IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Shadi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Shadi   Sro 1 Lut 2012 - 13:40

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Więc wyobraźcie sobie, że zrobiłem je rewelacyjne. To dobry początek, więc teraz od ogółu do szczegółu:

Ogólnie o sobie - doświadczenie te sprawy: Od jakiś 7-8 lat pogrywam w RPG pbfuje od 4 może 5. W tym okresie sporo czasu spędziłem jako mistrz gry, gdzie zazwyczaj rozgrywka toczyła się w moim autorskim świecie, tak więc pomysłów mi nie braknie. Chyba. Jako, że większość czasu byłem jednak graczem to być może podziała to lepiej na prowadzenie - w końcu wiem czego sam bym chciał. Inna sprawa jest taka, że nawet egzaminu na mg nie udało mi się dokończyć tak jakbym chciał Staram się podchodzić do problemów dość szeroko i patrzeć na nie z różnej perspektywy. Pochwalam nieszablonowe myślenie i staram się tworzyć sytuacje oparte właśnie na nim. Lubię wyzwania zarówno jako gracz i MG. Z drugiej strony mało przyjemności sprawia mi symulowanie życia codziennego, bo w końcu stykamy się z nim 24/7. To nie tak, że nie potrafię tego robić, bo jeśli zajdzie konieczność mogę, ale po prostu nie lubię tego typu "przygód".

Czego wymagam od graczy?
Myślenia, przewidywania konsekwencji swoich działań, ale zarazem wczucia się w postać. Czasem dobrze jest popełnić jakiś błąd. Dodaje to realizmu rozgrywce, a na tym punkcie czasem świruję. Załóżmy, że wiesz, że w butelce jest trucizna, ale twoja postać nie powinna tego wiedzieć, bo nie jest zbyt bystra. To wypij ją. W jakiś sposób się z tego wykaraskasz, a dzięki temu postać nabierze namacalności. Nie będzie sztucznym, idealnym bohaterem, a stanie się człowiekiem z krwi i kości. Im więcej takich rzeczy będziecie robić tym, paradoksalnie, mniejsze prawdopodobieństwo, że wasza postać zginie. Oczywiście bez przesady, bo jedną rzeczą jest dać się oszukać, a druga zrobić coś głupiego. Głupotę raczej karzę. Pojawia się magiczne słówko "raczej", bo czasem jest to wpisane w postać. Jeszcze jedno. Jeśli połączę was w grupę, co najpewniej zrobię kiedy sprawdzę jak kto odpisuje to pamiętajcie od odgrywania postaci ważniejsze jest dobro drużyny. Choć twoja postać nie poszłaby z resztą to niech pójdzie. Niech narzeka, marudzi i zrzędzi, ale niech pójdzie. W PBFach jest to łatwiejsze, ale nadal sprawia duży problem, gdy przygoda jest zaplanowana dla 3 osób, a nagle jeden stwierdza, że on nie wejdzie do Hueco Mundo, bo jego postać by tego nie zrobiła. Niech postacie się pokłócą, znielubią się itd. Ale niech wyruszą razem dla dobra samej zabawy, którą są RPGi. Pamiętajcie tu chodzi o zabawę i nic więcej.

Punkciki i odpisy:
Jeśli chodzi o punkty to będę rozdawać je w miarę racjonalnie. Choć i tak będę się konsultować z bardziej doświadczonymi MGkami - lepiej zapobiegać niż leczyć.
Jeśli chodzi o odpisy to będę starać się robić to jak najczęściej jak coś się zmieni to napiszę, a i do graczy zwracam się z prośbą by odpis pojawiał się chociaż ten raz tygodniowo. Jeśli z jakiś powodów się nie da to wysłać mi szybkie pw czy coś w ten deseń.

KPki: Patrząc na kartę postaci oceniam wszystko w gruncie rzeczy. Priorytetem zapewne jest historia, a później charakter i wygląd. Tak naprawdę chodzi tutaj o prostą zależność - jeśli wszystko się klei, a postać jest bogata w ciekawe szczegóły to jest ok, jeśli nie no to bardzo mi przykro. Najważniejsza jest oryginalność. Twoje szanse rosną u mnie wprost proporcjonalnie do oryginalności pomysłu, albo chociaż niepowtarzalności na tym forum. Dowód na to jak ci poszło jest prosty. Są kp, które przeczytam i widzę już przygodę, a są takie, gdzie muszę pogłówkować. Do której z nich będziesz należeć zależy tylko od ciebie

Zasada Nemesis: Po chwili przemyśleń stwierdziłem, że dodam jeszcze to. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przygodach moich graczy będą przewijać się te same postacie, bo nie lubię marnować dobrych pomysłów (nawet jeśli jestem jedyną osobą, która uważa go za dobry >_>). Jednak co dużo ważniejsze pojawią się przeciwnicy, którzy będą wymagać wspomnianego już wcześniej pierwiastka - myślenia - podkreślam to by wcześniej już uwrażliwić na to graczy. Zasada jest prosta. Przeciwnik będzie potężniejszy od was jeśli patrząc na to tylko przez statystyki. Zapewne będzie nie do pokonania jeśli będziecie bezsensu atakować. W opisie czy to wroga czy sytuacji czy akcji pojawi się podpowiedź, którą trzeba wychwycić. Jeśli komuś nie będzie szło to rzucę jakąś wskazówkę. Właśnie dzięki tej podpowiedzi można odkryć słaby punkt wroga, który mówiąc systemowo da wam na tyle duży modyfikator do działań, że będziecie w stanie wygrać. Inna sprawa jest taka, że ta wskazówka nie musi pojawić się natychmiast. Może być schowana w drugim, trzecim, a nawet dziesiątym poście dotyczącym danej postaci. Może pojawi się po konfrontacji by dać do namysłu na przyszłość. Opcji jest wiele, a to kiedy taka podpowiedź się pojawi zależy od tego jaką postać stworzyliście. Jeśli to ktoś kto analizuje sytuację to można spodziewać się podpowiedzi natychmiast. Jeśli natomiast to wojownik typu "głową przez ścianę" to zapewne dopiero po walce będzie w stanie coś wymyślić. Tak więc pamiętajcie - myślenie nie boli, a nawet jeśli to tylko przez chwilę.

Nie mam pojęcia co mam jeszcze tu napisać. Jak na coś wpadnę to rzucę nowym postem czy coś w ten deseń.

Ach tak. Jeśli chodzi o system to będę jechać na czymś jak Fate albo jakaś wypadkowa z tego co używają inni MGcy.

Mam 1 slot - na więcej się nie porywam z powodu obowiązków:
- Shihouin Ayano - Shinigami
- Sven - Quincy | Brak aktywności gracza
- Misaki - Człowiek | Uzgodnione z graczem zawieszenie przygody
- Pan Oz - Dusza| Gracz zmienił MG
- Seiryo Tora - Shinigami| Brak aktywności gracza

Ostatnio zmieniony przez Shadow dnia Pią 1 Sie 2014 - 20:18, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadi   Sob 17 Mar 2012 - 16:57

Chciałbym przeprosić graczy za opóźnienia w odpisach i poinformować o zmianie dość istotnego punktu - otóż to co początkowo zdawało się być jak najbardziej prawdopodobne w praktyce okazało się niemożliwe. Otóż moje odpisy nie będą codzienne (co gracze już z pewnością zauważyli) jak obiecałem, a raczej będą odbywać się w zależności od ilości wolnego czasu - raz mogę odpisać kilka razy na dzień, a innym razem będziecie zmuszeni czekać tydzień. Powoduje to wiele czynników - poczynając od mojego zaangażowania w inny projekt, przez problemy na studiach, po te osobiste. Tak więc przepraszam raz jeszcze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadi   Sro 9 Maj 2012 - 8:38

Ilość odpisów, które powinny się pojawić jest taka:
czwartek, piątek, sobota, niedziela - przynajmniej jeden (w tych dwóch ostatnich raczej 2)
poniedziałek, wtorek, środa - najpewniej brak. Dziś jest wyjątek i zrobię odpisy by nadrobić to co schrzaniłem w zeszłym tygodniu.
Chodzi tu przede wszystkim o mój układ zajęc na studiach. Ponadto w ciągu najbliższych 2 sobót odpis może pojawić się jeden bądź wcale - terenówki. Z kolei za tydzień w piątek będzie góra jeden.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadi   Pon 1 Paź 2012 - 10:04

Póki co odpisałem ekkusu i ozowi, bo ich wątki pamiętałem. W najbliższym czasie czyt. max jutro. Odpiszę reszcie i przeanalizuję kp petenta do stania się mym graczem.

Edit: Jak to zwykle bywa ze mną średnio dotrzymałem terminu -.- Dziś odpiszę. Następny odpis pewno w piątek...
Co do czytania kp graczy, którzy do mnie wysłali zawołania odpiszę jak tylko przerobie, je ale mogę mieć problem, bo w środę i czwartek jestem mocno przeciążony studiami (12 i 10 godzin zajęć) więc przyjrzę się im w wolniejszej chwili czyt. piątek zapewne.

Edit 2:
Ehh spełnienie tego wszystkiego jest po prostu niewykonalne, za co przepraszam. Podejrzewam, że odpisy mogę dać dopiero w niedzielę/poniedziałek...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadi   Czw 27 Cze 2013 - 21:11

Przepraszam wszystkich za to co się dzieje, ale sesja dała mi do myślenia i rozumiem już gdzie popełniam błąd. Wszem i wobec ogłaszam, że zamykam rekrutację do siebie jako mistrza gry i będę prowadzić jedynie tym osobom, którym prowadzę z ewentualną możliwością dołączenia tych, którzy przed tym postem się mnie o to pytali.

Odpisy i innego takie rzeczy pojawią się jutro, bowiem kończę całkowicie ten rok oddając ostatnie sprawko i dokument. Niestety brak mojej aktywności wynikał z bitych 2 tygodni nonstop egzaminów lub uczenia się doń.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Shadi   Wto 24 Wrz 2013 - 7:24

Cóż, napiszę, bo to nie nieobecność w gruncie rzeczy.
W tym tygodniu kończę praktyki, ale od przyszłego zaczynam studia, gdzie poznałem dopiero połowę mojego planu i wygląda on co najmniej dziwnie. Z powodu praktyk i pracy jako takiej nie odpisywałem za dużo, ale teraz powinno się to zmienić i przybrać regularną formę. Postaram się każdego dnia, gdy będzie to niezbędne wydzielić około godziny czasu na udzielanie odpowiedzi. Z czego wynika, że jeśli post będzie dłuższy po prostu rozłożę go na 2 dni. Nie chcę robić akcji w rodzaju odpisywania przez parę h i później narzekania na brak czasu. Mam zamiar się zorganizować i tak wypada mój czas na pbfy.

Z rzeczy jakie się zmieniają.
Mam w teorii 2 sloty wolne, w praktyce zmniejszam ilość wolnych miejsc do 2 co sprawia, że zostaje jedno dostępne. Dodatkowo mam zamiar wprowadzić drobny element własnej mechaniki zdobywania doświadczenia, ale najpierw, w swej nikczemności, przetestuję go na Ayano i jeśli się powiedzie wpiszę w tym temacie krótką notatkę. Alles.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Shadi   Today at 8:27

Powrót do góry Go down

Shadi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1