IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Shadow [Zaakceptowane]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Pon 16 Sty 2012 - 9:17

///Shuriken zawisl w powietrzu. Zastygl nawet odblysk swiatla na jego krawedzi. Podobnie wszyscy znajdujacy sie na sali, niczym figurki poustawiane na makiecie. Przestrzen lekko zadrgala i wyszedl z niej czarny kot. Popatrzyl bez zainteresowania na posagi poustawiane, albo zawieszone w najprzerozniejszych pozach. Tracil od niechcenia klejnot, ktory potoczyl sie po podlodze wydajac dzwiek, ktorego nikt nie uslyszal. Obwachal jedzenie, ale tez go nie zainteresowalo. W koncu usiadl i zaczal dokladnie myc futro. Skonczywszy odezwal sie do samego siebie.
- Jak macie ochote, to sobie piszcie ile wlezie, ale moze by przystapic juz do jakichs ocen...
Ziewnal, przeciagnal sie i wyszedl ta sama droga, ktora przybyl. Gdy tylko znikl koniuszek ogona, shuriken pomknal w dalsza droge.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Pon 16 Sty 2012 - 11:50

Tsuna miałam jeszcze sprawdzić 1) jak pan egzaminowany poradzi sobie z silniejszym kidou, 2) jak poradzi sobie z odpaleniem zanpaktou i używaniem mocy 3) najważniejsze, jak rozda punkty za sesje... Wiec teraz się troszkę wpychasz ;]

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Wto 17 Sty 2012 - 20:22

Generalnie rzecz biorąc zdaję sobie sprawę z tego, że przeciągnąłem bez sensu na początku, ale chciałem dać czas na wyczucie postaci. Jeśli zaś chodzi o spieszenie się to przy odrobinie szczęścia powinniśmy się uwinąć przed końcem stycznia...

// Ja nie tyle popedzam, co sprawdzam status...
//
// Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Sro 18 Sty 2012 - 21:14

Kątem oka dostrzegł Rani, nieco zdziwiła obecność dziewczyny, a jeszcze bardziej że coś mamrotała... No ale nie miał czasu, był profesjonalistą i śledził inne zagrożenie... Śledził wzrokiem dziwaczną istotę. Podejrzewał że może być to shinigami, ale pewności nie miał... Jaki będzie jego ruch ? Jaki będzie plan ? Kenji musiał mieć się na baczności. Chociaż pewnie był zbyt wspaniały aby popełnić jakikolwiek błąd, wszakże był przyszłym generałem.

Wierszyk nieco go zdziwił, nie miał jednak zbyt wiele czasu ponieważ pojawił się shurikien... Odruchowo chciał uniknąć, była to naturalna reakcja... Jednak jego błyskotliwość ( wszak był szalenie inteligentny, a przynajmniej on tak sadził), oraz lata spędzone w oddziale II dały do myślenia. Przeciwnik długo skakał nim zaatakował. Pewnie szukał odpowiedniego konta... Za Kenjim pewnie było coś, co należało ochronić. Szybko wiec wystawił prawe przedramię do przodu i krzyknął - Engo - zamierzał rzucić to proste zaklęcie.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Czw 19 Sty 2012 - 13:32

Puklerz z Reiatsu natychmiast zalśnił na przedramieniu Kenjego. Gdy shuriken był już niemal przy Shinigamim jego przypuszczenia okazały się prawdziwe albowiem cień z kąta nagle wydłużył się i wystrzelił w stronę tego rzucanego przez lecącą gwiazdkę.

- Zawsze miej plan awaryjny. - Rozległ się wszechobecny głos. W tym samym momencie shuriken odbił się od tarczy w kierunku Rani i upadł na ziemię. Zarazem dwa cienie zlały się w jeden, a gdy gwiazdka odbiła się od posadzki postać wyłoniła się z rozpędzoną już dłonią z tonto skierowanym prosto w krtań dziewczyny.

Wszystko zlało się w jedno - Kenji miał, być może, ułamek sekundy na reakcję jednak nie zdążył jej podjąć.
- Bakudou #13 Kashitsu! - krzyknęła Rani, której oczy z przerażenia zrobiły się wielkie jak spodki.

Ostrze zatrzymało się centymetr od szyi dziewczyny, a postać nagle wykonała gwałtowny wykop nogą, co niemal ją przewróciło. Rani uskoczyła na bok, a napastnik począł wykonywać coś co przypominało dziki, pierwotny taniec zostawiając wiele luk w obronie.
- Kenji szybko! Póki masz okazję! - przerażona, a zarazem podekscytowana szlachcianka popędzała Shinigamiego do podjęcia akcji. Pozostali trzej strażnicy musieli być gdzieś z tyłu.

Reiatsu: 257
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Sob 21 Sty 2012 - 15:55

Akcja godna szpiega z drugiego oddziału, mógł się spodziewać że całość ataku będzie miała drugie dno... Przeciwnik był zbyt dobry żeby działać jak pół mózgi złodziejaszek. Nie wiedział tylko jak zaatakuje, Kenji nie znał natury jego mocy... Chociaż ta moc, nieco przypominanego zdolności jego oraz ciszy. Hmmmm... Musi to rozgryźć.

Rani... On prawie dopadł dziewczynę. Gdyby nie to zaklęcie było by po niej. Jasnym było że istota nie przyszła tu po Kenjego, ani po śnieżny diament... Za raz co się z nim srało ? Potoczył się gdzieś. Chłopak miał nadzieje że ta istota nie ma tu sprzymierzeńców bo chłopak nie był stanie się rozdwoić.

Nie miał pojęcia co przeciwnik miał w zanadrzu, i lepiej było się zabezpieczyć na wypadek gdyby poradził sobie z zaklęciem... Dlatego też należało wezwać ciszę, w końcu miał na to moment - Wynurz się z cieni, Ciszo Łzawiąca. - Teraz powinien zyskać przewagę, jego zanpaktou w końcu było niebywale potężne.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Pon 23 Sty 2012 - 17:51

Podczas coraz spokojniejszego, ale nadal dzikiego tańca przeciwnika Kenji wyciągnął swe tonto i skierował je w dół. W momencie, gdy padła komenda poczuł niesamowitą lekkość, która zawsze mu towarzyszyła w tej sytuacji. Niepohamowana pewność siebie. Z jego przegubu spłynęło coś co Rani z pewnością skojarzyło się z kroplą smoły. Czarna substancja natychmiast przyległa do ostrza i nieco je wydłużyła. Następnie klinga zaczęła płakać. Szkarłatne łzy spłynęły w dół i ustawiły się w jedna nad drugą w centrum ostrza. Wszystko to trwało może dwie sekundy.

Było coś jeszcze, poza nieskrępowaną odwagą, co nękało Kenjego... niezwykła przejrzystość myśli. Od dawna tak się nie czuł. Dość przyjemne i z pewnością przyczyni się to do sprawniejszego podejmowania decyzji przez szlachcica.

Przeciwnik w końcu się zatrzymał. Teraz patrzył prosto na Kenjego dopiero teraz młodzieniec zauważył, że ma do czynienia z kobietą. Zamknięte oczy wskazujące na olbrzymią koncentrację nagle się otworzyły, a jedno z tonto wystrzeliło w stronę wiszącego żyrandola pod którym akurat stała Rani. Jednocześnie postać zaczęła znów się rozmywać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Sro 25 Sty 2012 - 22:15

Dooobraaaa to jeśli się nie obrazisz skończymy już, bo nim sprawdzę to kidou i zanacza trochę czasu jeszcze minie, a ufam ci bo do tej pory było całkiem nieźle x]. Jako ze jesteś osoba rozsądna... jak się zdaje xP to myślę ze możemy zakończyć na tym momencie. Odgrywanie skurwysyna było całkiem zabawne, no ale nie będę przeciągać już.

Przed wystawieniem oceny jedno małe pytanko... Czy tym przeciwnikiem nie była aby cisza ^^ ?

Fabuła mi sie podobała, z klimatem niezgorzej... Zwłaszcza jak na warunki forum, gdzie tylko Tsuna jest mocno wgryziony w czasy feudalnej japoni, a reszta trochę ich liznęła. Mechanika nieźle, na słabe kidou nie mogę narzekać... Zanacza wymyśliłeś potężnego, ale myślę że cena goodmooda była by pewnie na tyle duża że mósuał by go Kenji bardzo rozważnie używać.

Nie będę pisała oceny od 1 do 10 bo żeby to ładnie określić musiała by się odbyć cała sesja... Trudno ocenić mi fabułę skoro nie znam jej do końca. Powiem tylko że dla mnie zdałeś. Poczekamy na wypowedzi innych MG.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Czw 26 Sty 2012 - 12:24

///////Siedzacy na zyrandolu kot fuknal. Lecacy pocisk wyhamowal w miejscu i opadl z brzekiem na posadzke. Kocisko zeszkoczylo miekko zaraz za nim. Miauknelo i cala sceneria - dom i osoby wewnatrz rozwiala sie, jak dym na wietrze. Pod spodem ukazala sie niewielka wyspa oplywana przez szeroka rzeke. Grzmot w oddali zwiastowal wodospad. Kocur badal przez chwile zapachy, po czym skoczyl niespodziewanie za drzewo lapiac jego cien. Shadow zostal rzucony pod nogi Kamyssy.
- No no...

Cytat :
Gdy udało ci się skontaktować ze swoim Zanpaktou okazało się, że rzeczywiście zostanie kapitanem drugiego oddziału to twoje przeznaczenie.
Z przeznaczeniem bym nie szarzowal - w sytuacji, gdy masz wielu miszczow obrabiajacych jeden swiat lepiej obiecywac niejasna potege, niz konkretne stolki.

Shokki kara kumori, Issei Shinkan
Sadze, ze placz bedzie bardziej na bazie `naiku` (泣く (naite)), niz issei. O ile o placz Ci chodzi, nie o lzy. Shinkan (森閑) wystepuje w slowniku, jako `silence`, niemniej patrzac na znaki mysle, ze niekoniecznie o to slowo Ci chodzilo. Pierwszy to las, drugi - czas wolny/wypoczynek (leisure). Jest przynajmniej pare innych okreslen, ale nie sprawdzalem ich pochodzenia. Cien - kumori (曇) z definicji znaku to bardziej zachmurzenie - uzylbym `kage`. `Wynurzac sie` to pokrecone slowo. Niby shokki pojawia sie w slowniku jako `loom`, ale rowniez maszyna tkacka. Sam bym wolal uzyc prostszego `go out` (出). Na pewno inna bedzie koncowka, ale niestety nie jestem pewny dokladnie jaka. Z trybu rozkazujaco-proszacego znam poki co jeden, ale porownujac go z tekstami z anime, oni uzywaja innego. Szyk maja taki - cien z wynurz (`kara` jest dobrze) - 影から出て. Tyle mojej amatorskiej ekspertyzy.

śnieżnobiały diament, który nie tylko swym kształtem przypomina płatek śniegu czy jakiś rodzaj drzewa, ale zarazem w jego wnętrzu wyrzeźbiono twarze i sceny najprawdopodobniej w życia tegoż rodu.
Jak duzy musialby byc ten kamyk, zeby w nim cos takiego wyrzezbic?

tonto
?
- Duzo gorszych tu sadzano na stolki, a ten taki zly nie jest.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Pią 27 Sty 2012 - 18:24

Jeśli nie ma nikt nic przeciw, z dniem dzisiejszym nadaje Shadowi tytuł mistrza gry.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Sob 28 Sty 2012 - 12:13

Więc po kolei.
Po pierwsze bardzo dziękuję za sprawdzenie mnie, było to bardzo miłe doświadczenie, a do tego uśmiech pojawiał mi się na ustach za każdym razem, gdy Kamys domyślała się co chcę zrobić ;P
Dziękuję ci też za podpowiedź z nazwą i z pewnością będę cię zamęczać kolejnymi pytaniami, gdy będę zastanawiać się nad jakąś techniką czy nazwą Zanpaka. Korzystałem z translatora, które jakie są każdy widzi, i dlatego wolałem używać nazwy polskiej - tak dla pewności.
Jeśli chodzi o tamtą aluzję do kapitana to starałem się to napisać z punktu widzenia Kenjego - jego charakter i historia są zbudowane w takiej perspektywie, ale uwzględnię to następnym razem

Jeśli zaś chodzi o tonto to domyślam się, że miało tam być tanto. Jako, że spamiętać nazwy nie mogłem to z pewnością powielałem błąd, który popełniłem na początku i wyszło ;/

A co do diamentu i fabuły to wyjaśnię wszystko, bo szkoda by się zmarnowało.

Zgadza się Kamys to była Cisza. Gdyby był czas zrobiłbym te wydarzenia nieco bardziej subtelne, ale cieszę się, że się domyśliłaś. W zamierzeniu ona miała porwać ten diament i uciec, a ty w pogoni za nią trafić do lasu - aluzji do snu - , gdzie Rani podałaby ci kierunek, ale Cisza milczała. Jeśli udałabyś się za głosem Rani trafiłabyś na Ciszę siedzącą na trawie i leżący diament. Gdybyś go podniosła zobaczyłabyś, że w tym diamencie wyrzeźbione są sceny z twojego życia, w którym Kenji spotykał się wraz z Rani. Wtedy Cisza spróbowałaby go zniszczyć za pomocą Krzyku. Rani próbowałaby ją zatrzymać, ale efekt byłby jeden, chyba, że ty byś ją powstrzymała. Teraz w zależności od tego wyboru albo wszystko by się rozmyło, a ty miałabyś wrażenie, które opisywała wcześniej w rozmowie z tobą Cisza bądź też okazałoby się, że ktoś się za nią podszył. Po krótkiej i zwycięskiej walce Kenji wróciłby do normalnego życia byłby szczęśliwy, bo udałoby mu się podbić Rani, a Cisza wróciłaby do normy.

Generalnie byłyby to dwa zakończenia. Pierwsze byłoby moją narracją, gdy Kenji otwiera oczy i znajduje się pośrodku sali balowej z zakrwawionym Zanpaktou. Wszystkie wspomnienia ułożyłby się na swoje miejsce. Okazałoby się, że Rani kontrolowała cię za pomocą swojego Zanpaktou, który był jej spinką i weszła do twojego wewnętrznego świata by przejąć nad tobą kontrolę. Udało jej się częściowo uśpić Ciszę, ale ona walczyła. Właśnie ten diament był symbolem więzienia, w którym znalazł się umysł Kenjego. Rani uciekając z miejsca zbrodni rzuciłaby, że to wszystko za krzywdy, których doświadczyła i nagle Kenji zrozumiałby, że ona nigdy nie była podobna do Ciszy, ale do innej kobiety, której poniekąd Kenji zniszczył życie poprzez swoje intrygi i zabawy. Straciła wszystko i wróciła się zemścić. Teraz szlachcic trafiłby do aresztu albo byłby ścigany. Straciłby honor, godność, przyjaciół, zaufanie. Słowem wszystko. Zostałby on i Cisza i teraz musiałby odzyskać to co utracone.

Druga alternatywa zakładała, że z własnej woli Kenji odrzucił Ciszę, która została zagubiona w jego świadomości i stał się kukiełką Rani. Czymś w rodzaju niewolnika na każde skinienie. Sam żyłby w swoim własnym wyimaginowanym świecie i kto wie co robił w prawdziwym.

Co do rozmiaru diamentu to również sobie to uświadomiłem, ale było już za późno :< Nie przemyślałem tego niestety :<
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Wto 21 Lut 2012 - 7:49

Btw, pisze teraz bo wcześniej wyleciało mi z głowy, podobała mi się twoja narracja. Wyczułeś dobrze założenie postaci, zawsze lobię jak mistrz pisze tak, jak postać coś postrzega xd.

A teraz już grzecznie przenoszę test do zdanych.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Shadow [Zaakceptowane]   Today at 0:09

Powrót do góry Go down

Shadow [Zaakceptowane]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2