IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Rozmówki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 21:40

Serdeczne bóg zapłać ^^ (niech Ci w dzieciach wynagrodzi xD ), będę mogła sobie sprawdzić przed kupnem, super ^^. Dziękuje.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 21:45

Kazue Ty hieno ;p Mogłeś mnie podesłać te pliki to je bym wkleił i może Kamys spojrzałaby na moją postać łaskawszym okiem. A i Ty dostałbyś za to jakiegoś punkta expa^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kaz

Oddział : Dywizjon 2
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
210/210  (210/210)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 22:03

Było mnie uprzedzić, że potrzebujesz forów u Kamys, to bym Ci podesłał. A teraz nici z expa i muszą mi wystarczyć podziękowania, damn x.x

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 22:05

Zawsze możesz zrobić szczenięce oczy i nakłonić Kamys zatwierdzenie umek do hakudy : D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kaz

Oddział : Dywizjon 2
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
210/210  (210/210)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 22:09

Choćby najlepsza mimika i najsłodszy wyraz twarzy nie przekonają tak łatwo Kamys. Próżne nasze nadzieje x.x Musimy poczekać na innych, aż wspomogą naszą sprawę.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Wto 14 Sty 2014 - 22:19

Nie ma za bardzo kto wspomagać, bo za dużo aktywnych mistrzów gry nie ma : (
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sro 15 Sty 2014 - 15:01

ja już ostatnio na wszystko pacze łaskawie xD jak się lud nie wypowie to postaram się pozmieniać trochę skilla i pomyśleć... Proszę jednak o trochę czasu, dziś mam ostatni luźny egzamin, a początek lutego będzie piekłem >.>... Po piekle będę myślać nad tym

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Czw 16 Sty 2014 - 21:40

Czekamy czekamy niecierpliwie ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Pon 17 Lut 2014 - 19:12

z jednej strony jestem dumna, z drugiej się boje XD... Przerąbałam pół wypłaty na książki do RPG XD

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 7:48

POST SKIEROWANYDO KY, WIEM ŻE GO NIE MA... ALE MOŻE SOBIE PRZECZYTA.

Piszę jednak ogólnie, a czemu ? Bo może komuś się przyda... Wiem po prostu że KY RPGuje w systemie który sam tworzy (jeśli mnie pamięć nie myli). A tu chce napisać o małym ułatwieniu które nie powinno go ograniczać.

Kiedy jeszcze pracowałam i miałam trochę więcej pieniążków, postanowiłam z izem kupić kilka systemów RPG. Kupowaliśmy w zasadzie "co leciało". Kilku nie wypróbowaliśmy jeszcze, a kilka nie było bardzo trafionych... Ale mamy nadzieje że coś jeszcze w nich znajdziemy : ). Podczas naszych dzikich zakupów natrafiliśmy na jedna całkiem interesującą pozycje, której wcześniej nie mieliśmy okazji wypróbować. Mowa Savage worlds, system bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Gram i prowadzę co prawda w jeden dodatek, traktujący o superbohaterach, ale mechanika jest przyjemna. Łatwa, świetna do prowadzania dużych sesji. Nie ma wielu statów, np reperowanie odpadowa za naprawę aut i szycie.  Jedni lubią inni nie... Ja nie. Ale system dopuszcza dawanie bonusów za specjalizacje z historii, i minusów za brak umiejętności w jakiejś dziedzinie (np - dwa do rzuty). Wszystko to sprawia, że w zasadzie można wszystko sobie ładnie dostosować. Zwolennicy omni statów są zadowoleni i ich przeciwnicy. Jeśli ktoś gra w dużym gronowe (w którym prawie nie da się stosować oryginalnych zasad neuroshimy, bo za długo trwa), a warhammerem się znudził (nie ja xD ), to mechanika jest na tyle szybka, że przerywniki nie są długie. Mankament jest taki że jest potrzebne kilka akcesoriów. Autorzy radzą zakupienie specjalnej drogiej maty odległości (jak wszyscy autorzy nowych RPG teraz...), ale podkreślają że w razie czego wystarczy kartka, albo nic (opisują jak sobie bez tego poradzić, nie jest trudno : )). Niesetny potrzebna jest talia kart z 2 jokerami (czarnym i czerwonym), oraz kilka kostek w ilości co najmniej 1 (najlepiej przynajmniej 3). Potrzebne jest k4, k6, k8, k10, k12 i być może k20 dla legendarnych potworów. Trochę pieniędzy trzeba wyłożyć na kostki, albo skorzystać z generatora. Plusem jest jednak to że sam podręcznik jest tani, jak na RPG (na koniec wrzucę stronkę polskiego dystrybutora, może komuś się przyda).
Mechanika jest łatwa i przyjemna... Ale nie o to to chodzi. Największym plusem jest to że Saavage words nie przedstawia żadnego settingu, żadnego świata który musisz wykorzystać. Sam tworzysz swój świat ! Masz do tego masę narzędzi, a mechanika i przykłady tylko to wspomagają. Na przykład broń i pancerze rozdzielone są na dawne, współczesne i futurystyczne. W darmowym dodatku który otrzymuje się po zakupie u polskiego dystrybutora (albo ściąga się legalnie za darmo), jest spisany poradnik tworzenia nowych ras... Ale można sobie bez niego poradzić. Zasady i mechanikę można dostosować do systemów grozy... Oznacza to że ma się mechanikę i podstawy do napisania tego, co tylko się podoba. Jeśli komuś nie chce się pisać mechaniki, a chce pograć w coś co sam stworzy to SW jest dla niego idealny.
Sama z Izem zakupiłam prawie wszystkie settingi które zostały wydane po polsku, ale w większości z lenistwa, bo jak ktoś chce to wymyśli sam. Gramy teraz zresztą sporo w setting o superbohaterach. On też nie daje gotowego świata, a całą mechanikę pod tworzenie supermocny, postaci superbohaterów, i porady dla MG. Czy to świat rodem z Gotam, czy Metropolis, czy też ze świata marvela lub mang decyduje Mg przy opisach i modyfikachaj siły supermocny. Jak by ktoś chciał to jest tam spisane sporo podstawowych założeń, które można wykorzystać.
SW oferuje też gotowe Settingi, mam Bestie i Barbarzyńcy które są bardzo szeroko opisane pod względem mechaniki dodatkowej i opisu świata (to gotowy setinng), ale całkiem ciekawy... Niemniej można sobie bez niego poradzić i stworzyć spokojnie coś własnego. Od Dark fantasy, poprzez bajeczne systemy, mroczne, bitewniaki (jest fajny system bitew), a nawet futurystyczne (jeden duży setting jest połączaniem Mass Effect'a, Warrka40k, oraz kilmatu rodem ze świata Lofcrafta). Wszystko zależy od tworzącego świat. Jeśli ktoś jest laikiem a chce zacząć RPGować to mogę go polecić jako pierwszy system, z zaznaczaniem tego aby kupić/znaleźć dodatkowy setting (jest ich masa w necie, fakt że mało po polsku ale są).

Jeszcze jednym sporym minusem jest sposób napisania, niektóre zasady trzeba było powoli rozgryzać, bo tłumacz chyba trochę nie dał rady. Ale da się to ogarnąć.

Tyle ode mnie , jak ktoś chce to proszę --> http://fajnerpg.pl/

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 9:08

Takich uniwersalnych pomyslow jest co najmniej kilka. Np. GURPS. Pojecia nie mam, czy jest to po polsku. Osobiscie mechanike traktuje jako malo istotny element.

Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 9:32

Fakt jest tego trochę, aczkolwiek niewiele na polski przetłumaczonych. GURPSa akurat nie ma, a szkoda bo chętnie bym sobie wypróbowała... Może jak lepiej anglisz poznam. Tak pisze akurat o SW bo miałam okazje wypróbować : )

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 11:34

Bo Polska to maly kraj na jakims zadupiu, komu by sie chcialo tlumaczyc. GURPS ponoc da sie zastosowac do dowolnej tematyki, ale szczegolow o nim nie podam, gdyz czasy, gdy grywalem z jego uzyciem przeminely razem z dinozaurami. Co do inwestycji to w tej chwili raczej sklaniam sie do kupowania planszowek, czy ogolnie rozumianych gier towarzystkich, niz podrecznikow. Zwlaszcza, ze 3/4 takiego podrecznika to bzdety.

Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 11:44

SW nie jest takie złe (tz bardziej w stylu starych systemów), ale faktycznie nowe podręczniki są cóż... Najbardziej zawiódł mnie nowy DnD po przeczytaniu, ale jeszcze nie grałam. Wiem tylko że będzie trzeba mocno zmodyfikować mechanikę bo wymagają miliona gadżetów ze swojego oryginalnego sklepu ;/ Nie zamierzają też dodatków po Polsku wydawać.

Nie mam za to nic przeciw nowemu światu mroku, grałam naradzie co prawda tylko w sam świat mroku i nowego wilkołaka, ale bardziej podoba mi się wizja. Tylko mechanikę mocno skomplikowali.

A co do plandzówek to staramy się zgromadzić całą kolekcje Horroru w Arkham : ) przyjemnie się gra

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Sob 19 Lip 2014 - 16:46

DDki zawsze mialy durna mechanike, a ze tendencje swiatowe mowia, ze kolejne wersje powinny byc glupsze, totez wierze, ze grywalne to nie jest. Zaslonki, mapki, figurki, zestaw do rzutu koscia, czyli:
- lapka do podnoszenia kosci
- kubeczek do wsypywania kosci do mieszadelka
- mieszadelko z korbowodem
- drugi kubeczek do kosci wymieszanych
- plansza z rantem do rzucania na nich kosci z kubeczka
- podstawka podluzna do umieszczania na nich kosci wedle rodzaju i wyniku po rzucie
- tablica do zliczania wyniku
- figurki w ksztalce kosci
- wskaznik do przesuwania figurek

Ze swiata mhroku mam podrecznik angielski do Wąpierza wydany ze 20, czy ile lat temu. Pozniejsze aktualizacje nieszczegolnie mnie obchodzily.
Horror jest niezly. W ogole lubie gry, gdzie gra sie przeciwko grze, nie graczom, a niewiele takich.

Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Nie 20 Lip 2014 - 19:31

"figurki w ksztalce kosci" xDDD

Taaa... Nowy DnDk to już jest komercha, zresztą młotek też ; / Jedyne co wyszło w miarę ostanio to Dark Heresy (stary warrek z lekko poprawioną mechaniką np krytyków), tyle że oczywiście nie w PL. No ale Iz coś tam przekłada na PL, więc może kiedyś poprowadzę. Jedyny plus nowych podręczników jest taki że są ładne, to tyle.

Co do wampira -> też mam dosyć starą II MAskarady, brakuje mi w osobistej kolekcji mrocznych wieków i maga, ale mroczne są u iza w domku przynajmniej. Mimo że to dla mnie bardzo sentymentalny system (moja pierwsza sesja na żywo to mroczne wieki), to nowy WoD mnie pozytywnie zaskoczył --> Polecam sobie sprawdzić. Wilkołaki są dla mnie bardziej logiczne. Co do wampirów nie czytałam jeszcze ale Iz mówił że jakieś ciekawe założenie, jak sprawdzę to dam znać.

Ja sama lubię gry przeciw sobie, ale wkurza mnie że ludzie się nerwują na siebie : P więc z izem inwestujemy w Arkhama. A tak z Ciekawości poleciłbyś jeszcze jakąś planszówkę, taką przeciw grze ? Nie chce kupować w ciemno xD

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Czw 4 Wrz 2014 - 9:54

Ot ciekawostka ile mozna napisac o wieszaniu papieru. Bibliografia imponujaca:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toilet_paper_orientation

Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Nie 16 Paź 2016 - 15:25

Większa bibliografia niż w mojej magisterce, ale nie dziwota, bo w końcu tylko barbarzyńcy wieszają papier bez dogłębnego zgłębienia tematu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Rozmówki   Today at 11:37

Powrót do góry Go down

Rozmówki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2