IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Imperator Kuchiki - 3/3
Shadow - 1/1 | Kovacs - 0/1 Ekkusu - 3/3

Share | 

Neko Arisu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Ocena
 Pozytywna
 Neutralna
 Negatywna
Zobacz Wyniki
AutorWiadomość
Arisu

PisanieTemat: Neko Arisu   Sro 6 Mar 2013 - 17:29

DANE

Imię: Arisu
Nazwisko: Neko
Profesja: Shinigami
Waga: 55 kg
Wzrost: 172 cm

Wygląd: Arisu ma rude włosy, sięgające za ramiona. Jej oczy są róznokolorowe- lewe zielone, prawe złote. jej karnacja jest jasna, nie jest zbyt opalona. Na ludzi (i inne istoty) patrzy przyjaźnie. Dodatkowo umie patrzeć ludziom w oczy tak długo, jak to potrzebne, co dla niektórych może byc krępujące.
Zanim trafła do Soul Society nosiła ciemne jeansy, szarą bluzkę i kurtkę z kapturem, której krawędzie obszyte były białym futerkiem. Nawet w lato jej to nie przeszkadzało. Ubierała glany, jednak niezbyt masywne.
W Rukongai nosiła przeróżnych kolorów kimona, jednak zawsze wypłowiałe, i nie różowe czy cukierkowe. Takich kolorów nienawidzi. Najczęściej był to ciemnoniebieski, szary, brązowy, czarny i biały, czyli przeważały kolory zimne.
W Akademii standardowy uniform.Bokken zawieszony w sayi na plecach, tak by wyciągało sie prawą ręką. Rękojeśc opleciona jak katana, czarnym pasem na niebieskim materiale. Saya również czarna, na której dziewczyna wyżłobiła swoje imię i nazwisko, hiraganą.

Charakter: Neko Arisu jest miłą i przyjazna nastolatką, acz dość wybuchową. Dość łatwo ją było zezłościć na Ziemii, ale teraz już jest lepiej, zaczęła panowac nad złością. Do życia ma podobne podejście do Heiwajimy Shizua z Durarary ("Nienawidzę przemocy. Chce stac się silniejszy by zapanować nad gniewem").
Nie lubi tez samotnych osób, twierdzi, że Oddziały w SS, a na Ziemii wszystkie stowarzyszenia, powstały po to, by bronić ludzi, ale w grupie, współpracując.
Jest gadatliwa, ale w prawdziwej walce staje się poważna. Swoich zdolności używa do obrony słabszych, ma silne poczucie sprawiedliwości. Zawsze obroni słabszego, czy pomoże potrzebującemu, nawet jeśli bedzie to minimalna pomoc.
Nienawidzi losowego dobierania rodzin w Społeczności Dusz. Wlkurza ją to i irytuje, tym bardziej, że chce znaleźć swoją matkę.

Ekwipunek: bokken, mundur Akademii, przybory do pisania

Historia: Na Ziemii, w Karakurze, bo tam sie urodziła, chodzila na zajęcia Shinkendo- Sztuki Walki Kataną, więc dośc dobrze sobie radziła sobie z bokkenami. Pewnego dnia, gdy miała 11 lat, tata stwierdził, że ją odprowadzi, by ktos jej nie porwał. Ale w drodze na trening, pojawił sie hollow, którego Arisu widziała jako zagięcia w przestrzeni przed sobą. Jednak, gdy potwór porwał jej tate i uniósł w powietrze, a potem go zjadł, Neko umiała zobaczyć hollowy, duchy i ludzi w czarnych kimonach. Własnie jeden taki zabił potwora, a potem znikł Oczywiście nikt jej nie wierzył, gdy tłumaczyła, że jej ojca zjadł ogromny dinozaur, nawet matka.
Wzięto ja na badania do szpitala, gdzie, ze złości i rozpaczy po utracie ojca, dostała jeden ze swoich ataków szału. Lekarze musieli ją uspać, ale coś nie wyszło, półroku spędziła w śpiączce. Teraz boi się jakich kolwiek zastrzyków, bojąc się, że zaśnie i sie nie obudzi. nawet w Soul Society.
Kolejny rok minął (po jej obudzeniu sie ze "snu") i zaginięcie jej taty znikło ze stron pierwszych gazet. Nie mówiła mamie nic o widzeniu duchów i o pradziwej historii zaginięcia taty (powiedziała, że poszedł na chwile do sklepu i nie wrócił).
Gdy jechali na wakacje zdarzył się wypadek.
Przez kilka dni Arisu wędrowała po Karakurze w poszukiwaniu swojej mamy, ale jej nie znalazła. Za to spotkała mężczyznę w czarnym kimonie, tego samego, co zabił tego potwora. On wyjaśnił jej kim teraz jest, kim sa shinigami i hollowy. A potem wysłał ja do Społeczności Dusz. Trafiła do Yonousuke- mężczyzny w podeszłym wieku, mieszkającego w 59 okręgu południowej części Rukongai. Ten znów wytłumaczył dokładniej zasady panujące w Soul Society, w Rukongai, o okręgach, o Seireitei. Przez kolejny rok próbowała dostosowac sie do panujących zasad, było to dość proste, zawsze umiała sie dostosować.
A potem mężczyzna opowiedział jej o Akademii Shino. Ona, chłopczyca uwielbiająca shinkendo, oczywiście chciała tam iść. Już kilka tygodni później była gotowa do drogi. Miała drewniane wakizashi, tak na wszelki wypadek. Jednak nie było jej przydatne, wręcz przeciwnie. Narobiło jej kilku wrogów (na szczęście tylko nastoletków i dzieci, jak ona), bowiem połączenie bokkena z jej napadami nie było dobre. Stoczyła kilka pojedynków, w większości dziecinnych- na bokkeny właśnie. Częśc przegrała, częśc wygrała, jeden remis, kiedy oboje- ja i mój przeciwnik, trzynastoletni chłopak- padlismy po ciężkiej walce zmęczeni.
W każdym razie do Akademii dostala się w wieku 14 lat, a to tylko za sprawą jej zdolnosci szermierczych, oraz kilku wypracowanych w czasie podróży umiejętności: szybkiego ostrza, jak to nazywała (cienkie ostrze), maskowania reiatsu- pomocne przy ucieczkach przed mścicielami, oraz mukei sentou, najmniej lubiana przez nią umiejetność, ale też bardzo przydatna. To wyrównało nieznajomość żadnego kidou ani bakudou, oraz pochodzenia (59 okręg).

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 8
Szybkość: 14
Zręczność: 5
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 5
Psychika: 5
Reiatsu: 6
Kontrola Reiatsu: 8

OGÓLNE

Udźwig: 80 kg
Prędkość (śr.): 14 km/h
Prędkość (max.): 38 km/h
PŻ (Punkty Życia): 50
PR (Punkty Reiatsu): 48

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
Poznane Bakudou:

Umiejętności:
Maskowanie Raiatsu
Cienkie Ostrze
Mukei Sentou
Wady:
Nieuk
Fobia przed igłami (w szczepionkach i zastrzykach)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Neko Arisu   Sro 6 Mar 2013 - 22:21

Malo kto bokken nosi w pochwie, ale na upartego da sie. Wyciaganie zas z tegoz pokrowca czegos dlugiego zawieszonego na plecach jest bardzo nieporeczne. Ale jak wolisz, to niech Ci bedzie. Wyglad troche chaotyczny. Mozna by do niego dodac cos o budowie ciala - szczupla/tega, dlugie rece, krzywe nogi, czy tam wrecz odwrotnie.

ma podobne podejście do Heiwajimy Shizua z Durarary
Nie mam pojecia kim jest Heiwajima i jakie ma podejscie, zatem opisuj bez odnosnikow do czegos niezwiazanego z bliczem.

Historia... niestety slabo. Dosc bezladnie od samego poczatku. Ot pustak zjada ojca, wypadek, odeslanie w zaswiaty, informacja o akademii i po drodze nauczanie sie rzeczy, ktore szczegolnie powszechne nie sa. Takie maskowanie reiatsu. Skad taki nieuk w Rukongai zdobyl owa umiejetnosc?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Neko Arisu   Czw 7 Mar 2013 - 1:10

Well... Dziękuję Watanabe-san za podsumowanie tego.

Przyglądałem się tej karcie i nie wiedziałem co napisać. Od czego zacząć. Może to przez ten chaos informacyjny. Wygląd jest w porządku, choć rzeczywiście brakuje wizerunku postaci - budowy ciała, albo ilustracji ją prezentującą.
Nawiązanie do Durary można zawrzeć, iż jako postać lubiła to anime, a postać tam występująca zainspirowała Alice do bycia taką, a nie inną osobą. Cóż. Motyw na rozwinięcie jest. Drugiego akapitu nie rozumiem. To znaczy, domyślam się, lecz nie jestem pewien co miało być w nim zawarte - wypadałoby podzielić tego tasiemca i nadać mu wyjaśnień.

Historia brzmi... naiwnie. Nawet nie czepiałbym się długości, gdyby to zostało dobrze opisane. Przez "dobrze" rozumiem możliwość rozpisania tego, aby historia nie brzmiała tak sucho. Były jakieś wydarzenia i nic poza tym. Suche fakty bez zaangażowania emocjonalnego postaci. Nie powinniśmy traktować historii jako nieprzyjemny obowiązek w trakcie pisania karty postaci, gdyż to ona tak naprawdę miała wpływ na to jaki jest obecny wygląd czy charakter postaci. Tutejsi MG zazwyczaj czerpią inspirację z informacji zawartych w KP - tworzysz postać, a my staramy się ją wspólnie rozwijać. Na chwilę obecną nie miałbym się o co zaczepić, ale takie jest moje zdanie w tej kwestii.

Tymczasowo nie przydzielam akceptacji. Poczekam na poprawki.
Powrót do góry Go down
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Neko Arisu   Czw 7 Mar 2013 - 13:02

Karta słaba, nie komentuje bo nie mam co... mogę co najwyżej obrazić czyjeś uczucia. Co0 najwyżej powiem że czekam na nową - tz pisaną od nowa, porządnie.

Wypomnę tylko karygodne błędy w mechanice (problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? zalecam skorygować do matury).

Umiejętności:
Maskowanie Raiatsu
Cienkie Ostrze
Mukei Sentou

Gdzie:

Cienkie Ostrze
Opis: Miecz wzmocniony przez reiatsu przeciwnika staje się o wiele szybszy i ostrzejszy. Wadą tego jest to, iż ataki wtedy nie są zbyt silne, chyba, że ktoś włoży w nie naprawdę dużo reiatsu.
Premie: Siła/2, Szybkość*2.
Koszt utrzymania: 5 punktów reiatsu na minutę.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 12.

Co więcej problem fabularno mechaniczny leży jeszcze w:
Fobia przed igłami (w szczepionkach i zastrzykach)

Nie wiem czy tu chodzi tylko o szczepinki i zastrzyki - jeśli tak to wada jest za słaba na dawanie punktów jakichkolwiek.

Dziękuje i pozdrawiam... Oraz radzę wziąć się za siebie, ale to tylko taka moja drobna rada.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Neko Arisu   Today at 20:13

Powrót do góry Go down

Neko Arisu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1