IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Rozdwojenie Jaźni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość

PisanieTemat: Rozdwojenie Jaźni   Nie 17 Paź 2010 - 20:11

Nie jest to tyle skarga, co właściwie pytanie - czy jeśli będę próbować o akceptację postaci ze schizofrenią, to koniecznie musi kierować nią MG i właściwie dlaczego tak jest?
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Nie 17 Paź 2010 - 20:22

Koryuu napisał:
Nie jest to tyle skarga, co właściwie pytanie - czy jeśli będę próbować o akceptację postaci ze schizofrenią, to koniecznie musi kierować nią MG i właściwie dlaczego tak jest?

Albo jest tak późno, albo piszesz niezrozumiale, bo za cholerę nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o to, że jak zrobisz postać ze schizofrenią, to musi Ci prowadzić MG? Bo jak uzyskasz zgodę na zrobienie takiej postaci to reszta jest tak jak normalnie (Innymi słowy, MG prowadzi Ci zawsze. Nie steruje twojej postaci, ale prowadzi Ci grę)

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Nie 17 Paź 2010 - 20:27

Jest późno + zupełnie poplątałam. Przepraszam, jeszcze raz.

Chodzi mi o rozdwojenie jaźni, nie schizofrenię. A ogólny sens jest taki - czy tę drugą jaźń koniecznie musi prowadzić mi MG? I w końcu dlaczego tak jest? Użytkownik nie dziecko neo bez wyobraźni i też potrafi swoje... Raczej.
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Nie 17 Paź 2010 - 20:38

Zależy od MG. Ja tam bym przejął kontrolę nad drugą jaźnią, gdyż... no, to jest druga jaźń. Znany jest tobie przypadek, by jedna jaźń kontrolowała drugą? Ja też nie. Dlatego jest u mnie traktowana jako NPC. W końcu to wada która ma być upierdliwa, a takie luki w pamięci do tej kategorii należą.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 14:03

I see. Wydaje mi się jednak, że użytkownik od tego ma swą postać, by się nią bawić (a MG bawić nim, ale to inna kwestia) i lepiej umie wykorzystać niuanse jej charakteru, bo zna ją lepiej, skoro sam ją stworzył.
No ale dobra, odpowiedź na pytanie mam. Danke.
Powrót do góry Go down
Chiiko

Mistrz Gry : Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 14:09

Ja w sumie też czasami myślę, że użytkownik lepiej zna drugą jaźń postaci i mógłby nią lepiej pokierować, ale to pewnie zależy od MG. Niejeden zapewne przysłowiowo będzie wiedział, czego tamten chce lepiej niż on sam.

Faktycznie, to wada, więc powinna nieść za sobą konsekwencje dla postaci. Ale niekoniecznie dla gracza, co warto rozróżniać. Wiadomo, że nie każdy gracz umie rozróżnić swój interes i postaci, ale pewnie są i tacy, którzy potrafią. Moim zdaniem kierowanie przez gracza obiema jaźniami jest o tyle ciekawe, że to gra na dwa fronty. Jedna próbuje osiągnąć swoje i druga swoje. Kiedy drugą jaźnią kieruje MG ta druga pozostaje nieznana. Chyba, że znana, wtedy zależy tylko, czy MG dobrze odgrywa.

Powiem tak: jeśli MG zechce, to da graczowi tę swobodę. MG przecie też nie są głupi. Tylko jedna uwaga: jeśli z założenia chcą traktować drugą jaźń jak NPC, bez względu na "jakość" gracza, to lepiej, żeby go o tym uprzedzili.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 14:25

To jeszcze takie bardziej techniczne pytanie, bo właśnie obmyślam szczegóły historii - jaźnie mogą, ale nie muszą zdawać sobie sprawę z obecności "tej drugiej", czy tak? A jeśli się znają to możliwe jest, mm, prowadzenie dyskusji między nimi, czy to bardziej jak Jekyll i Hyde?
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 14:36

Od razu ostrzegam - mówię tutaj w swoim imieniu, gdyż jak wiadomo panuje tutaj pewien nieład i niezorganizowanie.

Do moich sesji staram się podchodzić jak najbardziej logicznie i w miarę racjonalnie, biorąc pod uwagę poziom ogółu graczy. Z tym ostatnim bywa... różnie. Na przykład taka Chiiko wydaje mi się być osobą rozsądną i pisząca całkiem dobrze, aczkolwiek był taki Rimiru, któremu musiałem wielokrotnie przypominać o tym kto tutaj jest MG i kto ma opisywać świat przedstawiony. Rozdwojenie jaźni jest chorobą która objawia się tym, że u Ciebie w środku rezyduje ktoś, nad kim nie masz kontroli. Druga jaźń, druga/i ty, który ma inne priorytety, czy nawet życie. Najbardziej znanym przykładem myślę, że jest osóbka z anime Paranoia Agent, która raz była przykładną nauczycielką, a raz wyuzdaną prostytutką. Obydwie zdawały sobie sprawę ze swojej obecności, jednak nie miały na siebie wpływu i wzajemnie starały się siebie pozbyć, innymi słowy zdobyć dominację nad jednym ciałem. Wybaczcie, ale jakoś nie wyobrażam sobie czegoś podobnego w wykonaniu tylko i wyłącznie gracza. Jestem sceptyczny, i takie rzeczy wolałbym pozostawić MG. Zresztą jakby się nad tym zastanowić... to dlaczego niby gracz ma opisywać charakter drugiej jaźni? Mogą się tutaj posypać zarzuty o ograniczeniu swobody w kreacji postaci, jednak... wszystko się tutaj opiera o braku kontroli nad tą druga osobą. Mogą o sobie wiedzieć nawzajem, mogą nie wiedzieć - wszystko zależy od historii, ustalonej zarówno przed sesją, jak i w trakcie...

Może powiem, jak to wyglądało z moją postacią. Była sobie taka Kaede, u której było opisane, że jej choroba objawiała się lukami w pamięci, w czasie których jej druga jaźń sobie egzystowała. Była ona jednak zepchnięta na dalszy plan (w proporcji 4:1) czym się jednak zbytnio nie przejmowała, zajmując się przyjemnościami. Ot, bardzo swobodne podejście do życia. Gdy jednak zaczęła się sesja, mój dawny szanowny MG Korim przejmował kontrolę nad postacią, opisywał co ona robi (Jako, że dał mi pewien kredyt zaufania, którego nie zamierzałem łamać wykorzystując tzw. wiedzę pozapostaciową), a później oddawał mi ją do dyspozycji. I o ile dobrze pamiętam to sprawdzało się całkiem nieźle. Zawsze to pewna forma rozrywki, zamiast sterować postacią patrzysz, jak ktoś inny opisuje na podstawie danego przez Ciebie charakteru jak się zachowuje. A w sumie... myślę, że i bez tego charakteru byłoby fajnie. Im ciekawiej tym lepiej, a zbyt duża kontrola nad tym co się dzieje psuje rozgrywkę. Wiem coś o tym, uwierzcie mi.

Ale jak już wcześniej wspominałem, wszystko zależy od MG. Mam tylko nadzieje, że wyraziłem dość jasno swoje poglądy i odpowiednio je uargumentowałem... ba, nawet powstrzymałem się od złośliwości!

PS. A jak to sobie wyobrażasz? Wewnętrzne rozmowy w środku duszy? Hmmmmmmm... to zależy w sumie od postaci i prowadzenia sesji. W realnym świecie w sytuacji, w której obydwie o sobie by wiedziały, pewnie zostawiałyby dla siebie wiadomości w postaci kartek, listów, czy nagrań na sekretarce. A w Bleachu... hmmmm... zależy to od tego, czy bierzemy to za chory wytwór mózgu, czy zamieszkanie ciała przez drugą duszę. W tym pierwszym przypadku spotkanie w "środku" duszy jest raczej niemożliwe, a w tym drugim - i owszem, sam coś takiego aktualnie mam w jednej z moich sesji... mniej więcej.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 14:50

Dokładnie tak, wewnętrzne rozmowy. Jedna nie ma tajemnic przed drugą, bo każda jest obdarta z prywatności. Znają swoje silne strony i słabości. Każda widzi to co robi druga, kiedy ona sama zostaje zepchnięta na drugi plan (chyba, że zostanie w jakiś sposób uśpiona).
Są zupełnie inne, ale o sobie wzajem wiedzą najwięcej.
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Pon 18 Paź 2010 - 16:22

Przy normalnej rozdwojeniu jaźni na coś takiego nie ma szans. Jest już dobrze jak wiedzą wzajemnie o swoim istnieniu, i mam takie wrażenie, że przy... hmmmmm...

Cytat :
Rozdwojenie Jaźni - 2 pkt.
Opis: Twoje ciało raz kontrolujesz TY, a raz TY. Ty i ty różnicie się ze sobą. Często też prowadzisz kłótnie ze sobą, ponieważ wasze charaktery są całkiem przeciwne (utrudnienia MG). MG steruje drugim TY, a więc ty jesteś tylko połową siebie. W wypadku stania się vaizardem powstaje coś w rodzaju "trzech jaźni" (Ty, Ty i Vaizard w jednym).

Cytat :
Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości: zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby. Zazwyczaj poszczególne osobowości nie wiedzą o istnieniu pozostałych.

I to jest logiczniejsze niż opis umiejętności tutaj, na tym forum... poza tym bardziej wiarygodne. Jakoś sobie nie wyobrażam wewnętrzno-umysłowych rozmów... no bo jak? Nagle się pojawiają jakieś myśli? A o tym, panie dzieju, jeszcze nie słyszałem...

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Mistrz Gry : Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Wto 19 Paź 2010 - 13:02

Zgadzam się z Ekkusu, opis Rozdwojenia jest tutaj taki sobie.

Co się zaś tyczy prowadzenia drugiej jaźni przez MG - absolutnie nie neguję. To po prostu zależy od MG i gracza. Choć akurat ja sama też wolałabym grać na zasadzie MG kieruje drugą jaźnią, ale ja jako gracz widzę, co się dzieje. Znacznie ciekawiej, niż po prostu "no i nagle budzisz się na krześle z łyżką w zupie", bo nie wolno pokazać, co robiła druga jaźń. Chodziło mi raczej o to, że teoretycznie dobry gracz może dostać od MG możliwość prowadzenia tej drugiej postaci.
Podsumowując: jak dla mnie chyba najlepszy sposób prowadzenia postaci z Rozdwojeniem to taki, jaki zauważyłam u postaci Ekkusu, ale jeśli mam komuś doradzić, to mówię, że jeśli MG będzie miły, to może dać nad drugą jaźnią większą czy mniejszą kontrolę graczowi (ważne: nie postaci).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Rozdwojenie Jaźni   Today at 17:56

Powrót do góry Go down

Rozdwojenie Jaźni
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1