IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Izdurbal Tenshi - 3/4 | Imperator Kuchiki - 6/3
Kovacs - 0/3 Ekkusu - 1/3
Watanabe no Tsuna - 4/4
Benorn - 0/2
Rose Nevermore - 1/3

Share | 

Spideru

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Ocena
 Pozytywna
 Negatywna
 Neutralna
Zobacz Wyniki
AutorWiadomość
Spideru

PisanieTemat: Spideru   Nie 3 Cze 2012 - 21:40

DANE

Imię:Spideru (jako człowiek znany jako Demomaru)
Nazwisko:(Jako człowiek Hayashi)
Profesja:Hollow
Waga:140 kg (jako 20 letni człowiek 66kg)
Wzrost:2,60cm (jako 20 letni człowiek 190cm)
Wygląd:
Maska: Nie jest pospolita, posiada dwa czarne, pionowe pasy na lini oczu. Znajdują się w niej trzy pary otworów, lecz Spideru widział tylko przez jedną parę oczu, więc pozostałe 2 pary jedynie upodabniały jego maskę do pajęczej. Kły były wydłużone na kilkanaście centymetrów. Jego ludzki nos zastąpiły dwie dziurki funkcjonujące podobnie do ludzkich nozdrzy.
Ciało: Ogromne pajęcze ciało wyposażone było w cztery pary kończyn (z czego trzy służyły do kroczenia) i masywny odwłok. Skóra była biała, pokryta czarnymi pręgami. Jedyną częścią ciała nie zmienioną podczas przemiany były ręce.

Charakter: Jako Hollow sprawia wrażenie pewnego i dumnego ze swojej siły stwora, jest nieustępliwy jeśli chodzi o dążenie do celu. Jego lęk przed ciasnymi pomieszczeniami pozostał do dzisiaj.Uwielbia wyróżniać się z grupy, mimo iż jest potworem nie pozwoli zapanować nad sobą jakiemuś instynktowi czy podrzędnemu hollow’owi. Nienawidzi gdy ktoś go wykorzystuje do swoich celów. Zawsze stara się chronić swoich towarzyszy, którzy są dla niego niczym rodzina. Podczas walki kieruje się zasadą „Oko za oko, ząb za ząb” .(trochę dopisałem)

Ekwipunek:
Brak

Historia:
17 stycznia, 20 lat temu urodził się chłopeic o imieniu Denomaru, cała jego rodzina cieszyła się, że jest zdrowy i nie obciążony żadnymi wadami genetycznymi. Maił granatowe włosy po swoim ojcu i błękitne oczy po matce, takie połączenie czyniło jego wygląd wyjątkowym i oryginalnym. Był dobrym dzieckiem, słuchającym rodziców, miał z nimi dobre relacje może dlatego, że był jedynym potomkiem. Jego ojciec pracował jako prawnik, a matka jako urzędnik. Rodzaj ich pracy zapewniał wysokie zarobki, jednak nie pozwalał na poświęcenie dużej ilości czasu synowi pomimo tego Denomaru zawsze stanowił priorytet w ich życiu. Chłopiec dorastał w Karakurze w jednej z bogatszych dzielnic tego Miasta. Denomaru uczęszczał do pobliskiej szkoły, tam poznał wiele ciekawych osób które wkrótce zostały jego przyjaciółmi. Spędzał z nimi wiele czasu zrówno podczas dnia jak i w nocy. W szkole zawsze współpracowali, byli zgraną paczką, jednak w pewnym momencie ich przyjaźni zgranie to zostało krótkotrwale naruszone. Przyjaciele Denomaru postanowili zażartować z jego jedynej słabości - klaustrofobii. Chłopak na długo zapamiętał zamknięcie w szafce i zapomnienie o nim. Poza tym incydentem chłopak zasadniczo nie spotykał się z przkyrościami, pojedyncze jednostki czasami miały pretensje co do jego charakteru, ale były to rzadkie przypadki. Po osiądnięciu pełnoletności chłopak wyprowadził się z rodzinnego domu i zamieszkał z przyjaciółmi. W celu utrzymania się podjął pracę kelnera. Jego spokojne życie diametralnie zmieniło się pewnej zimowej nocy. Denomaru stał na przejciu dla pieszych, gdy nagle jeden z kierowców stracił panowanie nad samochodem i potrącił chłopaka. Młodzieniec po chwili podniósł się i spojrzał pod swoje nogi. Widok samego siebie zdziwił go, ale po chwili chłopak oswoił się z myślą, że musi być martwy. Nie rozumiał roli łańcucha w swoim ciele, ale spoglądając przed siebie nie zamierzał zastanawiać się nad tym dłużej, tylko uciekać. To co ujrzał przed sobą było straszne, wręcz nie do opisania. Ogromne monstrum muszące być sprawcą wypadku teraz szarżowało w jego stronę z głodem i szaleństwem w oczach. Ucieczka była bezsensowna, potwór był szybszy. W momencie w którym potwór dopadł do chłopaka zjadł go. Denomaru zaczął się boleśnie zmieniać. Stał się większy, wyrosły mu nowe kończyny i odwłok, Maska okryła jego głowę a skóra stała się biała i pokryła czarnymi paskami. Po skończonej przemianie przypominał Wielkiego pająka. Pomimo gruntownej zmiany pamiętał kim jest albo raczej był jeszcze kilka minut temu. Jego obecny stan wprawiał go w zakłopotanie, czuł ciągły głód, dotąd nieznany przez niego , a dookoła niego, prócz biegających drobnych potworków, nie było nic do jedzenia. Chłopak zastanawiał się czym jest, czuł, że ma wolną wolę i nie jest pozbawiony intelektu. Jego rozmyślania wykorzystał inny hollow - wąż, zaatakował go. Potwór umiał walczyć, wcześniej musiał stoczyć wiele walk, ale widać było, że kierowała nim czysta żądza. Bezlitosny potwór atakował, lecz nie mógł przebić się przez osłonę jaką stanowiły wszystkie odnóża Denomaru. Po paru minutach młody hollow ryknął triumfalnie, jego wężowy oponent padł martwy po czym posłużył jako pokarm zwycięzcy.
–Nie nazywam się już Denomaru od Teraz jestem Spideru!- Tak rozpoczęła się historia chłopaka który stał się Hollow’em.

Pieniądze: -

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 6(5+ 1 wolnych)
Szybkość: 5
Zręczność: 5
Wytrzymałość: 7(5 +2 wolne)
Inteligencja: 10(5- 4profa +9wolne)
Psychika: 6 (5 +1za wiek)
Reiatsu: 5
Kontrola Reiatsu: 6(5+1 wolny)

OGÓLNE

Udźwig:60kg
Prędkość (śr.):5km/h
Prędkość (max.):20km/h
PŻ (Punkty Życia):70
PR (Punkty Reiatsu):30

Umiejętności:(2 umiejętności za int + 1 za wade)
-Dominator
-Mózg
-Sprawny Pożeracz.
(moja postać to pająk więc pomyślałem że zasugeruje 2 umiejętności „+2 Specjalne Zdolności na start (np. dla hollowa - pszczoły: latanie). Ich kształt określa Mistrz Gry, który przygarnie gracza (gracz może je sam zaproponować).”)
-Jad Paraliżujący(propozycja dla MG)
-Tkanie Pajęczyny(Kolejna propozycja)
Wady:
-Klaustrofobia.

Ostatnio zmieniony przez Spideru dnia Sro 6 Cze 2012 - 16:37, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Spideru   Pon 4 Cze 2012 - 1:57

1. Jak już piszesz o kg i cm to w wieku przydało by się wspomnieć że to 20 lat. Ale to tylko tak kosmetycznie.
2. Wygląd to tragedia, ciężko mi sobie wyobrazić tego hollow... Wiejec wspomniałeś o umiejętnościach których od początku raczej mieć nie będziesz niż o faktycznym wyglądzie.
3. Charakter - Jest gorzej niż punkt wyżej... Już nie wiem jak to stopniować.
4. Skomentuje to tak - rofl
5. Statów sprawdzać mi się nie chce, bo za resztę masz już nega.

Generalnie popracuj nad przecinkami, kropkami, odstępami, stylem pisarskim... No i postaraj się ? Bo takie coś pisane na odwal się to raczej nie przejdzie.

Negatyw

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spideru

PisanieTemat: Re: Spideru   Pon 4 Cze 2012 - 17:47

Postaram się wnieść poprawki jak najszybciej jak to możliwe.

Edit:Poprawione
Możliwe ,że w przeciągu paru dni moja znajoma narysuje Postać
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Spideru   Sro 6 Cze 2012 - 15:47

Charakter jest biedny. Stanowczo do rozwinięcia.

"W momencie w którym potwór dopadł do chłopaka zjadł go. Denomaru zaczął się boleśnie zmieniać." Wyobraziłem sobie, że zmienił się w hollowa w żołądku tego hollowa ;p

Ogółem historia powiedziałbym standardowa. Ot żył sobie człowieczek, potrącił go tir prowadzony przez kierowcę robiącego nadgodziny, a zaraz potem na scenę wkroczył bezimienny pusty.
Bez polotu, ale nie jest też tragicznie.

Ogółem dopracuj charakter i może pomyśl jakby tu dopieścić historię, aby wyróżniała się na tle szarzyzny.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spideru

PisanieTemat: Re: Spideru   Sro 6 Cze 2012 - 16:38

Właśnie poprawiłem charakter, będę zaraz brał się za historię.

Edit:9.06.2012
Nie będzie mnie przez jakiś czas więc proszę o nie przenoszenia karty do starych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shadow

Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
8/60  (8/60)
Punkty Reiatsu:
25/42  (25/42)

PisanieTemat: Re: Spideru   Wto 19 Cze 2012 - 10:38

Wygląd:
Postaraj się upłynnić opis. Wyobraź sobie, że widzisz pająkowatego. Wybierz sobie punkt na jego ciele i zaczynając od niego idź dalej. Np.

Widząc masywną sylwetkę o czterech parach odnóży jedni mogliby postradać rozum ze strachu, a inni z zaciekawieniem przyglądać się dalej. To właśnie ci drudzy mieliby szansę dostrzec więcej szczegółów, jak choćby czarne pręgi na białym ciele bestii upodabniające ją do przedziwnej osy. Osy mającej pokryte tysiącami malutkich włosków odnóża, osy z której kłów ścieka ślina na samą myśl o ofierze. Jednak to co przykuwa uwagę to maska sugerująca jakoby bestia miała trzy pary oczu ciągle tropiące zwierzynę i dwa pasy, równie czarne jak noc Hueco Mundo, przecinające ją w pionie upodabniając go do jakiejś makabrycznej i groteskowej parodii mima. Wreszcie, początkowo pomijane z powodu szoku, dwie ludzkie dłonie sterczące z ciała i od czasu do czasu rozmasowujące znużone mięśnie. To wszystko sprawia, że Spideru jest niemożliwy do pomylenia z jakimkolwiek innym łowcą wiecznej pustyni.

Ja bym to tak opisał. Spróbuj nadać życia swym opisom - popatrzeć na coś przez jakiś pryzmat, pod jakimś kątem. Dodaj do tego emocje. Jeśli jesteś w stanie to zapachy i dźwięki. W ten sposób sprawisz, że zostaniesz zapamiętany, a i czytać będzie się przyjemnie. Postaraj się też dodać cechy charakterystyczne swej postaci. Wygląd to jedno, ale może jakiś gest? Może odruch? To wszystko nas określa. Jesli będziesz w stanie to usiądź sobie w tramwaju i popatrz na ludzi. Każdy z nich ma jakiś inny swój gest, zachowuje się inaczej i przez to jest wyjątkowy. Jeden idzie z rozwartymi nieco ustami, inny ciągle się krzywi. Jeszcze ktoś unika kontaktu wzrokowego. Obserwuj zamiast patrzeć. Słuchaj zamiast słyszeć.

2. Charakter:

Wymieniłeś od myślników ten charakter tyle, że zapisując go w postaci zdań. Ponownie złącz go, zlej. Połącz jakoś te cechy. Włącz emocje. Dlaczego jest nieustępliwy? Dlaczego jest dumny? Jak mocnym strachem przepełniają go zamknięte pomieszczenia. Ułóż z tego historyjkę, tak jakbyś opowiadał o kimś. Zamiast podawać suche fakty postaraj się je ubarwić. Nadaj im życia.

3. Historia
Masz problem ze zdaniami podrzędnie złożonymi. Zamiast tego zrób z nich zdania proste. Lepiej napisać coś prościej i czytelniej niż później bawić się z przecinkami całymi godzinami. Praktykuję pisanie od pewnego czasu. Mam na koncie napisane kilkaset stron. Nie jest to ogrom, ale dość by złapać sporo doświadczenia. A doświadczenie to mówi, że nawet teraz, choć uwielbiam to robić, miewam problemy ze zdaniami złożonymi. Teraz umiem wyczuć już, gdzie stawia się te przeklęte przecinki, ale często i tak o nich zapominam. Po stylu w jakim piszesz domyślam się, że tyle doświadczenia nie masz. Więc skorzystaj z rady i nie porywaj się na niemożliwe, bo będzie to jak syzyfowa praca. Lepiej uprość zdania. Rąbnij kropki gdzie się da i tyle.

Druga sprawa. Akapity. Gdy przechodzisz do kolejnego "rozdziału" w życiu postaci to zrób akapit. Jest wtedy czytelniej i łatwiej poprawić w razie czego.

To tyle jeśli chodzi o warsztat, a teraz zawartość:
Skupiasz się na rzeczach nieistotnych, błahych, które w żaden sposób nie wpływają na twoją postać. Scenka z szafką jest ok, ale większość informacji jest zbędna. Staraj się zawrzeć w historii rzeczy ważne. Proponuję opisać jego zmianę, gdy łańcuch się po prostu skończył, bo pożarcie zazwyczaj oznacza stanie się częścią hollowa. Będziesz miał zarazem czas by zaznaczyć cechy charakteru. Niech martwi się o przyjaciół, niech przeraża go samotność, niech po przemianie odbędzie kilka walk by jego cechy miały sens.

Póki co NEG. Mam nadzieję, że moje sugestie jakoś pomogą.
Jeśli potrzebujesz przykładu to masz tu moją kp http://bleach.iowoi.org/t1558-miliko-haruguchi AUTO REKLAMA! YES!
Ale serio. Ja tak opisuję, może coś ci to podpowie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Spideru   

Powrót do góry Go down

Spideru
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1