IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Pewien brak balansu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 13:25

Podwójny strzelec oznacza, iż naturalnym dla Ciebie jest strzelanie dwoma strzałami jednocześnie. Tzn., tak, jakbyś na cięciwę nakładał dwie strzały. Nie znaczy to, że musisz czekać, aż strzała w coś uderzy nim wystrzelisz następną. Możesz z olbrzymią prędkością wystrzeliwać strzały jedna po drugiej.

Co do Ishidy - on strzela setkami strzał, bo taki posiadał łuk - to jest tak jakby jego zdolność.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosake

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 13:28

A wiesz, że naprowadziłeś mnie na pomysł? Wcześniej była rozmowa na temat przemiany łuku ja proponuję, żeby oprócz dodawania skromnych bonusów do statystyk dodać jeden bądź 2 skille to wymyślenia samemu. Oczywiście muszą być zaakceptowane przez MG.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 13:33

Wtedy Łucznik by był jak człowiek tylko lepszy bo miał by jeszze łuk.

Już teraz Qinc mają jedną przemianę, łuku która daje im zdolność... Dodatkowo myślę że wszystkie rasy powinny mieć po 3 poziomy zdolności, ta żeby mogły dorównać hollow.
Kilka propozycji konkretniejszych zostało podanych już wcześniej.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 13:45

Planowane zmiany

Obecnie rozważam rozwiązanie, w którym nieco ujednolicilibyśmy wszystkie profesje. A mianowicie:

Shinigami (i Vaizard): Shikai + Bankai.
Quincy: Specjalna forma łuku (wyjątkowa, dla każdego inna i mająca swoje specjalne właściwości) + artefakt po uaktywnieniu dający im wielką moc, porównywalną do bankai shinigami.
Bounto: Przyzwanie lalki i posiadanie jej + połączenie z lalką.
Ludzie: Moc defensywna + moc ofensywna (lub na odwrót, przy czym ta opanowana jako druga zawsze jest silniejsza, tak jak bankai jest silniejsze od shikai).
Hollow: Ci są wyjątkiem i od startu gry posiadają dwie moce, które jedynie rozwijają się.
Arrancar: Oni z kolei są silni zawsze i zgodnie z anime posiadają tylko jedną formę wyzwolenia zanpakutou, która jest ich bankai.
Dusze: Te jako kolejny wyjątek od reguły mogłyby posiadać jakąś dziedzinę magicznych zdolności. Na początek mogłyby np. manipulować piaskiem, a z biegiem czasu poszerzałyby tę wiedzę o kolejne indywidualne "zaklęcia". Na ten przykład tworzenie ruchomych piasków, używanie piasku do obrony albo coś takiego. Reasumując, posiadałyby coś na kształt indywidualnych kidou, których nie używałby nikt poza nimi.

Przy każdej przemianie/awansie, jak np. pozyskaniu shikai, przyzwaniu lalki, zdobyciu pierwszej mocy przez człowieka czy uzyskaniu przez Quincy zdolności do tworzenia specjalnego łuku - nadawany byłby odpowiedni bonus, dla każdego taki sam.

Osobiście mam trzy propozycje co do ilości punktów itp.
1. +5 do jednej statystyki wybranej przez MG (czyli tak jak jest obecnie u człowieka).
2. +3 do wszystkich statystyk.
3. +5 do wybranej przez MG statystyki i +1 do pozostałych.
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 13:57

Rot, a jak by było gdyby

Dusza mocno się rozwinęła a potem chciała by zostać shinigami ?

I jeszcze jedna rzecz, otóż co do bonusów od punktaków może dać jakąś ilość, dajmy na to losowe 6, do rozdzielenia jak MG uważa.
Niby w anime było pokazane że bank/shi zwiększa niby jedną state, na przykład Zangetsu, jednak prócz szybkości na bankai myślę że ichi miał by też zwiększone rei i kontrole rei.
Wówczas może i zgadzało by się to 3+ do wszystkiego ale cóż.
Sory że daje przykład na shinigami, ale sama mam taką postać =x

I teraz jeszcze jedna sprawa, miedzy przeskoczeniem mocy z zwykłego na pierwszą umiejętność i z drugiej na trzecią była by ta sama różnica ?
Z tego co pamiętam drugi skok był większy.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 14:42

Cytat :
Rot, a jak by było gdyby

Dusza mocno się rozwinęła a potem chciała by zostać shinigami ?
Wtedy traci swoje specjalne Kidou, które zostają "zapieczętowane" w zanpakutou i jego zdolności wobec tego powinny być podobne do tych kidou, choć w jakimś stopniu.
Cytat :
I jeszcze jedna rzecz, otóż co do bonusów od punktaków może dać jakąś ilość, dajmy na to losowe 6, do rozdzielenia jak MG uważa.
Niby w anime było pokazane że bank/shi zwiększa niby jedną state, na przykład Zangetsu, jednak prócz szybkości na bankai myślę że ichi miał by też zwiększone rei i kontrole rei.
Wówczas może i zgadzało by się to 3+ do wszystkiego ale cóż.
Sory że daje przykład na shinigami, ale sama mam taką postać =x
Tak chyba zrobimy, po prostu określona ilość punktów do rozdania wedle uznania MG.
Cytat :
I teraz jeszcze jedna sprawa, miedzy przeskoczeniem mocy z zwykłego na pierwszą umiejętność i z drugiej na trzecią była by ta sama różnica ?
Z tego co pamiętam drugi skok był większy.
Pierwszy skok u każdej profesji będzie porównywalny do Shikai. Drugi do bankai. Oczywiście jak wiadomo poznanie shikai w porównaniu do bankai to banał, wobec czego drugi skok tak jak mówisz - jest zdecydowanie większy.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 19:44

Ja uważam, że przeskok na wyższy poziom powinien być jednak trochę wyższy i różny i tutaj dam przykład shinigami.
Ze zwykłego, gdy zdobywa się shikai obstawiałbym +4 do każdej cechy. Mimo wszystko gdy zdobywa się zdolności zana + jego imię jest dość spory bonus. Ewentualnie +4 do każdej ale do jednej, która by odpowiadała za zdolności zana na przykład +5/6.
Przy osiąganiu bankai to już jest znaczny bonus. Zauważcie jakie były ogólne dopałki w mandze/anime - spooore. Zatem tutaj bym proponował +6 do każdej statystyki i podobnie jak przy shikai, do tej odpowiadającej za zdolności +8/10.
Oczywiście przy obu awansach mówimy o stałym dodaniu do cech. Poza tym jakby nie patrzeć bankai to już poziom oficerów zatem nie dziwić się takiej stałej dopałce.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 19:55

Dopałki jakie zaproponował Takagi, są już przesadzone. Zgodziłbym się - po poznaniu Shikai - na plusy do cechy odpowiadające Zanowi. Czyli np. załóżmy taki Renji poznaje Zabimaru, to zyskuje permanentne +4 do dwóch cech fizycznych (mogłoby być do wyboru). Spójrzmy na Hollowy, nawet przy ewoluowaniu w Adjuchasa lub Vastorode nie zyskują plusów do wszystkiego, a tylko cech fizycznych (nie licząc Inteligencji, która u tej rasy takiego znaczenia w walce nie ma).

O Bankai mógłbym się wypowiedzieć za parę lat (kiedy to którykolwiek gracz zbliżyłby się chociaż do tego poziomu).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 20:48

Diablo a widziałeś co się dzieje jak Hollow przechodzi w arranca ? Swoją drogą mam rozumieć że to zostaje Rot ?

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 20:52

Zgadza się, widziałem również ... Raz... dwa... trzy... Ach, jednego arrancara na tym forum, który gra już naprawdę długo. Więc jeżeli to jest porównanie do Shikai to hoho...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 21:14

Cytat :
Diablo a widziałeś co się dzieje jak Hollow przechodzi w arranca ? Swoją drogą mam rozumieć że to zostaje Rot ?
Póki co, zostaje, ale może zostać zmienione, jeśli wysuniecie dobrą i sensowną propozycję.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 21:56

Tylko zauważ, że jak dotąd żaden z graczy nie osiągnął jeszcze nawet shikai i prędko to się nie stanie raczej. Chyba ze o czymś nie wiem.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Sro 10 Mar 2010 - 22:12

Jeśli mogę sprostować^^"" Zdaje się ze Roten i Kamys mają shikai. W związku z tym iż to ja prowadzę przygodę Kamys chciałem w takim razie zapytać czy powinienem przyznać jej jakieś dodatkowe punkty z tego tytułu i jeśli tak to ile?

W tej chwili właśnie nad tym dyskutujemy i ustalamy ilość ;] - Roten.

Wolne miejsca:
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 8:54

Takagi Niizuki napisał:
(...)Chyba ze o czymś nie wiem.

Cóż, chyba tak jest, ponieważ parę osób już ma shikai...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 9:07

I tak uważam, że podałem rozsądne skoki dla shinigami. Dowód ? Patrz Hollow. Na początku małe, głupie, niewiele z tego pożytku, potem Menos Grande - Gilian, czyli skok na wielkie, wytrzymałe bydle, które w bonusie posiada cero, potem skok na Adjuchasa i znowu zmiana formy z innymi bonusami i na koniec arrancar i już wogóle spory bonus w tym forma ressurection. A i nie zapomnijmy, że pomijacie formę Giliana, zatem skok o dwa jednoczesny. Więc nie narzekaj że shinigami ma aż taki wieeelki bonus jaki zaproponowałem. Ja podałem dwa bonusy przy dwóch awansach. Wy ich macie dwa plus dodatkowe zdolności specjalne z formy w jakiej startujecie.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 9:37

Oto co myślę...
Bardzo dobrze zauważone. Pomijani są tu Gillianie więc plusy do niektórych (NIE wszystkich) statów ma się tylko z Adjuchasa (swoją drogą długo takiego jeszcze nie zobaczymy), a do Vasto Lorde nikt nie będzie dążył, a jeżeli nawet to potrwa to wieki. Cero o ile wiem, nie jest tu zdobywane automatycznie, a jest to normalny skill, który trzeba wykupić (w końcu Shinigami mają od groma swoich Kidou i własnych umiejętności). A co do Umiejętności specjalnych Hollowów, to nie są one żadnym zrekompensowaniem Shikai, a marną namiastką zastępującą dwie setki Hadou i Bakudou, które już od początku mają Shini. Jako, że dojście któregokolwiek Hollowa do formy Menosa, zajmie jeszcze sporo czasu, to zupełnie nie wspominam o Arrancarze, którego możemy już porównać bardziej do zdobycia Bankai niż do Shikai...
Zgodziłbym się na podwojenie statów Shinigami, przy zdobyciu Bankai, ale Shikai to nie aż tak duży przeskok, by boostować wszystkie staty Gracza. Lepszym rozwiązaniem by było (jak zresztą mówiłem) podarowanie dwóch plusów w granicach 4-6 do jednego lub dwóch atrybutów odpowiedzialnych za Shikai.

I to chyba tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 18:24

Cytat :
Jako, że dojście któregokolwiek Hollowa do formy Menosa, zajmie jeszcze sporo czasu, to zupełnie nie wspominam o Arrancarze, którego możemy już porównać bardziej do zdobycia Bankai niż do Shikai...
Stanie się arrancarem nie jest tak na prawdę żadnym wyzwaniem. Wystarczy być pustym i znaleźć się w pobliżu Lorda H, który raczej ma interes w tym, by Ciebie nim uczynić. Oczywiście warunkiem jest też bycie adjuchasem, bo ze słabszego raczej nikt nie chciałby stać się arrancarem.

Stanie się adjuchasem nie jest takie trudne i można to śmiało porównać do pozyskania shikai przez shinigami, a gdy jest się adjuchasem, przejście na status arrancara to już tylko kwestia czasu i planu MG, nie trzeba wcale się wysilać, by tego dokonać. Z kolei pozyskanie bankai to coś o wiele bardziej wymagającego. Opanowanie bankai przez shinigami ja porównałbym raczej do stania się vasto lorde przez pustego.

Obecnie myślę nad bonusem (nie dotyczącym pustych):
Za shikai shinigami, pozyskanie lalki przez bounto, uzyskanie przez Quincy specjalnej formy łuku - +5 wolnych pkt (rozdaje MG wedle uznania)
Za bankai shinigami, połączenie się z lalką przez bounto - +15 wolnych pkt (rozdaje MG wedle uznania)

Jeśli chodzi o wyjątki:
Człowiek dostaje za pierwszą moc +10 i za drugą moc +10, tak jak jest obecnie.
Quincy za formę łuku dostaje +5 pkt, z kolei jako że jego drugą formą jest artefakt - dostaje stosowny do niego bonus. Np. +30 do statystyk na minutę użytkowania artefaktu (oczywiście artefakt może dawać różne premie, nie musi być koniecznie taki, jak Ishidy - dawać wielką moc na krótki czas).
Powrót do góry Go down
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 18:36

Cytat :
Stanie się adjuchasem nie jest takie trudne i można to śmiało porównać do pozyskania shikai przez shinigami

Więc to idealnie pokrywa się z tym co mówiłem. Spójrzmy na bonusy Adjuchasów... (Plusy do statów Fizycznych oraz do Inta, który na walkę u Hollowów nie wpływa). Czyli nie mają plusów do wszystkiego, więc nie powinni też Shinigami przy zdobyciu Shikai.
Tak podsumowując, według mnie Shinigami nie powinni dodawać sobie żadnych plusów do statów, tylko dlatego, że poznali imię Zanpakutou ( To że Ichigo stał się silniejszy po jego poznaniu, wynika tylko z tego, że miał akurat 7-dniowy trening u Urahary). Mają już 200 Kidou. Mają również plusy do statów przy starcie. Zdobywają do tego specjalne umiejętności Zanpakutou no i oczywiście Klasowe Umiejętności. Mają ułatwiony trening, w przeciwieństwie do Pustych - Dojo, Biblioteki, Akademia etc. A hollowy mają, co? 2 Specjalne umiejętności i 4 punktowy minus do Inta na start... Z czego, ta pierwsza rzecz wywołała wielkie oburzenie wśród wszystkich Shinigami na forum. Zero plusów... I jeszcze mamy boostować Bogów Śmierci?... No cóż...
Poza tym, bądźmy szczerzy, Hollowom też się coś należy !
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 18:50

Diablo napisał:

Smierc (:
Nie moglem sie powstrzymac.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 19:08

Cytat :
Mają już 200 Kidou.
Z czego używać zazwyczaj mogą kilka.
Cytat :
Mają również plusy do statów przy starcie.
Tak, w porównaniu do hollowów są na +8 pkt.
Cytat :
Zdobywają do tego specjalne umiejętności Zanpakutou no i oczywiście Klasowe Umiejętności. Mają ułatwiony trening, w przeciwieństwie do Pustych - Dojo, Biblioteki, Akademia etc.
Tak, ale wcale ułatwionego treningu nie mają. Dlaczego? Pusty wciąż walczy, zabija, a shinigami poza treningiem także zawiera znajomości, spędza czas na ucztach. W praktyce wychodzi to tak, że gracze grający pustymi bez przerwy toczą walki, zdobywając pkt, a shinigami część czasu spędzając na chodzeniu do akademii, a część na rozmowach z innymi, długich dialogach, tylko czasem dostają pkt. Suma sumarum to jest tak, że średnio pusty który napisze 100 postów ze swym MG dostanie dwa razy więcej punktów, niż shinigami piszący 100 postów, bowiem 50 z tego to rozmowy i interakcje z NPC, za które punktów się nie dostaje, a których u pustych praktycznie nie ma.
Cytat :
A hollowy mają, co? 2 Specjalne umiejętności i 4 punktowy minus do Inta na start... Z czego, ta pierwsza rzecz wywołała wielkie oburzenie wśród wszystkich Shinigami na forum. Zero plusów... I jeszcze mamy boostować Bogów Śmierci?... No cóż...
No, hollowy są biedne. 2 specjalne umiejętności, które wciąż się rozwijają... Bonusy od pożerania dusz, dzięki którym słaby pusty po zjedzeniu 10-20 ludzi jest już w stanie dorównać oficerowi niskiej rangi... Cóż, zdolność do teleportacji i przemieszczania się między światami wedle własnej woli to też pewnie nic przydatnego! No, a fakt, że przy przemianie w adjuchasa otrzymują w sumie 13 punktów wcale nie rekompensuje tej straty 8 punktów na starcie gry?

Reasumując, ja widzę pewną równowagę:
- Shinigami: Kidou = Hollow: cero + otwieranie grangaty + jedna zdolność specjalna.
- Shinigami: Shikai = Hollow: druga zdolność specjalna + forma adjuchasa.
- Shinigami: Bankai = Hollow: Vasto Lorde.
Jeśli chodzi o same punkty statystyk, to wychodzi dobrze. Shinigami ma przewagę 8 punktów na starcie, ale z kolei pusty zyskuje 13 punktów przy przemianie w adjuchasa, co suma sumarum sprawia, iż Shinigami posiadający shikai ma tyle samo tego rodzaju premii do punktów co adjuchas.
Z tego wynika, że shinigami, który opanował shikai = adjuchas.

Nie widzę tu żadnej dominacji shinigami nad pustym. Z kolei pusty ma jeszcze na dodatek o tyle prostą sprawę, że będąc adjuchasem szybko może stać się arrancar, a wtedy wszystkie statystyki, które dotychczas były identyczne jak u równolegle rozwijającego się shinigami (z taką samą intensywnością), stają się dwukrotnie większe.
Powrót do góry Go down
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Czw 11 Mar 2010 - 20:02

Cytat :
2 specjalne umiejętności, które wciąż się rozwijają...
Umiejętności Zanpakutou...
- Tak, to właśnie jest tego odpowiednikiem ;]. - Roten

Cytat :
Bonusy od pożerania dusz, dzięki którym słaby pusty po zjedzeniu 10-20 ludzi jest już w stanie dorównać oficerowi niskiej rangi...
Żaden MG nie da pożreć 20 Dusz naraz... Jeden bonus to maks... Ja od początku mej rozgrywki pożarłem jednego Shinigami (I tylko z niego mam plusy na tydzień).
- Masz rację, że w praktyce ta umiejętność aż tak potężna nie jest, ale ważne, że chociaż jest. - Roten
Cytat :
Cóż, zdolność do teleportacji i przemieszczania się między światami wedle własnej woli to też pewnie nic przydatnego!
Tak, ale mówiąc o balansie, głównie mam na myśli walkę (na tym się opiera świat Bleacha). Garganta po prostu pozwala przejść pomiędzy światami, jak Pusty poczuje głód... Nie przyniesie mu korzyści na polu bitwy...
- Jeśli uważasz, że możliwość uratowania swego życia poprzez udanie się do miejsca, w którym przeciwnik nie może Cię dopaść to nieprzydatna umiejętność, to się chyba mylisz. Hollow może zawsze uciec, jeśli tylko zdobędzie chwilę na otworzenie grangaty, z kolei jeśli shinigami natknie się na silniejszego od niego pustego - po prostu zginie, bo nie będzie miał gdzie się ukryć. - Roten
Cytat :
Pusty wciąż walczy, zabija, a shinigami poza treningiem także zawiera znajomości, spędza czas na ucztach.

Tak? A ja od początku mej rozgrywki miałem dwie walki, z których jedynie jedna wniosła zmianę do mych statów (Jedyną!).
- Jako shinigami pewnie nie miałbyś lepiej i wątpię, byś rozwijał się szybciej dzięki "dojo" czy akademii. - Roten
Cytat :
No, a fakt, że przy przemianie w adjuchasa otrzymują w sumie 13 punktów wcale nie rekompensuje tej straty 8 punktów na starcie gry?
Tak, załóżmy, że w końcu któryś z kilkunastu Hollowów na tym forum zyska kiedyś formę Adjuchasa. Są "na równi"... A potem Shinigami zdobędzie Shikai i permanentne plusy do wszystkich statów. I wszystko jest po staremu...
- Jeśli pusty zyska formę adjuchasa (+13 pkt), to jest na równi z shinigami, który posiada już shikai (+5 pkt), więc te permanentne plusy tylko sprawiają, że pusty rangi adjuchasa nie zmiażdży go, a będą mogli stoczyć walkę jak równy z równym. - Roten
Cytat :
(...)shinigami część czasu spędzając na chodzeniu do akademii, a część na rozmowach z innymi, długich dialogach, tylko czasem dostają pkt. Suma sumarum wychodzi to tak, że średnio pusty który napisze 100 postów ze swym MG dostanie dwa razy więcej punktów, niż shinigami piszący 100 postów, bowiem 50 z tego to rozmowy i interakcje z NPC, za które punktów się nie dostaje, a których u pustych praktycznie nie ma
A ja tu wszystkich zaskoczę, że sam jestem Pustym jako gracz oraz prowadzę dwóch Shinigami, więc mogę się wypowiedzieć mając bardzo dobry wgląd w sprawę. Moja sesja jako Hollow, nie opiera się TYLKO na walce. Jest jej tyle samo, albo nawet mniej niż w kampaniach Shinigami, więc przełamię wszystkie stereotypy, że całe RPG polega na wżeraniu dusz i bezmyślnej walce z czarnokimoniastymi.
- Wszystko zależy w tym wypadku PRZEDE WSZYSTKIM od samego MG. Są tacy, co pozwolą Ci szybko rosnąć w siłę, wciąż będą walki, a i tacy, którzy postawią spory nacisk na relacje z NPC, jakieś spotkania towarzyskie i tym podobne. Poza tym, puści rzadko walczą z czarnokimoniastymi (przez nich zazwyczaj są po prostu zabijani, gdy na ziemi popełnią jakąś zbrodnię). Częściej zjadają się nawzajem w Hueco Mundo. - Roten
Cytat :
Z kolei pusty ma jeszcze na dodatek o tyle prostą sprawę, że będąc adjuchasem szybko może stać się arrancar
Bądźmy szczerzy, póki co, żaden z hollowów nawet nie przymierza się do pozostania Adjuchasem. W końcu to poziom kapitański...
- Adjuchas to nie jest poziom kapitański, a raczej oficerski. Cóż, może według Ciebie nikt nie jest blisko osiągnięcia go, ale w historii forum było już kilkoro takich (chyba z 5). - Roten
Cytat :
Jeśli chodzi o same punkty statystyk, to wychodzi dobrze. Shinigami ma przewagę 8 punktów na starcie, ale z kolei pusty zyskuje 13 punktów przy przemianie w adjuchasa,
Tak, ale gdy Shinigami zdobędzie plusy od Shikai, to już tak słodko nie jest...
- Właśnie wychodzi idealnie, że są na równi z premiami. -4(na starcie)+13(za adjuchasa)=+9 - tak wygląda premia pustego. +4(na starcie)+5(za shikai)=+9 - a tak shinigami. - Roten
Cytat :
Z czego używać zazwyczaj mogą kilka.
Na początku... Potem zazwyczaj idą do akademii i uczą się ich od groma. Kidou zwiększające ciężkość oręża, dające boosta do statów, sprowadzające błyskawice, kontrolujące matkę naturę i jej żywioły. Oto kidou poniżej poziomu 50...
I to wszystko, ma zastąpić Cero (które najpierw trzeba wykupić). Dwie zdolności i garganta?...
- Taak, od groma kidou... Póki co średnio każdy shinigami posiada 3-4 czary, a najwięcej jedna osoba ma chyba około 10. Faktycznie, kidou są pomocne, ale zużywają też dużo reiatsu. Fakt dwukrotnego mnożenia statystyk przy stawaniu się arrancarem rewanżuje to pustym z dużą nawiązką. No i nie radziłbym zapominać, że Cero pustych oraz później arrancar może przyjmować bardzo różne formy, jak bara, gray ren cero itp. - Roten

Cóż, oto moje zdanie...
I niech już zostanie jak jest, ale nadal jestem przeciw stałym dopalaczom, po poznaniu imienia Zanpakutou...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 14 Mar 2010 - 20:47

Wiec tak przyjechałam, zastanowiłam się i mam konkretne propozycje, nie tylko odnośnie ras ale również odnośnie pewnej statystyki która jest niemal nie używana.

Statystyka Rai

1. Utrzymanie zdolności - Daną zdolność (łuk Quincy, shikai, lalka Bounto, itp), można utrzymać tyle tur ile ma się statystyki Reiatsu, wyjątkami są:
- Hollow
- Człowiek
- Shinigami ze stałym shikai
Od 25 rei zdolności można trzymać ile się chce, póki nie "wyłączy" ich MG np po walce.
Czemu 25 ? Żeby gracze nie mający stałego shikai nie byli pokrzywdzeni.

2. Przemiana w Hollow
Możliwa jest (w grze), od momentu gdy dusza posiada przynajmniej 50 rei, słabe dusze nie przemieniają się w hollow, stają się pożywką dla ich ciała.
- Czemu ? Żeby nie zaistniała sytuacja że gracz robi człowieka tylko po to aby zdobyć staty i się podłożyć od razu.

3. Pamięć duszy (aby rozwiać wątpliwości)
Dusze odesłane przez shinigami idą do SS w tej formie z tą pamięcią z którą opuścili wat (dowód ? Shibrta i jego "brat"), natomiast dusze które są oczyszczane (zabite przez zanpaktou), rodzą się w soul city jako dzieci.
W ten sposób mamy zachowaną ciągłość cyklu dusz o którym była mowa w odcinku z Ishidą, a zarazem pozwalamy na utrzymywać rodów szlacheckich (narodzie się "nowej" oczyszczanej duszy dziecka z rodziców).

4. Waga umiejętności.

Hollow

Poziom 1 Hollow: Otrzymuje dwie, słabe moce, które się rozwijają (zyskują "nowe" zdolności związane z "podstawą), Przy czym przynajmniej jedna z owych mocy musi być zależna od statystyki Reiatsu (by umocnić jej wagę również wśród minusów).

Poziom 2 Gillian: Nie może używać mocy pustego gdy jest gillianem (później je odzyskuje), nie otrzymuje premii w postaci statystyk, dostaje za to zdolność "olbrzymi", którą traci gdy zmniejszy swoje rozmiary (np przemiana w adjuchasa).

Olbrzymi:
Opis: Istota posiadająca tą zaletę wyróżnia się wśród innych swoimi ogromnymi rozmiarami. Mogą być śmiało nazywani tytanami czy kolosami. Gdy chodzą ziemia drży, zaś zwykłe rany zadawane mieczem są dla nich niczym skaleczenia lub zadrapania. Minimalna wysokość (długość) ciała takiej istoty to 8 metrów i znaczna waga (ponad 3 tony).
Premia: Pomoc MG - Mistrz Gry musi wziąć pod uwagę niezwykłe rozmiary przy obliczaniu otrzymanych obrażeń oraz próbach siłowych (np. przepychanie).
Wymagania: Hollow, wytrzymałość 15, odpowiedni wygląd postaci, wrodzona / automatyczna dla gillian

(umiejętność, przy okazji, proponuje dodać do listy umiejętności dostępnych dla gracz. Można by ją udostępniać za 2 pkt gdyż jest dość silna.)

Poziom 3 Adjuchas:
Postać traci zdolność olbrzymi (jeśli nie miał jej przed przemianą w gilliana), odzyskuje swoje zdolności pustego oraz uzyskuje prmie w statystykach:
- +5 inteligencja, +2 wytrzymałość, szybkość, siła, zręczność oraz kontroli rei (łącznie 15 punktów)

Poziom 4 Vasto lorde
Postać przy przemianie uszykuje dodatkową silną zdolność pustego, specjalne cero, oraz premie do statystyk równą:
Po awansie: +5 wytrzymałość, szybkość, siła, reiatsu i kontroli rei

Arrancar:
+Wszystkie statystyki*2,
+Umiejętność Arrancar.
Arrancar w formie wyzwolonej reboron mogą być tyle minut, ile posiadają reiatsu.
Dodatkowo biały strój shinigami do ekwipunku.

Shinigami:

Poziom 1 uczeń akademii: otrzymuje statyski według woli mistrza gry prowadzącego przygodę.

Poziom 2 Shikai: Otrzymuje + 10 do rozdania na statystyki w momencie poznania imienia, statystyki rozdawane są według mistrza gry sugerując się charakterem duszy mieszkającej w mieczu.
Poznanie imienia nie koniecznie oznacza pełnego korzystania z jego mocy (ichigo nie od razu potrafił używać getsugi na "zawołanie").

Poziom 3 bankai: W momencie otrzymuje bankai gracz dostaje mnożnik statystyk x 2 oraz, rzecz jasna, samą zdolność używania bankai.

Ludzie:

Poziom pierwszy: zaczynają bez zdolności, zdolność dostaje w momencie gdy ilość jego punktów rei będzie wyższe niż 40, oraz przy sprzyjających warunkach ( ustala MG patrząc na charakter postaci).

Poziom drugi - pierwsza zdolność: człowiek uzyskuje premię stałą + 3 do rei, oraz + 10 do statyski z której zgodność czerpie siłę, ową premię uzyskuje się tylko przy "włączonej" zdolności.

Poziom trzeci - zdolność druga: na czas używania mocy postać dostaje x 2 do statystyk oraz stałą premię 5 do rei.

Bounto:

Poziom 1. - "dusza": Na pierwszym poziomie bounto nie różni się wiele od normalnego człowieka. Dopiero odkrycie lalki powoduje w nich przebudzenie "wampirzych" mocy, a co za tym idzie prawdziwą potrzebę pochłaniania dusz.

Poziom 2. - przyzwanie lalki: Gdy młody wampirek przyzwie swoją lalkę po raz pierwszy rozbudza się w nim energia bounto. Od tej chwili może korzystać z umiejętności swojego "pomocnika" i przestaje się starzeć. Musi jednak żywić się innymi duszami. Lalka posiada taką samą sumę statystyk jak jej właściciel, zaś odpowiednie rozdzielenie punktów leży w gestii MG. Dodatkowo lalka dysponuje zdolnością specjalną związaną z żywiołem.

Poziom 3. - połączenie z lalką: Osiągniecie tak wysokiego poziomu powiązania z lalka pozwala dosłownie "połączyć" swoje ciało z ciałem lalki. Statystyki przy takim połączeniu są, rzecz jasna, sumowane, co oznacza iż na czas przemiany "mutant" złożony z lalki i jej właściciela ma łączną sumę statystyk dwukrotnie większą niż w przypadku gdy właściciel bądź lalka walczą oddzielnie. Dodatkowo Bounto otrzymują stałą premię:
+ 5 do kontroli Rei i +2 do psychiki

Quincy:

Poziom 1. - niszczyciel: Quincy od samego początku przygody może używać podstawowego łuku. Robi to za sprawą amulety oraz pobierania reiatsu z otoczenia. Quincy od początku posiadają też pewną wiedzę o pustych i shinigami, którą nabyli podczas szkolenia do roli destruktora.

Poziom 2. - specjalna forma łuku: Odpowiednio doświadczony Quincy potrafi stworzyć własna, unikatową formę broni. Jest ona silniejsza niźli podstawowy łuk i pozwala na korzystanie z nietypowej zdolności. By osiągnąć formę bojową Quincy musi samodzielnie wykonać i zakląć odpowiedni amulet. Gracz może sam wymyślić formę bojową, jednakże to MG musi ją zaaprobować. By stworzyć własną broń niszczyciel musi posiadać co najmniej 25 kontroli Reiatsu i 12 inteligencji, odpowiednią wiedzę (tajemnica utrzymywana wśród starszych Quincy) oraz możliwość wykonania/zdobycia odpowiedniego amuletu. Podczas zaklinania amuletu otrzymują również premię do statystyk równą:
+ 5 do kontroli reiatsu oraz +5 punktów które rozdysponować powinien MG.

Poziom 3. - znawca artefaktu: Na świecie znajduje się niewielka ilość wyjątkowo potężnych artefaktów często będących pozostałościami po legendarnych (już teraz) niszczycielach. Przedmioty których używali do walki są naładowane ich mocą w takim stopniu, iż potrafią wspomagać kolejnych swoich użytkowników. Jeśli Quincy podczas swojej przygody odnajdzie taki artefakt może spróbować nauczyć się go używać. Żaden niszczyciel nie może jednak poznać sposobu na korzystanie z więcej niż jednego tak potężnego przedmiotu. Po wyjątkowo trudnym treningu Quincy uzyskuje zdolność specjalną (zależną od artefaktu) oraz, zaraz po pierwszym wyzwoleniu, podwaja swoje statystyki. Artefakt wymyśla i udostępnia MG wedle swojej woli (choć oczywiście niezbyt szybko).

Dusza:

Tę sprawę pozostawiamy tobie Rot, bo to Ty rozpisałeś jakie umiejętności nadać duszy. Uważamy jednak że dusza nie powinna mieć na raz specjalnych kidou i shikai.

Wykończeniówka:

1. Wszelakie specjalne zdolności (w większości przypadków) zależne powinny być od jednej (wybranej przez MG/gracza) statystyki. Zyskują więc na sile razem z rozwojem postaci.

2. Powinniśmy wzmocnić siłę (w statystykach, o ile istnieje sens w określaniu jej) jaką dysponują kapitanowie czy espada. Zapewne zostaniemy zbojkotowani przez tłumy graczy którzy palą się do noszenia białych płaszczyków z numerkami, ale niech Ci gracze dobrze się zastanowią. Przypominamy bowiem iż robota kapitana jednego z oddziałów Gotei sprowadza się w większości do roboty papierkowej (jakiekolwiek akcje są niezwykłą rzadkością. Nawet historia bleach pokazuje iż przed obecnymi wydarzeniami kapitanowie walczyli ponad 100 lat temu). Jeśli zaś chodzi o numerki espady na klacie, zauważcie że Grimmjow za swoją, bądź co bądź krótką, wycieczkę na ziemie stracił rękę. Założę się ze nie palicie się do spędzania stuleci w Las Noches czekając na rozkaz od enigmatycznego osobnika którego nazywa się poprzez jedną literę. Poza tym, musimy zapamiętać iż to kapitanowie odpowiadać będą (przynajmniej często) za rozdawanie zadań postaciom graczy. To samo zresztą tyczy się espady. Wyobraźcie sobie jaki bałagan by zapanował gdyby nagle do kapitana XI miało przyjść trzech graczy, do tego niemal naraz, pamiętając dodatkowo iż czas w każdej przygodzie jest określony nieco inaczej. Dla tego też sądzimy iż poziomu niektórych z NPC nie powinno się móc osiągnąć, dla dobra samej gry oraz graczy.

Pomysły by Iz i Kamys.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 14 Mar 2010 - 21:05

Nie mam przeciwskazań. A co do poziomu siły to jak kiedyś mówiłem. Kapitan statystyki na poziomie ok 250 na każdej, porucznik koło 100. Mimo wszystko to spore wyzwanie i konieczność odpowiedniego odgrywania takiej postaci.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 14 Mar 2010 - 21:34

No ładnie, ja tylko dodam swoje 5 groszy...

Cytat :
- Jeśli uważasz, że możliwość uratowania swego życia poprzez udanie się do miejsca, w którym przeciwnik nie może Cię dopaść to nieprzydatna umiejętność, to się chyba mylisz.
No nie wiem, czy którykolwiek Hollow uciekłby z pola walki ... ^^ To nie duszyczka, która boi się śmierci...
- A jednak hollowy najwyraźniej też boją się śmierci i uciekają przed shinigami, co widzimy wielokrotnie w anime, gdy po przegranej potyczce wszystkie czym prędzej otwierają grangatę i dają dyla.
Cytat :
- Jako shinigami pewnie nie miałbyś lepiej i wątpię, byś rozwijał się szybciej dzięki "dojo" czy akademii.

Ale dokładnie tak jest:P
- Wcale nie jest. W historii forum zazwyczaj puści nieco szybciej się rozwijali, w porównaniu do shinigami.

Cytat :
Taak, od groma kidou... Póki co średnio każdy shinigami posiada 3-4 czary, a najwięcej jedna osoba ma chyba około 10

Bo jedyne dwie silne osoby (które znają imię swego Zanpakutou) są z 11 Oddziału. Poza tym nawet 3-4 czy już 10 zaklęć, to raczej więcej niż jedno Cero, hm?
- Owszem, kidou są lepsze niż Cero i to daje sporą przewagę shinigami, ale nie tak wielką, by puści nie mogli tego nadrobić na innych płaszczyznach (czyli przemiany dające bonusy do statystyk i inne premie).

A pomysły - dobre !
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Nie 14 Mar 2010 - 22:04

Cóż, wciąż uważam że gracz, który został by kapitanem, był by źródłem niemałego bałaganu, z którym nie umieli byśmy sobie poradzić. Tym bardziej gdyby, na przykład, stwierdził że nie chce dalej grać... w końcu jak można odgrywać postać, której znamy jedynie założenia?

Co do garganty... z tego co wiem to użycie tej umiejętności trwa trochę, co oznacza iż nie nadaje się ona typowo do zwiewania sprzed oblicza przeciwnika. Trzeba by najpierw ulokować się we w miarę bezpiecznym miejscu. Zauważmy iż nawet w anime i mandze puści nie uciekali w garganty tak błyskawicznie. Jedynie brat Inoue korzystał z przejść tak dynamicznie i sądzę iż można by to podciągnąć pod umiejętność specjalną którą został obdarzony.

Wolne miejsca:
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Mar 2010 - 8:55

Co do sprawy kapitańskiej - zanim gracze tutaj dotrą do takiego poziomu, to zapewne albo forum szlag trafi, albo odechce im się grac, albo ich postacie zje zmutowany królik spod jaskini. Uważam że nie powinno się mimo wszystko odgórnie zabierać tej możliwości - Ichigo miał siłę porównywalną z kapitańską... a jednak nim nie został. Ok, możemy dodac że to dlatego że nie był "legalnym" Shinigami, ale sądzę że nie każdy super duper Shinigami z automatu zostaje kapitanem. Więc... jeżeli jakimś cudem po 15 latach męczenia się tutaj jakiś gracz byłby w stanie zostać szefem oddziału i pokona obecnego, to powinno się go przy okazji poinformować przez pewnych NPC na czym to będzie polegać. Papierkowa robota, blah blah blah... niańczenie jakiś nowicjuszy blah blah blah... jak sie zgodzi - ok. Jak sobie odpuści bo będzie znudzony - pisze się wyjaśnienie że nie wypełniał swoich obowiązków i daje sie innego NPC. Ew. samą postać gracza przerabia się na pasywa. To tyle z mojej strony.

BTW: Gdzie jest informacja mówiąca o tym że zaleta "syn nocy" została dosyć mocno osłabiona? Wcześniej było 2x, a teraz 25%... nie to bym się buntował bo to i tak nic nie da, ale gdybym się na to nie natknął przez przypadek, to do dzisiaj spałbym sobie ze słodką nieświadomością że moja postać wymiata w nocy na skrzypcach jak gitarzyści z Dragonforce. Wszyscy naraz.

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Mar 2010 - 13:40

Jeśli miało by to przejść to obiecajcie że weźmiecie cały burdel jaki to może spowodować na siebie, choć mam szczerą nadzieje że nie przejdzie, ale o tym decyduje Roten.
JA tylko od siebie mogę dodać że nie zamierzam prowadzić gracza który miał by zostać kapitanem i sama mu takiej możliwości nie dam... Sesje na które wali sie jednemu graczowi po 3 os i któraś nie odpisuje - zastój ... Niekończące się pojedynki miedzy graczami, zakładam że na śmierć i życie i bla bla bla... Ja podziękuje.

PS. Co robi kapitan ? Znaczy kiedy nie ma "ciekawych czasów", bo takie obserwowaliśmy w bleach, może gadać z innymi i robić papiery... Sesja na podpisywanie papierów ? Łożż. A z kim się będzie bić ? Kapitanowie nie powinni być się z kapitanami, a nie można ciągle robić ataków Arrancar na świat, lor H musiał by mieć kserokopiarkę...

Tyle4 ode mnie, my pomysł daliśmy i ja czekam na komentarz Rota.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Mar 2010 - 13:49

No z tymi kapitanami, którzy ciągle siedzą w papierkowej robocie, to nie przesadzajmy. Przecież w takim wypadku, ich moce by po prostu sczezły! Wbrew pozorom kapitanowie dość często biorą udział w różnych akcjach. Aizen i Ichimaru ratujący klasę Studentów akademii przed zwykłymi Hollowami... Byakuya i Renji wyruszający do świata żywych po Rukię... Kensei i jego podwładni rozwiązujący zagadkę znikających dusz w Rukongai. Ukitake, Rukia i Kaien (nie pamiętam z jakiego to powodu) kiedy to wyruszyli do lasu i odbyła się walka z hollowem. Już nie wspominając o wielu przypadkach ruszania do walki z Arrancarami do świata żywych i Hueco Mundo...
Jak widzimy, Taicho to nie jedynie siedzący przed biurkiem biurokraci! Ba! A tak w ogóle, to od tego mają poruczników ( Wyjątek: Hitsugaya i Matsumoto, jako że ta jest zbyt leniwa, więc chłopak wypełnia wszystkie roboty papierkowe za nią - było mówione w Anime) . Bardziej powiedziałbym, że mają dużo wolnego czasu, co daje spore pole do popisu dla takiego GMa (choć wiem, że nie nastąpi to w najbliższych czasach).

Cytat :
(...) sama mu takiej możliwości nie dam...
Huh, mnie jako gracza zabolałoby to, myśl, że jakkolwiek silny się stanę, to mój GM automatycznie zamyka mi drogę do najwyższych stanowisk i mogę jedynie pomarzyć o zostaniu kapitanem... No, ale cóż!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Mar 2010 - 13:55

...to jest po prostu głupie. Niby z praktycznego punktu widzenia byłoby to prostsze, ale jak już Diablo to zaznaczył - byłoby to bardzo deprymujące gdybym z góry miał narzucone że "Nieważne jak bardzo się będziesz starał - nie masz kur** szans by stać się kapitanem, nawet za 20 lat!". Osobiście jednak sądzę że przy takiej prędkości gdy to potrwa parę ładnych lat...

No i BTW, skoro nie ma ciekawych czasów... to może fajnie by było je kiedyś zrobić, huh? ; p

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Pon 15 Mar 2010 - 13:57

Zawsze może iść do innego MG gracz... Diablo a przykład tego wszystkiego to "ciekawe czasy" które wywołał Aizen, zdrajcy się raczej często nie zdarzają w SS a przynajmniej na to wychodzi bo byli kompletnie nie gotowi na tą zdradę.
Mi się nie chce prowadzić samych sesji gadanych i papierkowych... Jak bym chciała prowadzić coś takiego to prowadziłabym na "Liceum RPG".

Jak by popatrzeć to takie ciekawe czasy były w mandze w przerwach 100 lat... =x
Kapitanowie mają mieć TS 100 lat ? Nie dziękuje

PS. Aizen i Gin byli na miejscu im zareagowało SS, jak mniemam była to poprostu część ich planu... Aizen wówczas badał silnych pustych bodaj, których zresztą sam wyłoił na miejsce treningu.
Z tego co pamiętam "przypadkowo" wpadli na walkę.

PS2. A wyobrażacie sobie spotkanie kapitanów @@ ? Kto to będzie prowadził ?

PS3. Ekku - to jest ciężko poprowadzić... Taką fabułę musiał by prowadzić jeden mistrz gry globalnie. A poza tym trzeba poczekać aż gracze osiągną równo wysoki poziom żeby każdy miał szanse zgrać...

kamys01
kamys02

Ostatnio zmieniony przez Kamys Tsuki dnia Pon 15 Mar 2010 - 14:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pewien brak balansu   Today at 16:13

Powrót do góry Go down

Pewien brak balansu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next