IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Sprawa wieku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Izdurbal Tenshi

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 16:21

Starzenie się to kwestia dosyć niejasna w świecie bleacha. Oczywiście problem dotyczy głównie dusz oraz shinigami, jako iż na pustych uciekający czas nie robi większego wrażenia, zaś ludzie będą starzeli się całkiem normalnie. Obserwując starzenie się postaci z anime (Rukia, Renji itp.) wpadłem na pewien pomysł, który jak sądzę nie jest najgorszym z możliwych.

Starzenie się "ciała" duszy będzie zależne od ilości dostępnych punktów reiatsu. Samo rozwiązanie jest zasadniczo dość łatwe pod względem mechaniki. Otóż za każde 50 PR które posiada postać starzeje się ona wolniej. Tak też pierwsza 50 sprawia iż przez dwa lata ciało duszy/shinigami starzeje się o rok. Kolejne pięćdziesiątki po prostu będą mnożyły tą liczbę, przykładowo: shinigami który ma 250PR będzie starzał się o rok przez całe 6 lat.

Sądzę iż zgadza się to nijako z realiami. W mandze (i anime) zauważamy bowiem jak Renji i Rukia starzeją się dość szybko (w ich historii) jednakże widzimy iż od momentu pójścia do akademii niemal się nie zmieniają. Zakładając, że w akademii nastąpił spory wzrost ich siły, mogło to znacznie spowolnić starzenie. Przy tym poziom Reiatsu np: Yamamoto jest tak wysoki iż w zasadzie przestał się on już starzeć.

Wolne miejsca:
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 18:57

Cóż generalnie faktycznie proces starzenia się był widoczny, i myślę że to dobry pomysł na przedstawienie go mechanicznie, jestem za.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 20:24

Czy to cos niezwyklego? W ciagu dziewieciu miesiecy z dwoch komorek rodzi sie niemowlak, pozniej dzieciak szybko rosnie, a im starszy, tym w zasadzie mniej sie zmienia. Naturalny proces. Jak narodzi sie genialny dzieciak, ktory w wieku powiedzmy dziesieciu lat bedzie mial mechanicznie 1000 reiatsu (co chyba nie jest jakims przerazajacym wynikiem), to przez kolejne 200 bedzie wygladal, jak dzieciak? Naprawde az takie to istotne, ze w mechanike trzeba ubierac?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 21:36

Nie Tsuna tylko przydało by się to jakoś ubrać, bo jak do tej pory była to kwestia kompletnie przez nikogo ruszona, i jak na razie mało który mg mówił dokładnie co robić z wiekiem na ts

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 21:44

Wiesz Tsuna, pomijając to, iż nie można mieć w wieku 10 lat 1000 PR, to dałem ten pomysł z prostego powodu. Jeśli gracz tworzy postać w wieku, powiedzmy 10 lat to nie znaczy iż nie chciał by kiedyś zostać dorosłym shinigami^^" wiadomo bowiem iż jako tako dzieciak nie zazna pełni życia. Zabranie mu chociażby, możliwości wstępu do wielu miejsc.

Poza tym, jak już Kamys wspominała wcześniej, dobrze jest zapełnić wszystkie luki w świecie gry. Ta nie jest zapewne zbyt denerwującą, jednakże wciąż sądzę iż załatwienie tego problemu w tak prosty sposób będzie stosunkowo dobrym rozwiązaniem.

Tyle dodam od siebie^^"" mam nadzieje, że ludzie szybko wezmą ten pomysł pod rozwagę by odrzucić go albo przyjąć nie marnując przy tym zbyt wiele czasu.

Wolne miejsca:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Pią 11 Cze 2010 - 21:48

Gezz, Bleach jest anime bardzo niedopracowanym pod względem świata, przez co sporo w nim niekonsekwencji i rozwiązań dziwnych. Z jednej strony Renji i Rukia sie starzeją, a z drugiej taka dziadyga ma się całkiem nieźle. Powiem więcej - dlaczego, skoro pan Generał jest tak zarąbisty (I na pewno jest utalentowany) to dlaczego nie zmieni swojego wyglądu? Dobra, przyjmijmy, że każdy ma taki wygląd z czasów śmierci. Mógłbym się tutaj spierać co do ofiar wypadków (Ba, jest nawet jeden taki przypadek na forum, chodzi mi o hollowa pewnej modelki) ale ok, przyjmijmy, że jest back up do ostatniej używanej formy. Skoro tak... to dlaczego nie może być on dalszy? Męczyć się przez resztę życia pod postacią dziada? Zresztą... krótkiego życia, wedle tego systemu który jest tu proponowany. W Rukongaybarze są dziadkowie - zwykłe dusze. I co, pożyją parę lat i zamienią się w stertę duchowego popiołu? Coś krótkie to życie po życiu... blech... w ogóle to uniwersum jest jakieś takie... proste. No ale nie spodziewam się wiele po Shonen'ie

Moja opinia? Tubo zmienia sobie zasady jak chce. Wg. mnie i tutaj powinna pozostać swoboda. Niedługo będziemy regulować czas, po którym postać zrobi sie głodna, będzie musiała pójść za potrzebą, albo się podrapać po lewym udzie. I tak to jest praktycznie storytell, tylko, że z niewielkimi liczbami. I nie wygląda na to by się miało to w najbliższej przyszłości zmienić.

Cytat :
Wiesz Tsuna, pomijając to, iż nie można mieć w wieku 10 lat 1000 PR, to dałem ten pomysł z prostego powodu. Jeśli gracz tworzy postać w wieku, powiedzmy 10 lat to nie znaczy iż nie chciał by kiedyś zostać dorosłym shinigami^^"

A Hitsu to co? Skoro przyjęliśmy wstępnie, że średni poziom Rei dla Kapitana wynosi 200-250, to taki poziom Rei to dla niego pestka. Ujmę to tak - świat tego anime to kolos na glinianych nogach. Ma być efektowne, ale żeby to się jakoś sensownie trzymało to nie powiem...

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 8:53

Izdurbal Tenshi napisał:
Wiesz Tsuna, pomijając to, iż nie można mieć w wieku 10 lat 1000 PR, to dałem ten pomysł z prostego powodu. Jeśli gracz tworzy postać w wieku, powiedzmy 10 lat to nie znaczy iż nie chciał by kiedyś zostać dorosłym shinigami^^" wiadomo bowiem iż jako tako dzieciak nie zazna pełni życia. Zabranie mu chociażby, możliwości wstępu do wielu miejsc.
A dlaczego nie mozna? Jakby gracz zaczal jako taki dzieciak i gral duzo, oraz bardzo dobrze (w sensie zasluzyl sobie na szczodre nagradzanie punktami)? Jakby Roten zaczal grac nie jako nastolatek, a wlasnie taki brzdac? Ale mniejsza o wiekszosc. Jak juz napisalem wczesniej, z mojego punktu widzenia to drobiazg, ktory formalnej regulacji nie potrzebuje. Po prostu im postac mlodsza, tym szybciej mozna ja postarzac, a biorac pod uwage, ze ci "wypasieni" shinigami zyja setki lat, to po dociagnieciu postaci do "doroslosci" mozemy o jej wieku tak naprawde zapomniec - nawet przy tych przykladowych 250 pr wyszloby, ze musialoby minac w grze ze 100-200 lat, zeby sie cos w wygladzie zmienilo. Wyobrazasz sobie taki forward na forum?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 11:58

Tak, wyobrażam^^"" Tak bowiem jest w mandze czy anime. Postaci w większości nie ulegają zmianie nie licząc ukazania historii sprzed bardzo wielu lat. Przykładowo Yamamoto wyglądał tak samo jak teraz już 2k lat temu kiedy to zakładał akademię shinigami^^"" Na naszym forum zaś, póki co, TS o wartości 4 lat nie zmienia ani wieku ani wyglądu postaci, zaś pomiędzy, przykładowo 13 a 17 rokiem życia wygląd ulegnie oczywistym zmianom.

Wolne miejsca:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
K-roll

Karta Postaci
Punkty Życia:
64/100  (64/100)
Punkty Reiatsu:
54/64  (54/64)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 12:10

więc po prostu przyjmijmy iż gracze którzy operują postaciami w wieku 10-18 ulegają zmianom dosyć szybko natomiast ci starsi 19-30 starzeją się wolniej ;p ja na przykład nie wyobrażam sobie aby Yosuke miał zmieniać wygląd i wiek póki co. Poza tym po co zajmować się pierdołami skoro są istotniejsze sprawy na forum jak sprawa rasy duszy albo te zasady akademii ;p?? jakby się za to wziąć porządnie i przyznać komuś rację to już dawno byłyby takie rzeczy załatwione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.anime-no-sekai.pl
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 12:35

Izdurbal Tenshi napisał:
Tak, wyobrażam^^"" Tak bowiem jest w mandze czy anime.
No jest, nie przecze i nie neguje. Czyli nastolatka mozna w ciagu paru lat postarzec, zeby sie zrobil dorosly, a doroslych nie ruszac, bo i po co, skoro maja setki lat przed soba.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 13:44

Yosukeee kwestia tych problemów to kwestia tego czy roten przyjmie jakiś pomysł bo tych padło już trochę jeśli mnie pamięć nie myli. Tamten temat chwilowo usechł, pojawił się ten wiec czemu by się nad nim nie zastanowić co ?

Ja w zasadzie wpisze to do swoich zasad, jak już jest to czemu by nie użyć.

PS. "ja na przykład nie wyobrażam sobie aby Yosuke miał zmieniać wygląd i wiek póki co"

- myślę że gry nie powinno się układać pod swoją wygodę, tylko przydało by się luki zapełnić albo coś w tym stylu...

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 15:44

Ogólnie rzecz biorąc ja przychylałbym się do rozwiązania Izdurbala, czyli zależności starzenia się dusz od reiatsu. Dlaczego? Hitsugaya się bardzo wolno starzeje i jest wiecznie dzieckiem, bo jest taki silny (prawdopodobnie). Z kolei zwykłe dusze, starzeją się normalnie, praktycznie jak zwykły człowiek.

Co byście powiedzieli na takie założenie, że ilość PR odpowiadałby ogólnie ilości lat, które ktoś może przeżyć. Na ten przykład gracz ma 160 reiatsu, więc każdy rok odpowiadałby, zakładając że przeciętna dusza żyje 80 lat - połowie roku, czyli starzeje się dwa razy wolniej.

Toteż mogłoby być swoistym wytłumaczeniem, dlaczego dzieci tak szybko się rozwijają: dziecko jest małe, ma mało PR, więc w ciągu roku zmienia się tak bardzo, jak w przyszłości po upływie 10 lat, gdy ma 10 razy więcej PR.

Oczywiście cały ten zaproponowany przeze mnie system ma być luźny i raczej taki do mierzenia "na oko", nie zaś do konkretnych wyliczeń. I to, że np. dusza ma 80 lat i jeszcze żyje nie musi świadczyć o tym, że ma ponad 80 PR - po prostu na to można przymrużyć oko.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 19:09

Dobra wiec tak:

Moja propozycja co do pisania wieku... Otóż kiedyś pytałam benka czy mam pisać za TS wiek, ale stwierdził że nie wie, żeby olać bo shinigami starzeje się inaczej, stąd możemy zrobić tak - w rubryce napisać wiek jaki się ma w nawiasie kwadratowym na jaki mniej więcej się wygląda... Wiem że to tylko niewielki szczegół ale co tam.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 19:16

PR=lata jakie może przeżyć.

szybkość starzenia:

1 rok faktyczny=rok podzielić przez 1/4pkt reiatsu np: ktoś ma 12 reiatsu, 12/4=3, czyli w ciągu roku postać starzeje się fizycznie 4 miesiące, jeżeli ma 20 reiatsu to 20/4=5. 12/5 to trochę ponad 2 miesiące na rok itd.

Poza tym podzielam zdanie Rotena, że takie coś powinno być orientacyjne luźne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 12 Cze 2010 - 22:54

Oczywiście że tak! Jak wszyscy wiedzą zasady na naszym forum są zmienne w zależności od MG, co zaś oznacza, ze wszystkie z nich traktować można jako wytyczne a nie nakazy. Chciałem jedynie by ustalić przybliżoną wersję tej rzeczy, która może się prędzej czy później okazać ważna (wierzcie mi, w końcu najdzie się ktoś kto będzie się chciał starzeć^^").

W związku z tym mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda w przypadku postaci ludzkich? Znaczy, rozumiem że starzeją się całkiem normalnie, ale czy należy prosić gracza o zmianę wieku wpisanego jeśli jego postać przetrwa pełne 12 miesięcy?

Wolne miejsca:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Nie 13 Cze 2010 - 9:07

Cytat :
W związku z tym mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda w przypadku postaci ludzkich? Znaczy, rozumiem że starzeją się całkiem normalnie, ale czy należy prosić gracza o zmianę wieku wpisanego jeśli jego postać przetrwa pełne 12 miesięcy?

Czemu? Przecież mogą być TS albo np fabuła szczegółowo opracowuje jeden dzień a zarówno MG odpisuje nieszybko jak i gracz. Patrzymy ile fabularnie mija czasu i owszem, jeżeli w fabule rok minął no to trzeba wiek zmienić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 28 Sie 2010 - 10:45

Proponuje zrobić ogranicznik w drugą stronę. Patrząc na wadę Dzieciak dać min te 10-12 lat jakie można najmniej mieć. Mimo wszystko poniżej tego wieku to "niemowlaki". A już się teraz trafił taki pięciolatek.
Jakby nie było takie coś powinno mieć raz minusy do siły i udźwigu, dwa ograniczenia szybkości i zręczności... coś jeszcze by się wymyśliło. Mimo wszystko nie można popadać w skrajności. Bo jeszcze ktoś wymyśli i będzie chciał grać 2-latkiem.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 28 Sie 2010 - 10:54

To będzie grał dwulatkiem. Jego gra będzie tak nudna, że sam zrezygnuje. Zresztą, zawsze można dać minimalny próg historii pod tytułem 1-1,5 strony A4, danej czcionki danej wielkości.
Pięciolatki już były na tym forum, chociażby taka Vlana. Jakoś dało jej się wtedy prowadzić... więc jak dla mnie takie ograniczenie nie jest konieczne. 5-cio latek umie chodzić, mówić, i w miarę samodzielnie korzystają z toalety. A poniżej... cóż, powiem tak. Poniżej tego progu są to postacie niegrywalne. A przecież my chcemy grać, nie?

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Sob 2 Paź 2010 - 8:28

Inną sprawą są lalkarze... jest to fach na chwilę obecną niezbyt grywalny. Wymogi forumowe, do gry solidnym Bounto wymagają radykalnie długiej historii, winą ku temu jest między inszymi wiekowy bonus do dystrybowanych punktów. Z tego powodu jedyne akceptowalne postacie Bounto to szczyle jakieś... kiedy oni wszyscy długowiecznymi pozostałościami po dawno dawno niewypalonym eksperymencie byli...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Nie 3 Paź 2010 - 17:08

Vlad wszyscy zaczynamy początkującymi... Przytoczę punkt tematu "Czym to forum rożni się od innych?"

Otóż

1. W grze - nie zaczynamy jako porucznicy, oficerowie czy tym bardziej - kapitanowie, lecz jako początkujący, nowi shinigami (ludzie bez mocy, słabi quincy, bounto bez lalek itp.). Nikt nie posiada bankai, ani shikai, do tego nawet nigdy nie miał kontaktu z avatarem swojego zanpakutou. Dzięki temu każdy zaczyna z tego samego pułapu.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Nie 3 Paź 2010 - 18:19

Ossu, ossu, clear. Ale i tak bounto są niegrywalni, bo niby skąd się teraz mieli by wziąść? Jedyni ocalali byliby ci wpleceni do fabuły forum. Nie mogą być za młodzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Nie 3 Paź 2010 - 18:29

Musimy po prostu założyć, że bounto posiedli zdolność reprodukcji, acz tylko w granicach własnej rasy (nie ma na razie pół-bounto i raczej nie będzie).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Nie 3 Paź 2010 - 18:39

Jak widac moga. Skad sie biora batony? Na drzewach rosna. Kogo to obchodzi? W anime powstali jako wynik eksperymentu i poza jednym wszyscy zostali utrupieni. Tutaj po prostu sa. Gdyby to bylo kiedys komukolwiek potrzebne mozna ich geneze wymyslec, ale dla mnie poki co wystarcza samo stwierdzenie faktu - na swiecie istnieje cos takiego, jak baton.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Sprawa wieku   Today at 5:46

Powrót do góry Go down

Sprawa wieku
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1