IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Vladimir Zenderfolg [Bount]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Vladimir

Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:10

Hah, skomplikowane, te wasze kp, ale manual jest naprawdę dobry :3

DANE

Imię: Vladimir
Nazwisko: Zenderfolg
Profesja: Bounto
Waga: 78kg
Wzrost: 178cm
Wygląd: Wysoki, szczupły, lecz dobrze zbudowany czarnowłosy mężczyzna, o krótkich, nieregularnie przyciętych włosach(Taki czapiruch można rzec), bardzo jasnych niebieskich oczach z ciemniejszą obwódką, nieco garbatym nosie i krótko przystrzyżoną bródką. Nosi stary, czarny, skórzany, pozszywany, noszący ślady kul, przedmiotów ostrych jak i otarć płaszcz. Do tego biała koszulka i luźne czarne spodnie. No i niepasujący w ni ząb do tego rosyjski czapelutek(Taki okrągły, futrzasty, z futra jakiegoś zwierza(cicho sza, tajemnica jakiego). Bardzo miękki i przyjemny dotyku.
Charakter: Vladimir jest osobą bardzo skomplikowaną. Fakt, że idzie w kierunku pięćdziesiątego krzyżyka na karku sprawia - że jest niemożliwy do zrozumienia. Nie, że jest jakoś szczególnie wyjątkowy... po prostu ktoś tak chaotyczny, posługujący się tak obfitym doświadczeniem (W dodatku w formie strzępków), jest po prostu nie do przewidzenia. Dla otoczenia jawi się jako miłośnik hazardu, kobiet i napitku. Uśmiechający się szczerze od ucha do ucha dziwak zbierający kolekcję czapek. Och, tak. Czapki. Vladimir ma zboczenie na tym punkcie. Widząc wyjątkowo kunsztowne ozdobienie głowy, zdobędzie je bez względu na koszty i środki. Dodatkowo szanuje osoby posiadające taką sztukę. Prędzej przeniesie góry niż zabije kogoś, kto nosi gustowny kapelusz. Sam faworyzuje Williama Fredericka Ivanowicha, rosyjskiego pochodzenia czapelutek, ludzi go trzymać na kolanach i głaskać(Tak tak, dobrze czytacie). Posiada skrytki na czapki rozmieszczone w całej europie. Dba o swoje maleństwa bardziej niż o ludzi. Regularnie je restauruje. Posiada również inną, ciemniejszą stronę. Zrodzone ze znużenia wiekiem, dręczone zanikami pamięci i rozpaczające po stracie Carmen 'JA'(Pan Zenderfolg). Ujawnia się, jeżeli wypije ilość alkoholu zdolną zabić cztery słonie, kiedy ktoś zniszczy ładny kapelusz lub ma na imię Carmen.
Ekwipunek: Grymuar Claire-do lalki(Jedna z pamiątek po niej, obecnie ta Bounto nie żyje. Zabita przez Shinigami.)

Historia:

Jako, że moja postać ma przy długowieczności napisane 27 lat, zrezygnowałem z szczegółowszej relacji jego przygód z Claire. Chciałbym od razu po zaakceptowaniu, przeprowadzić z jakimś uprzejmym MG ryt lalkowy, osadzony w przeszłości.

Zenderfolgowie byli do pewnego stopnia spokrewnieni z Habsburgami. Tyle Vladimir wiedział. Potwierdziły to również badania, jakim oddał się oniegdaj, z czystej ciekawości. Jedynym dowodem na to, ze mówi prawdę - jest on sam. Gdyż z bliżej niepodanych powodów pozbył się wszelkich ewidencji swojego istnienia. Nawet nie wiadomo, czy tak właśnie się nazywa. Vladimir wygląda na młodego, rozpoczynającego dopiero swoją dwudziestkę mężczyznę. Czas, jaki żyje już na naszym świecie, w połączeniu z intensywnością życia, jakie prowadzi, spowodowały, że Vladimir nie jest pewien swojej własnej pewności. Jego umysł, z biegiem dekad, pomimo ciągłej pełnej sprawności funkcjonalnej, zaczął gubić kolejne wydarzenia. Stapiać je ze sobą. Wrodzona pamięć fotograficzna, będąca niegdyś tym, za co go najbardziej chwalono, stała się dla niego klątwą. Jedyne chwile wytchnienia stanowią dla niego gęsto zakrapiane zabawy, kiedy pod wpływem alkoholu, na wierzch jego Vladimirowej jaźni wypływają dawne przygody i dni. Jest tylko jedno wspomnienie, które nie znika i nie blaknie, pomimo upływu z grubsza czterystu lat. Jego żal i tęsknota za kobietą, którą pokochał mocno i na zawsze. Jej imię brzmiało Carmen, należała do rodu bogatych włoskich kupców, Dellamorte. Vladimir poznał ją podczas jednej z większych zabaw na habsburskim dworze. Tam też, zafascynowany nią bezgranicznie, spędził większość wieczoru w towarzystwie Carmen, zabawiając ją jak tylko potrafił. Widział ją zaledwie kilka razy. Odległość dzieląca zakochanych tylko utrudniała wszystko, tym bardziej, że ojciec Vladimira, Joseph, znalazł mu już narzeczoną. Do tej pory przykładnie posłuszny woli rodzicieli Vladimir zbuntował się. Nieskutecznie. Przyszło mu wżenić się w rodzinę, której nazwiska nawet nie pamiętał. Nie obchodziło go to. Ponury los zawisł nad młodym Vladimirem - Carmen zmarła, ginąc wraz ze swoją rodziną na oceanie, podczas silnego sztormu. Dzień, w którym dotarła do niego ta informacja był najgorszym w jego życiu, a patrząc na jego wiek, to coś znaczy. Załamany, nieszczęśliwy i zdruzgotany, Vladimir sięgnął po alkohol. W połączeniu z jego impulsywną naturą przysporzyło mu to wielu wrogów. Wielu wpływowych wrogów, którzy posunęli się do spalenia domu rodowego Zenderfolgów. Strata rodziny wzbudziła w nim jego prawdziwą, ukrytą do tej pory naturę Bounta. Zaczął widzieć stworzenia i istoty, których istnienia nawet nie podejrzewał. I w które całym sercem wątpił. Szczególną grozą i odrazą darzył okaleczonych zwykle, obdartych ludzi z naprężonymi łańcuchami wystającymi z klatki piersiowej. Starał się unikać miejsc, w których się znajdowali. Możliwe, że zakończyłby swój żywot nie wiedząc nawet kim jest. Gdyby nie inna bount. Claire. Siostra Claire była siostrą miłosierdzia(eks siostrą zakonną gwoli ścisłości), wędrującą po świecie 'posłanniczką Boga', jak zwykła mawiać. Uważała swoje umiejętności za dar, i była całkowicie oddana swoim przekonaniom. Rozpoznawszy w Vladimirze kolejnego 'boskiego czempiona', nauczyła go wszystkiego, co wiedziała. Łącznie z rytuałem przyzywania lalki. Vladimir był jednak mniej niż chętny do wypróbowania tej zawodnej i niebezpiecznej metody. Strach przed śmiercią trzymał go mocno w szponach. Siostra Claire nauczyła go również swojego własnego stylu walki wręcz. Sama rozkazywała małej kamiennej laleczce przypominającej anioła o dwóch parach skrzydeł. Dla przebywania z nią porzucił swoje dotychczasowe życie, znikając pewnej niespokojnej nocy. Powszechnie uznano, że popadł w obłęd(O który go posądzano od śmierci rodziców - jego gadanie o ludziach z łańcuchami) i uciekł by znaleźć upragnioną śmierć. Studiując swoje zdolności, Vladimir odkrył specyficzną, wedle jego wiedzy przypisaną wyłącznie mu, umiejętność. Potrafi przekształcić zmarłą duszę w coś na kształt maski, ukrywającej jego prawdziwą naturę, zastępując ją zdobytą duszą. Takie przebranie utrzymuje się dwie doby, po czym zostaje wchłonięte przez niego. Jako, że głównie znajduje zmarłe, pogrążone w smutku osoby, dla otoczenia wydaje się być samotnym i nieszczęśliwym dziwakiem.

*Sekcja dodatkowa, gdyby zaakceptowano to, co przedstawia*
Spoiler:

Vladimir spotykając się z dziesiątkami filozofii, religii i wierzeń, nie przyjął jednej, konkretnej. Zdaje się jednak szczególnie nie lubić Kanta, jako ze to jego ścieżkę, wpajano mu za młodu.

Jeżeli chodzi o świat i jego frakcje, darzy szczególną niechęcią Shinigami i wszystko, co z nimi związane. Jego przewrotna natura nie sprawia jednak, że rzuca się na nich od razu. Nie, to byłoby... nietaktowne. Korzystając ze swoich masek, zbliży się raczej do nich, wypije z nimi kilka głębszych, pogra w karty i kości(jego ulubioną rozrywkę), pokantuje używając swojego ponad czterystu letniego doświadczenia, rozbierze ich w ten sposób do gaci i zostawi ze swoim rachunkiem. Tak, Vladimir lubi robić rzeczy po swojemu.

Szczególną frustracją darzy Pana Zenderfolga, jak nazywa swoje drugie, gadatliwe i opryskliwe ja. Akceptuje go jako cześć siebie, ale go bardzo, bardzo nie lubi. Pan Zenderfolg uprzykrza życie Vladimirowi. Z nieznanych mu przyczyn lubi drwić z Willfreda.

Pieniądze: 1500 Ryo.

Gdyby traktować 400 lat tym systemem co 5lat=pkt dałoby mi to 80pkt... trza by zmienić tę zasadę dla Bountów i przynajmniej zastępczych shinigami. Albo moje czytanie ze zrozumieniem siada i kwiczy xD
*Zamiast tego pragnąłbym poprosić o 15pkt z racji wieku, uargumentowane fabularnie prawie pół tysiąca lat dbania o kondycję - zaokrąglając nieco, ale wciąż :3*

*25 Wolnych = Wiek + 10 na start*
STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 11 (Płeć+1; Rasa +2; Wolne +3)
Szybkość: 9 (Rasa 1-; Wolne +5)
Zręczność: 9 (Płeć -2; Rasa -1; Wolne +7)
Wytrzymałość: 9 (Płeć +1; Rasa +2; +1 wolne)
Inteligencja: 8 (Rasa +3)
Psychika: 13 (Rasa -1, Wolne +9)
Reiatsu: 3 (Rasa -2)
Kontrola Reiatsu: 8 (Rasa +3)

OGÓLNE

Udźwig: 110kg
Prędkość (śr.): 9km/h
Prędkość (max.): 28km/h
PŻ (Punkty Życia): 90
PR (Punkty Reiatsu): 24

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
Poznane Bakudou:

Umiejętności:

Fotograficzna Pamięć
Opis: Nauczyłeś się zapamiętywać wszystko, co zobaczysz. Umiejętność tą można wybrać tylko na starcie, nie można nabyć jej w trakcie gry.
Premie: Fotograficzna pamięć.
Wymagania: Psychika: 10, wrodzone.

Kanciarz/Kłamca
Opis: Wmówienie rozmówcy tego czego potrzebujesz nie sprawia Ci większej trudności. Twoja mowa ciała, ton głosu, gesty, a nawet spojrzenie są na tyle przez Ciebie opanowane, że naprawdę trudno się domyślić czy mówisz prawdę czy tez nie
Premie: Ułatwienia MG, możliwość przeciwdziałania umiejętności "wyczucie zamiarów"
Wymagania: Psychika: 12.

Walka wręcz
Opis: Jesteś nieźle przeszkolony w walce wręcz, znasz wiele ciosów i chwytów danego stylu (karate, judo, czy też zwykła "walka uliczna")
Premie: Ulepszona walka wręcz (ułatwienia MG).
Wymagania: Siła: 11, Zręczność: 9, Wytrzymałość: 9, Szybkość: 9, minimalny wiek - 15 lat

Zrozumienie Oczu
Opis: Patrząc komuś prosto w oczy jesteś w stanie określić jego zamiary lub też charakter - czy jest dobry, czy zły.
Premie: Zdradzanie intencji przez MG.
Wymagania: Psychika: 13. Psychika musi być większa od postaci 'badanej'.

Wady:

Amnezja - 2 pkt
Opis: Chcąc uniknąć myśli o tym, co kiedyś zrobiłeś bądź co Ci się stało, wymazujesz z pamięci fragmenty swojego życia, możesz zapomnieć nawet, jakiej jesteś rasy! To stłumienie ma na celu nie dopuścić niebezpiecznych i bolesnych wspomnień do świadomości postaci. Gracz może zapomnieć nie tylko traumatyczne zdarzenia, ale nawet doznać całkowitego zaniku pamięci z jakiegoś okresu. Dodatkowo, czasem można zapomnieć niektóre swoje zdolności czy umiejętności na pewien czas, co uniemożliwia ich używanie.
Premie: Utrudnienia MG
Wyjątkowa wariacja ukazana przeze mnie w historii: Vladimir pamięta wszystko co widzi(Patrz zalety), co w połączeniu z jego długowiecznością sprawiło, że większość jego wspomnień jest poplątana, a niektóre pojawiają się tylko po pijaku.

Rozdwojenie Jaźni - 1 pkt.
Opis: Twoje ciało raz kontrolujesz TY, a raz TY. Ty i ty różnicie się ze sobą. Często też prowadzisz kłótnie ze sobą, ponieważ wasze charaktery są całkiem przeciwne (utrudnienia MG). MG steruje drugim TY, a więc ty jesteś tylko połową siebie. W wypadku stania się vaizardem powstaje coś w rodzaju "trzech jaźni" (Ty, Ty i Vaizard w jednym).
Wymagania: Brak.
[color=red] Również zmodyfikowana - znaczy, zasada ta sama, z tym, że w przypadku Zenderfolga ma to nieco łagodniejszą(a może i nie) formę: Jego prawdziwe ja dyskutuje zawzięcie z jego swoim 'ja'. Najczęściej atakując Bogu-winnego Willfreda. Stąd zmniejszenie utrudnienia, co jest moim zdaniem uczciwe.

Obsesja - 1 pkt
Opis: Postać jest wręcz opętana na punkcie sprawy, osoby, fetyszu, czegokolwiek. Ogromną część czasu i energii posiłkuje na to, żeby zaspokoić swoje dziwaczną obsesję. Można to określić jako potrzebę punktu zaczepienia, by iść dalej przez życie.
Premie: Utrudnienia MG.
Miłość do kapeluszy, również wymieniona i opisana szczegółowo w charakterze postaci.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:13

Kamys nie zaakceptuje Ci karty, w której ktoś ma 400 lat, a ma taką historię. Dlaczego? Bo nie, i już. Musiałbyś napisać historię na tyle, a stosując mój przelicznik pół strony A4 = 5 lat... miałbyś dużo roboty.

Innymi słowy, przy obecnym traktowaniu długowieczności bountów cała kp idzie z miejsca do kosza. Przykro mi, nie ja wymyślałem ten kompletny bezsens, że Bounto są praktycznie ograniczeni do maksymalnie 50 lat życia. No chyba, że napiszesz małą książkę, bo amnezją w tym przypadku się nie wycwanisz.

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:27

Ah, takie buty. Cóż, jeżeli tak, to podziękuję i sobie pójdę Poczekam tylko na werdykt pozostałych MG. Nie widzę sensu pisania małej książki, żeby uargumentować swoją postać w grze PBF, czego zresztą na pewno nie oczekujecie :3

Dorzucę od siebie tylko, a nuż to was zainteresuje, że gotów byłbym stworzyć cykl miniatur, powiedzmy jedna tygodniowo, opisujących różne fragmenty życia Vladimira. Miałoby to ze 4-4,5k znaków na część.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:49

yeaaaa oczywiście z miejsca negatyw, cała historia dla mnie od nowa, zresztą postać też... Jeśli widzę to Ekku już mnie wyprzedził i nie muszę pisać czemu ;3 ? Dzięki Ekku ^^

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:50

Hehe... Powiem Ci, że jak dla mnie to możesz sobie mieć te 80 pkt... Ale w takim razie, pisz historię opisującą 400 lat żywotu D; Bo patrząc teraz, to ja widziałem już dłuższe historie 20 latków. No, ale cóż. Sądzę, że nie zainteresuje Cię pisanie książki, a to jedyna droga, by sobie przywłaszczyć tyle punktów do statystyk.
Wydaje mi się, że byłby z Ciebie dobry materiał na gracza, na ale cóż...

Negatyw
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:53

Nie lubię wskazywać palcem, co zresztą zwykle budzi niechęć, ale uważam za wielce nieuprzejme, przynajmniej - spławianie mnie argumentem 'bo historia za krótka', kiedy jeden z waszych pomniejszych Story tellerów(jeżeli dobrze rozczytuję hierarchię MG) ma postać, również Bounta, starszego - bo wyprawy krzyżowe skończyły się w XIII wieku, a jego historia jest krótsza od mojej. Długością, nie wiem czy lepsza, nie przeczytałem.

Nie zamierzam tu wszczynać rebelii, czy dążyć do postawienia pomnika Lenina, ale zanim sobię pójdę, chciałbym usłyszeć coś więcej na ten temat. Rozstańmy się jak cywilizowani ludzie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Angelus

Karta Postaci
Punkty Życia:
1/1  (1/1)
Punkty Reiatsu:
1/1  (1/1)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 10:57

Fajnie, spójrz sobie tylko na datę tej karty.... oraz to ile ma punktów. Forum się zmieniło, standardy też.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 11:00

Rozumiem, w porządku :3 Gdyby system się ponownie zmienił, dajcie mi znać. Moje gg jest już w profilu. Bardziej niż chętnie rozwinąłbym tu skrzydła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 11:00

Że zacytuje z mojego profilu mg

"Od dziś (03.12.09) NIE AKCEPTUJE kart których wiek mechaniczny jest nie zgodny z wiekiem fabularnym. Przykład - postać ma mechanicznie zapisane 20 lat a odgrywa 300, z ilością statów 20 latka. Chcesz postać 300 letnią ? Ok napisz historie z 300 lat..."

Niestety lub stety wspomniana postać u mnie nie załapała się na czas obowiązywania tej zasady

EDIT

Póki ja tu będę ta zasada się raczej nie zmieni ^^"... Ale polecam stworzenie innej postaci, tyle. Miłego dnia i w ogóle

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 11:47

Ta, i będą 20 letni bounto, którzy biorą się chyba z kosmosu. Gezz... how... stupid...

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 14:37

Ja zas Kamyssowa zasade mam w trabce (haha... i co mi zrobisz). Jak nie chcesz dodatkowych punktow za eony, ktore postac przetrwala, to co za roznica ile ma lat. Moze i krotko, ale sprawia przyzwoite wrazenie. Maski? O nie... zjadasz zywych i zamiast zmarszczek dostajesz za to nagrode? Nie sadzisz, ze to zbyt przekombinowane? Ciekawi mnie tez kwestia zakonnicy, ktora niby poslannikiem Boga jest, ale wcinac dusze musi. Wiem, ze fanatyk kazda niegodziwosc podciagnie pod swe poslannictwo. Mozesz pare zdan o tym dopisac. Zawsze bedzie historia dluzsza (hehe).

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 14:50

Szkoda, że te czasy minęły, bo bym miał nowego kolegę do picia... czegokolwiek - grunt, że procentowego.

To dam sprostowanie od samego siebie, bo widzę, że poruszono kwestię mojej KuPy, która nie jest dziełem wybitnym... Mogę powiedzieć, że nawet ja jej nie akceptuję ze swojego punktu widzenia, bo więcej elementów historii znajduje się w mojej sesji. Między innymi pochodzenie mojej postaci, jej prawdziwe imię, itd. Gdybym mógł, to przekształcałbym te fragmenty na opis wyrwanych kart dziennika.
Wyjaśnienie dlaczego moja postać jest taka "ludzka" (statystyki) również jest wyjaśnione w trakcie sesji. Żyła wśród owiec jako wilk w owczej skórze. Można powiedzieć, że Deviol sam typowo ludzkim stylem życia doprowadził do stopniowej utraty swoich sił, co na dość burzliwe czasy eksterminacji quincy oraz bounto, było dobrą metodą przetrwania. Wtenczas nikomu nie rzucał się w oczy, wliczając w to "nadprzyrodzonych". Hueh... To tyle o ograniczeniu statystyk.

Z doświadczenia wiem, że pisanie ciągłe historii dla postaci długowiecznych mija się z celem. Łatwiej powybierać i opisać fragmenty historii, które bohater pamięta. Może to być zbiór kart dziennika, albo parę scenek, przy których postać wspomina stare dzieje. Przykładem takiej scenki mogą być odwiedziny grobu przyjaciela, nad którym bohater wspomina wspólne chwile z ich życia. Dobrze może się rozczulać nad samym sobą przy butelce wina czy czegoś innego. Podróżować i wspominać różne miejsca. Dużo opcji do wyboru... Chyba, że postaci brak sentymentalizmu.

A co do regułki... Jakoś nie wierzę w możliwości naszych MG, aby chciało im się czytać historię szarego obywatela-polonisty napisaną na 80 stron A4. Jakoś też nie myślę o tym, aby któreś z nich napisało historię na 80 stron i uczyniło ją ciekawą. Właśnie. Żeby nie było błędów...
Osobiście wolę jeden porządny wyrób, który przebiłby dziesięć niedoróbek "made in China". Jakość tekstu wprost proporcjonalna do ilości napisanego tekstu. To tyle ode mnie.

Szkoda, że marnuje się ktoś na poziomie...
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 16:14

Ekku ja w ogóle nie rozumiem istnienia rasy wampirowych, zasadniczo to nawet nie wiem kiedy i jak powstali (tz pamiętam wytłumaczenie z animka, ale nie było nawet miejsca na tą śmieszną kapitan...), i nie wyobrażam sobie odgrywanie tak starej postaci ale nie moja sprawa.
Tsuno ty moją zasadę możesz mieć gdzie chcesz ;-) nie interesuje nie to, wiem tylko że ja na pewno będę vetować i tyle. Myśle że offtopów wystarczy, wszak oceniamy tu karty czyż nie ? Jeśli ktoś chce pogadać mamy PM i CB.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vladimir

Karta Postaci
Punkty Życia:
32/40  (32/40)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Czw 12 Sie 2010 - 20:18

Zamknijmy więc temat. Dziś w pracy miałem wenę do myślenia i kombinowania, czego efektem jest nowa kp. W osobnym temacie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Vladimir Zenderfolg [Bount]   Today at 16:15

Powrót do góry Go down

Vladimir Zenderfolg [Bount]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1