IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Manipulacja Reiatsu

Go down 
AutorWiadomość
Roten Yaibaavatar

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Manipulacja Reiatsu   2011-06-13, 16:08

Manipulacja Reiatsu

W grze są dwie cechy odpowiadające za ilość reiatsu:
Reiatsu, które określa bezpośrednio energię ducha.
Kontrola Reiatsu, która określa poziom kontrolowania energii ducha.
Te, pomnożone przez siebie cechy ([Kontrola Reiatsu]*[Reiatsu]), determinują ogólną ilość reiatsu, z której może korzystać postać - w skrócie PR (Punkty Reiatsu). W ten sposób nawet osoba o małej energii duchowej może korzystać z większej ilości reiatsu niż ta, która posiada je większe, acz nie radzi sobie z jego kontrolowaniem. Odwzorowuje to realia bleach. Korzystając z punktów reiatsu można zwiększać swoją szybkość, siłę oraz wytrzymałość, a także wzmocnić atak. Statystyki wzmacnia się na około minutę lub mniej (1 post) walki, a każdy atak wzmacnia się - pojedynczo o tyle punktów, ile zużyje się na to Punktów Reiatsu.

Zwiększanie Statystyk
Każdy może zwiększyć swoje statystyki co post o tyle, ile posiada Kontroli Reiatsu zużywając przy tym odpowiednią ilość Punktów Reiatsu. Jeśli chcemy zwiększyć statystyki, musimy najpierw spojrzeć na wartość naszej Kontroli Reiatsu. Jeśli wynosi ona 6, to znaczy, że możemy Szybkość, Siłę lub Wytrzymałość podnieść o 7 punktów. Nie musimy jednak skupiać się na wyłącznie jednej z tych trzech statystyk. Możemy wzmocnić je po równo (+2 do siły, +2 do szybkości, +2 do wytrzymałości) albo inaczej, wedle naszego uznania (+3 Wytrzymałości, +4 Siły). O tym, jak rozdajemy punkty należy poinformować MG w dowolny sposób. Takie podniesienie statystyk kosztowałoby 7 Punktów Reiatsu, ponieważ podniesienie jakiejkolwiek statystyki o 1 łączy się z takim samym kosztem w Punktach Reiatsu. W kwestii podnoszenia statystyk warto jeszcze zauważyć, że jest to tylko tymczasowy "boost" działający wyłącznie podczas jednej tury (wymiany postów). To, jak zwiększamy statystyki i ile Punktów Reiatsu na to poświęcamy możemy zmieniać co turę.

Zwiększanie Mocy Ataku
Zwiększanie mocy ataku jest odwzorowaniem tego aspektu świata bleach, w którym bohaterowie gromadzą energię w mieczu do pewnej wielkości, a potem wykonują atak. W zależności od tego, jak dużo energii gromadzimy na atak - Mistrz Gry ocenia, ile czasu nam to zajmuje. W skrajnych przypadkach gromadzenie energii może trwać nawet kilkadziesiąt sekund. Jeśli chodzi o czas trwania gromadzenia energii na atak działa tu następujący przelicznik (tylko orientacyjny): [Zużywane Na Atak Punkty Reiatsu]/[Reiatsu]=Sekundy). Na przykładzie - mamy 20 Reiatsu, a wzmacniamy atak o 100 Punktów Reiatsu. To znaczy, że na przygotowanie tego ataku potrzebujemy 5 sekund.
Atak można wzmocnić maksymalnie o ilość naszej Kontroli Reiatsu*5.
Zwiększanie Mocy Ataku nie ma związku ze wzmacnianiem statystyk.

Efekty Wyzwalania Reiatsu
Zjawisko "wyzwolenia reiatsu" zachodzi natychmiast w chwili, gdy ktoś zaczyna walkę z jego użyciem i deklaruje się, że się nie ogranicza. Wystarczy, że wzmacnia maksymalnie swoje statystyki lub korzysta z niego w aktywny sposób. Pod tego wpływem zarówno przeciwnicy jak i sojusznicy mogą odczuć negatywne efekty:
Jeśli gracz wyzwalający reiatsu posiada 5-krotnie więcej Punktów Reiatsu pod kontrolą od innych - Ci są osłabieni i ciężko im oddychać. Ich cechy (siła, szybkość i wytrzymałość) są podzielone przez 2.
Jeśli gracz wyzwalający reiatsu posiada 10-krotnie więcej Punktów Reiatsu pod kontrolą od innych - Ci mdleją.
Nie dotyczy Zmodyfikowanych Dusz oraz Hollowów.

Obrona przy użyciu Reiatsu
Korzystając z reiatsu można odeprzeć hadou lub wyzwolić się z bakudou. By wyzwolić się z bakudou lub odeprzeć hadou należy wyzwolić tyle punktów reiatsu ile wynosi 10-krotność poziomu danego zaklęcia powiększona o reiatsu, które zostało zużyte do stworzenia go. Oczywiście swoimi punktami reiatsu nie można obronić się przed wszystkimi kidou. Niektóre, takie jak na przykład byakurai nie dają nam możliwości odparcia ich kosztem punktów reiatsu. Obrona przy użyciu reiatsu dotyczy jedynie różnego rodzaju blokad, barier, tarcz i co poniektórych ataków obszarowych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
 
Manipulacja Reiatsu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Zasady Gry :: Mechanika-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog