IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Let's Work!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Let's Work!   Czw 23 Cze 2011 - 14:40

Zakładam ten temat, ponieważ będę potrzebował ludzi do pracy. Różnej. Weryfikacja poprawności umiejętności, wad, zaklęć itp. Trochę osób do wklepania pewnych danych do generatora kart postaci. Kogoś od reklamy i tak dalej. Dlatego tutaj proszę wszystkich, którzy mają czas i chęci, aby napisali o tym, po prostu pisząc cokolwiek w stylu "Ja chętnie." Kiedy wszyscy się zgłoszą, kolejno będę przydzielał robotę.

Pozdrawiam,
Roten
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Czw 23 Cze 2011 - 15:07

Ja chętnie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Czw 23 Cze 2011 - 16:34

Zgłaszam siebie i iza...

Iz zaczął już poprawiać ponad połowę umiejętności i wad, proszę zostawcie to mu, zrobił to porządnie.

KTO DO CHOLERY USUNĄŁ 90% MOJEJ WYPOWIEDZI !? Pan człowiek nie powinien się tym zajmować ja nie wiem z jakiej paki on jest MG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja (Roten).

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02

Ostatnio zmieniony przez Kamys Tsuki dnia Pią 24 Cze 2011 - 10:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Czw 23 Cze 2011 - 19:42

Mogę coś spróbować pomóc, ale nie mogę zagwarantować, że będę mógł poświęcić się temu całkowicie, ponieważ zaangażowałem się już w kilka projektów. Jednakże postaram się zrealizować to o co mnie już poprosiłeś, do tego mogę zrobić też coś dodatkowego, jednak jeśli miałoby to ode mnie zależeć wolałbym nie być angażowany w aspekty reklamowe + bezpośrednio mechaniczne (choć wątpię, że chciałbyś to zrobić, bo nie jestem mgkiem, co z powodu braku kontaktu z tematem mnie wyklucza). Natomiast chciałbym móc udzielić się kreatywnie - powymyślać brakujące zaklęcia z inkantacjami (całkiem niezły jestem w wierszach rymowanych) czy podrzucać jakieś nowe pomysły.

P.S. Ostatnio zastanawiałem się czy zostało przyjęte, któreś z tych zaproponowanych przeze mnie i miałem niesamowitą satysfakcję, gdy zobaczyłem znajome nazwy i opisy Dzięki za to. No i skoro jest okazja to zgłaszam błąd w jednym miejscu - Hadou 73 Kesshou Yari pod koniec inkantacji ma podany błędny numer - niby nic, ale jeśli ktoś skopiowałby bezmyślnie byłby mały bigos.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ashi

Mistrz Gry : Kamys Tsuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
70/70  (70/70)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 24 Cze 2011 - 6:51

Ja też mogę pomóc ;P

Accident waiting to happen...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 24 Cze 2011 - 10:55

Powiem to jeszcze tu zeby bylo widocznie, i powem dosadnie bo mnie to wkurzylo... jak ktos jeszcze raz zedytuje moja grzeczna wypowedz i usunie 90% tekstu to sie wkurwie nie na zarty....

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Misza

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 24 Cze 2011 - 16:54

Ja będę mógł od pierwszego. Ewentualnie teraz mogę zacząć coś przygotowywać.

Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć <PRAWO MURPHY'EGO>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shuma

Karta Postaci
Punkty Życia:
106/110  (106/110)
Punkty Reiatsu:
25/25  (25/25)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 24 Cze 2011 - 18:04

Ja mogę się reklamą zająć ;] popykuję trochę tu trochę tam ;] czasu powinienem i na to znaleźć jakąś część

Obowiązek ponad sentymenty, gdyż życie jest zaiste krótkie a śmierć niedościgniona.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sob 25 Cze 2011 - 13:46

Więc mamy tak:

Izdurbal - umiejętności i wady.

Kamys - póki co chciałbym, abyś robiła grafiki. Przydałyby nam się np. graficzne nagłówki TEGO typu, do różnych kategorii (ogólne, strefa gracza, świat). I te rangi MG o których pisałem.

Shuma - zajmij się reklamą. Wchodź na fora, wyłapuj użytkowników i pisz im o bleach.iowoi zachęcając do gry u nas. Ewentualnie możesz pytać, czy admini pozwolą Ci zamieścić na ich forum temat promujący nasze forum.

Shadow - tobie zostawiam tworzenie ekwipunku i założenie tematów "sklepów" w różnych miejscach na świecie oraz zebranie ich linków w jednym temacie.

Ashi - chciałbym abyś zajął się sprawdzeniem zaklęć, czyli wyłapaniem które hadou nadają się bardziej jako bakudou i odwrotnie. No i poprawiłbyś tam wszelkie błędy.

Pan Człowiek i Misza - póki co skupcie się na byciu dobrymi MG. Jak będę coś miał, dam znać.
Powrót do góry Go down
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pon 4 Lip 2011 - 23:51

W ramach pracy nad generatorem kart postaci potrzebuję osoby/osób, które sporządzą listę wszystkich umiejętności z ich wymaganiami w ten sposób:

"Umiejka 1" : { "Asila" : 10, "Aszybk" : 0, "Azreczn" : 0, "Awytrzym" : 0, "Aiq" : 0, "Apsycho" : 0, "Areiatsu" : 0, "Akonreiatsu" : 0 },
"Umiejka 2" : { "Asila" : 10, "Aszybk" : 0, "Azreczn" : 0, "Awytrzym" : 0, "Aiq" : 0, "Apsycho" : 0, "Areiatsu" : 0, "Akonreiatsu" : 0 },
"Umiejka 3" : { "Asila" : 10, "Aszybk" : 0, "Azreczn" : 0, "Awytrzym" : 0, "Aiq" : 0, "Apsycho" : 0, "Areiatsu" : 0, "Akonreiatsu" : 0 },
"Umiejka 4" : { "Asila" : 10, "Aszybk" : 0, "Azreczn" : 0, "Awytrzym" : 0, "Aiq" : 0, "Apsycho" : 0, "Areiatsu" : 0, "Akonreiatsu" : 0 },
"Umiejka N" : { "Asila" : 5, "Aszybk" : 10, "Azreczn" : 0, "Awytrzym" : 0, "Aiq" : 0, "Apsycho" : 0, "Areiatsu" : 0, "Akonreiatsu" : 0 }

Zamiast "umiejka 1" itp. należy wstawić nazwę umiejętności, zaś kolejno Asila (to wymagana przez umiejętność siła), Aiq (wymagana przez umiejętność inteligencja) i tak dalej.

Pozdrawiam,
Rotenk
Powrót do góry Go down
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Wto 5 Lip 2011 - 9:00

Jako, że jestem tylko teraz graczem. Ale mimo to, po co zamęczać MG takimi sprawami mogę się tym zająć. Jeżeli pozwolicie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sro 6 Lip 2011 - 18:06

Dobra poza poprzednim opisem sklepu z rukongai mam dwa nowe i dziś albo za pewien czas dorzucę jeszcze jeden. Staram się robić jakieś sieci powiązań z istniejącymi organizacjami, ale w efekcie stworzyłem też potencjalną siatkę informacyjną więc piszę tutaj nim zacznę zakładać tematy by otrzymnać akceptacje na opisy. Tak więc:

Sklep 2:
Każdy lepiej poinformowany osobnik będący w ten czy inny sposób wrażliwy na energię duchową, gdy padnie pytanie o najlepszy sklep wskaże ten należący do Katriny. Oczywiście może i jest najlepszy, ale chyba tylko w kontekście ogólnym. Nawet na wpół przytomny zapytany o to człek powie ci, że specjalizacja jest lepsza od generalizacji. Z takiego też założenia wychodzi właściciel sklepu dla Wrażliwych - jak nazywa wszystkich świadomych obecności dusz - ulokowanego w środkowo-wschodniej części Karakury. Rex - sprzedawca i szef kieruje się ideologią specjalizacji w każdym aspekcie życia. Od handlu i polityki zatrudniania pracowników po sam styl walki. Gardzi ludźmi rozwijającym swe umiejętności w szerokim spektrum, ponieważ dochodzi do wniosku, że to dzięki specjalizacji w jednej domenie życia można osiągnąć sukces. Z tego też powodu jakiekolwiek próby targowania się z nim kończą się zawsze tak samo - zainteresowany kupuje produkt nie tylko drożej niż stałoby się to pierwotnie, ale zarazem jest przekonany, że to najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek nabył. Nawet jeśli za pięć minut rozpadłaby mu się w rękach. Oczywiście do takiego incydentu nie dopuściłby sprzedawca. Konkurując z Katriną Rex postawił głównie na jakość produktów i na ich przeznaczenie dla jednej, jedynej grupy odbiorców - ludzi, którzy obudzili Fullbring. Mogą oni nabyć tu wszystko od najprostszych akcesoriów po instrukcje, a nawet pomoc przy opanowaniu swych zdolności. Jeśli chodzi o właściciela sklepu to, jak można się domyślić po imieniu, jest on obcokrajowcem, a dokładniej Amerykaninem, jednak przez długie lata żył i zaaklimatyzował się w Karakurze. Jednocześnie przywykł do okazywania swej przynależności narodowościowej w dość ekscentryczny sposób - otóż ubiera się jak przystało na stereotypowego Amerykanina, przynajmniej w jego mniemaniu. Kowbojski kapelusz, papieros, wykałaczka bądź słomka w ustach, jeansy i skórzana kurtka, a ponad to okulary przeciwsłoneczne na nosie - nawet w pochmurne dni. No i oczywiście trzydniowy zarost. Zawsze. Co oczywiste dla bardziej zorientowanych ludzi jego wygląd to bardziej połączenie stereotypu kowboja z jakimiś dodatkami, które niezbyt pasują do siebie, ale dla Rexa nie ma to znaczenia. Nie był w ojczyźnie od tak długiego czasu, że wszystkie wspomnienia z odległych lat zlały się w jedno. Z resztą czy należy dziwić się komuś kto w wieku kilkunastu lat wyjechał za granicę, a teraz jest po czterdziestce i nie odwiedził rodzinnych stron ani razu? Człowiek ten, co powszechnie wiadomo nigdy nie łamie słowa, ani swych ideologicznych zasad. Z jednym wyjątkiem. Otóż jako handlarz specjalizuje się w swych towarach, ale goście nie posiadający Fullbringu też są mile widziani. Dlaczego? Otóż ze względu na unikatową usługę pełnioną przez Rexa - jest on również handlarzem informacjami. Wie wszystko, a jeśli nie wie to dowie się prędzej czy później. Bardziej wtajemniczeni zdają sobie sprawę, że człowiek ten najprawdopodobniej stoi na czele jakiejś skomplikowanej i mocno rozbudowanej siatki wywiadowczo-informacyjnej, która zachowuje całkowitą neutralność w obecnym świecie. Mówi się też, że nawet Accretia korzysta czasem z jego usług i dlatego nie na rękę byłaby im jego śmierć. Prawdopodobnie właśnie dlatego jeszcze nikt nie zadbał o to by wiedzący zbyt dużo mężczyzna zniknął z tego świata. A może to zasługa jeszcze jednej jego cechy - niesamowitego, wręcz, sprytu mogącego przewyższać ten przysłowiowy - lisi. Chytrość tego człowieka widać już w jego niebieskich oczach, a raczej byłoby widać, gdyby nie te okulary. Niektórzy podejrzewają, że ubiór to tylko kamuflaż, ale to tylko głupie gadanie.
Jeśli chodzi o sam sklep to jest on dwuczęściowy, ale rozłożenie jego fragmentów zasługuje na zaznaczenie. Otóż wchodząc od frontu na posesję Rexa widzi się coś co przypomina bardziej dom niż sklep jako taki. Oczywiście po wyminięciu drewnianego ogrodzenia i przejściu brukowaną alejką aż do drzwi złudzenie znika choćby z powodu szyldu głoszącego „Wszystko; tanio i szybko; pytaj o Rexa”. Wnętrze nie różni się zbytnio od przeciętnego sklepu - półki, na których produkty są opisane i posegregowane alfabetycznie. Na wyróżnienie zasługują dwa elementy pomieszczenia, po pierwsze konstrukcja przypominająca ambonę, z której wnętrze sklepu ogląda oparty nogami o krawędzie Rex oraz zrobione z kryształu drzwi prowadzące do drugiej części apartamentu. Znajduje się tam kilka sal, które służą do rzeczonego już handlu informacjami, a ponadto sejf o nieznanej zawartości. Wszystkie pomieszczenia w tej części domostwa są wyciszone, a ponadto chronione różnorakimi Bakudou bądź innymi technikami pochodzącymi prawdopodobnie ze zdolności pokroju Fullbringu. Oczywiście cały sklep widoczny jest tylko i wyłącznie dla Wrażliwych, a cały personel należy właśnie do tej grupy. Stałym klientem Rexa jest pewna młoda kobieta o kruczoczarnych włosach i „kształtach jak marzenie”. Personel podejrzewa jednak, że to ich szef, jeśli już, jest jej klientem, bo nikomu nie chce się wierzyć, że Rex jest w stanie założyć jakikolwiek związek - cicha kpina mówi, że poświęcając wszystko dla specjalizacji w handlu zatracił też możliwości zaspokojenia kobiety w łóżku i w związku z tym jest samotnikiem. Ile w tym prawdy nikt nie wie, ponieważ nawet imię dziewczyny nie jest nikomu znane.
Ceny towarów, które można znaleźć w tym sklepie nie są zbyt wysokie, ale zarazem mówi się, że te dotyczące informacji są maksymalnie wywindowane. Można tu kupić wiele rzeczy, a sprzedać nawet duszę, jednak na uwypuklenie zasługują następujące elementy ekwipunku szanującego się Fullbringera:

Sklep 3:
Większość klanów Quincy poszukujących wysokiej jakości ekwipunku lub chcących wynająć nauczyciela rzemiosła dla swego dziecka zgłosi się do sklepu czy może raczej instytucji należącej do Katyi Iwanowicz - rudowłosej Rosjanki o hiszpańskim temperamencie, samurajskim honorze, amerykańskich zdolnościach biznesowych i ukraińskiej urodzie. W wewnętrznych kręgach klanów słynie ona ze swej niechęci do Shinigamich jak i Hollowów. Z drugiej strony co zaskakujące Baunto, którzy nie atakują ludzi są mile widziani w jej najbliższym otoczeniu. Z tego też powodu Lalkarze mogą znaleźć tu coś dla siebie i w razie czego odnaleźć azyl przed gniewem jakiejkolwiek istoty - nawet najznamienitsi Quincy nie odważą się podnieść na Rosjankę ręki. Dlaczego? Cóż Katya ma haki na wszystkich i nie ukrywa tego. Oczywiście można powiedzieć „Gdzie w takim razie jej honor”, ale odpowiedź jest prosta - czyż to nie honor nakazuje ujawnić wszelkie plagi tego świata? Prawdopodobnie współpracuje z Rexem i stąd wie o wszystkich spiskach i konszachtach. Głównym jej zabezpieczeniem jest prosta procedura, która sprawi, że jeśli spadnie jej włos z głowy wszelkie dane trafią nie tylko do policji, ale też do mafii i wszystkich konkurencyjnych firm, które zapewne bez skrupułów wykorzystają każdą zdobytą w ten sposób wiedzę by zmieść z powierzchni ziemi firmy prowadzone przez rody Quincy. Z tego też powodu wielu zależy bardziej na ochronie Rosjanki niźli jej eliminacji. Oczywiście nie brakuje też zamachowców, ale póki co młoda, a zarazem niesamowicie utalentowana Quincy udowodniła, że potrafi o siebie zadbać, poza tym pozostaje kwestia jej najlepszego przyjaciela, który z kolei jest Lalkarzem i to nie byle jakim. Mówi się, że w pojedynkę dał radę trzem Shinigamim, którzy z niewiadomych przyczyn postanowili pozbyć się Katyi jak i jego samego. Brunet jest nie tylko jej ochroniarzem, ale zarazem doradza jej w sprawach finansowych, ze względu na swą szeroką wiedzę ekonomiczną. Ponadto zajmuje się sprawami stricte związanymi z personelem.
A czym takim może pochwalić się sam sklep? Cóż jest to bardziej instytucja niż jakiś podrzędny market, ponieważ poza usługami handlowymi możliwym jest wynajęcie nauczyciela dla siebie bądź podopiecznego, który będzie czuwać nad treningiem w sztuce Quincy czy Baunto. Gdyby tego było mało w tym pięciopiętrowym budynku znajduje się jeszcze dojo, wewnętrzny ogród zajmujący całe piętro i dom właścicielki mieszczący się na najwyższym piętrze. Od frontu budynek przypomina luksusowy apartamentowiec, ale po wejściu, sprawdzeniu przez ochronę bądź wykrywacz metalu i zapisaniu się w recepcji trafimy do oszklonego holu, w którym znaleźć można plan pierwszych trzech pięter. Znajdująca się tam winda posiada również jedynie cyfry do trójki. Na parterze znajduje się dojo wraz z obszernymi szatniami. Pierwsze służy do zawierania umów biznesowych bądź najmowaniu nauczycieli. Drugie pozwala wybierać towary w sklepie, a trzecie zrelaksować się w obszernym ogrodzie, w którym, o dziwo, jest strzelnica dla łuczników. Co znajduje się na czwartym piętrze jest równie dużą tajemnicą co sam wygląd apartamentu właścicielki. Choć z samej góry często można usłyszeć fortepian i skrzypce. Mówi się, że Katya umie korzystać z młodości i zaznajomiła się z niemal wszystkimi rozrywkami na jakie mogła sobie pozwolić. Ale to tylko gadanie zazdrosnych ludzi. Nie powinno to dziwić zwłaszcza, gdy zastanowi się nad tym jak napięte relacje łączą ją z innymi firmami obecnymi w Karakurze, a nawet poza nią.
Jeśli natomiast chodzi o towary przeznaczone dla klientów jest tu sporo, choć mówi się, że dla przyjaciół kobieta trzyma jeszcze większe skarby. Niestety zaskarbić sobie jej zaufanie jest niezwykle trudno, ponieważ jest niemal chorobliwie podejrzliwa. Mówiąc o towarach dostępnych dla każdego należałoby wymienić kilka wyróżniających się najbardziej:

Po pierwsze nie ma ekwipunku, ponieważ nie mam jeszcze pomysłów, a internet mam tak wolny (do spółki z netbookiem), że zajęło by mi lata zbieranie informacji. Druga sprawa jest taka, że nie wiem czy nie będziecie chcieli bym wyrąbał część dotycząćą charakteru, ponieważ można to wrzucić do kp NPC, a w sklepie zachować opis miejsca i tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sro 6 Lip 2011 - 19:17

- Dlaczegoz sami obcokrajowcy?
- Nie pamietam, zeby fullbring zostal oficjalnie na forum wprowadzony. Byla jakas krotka dyskusja po tym, jak wspomniano o tym w mandze.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sro 6 Lip 2011 - 22:16

Fullbring generalnie nic nie zmienia na forum. Jedynie daje nam do dyspozycji dodatkowy synonim do "umiejętność ludzi" lub "moc ludzi".
Powrót do góry Go down
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Czw 7 Lip 2011 - 18:13

@Tsuna - dlaczego obcokrajowcy? Ze względu na to, że stwierdziłem, iż mając dziesiątki japońskich NPC przydałoby się nieco odmiany od monotonni. Ponadto w świecie normą jest wielonarodowość miast to dlaczego Karakura ma być nagle czysta jak łza. Do tego rozciągnąłem zdolności dotyczące duchów na inne narody by zamazać ten monopol japończyków na zbawienie. Cóż takie moje widzi-mi-się
Oczywiście problemem nie jest zmiana imion czy wyglądu więc to tylko kwestia umówienia, jednakże z 3 sklepów, które zmontowałem jeden jest Japończyka, jeden Amerykanina i jeden Rosjanki.

Chciałem jeszcze zaproponować ruchomego handlarza, który mógłby być rodzajem naciągacza czy oszusta, któremu czasem trafiają się wartościowe przedmioty. Ale to zostawię na później.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Czw 7 Lip 2011 - 21:12

Wlasnie wrocilem z Japonii, gdzie nawet w Tokio wielonarodowosc nie jest norma (na prowincji zas nie istnieje w ogole). I jak dla mnie nie chodzi tu o monopol, a realia, czy chocby mentalnosc samych Japonczykow. Dodalbym do tego konwencje - dostalismy od autora pewien wycinek rzeczywistosci (bo pisze scenariusz serialu, nie encyklopedie). Mozna sie spierac, czy Soul Society to jedyne "niebo" i czy inne narody maja swoje sredniowiecze gdzie indziej, tylko po co? W zadnym systemie RPG nie da sie wcisnac wszystkiego, bo robi sie z tego niestrawna papka. Lubisz swiat mroku, grasz w wapierza, czy innego wilkolaka, lubisz Lovecrafta, to grasz w Zew Cthulululu i tak dalej. Stad 2/3 specjalistow pochodzacych z zagranicy dla mnie dobrze nie wyglada. Pomijajac juz fakt, ze strasznie rzucaja sie w oczy, jak na prowadzacych "tajna" dzialalnosc.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 8 Lip 2011 - 9:55

Cóż Urahara też rzucał się mocno w oczy dla tych, którzy wiedzieli gdzie szukać. Założenia tutaj są podbone, jednakże przyznaję, że moje pojęcie o Japonii jako takiej jest raczej szczątkowe i jestem gotów przerobić tych NPC'ów na realia bliższe japońskim, ponieważ tworząc ich wychodziłem z założenia, jak widać mylnego, o tej wielonarodowości.

Mógłbyś mi powiedzieć czy wystarczy zminić im imiona i wygląd czy może coś jeszcze, ponieważ jak już mówiłem - nie mam pojęcia czy pasują do kultury/mentalności Japończyków, a nie chciałbym wprowadzać jakiegoś chaosu.

Ponadto ponawiam pytanie - czy mam rozbić to na kp NPC i opis miejsca, czy może zostawić jak jest? Zwracam się również do reszty MG o odzew tutaj, ponieważ zdaje mi się, że najlepiej wyciągnąć wypadkową opinii.

Edit:
Czy dobrze pamiętam, że liczba 4 jest pechowa dla Japończyków? (Z tego też powodu jest to nieznane 4 piętro w trzecim sklepie)

@Roten - zważając na uwagę Kamys, czy mam nadal myśleć nad towarami i usługami dostępnymi w sklepach, czy może sobie odpuścić?
Ponadto czy zrobić jeszcze jeden sklep w Serietei czy może już dość? (osobiście zdaje mi się, że ten w Rukongai starczy)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 8 Lip 2011 - 10:48

Nie wiem, czy pechowa, ale nie przepadaja za nia. Jedno z odczytan 4 - 四 brzmi shi, tak samo jak 死 - ktore oznacza smierc. W numeracji np. pokoi czesto jest pomijane. Ponoc pieter tez, ale nie zwrocilem na to uwagi w windzie (numeracje zaczynaja od 1, nie od zera, czyli parteru na zachodzie).

Urahara duzo mniej rzucal sie w oczy, niz kowboj i ruda rosjanka. Moze nie jest to standardem, ale chodza czasem po ulicach ludzie w kimonach i zwracaja na to uwage glownie barbarzyncy z zewnatrz. Ja bym zmienil na cos bardziej lokalnego (jak juz koniecznie obcy to chociaz azjata typu korea).

Handel informacjami jak najbardziej. Przedmiotami? Tu niestety samo anime narzuca od razu duze ograniczenia. Calosc kreci sie wokol reiatsu i wlasnych zdolnosci. I innych gadzetow poza zanpakutou wlasciwie sie nie uzywa. Przydatnosc przedmiotow, jak i pieniedzy w tym swiecie uwazam za znikoma.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 8 Lip 2011 - 21:07

Pracuj, Shadow, jeśli tylko masz zajawkę ;]. Ja osobiście chciałbym, żeby u nas gotówka była bardziej przydatna niż w anime.
Powrót do góry Go down
Koziorec

Mistrz Gry : tymczasowo brak >.<

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Pią 8 Lip 2011 - 22:14

No jasne ze tak ;p Myslalem, żeby Wogole powymyslac jakieś fajne itemy, możnaby tez zdobywać np. schematy jakiś potow, broni, wynalazków, które pózniej będzie się konstruować ;p może wprowadzimy jakiś eliksir odnowienia, który by np. ratował nas od śmierci.

Najpierw tworzymy sami nasze nawyki, potem nawyki tworzą nas
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://goldsword.forumpolish.com/forum.htm
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sob 9 Lip 2011 - 8:03

No, no... bo co tam shinigami bedzie latal w samych gaciach. Niech nosi zbroje plytowa z serwomotorami. Obwiesi sie flaszkami uzdrawiajacymi i reiatsu w plynie. Trzeba isc z duchem czasu i odwiesic zanpakutou na kolek. Laser, czy inny miotacz antymaterii z pociskami sledzacymi cel bedzie ciekawszy. Bedzie klasyczna gra komputerowa, gdzie ciulasz zloto na coraz lepszy ekwipunek. Rewelacja.

Niech pomysle na co wydawalo sie pieniadze w grach. Bron, utrzymanie i podroz, informacje. Bronia w Bliczu jest sam gracz (jego zdolnosci), Kazdy zaczyna z wlasna kwatera, a podrozuje piechota w obrebie miasta, czy innego Huehue Mendo. Zostaja informacje. Ewentualnie wynajecie "strzelca" do pomocy. Albo rozrywka.

Ponadto zbytnia gadzetomania godzi w logike. O ile wolni strzelcy nie maja zbytnich ograniczen, to co innego shinigami. Gotei to zawodowa armia. I co? Masz tu zolnierzu dwa metry podlogi do spania i obowiazki, a zabawki kup sobie sam. Pustak nie ma zlota z zalozenia. Nie wyobrazam sobie tego swiata, gdzie w czasie walki co chwila ktos wyciaga jakis bajer. Rekawice z silownikami, zeby mocniej przyfasolic, buty odrzutowe, zeby zyskac na szybkosci, GPS, zeby sie w Rukongai nie zgubic... W Bliczu tymi bajerami byly nowe techniki, czy zdolnosci. Uzywanie roznych dodatkow przez Urahare bylo zabawne. Podobnie mialo sens w przypadku jego nastepny na stolku kapitana. Niemniej byly to wyjatki. Odwrocenie proporcji nie uwazam za dobra droge.

Co do wymyslania - chcesz Shadow, to wymyslaj. Wiele rzeczy na tym forum po prostu powstalo i nikt nigdy tego nie uzyl. Ja nie zamieszczam tu niczego na zapas, bo po pierwsze szkoda mi czasu na cos, co nie wiem, czy zostanie wykorzystane, po drugie, zeby nie uprzedzac graczy, co/kto ich czeka.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koziorec

Mistrz Gry : tymczasowo brak >.<

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
56/56  (56/56)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sob 9 Lip 2011 - 11:43

Spoko nie chodzi mi o aż taka skrajnośc ;p oczywiście nigdy bym nie chciał, żeby eq zamienialo w 100% umiejki, chociaż przecież juz takie coś jest (ten przedmiot do latania). W rpgach i pbfach gracz powinien kupić co mu się zywnie chce ( łopata, jabłko, wakizashi, karabin maszynowy z kolimatorem optycznym i latarka.) [żeby nie było ze ktoś się kompromituje w postach poniżej, to ostatnie jest do swiata ludzi]. uważam, ze jeżeli gracz chce coś kupić ( NIE chodzi mi tu o zbroje płytowa) Mg powinien umożliwić mu to kupić lub zdobyc; chociażby np. Tylko u naukowca lub po drozszej cenie.

Najpierw tworzymy sami nasze nawyki, potem nawyki tworzą nas
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://goldsword.forumpolish.com/forum.htm
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Sob 9 Lip 2011 - 13:33

Ja jednak podziękuje za pomysł equ spisanego całkowicie... i nie zamierzam go stosować

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Nie 10 Lip 2011 - 20:40

Wybaczcie za brak odpowiedzi etc. Nie miałem dostępu do komputera w żadnej formie.

Przerobione postacie tych NPC'ów na styl mam-nadzieję japoński wrzucę jutro.

Co do wydawania pieniędzy na różne rzeczy - właśnie dlatego próbowałem dodać do każdego ze sklepów jakiś dodatkowy aspekt. Dojo - coby gracz mógł szermierkę poćwiczyć, handel informacją czy po prostu jakiś nauczyciel dla wolnego strzelca.

Co do samych przedmiotów to zastanawiam się czy nie rozsądniejszym byłoby stwierdzenie, że mają tutaj niemal wszystko i to MG zdecyduje co uda się kupić przez interakcje z graczem. Ostatecznie jeśli przyjdzie mi coś olśniewającego do głowy to mogę wrzucić jako towar specjalny dla danego sklepu czy coś w ten deseń, ale nie wiem czy nie minie się to z celem.

Myślę, że to tyle póki co ;]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Let's Work!   Today at 13:47

Powrót do góry Go down

Let's Work!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1