IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Dusza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Dusza   Sro 28 Mar 2012 - 15:49

Witajcie moi mili, piszę gdyż chcę wprowadzić zmiany w klasie duszy, pamiętam że początkowe założenia nie zostały w żaden sposób spełnione... W końcu planowaliśmy aby duszę otrzymywał każdy adept akademii, to nawet nie próbowało wejść w życie a klasa jest.
Cieszę się że powstał osobny front (buntownicy), którymi gracze grać mogą dzięki temu. Fakt że rzadko wykorzystywany, ale czasem i owszem... Zresztą tak rzadko jak większość klasa poza shinigami.

Chce jednak uczynić coś dzięki czemu gracze dusz mieli by jakąś szanse na ciekawy rozwój postaci... Mam pomysł i prawdopodobnie będę przeprowadzać zmiany sama, jednak jestem ciekawa waszych propozycji... Może ktoś wymyśli coś ciekawego, innowacyjnego, wtedy też ów pomysł może zostać użyty.

Czekam na propozycje graczy i mistrzów gry.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 15:30

Póki co nic mi nie świta. Być może, gdy chwile poprowadzę tego mego duszowego gracza to coś wpadnie mi do głowy.

Mam zaś pytanie. Czy dusze powinny być czymś pośrednim między shinigami, a człowiekiem? Bo poniekąd tak to rozumiem. W ich przypadku skupiłbym się wtedy na aspekcie magii. Może nie kidou jako takiego, ale czymś w ten deseń.
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 16:11

Znaczy myślałam nad czymś takim:

Gracz wybiera na początek gry jedną zdolność, może dwie i potem jak hollow ma szanse na zdobywanie kolejnych umiejętności... Potem możne spokojnie skupić się na doskonaleniu jednej techniki albo opracowywaniu kolejnych.

Co nam to daje ? Ogromną dowolność.

Tworzenie dopałek do borni, tworzenie zaklęć (tak jak Kukaku albo Ganju), i masa innych rzeczy.

Skoro taką swobodę działań dajemy już większości klas, dajmy ją też duszą.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hōrō Yuki

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 18:13

Jeśli moje zdanie ma jakieś znaczenie w tym dziale, to powiem, że uważam to za świetny pomysł. I właśnie pod niego konstruuję KP (która znów ruszyła po okresie wielkiej niewiadomej co do zmian). Daje to ogromną możliwość wyboru i pole do popisu zarówno dla gracza, jak i MG. Odgrywać można wszelkiej maści postacie - bandytę albo łowcę bandytów, zwolennika Shinigami lub członka ruchu oporu, na rzemieślniku czy "wolnym strzelcu" kończywszy.

Rozwijanie własnych, unikatowych umiejętności daje szansę zrekompensowania sobie tego, co zastrzeżone dla innych klas, z bronią włącznie (dusza jako jedyna nie ma charakterystycznej dla niej broni) to moim zdaniem naprawdę ciekawa perspektywa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 20:45

Aha... Widzę, że wyobrażenie mojej duszy jest trochę inne niż wasze. W mojej wizji to jest dusza przede wszystkim amagiczna, z sojusznikiem który niby ma być dobry w kidou... Więc z mojej duszy chciałem zrobić w pewnym rodzaju... Rycerza, tzn postać, która macha mieczem bez żadnych bardziej skomplikowanych umiejek jeśli chodzi o ten miecz, który kiedyś będzie jego zanem. Taka duszowa wersja Ichigo, mało logiki dużo mocy... Ale chyba trochę poplątałem. Ale w skrócie chodzi mi o to, że jak najmniej dziwnych umiejętności, jak najwięcej boostów do statów. No chyba, że taki rozwój uwzględnia ta nowa wersja duszy, to co innego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hōrō Yuki

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 21:27

"Nowa wersja duszy" jaka się tutaj nasuwa daje przede wszystkim dobrą elastyczność i wolność wyboru sposobu rozwoju postaci.

Oczywiście te najsłabsze, szare dusze faktycznie nigdy nie posuną się dalej niż machanie mieczykiem, o ile na niego uciułają. Te bardziej wyjątkowe jednak mają możliwość "kombinować". Twój pomysł wbrew pozorom nie jest taki całkiem "amagiczny" - o ile dobrze zrozumiałem, zakładasz aktywne używanie reiatsu, choć tylko jako "dopalacza". Postać którą ja uparcie konstruuję jest bardziej kombinatorska, częściowo z przymusu - jest ślepa, więc jej percepcja oparta jest na wyczuwaniu i identyfikacji reiatsu, którym też próbuje tuszować swą ułomność. Różnice? Po prostu reiatsu się szybciej wypali.

Ot cały szkopuł. Można stworzyć typowego wojownika, wspierającego się tylko nieco energią duchową, potrafiącego walczyć przez dłuższy czas zaciekle młócąc kataną, czy czym tam zechce, również z wieloma przeciwnikami. A można stworzyć postać specjalizującą się w krótkich, pojedynczych walkach, która wypali większość swego reiatsu w zastraszającym tempie, licząc na zdeklasowanie przeciwnika przed opadnięciem z sił. Trochę mi to nasuwa aluzję do maski hollowa na początku kariery Vizarda - właściciel ma tylko kilka sekund na skorzystanie z jej ogromnej mocy, po czym musi liczyć na samego siebie.

Również jestem przeciwny ZP u duszy. Choć z początku wydawało mi się to atrakcyjne, później doszedłem do wniosku, że jest to raczej bezsensowne rozwiązanie. ZP są nieodłączną częścią Shinigami, analogicznie do łuków Quincy, lalek Bounto czy Fullbringa.

Dlatego właśnie zgadzam się z Kamys, że taki oparty na unikatowych umiejętnościach sposób rozwoju jest dobry - daje kandydatom na Dusze narzędzia i dowolność skorzystania z nich w taki sposób, jaki pasuje im do ich alter-ego. W zamian za brak charakterystycznej broni, postać jest bardziej plastyczna, można ją głębiej kształtować, pieszcząc ją jak swe dziecko aż do osiągnięcia zamierzonego celu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pon 2 Kwi 2012 - 21:53

Tu raczej nie chodzi, o lekkie wspomaganie. W późniejszej grze(czyt. 10 lat męczenia na pbf) siła postaci raczej nie będzie się opierała na samej tej statystyce. Tylko raczej jak bardzo będziesz potrafił ją wzmocnić za pomocą rei. Bo jak by nie patrzeć samą siłą nie przetniesz hierro. Ja osobiście nie chciał bym postaci, która ma niszczyć przeciwnika w 1 sec, albo przegrać bo technika nie zadziałała. Wolę wpakować mojej postaci Vizarda(do czego będę uparcie dążył) i prowadzić potem dłuuugie walki. Stworzyłem duszę, ponieważ ona ma ciekawszy początek, shini. Gdyby dusza nie miała umiejki z zanem pewnie zdecydował bym się na shiniego, a Mion z mojej histori dał bym inną przeszłość i wsio.

Ale wracając do tematu, moje dusza powinna grać na starym zamyśle, sam pomysł specjalizacji nie jest zły, ale do mnie ni jak by nie pasował
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Wto 3 Kwi 2012 - 13:41

Oz, mówiłam Ci już że prawo nie działa wstecz : ) twoja karta jest zaakceptowana, więc ja nie będę mieszać Ci w zamiarach. Głupio by było gdyby twoje założenie postaci było zaakceptowane i nie mógł byś tego grać.

I tak swoją drogą ta droga wciąż sprawia że możesz grać to co chcesz ^^. Nie pasuje Ci magia i dopałki do broni ? Nikt nie napisał że nie zaistnieje możliwość pasywnych zdolności (podniesienie jakiejś staty, albo umiejętność która sprawia że lepiej macha mieczem).
A jeśli nawet coś takiego by nie pasowało to zdolności można nie wziąć i tyle.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hōrō Yuki

PisanieTemat: Re: Dusza   Wto 3 Kwi 2012 - 17:04

Cytat :
Ja osobiście nie chciał bym postaci, która ma niszczyć przeciwnika w 1 sec, albo przegrać bo technika nie zadziałała. Wolę wpakować mojej postaci Vizarda(do czego będę uparcie dążył) i prowadzić potem dłuuugie walki.

No to widzisz, zupełnie odwrotny pomysł niż mój : ) Ja wolę właśnie postać przypominającą nieco klasy "daggerów" (sztyleciarzy) ze standardowych MMO. I jestem gotów przyjąć wszelkie konsekwencje nie zaskakującej umiejki czy wypalonego reiatsu.

Nowa koncepcja duszy nie przekreśla starych pomysłów, lecz daje więcej miejsca na nowe : ) Nikt na niczym nie straci. Zyskają tylko ci, którzy nie mają jeszcze gotowej postaci i ci, którzy przyjdą tu w przyszłości. Choć oczywiście nie będzie to zysk jakiego nie dałoby się nadrobić tym, którzy już grają. To coś jak... update : )
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Wto 3 Kwi 2012 - 17:13

Baa! Nawet naszedł mnie genialny pomysł na postać, może sobie ją ucuiupię kiedyś dla podwyższenia skilla. Ale to będzie trzeba obgadać z Kamys! Achhh... To ja mam takie pytanie. Jeśli nawet ta dusza dostanie tą specjalną umiejkę swoją i postanowi iść do akademii. Po zdobyciu zana traci umiejkę i przechodziła by ona na zana? Czy może nie tracił by jej, a raczej była by ona boostowana? Albo pół na pół?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Wto 3 Kwi 2012 - 19:04

Głupio by było aby taka postać taką umiejętność straciła, ciężko to wytłumaczyć fabularnie, oczywiście można by coś wymyślić ale po co ? Żeby ukarać kogoś za to że trochę już gra ?

Byłabym daleka od tego...

Hōrō jeśli piszesz kartę to się nie bój, ta koncepcja o której mówiłam raczej wejdzie gdyż jak widzę ludzie za bardzo pomysłów nie mają, albo nie chcą się nimi dzielić.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuchiki Kyosuke

Oddział : Dywizjon 7

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 10:57

Jak dla mnie dusza jest raczej takim stanem przejściowym.
Nabijamy sobie trochę statsów, po czym idziemy do akademii, tudzież dajemy się ugryźć pustaczkowi. Ot tak, wypracujemy lepszy start dla nowego życia.

Taki mam pogląd w chwili obecnej. Nie da się ukryć, że dusza ma chyba najmniejszy potencjał bojowy z dostępnych ras, bo jeśli chodzi o "wszechstronność fabularną" to jest już całkiem nieźle. Drzwi, które dla pustego czy shinigiamiego byłyby zamknięte, dla duszy są otwarte szeroko. Może się skumplować praktycznie ze wszystkimi, co nie zmienia faktu, że jej możliwości bitewne są raczej ograniczone.

Trochę myślałem, jak tą sytuację zmienić i... nic sensownego do głowy mi nie przyszło.
Faktycznie pomysł Kamys z "prywatnymi" zdolnościami jest chyba najlepszy.
Tak od siebie to dałbym duszyczce możliwość przebudzenia ducha zanpakutou bez potrzeby uczęszczania do akademii.
Pewno piszę herezję, ale w moim pomyślunku każda dusza z potencjałem (a za takie uważam postacie graczy) ma szansę przebudzić w sobie drugie "ja" (czyt. ducha zanpakutou). Takie cóś niekoniecznie przypominałoby standardowego zabójcy dusz shinigami.
Mogłoby na przykład dać zagnieździć się w czymś innym niż zwyczajowa katana (coś na podobieństwo lalek bounto).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 13:32

Zastawiam się jak fabularnie wyjść z tego... chociaż jak by się zastanowić u nas fabularnie wytłumaczone nie jest nic ;/, tak jak zresztą w bleach.

Myślę że jak rodzinka da mi trochę spokoju na dniach (T_T), w święta to jakoś wyślę projekt klasy, bo już większość mam przemyślaną.

Co do założenia duszy, to faktycznie była "stanem przejściowym", ale ilekroć ktoś brał dusze, tylekroć nie chciał do akademii iść i grać buntownika.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 14:53

A gdyby tak dać duszy dostęp do bycia Vizardem?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 14:55

Vizard to pol shinigami pol pusty ---> Dusza to fabularnie cos innego niz shinigami. WG tego co było w anime zwykle dusze zmienialy sie w proch kiedy aizen prowadzil na nich badania.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 15:05

A gdyby tak niektóre dusze u nas były bardziej potężne niż te z blicza ? Albo dać naszym duszą odpowiednik vizarda, czy coś co dawał bym im boosta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Pią 6 Kwi 2012 - 15:10

Nie zamierzam naginać świata dla jednej osoby. Rozwój dla duszy masz... JAk tak dalej pudzie Quincy tez bedzie mogl zostac Vizem...

Temat zamykam, bo juz zboczyl z tematu... Pytania zadawac mozecie jak napisze juz mechanike dla duszy

Jeśli ktos bedzie mial jakies konstruktywne pomysly na klase napisac do mnie, temat otworze.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Sro 11 Kwi 2012 - 18:19

To zdecydowanie najpospolitsze stworzenia zamieszkujące Soul Society. Mogą się tam znaleźć poprzez śmierć i późniejsze odesłanie (zwykle rytuał wykonany przez shinigami) bądź też najzwyczajniej w świecie urodzić się tam. Dusze niemal nie różnią się od ludzi. Większość z nich nie musi jednak jeść, będąc w stanie przetrwać jedynie dzięki wodzie. Nieliczne z nich są jednak w stanie wykorzystywać swoje reiatsu, wraz z tym pojawia się potrzeba głodu. Każda dusza z niezwykłą ilością energii duchowej jest w stanie nauczyć się różnych technik jej wykorzystywania. Właśnie spośród dusz, które zmuszone są do pożywiania się jedzeniem, rekrutowani są nowi shinigami. Wielu nie podoba się jednak fakt, iż to bogowie śmierci żyją w bogatej dzielnicy, otrzymują darmowe mieszkania oraz zapasy...

Cechy:
- 1 kontrola rei
-1 inteligencja
+1 Reiatsu
+2 Wolne Punkty
Zaczynają w dowolnym miejscu w Soul Society.

Dusza na początku gry może opanować jedną wyjątkową dla siebie technikę (średnio silną), lub nauczyć się dwóch słabych. Z czasem może nauczyć się kolejnych lub wzmacniać umiejętności znane już sobie.

Komentarz:

Czemu zmieniłam cechy ?
Ponieważ nie widzę powodu dla którego dusza ma być słabsza bądź mniej wytrzymała – dusze żyją w trudniejszych warunkach, a więc ich organizmy nie mogą być słabsze.
Czemu odjęłam im początkową kontrole rei i inta ? Ponieważ w przeciwieństwie do Shinigami nie mają gdzie się uczyć kontroli swojej energii, ani nie mają szkół, bibliotek i ośrodków kultury – to przewidziane jest dla szlachty.

Umiejętności duszy – jak ja je wadzę ?

Pierwszym i najważniejszym jest zbalansowanie tej/tych umiejętności. Wiadomo że nie mogą się rozwijać zbyt szybko... Oznacza to że dana umiejętność zacznie prawdzie ranić /przeszkadzać/jakkolwiek po bardzo długim czasie gry (mniej więcej czasie dawania Shikai Shinigami). Czemu ? Jak by to wyglądało że Shinigami są słabsi (wolniej się rozwijają), a bronią dusz ? Gdyby byli słabsi to po co by byli ? Lepiej było by porzucić nauki bogów śmierci i być duszami bo tak szybciej można osiągnąć moc.
Uczenie się nowych (słabych), technik nie powinno być super trudne i czasochłonne. Uczenie się kidou nie jest problemem.

Ewentualnie uważam za możliwe zrobienie silniejszej techniki na start ale przy sporych kosztach hp/rei. Tak aby można użyć jej raz góra dwa na dłuższy czas.

Dusza wciąż może zostać Shinigami i jej zdolności nie znikną, aby jednak nie było zbyt łatwo chce sprawić aby trudniej takiej istocie wchodziło do głowy kidou (nauczyła się inaczej wykorzystywać rei i trudno jej się do tego przyzwyczaić).

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Dusza   Sro 11 Kwi 2012 - 19:53

Jestem za. Mam coś napisać? Widać, że opis jest wzorowany o Ganju Shiba.
Powrót do góry Go down
Kuchiki Kyosuke

Oddział : Dywizjon 7

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Dusza   Czw 12 Kwi 2012 - 12:06

Wszystko ładnie, również jestem na tak.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Sob 14 Kwi 2012 - 20:17

Co do wolniejszego przyswajania kidou... Co w przypadku dusz:
1) Amagicznych? Będą dostawały inne utrudnienie?
2)Dusz z Pojętnością? Czy umiejka będzie się zerowała z utrudnieniem dzięki czemu taka dusza, uczyła by się tego w przeciętnym tępię? Jak to by wyglądało?
Tak ogólnie to porządnie to wygląda.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Nie 15 Kwi 2012 - 1:04

1
a)Jeśli chodzi o kidou i amagicznych - nie będą się uczyć kidou tak jak shinigami.
b) podejrzewam że tu można dać wolniejszą naukę nowych umiejętności (to nie jest kidou, ale umiejętność wymagająca manipulacji swoim raietsu... Wciąż podobnie jak kidou). Nie zamierzalm jednak przy amagicznym spowalniać nauki tych umiejętności które już mają (średnia umiejętność będzie się rozwijać w silną tak samo gdy dusza ma amagicznego i go nie ma)

2
myślę że dzięki pojętności dusza będzie się szybciej uczyła kidou (tak jak shinigami), niemniej z faktu że jest dusza będzie miała ogranicznie poziomu zkleć 1.5/1 inta na poziom zaklęcia... Musze jeszcze pomyśleć o.O

Moge pisać niezrozumiale bo mam gorączke xP

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pan Oz

Karta Postaci
Punkty Życia:
100/120  (100/120)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Dusza   Nie 15 Kwi 2012 - 14:08

Hmh, a czy jeżeli dusza się nie staje shinim to mnożnik się nie zmienia? Może by można było zrobić, tak że u pojętnych ten mnożnik zmienia się, a jak jest bez pojętności to się nie zmienia?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Dusza   Nie 15 Kwi 2012 - 18:53

Aktualna forma pojętności

Pojętność
Opis: Łapiesz wszystko szybciej niż inni. Jesteś kumaty.
Premie: Łatwość w nauce hadou oraz bakudou i nie tylko.
Wymagania: Inteligencja: 14, wrodzone.

Zalety w gruncie rzeczy dają to samo. Oznacza to że postać może się szybciej uczyć (bo czemu by nie), ale mnożnika nie złamie. Mimo że jest pojętna to wciąż jest ograniczona... Zresztą zastawiam się czy dusza powinna móc uczyć się kidou, czy nie zostawić jej "sztuczek". Sztuczek też ma uczyć się w miarę szybko...

Żeby wszytko było jasne, jak mi się umysł przejaśni (przez katar), dodam przykładowe sztuczki dusz.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Dusza   Today at 12:30

Powrót do góry Go down

Dusza
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1