IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Akari Hokuro[człowiek]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Jak oceniasz KP
 Pozytywnie
 Neutralnie
 Negatywnie
Zobacz Wyniki
AutorWiadomość
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Akari Hokuro[człowiek]   Wto 30 Lis 2010 - 23:05

Imię: Akari
Nazwisko: Hokuro
Profesja: Człowiek
Waga: 69kg
Wzrost: 179cm
Wygląd: Akari to młody, zadbany yuppies: ubrany w drogi garnitur, z długimi prostymi włosami związanymi w luźny kuc, gładką cerą i nienaganną, szczupłą sylwetką. Jego oczy są czarne. Jest leworęczny.
Charakter: Akari na pewno nie jest duszą towarzystwa. Cichy i spokojny na co dzień, unikający imprezowania. Nie przepada za gadułami oraz prostactwem. Ceni sobie styl i klasę, a nadmierne okazywanie emocji uważa za słabość. Jego ulubione motto brzmi "I love it when a plan comes together."
Ekwipunek:
Garnitur, długopis, pistolet krótki typu Mauser, okulary przeciwsłoneczne, chusteczki, telefon komórkowy
Historia:
Akari Hokuro urodził podczas letniego przesilenia się w Yokohamie. Jego rodzina należała do klasy średniej, zarówno ojciec jak i matka pracowali. Mimo to nigdy nie zaniedbywali swojej pociechy, był dla nich najważniejszy. Młody hokuro udał się do prywatnej, prestiżowej szkoły gdzie poznał dość brutalne zasady cichej rywalizacji o bycie najlepszym, odbijanie się w górę na plecach innych i pozorach. Akari starał się być poza tym, mimo świetnych wyników lubił się zgrywać, robić za złego chłopaka: popalał papierosy, wdawał się w bójki. Był to pewien czas beztroski oraz ucieczka od presji otoczenia i wyścigu szczurów. Sytuacja zmieniła się gdy skończył się gdy miał 10 lat – wtedy urodziła mu się siostra Miyoko. Z racji wieku nie bawili się razem, ale chłopak czuł się bardzo zżyty, czuł że będzie musiał ją chronić jako starszy brat co bardzo go determinowało. Stał się spokojniejszy w szkole i liczba incydentów diametralnie spadła. Poszły za tym też jeszcze lepsze wyniki jeżeli chodzi o naukę, do tego stopnia, że dostał przyspieszoną promocję i w wieku 18 lat ukończył szkołę średnią zaczynając studia na wydziale produkcji filmowej. Filmy zawsze były jego pasją, a zaczęło się od Gwiezdnych Wojen. Wiązało się to jednak z przeprowadzką, gdyż ostatnie wolne miejsca zostały na uczelni w Karakurze. Mając poparcie rodziców, przeniósł się sam. Jego mały apartament mieści się w centrum, w jednym z wieżowców – stylowo urządzone, w dobrym guście, a kilka rodzinnych zdjęć nadawały kameralnego akcentu. Dość szybko też dostał pracę – posada kierownika produkcji przy jednym z programów w lokalnej telewizji: bardzo wygodna, elastyczna i nieźle płatna praca z czego zresztą korzysta kupując dobre garnitury, do których ma nieco słabość, a także inne gadżety: sprzęt grający, RTV, cenione fotografie i obrazy. Zdziwiony pasmem sukcesów żartował wśród znajomych, że ma magiczną umiejętność przekonywania ludzi. Mimo to zauważył, że nie posiadł przez te wszystkie lata żadnego przyjaciela, z którym mógłby utrzymywać kontakt, nie było też żadnej wielkiej miłości, a jedynie przelotne szkolne romanse, które łatwo przychodziły ze względu na to, że był klasycznym bishounenem. Jedyną bliskość utrzymywał z siostrą, z którą niemal codziennie korespondował, rozmawiał przez internet oraz z rodzicami. W ten sposób chciał dorobić się wysokiej pozycji społecznej i pomóc w przyszłości siostrze oraz rodzicom gdy ci nie będą mogli pracować.
Jednak zdarzyło się coś co miało odmienić jego życie typowego, zapracowanego nastolatka, który miał już pewne plany na przyszłość. Akari idąc na zajęcia z zaocznych studiów(żeby nie kolidowały z pracą) został uderzony przez samochód, z którego wysiadło dwóch oprychów i szybko okradło chłopaka. Nie była to jednak groźna stłuczka, jedynie kilka sińców oraz ból głowy. Mimo to został zwolniony z zajęć, a wracając do domu czuł się nieswojo, pojawiły dziwne, niepokojące dźwięki nietypowe dla miasta. Zwalając to na wypadek i stres z powodu napadu zlekceważył to i udał się do apartamentu, miał ochotę zapalić czego nie robił od podstawówki, szkoda jednak było mu na to pieniędzy i zdrowia. Potem, dla przestrogi kupił sobie pistolet niewielkiego kalibru. Minęło kilka dni i Akari akurat wrócił do swego mieszkania. Walnął się na kanapę i chciał się zdrzemnąć po dość męczącym dniu. Wtedy nagle rozległ się hałas w kuchni...
Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI(10+3+3=16)
Atrybuty:
Siła: 6(+1płeć)
Szybkość: 5
Zręczność: 4(-2płeć+1um)
Wytrzymałość: 6(+1płeć)
Inteligencja: 15(+10)
Psychika: 11(+6)
Reiatsu: 8(+3 rasa)
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig: 60kg
Prędkość (śr.): 5km/h
Prędkość (max.): 20km/h
[color=red]PŻ (Punkty Życia): 60
[color=blue]PR (Punkty Reiatsu): 40

Umiejętności:
- Pojętność
- Wyczucie zamiarów
- Nadzwyczajna uroda
Wady:

Zależy mi na ocenie tej KP jak każdej innej, gdyż chcę trochę odmiany i jeżeli dostanę AKCEPT oraz znajdzie się chętny MG to będę nią tymczasowo grał.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koizumi Haruo

Mistrz Gry : Kamys Tsuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
75/80  (75/80)
Punkty Reiatsu:
63/63  (63/63)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 8:20

Ty napisałeś krótko więc i ja się nie będę rozpisywał.

Wygląd i charakter krótki i nierozbudowany.
Historia jest o wiele za krótka (nawet nie wiem co w niej jest).
I coś mi się wydaje, że przesadziłeś dodając sobie 16 pkt do statystyk i do tego trzy umiejętności.

Ja rozumiem jakby to była Twoja pierwsza karta, ale doświadczonemu graczowi taka karta nie przystaje. Jestem pewien, że jak poświęcisz jej trochę czasu to wyjdzie coś dobrego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 10:57

Koizumi, to ja cię chce zapytać, co ty niby chcesz więcej, zwłaszcza chodzi o wygląd i historię. Ile mam pieprzyków na tyłku, pierwszy w życiu pocałunek, jakiej pasty do zębów używa? Lol, sorry ale na kij takie wodolejstwo? Sorka, wymagasz więcej niż jest w poradniku to raz, dwa o czym już dałem znać, nie ma sensu rozpisywać się nie wiadomo na ile. To jest to samo co co było na planie Imperium Kontratakuje gdzie Lucas kazał Fordowi wygłosił w ostatniej z nim scenie płomienną mowę miłosną, aż w końcu Ford powiedział "stary to jest bullshit, po co ty dałeś? Każdy widz wie, że i tak ją kocham..." i w ten sposób jebnął 3x bardziej epicką kwestię złożoną z 2 słów. Poza tym,
Cytat :
Historia jest o wiele za krótka (nawet nie wiem co w niej jest)
To trzeba ją wpierw PRZECZYTAĆ!

Pkt, 10 wolnych, 3 wolne od rasy, 3 wolne od wieku. Tak trudno jako MG zorientować się za to może być? A umiejek mogłem 4, 1 przy zakładaniu kp, 3 za 15 inteligencji. Źle ci się wydaje.

I pisz konkretniej, bo napisać "mi nie pasi" to każdy potrafi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koizumi Haruo

Karta Postaci
Punkty Życia:
75/80  (75/80)
Punkty Reiatsu:
63/63  (63/63)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 17:46

Kitsune napisał:
Inteligencja: 15(+10)
Psychika: 11(+6)
Reiatsu: 8(+3 rasa)

Kitsune napisał:
Pkt, 10 wolnych, 3 wolne od rasy, 3 wolne od wieku.

Więc jednak coś się nie zgadza według mnie. Dlatego trudno było mi się zorientować skąd wziąłeś te dwa dodatkowe pkt.
I dobrze mi się wydaje!

Jak uważasz, że Twoja historia jest świetna to ok. Ale jak ja pisałem swoją kartę to trzeba było wszystko długo i dokładnie (a nie ogólnikowo) opisać. Myślałem, że takie standardy dalej obowiązują podczas oceniania KP.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 19:40

Człowiek do statów + 3 do rei więc te 8 nie wyszło z wolnych tylko z racji profesji. Czyli +10 do int i +6 do psychiki to 16. Correct.

Co do historii, twojej nie pamiętam, ale każda jest inna, bo też każdy ma nieco inne podejście. Dla mnie to jest jak wstęp do odgrywanej fabuły, ma zarówno pełnić funkcję informacyjną o postaci oraz zweryfikować styl pisania. KP jest swego rodzaju prologiem i tak jak prolog - nie może być główną częścią.

Mimo to i tak jestem wdzięczny, że wyrażasz swoją opinię, nawet jak się z nią nie zgadzam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 21:04

Półtorej strony styknie, a jak będzie ciekawa to i strona. Tyle ode mnie.

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koizumi Haruo

Karta Postaci
Punkty Życia:
75/80  (75/80)
Punkty Reiatsu:
63/63  (63/63)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 22:14

No i widzisz rozpisałeś za co te pkt i już rozumiem. Ostatnio mam mało czasu i jestem rozkojarzony więc bez bicia przyznaję Ci rację co do tej kwestii. A co do historii to co do jej długości może macie rację (co nie zmienia faktu że nie spełnia podstawowego założenia, że historia powinna mieć przynajmniej 2*liczba_lat linijek). No i wydaje mi się, że powinno się opisać dwa zdarzenia z życia, ale takiego zapisu na forum nigdzie oficjalnie nie znalazłem więc mogę się mylić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 1 Gru 2010 - 22:37

Są jedynie pytania w poradniku, być może warto je jakoś zredagować, ale to już inna dyskusja
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 8 Gru 2010 - 17:00

Zrobiłam dłuższą wersje poradnika (do historii również), ale się straciła... Powiem tak, teraz jestem niedzielnym MG z powodów maturalnych (sam wiesz ile mam zajęć, mówiłam ci), ale jeśli któraś twoja karta przejdzie (ta jest za krótka), to masz u mnie miejsce automatycznie, jak będziesz chciał.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Sro 8 Gru 2010 - 18:59

Na razie nie ma takiej potrzeby, ale dzięki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Akari Hokuro[człowiek]   Today at 13:48

Powrót do góry Go down

Akari Hokuro[człowiek]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1