IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Wady1

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Chiiko

Mistrz Gry : Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Wady1   Czw 14 Paź 2010 - 12:58

Austyczny (za ile pkt ta wada by mogła być to już do ustalenia, bo sama nie wiem)
Kontakty międzyludzkie nie są twoją mocną stroną. Trudno ci nawet pojąć, o co chodzi z tym, żeby patrzeć ludziom w oczy, albo dokładnie odwrotnie, nie rozumiesz, dlaczego nie mogą rozmawiać, kiedy przez cały czas na nich patrzysz. Prócz tego nie masz zbyt "normalnego" organizmu. Czy to uczulenie na jakieś, zdawałoby się, normalne produkty, czy niewielka kontrola nad ciałem, czy wreszcie nadwrażliwość na bodźce.
Premie: Psychika/2, inteligencja*2; do wyboru: alergia na produkty zbożowe i mleko, zręczność/2, nadwrażliwość na bodźce (światło, dźwięk, nacisk i tak dalej)
Uwagi: od modyfikatora do psychiki jest jeden wyjątek, mianowicie nie liczy się on w przypadku dopierania zdolności "fotograficzna pamięć" (przy 10/2=5, mimo wszystko można wziąć tę umiejętność)

Prostak
Delikatnie mówiąc kontrola swojego własnego reiatsu nie jest twoją ulubioną dziedziną. Nie owijając w bawełnę: wychodzisz z założenia, że i tak liczy się tylko to, ile kto go ma, a nie jak dobrze je kontroluje. Z jednej strony trudniej ci zwiększać jego możliwości, ale z drugiej nie przejmujesz się, że uwolniona przez ciebie góra energii jest całkowicie nie do opanowania. Ważne, że jest.
Premie: możliwość używania na raz większej ilości reiatsu niż jego kontrola
Wymagania: kontrola reiatsu > 7, nie może się podnieść w przygodzie

Ostatnio zmieniony przez Chiiko dnia Czw 21 Paź 2010 - 14:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Wady1   Czw 14 Paź 2010 - 13:02

Wiec tak "Austyczny" dla mnie odpada, bardzo trudna do odegrania wada..

Zaś Prostak chyba byłby lepszy jako zaleta... Chyba. I trzeba by określić ile więcej można używać rei ponad poziom. 1 na 10 punktów ? albo jakoś procentowo

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Wady1   Czw 14 Paź 2010 - 13:27

Kamys Tsuki napisał:
Wiec tak "Austyczny" dla mnie odpada, bardzo trudna do odegrania wada..

Ale za to cholernie ciekawa. Po prostu da się ostrzeżenie, że jest to trudne do odegrania (Ew. da się jakiś przykład jak to powinno wyglądać), a jak wybierze nie będzie umiał to będzie się mu rzucało kłody pod nogi tak długo, aż się nauczy... albo zmieni postać. Jak będziemy wychodzić z założenia, że "To nie bo trudne" to się nie będziemy rozwijać. Inna sprawa, że podobny efekt można osiągnąć odpowiednim charakterem... gah... należało by to dopracować. Ale idea mi się podoba.

A to drugie... hmmmmm... "Prostak" kojarzy mi się z czymś innym. Niemożność nauczenia się pewnych zasad kultury. Mimowolne dłubanie w nosie, chodzenie ze słomą w butach, ubogi język, i takie tam wiochmenskie zachowanie (Nie urażając ludzi ze wsi). Tak, to wtedy byłaby wada. Chociaż... to też w sumie spełnia taką rolę. Balans pomiędzy kontrolą a Rei jest zaburzony, i osoba która ma w tych statach tyle samo punków, a ma zachowaną równowagę będzie miała w sumie więcej PR od takiego "prostaczka". Więc nawet, jeśli będzie mógł użyć w czasie jednej tury... no powiedzmy, że 20% swojego Rei, to i tak o wiele szybciej się wypstryka niż taki przeciętniak. Dalej jednak twierdze, że nazwa pasuje mi do czegoś innego.

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 15 Paź 2010 - 6:04

Zgadzam się z Ekkusu. Jak dla mnie "Autystyczny" można by po prostu dorzucić do grona Rozdwojenia Jaźni i Schizofrenii czyli "Wady, których pod żadnym pozorem nie bierzemy jeśli chcemy tylko punktów". Sama z resztą zdaję sobie sprawę z tego, jak trudno taką odgrywać.

Zgadzam się też, że nazwa mi nie wyszła. Po prostu jakąś dać musiałam, prawda? A że średnio pasuje to mówi się trudno. I tak, właśnie o to mi chodziło, że normalnie PR rośnie tym szybciej, im bliżej siebie są kontrola i reiatsu, zaś u kogoś z tą wadą będzie rosło maksymalnie o 6, bo tyle maksymalnie może mieć kontroli. A to, że może zużyć więcej rei niż ma kontroli dałam dlatego, że w przeciwnym razie dana osoba byłaby zawsze ultrasłaba. A za wzór oczywiście służył mi Kenpachi, który mimo, że w praktyce nie ma kontroli, to nadrabia to ogromnym rei. I proszę pamiętać, że PR uwalniane powyżej wartości kontroli (np. mamy 40 rei i 5 kontroli, uwalniamy na raz 10 rei) będzie praktycznie niekontrolowane. Co to oznacza? Że do jakiegoś trudniejszego manewru to to raczej nie posłuży (np. kidou opartego o coś innego niż po prostu "robimy wielką falę z PR").

Po namyśle stwierdziłam, że postacie z wadą Autystyczny mają na tyle przerąbany żywot, że chyba zasługują na to, żeby dostawać od tej wady 2 pkt. A ponieważ wada jest trudna do odgrywania, a w rzeczywistości istnieją też słabsze odmiany, to zaproponuję też:

Zespół Aspergera (1 pkt)
Choć nie jest to autyzm, to jednak jest z tobą wyraźnie coś nie tak. Może potrafisz zrozumieć większość słów i nie masz większych problemów z samą mową, ale jednak nadal nie potrafisz pojąć tej całej złożoności i niuansów kontaktów międzyludzkich. Dlaczego masz komuś kłamać, że dobrze wygląda, jeśli tak nie jest? Nawet nie to, że nie chcesz, ale odruchowo jesteś szczery, trudno ci się wyuczyć wzorców zachowań. Żeby zrozumieć prostą przenośnię, której nie wykułeś na pamięć musisz świadomie ją analizować, nie radzisz sobie też najlepiej z gestykulacją i grą tonu głosu. Z drugiej jednak strony jeśli już wyuczysz się jakiegoś zachowania, to nawet lepiej niż inni dostrzegasz błędy innych w tej czynności. Trudno jest ci się oderwać od czegoś, co raz cię zainteresuje, często zapominasz o "przyziemnych" sprawach. Nie jest to jednak to samo, co normalna obsesja, ponieważ za miesiąc możesz mieć tak z czymś zupełnie innym.
Premie: utrudnienia MG
Wymagania: odpowiedni charakter

Brak premii do psychiki i inteligencji ze względu na pewną zagwozdkę... Z jednej strony ktoś z tą przypadłością powinien mieć "wrodzoną" psychikę niższą, a z drugiej strony może ją podnieść łatwiej niż postać z Autystycznym. Chyba, że bawilibyśmy się w premię liczbową w stylu -3, ale jak dla mnie to trochę dziwne. Poza tym trudno powiedzieć, bo w rzeczywistości u ludzi z Zespołem Aspergera często rolę psychiki zastępuje inteligencja i potrafią np. kłamać przez wyuczenie, a nie przez instynkt. Chyba, że chcielibyśmy się zabawić w coś w stylu "W tym przypadku int pełni też rolę psychiki".

Edit: Po namyśle uznałam, że ta wada jest trochę za wąska i można by ją uogólnić.

Dziwak (1 pkt)
Może nie potrafisz, a może po prostu nie masz w zwyczaju robić tego, czego inni od ciebie oczekują. Po prostu: jesteś dziwny, czy to w rozmowie czy w czymkolwiek innym, czymś się wyróżniasz. Wiąże się to również z nietypowymi zainteresowaniami, które większość ludzi uzna albo za stratę czasu, albo za zajęcie "głupie", co często możesz uznać za komplement, w końcu głupie dla głupiego obiektywnie jest mądre. Twoje dziwactwa można uznać za zbiór drobnych przyzwyczajeń czy obsesji, z których żadna nie jest na prawdę duża, ale razem już są.
Premie: utrudnienia MG
Wymagania: odpowiedni charakter i historia postaci

Ostatnio zmieniony przez Chiiko dnia Sro 10 Lis 2010 - 18:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Mistrz Gry : tymczasowo brak >.<

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Wto 26 Paź 2010 - 15:27

Homoseksualizm (mężczyzna 2pkt, kobieta 1pkt)
Jesteś Gejem, Lesbijką. Nie znaczy to że jesteś pedałem (tzw. masz bardzo dziwne zachowania i dziwnie się ubierasz). Niektórzy ludzie tobą gardzą, inni mogą wręcz Cię nienawidzić. Jeżeli masz Psychikę 2 razy większą od inteligencji potrafisz ukryć swoją wadę nawet przed umiejętnością: zrozumienie oczu, nadzwyczajna uroda itp.
Premie: Nie jesteś zbyt normalny/a. Twoje zachowanie jest dziwne, nie możesz oprzeć się urokowi osoby własnej płci, a reprezentanci/tki płci przeciwnej cię nie interesują. (Utrudnienia MG)
Wymagania: Wiek +15.
Info Dodatkowe: Jeżeli twoja psychika jest 2 razy większa od inteligencji udaje Ci się kontrolować nad pociągami do swojej płci. Nigdy nie będziesz hetero sensualistą/tką, nie mówiąc o byciu Nimfomanką, Erotomanem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://goldsword.forumpolish.com/forum.htm
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Wady1   Wto 26 Paź 2010 - 16:16

Koziorec napisał:
Jesteś Gejem, Lesbijką. Nie znaczy to że jesteś pedałem (tzw. masz bardzo dziwne zachowania i dziwnie się ubierasz). Niektórzy ludzie tobą gardzą, inni mogą wręcz Cię nienawidzić. Jeżeli masz Psychikę 2 razy większą od inteligencji potrafisz ukryć swoją wadę nawet przed umiejętnością: zrozumienie oczu, nadzwyczajna uroda itp.
Premie: Nie jesteś zbyt normalny/a. Twoje zachowanie jest dziwne, nie możesz oprzeć się urokowi osoby własnej płci, a reprezentanci/tki płci przeciwnej cię nie interesują. (Utrudnienia MG)
Info Dodatkowe: Jeżeli twoja psychika jest 2 razy większa od inteligencji udaje Ci się kontrolować nad pociągami do swojej płci. Nigdy nie będziesz hetero sensualistą/tką, nie mówiąc o byciu Nimfomanką, Erotomanem.

Żeby Cię ktoś tutaj nie zjadł... jak dla mnie to nie jest wada, a cecha. Równie dobrze ktoś może Ci spuścił łomot za to, że wyglądasz jak wymoczek. To damy wadę "wymoczek"? No i... hmmmm... tak się zastanawiam, skąd pomysł ukrywania tej umiejętności dwukrotnym pokryciem psychiką inta? Nie rozumiem tego...
Ogólnie jestem raczej przeciwny... ale w sumie mi to lata, byle by to miało ręce i nogi. Wtedy jest zabawniej.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Wto 26 Paź 2010 - 16:31

Ekkusu napisał:
Koziorec napisał:

Żeby Cię ktoś tutaj nie zjadł... jak dla mnie to nie jest wada, a cecha. Równie dobrze ktoś może Ci spuścił łomot za to, że wyglądasz jak wymoczek. To damy wadę "wymoczek"? No i... hmmmm... tak się zastanawiam, skąd pomysł ukrywania tej umiejętności dwukrotnym pokryciem psychiką inta? Nie rozumiem tego...
Ogólnie jestem raczej przeciwny... ale w sumie mi to lata, byle by to miało ręce i nogi. Wtedy jest zabawniej.

Zainspirowała mnie postać Chizuru Honshō, dzięki niej wpadłem na ten pomysł.
Myślałem też nad wadą pedał; co określiłeś pismem o tym wymoczku.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Wady1   Wto 26 Paź 2010 - 16:49

Pedał to potoczne określenie homoseksualistów. A to że jedni zachowują się dziwnie to już sprawa charakteru niektórych.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Wady1   Wto 26 Paź 2010 - 22:37

Mylisz czlowieku pojecia. "Twoje zachowanie jest dziwne, nie możesz oprzeć się urokowi osoby własnej płci" - niby z jakiej racji? Co ma orientacja seksualna do libido? Skoro gejusz w Twoim wydaniu rzuca sie na kazdego mezczyzne, to niegejusz powinien rzucac sie na kobiety. Zachowanie rowniez nie wynika z orientacji. Zdarzaja sie oczywiscie stereotypowi pedzie, ale jak juz pisali inni, to jest charakter. Heterosensualista to co takiego? Ja konsekwentnie jestem przeciw punktowaniu klimatow okoloerotycznych. Chcesz grac milosnikiem meskich tylkow, wpisz sobie w charakter i odgrywaj.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sro 27 Paź 2010 - 14:12

Przy wadach radziłbym ograniczać się od ilości chorób, bo powoli robi nam się spis patologii medycznych, czekać tylko na HIV i raka jako wadę(to nie jest nawiązanie do homo jakby co tylko taka ogólna uwaga).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sro 27 Paź 2010 - 17:47

Watanabe no Tsuna napisał:
Mylisz czlowieku pojecia. "Twoje zachowanie jest dziwne, nie możesz oprzeć się urokowi osoby własnej płci" - niby z jakiej racji? Co ma orientacja seksualna do libido? Skoro gejusz w Twoim wydaniu rzuca sie na kazdego mezczyzne, to niegejusz powinien rzucac sie na kobiety...

Pozdrawiam,
Tsuna

Wiem że może się nie rzucać, zrobiłem to bo jak na anime ludzie są trochę dziwni, oraz aby wada była sensowna. Tak samo jak w przypadku erotomana.
Powrót do góry Go down
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 15:07

W wielu systemach można się spotkać z czymś takim, więc uznałem, że może i tu się przyda:

Wróg (1 lub 2 w zależności od siły i wpływów wroga. Ewentualnie 3*)
Opis: Miałeś w życiu pecha i znalazłeś się w złym miejscu o niewłaściwym czasie, a może po prostu wkurzyłeś nieodpowiednie osoby? Lubiłeś grać na nerwach innym bądź masz informacje, które ktoś chce ukryć? To bez znaczenia. Istotne jest to, że ktoś bardzo chce twojej śmierci i uwierz mi. Wykorzysta wszelkie środki by cię zabić.
Premia: Istnieje NPC, który ma zamiar cię zlikwidować, utrudnienia MG.
Wymagania: Odpowiednia historia.

* zastanawiam się nad taką liczbą w specjalnych warunkach - np. Jesteś człowiekiem i w jakiś sposób wkurzyłeś Hollowa. Czy to przez ciebie uciekła mu zdobycz czy cokolwiek innego przeskrobałeś. W tym momencie ściganie cię nie określa jedynie poziomu twego życia - inny człowiek, ale zarazem życie po życiu - dusza. Tak więc masz jakby podwójnego wroga. Ale to tylko propozycja.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 15:52

uważam że umiejętność wróg, jest zrobieniem czegoś na siłę, na siłę brać jak najwięcej punktów. Wrogowie są i tak czy tak, skoro istniało to bez umiejętności, to nie ma sensu dawać nowej, niepotrzebnej wady.

Najpierw tworzymy sami nasze nawyki, potem nawyki tworzą nas
Powrót do góry Go down
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 19:26

Ostatnio jak się zastanawiałem to stwierdziłem, że system wad jest mocno naciągany tzn:
- niektóre wady są na siłę, głównie mowa tu o przypadłościach umysłowych jak Cyklofrenia, Słaba Wola, Schizofrenik, ale też np daltonizm. Nie chodzi o to, że takowe nie mogą występować, ale to są raczej punkty fabuły niż mechaniki.
- wydaje mi się, że za dane wady powinny być konkretne korzyści. Skoro mamy np ślepego to wiadomo, że będzie miał lepsze inne zmysły, tu na iowoi dochodzi jeszcze do tego czytanie rei. Jak mamy np kogoś bez ręki to wiadomo, że druga będzie sprawniejsza ponad normę.

Chodzi o to żeby wad było mniej, żeby nie były to typu słaby wzrok albo słaby słuch, bo to też takie nie wiadomo czy szklanka do połowy pusta czy pełna. Zostawić takie, które są jakby bezwzględne: głuchy, ślepy, bez kończyny, amagiczny itp. Zrobiło się trochę jak na wykładzie medycznym. A to co jest to tak samo żeby działało jak umiejętności - konkretny skutek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 19:26

Ostatnio jak się zastanawiałem to stwierdziłem, że system wad jest mocno naciągany tzn:
- niektóre wady są na siłę, głównie mowa tu o przypadłościach umysłowych jak Cyklofrenia, Słaba Wola, Schizofrenik, ale też np daltonizm. Nie chodzi o to, że takowe nie mogą występować, ale to są raczej punkty fabuły niż mechaniki.
- wydaje mi się, że za dane wady powinny być konkretne korzyści. Skoro mamy np ślepego to wiadomo, że będzie miał lepsze inne zmysły, tu na iowoi dochodzi jeszcze do tego czytanie rei. Jak mamy np kogoś bez ręki to wiadomo, że druga będzie sprawniejsza ponad normę.

Chodzi o to żeby wad było mniej, żeby nie były to typu słaby wzrok albo słaby słuch, bo to też takie nie wiadomo czy szklanka do połowy pusta czy pełna. Zostawić takie, które są jakby bezwzględne: głuchy, ślepy, bez kończyny, amagiczny itp. Zrobiło się trochę jak na wykładzie medycznym. A to co jest to tak samo żeby działało jak umiejętności - konkretny skutek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 19:42

Nie jestem do tego 100% przekonany. Wiele ludzi chce właśnie odgrywać trudniejszą postać, przez co domaga się za to bonusów. Sądzę że osoby takie jak Chiiko, Ekkusu, które lubią właśnie takie rzeczy będą zawiedzone. Wybaczcie że piszę w Waszym imieniu, lecz podaję Was jako przykład. Szczerze, to ja również jestem przeciw zmniejszeniu wad. Zmniejszanie, zmniejszaniem, ale jakiś sensowny wybór musi być...

Powrót do góry Go down
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 19:58

Ale myślę, że nie zrozumiałeś intencji Kitsune.
Chodzi o to by wywalić wady brane na siłę - dla punktów. Te, które mają istotny wpływ na rozgrywkę zostałyby nietknięte bądź podrasowane by nie ranić tylko w 100%. Co za tym idzie pozostałyby te dla graczy chcących podgrywać, choć z drugiej strony jeśli chcemy zaawansowane odgrywanie to nie potrzeba do tego żadnych wad, a jedynie pomysł.

Dorzucę to tutaj, bo nie wiem gdzie indziej dać:
Osobiście zdaje mi się, że dawanie bonusów za wiek jest trochę bez sensu. Po pierwsze wyklucza możliwość posiadania postaci, która jest jakaś starsza i w związku z tym może mieć ciekawiej zbudowaną przeszłość - dysbalans wobec innych.
Jednocześnie kiedy przeglądam kp to śmieszy mnie to jak ludzie robią specjalnie wiek podzielny przez 5. Bez przesady! Czy gra toczy się tak, że nagle wszyscy mają wiek równiutki?

Ale wracając do wad. Konkretny skutek to dobry pomysł, ale jeśli odebrać im znaczenie punktowe to trzeba by przerobić nieco system, bo niektóre zdolności z dopiskiem "wrodzone" byłyby po prostu nieosiągalne dla części postaci. (Już widzę Hollowa wpakowującego niemal wszystkie punkty w intelekt czy coś w ten deseń).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 21:55

Można byłoby rozpatrzyć również zasadę ilości początkowych umiejętności zależną od inteligencji. Można ustawić, iż te nie będą zależne od umiejętności, ale np. od wieku, bo jednak doświadczenie ma większy wpływ na naukę niż... inteligencja. Tzn. postaci "walczące" są zmuszone do inwestowania w inteligencję, aby posiąść więcej umiejętności związanych z tężyzną fizyczną. Oczywiście można zwiększyć pułap inteligencji wadami, ale kto chciałby grać wojownikiem z wadami, które praktycznie nie umożliwiłyby rozwój postaci w tym kierunku?

Jestem za redukcją wad uważanych za "nadużywane" lub "mało popularne". Jak ktoś chce widzieć na czarno-biało lub wyłącznie w kolorach tęczy, to niech zapisze, że postać jest uzależniona od LSD. Nagle się okazuje, że mniejsza część forum mogłaby założyć grupę wspólnej pomocy dla ludzi z "depresyjnym spojrzeniem na świat".

Łojojoj... Zachciało nam się zmieniać system.
Powrót do góry Go down
Koziorec

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 22:39

Można też tak... osobiście jestem za wprowadzeniem wiek/umiejętności. Tylko teraz jak to się będzie miało dla graczy?

Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Wady1   Pią 7 Sty 2011 - 23:29

Zaakceptowane KP ta zmiana nie będzie już dotyczyć, gdyż postaci mogły się rozwinąć w czasie. Natomiast co do proponowanych KP, w trakcie tworzenia... Myślę, że można wrzucić maksymalną liczbę umiejętności na dany pułap wiekowy (do 10 - 2, do 20 - 3, do 30 - 4-5, itd.), które oczywiście po wybraniu trzeba opisać w historii. Można powiedzieć, iż upieczemy w ten sposób trzy pieczenie na jednym ogniu: wiek postaci -> długość historii oraz ilość umiejętności -> możliwość napisania długiej historii poprzez opisanie w jaki sposób postać posiadła dane umiejętności. Historia jest opisem najważniejszych wydarzeń oraz doświadczeń, które miały wpływ na życiorys postaci. Innymi słowy: skąd, gdzie, jak i po co. Przynajmniej tako wyobraziłem sobie fabularne uzasadnienie tej regułki.

Skoro tak, to wady okazują się nieprzydatne... Chyba, że ktoś chce posiadać jeszcze więcej umiejętności, chce dodać punkty statystyk, albo chce po prostu ubarwić postać. Czy coś się wobec tego zmieniło? Ależ nie. Gracze mimo wszystko dopisują sobie wady poza paroma wyjątkami, np. sobą.

Biorąc pod uwagę ilość KP, które tutaj przechodzą, ten system może się sprawdzić. Gracze ze statystykami problemu nie mają i po przeliczeniu czego trzeba wybierają sobie odpowiednie umiejętności. Niestety problemy pojawiają się z fabularną otoczką postaci. Uzależnienie jednego elementu mechaniki gry (umiejętności) od jej części fabularnej zmusi graczy do popracowania nad historią, aby ich postać była jako tako tako zdolna. Podkreślimy tym samym, że forum jest nastawione na prawidłowe odgrywanie swoich postaci.

Harr. (Nie wiedziałem jak to zakończyć.)
Powrót do góry Go down
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sob 8 Sty 2011 - 10:31

Cóż, mnie się pomysł podoba, ale zawsze muszę mieć jakieś "ale". Otóż moim zdaniem liczba umiejętności w ogóle nie powinna być zależna od wieku postaci ale od historii. Bo co, jak ktoś jest np. dwudziestolatkiem to będzie miał jedną technikę walki wręcz, a osiemdziesięcioletni staruszek z reumatyzmem z dziesięć? A może ten młody ma talent w dziedzinie np. walki wręcz i opanuje jej technik więcej niż ten staruszek przez całe życie?
Oczywiście to utrudnia sprawdzającym KP, bo trzeba wtedy to wszystko dokładniej przedyskutować, czy historia, postać itp pasują do części mechanicznej, ale myślę, że jednak warto. Jestem też jak najbardziej za przejrzeniem wad. Bo bez przesady, ale niektóre za 1 pkt są ze sobą nieporównywalne. Jedne czynią z postaci kalekę, a inne mogą co najwyżej spowodować jakieś drobne problemy (np. słynny daltonizm). No i pamiętajmy, że dla różnych ras wady mają różna wagę (np. dla duszy brak kidou będzie bardziej uciążliwy, niż dla shinigamiego). Generalnie głosuję za ufabularnieniem KP. Plus w pełni zgadzam się z tym, żeby wady coś dawały, zwłaszcza te poważniejsze. Bo niby czemu Mały ma jakąś zaletę, a Ślepy już nie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sob 8 Sty 2011 - 13:22

Cytat :
Cyklofrenia, Słaba Wola, Schizofrenik, ale też np daltonizm

Przepraszam? Że niby są one na siłę? Że niby nie utrudniają gry? Brechtłem... Kitsune, chyba nie uczestniczyłeś bądź nie czytałeś sesji, w której te wady występują, ewentualnie nie potrafisz sobie takowej wyobrazić. Cyklofrenia wymusza na graczu wpasowanie się w pewien cykl, który jest skrajny. W momencie gdy musi uciekać postać może po prostu usiąść na ziemi i czekać na śmierć, a w sytuacji wymagającej ciszy może go nosić. Słaba Wola... naprawdę muszę coś tu dodawać? Nie mkożna powiedzieć "nie" w większości przypadków. "Idziemy zabić smoka za pomocą patyka" "Czy ja wiem..." "No chodź" "No dobra..."
Wada Shizofrenika została dość obrze odegrana w sesji Korima i Kamys. Ot pojawiają się majaki, nie wie się co, gdzie i jak, co jest prawda a co fikcją. Ciężka cholera.
A daltonizm... nie widzi się kolorów. Występują duże problemy z opisaniem danego osobnika, jeżeli się nie ma super pamięci do twarzy. W końcu w czasie poszukiwań głównie szuka się po kolorze ubrań, zwłaszcza, gdy nie ma innych cech szczególnych. Coś o tym wiem...

I powiem tak, wady mające wpływ na fabułę mogą być 4x większymi cholerami niż wady mechaniczne. Tylko jak MG nie daje sobie rady z utrudnieniem życia gracza, no to sorry...

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sob 8 Sty 2011 - 13:59

Ekkusu, daltonizm co prawda powinien utrudniać grę, ale z tego, co widzę to większość MG miałaby problem z wymyśleniem odpowiedniej liczby problemów w celu rzucenia ich pod nogi gracza, którego postać ową wadę ma. Poza tym ile razy może się zdarzyć opisywana przez ciebie sytuacja? Dwa? Trzy? Pięć?
W pełni zgadzam się natomiast z cyklofrenią, schizofrenikiem i słabą wolą. Jednocześnie pragnę zauważyć, że słaba wola jednocześnie jest wadą mechaniczną, choć, moim zdaniem, nie powinna, gdyż tu statystyka "psychika" odpowiada za coś więcej niż asertywność. A schizofrenik to jak dla mnie chyba najgorsza wada, bo jak MG chce to może z życia postaci zrobić piekło w porównaniu do piekła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Wady1   Sob 8 Sty 2011 - 22:29

Ekkusu, nie chodzi o to, że nie utrudniają, ale chodzi o to, że takie rzeczy powinny być w gestii fabuły, nie mechaniki.

Jeżeli ktoś ma słabą wolę to niech sobie da mniej psychiki i tyle. Jak ktoś jest daltonem co co z tego ma na plus? Nic. Schizofrenia? Też nie bardzo, a jeżeli dajemy np głosy, które pomagają w walce to jest to raczej Sojusznik, ale nietypowy, tajemniczy.

Idąc tokiem, bo utrudnia można dać choroby weneryczne, stwardnienie rozsiane, astmę itd. Po prostu jeżeli ktoś chce by jego postać miała chorobę psychiczną, bo pasuje to do jego wizji to ok, a nie róbmy z tego wabika na dodatkowe pkt. bo potem odgrywanie bokiem wychodzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Wady1   Nie 9 Sty 2011 - 2:23

Kitsune napisał:
Idąc tokiem, bo utrudnia można dać choroby weneryczne, stwardnienie rozsiane, astmę itd. Po prostu jeżeli ktoś chce by jego postać miała chorobę psychiczną, bo pasuje to do jego wizji to ok, a nie róbmy z tego wabika na dodatkowe pkt. bo potem odgrywanie bokiem wychodzi.
To samo pisalem juz kiedys odnosnie wad zwiazanych z erotyka - chcesz, bierz, ale darmo. Oczywiscie Ekkusu, mozna z kazdej igly zrobic widly. Mozna nawet zalety przerobic na klode pod nogi. Panna jest nieziemsko piekna i wszyscy do niej wzdychaja? No ale moze trafic sie jeden brzydki psychopata, ktory wie, ze nie ma u takiej szans, ale bardzo by chcial miec, wiec morduje z frustracji wszystkie pieknosci, jakie mu sie uda. Wszystko mozna... tylko dobrze jest miec na uwadze rowniez to, jak sie teoria sprawdza w praktyce. Jakie miszcze maja pomysly i checi na dreczenie gracza, takie maja.
Przesuniecie czesci wad na strone odgrywania ma te zalete, ze nie bedzie powstawac co chwila jakis freak, tylko dlatego, ze gracz uznal, iz A/B/C to dobra kopalnia punktow. Jesli ktos wezmie wariata, bedzie mozna z wieksza pewnoscia zalozyc, iz takim grac chce.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Wady1   Nie 9 Sty 2011 - 8:42

Yeah, zamierzeni wariaci górą! >:D Szczerze mówiąc nie rozumiem graczy, którzy chcą dawać postaci schizofrenię czy erotomana "bo dostanę za to punkty". To głupie i moim zdaniem nie powinniśmy sobie zaprzątać głów problemami takich graczy. A jeśli już chcemy nie dawać punktów za wady, to wypadałoby jednocześnie uniezależnić liczbę umiejek/punktów od wieku i inta, bo w niektórych przypadkach wygląda to trochę głupawo. Np. masz dużo inta więc nigdy się nie przeziębisz. Ma to jakiś sens? Rozumiem jakieśtam pojętności, retoryki, dowództwa czy inne takie, których można się wyuczyć, ale niewymagające inteligencji i wrodzone nie powinny się pod to zaliczać. Podobnie wiek, jeden się przez całe życie prostego ciosu nie nauczy, a inny jeszcze nie skończy lat osiemnastu, już będzie umiał. Skoro chcemy, żeby gracze nie dawali postaciom niepotrzebnych wad, a więc żeby postacie były bardziej "naturalne", to bądźmy konsekwentni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Wady1   Today at 11:37

Powrót do góry Go down

Wady1
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1