IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Nowe wady

Go down 
AutorWiadomość
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Nowe wady   Pią 28 Paź 2011 - 18:06

Alergik - 1 pkt
Opis: Postać jest uczulona na coś, co jest często spotykane. Mogą to być pyłki, sierść, bawełna, metale, ryż oraz wiele innych rzeczy. Gdy osoba alergiczna ma kontakt ze swoim patogenem zaczyna odczuwać fizyczną niewygodę. Oczy zaczynają łzawić, zaś powieki puchną. Do tego dochodzi katar, często również kaszel a także bóle głowy. Innymi słowy, samopoczucie jest zdecydowanie złe. Gracz ma prawo wymyślić własną alergię, jednakże musi ona zostać zatwierdzona przez MG sprawdzających kartę.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.
Wymagania: Wrodzony lub przydzielany przez MG*

*w rzadkich przypadkach alergii można się nabawić poprzez różne działania.

Bezduchowiec - 2 pkt
Opis: Na całym świecie żyją setki osób posiadających nadzwyczajny poziom Reiatsu, jednakże wciąż nieskończenie więcej jest takich, których wewnętrzna energia jest ledwo wyczuwalna. Co prawda większość z nich zwyczajnie nie trenuje swojej mocy nie zdając sobie sprawy z jej obecności. Postać obarczona wadą Bezduchowiec należy jednak do drugiej grupy. Jej Reiatsu zwyczajnie od urodzenia jest zdecydowanie słabsze niż innych osób. Naturalne braki w poziomie energii sprawiają, że szybko zaczyna jej brakować. Ma to jednak pewną zaletę – puści wolą pożerać osoby o większej ilości Reiatsu.
Konsekwencje: Podczas obliczania Punktów Reiatsu korzystasz ze wzoru Kontrola Reiatsu*(Reiatsu/2)
Wymagania: Wrodzony

Biedak - 1 ptk
Opis: W wyniku jakiegoś nieszczęśliwego obrotu spraw lub zwykłej niegospodarności utraciłeś praktycznie wszystkie pieniądze i oszczędności tuż przez rozpoczęciem przygody. Co gorsza jesteś osobą której pieniądze i wartościowe rzeczy nigdy się nie trzymały.  Dostajesz maksymalnie ½ zarobków… Reszta dziwnym sposobem ZAWSZE wyparuje. Jesteś idealnym celem dla złodziei, biedaków (może to czułe serce), i oszustów.
Konsekwencje: Na start dostajesz 10 ryo. W trakcie gry dostajesz tylko ½ wynagrodzenia. Nie Hollow.

Brak Kończyny - 2 pkt
Opis: Z powodów wypadku, ran odniesionych w walce lub genetycznej wady postać obdarzona tą wadą bezpowrotnie utraciła jedną z kończyn. Wyliczanie kłopotów związanych z brakiem nogi lub ręki nie jest chyba konieczne, bowiem każdy jest w stanie wyobrazić sobie przynajmniej kilka z nich. Odtworzenie kończyny, która była by równie sprawna jak ta naturalna jest w zasadzie niemożliwe. Nawet najlepsze z protez (również te pochodzące z laboratoriów Seireitei) nie są bowiem idealne. Oznacza to, iż postać będzie naznaczona swoim kalectwem do końca życia.
Konsekwencje: Utrudnienia podczas gry.
Wymagania: Odpowiednia historia

Brak Wyczucia - 1 pkt
Opis: Osoby wyróżniające się poziomem Reiatsu często otrzymują dodatkowy zmysł. Podświadomie zdają sobie sprawę ze znajdujących się w pobliżu silnych źródeł mocy i rozpoznają jak silne są one w porównaniu z ich własnym Reiatsu. Dzięki tej umiejętności przetrwanie w świecie stałej wojny pomiędzy pustymi, shinigami oraz innymi nadzwyczajnymi istotami staje się łatwiejsze. Postaci obdarzone wadą Brak Wyczucia cierpią jednak z powodu upośledzenia takowego dodatkowego zmysłu. Mają spore trudności z wykrywaniem innych źródeł Reiatsu, często nie rozumieją nawet, iż można to w ogóle robić.
Konsekwencje: Podczas sprawdzania czy postać wykryje Reiatsu z innego źródła należy traktować Kontrole Reiatsu jakby była o 50% mniejsza.
Wymagania: Wrodzone.

Brzydal - 1 pkt
Opis: Nie każdy jest piękny i wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Osoby z wadą Brzydal są jednak na zupełnie innym poziomie brzydoty. Postaci takie często mają zniekształcone twarze, albo też ich skórę pokrywają rozległe blizny. Przez swój wygląd osoby takie są często odrzucane ze społeczeństwa, wielu ma też problemy z tolerowaniem ich obecności jako takiej. Niecodzienna aparycja zdecydowanie przyciąga uwagę, choć często uwagi tej należy unikać. Jej efekt może bowiem być niezbyt przyjemny.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.
Wymagania: Wrodzone lub przyznawane przez MG

Choroba czarnej duszy - 1 pkt
Opis: W świecie istnieje wiele chorób, jednakże jest jedynie jedna, która nie pożera ciała a duszę. Osoby, które mają nieszczęście na nią chorować muszą się do niej przyzwyczaić, bowiem nie istnieje żaden znany sposób na jej wyleczenie. Przypadłość ta zwana jest Czarną Duszą i ma wiele różnych objawów. Najstraszliwszym z nich jest możliwość całkowitej utraty kontroli nad swoim organizmem, które wstrząsane jest drgawkami wywołanymi przejmującym bolem. Choroba odzywa się bez najmniejszej zapowiedzi oraz klucza, raz atakując potężnie i niemal uniemożliwiając działanie, kolejny raz zaś jedynie ledwie dając o sobie znać. Nazwa schorzenia wzięła się od tego, iż w razie ataku część Reiatsu zainfekowanej osoby zmienia swoją barwę na czarny i zaczyna żyć własnym życiem często dewastując organizm. Osoby noszące w sobie Czarną Duszę mają trudności z dostaniem się do akademii shinigami oraz innych organizacji militarnych, bowiem mało która chce mieć w swoich szeregach kogoś, na kim nie można polegać. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy podczas ważnej misji biedak nie padnie na ziemię kaszląc krwią.
Konsekwencje: Czarna Dusza atakuje bez zapowiedzi niekiedy niemal paraliżując, innymi raz zaś po prostu lekko osłabiając. Ataki jednak zwykle zaostrzają się w sytuacjach stresowych. MG może według własnej decydować o stanie zdrowia postaci gracza.
Wymagania: Odpowiednia historia.

Chorowity - 2 ptk
Opis: Odkąd pamiętasz byłeś chudszy i bledszy od rówieśników, masz podkrążone oczy. Na pewno nie wyglądasz jak okaz zdrowia... Zresztą trudno się dziwić, masz słabą odporność. Niemalże zawsze chodzisz przeziębiony, poważniejsze choroby są dla Ciebie sporym zagrożeniem. Po ostrym wysiłku fizycznym zdarzają Ci się zasłabnięcia a nawet omdlenia.
Konsekwencje: Wrażliwość na choroby, trucizny i używki. Niemożliwość wykonywania długotrwałego, ostrego wysiłku fizycznego, szybciej się meczysz
Wymagania: Nie łączy się z wadą "Wrażliwość na trucizny"

Chuchro - 1 pkt
Opis: Postać obdarzona tą wadą cierpi na zdecydowaną odwrotność otyłości. Jej waga jest niezwykle mała, zaś zdobywanie dodatkowych kilogramów jest naprawdę trudne. Wielu mogło by zazdrościć takich właściwości organizmu, utrzymanie zgrabnej linii nie jest bowiem problemem. Problemem jest natomiast fakt, iż tak naprawdę figura ta nie jest zgrabna a chuderlawa. Postaci takiej widać niemal wszystkie kości, zaś ciało pozbawione ochronnej warstwy tłuszczowej zdecydowanie łatwiej jest wyziębić. Niezbyt rozwinięta tkanka mięśniowa często nie radzi sobie z długotrwałym wysiłkiem, przez co osoba taka szybciej się męczy.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.
Wymagania: Wrodzone.

Daltonizm - 1 pkt
Opis: Normalna choroba o tej nazwie oznacza, iż postać nie widzi jednego lub dwóch kolorów. Ze względów na fatalne zestawienie genów osoba obdarzona tą wadą traci jednak postrzeganie wszystkich barw, nie licząc czerni i bieli. Osoba taka dostrzega co prawda różne mieszanki tych dwóch kolorów, nigdy jednak nie zrozumie czym jest prawdziwa czerwień, błękit czy zieleń. Niekiedy przypadłość taka może być problematyczna, choć wykonywanie normalnych, codziennych obowiązków nie sprawia zazwyczaj większych trudności.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.
Wymagania: Wrodzone.

Fobia - 1 pkt
Opis: Postać żywi irracjonalny strach przed czymś często spotykanym. Najpopularniejszymi fobiami są:
- Aerofobia - lęk przed lataniem.
- Agorafobia - lęk przed przebywaniem w miejscu publicznym.
- Akrofobia - lęk wysokości, strach przed patrzeniem w dół z wysoko położonych miejsc.
- Arachnofobia - lęk wywołany widokiem pająka.
- Astrafobia - strach przed błyskawicami, grzmotami i burzami.
- Eutemofobia - lęk przed owadami.
- Gefynofobia - lęk przed przekraczaniem mostów.
- Hemofobia - strach na widok krwi.
- Hodofobia - strach przed podróżami.
- Hydrofobia - strach przed wodą.
- Katotrofobia - lęk przed lustrami.
- Klaustrofobia - panika w zamkniętym małym pomieszczeniu.
- Ksenofobia - lęk przed obcymi ludźmi.
- Nyktofobia - lęk przed nocą, ciemnościami.
- Ornitofobia - lęk przed ptakami.
- Pirofobia - strach przed ogniem.
- Rodentofobia - lęk przed gryzoniami (np. myszami).
- Talassofobia - lęk przed morzem.
- Zoofobia - lęk przed zwierzętami.
- Fobofobia - strach przed... strachem.
Gracz ma jednak pełne prawo wymyślić własną fobie, o ile tylko Mistrzowie Gry ją zaakceptują.
Konsekwencje: Odpowiednie do fobii.
Wymagania: Odpowiednia historia.

Głuchy - 2 pkt
Opis: Postać jest całkowicie głucha albo z powodu wypadku albo od urodzenia. Bez względu na powody, jej słuch odmawia posłuszeństwa. Kontaktowanie się z innymi jest przez to zdecydowanie trudniejsze. Dodatkowo zdecydowanie łatwiej jest się do głuchej osoby podkraść. Postać nie będzie mogła też cenić muzyki i ma spore trudności z mówieniem. Przez to trudniej używać jej kidou (przynajmniej z inkantacją) oraz przemawiać w sposób spójny i zrozumiały.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.
Wymagania: Jeśli wada nie jest wrodzona, przyznaje ją MG.

Jednooki - 1 pkt
Opis: Z powodów wypadku, nieudanej walki itp. postać straciła jedno z oczu, i nie jest w stanie go w żaden sposób odnowić. Podobny brak niesie za sobą oczywiste problemy. Para oczu jest bowiem ludziom potrzebna, by dobrze postrzegać przestrzenie i szacować odległości. Osoba pozbawiona jednego z oczu zwykle ma trudności z celnym miotaniem przedmiotami. Dodatkowo kąt pod jakim widzi jest ograniczony. Należy uważać, bowiem inteligentny przeciwnik może wykorzystać tą słabość podczas walki.
Konsekwencje: Brak widzenia przestrzennego, perspektywy, problemy z atakami dystansowymi.
Wymagania: Jeśli wada nie jest wrodzona, przyznaje ją MG.

Kiepska Pamięć - 1 pkt
Opis: Każdemu zdarzają się takie rzeczy, które trudniej mu zapamiętać niż inne. Postać z wadą Kiepska Pamięć ma jednak w większości te trudniejsze do zapamiętania rzeczy. Takie właściwości umysłu sprawiają, iż zdecydowanie trudniej jest się uczyć. Nie oznacza to, że postać zapomina gdzie mieszka, albo jak ma na imię. Zwyczajnie wolniej przyswaja nową wiedzę i zapamiętuje zdecydowanie mniej szczegółów, które niekiedy bywają istotne.
Konsekwnecje: Utrudnienia MG
Wymagania: Wrodzone

Kulawy - 1 pkt
Opis: Postać kuleje na jedną nogę. Być może jest to spowodowane starym wypadkiem, podczas którego noga została tak uszkodzona, iż nigdy nie odzyskała sprawności. Możliwe, że jest to wada towarzysząca postaci od urodzenia. Bez względu na powód, obecnie jedna z kończyn dolnych nie chce działać poprawnie. Uniemożliwia to bieganie oraz poruszanie się z pełną sprawnością. Dodatkowo inteligentny i sprawny przeciwnik może spróbować wykorzystać tą słabość podczas walki.
Konsekwencje: Brak możliwości biegania z maksymalną prędkością (szybkość*2+10), Utrudnienia MG
Wymagania: Odpowiednia historia.

Mały - 1 pkt
Opis: Postać obdarzona tą wadą zapewne nie będzie musiała się pochylać przechodząc przez drzwi. Jej wzrost jest bowiem zdecydowanie mniejszy, niż powinien być u osób jej wieku i płci. Ludzie tacy są w większości traktowani jak dzieci, dodatkowo mają pewne problemy. Większość świata jest bowiem przystosowana dla osób o odpowiednio większym wzroście. Samochody mogą więc mieć pedały zbyt daleko, by twoje nogi do nich sięgały, a szafki czy regały będą zbyt wysoko by osoba taka mogła normalnie zdejmować z nich rzeczy.
Konsekwencje: Ilość twoich Punktów Życia równa jest wytrzymałości*7,5 (a nie 10), Utrudnienia MG
Wymagania: Odpowiedni wzrost.

Niekontrolowane kidou – 1 pkt
Opis: Twoje kidou jest niezwykle silne, jego efekty potrafią być piorunujące... Wszystko dzięki temu, że wyrzucasz więcej energii z ciała niż chcesz. Innymi słowy, nie umiesz kontrolować za dobrze przepływu reiatsu. Zamiast efektów przewidzianych możesz więc spodziewać się zwykłego wybuchu energii, który potrafi naprawdę popsuć Ci dzień.
Konsekwencje: Twoje kidou jest o wiele silniejsze niż u normalnego shinigami (50% więcej obrażeń), jednak kosztuje Cie to więcej energii (koszt czaru 50% więcej), dodatkowo istnieje 50% szansy, że czar nie wyjdzie i porani ciebie oraz wszystkich wokoło.
Wymagania: Dwa razy więcej reiatsu od kontroli reiatsu.

Nietolerancja [...] - 1 pkt (dla każdej profesji)
Opis: Jesteś zdecydowanie wrażliwszy na pewien konkretny, stosunkowo często spotykany czynnik spotykany w naturze, np. wysoka/niska temperatura, ciśnienie itp. Dla innych osób mogą być one niemiłe, wręcz irytujące. Ty jednak przekraczasz ową granicę. Czujesz, że dosłownie smaży/zamraża Ci się mózg przy zmianach temperaturowych - nie myślisz jasno, w upale tracisz poniekąd zmysł równowagi, Twoje członki reagują wolniej w zimnie, dostajesz silnej migreny przy zmianach ciśnienia. Tego typu rzeczy. Przyczyny i skutki mogą być różne, czasami nawet niemożliwe do logicznego wytłumaczenia. Ale mimo to - zdarzają się, a Ty przez nie cierpisz.
Konsekwencje: Utrudnienia MG
Wymagania: Wrodzone

Niemy - 2 pkt
Opis: Postać nie potrafi mówić od urodzenia bądź z powodu wypadku, co powoduje, że w większości sytuacji ma ogromne problemy w porozumiewaniu się. Może co prawda posługiwać się językiem migowym, jednakże niewiele osób go zna w związku z czym jedynie nieliczna grupa zrozumie o co może niemej postaci chodzić.
Konsekwencje: Odpowiednia historia postaci.
Premie: Utrudnienia MG.

Niepopularny - 1 pkt
Opis: Przeciwieństwo szanowanego. Coś zrobiłeś, co bardzo zdenerwowało pewną osobę lub grupę osób. Może to być polityk, lokalna społeczność, miejscowy półświatek... W każdym razie oni oraz ich przyjaciele na pewno nie będą chcieli ci pomóc, z pewnością będą szukać okazji, aby ci zaszkodzić. Ogółem - całe twoje środowisko jest przeciwko tobie, masz złą opinię. Duża część ludzi patrzy się na Ciebie krzywo, a nawet z pozoru obojętny sklepikarz może nie chcieć nic Ci sprzedać ani wpuścić Cię do swojego lokalu.
Wymagania: Odpowiednia historia postaci.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.

Nieuk - 1 pkt
Opis: Wielu shinigami jeszcze przed akademią ma szanse poznać kilka prostych zaklęć. Kidou jest bowiem popularne wśród rodzin szlacheckich oraz tych, które od lat wysyłają swoich potomków do akademii bogów śmierci. Niektórzy z uczniów pochodzą jednak z odległych okręgów Rukongi i nie mieli okazji poznać nawet podstaw złożonej sztuki Kidou. Postać posiadająca tą wadę należy właśnie do tych, którzy nie mieli szczęścia nauczyć się demonicznej magii przed akademią. Czeka ich więc o wiele cięższa praca niż innych uczniów akademii.
Konsekwencje: Jako shinigami zaczynasz bez kidou na start. Oprócz tego masz trudności z poznawaniem nowych kidou (utrudnienia MG).
Wymagania: Tylko shinigami, nie może być wybrana przy amagicznym.

Obsesja - 1 pkt
Opis: Postać jest wręcz opętana na punkcie sprawy, osoby, fetyszu, czegokolwiek. Lwią część swojego czasu zużywa by zaspokoić swoją obsesję. Zwykle prowadzi ona do kłopotów, lub też powszechnego traktowania postaci jako chorej psychicznie. Obsesyjne dbanie o higienę, układanie wszystkiego tak by było symetryczne albo też spędzanie codziennie przynajmniej 5 godzin na modlitwie to tylko kilka przykładów obsesyjnych zachowań. Oczywiście istnieją setki różnych obsesji. Gracz ma prawo wymyslić własną, jednakże musi ona zostać zatwierdzona wraz z kartą przez mistrzów gry.
Konsekwencje: Utrudnienia MG
Wymagania: Brak.

Otyłość - 1 pkt
Opis: Masz problemy z nadwagą. Pomimo wszelakich diet i treningów zbędne kilogramy spadają niezwykle powoli. Ogromny trud jaki jest niezbędny by schudnąć zniechęca większość podobnych tobie osób sprawiając, iż godzą się ze swoją nadmierną wagą ciała. Otyłość, która przypadła Ci w udziale nie jest przypadłością szczególnie śmiercionośną, niemniej dodatkowe kilogramy nie ułatwiają Ci szybkiego poruszania się. Dodatkowo szybko łapiesz zadyszkę i męczysz się sporo szybciej niż szczuplejsze osoby.
Konsekwencje: Prędkość(śr)/2 , Prędkość(max)/2 , postać szybciej się męczy
Wymagania: Odpowiedni opis postaci.

Półgłówek - 1 pkt
Opis: Dla osoby z tą wadą inteligencja zdecydowanie nie jest silną stroną. Rozumie jedynie najprostsze problemy, zaś te bardziej skomplikowane jakoś nie chcą dać się pojąć. Uczenie się sprawia takiej postaci wiele problemów i trwa o wiele dłużej niż u normalnej osoby. Często zaś nie jest w stanie nauczyć się czegoś bez pomocy kogoś, kto ma talent w wykładaniu i sporo cierpliwości. Nawet jeśli osoba taka ciężko nad tym pracuje, wiedza raczej nie będzie jej najsilniejszą stroną.
Konsekwencje: Postać uczy się dużo wolniej. Wpajanie umiejętności, zaklęć i wiedzy zajmuje wiele więcej czasu i sił. Utrudnienia MG.
Wymagania: Brak

Rozdwojenie Jaźni - 2 pkt.
Opis: Twoje ciało raz kontrolujesz TY, a raz TY. Ty i Ty różnicie się między sobą i zwykle nie wiecie nawet o swoim istnieniu. Oczywiście ta, niezwykle ciężka przypadłość ogromnie utrudnia życie. Zwykle bowiem twoje drugie ja będzie robiło rzeczy, z których nie będziesz dumny. W rzadkich przypadkach, gdy osobowości wiedzą o swoim wzajemnym istnieniu życie i tak nie jest proste. Stale sprzeczasz się sam ze sobą, co sprawia iż powszechnie jesteś uważany za kogoś kogo powinno się zamknąć w psychiatryku.
Konsekwencje: Druga osobowość sterowana przez MG
Wymagania: Brak.
Tę wadę można wybrać tylko za pozwoleniem admina!

Schizofrenik - 2 pkt
Opis: Postać obdarzona tą wadą jest poważnie chora, zaś choroba ta zwana jest schizofrenią. Choroba ta jest nieuleczalna i do tego rozwija się. Postać początkowo prawdopodobnie będzie odczuwała stale, iż jest śledzona albo tez we wszystkich niepowodzeniach będzie się dopatrywać się wielkiego spisku. Z czasem objawy nabierają siły, chory zaczyna słyszeć głosy, które podpowiadają mu co ma zrobić albo też należą do zmarłych. W tym stanie osoba jest już niepoczytalna i powinna zostać odizolowana od społeczeństwa. Następnym stopniem rozwoju schizofrenii są omamy obejmujące wszystkie zmysły. W tym stadium nawet bardzo zaawansowane leki niewiele mogą pomóc.
Konsekwencje: UTRUDNIENIA MG
Wymagania: Brak.
Tę wadę można wybrać tylko za pozwoleniem admina!

Słaba Wola - 1 pkt
Opis: Postać z tą wadą doskonale wie, czym jest asertywność, w końcu robi wszystko by nie stosować się do jej zasad. Osoba ze słabą wolą ma spore problemy z odmawianiem, zwykle zgadza się z kimś nawet nie zastanowiwszy o co chodzi. Dodatkowo argumenty przytaczane przez innych zdają się niemal zawsze być poprawne. Osoby o słabej woli zwykle charakteryzują się brakiem umiejętności podejmowania decyzji, niezdecydowaniem oraz niską samooceną.
Konsekwencje: Postać ma problemy z rozwijaniem statystyki Psychika. Utrudnienia MG.
Wymagania: brak.

Słaby Słuch - 1 pkt
Opis: Z jednego z wielu możliwych powodów postać ma spore problemy ze słuchem. W ogóle nie słyszy cichych dźwięków, zaś zwykła mowa jest niewyraźna. Osoba z tą wadą może mieć spore problemy z dogadaniem się z ludźmi, nie wspominając nawet o fakcie, iż łatwiej można się do niej podkraść. Ze skutkami wady można poradzić sobie dzięki odpowiedniemu aparatowi słuchowemu, który może podreperować sprawność narządu do niemalże pełnej. Zakupienie takiego nie jest jednak łatwe, jeśli jest się pustym.
Konsekwencje: Utrudnienia MG
Wymagania: Brak.

Słaby Wzrok - 1 pkt
Opis: Postać ma silną wadę wzroku wpływającą znacząco na jej możliwości. Bez odpowiednich soczewek korekcyjnych (okularów, soczewek, monokli czy jak kto lubi) ma problemy z dokładnym dostrzeganiem rzeczy. Okolica zmienia się w nachodzące na siebie plamy kolorów, zaś postaci rozmazują się jakby patrzyło się na nie przez grube, pełne bąbelków powietrza szkło. Oczywiście utrudnia to rozpoznawanie osób, precyzyjne celowanie oraz wiele innych rzeczy. Bez swoich soczewek korekcyjnych nie potrafi też czytać.
Konsekwencje: Postać ma problemy z widzeniem bez pomocy (okulary, soczewki itp.)
Wymagania: Brak.

Stara Rana - 1 pkt
Opis: W przeszłości postać została poważnie zraniona. Może to być wielokrotne złamanie jednej kończyny, oberwanie kula karabinową w brzuch, wydarcie sporego kawałka ciała szponami albo coś innego równie spektakularnego. Rana została zagojona, jednakże nie udało się całkowicie zregenerować organizmu. Kula pozostała więc w płucu, złamania osłabiły nogę, zaś powyrywane mięśnie nigdy nie odzyskają pełnej sprawności. Taka pamiątka z przeszłości czasem odzywa się bólem z nieznanych przyczyn, zaś nadmierne nadwyrężanie jej może spowodować komplikacje zdrowotne. Kula może się obruszyć w torbieli kalecząc płuca, osłabione kości mogą pęknąć, zaś uszkodzona tkanka mięśniowa może spowodować zerwanie ścięgien albo naderwanie samych mięśni.
Konsekwencje: Utrudnienia MG
Wymagania: W historii musi znajdować się odpowiedni fragment, zaś stara rana musi zostać dokładnie ulokowana na ciele.

Ślepy - 2 pkt
Opis: Z jakiegoś powodu postać utraciła całkowicie możliwość widzenia. Mogła się urodzić ślepa, albo też paść ofiarą wyjątkowo paskudnego wypadku. Niezależnie od przyczyny postać nie widzi kompletnie nic. Z oczywistych powodów brak zmysłu wzroku naprawdę utrudnia życie, tym bardziej jeśli postać zamierza walczyć. Trudną sztuką jest bowiem wykrycie przeciwnika przy użyciu samego słuchu.
Konsekwencje: Postać jest niewidoma
Wymagania: Brak.

Twardy sen - 1 pkt
Opis: Postać naznaczona tą wadą ma sen twardy niczym ten, którym obdarzono niedźwiedzia na zimę. Potrzeba naprawdę wiele sił by ją obudzić, sposobem ogólnie uznawanym za skuteczny jest kłucie ostrymi przedmiotami, choć krążą historię o osobach których nawet to nie może postawić na nogi. Dodatkowo, gdy postać już zaśnie musi spać minimum 10 godzin, zaś naprawdę wyspana czuje się dopiero po 12. Osoby z tą wadą szybciej i mocniej odczuwają kłopoty z brakiem snu. Skutkiem niewyspania mogą być problemy w walce, plączący się język oraz ogólnie grono nieprzyjemnych odczuć utrudniających jako takie funkcjonowanie.
Konsekwencje: Utrudnienia MG
Wymagania: Wrodzone

Uzależnienie - 1 pkt
Opis: Postać posiada silną potrzebę wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Tyczy się to nadużywania substancji takich jak, np. alkoholu, narkotyków, leków czy papierosów, w tym innych, mniej znanych. Tyczy się to również zachowań takich jak:, np. hazard, oglądanie telewizji, internetu, seks, itp.
Konsekwencje: utrudnienia MG; postać, która zbyt długo była na "głodzie" otrzymuje ujemny modyfikator do wybranego współczynnika (decyzja MG), który utrzymuje się do momentu zażycia odpowiedniej porcji substancji lub zaspokojenia zachcianki postaci. Postać wraz z biegiem czasu będzie otrzymywać kolejne ujemne modyfikatory do statystyk, aż do chwili, gdy umrze z wyczerpania organizmu, albo nieodwracalnie postrada zmysły i zamieni się w warzywo (postać jest niegrywalna). Takiego uzależnienia nie da się wyleczyć.
Wymagania: Brak

Wada Wymowy - 1pkt
Opis: Postać, która ma tą wadę obdarzona została przez los poważną wadą wymowy. Może się mocno jąkać, albo też całkowicie przerabiać dźwięki niektórych liter. W stresie wada wymowy zdaje się zwykle poglębiać, co utrudnia używanie zaklęć. Największym problemem są jednak kontakty międzyludzkie. Wiele osób zwyczajnie nie zrozumie, co postać z wadą wymowy powiedziała. Dzieci często śmieją się z osób obarczonych takimi trudnościami z mówieniem. Wada znacznie utrudnia więc komunikowanie się z otoczeniem.
Konsekwencje: Trudność w używaniu Kidou, w stresie nie można mówić, tylko się jąka.
Wymaganie: Wrodzone lub wskutek szczególnie poważnej traumy.

Wielki Żarłok - 1 pkt
Opis: Osoba obdarzona tą wadą potrafi pochłaniać naprawdę niesamowite ilości pokarmu, choć często po jej sylwetce tego nie widać. Wiele osób może być w istnym szoku widząc postać, gdy napełnia swój żołądek. Potrzebuje bowiem ona mniej więcej pięciokrotnie więcej żywności niż powinna osoba o takich samych gabarytach. Oczywiście „Wielkie Żarłoki” znacznie silniej i częściej czują się głodne. Gdy nie są w stanie pożywiać się regularnie zwykle mają problemy ze skupieniem się na czymś innym, poza swoim głodem. Dodatkowo ogromny apetyt postaci jest straszliwym ciosem dla sakiewki. Sporo pieniędzy przepada bowiem na zapełnienie brzucha.
Konsekwencje: -400 Ryo.
Wymagania: Brak.

Wrażliwość na trucizny- 1 pkt
Opis:  Masz niewielką tolerancje na wszelakie trucizny (w tym alkohol). Szkodzą Ci bardziej niż innym. Aby Cie otruć wystarczy jedynie 1/3 dawki, potrzebnej do otrucia zdrowego, normalnego człowieka.
Konsekwencja tego jest to że łatwiej Cie upić, środki odurzające działają mocniej i potrzeba mniejszej ich ilości.
Konsekwencje: Tolerancja na trucizny i używki jest zmniejszona, przy sprawdzaniu jak postać gracza zareaguje na owe substancje MG patrzy tylko na 1/3 wytrzymałości.
Wymagania: Wszystkie rasy prócz Hollowa, nie łączy się z wadą chorowity

Wybredny Bounto - 2 pkt
Opis: Nie lubisz pobierać obcych cząstek reiatsu, wolisz polegać na własnym. Z tego jednak powodu nie tylko nie regenerujesz się szybciej w Soul Society (ani wolniej w Hueco Mundo), twoja wytrzymałość więc jest niższa, a także nie wysysasz ludzkich dusz. Brzydzisz się tego.
Konsekwencje: Nie możesz wysysać dusz, ani pobierać reiatsu z otoczenia.
Wymagania: Psychika: 10, tylko Bounto.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Nowe wady
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karta Postaci :: Umiejętności i Wady-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com