IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Shihouin Mitsuo

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Shihouin Mitsuo   2011-06-25, 21:01

DANE

Imię:Mitsuo
Nazwisko:Shihouin
Profesja:Shinigami
Płeć:Mężczyzna
Wiek:15
Waga:72 kg
Wzrost:178cm
Wygląd:
Charakter:Mitsuo jest osobą , która ukrywa swoje prawdziwe emocje. Ukrywa je z pewnego powodu. Sądzi, że gdy zacznie pokazywać emocje stanie się podobny do reszty społeczeństwa: głupi, lekkomyślny. Po mimo tego że jest nieufny potrafi zgromadzić wokół siebie ludzi. Stara się być osobą spokojną nawet gdy go ktoś denerwuję. Potrafi znieść bardzo wiele, jednak każdy ma swoje granice. W końcu może wybuchnąć, jednak nawet wtedy unika rozwiązań siłowych, gdyż uważa że jest to oznaka słabości, brak posiadania argumentów. Przeważnie gdy ktoś go wkurzy, jest bezpośredni i bardzo szczery, mówi to co myśli o danej osobie, wytyka jej błędy. A to co o nim mówią, jest dla niego obojętne, nie obchodzi go to. Używa przemocy tylko w obronie własnej lub czegoś/kogoś bliskiego, ewentualnie gdy ktoś czegoś nie rozumie za pomocą słów. Jest w stanie walczyć do samego końca. Można by rzec że jest takim połączeniem Ekstrawertyka z Introwertykiem. Jest osobą pojętną nie potrzebuje dużo czasu na nauczenie się czegoś. Trenuje trzy różne sztuki walki: Aikido, Jujutsu, Kendo. Lubi poznawać a także badać obiekty, istoty żyjące i rzeczywistość. Jednak jego ulubionym zajęciem jest spanie, poznawanie samego siebie, nauczył się świadomego snu i transu co uznaje za bardzo przydatne. Ma okropny charakter pisma. Uwielbia słodycze, można by powiedzieć że jest od nich uzależniony. Gdy się na coś uprze to jest wstanie zrobić to co zaplanował. Zwraca się do innych w sposób bardziej potoczny niż formalny. Jest sumienny.
Ekwipunek: boken, mundur akademii, przybory do pisania.

Historia:

Urodził się w szanowanej rodzinie Shihouin. Był wyczekiwanym dzieckiem, gdyż miał zostać następną osobą , która miała godnie reprezentować ze wszystkich swoich sił, szlachetny ród Shiohouin w Soul Society. Matka nadała mu imię Mitsuo. Już od maleńkości był nauczany podstawowych rzeczy jak pisanie, czytanie, liczenie. Nabył dodatkową wiedzę, którą była anatomia ludzi i zwierząt, budowę wszechświata oraz inne nauki przede wszystkim ścisłe. Ojciec był osobą dość wybuchową i gwałtowną miał często problemy z opanowaniem się, należał do II oddziału w Soul Society. Matka Nami była 7 oficerem w IV dywizji od niej Mitsuo nauczył się wiedzy o człowieku, zajmowała się także domem, musiała wszystkiego przypilnować by było wszystko po jej myśli. Mitsuo gdy skończył 4 lata zaczął swój trening, który miał wzmocnić jego ciało i umysł przede wszystkim trenował szybkość i zręczność, a także Kidou. Uczył się też tego z powodu coraz częściej wybuchający buntów w Rukongai. Buntownicy często próbowali się dostać na teren rodziny Shihouin, gdyż znajdowały się tam duże ilości jedzenia a także drogocenne surowce i materiały. Młody chłopak z chęcią się uczył, znalazł także zamiłowanie w książkach. Starał się pomagać w codziennych pracach.

Nie cierpiał tego że wszyscy go oceniali po nazwisku( że jest mądry wysportowany bo ma na nazwisko Shihouin). Znalazł sobie przyjaciółkę Shiba Kazumi. Spędzali razem wolny czas. Pewnego razu wybrali się na spacer w miejsce gdzie nie dawno wydarzyła się jedna z walk pomiędzy Shinigami a buntownikami z Rukongai. Było to dziwne miejsce mówiono o tym że często tam pojawiały się Hollowy i nikt nie wiedział dla czego. Ponieważ Mitsuo był osobą dość ciekawą świata, już w tak młodym wieku postanowił zobaczyć to miejsce. Gdy dotarli do tego miejsca ich uwagę przykuł martwy shinigami. Obok jego ciała leżał jego zanpakutou. Nie zbliżyli się jednak do niego bo ciało leżało już kilka dobrych dni, przez co zwłoki zaczęły śmierdzieć. Oprócz tego jednego ciała shinigami znajdowały się zwłoki poległych buntowników. Nie zostali jednak tam za długo i wrócili z powrotem do swoich domów. Mitsuo tej samej nocy myślał nad tym co będzie robić gdy zostanie w przyszłości Shinigami, czy będzie właśnie tak zabijał bez większego powodu zwykłe dusze, czy będzie należał do IV lub II dywizji. Gdy wracał do domu zrobiło mu się słabo, zaczął opadać z sił. Gdy doszedł do pokoju położył się spać po mimo wczesnej pory, wszyscy myśleli że to z powodu ciężkich treningów. Następnego dnia wcale stan Mitsuo się nie poprawił wręcz pogorszył bo doszedł jeszcze ból zatok. Matka Mitsuo szybko połączyła fakty i dała mu leki przeciw alergiczne. Od teraz Mitsuo musi je przyjmować codziennie gdyż ma uczulenie na pyłki traw.

Mitsuo mając 13 lat przechadzał się po tych gorszych dzielnicach Rukongai bo był po prostu ciekawy jak tam jest czym się różni od Seiretei. Na jednej z nich został rozpoznany jako jeden z rodu Shihouin, byli tam buntownicy, którzy wpadli na pomysł złapania go dla okupu. On zaczął uciekać bo nie chciał narażać nikogo na niebezpieczeństwo. Nagle się obrócił i stanął jak wryty, gdy zobaczył ten sam miecz który widział 5 lat temu przy ciele jednego z shinigami. Uważał bowiem że okradanie zmarłych z bliskich im rzecz jest szczytem wszystkiego.
-"Fala wynosi i pogrąża. Niebo przesłaniają burzowe chmury! Zapach wiatru który zaraz poczujesz! Zaklęcie destrukcyjne numer osiemnaście - Wielki Podmuch Wiatru!" - wypowiedział Mitsuo. 3 napastników wyleciało lekko w powietrze, wtedy zdążył podbiec i zabrać jednemu z nich zanpakutou. Minęła jakaś godzina zanim dobiegł do swojego rodzinnego domu. Tam zapytał się matki co powinien zrobić z mieczem. Jako odpowiedź usłyszał że powinien go zakopać na miejscu gdzie zginął ten shinigami. Tak też uczynił, wybrał się w to samo miejsce gdzie widział zwłoki tego shinigami i zakopał miecz. W drodze powrotnej znów natrafił na tych co wcześniej go gonili. Raczej też nie ucieszyli się z tego spotkania, byli wściekli zwłaszcza ten jeden, któremu zabrał skradzione zanpakutou. Bez namysłu rzucił się na niego z nową bronią. Mitsuo po prostu zszedł w bok, więc cios go ominął. Po czym zapytał:
-Tą broń też pewnie ukradłeś?
-Może a zresztą co Cię to obchodzi, nie wiesz jak to jest żyć tak jak ja.- odburknął niezbyt poprawnie językowo napastnik. Znów się rzucił tym razem Mitsuo postanowił chwycić go za rękę gdzie on trzymał broń. Za pleców nagle wyskoczył drugi z tej bandy co go wtedy goniła. Mitsuo puścił w tej też chwili rękę zdesperowanego bandyty przez co ten co znajdował się przed chwila za jego plecami był nabity na miecz. Zaczął się wykrwawiać. Wtedy widząc zrozpaczoną jego minę odszedł.


Rok później miał więcej obowiązków (przeważnie tak się dzieje), ale to była jego własna wina. Przypadkiem usłyszał o świadomym śnieniu i zaczął pogłębiać tą sztukę. Przenosił się w miejsca jakie tylko chciał, robił to o czym tylko pragnął. Następną rzeczą co przykuło jego uwagę był trans. Chciał zobaczyć jak to jest móc poznać prawdziwego siebie. Z własnej ciekawości chciał się dokształcać. Nie raz wtedy wyruszył wraz ze swoją matką na misje opatrywania ran shinigami, którzy walczyli z buntownikami, była to plaga jakich mało cały czas stawiali opór. Jednej grupie buntowników liczącej jakieś 5 osób udało się dostać w miejsce gdzie znajdowały się osoby w stanie ciężkim. Ponieważ akurat przebywał tam sam wraz z Kazumi, nie mógł narażać się na atak ze strony przeciwnika. Postanowił schować się wraz z przyjaciółką w miejscu gdzie ich nie zobaczą, po czym wymyślili plan obrony do czasy gdy nie przyjdzie wsparcie.
-Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swego oręża daj mi cząstkę swej siły. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia jeden.- Wypowiedział Mitsuo, po czym dziesięć mieczy przebiło nogi przeciwników. W tym czasie Kazumi zabrała rannych, gdyż było ich dwóch i sama uciekła, jednak po drodze napotkała jakichś shinigami i poinformowała ich o sytuacji.
Za chwile do Mitsuo dotarła pomoc, wtedy on mógł spokojnie uciec. To była jego ostatnia (jak stwierdził) pomoc dla Soul Society zanim będzie w akademii.


Pieniądze: 600 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 7=5+1(shinigami)+1(twardy sen)
Szybkość: 7=5+2(shinigami)
Zręczność: 7=5+2(alergik + wielki żarłok)
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 15=5+10(wolne)
Psychika: 7=5+2(wiek)
Reiatsu: 7=5+1(shinigami)+1(wiek)
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig:
Prędkość (śr.):
Prędkość (max.):
PŻ (Punkty Życia):
PR (Punkty Reiatsu):

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:

#18 - Oogata Shippuu (Wielki Podmuch Wiatru)
Inkantacja: Fala wynosi i pogrąża. Niebo przesłaniają burzowe chmury! Zapach wiatru który zaraz poczujesz! Zaklęcie destrukcyjne numer osiemnaście - Wielki Podmuch Wiatru!
Opis: Przed wyciągniętymi rękami użytkownika pojawia się mała błękitna kula. Która potem rozpada się i powstaję wielki podmuch wiatru który jest w stanie ściąć drzewa. Przed atakiem można też użyć Genjuu Ishi i stworzony głaz posłać w przeciwnika za pomocą tego zaklęcia.

#21 - Juu Ken (Dziesięć Ostrz)
Inkantacja: Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swego oręża daj mi cząstkę swej siły. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia jeden.
Opis: Rzucający wybiera(naznaczając je swoim Reiatsu) 10 miejsc na placu boju gdzie pojawią się miecze które jednocześnie zaczynają pędzić by przebić cel…(pierwszy poziom)

#29 - Aisu Yari (Lodowa strzała)
Inkantacja: O Władco! Który nosisz imię Człowieka! Delikatnie drapiąc ścianę marzeń przyzwij lód z otchłani lodowca!
Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia dziewięć - Lodowa strzała!
Opis: Przed wypowiadającym pojawia się lodowa strzała którą może sterować ruchami ręki, po trafieniu w przeciwnika zamraża daną część ciała. Wielkość strzały zależy od umiejętności rzucającego zaklęcie.

Poznane Bakudou:

#26 - Nekutai Rensa (Wiążące Łańcuchy)
Inkantacja: Z ziemi naszej wyjdźcie, by nędznika spowić! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia sześć - wiążące łańcuchy!
Opis: Z ziemi wyrywają się trzy łańcuchy tuż przy stopach wroga. Oplątują one kolejno jego nogi na wysokości kolan, nadgarstki, a następnie wszystkie końce łańcuchów obwiązują szyję ofiary i łączą się ze sobą w całość.

#30 - Shitotsusansen (Dziobiący potrójny rozbłysk)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści - dziobiący potrójny rozbłysk!
Opis: Zaklęcie tworzy trzy trójkątne "dzioby", które w trzech miejscach przytrzymują przeciwnika do ściany.

Umiejętności:

Z Rodziny
Opis: Dusza lub shinigami należy od początku gry do jakiejś rodziny, przez co jest bardziej ceniona przez innych.
Premie: Gracz może wybrać, do jakiej rodziny chce należeć: Kuchiki, Kasumi-Ooji, Fon, Shiba, Shihouin, Hitsugaya. Oprócz tego gracz z rodziny otrzymuje dodatkowe 500 Ryo.
Wymagania: Rozpoczynanie gry jako dusza lub shinigami.

Pojętność
Opis: Łapiesz wszystko szybciej niż inni. Jesteś kumaty.
Premie: Łatwość w nauce hadou oraz bakudou i nie tylko.
Wymagania: Inteligencja: 14, wrodzone.

Medycyna
Opis: Znasz zasady pierwszej pomocy, umiesz rozpoznać podstawowe schorzenia, choroby, a także zweryfikować rodzaj złamania itp.
Premie: Znajomość podstawowych technik medycznych (udzielanie pomocy). Apteczka.
Wymagania: Inteligencja: 10.

Podstawowy Samoobrony
Opis: Znasz zasady samoobrony i umiesz się bić. Znasz też kilka chwytów.
Premie: Ulepszona walka wręcz, znasz parę chwytów i umiesz się bić.
Wymagania: Siła: 7, Szybkość: 7, Zręczność: 7.

Wady:

Alergik - 1 pkt
Opis: W każdym tygodniu masz sporą szansę nabawić się wysypki i ciężko rozchorować wskutek uczulenia na czynnik przebywający w twojej okolicy (sierść, pyłki kwiatowe, trawa....). Cierpisz bóle z tym związane, łzawienie oczu, kichanie. Potrzebna opieka medyczna lub regularne branie leków.
Premie: Utrudnienia w walce i używaniu Kidou.
Wymagania: Brak.

Twardy sen - 1 pkt
Opis: Postać ma niesamowicie twardy sen, potrzebuje minimum 12 godzin odpoczynku na dobę i jeśli zaburzy ten porządek, to w niedługim czasie odczuje tego bolesne konsekwencje. Dodatkowo podczas snu chyba tylko wystrzał z armaty jest w stanie ją obudzić.
Premie: Utrudnienia MG
Wymagania: Wrodzone

Wielki Żarłok - 1 pkt
Opis: Jesz 5 razy więcej, niż przeciętny człowiek, przez co z twojego portfela szybko ubywają pieniądze. A kiedy jesteś głodny, nie masz sił na walkę (utrudnienia MG).
Premie: -400 Ryo.
Wymagania: Brak.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-06-28, 11:22

Nie ogarniam. Jest tu ostro namieszane. Na pewno NEG.
Postaram się wszystko wypisać, co do poprawy Edytując tego Posta
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-07-03, 09:05

To co mam poprawić?
Powrót do góry Go down
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-07-03, 11:531. Obrazek nie ukazuje całej postaci więc wymagane będzie uzupełnienie w postaci opisu ( w ogóle dobrze by było jak by obrazek był tylko dodatkiem).
2. Charakter – Eeee... Może i jest długi Ale... Jest dużo ale.
„Sądzi, że gdy zacznie pokazywać emocje stanie się podobny do reszty społeczeństwa: głupi, lekkomyślny. „ - Eeee ?
„Po mimo tego że jest nieufny potrafi zgromadzić wokół siebie ludzi. „ - nie ufność nie ma nic do rzeczy propos gromadzenia ludzi w okół siebie. Może gdyby był niegodny zaufania... Chociaż z drugiej strony ludzi można gromadzić targając ich i ozywając siły.

Jezuuu... Tyle wymienię ale w zasadzie cały charakter jest tak napisany niezrozumiale o.O

3. Ekwipunek – ok
4. „Urodził się w szanowanej rodzinie Shihouin. Był wyczekiwanym dzieckiem, gdyż miał zostać następną osobą , która miała godnie reprezentować ze wszystkich swoich sił, szlachetny ród Shiohouin w Soul Society. „ - to chyba wszyscy byli by z rodu wyczekiwani
5. „Już od maleńkości był nauczany podstawowych rzeczy jak pisanie, czytanie, liczenie. „ - ile i co to jest maleńkość ? I z czym się to je ?
6. „ Ojciec był osobą dość wybuchową i gwałtowną miał często problemy z opanowaniem się, należał do II oddziału w Soul Society. Matka Nami była 7 oficerem w IV dywizji od niej Mitsuo nauczył się wiedzy o człowieku, zajmowała się także domem, musiała wszystkiego przypilnować by było wszystko po jej myśli. „ - eeeeee.... Brzmi dziwnie

- więcej nie wymnie bo zwyczajniej nie chce mi się kopiować całej historii .

7. Statów nie sprawdzę i mechaniki puki reszta nie będzie ok...

A co jest do poprawy ? Cała karta do przepisania, konstrukcja zdań jest tragiczna. Radze wziąć książkę, jakaś mądrą (patrz nie pan Tadeusz, tylko coś co da sie czytać np Harry Potter [podejrzewam ze dobre na twój wiek]) i patrzysz jak sa napisane zdania... Potem bierzesz podręcznik do polskiego i tez czytasz.. A potem piszesz cała kartę od nowa.

Negatyw żeby nie było niedomówień
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-07-03, 12:24

Zajebiście przeczytam ale wiec że jest już źle skoro namawiasz mnie do okultystycznych rzeczy. Pozdrawiam i żegnam bo tu żadnej historii nie da się napisać, która by była zarówno ciekawa, nie opowiadałaby o jakiś dzieciach z patologicznych rodzin jak i nie byłaby zbytnio "przepakowana". Nauczyciel polskiego po prostu... Nie ten pbf wymaga takiej poprawności przy pisaniu niczym książki, a nawet gorzej bo nie używa się słów potocznych. A podejrzewać to sobie możesz prędzej że odejdę z tego miejsca by znaleźć jakiegoś innego pbf'a niż zostać tutaj. A tak btw. to fajny avatar z WARHAMMER-a. Pozdrawiam i żegnam.
Powrót do góry Go down
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-07-03, 12:28

@@ lol

Wiesz... Poprawna umiejętność budowy zdania jest chyba podstawowa wymagana rzeczą... Inaczej człowiek nawet nie wie o co ci chodzi. A co do ciekawości historii nie powiedziałam ani jednego słówka ; ) Polecam jednak się wziąć za budowę zdania ! Przyda się na maturę ^ ^ żegnam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi


avatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   2011-07-03, 13:09

Ummm... słuchaj... "wiec" to spotkanie, zgromadzenie odbywające się w jakimś celu. Na przykład wiec wyborczy. Sądzę, że nie o to chodziło. Radził bym użyć słowa "wiedz". Jeśli zaś chodzi o samą kartę, po prostu powinieneś popracować nad tym jak piszesz. Prosimy jedynie o zrozumiałe formułowanie zdań, radzę zacząć od skrócenia ich. Widziałem tam wiele wielokrotnie (a do tego źle) złożonych. Jeśli zaczniesz pisać krócej to będzie Ci łatwiej. Niekiedy kropka jest lepsza niż przecinek.

Co do samej treści, jeśli dobrze rozumiem co chciałeś przekazać, istnieje tam kilka błędów rzeczowych. Przykładowo - w Soul Society nie ma ciał zmarłych. Według tego, co mówiono w mandze dusza po śmierci rozpada się na partykułki duchowe wraz z ubraniami itp. Oczywiście w samym anime widzimy aż za wiele przykładów przeczących temu... tako to już jest w naszym ulubionym bleachu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Shihouin Mitsuo   

Powrót do góry Go down
 
Shihouin Mitsuo
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Forumotion.com | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs