IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

permadead or reincarnation

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: permadead or reincarnation   Pią 2 Lip 2010 - 9:20

Witam,

Taka kwestia mnie zastanowila jakis czas temu. Wiadomo, iz hollow pokrojony zanpakutou odrodzi sie jako normalna dusza (chyba, ze byl za zycia paskuda, wtedy do piekla). Wiadomo, ze hollow ustrzelony przez quincy zdycha na wieki i nie wroci pod zadna postacia. Co natomiast z reszta stworow zdolnych do walki z pustaczkami? Osobiscie sadze, ze jesli ubije takiego np. czlowiek, to wroci ponownie jako hollow.
Rzecz druga. Duza zezarta przez pustaka staje sie pustakiem. Co natomiast z dusza, ktora zje baton (dla niezorientowanych bounto)? Batonem sie nie stanie, to pewne, ale czy odrodzi sie, czy moze to zezarcie dziala, jak strzaly quincy i dusza przepada?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 1:19

Wiec ja specem nie jestem ale myślę:

1. Człowiek - z tego co pamiętam było powiedziane że mają moce podobne do hollow, jednak żaden nie był jeszcze na tyle szalony aby zjeść czyjąś dusze, a wiec myślę ze w tym przypadku dusza zostaje zniszczona.
2. Bant - sądzę że tu było by tak że dusza zostaje zniszczona, wampirek wchłania PR, zaś z tego winna być zbudowana "czysta dusza".

w obu przypadkach sadze że powinna przepadać.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 9:02

Niby logiczne, ale autorzy sami wprowadzili jedno zamieszanie. Mianowicie dusza zjedzona przez pustaka nie ginie, a staje sie pustakiem (np. brat Inoue). Czyli co zjadl hollow? Mozna uznac, ze zabita dusza staje sie blankiem (to biale cos z Memory of nobody), a sposob jej zabicia determinuje co z tego blanka powstanie nastepnym razem. Wyjatkiem jest quincy, ktory psuje ducha calkowicie. Pytanie, czy tak samo nalezy potraktowac moce ludzi i wysysanie batonow. Sprawa o tyle istotna, ze niszczenie dusz jest be - wypadaja z naturalnego obiegu i jesli zniknie ich za wiele to caly system sie posypie. Z tego powodu wybito quincy. Mozna uznac, ze pojedynczego Ishide w imie jego zaslug i zaslug kolegi Soul Society tolerowalo, ale jesli postaci zdolnych niszczyc dusze pojawiloby sie wiecej naturalna sprawa powinno byc, ze trafiaja na liste do odstrzalu, jako zagrazajace istnieniu swiata.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kranek

Mistrz Gry : Kamys Tsuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 10:01

Tak się zastanawiałem czy napisać i doszedłem do wniosku, że napiszę swoje zdanie.
Tsuna ruszył no dość poważny temat ale szczerze powiedziawszy to nie rozwiązywalny jeżeli patrzeć by pod kątem Anime/Mangi, dlaczego? Ano powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż w Bleach jest sporo kwestii niewyjaśnionych, a to całe oczyszczanie Hollowów to było tylko lekko napomknięte na początku Anime/Mangi (chyba). Z tego co pamiętam (A może z tego co mi się wydaje) była mowa, że zanpakutou, nie zabija Hollowa na śmierć tylko go oczyszcza, fajnie. Była też mowa o Quincy ale o tym potem bo narazie jesteśmy przy Shinigami. Ja się pytam, była mowa o kidou? Bo odnoszę pewne wrażenie, że nikt nie mówił o Kidou? Więc co z nim? Oczyszcza Hollowy czy eksterminuje? Jakby się zastanowić to musi oczyszczać innaczej zakazali by używania Hadou przeciw Hollowom bo nastapiła by ogólna destabilizacja świata i wyskoczyłby nam "blue screen". No i umiejętności zanpaktuou takie jak znane Getsuga Tenshou, które jest ładunkiem Reiatsu podobnie jak Kidou (poprawcie mnie jeżeli już zaczynam gadać wyssane z palca bzdury). Więc dochodzimy do ogólnego wniosku, że ataki Reiatsu czyli Kidou, umki zanpakutou tego typu oczyszczają Hollowy. To teraz co się tyczy Quincy, było mówione z tego co pamiętam o tym, iż Quincy mają kompleksy na punkcie Hollowów i przez to nie chcą im pozwolić na jakieś tam oczyszczenie i normalne życie po zyciu. Właśnie dlatego atakują tak by kompletnie skasować Pustych, hej ale jakby się zastanowić, to czym atakuje Quincy? Ładunkiem Reiatsu w postaci strzał i właśnie po to był ten pseudo-wykład o Shinigami. Zastanówcie się nad tym chwilę, skoro to ładunek Rei to teoretycznie może oczyszczać, tylko Quincy atakują tak aby ZNISZCZYĆ a nie OCZYŚCIĆ, więc teoretycznie jakby Quincy chciał to by Hollowa oczyścił, problem polega na tym, że ich ideologia nie dopuszcza takiej możliwości. Uff...jedźmy dalej, teraz pora na Batona (bardzo podoba mi się to określenie ^^), nie ma chyba żadnych złudzeń, iż akcja ze Snickersami to tylko fillery więc wypadało by ich w ogóle ulać, ale skoro są to są. Wiemy, że Marsy wysysają duszę i przerabiają sobie na pożywkę więc...no dusza kaput. Ale jako, że raz to fillery, dwa jest w cholerę niedociągnięć w Bleach to można by się upierać przy teorii, że dusza się odradza ja jednak nie byłbym zwolennikiem takiego stwierdzenia. Dobra dalej, żyjący. No i tu też jest mały problem bo w sumie to ile mamy ludzi, którzy posiadają specjalne zdolności? Don Kanoji, Sado, Inoue? Jinta, Ururu? Co się tyczy ostatniej dwójki, ja nawet nie wiem czy to są rzeczywiście ludzie, po za tym specjalne zdolności u nich objawiają się własną bronią i zwiększonymi "statami" fizycznymi... Co się tyczy pierwszej trójki, każde z nich posiada hym....jakieś coś ik co pozwala im na używanie Reiatsu do ataku, no może za wyjątkiem Inoue bo ona jak już atakuje to używa Tsubakiego, a on to raczej istota myśląca. Ale Sado i Don Kanoji mają np. El Directo, czy KANON BALL! (Które rządzi) więc teoretycznie jak mówiłem przy wykładzie o kidou itd. mogą oczyszczać Hollowy, tylko przy założeniu, że ataki typu kidou jak te dwa tutaj, oryginalnie oczyszczają Pustych, tylko Quincy musi się specjalnie starać by ukatrupić ich na śmierdź. A dlaczego tak? Ano dlatego, że gdyby założyć, iż ataki typu kidou normalnie wykańczają Hollowa, a Shini musi się starać by go oczyścić, to ludzi takich z mocami też wypadało by oskarżyć o destabilizację świata i ukatrupić, bo przecież skąd mięli by takie rzeczy wiedzieć? (To samo tyczy się ataków ludzi z mocami bez użycia Rei, jakby zabijały na amen, to znów destabilizacja i wyrok na siebie) To tyle z mojej strony, mam nadzieję że jakoś sensownie i zrozumiale przedstawiłem co myślę o tym problemie. Oczywiście i tak wszystko zostaje w rękach Rotena i zrobi jak będzie chciał, no ale gdyby to tylko ode mnie zależało, to właśnie tak to by wyglądało.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 10:13

Pozwolę sobie dodać swoje 5 groszy...

Mianowicie, nie sugerujmy się fillerami i anime(np. sceną, gdy Sora zostaje pożarty przez pustaków). Ostatnio w mandze mamy bardzo dobry przykład, że wprowadzają jedynie chaos do całego kanonu i nikt z drogich scenarzystów nie raczy pomyśleć zanim coś nabazgrze w skrypcie.
Jeżeli będziemy się trzymać tej prostej zasady, nie będzie aż tylu problemów.

Po pierwsze, co wiemy od samego autora mangi o tym, jak dusza może przeistoczyć się w pustego?
Hollowy to 'upadłe dusze'...Najczęściej ich transformacja jest winą tego, że duszyczka ma pecha i żaden Shinigami nie raczy jej odesłać do Soul Society. Wtedy też jej łańcuch może skorodować (trwa to ok. roku, lecz jest też zależne od długości łańcucha), ona sama może popaść w rozpacz, stać się zła itd itd. I trzymajmy się tego. Żadnych dodatków od panów Pierrotów, którzy lubią zabłysnąć inwencją, lecz czasem im to nie wychodzi. Zjedzona dusza, nie staje się hollow'em.
No i druga sprawa, że puści stronią od ludzi (no chyba, że jest to ich rodzina, której nie chcą opuścić, lub mamy takiego Truskawę, który rozsiewa wokół siebie aurę bohaterskiej zaje*istości. Wtedy może się to zdarzyć.)
Jeżeli zaś Hollow ginie nie z ręki Shinigami, to po prostu przeistacza się w rei i staje się jednością z naturą - innymi słowy, giiinie.
Podobnie jest z shinigami i innymi duchowymi typkami.

Odnośnie batonów się nie wypowiadam, bo nigdy nie udało mi się w to zagłębić dalej niż na 5 odcinków.

Jeżeli coś źle napisałem, poprawcie.

pce

Kranek napisał:
Z tego co pamiętam (A może z tego co mi się wydaje) była mowa, że zanpakutou, nie zabija Hollowa na śmierć tylko go oczyszcza
Oczyszcza tylko z grzechów, które popełnił jako pusty. Ale jeżeli był zły już za życia, to idzie sobie prosto pomiędzy bramy piekła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 11:45

Wszyscy wiemy Diabelku, iz jestes wyznawca autora i tylko jego pomyslow. Ja przyznaje sie oficjalnie, ze nie mam pojecia, kto ktory kawalek scenariusza napisal i szczerze mowiac nie robi mi to zadnej roznicy. Fillery mi nie przeszkadzaja, momentami nawet uwazam je za lepsze, niz oryginalna fabula. Poza tym skoro ich elementy zaistnialy na forum (chocby wspomniane batony), to trzeba z tym pasztetem zyc. Dodatkowo co tak naprawde daloby sie wziac z oryginalu? Shinigami i pustaczki. Tych jest duzo i wiadomo do czego sluza. Reszta to wyjatki i niedobitki. Ishida - przedostatni quincy. Kolezanki i koledzy Ichigo to przypadki szczegolne, ktorym sie skapnelo od jego towarzystwa. Sam glowny bohater - shinigami daikou jest taki, bo ma tatusia shinigami. Czyli oprocz dwoch pierwszych to reszte forumowych ras mozna uznac za z sufitu wziete i do wyciecia (z Rotenem na czele... hehe). Przy czym najmniej chyba batony, bo Ci to chociaz od razu zostali opisani w fillerze jako grupa.

Co do quincy i ich rzekomej filozofi zabijania. Nie wierze, ze w obliczu wojny z shinigami i postepujacej eksterminacji nie znalazloby sie paru, ktorzy majac taki wybor nie zmieniloby podejscia i nie zaczeliby odsylac normalnie pustaczkow, jak pan Bog przykazal. Chocby dlatego moim zdaniem nie potrafia tego.

Ja przyjalbym taki model - kazdego mozna mniej lub bardziej nauczyc walczyc. Kazdego (kto posiada na tyle duzo reiatsu, by duchy widziec) mozna nauczyc mniej lub bardziej kidou, czy innych opartych na reiatsu technik. Zeby jednak hollow zostal oczyszczony potrzeba miec "to cos" - moce shinigami. Ujmujac to w ten sposob kidou wykonane przez shinigami niesie ze soba "dodatkowy" element czyszczacy. Tak samo wszelkie techniki zanpakutou (wspomniana getsuga) to "przedluzenie" tej broni, czyli dziala tak samo.
Jesli zaczeniemy mnozyc byty potrafiace odsylac pokonanego potworka, to moim zdaniem caly ten swiat przestaje miec pierwotny sens. Skoro kazdy moze, to po co shinigami?

Zakladajac wersje Kamys ludzie i batony (ci drudzy nawet bardziej) powinni byc z urzedu scigani, jak niegdys quincy. Mozna tez sobie zadac takie smieszne pytanie (nie majace wplywu na fabule), czy zabijanie pustakow to grzech i czy ludz/baton pojdzie za to do piekla.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kranek

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 12:18

Tsuna napisał:
Co do quincy i ich rzekomej filozofi zabijania. Nie wierze, ze w obliczu wojny z shinigami i postepujacej eksterminacji nie znalazloby sie paru, ktorzy majac taki wybor nie zmieniloby podejscia i nie zaczeliby odsylac normalnie pustaczkow, jak pan Bog przykazal. Chocby dlatego moim zdaniem nie potrafia tego.

Może by się znalazło, weźmy dziadka Ishidy? Było wyjaśnione dlaczego jeszcze żyje? Nie pamiętam. Gdyby Quincy rzeczywiście potrafili przestawić się z zabijania na oczyszczanie z grzechów to można by stwierdzić, że skoro przestał stanowić zagrożenie to można go zostawić. Ale to tylko moje spekulacje.

Tsuna napisał:
Ja przyjalbym taki model - kazdego mozna mniej lub bardziej nauczyc walczyc. Kazdego (kto posiada na tyle duzo reiatsu, by duchy widziec) mozna nauczyc mniej lub bardziej kidou, czy innych opartych na reiatsu technik. Zeby jednak hollow zostal oczyszczony potrzeba miec "to cos" - moce shinigami. Ujmujac to w ten sposob kidou wykonane przez shinigami niesie ze soba "dodatkowy" element czyszczacy. Tak samo wszelkie techniki zanpakutou (wspomniana getsuga) to "przedluzenie" tej broni, czyli dziala tak samo.
Jesli zaczeniemy mnozyc byty potrafiace odsylac pokonanego potworka, to moim zdaniem caly ten swiat przestaje miec pierwotny sens. Skoro kazdy moze, to po co shinigami?

Byłbym skłonny przystać na taki czynnik oczyszczający, który posiada tylko Shini, ale w takim bądź razie trzeba by wykasować wszystko co nie potrafi oczyszczać Hollowów, a para się ich likwidacją, bo przecież stanowią zagrożenie dla świata itd.

Jeżeli założyć, że takie byty oprócz Shini są to świat się jeszcze nie wali. Po co Shinigami pytasz? Dobra, weźmy skasujmy wszystkich shini i zostawmy nieliczną grupę ludzi, Quincy i jakieś inne indywidua, które potrafią zmazać grzechy Pustego. I teraz pytanie, czy taka garstka dała by radę wszystkim Hollowom? I czy KAŻDY obdarzony mocą chciałby coś takiego robić? A kto będzie pilnował dusz w SS skoro nie ma Shinigami? (Bo przecież i tam puści się pojawiają) Shinigami są taką podstawą, to że ktoś ich czasem wyręczy w robocie to pikuś, bo przecież sami odwalają zdecydowaną część roboty, nie?

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 12:26

Cytat :
Może by się znalazło, weźmy dziadka Ishidy? Było wyjaśnione dlaczego jeszcze żyje? Nie pamiętam.
Otoz nie zyje.

Cytat :
Byłbym skłonny przystać na taki czynnik oczyszczający, który posiada tylko Shini, ale w takim bądź razie trzeba by wykasować wszystko co nie potrafi oczyszczać Hollowów, a para się ich likwidacją, bo przecież stanowią zagrożenie dla świata itd.
I wlasnie o to zapytalem. Kazdy, kto regularnie eksterminuje dusze powinien trafiac na czarna liste. Problem jest tego typu, ze zdolnych do walki z holkami (niezaleznie juz, czy smierc jest trwala, czy nie) w mandze/anime jest niewielu. Na forum tutejszym zdecydowanie wiecej. Dlatego poruszylem te kwestie.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kranek

Karta Postaci
Punkty Życia:
84/90  (84/90)
Punkty Reiatsu:
36/36  (36/36)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 12:51

Tsuna napisał:
Otoz nie zyje.

Już nie żyje, fakt, ale żył po czystce Quincy chyba?

Co do tamtej kwestii to zostaje tylko czekać na wyrok Rotena, no chyba że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Pon 12 Lip 2010 - 18:44

Watanabe no Tsuna napisał:
Wszyscy wiemy Diabelku, iz jestes wyznawca autora i tylko jego pomyslow.
No nie powiedziałbym, że wyznawcą, ale jak na to nie patrzeć, to on tworzy kanon Bleach'a i kreuje jego świat. Panowie z Pierrota dla mnie mogą tam wpleść kucyki, jednorożce i tęczowy wymiar, gdzie na drzewach rosną pluszowe misie wypełnione kokainą i magiczną wełną, która planuje przejąć władzę nad Soul Society oraz stworzyć tam wesołą społeczność plushakuff broniących dusz.
Watanabe no Tsuna napisał:
Fillery mi nie przeszkadzaja, momentami nawet uwazam je za lepsze, niz oryginalna fabula
Aa szczególnie, gdy przeczą się z mangową fabułą? (spoilers: Ciapąg z garganty zniszczony przez pijanego Amagaia, spotkanie Ichigo z jego Innerem oraz Zangetsu w BK i parę innych...) Ech, chętnie o tym podyskutowałbym, bo trudno mi zrozumiec, ale sądzę, że to nie miejsce na to...

Offtop off, proszę mi wybaczyć ;<.

Tsuna napisał:
Poza tym skoro ich elementy zaistnialy na forum (chocby wspomniane batony), to trzeba z tym pasztetem zyc.
No, ok, mogę tolerować rasę, ale nie widzę sensu brać pod uwage sprzeczności które wkradają się do anime "dzięki" kreatorom (np. śmierć brata Inoue, której scena została wyjęta z ...) Po prostu, nie bierzmy tego nawet pod uwagę, bo będziemy mieć same problemy.
Cytat :
Ishida - przedostatni quincy. Kolezanki i koledzy Ichigo to przypadki szczegolne, ktorym sie skapnelo od jego towarzystwa. Sam glowny bohater - shinigami daikou jest taki, bo ma tatusia shinigami.
Z tego co wiem, to fabuła naszego PBFa dzieje się bardziej w alternatywnym świecie, niż przyszłości. A jeżeli nawet przyjmiemy, że to drugie, to co... Ishida jakimś impotentem jest? :f Jeżeli zdążyły wyginąć wszystkie postacie znane nam z Bleach'a, to nie mogło się spłodzic się parę nowych pokoleń Quincy?
Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy batony nie wyginęły jak każda inna rasa, stworzona na potrzeby anime?? Jeżeli nie, to respect dla panów z Pierrotu - ale czy to nie dziwne, że tak nagle znikną?...
A co do ludzi, to nie sądzę, by to mogło być tylko spowodowane przez obecnośc przy tak uber osobie, jak Ichigo. Przecież wiemy, że niektórzy ludzie rodzą się z wysokimi pokładami reiatsu (np. Quincy) i nie każdy musi je wykorzystać w taki sposób. Może po prostu przerodzić je we własne unikalne moce.

Zaraz, zaraz, czymżbym znowu odszedł nieco od tematu?...
Tsuna napisał:
Spójrzmy na to tak: Każdy może łapać złoczyńców i bandziorów oraz karać ich według własnego uznania. Więc skoro każdy może, to po co policja?

Noo i to by było na tyyle...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Wto 13 Lip 2010 - 15:56

Diablo napisał:

No nie powiedziałbym, że wyznawcą, ale jak na to nie patrzeć, to on tworzy kanon Bleach'a i kreuje jego świat.
I pewnie okradli go z jego pomyslu, albo porwali rodzine i zaszantazowali, ze jak nie pozwoli na pisanie wlasnych scenariuszy, to zgina na torturach. Poki robil to sam, to tworzyl i kreowal kanon. Skoro sprzedal prawa to nie widze powodu nie korzystac z tego, co mi sie podoba, a nie pochodzi od niego. Skoro sprzedal (byc moze) na zasadzie - robta co chceta, a ja wam nie powiem, co planuje (bo byc moze sam nie wiem jeszcze), to rowniez za bajzel w swiecie odpowiedzialnosc ponosi. Zreszta sam autor wystarczajaco duzo nielogicznosci popelnil osobiscie bez pomocy innych, bym sie przejmowal, ze ktos piszac filler umiescil tam cos, co nie przystaje do jego pomyslow dwa lata pozniej.

Diablo napisał:

No, ok, mogę tolerować rasę, ale nie widzę sensu brać pod uwage sprzeczności które wkradają się do anime "dzięki" kreatorom (np. śmierć brata Inoue, której scena została wyjęta z ...) Po prostu, nie bierzmy tego nawet pod uwagę, bo będziemy mieć same problemy.
Huh... jak juz kiedys chyba pisalem - oni pisza mange/anime, nie system RPG. Czyli w trabce maja logike i konsekwencje od pomyslodawcy zaczynajac. Nikt nie przejmuje sie wyjanianiem wszystkich aspektow swiata (bo nie po to sie serial robi) i nie wiadomo o rzeczy A nic, poki nie pojawi sie w fabule. Ze pisza scenariusze rozne ekipy i nie wspolpracuja przy tym, by uzyskac spojnosc, to juz jak pisalem wina obu stron.

Diablo napisał:

Z tego co wiem, to fabuła naszego PBFa dzieje się bardziej w alternatywnym świecie, niż przyszłości. A jeżeli nawet przyjmiemy, że to drugie, to co... Ishida jakimś impotentem jest? :f Jeżeli zdążyły wyginąć wszystkie postacie znane nam z Bleach'a, to nie mogło się spłodzic się parę nowych pokoleń Quincy?
Nie inaczej - swiat alternatywny. I wlasnie ustalamy jak ten swiat wyglada. I to jest sedno tego tematu (czy kto lubi fillery, czy nie to kwestia indywidualnych zapatrywan). Skad dokladnie pochodzi pomysl (jesli dobry) jest sprawa drugorzedna. W koncu sami tez wprowadzamy tu mase rzeczy, ktore byc moze okaza sie za jakis sprzeczne z manga. Bleach jest niespojny i trudno. Postarajmy sie, zeby swiat forumowy taki rozklekotany nie byl.

Diablo napisał:
Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy batony nie wyginęły jak każda inna rasa, stworzona na potrzeby anime?? Jeżeli nie, to respect dla panów z Pierrotu - ale czy to nie dziwne, że tak nagle znikną?..
Wychodziloby, ze baton to twor absolutnie sztuczny. Powstala ich okreslona ilosc i wlasciwie wedle anime byly czyms na ksztalt mula - ot fajna hybryda o konkretnych wlasciwosciach, ale bezplodna. Zatem wyginiecie batonow byloby tylko kwestia czasu.

Diablo napisał:
A co do ludzi, to nie sądzę, by to mogło być tylko spowodowane przez obecnośc przy tak uber osobie, jak Ichigo. Przecież wiemy, że niektórzy ludzie rodzą się z wysokimi pokładami reiatsu (np. Quincy) i nie każdy musi je wykorzystać w taki sposób. Może po prostu przerodzić je we własne unikalne moce.
Teraz juz wiemy (o ile ktos wierzy w slowa zdrajcy Aizena), ze to za sprawa cudownej kulki spelniajacej zyczenia stworzonej przez Urahare.

Diablo napisał:
Spójrzmy na to tak: Każdy może łapać złoczyńców i bandziorów oraz karać ich według własnego uznania. Więc skoro każdy może, to po co policja?
I co zrobi policja? Zamknie za samosady...

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Wto 13 Lip 2010 - 16:38

Dobra trzeba by jakoś rozstrzygnąć, jako że jestem tu adminem pomocniczym to nie będę się tu bawić w podejmowanie decyzji, trza nam roena i tyle

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Wto 13 Lip 2010 - 21:57

Moje zdanie jest następujące:

Dusza, którą zje/zabije przy użyciu lalki bounto zostaje zabita tak samo jak w przypadku strzały Quincy.

Jeśli zaś o ludzi chodzi, tu sprawa ma się inaczej. Ja bym kwestię tego, co dzieje się z duszą pozostawił jako indywidualną, pochodzącą od mocy. Jeden człowiek, którego moce będą przypominać "kidou" będzie mógł odesłać pustego jak shinigami, zaś inny, którego moce są jak u hollowa, po zabiciu pustego - ten po prostu odrodzi się w HM. Ostatnia zaś z opcji (chyba), to taka, że człowiek tak jak Quincy, zniszczy duszę. Po prostu kwestia mocy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Sro 14 Lip 2010 - 0:34

Rozumiem że zostaje to w kwestii mg, dobrze :-) to kolejną sprawę mamy chyba rozwiązaną

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: permadead or reincarnation   Today at 7:49

Powrót do góry Go down

permadead or reincarnation
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1