IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Kuchiki-sama

Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Kuchiki-sama   2011-06-30, 18:14

Życiorys i preferencje:
Poznajcie ludu swojego imperatora! Moje doświadczenie jeśli chodzi o pbf zaczyna i kończy się na Iowoi, na którym prowadzę już dobre sześć lat. Jeśli chodzi o rpg "na żywo" to przez prawię połowę swego życia prowadziłem sesje w autorskim systemie. Doświadczenie jakieś więc mam.
Serce mam łagodne niczym jagnię co odczujecie w kilku sprawach. Zacznijmy od tego, że nie straszę graczy zagładą i marnym końcem na każdym kroku. Wyjątek stosuję wobec podopiecznych, którzy sami szukają śmierci poprzez głupie decyzje bądź po prostu ich poziom gry jest tak żałosny, że nawet jagniątko rzuciłoby się na nich z zębami.
Biorę sobie również do serca uwagi i prośby odnoście stylu rozgrywki jaką gracz chciałby mieć.
O zanpakutou i mocach hollow/ludzi/quincy również możemy na spokojnie pogadać.
Zaś jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o moim stylu prowadzenia to zajrzyjcie do przygód graczy, którym prowadzę/prowadziłem bądź sami ich spytajcie. To najpewniejsze źródło informacji.
Well, ogółem mogę Was zaspamować hordą npc'ów (taki mały fetysz tworzenia), a także wplątać w zawiłą fabułę, której ja sam nie rozumiem ( nie no, tylko żart... chyba). Walki prowadzić lubię, chociaż wiele zależeć będzie od postępowania Waszych postaci (czasem słowo lepsze jest od miecza).
Jak na amory się Wam zbierze, to również nie będę protestować. Kilka ślicznych/przystojnych opcji będziecie mieć w pobliżu. Nie liczcie jednak, że będę prowadzić wielki romans, w których kochankowie co chwila namiętnie wyznają sobie miłość. Takie wątki wolę odgrywać nie co bardziej subtelnie.
Przygoda będzie (jakże inaczej) utrzymana w dosyć animcowym stylu, więc nie zdziwcie się, jeśli na waszej drodze staną postacie, których zachowanie w rzeczywistym świecie mogłoby uchodzić za nieco, hmm... ekscentryczne.

Odpisy:

Beztroskie czasy studenckie dobiegły końca, co niestety przełoży się na częstotliwość moich odpisów. Będę się starał chociaż te 2-3 posty w tygodniu naskrobać, żeby jakąś ciągłość rozgrywki zachować.

Wymagania:
Tak, również i Wy moi drodzy musicie się trochę przyłożyć. Chciałbym, aby Wasze posty miały te 5-6 linijek. Cenię sobie mocno opis przeżyć wewnętrznych postaci, a także dobre odgrywanie charakteru, który został zawarty w KP.
Bardzo, ale to bardzo nie lubię, gdy gracz wchodzi w moje kompetencje, czyli kreuje świat gry, jakby to on był tu mistrzem. Unikajcie podobnych praktyk, a będziemy żyć ze sobą w zgodzie.
I wykazujcie inicjatywę! Nie dajcie się bezwolnie prowadzić za rączkę, tylko sami decydujcie i przez to wpływajcie na otaczający wasze postacie świat.
Będzie miło jeśli postaracie się zadbać o ortografię, chociaż pojedyncze błędy każdemu się zdarzają.

STAN (4/3):
- Yuzuru Tanaka
- Ishifone
- Haruaki [Shirotori]
- CZaras [Shihouin Natsuo]

[*]In memoriam...
[*]
Varsoth Volmund - Chciał uratować miłość swego życia przed porwaniem przez tajemniczego nieznajomego. Nie miał dość sił...
Gurifin - Zginął na pustyni Hueco mundo pożarty przez demonicznego jednorożca.
CZaras [Shinozuka Isao] - Porwany przez mafiozów w czarnym BMW dostał się w ręce złodziei organów. Od tego czasu żyje w wielu ludziach...
Kaz - Stanął naprzeciw swego arcywroga. Niestety w tej historii to nie dobro zatriumfowało...
Kovacs [Kovashi] - Zwabiony do jeziora został utopiony przez rusałkę.
Rose Nevermore - Uśmiechnęła się do chłopaka niewłaściwej dziewczyny. Jej zmasakrowane zwłoki znaleziono schowane w skrzyni w składziku.


Ostatnio zmieniony przez Imperator Kuchiki dnia 2018-05-09, 15:50, w całości zmieniany 50 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-01-04, 18:25

Mechanika:
Kidou:


Zaklęcia bez inkantacji
są u mnie odrobinę słabsze (podczas ustalania efektów bierze się pod uwagę jedynie 1/2 statystyki reiatsu postaci), po za tym, aby móc rzucić "szybkie kidou" trzeba posiadać inteligencję i kontrolę reiatsu równą bądź wyższą od numeru zaklęcia.

Przełamywać bakudou można za pomocą czystej siły fizycznej bądź przy pomocy wydanych PR. W przypadku tej drugiej opcji na przełamanie podczas tury można wydać tyle PR ile wynosi wartość kontroli reiatsu.

Można też czekać, aż zaklęcie samo przeminie co liczy się w grubych minutach (tudzież mieć nadzieję, że rzucający sam cofnie swoje bakudou).

Dopałki rei:
Zgodnie z mechaniką iowoi możecie poświęcić PR, aby czasowo zwiększyć jedną z trzech statystyk: siłę, wytrzymałość lub szybkość.
Co turę maksymalnie na wzmocnienie można wydać tyle PR ile posiada się kontroli reiatsu.
Dodatkowo idąc w ślady Tsuny i CZarasa wprowadziłem nową zasadę mówiącą, że pojedyncza statystyka może być maksymalnie "bezpiecznie" wzmocniona o wartość równą wytrzymałości postaci.
Możliwy jest w tym przypadku większy wzrost statystyki, ale będzie się to wiązać z zagrożeniem przeciążenia organizmu za czym będą iść różne nieprzyjemne dla postaci konsekwencje. Od stosunkowo niegroźnej utraty PR zużytych na wzmocnienie, po poważne szkody w organizmie.

Obrażenia:
Bazową liczbę obrażeń wyznaczają statystyki postaci różne w zależności od broni, jaką wyprowadzany jest atak, np. w przypadku ataku bokkenem liczy się 100% siły i 33% zręczności postaci. Do tego mogą dochodzić różne modyfikatory. Otrzymaną liczbę obrażeń modyfikuję rzutem k10, gdzie 1 sprawia, że obrażenia pomniejszają się do 10% bazowej wartości, a przy 10 do 150% + następuje efekt trafienia krytycznego.

Redukcja obrażeń:
Nie patrząc na umiejętności każda z postaci posiada dwa bierne źródła redukcji obrażeń czyli wytrzymałość i różnica w statystyce reiatsu.
- Wytrzymałość redukuje ilość obrażeń równą 25% procent jej wartości (np. mamy 12 wytrzymałości, czyli każdorazowo redukujemy 3 punkty obrażeń).
- Jeśli postać otrzymuje obrażenia od postaci mającej niższe reiatsu, wtedy obrażenia redukowane są o różnicę między statystykami (np. postać gracza ma 12 Reiatsu, a atakujący go przeciwnik 7 Reiatsu, czyli gracz otrzymuje 5 obrażeń mniej). Dotyczy to tylko walki pomiędzy istotami duchowymi. Jeśli człowiek zostanie przygwożdżony słupem telefonicznym, to obrażeń nie zredukuje nawet jeśli będzie mieć więcej reiatsu od słupa.

Napór reiatsu:
Akcja polega na wyrzuceniu własnego rei na zewnątrz, co w zależności od wysokości statystyki reiatsu może w różny sposób oddziaływać na pobliskie istoty. Czym większa różnica w wielkościach reiatsu tym efekty naporu będą bardziej dotkliwe. Od zawrotów głowy i czasowego zmniejszenia statystyk, po utratę przytomności, aż po śmierć.
Wywołanie efektu naporu reiatsu na turę kosztuje PR w liczbie równej wartości statystyki reiatsu postaci*2. Można wyrzucić z siebie mniejszą ilość PR, ale trzeba wtedy mieć kontrolę reiatsu większą od reiatsu.
Efekt samoczynnie występuje na czas jednej tury, gdy jest uwalniane zanpakuto bądź specyficznego rodzaju moc.

Mamona:

Z grubsza spotkacie się z dwoma walutami. Ryo dla mieszkańców Soul society i yeny dla mieszkańców świata żywego. Przeliczniki są następujące:
1 ryo = 5 zł
1 zł = 30 yen
1 ryo = 150 yen
Z czego oprócz ryo występują jeszcze drobniejsze monety co by sklepikarka spod budki z tanim sake miała wam co wydać.


Ostatnio zmieniony przez Imperator Kuchiki dnia 2018-05-09, 15:50, w całości zmieniany 24 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-10-24, 15:40

Ostatnio nie dawałem postów z racji tego, że mam istne urwanie głowy na uczelni.
Ale postaram się jakoś wygospodarować chwilę czasu aby znowu zacząć odpisywać graczom (jednemu, bo resztę wywiało ;p)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-11-20, 14:49

Achtung, Achtung! Ogłaszam nabór na graczy!
Jako, że wszyscy moi podopieczni zniknęli w mniej lub bardziej tajemniczych okolicznościach, jestem gotów przyjąć pod moje jasne, rozłożyste skrzydła jednego czy dwóch podopiecznych.
Spieszcie się! Ilość miejsc ograniczona.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
475/960  (475/960)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-11-22, 09:42

By sprawdzać czy MG odpisał nie trzeba się logować, ya know? A ja dalej widzę to niebieskie "Ishifone" nad November eleven.

Tak więc, yep, ciągle się piszę na sesję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-11-22, 12:36

To ja Ci odpisu nie dałem?! Uhh... przez nawał pracy musiałem przeoczyć. A, że nie logowałeś się to pomyślałem, że również zniknąłeś/zniknęłaś.
Cóż, czas nadrobić straty ;p

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ramiz


avatar

Mistrz Gry : Kaz

Karta Postaci
Punkty Życia:
60/60  (60/60)
Punkty Reiatsu:
30/30  (30/30)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-11-27, 23:13

Cóż, skoro tak to może ja bym kontynuował swoje sesje? Jak możesz jeszcze kogo przyjąć to daj znać :) Preferuje odpisy co 2-3 dni lub raz w tygodniu. Zależy czy "akcja" jest wartka czy nie, mój poziom możesz ocenić po dotychczasowych postach na sesjach Ekkusu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-11-28, 15:33

Wybacz, ale odpowiedź dam Ci dopiero w następnym tygodniu. Teraz mam trochę na głowie więc z góry przepraszam moich graczy bo odpisów może teraz braknąć. Niestety... sesja zbliża się dużymi krokami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2012-12-04, 14:46

Niestety ten i następny tydzień mam zawalony nauką i pisaniem pracy licencjackiej, więc moja aktywność nie będzie najlepsza. Postaram się jednak dać jakiś odpis w przerwach między nauką.

Ramiz niestety obecnie nie mam zbyt wiele czasu na przyjęcie dodatkowego gracza i niestety nie zanosi się aby w najbliższym czasie coś się w tej materii zmieniło. Ewentualnie dam znać, jak poczuję się na siłach aby Ci poprowadzić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
475/960  (475/960)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2013-07-08, 23:19

Chciałbym poprosić o wznowienie sesji mojej postaci. Teraz odpisy powinny się pojawiać z regularnością nieprzekraczającą tygodnia, chociaż powinny być częściej o ile czynniki niezależne nie spowodują inaczej. Oczywiście zrozumiem odmowę.
Mimo to, napiszę posta w odpowiednim temacie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2016-04-04, 19:40

Mogliście ostatnio zauważyć, że częstotliwość moich odpisów spadła, a to niedobrze, bo nie można dopuścić by tak uznana i ceniona marka jak ja straciła na rzetelności.
Wobec powyższego wprowadzam zasadę jednego odpisu dziennie w następującej, alfabetycznej kolejności wśród aktywnych na tą chwilę graczy.

1. CZaras
2. Haruaki

3. Ishifone
4. Rose

Jak ktoś przegapi swoją kolej to jego strata. W weekend postaram się dać każdemu chociaż po te dwa posty. Powinno to zapewnić w miarę płynną rozgrywkę dla wszystkich.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2016-11-03, 16:28

Wygląda na to, że zwolniło się u mnie jedno miejsce.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
475/960  (475/960)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2016-11-03, 18:21

Tanaka: ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2016-11-03, 20:19

Legenda głosi, że gdy Iowoi w wielkiej potrzebie będzie, Tanaka powróci na czele zastępu nowych, jak i starych, mg i graczy i zapanuje na łonie iowoi dostatek wielki gdzie 500+ postów miesięcznie nabijać się będzie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
475/960  (475/960)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2016-11-03, 20:55

a on sam z tego połowę pisać będzie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   2017-04-22, 18:26

Dobrzy ludzie moi gracze. Wprowadziłem pewną nowinkę w mej mechanice, a mianowicie "napór reiatsu".
Od teraz gdy najdzie Was ochota będziecie mogli pokazać śmiertelnikom jak to jest być myszą nadepniętą przez słonia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kuchiki-sama   

Powrót do góry Go down
 
Kuchiki-sama
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Mistrzowie Gry-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs