajacy akademie i nagle idac sobie powiedzmy korytarzem puka mu cos pod czaszka "halo, jestem hollow, chce przejac twoje cialo i siac zniszczenie...". To w morde jeza jeszcze taki shinigami nie zostal i juz go vaizardzic zaczynamy? O tak - krytykuje Was (mysle, ze zainteresowani wiedza, ze o nich mowa).
Reasumujac - bede potrzebowal przeprowadzic hollofikacje na graczu, pomysle wtedy jak to uczynic. Po kiego grzyba mam to czynic wlasnie teraz, nie majac pewnosci, ze skorzystam z tego w tym stuleciu?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 21:48

Cóż Tsuna, powiem Ci dla czego takie coś mogło by nam się przydać już teraz. Chociażby dla tego by nie powtórzył się schemat który krytykujesz. Jeśli określimy wszystko teraz, powoli i spokojnie to:
a) Nie będzie sytuacji które nie pasują w ogóle do założenia i irytują co niektórych.
b) Nie będzie trzeba błyskawicznie wymyślać wszystkiego w ciągu kilku godzin, bo MG nie będzie mógł graczowi prowadzić do czasu ostatecznego ustalenia.
c) Pracując spokojniej (w końcu będzie na wymyślenie czegoś ponad tydzień) na pewno stworzymy coś lepszego niż pomysł skonstruowany naprędce i zaakceptowany na odwal w ciągu trzech godzin.

A tak propos rzeczy ważniejszych. Sugeruję byś zapisał je gdzieś na forum byśmy mogli za nie także się zabrać. Sam wiem, ze kilku (albo i więcej) rzeczy brakuje, bądź wymagają one wyjaśnienia. Zapewne jednak nie zauważyłem wszystkich i twoje spostrzeżenia były by bardzo przydatne.

Wolne miejsca:
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 29 Mar 2010 - 23:05

jeśli określimy wszystko teraz, powoli i spokojnie to:
a) Nie będzie sytuacji które nie pasują w ogóle do założenia i irytują co niektórych.

Ja wlasnie jestem zdania, ze owo wszystko nie jest nam na za tydzien potrzebne. Owszem, jestem za opracowaniem pewnego schamatu budzenia sie mroku w duszy, ale jednoczesnie, zeby zostawic furtke na dopracowanie konkretnego przypadku, gdy sie pojawi. Czlowiekowi nie raz wydaje sie, ze pozjadal juz wszystkie rozumy i zna temat z kazdej strony, a pozniej zycie plata mu figla i okazuje sie, ze mozna bylo cos zrobic inaczej.

Na poczatek dla mnie wystrczy ustalic jedna podstawowa rzecz - hollow nie budzi sie sam. Dopoki zdrajca Aizen nie zaczal kombinowac nie bylo ani jednego vaizarda. Nie powstal rowniez nigdy zaden pozniej. Ichigo uwazam, ze jest pomijalny - to glowny bohater, wiec zawsze w jego przypadku bedzie inaczej, niz reszta swiata. Zatem mieszkaniec Soul Society nie powinien miec absolutnie zadnych predyspozycji do samoistnej przemiany. Jak stac sie vaizardem? Sa dwie glowne drogi. Albo ktos cie otrul i szukasz antidotum, albo pociagaja cie zakazane sciezki i sam poszukujesz, jak zdobyc te moc.

b) Nie będzie trzeba błyskawicznie wymyślać wszystkiego w ciągu kilku godzin, bo MG nie będzie mógł graczowi prowadzić do czasu ostatecznego ustalenia.
Dlaczego w ciagu kilku godzin? Nie wiem, jak Ty to widzisz, ale gdyby vaizard mial sie pojawic wsrod moich graczy, to bylaby jeszcze kupa czasu od momentu, w ktorym postanowilbym, ze zrobie z niego takiego, do chwili, gdy faktycznie stalby sie nim w przygodzie.

c) Pracując spokojniej (w końcu będzie na wymyślenie czegoś ponad tydzień) na pewno stworzymy coś lepszego niż pomysł skonstruowany naprędce i zaakceptowany na odwal w ciągu trzech godzin.
Myslisz, ze tydzien to duzo? Swieta, pal go licho, czy ktos wyznaje te religie i je obchodzi, ale zawsze to okazja, zeby przejechac sie odwiedzic rodzine. Z pomyslami jest tak, ze przychodza, albo i nie. W tej chwili szczegoly hollofikacji sa mi zbedne, wiec i umysl nie bardzo chce sie tym zajmowac. I nie potrafie powiedziec, czy za tydzien doznam objawienia, czy dopiero w chwili, gdy okazaloby sie mi niezbedne w przygodach. Nie wydaje mi sie, zeby bylo to specjalnie szybko potrzebne, ani zeby bardzo duzo graczy vaizardow powstalo. O ile arrancar dla pustaczka jest normalna droga rozwoju, to hollofikacja dla shinigami oznacza jednoczesnie bardzo duzo klopotow.

Osobna kwestia jest "organizacja" forum. Mam na przyklad plan i pomysl zrobienia vaizarda. Dotyczy on jednak postaci niezaleznych. Jest jednorazowy i zwiazany z konkretna sytuacja i konkretnymi osobami. Nie do przeprowadzenia drugi raz. Dlaczego go mimo to skapie? Jestem tu jedynym niegraczem, wiec jak mam dyskutowac swoje pomysly, ktore chce do gry wprowadzic z graczami? Jakbym opisal wszystkich swoich NPCow kim sa i co knuja, to gdzie tu niespodzianka dla graczy, ktorzy mieli ich spotkac? Prawda jest taka, ze wiedza o vaizardach powinna byc w kategorii najwiekszych tajemnic. Zeby gracz nie kombinowal sobie "potrzebuje oddech muchy, kurzy pazur, pajeczyne ptasznika, jad zmiji zygzakowatej... i mikstura hollofikacji gotowa".

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 1 Kwi 2010 - 8:48

Ciska się pytanie - Po co? Po co Po co?... Po co informować graczy o tym, jak stać się Vaizardem? Znają już Bankai, Shikai i życie osobiste głów wszystkich oddziałów Gotei 13. Znają oficerów, Organizacje czy NPCów, których nawet nigdy w swej grze nie spotkali. A teraz mają się dowiedzieć, jakie procesy muszą poczynić, by stać się Vaizardem? Czy to złe, utworzyć wokół czegoś pewną otoczkę tajemnicy? Wiedzą, że jakimś cudem mogą się stać Vaizardem, lecz nie wiedzą jak. I to jest ok...

A jeżeli to nie jest dla graczy, to dla kogo? Chyba nie dla MG? Z tego co widzę, spora część GMów aż czerwieni się od pomysłów, którymi pragną się podzielić. Czy komuś to potrzebne? Ta, zgadzam się wyjątkowo z Tsuną, że jeżeli będę tego potrzebował to po prostu sam umyślę. Nie życzę sobie, by wszystko było mi narzucane, bo garść Mistrzów nie może utrzymać swej inwencji twórczej na wodzy...

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 1 Kwi 2010 - 13:37

Diablo ale dobrze by żebyśmy wiedzieli co ? Jako że wódź się zgodził to dodaje3 dziś konkurs w dziale npc dla mg

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 3 Paź 2010 - 17:03

Temat chwilowo zamykam i przerzucam do archiwum... jak ktoś będzie chciał odkopać to niech napisze.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Today at 5:45

Powrót do góry Go down

Pewien brak balansu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 6 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6