IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

piaskownica dla misia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: piaskownica dla misia   Nie 3 Paź 2010 - 21:54

Witam,

Skoro nabor, to i przypomnial mi sie pomysl na sandbox dla misiow. Przychodzi sobie ludek, nikt go nie zna, a nawet jak siedzi tu i gra od dawna, to kij wie, czy sprawdzi sie jako mis. Bycie nawet i najlepszym graczem nie implikuje, iz bedzie sie rownie dobrym (czy nawet w ogole dobrym) misiem. Coz zatem zrobic, by nie uszkodzic etatowego gracza i jego postaci, ktora dopieszczal w pocie czola rozpoznajac strzalem? Powiedzmy, ze tworzymy subforum 'sandbox'. Idzie tam taki miszcz wanna-be i prowadzi prosta przygodke. Komu? W zasadzie moze to byc kazdy - bohatera/bohaterow dostaje kandydat w krotkim opisie kto zacz i co moze, by mogl dopasowac pod to scenariusz. Dalej juz tylko grac. Pozniej wpada do subforum Roten i widzi, co miszcz przyszly potrafi (albo nie widzi, to wtedy gorzej dla owego).

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ryougi Atsuno

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 5:42

Według mnie zbędne, w końcu jest coś takiego jak poziomy MG i teraz jest drobny kryzys na forum, dlatego potrzebujemy MG na ilość, a nie na jakość. Według mnie wystarczy dawać nowym MG mniej graczy, bo jeżeli coś mają popsuć to lepiej żeby nie popsuli zbyt dużo. Do tego znając naszego szanownego Rotena nie będzie mu się chciało mu się zrobić subforum. Poza tym gracze, którzy lądując w takim sandboxie, mogą poczuć się gorsi od innych, a to by doprowadziło do podziału forum na elity i zielonych (owy podział można już zauważyć ). Do tego sprawniejsi MG mogą zacząć olewać dział sandboxu (nie sprawdzać co się tam dzieje. MG po zaliczeniu okresu próbnego na piaskownicy, zapewne by odrazu przechodził)
Problem, by rozwiązał kolejny admin takiego działu.

Do tego jest jeszcze jeden problem techniczny. W jakim formacie będą prowadzone sesje - np "Sesja Ichigo" czy tak jak na reszcie forum podzielić sandbox na miejsca. Załóżmy że taki MG zalicza okres próbny, chcemy przenieść jego temat a tu nie da się, bo jakiś innym MG, który jeszcze nie zaliczył miał tam sesje. Natomiast jeżeli pójdziemy według formatu "Sesja Ichigo" to potem będziemy (my-MG i admini) dzieli wszystkie posty do odpowiednich działów. Oczywiście kilka zasada mogło, by rozwiązać ten problem,ale już nie mam czasu, by je wypisać, może uzupełnię posta jak wróce albo jako pomysł przejdzie

A teraz poczekamy na wypowiedź innych.

Pozdrawiam,
Ryougi

Ostatnio zmieniony przez Ryougi Atsuno dnia Pon 4 Paź 2010 - 12:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 10:44

Ja uważam że to dobry pomysł na przetestowanie ewentualnego nowego MG. Zawsze to sprawdzian a przy okazji pokazanie próbki umiejętności nowym graczom, którzy mogli by być zainteresowani grą u takiej osoby.
Co do podziału to on istniał od zarania dziejów i będzie po naszej śmierci. Tego nie da się wykluczyć. Poza tym jakoś nie zwróciłem uwagi aby ktoś narzekał na jakiś podział tutaj, na jakieś elity i zielonych. Raczej każdy kiedyś zaczynał jako nowy i się uczył.

Z mojej strony AKCEPT.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 11:18

Co sie bedzie Rotenowi chcialo, to niech sie sam wypowie (o powyzszym juz czytal i sam rzekl, by zarzucic tu tematem). Jak potrzebujecie mg na ilosc, to moze i graczom wyjdziecie naprzeciw likwidujac nudny proces oceniania karty - wprowadzi sie poziomy graczy i bedzie pieknie. Jak juz bedzie tabun ludzi piszacych beznadziejnie, to zadbacie o jakosc...

Zupelnie nie pojales o co chodzilo - piaskownica, to piaskownica nie majaca zadnych czesci wspolnych z "produkcja". Nie wystepuja tam zaakceptowane postacie graczy, niczego z piaskownicy nie przenosi sie gdziekolwiek indziej, chyba ze w niebyt, nie ma najmniejszego sensu dzielic jej na jakies lokacje - zadnych problemow technicznych. Pierwotnie w roli bohaterow testowej przygody zakladalem innych miszczow (choc teoretycznie moglby to byc ktokolwiek). Dostaje przyszly mis opis - Chlebczo Chlebarov, ktory wyglada tak, charakter i swiatopoglad ma taki, umiejetnosci takie. Minimalny komplet pozwalajacy przygotowac scenariusz. Moga to byc np. postacie NPCow - jak cos ciekawego z tego wyjdzie, mozna by wlaczyc do ich opisu.
W tej chwili testerami sa wlasnie gracze i ich postacie. Wiekszosc z bywalcow forum moze niespecjalnie sie przejmuje z kim wspolpracuje "jak sie nie spodoba, to sie zmieni mg, czy wykopie gracza". Ja mam inne podejscie i uwazam, ze lepiej zorientowac sie przed gra. Jak tu sie zorientowac, jesli mis jeszcze nic nie napisal? Stad taki pomysl, by nie robic ziaziu graczom - niech wiedza na kogo sie decyduja, a Roten niech wie komu stolek przydzielil.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ryougi Atsuno

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 12:41

Jeżeli spojrzymy na to w ten sposób, że te sesje będą oneshootami to pomysł ogólnie będzie bardzo dobry. Początkowo nie pojąłem o co dokładnie chodzi.

AKCEPT

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 15:37

ja ja jestem za... Za dużo już było kfiatkowych mistrzów i dziwnych pomysłów...

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Pon 4 Paź 2010 - 18:38

Potwierdzam. Za dużo będzie takich jak ja.

Na realizację rezygnacji czekam dalej. ;s
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: piaskownica dla misia   Today at 15:19

Powrót do góry Go down

piaskownica dla misia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1