IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Izdurbal Tenshi - 3/4 | Imperator Kuchiki - 4/3
Kovacs - 1/3 Ekkusu - 3/3
Watanabe no Tsuna - 4/4
Benorn - 1/2

Share | 

Hisaki Shimada

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Ocena
 Pozytywna
 Negatywna
 Neutralna
Zobacz Wyniki
AutorWiadomość
Wreckers

PisanieTemat: Hisaki Shimada   Wto 19 Mar 2013 - 19:22

DANE

Imię:Hisaki
Nazwisko: Shimada
Profesja: Shinigami
Waga: 83 kg
Wzrost : 182
Wygląd:
Dobrze zbudowany, bez specialnych znaków rozpoznawczych, pazurki równo obcięte. Umięśniony, ramiona są nieco dłuższe niż u innych ludzi o jego wzroście, wygląda na starszego niż jest. Szeroki w biodrach jak i w barkach.

Charakter:
Spokojny, opanowany rzadko pokazującą emocje, zawsze wpierw pomyśli dwa razy zanim coś zrobi. Jest osobą złożoną, którą trudo zrozumieć. Zawsze stara się kierować rozumiem, uważa, że to pozwoli mu osiągnąć postawiony sobie cel. Jest perfekcjonistą, którego nic oprócz perfekcji nie zadawala, uwielbia mieć kontrole nad sytuacją i czuje się nieswoje gdy jej nie ma. Jest raczej osobą skrytą, która nie lubi dzielić swoimi emocjami, planami, czy też przeżyciami z innymi. Walka sprawia mu przyjemność, ale nigdy nie robi tego bez powodu.

Ekwipunek:
1 Para Ozdobnych laczków
Zwykła biała szata

Historia:
Do Rukongai trafił w wieku 10 lat, nie ma pojęcia co robił, czy gdzie był przedtem. Pierwszą rzeczą jaką pamięta jest stara chata na obrzeżach 80 okręgu Rukongai o nazwie Zaraki. Obudził się odziany tylko w fikuśne laczki i starą szmatę owiniętą wokoło jego pasa. Chata była wykonana ze starego już próchniałego drewna, na podłodze znajdowało się mnóstwo brudu, a przez zabite deskami okno dostawał się ledwie promyk słońca. Hisaki podniosł się, ale od razu zakręciło mu się w głowie i musiał usiąść ponownie. Czuł się okropnie, dudniało mu w uszach, czuł pulsujący ból w lewej skroni, a każdy jego mięśnień aż wył z bólu. Po chwili spróbował znów się podnieć, tym razem mniej gwałtowniej. Udało mu się i zaczął się rozglądać wokoło. Był sam, a pomieszczenie wyglądało na nie używanie od dłuższego czasu. Starał się przypomnieć jak on się tutaj znalazł, ale w jego pamięci natknął się tylko na wielką pustkę. Każde okno w tej chacie było zabite szczelnie deskami, oprócz jednego wychodzącego na tył chaty. Było widoczne, że ktoś wyłamał deski od zewnątrz, aby się tu dostać. Spojrzał wtedy Hisaki na swoje dłone i nie zauważył ani jednego zadrapania, w pobliżu nie było widać też rzadnego kija czy czegokolwiek czym można byłoby wyłamać deski. Postanowił wyjść na zewnątrz aby się czegoś dowiedzieć. Wyszedł przez tylne okno i znalazł się na małym podwórku, zrobił kilka kroków i wyszedł na ulice. Hisaki rozejrzał się dokoła i nie zauważył żywej duszy. Stara chata w której się obudził stała na samym końcu małej uliczki, obok stało tylko kilka domków, które w większości były mocno uszkodzone. Jakieś 50 m od domku rozciągał się skraj lasu. Na dworze było dość chłodno, ale nie przeszkadzało mu to. Po chwili poczuł ochotę zjedzenia czegoś, więc postanowił wybrać się do lasu. Pod jego fikuśnymi laczkami słychać było głos pękających gałęzi. Szedł dalej w głąb lasu, nie wiedząc czego on tak naprawdę szuka, po chwili usłyszał jakiś dźwięk z głebi lasu, gdy tylko się odwrócił, poczuł zimny dotyk na jego gardle. Był to stary wyszczerbiały miecz, a trzymał go chłopiec nie wiele starszy od Hisakiego. Miał on dość krótkie niebieskie włosy, smukła twarz, a ubrany był w czarna podartą szatę. Po chwili z miejsca gdzie słyszał odgłos wyszła dziewczyna, wyglądająca na trochę starszą od chłopaka z niebieskimi włosami. Była on dość niska, miała duże niebieskie oczy i spadające na ramiona czarne włosy.
- Kim jesteś i co tutaj robisz ? - spytała dziewczyna.
-Jestem ... - W tej chwili zdał sobie sprawę, że nie zna swojego imienia. - ... Nie wiem kim jestem.
-Jak to ? Żartujesz sobie ze mnie ? Mów szybko albo wbije Ci tą katane w Twoje gardło. - powiedział niebieskowłosy chłopak.
-Ja ... naprawdę nie wiem. Ja nic nie pamiętam ... Ja nawet nie wiem gdzie jestem ... - Hisaki próbował sobie przypomnieć, ale w tym momencie poczył jeszcze silniejszy ból głowy, od którego mało nie stracił równowagi.
-Jesteś w Rukongai w dokładnie w 80 kręgu Zaraki. Wiesz może przynajmniej skąd przyszedłeś ? - spytała dziewczyna.
-Tak, ze starej chaty na końcu drogi na południe stąd.
-To ciekawe. - odparła dziewczyna.
-Czemu ?
-Wczoraj odbyła się tam ... masakra. Wiem o tym, bo sami zdołaliśmy ledwo uciec. To jest Tetsu, a ja mam na imię Kin.
W tej chwili Tetsu zdjął miecz z gardła Hisakiego i włożył go za pas.
-Kto dokonał tej masakry, na kim i dlaczego ? - spytał zszokowany Hisaki.
-Hmm, wiemy, że przybyli Shinigami, wiemy też, że przybyli do jednego z domków przy ulicy przy skraju lasu, ale nie wiemy dlaczego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli i zamieniło się to w zwykła rzeźnie, wszyscy z okolicy rzucili się na Shinigamich, a Ci nie zamierzali dać się zabić. Wzieliśmy tylko ten miecz i uciekliśmy do lasu.
- Shinigami ? Kim oni są ? - spytał Hisaki.
-Ehhh, Ty na prawdę nic nie pamiętasz, co ? - spytała dziewczyna po czym wyjaśniła kim są owi Shinigami.
-Czy wy mieszkaliście w jednym z domków wzdłóż tamtej ulicy ?
-Tak, mieszkaliśmy razem w małym domku na początku alejki. Znaliśmy wszystkich z okolicy, ale Ciebie nie pamiętamy...Nie ma to teraz znaczenia, chodź, teraz musimy znaleźć coś do jedzenia i jakieś schronienie. - powiedziała Kin i się uśmiechneła do Hisakiego.
Mimo, że Tetsu i Kin wyglądali na starszych o najwyżej 2 lata, ich umiejętności i dojrzałość znacznie przewyższały Hisakiego. Umieli oni to wszystko co potrzeba to przetrwania, potrafili zdobyć jedzenie na różne sposoby, czy to ukraść w taki sposób by nie dać się złapać, potrafili polować czy znaleźć owoce w lesie. Znali też podstawy walki wręcz i walki mieczem, czego poźniej nauczyli i Hisakiego. Postanowili zamieszkać razem w opuszczonej starej chacie na konću ulicy w której obudził się Hisaki, po masakrze rzadko kto tam przychodził, więc stwierdzili, że to będzie idealne miejsce na zamieszkanie. Tak Hisaki spędził 2 lata, na kradnięciu jedzenia, ćwiczeniu i zabawie z dwoma przyjaciółmi. Mimo tego, że często bywało tak, że chodził głody, bardzo dobrze wspomina ten czas. Jednak nic nie trwa wiecznie, a Hisaki przekonał się o tym, gdu pewnego dnia wrócił do starej chaty, a w niej zastał ciała swoich przyjaciół. Leżały one bezwładnie na przesiąkniętej od krwi podłodze, ich oczy z których uszło całe szczęście i energia ślepo wpatrywały się w drzwi wejściowe, tak jakby tuż przed śmiercią mieli nadzieję, że ktoś ich uratuje. Hisaki nie potrafi opisać słowami jak się wtedy czuł. Był wściekły, rozżalony, czuł pustkę, ale najgorszą rzeczą była ogarniająca go bezradność. Wiedział bowiem, że nawet gdyby to był, gdy ktoś zaatakował jego przyjaciół, prawdopodobnie nic by to nie zmieniło, a pewnie i on by zginął.Ta bezradność doprowadzała go do szaleństwa. Po dłuższej chwili postanowił rozejrzeć się po chacie, a następnie iść poszukać innego miejsca by się przespać. Z domku wszystko co miało jaką kolwiek wartość zostało wyniesione. Nie było tego wiele, ale zabrali oni Katan Tetsu, kilka monet, które udało im zebrać i kilka innych rupieci. Niestety Hisaki nie znalazł rzadnego bezpiecznego miejsca, więc postanowił przespać się lesie. Tej nocy miał najdziwniejszy sen jaki kiedykolwiek mu się przyśnił, sen, po którym Hisaki miał cel, który chciał spełnić.
Obudził on się w na środku polany, mgła była tak gęsta, że nie było widać niczego co znajdywało się dalej niż 5 metrów. Był bosy, a na sobie miał nieskazitelnie biały strój ze srebnymi wstawkami na bokach. Hisaki szedł powoli, przed siebie po wysokiej do kostek trawie, aż zobaczył jakiś kontur przed sobą. Wtedy mgła lekko opadła, a on rozajrzał się wokoło i zobaczył, że znajduje się na ogromnej polanie, której końca nie było widać. Przed sobą zobaczył jakiś kształt, gdy zrobił kilka kroków ujrzał tron, wykonany z litego drewna. Na tronie siedziała postać, a bardziej srebny kontur postaci. Nie miała ona ust, czy nosa czy brwi, miała tylko coś przypominające oczy, ale bez powiek czy rzęs. Wpatrywała się w chłopca swoimi wielkimi, czarnymi ślepiami. Nie wiadomo czemu, Hisaki nie czuł się przyniej niekomfortowo, czuł się normalnie, jakby przywykł do towarzystwa owej postaci. Wtedy nagle do głowy Hisakiego przyszło pytanie.
Czego ja pragne ?
Hisaki odpowiedział od razu i bezwahania.
Niechce więcej czuć się bezsilny, niechce więcej cierpieć, niechce byćbezradny !
Jest na to sposób.- znowu myśla sama mu przyszła do głowy.
Wtedy sobie zdał sprawę, że te myśli nie były jego, ale tej przedziwnej postaci, która jakimś sposobem przesłała je mu.
Jaki ?-zapytał Hisaki.
Wtedy poczuł dziwne podekscytowanie.
Zostań Shinigami, Hisaki.
Hisaki ? Czy to moje imie ?
Tak, Hisaki, Hisaki Shimada, to jest Twoje imię.
Wtedy wszystko się rozmyło, a Hisaki obudził się. Nie wiedział on czym był ten dziwny sen, czy czymś prawdziwym, czy też mózg zrobił mu psikusa.
Niemiało to dla niego najmniejszego znaczenia, przyjął imie takie jakie usłyszał we śnie, a jego celem zostało, stanie się Shinigamim.
Nic nie wiedział o Shinigamich oprócz tego co mu powiedzieli Tetsu i Kin, a było to nie wiele. Postanowił się więcej o nich dowiedzieć, więc gdy tylko nadażał się sposobność pytał wszystkich co wiedzą o Shinigamich i jak można zostać jednym z nich. W końcu się dowiedział o nich więcej jak i o Akademii Shinigami, do której pobór
jest organizowany co jakiś okres czasu. Hisaki wiedział, że jest jeszcze za młody, a przedewszystkim za słaby fizycznie by zostać przyjętym, więc cały swój wolny czas poświęcił na trening siły jak i wytrzymałościowy. Gdy tylko uznał, że jest gotów, opuścił 80 krąg Rukongai i ruszył do Akademii Shinigami, by zostać Shinigamim.

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5
Szybkość: 7
Zręczność: 5
Wytrzymałość: 6
Inteligencja: 9
Psychika: 5
Reiatsu: 8
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig: 50
Prędkość (śr.): 7
Prędkość (max.): 24
PŻ (Punkty Życia): 60
PR (Punkty Reiatsu):40

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
Poznane Bakudou:

Umiejętności:
Wady:
Alergik (kwitnąca trawa )
Obsesja(perfekcja)
[i]

Ostatnio zmieniony przez Wreckers dnia Sob 23 Mar 2013 - 19:58, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Wto 19 Mar 2013 - 21:56

Charakter moze byc. Co do historii, to jest pewien problem. Jest taka umiejetnosc 'z rodziny', ktora pozwala byc zaliczonym do jakiejs szanowanej rodziny. Na liscie jest miedzy innymi nazwisko Shiba. Co oznacza, iz klan ten ma sie dosc dobrze i nikt ich nie wygnal. W zwiazku z czym druga czesc historii jest niespojna z realiami forumowymi.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Sro 20 Mar 2013 - 14:34

Kolejna słaba karta postaci >.>

1. Płeć – M ? Da fug
2. Wygląd – sory ale poza mordką to nic o postaci nie wiem, miło by było gdyby na przykład wysilić się ponad miarę i dodać opis na przykład hmmmm… wyglądu ? Może nawet zaszaleć i napisać coś o budowie ciała ! WOW
3. Cóż nie wróże wielkich podbojów w świecie PBF (w grach gdzie nie wali się axem za pomocą myszki tylko pisze i czyta), jeśli ma się problemy z czytaniem, lub ewentualnie zrozumieniem. W tworzniu karty postaci pisze ładnie, zgrabnie i ślicznie że opisując wygląd nie należy wymieniać cech, acz opisywać je.
Poza tym:
-Wow Lider samotnik
- zasady ? a na przykład jakie ? spuszczać wodę po siusiu ? Bo nie bardzo wiem
4. Ekwipunek – z tego co wiem Shinigami jakiś dostają, ale skoro postać woli być goła i wesoła… No w sumie niewiele szkodzi, bo w rukoganie opartym de facto na feudalnej Japonii nagość nie była zła, chyba że pokazywanie nadgarstków, stóp i karku – popraw mnie Tsuna jeśli źle pamiętam.
5. Historia – grzecznie powiem że jest kiepskie, chociaż z ogromną chęcią powiedziałabym że śmiechu warte. Trzeba popracować nad wszystkim łącznie z długością i stylem pisania.

6. Staty – byłabym wdzięczna jak byś napisał składowe, łatwej będzie mi sprawdzić ewentualne błędy.
Dodatkowo przydało by się do czasu matury popracować nad matematyką, puki co jest obowiązkowa i możesz mieć problem. I to całkiem spory, wszak wymagamy tylko dodawania i mnożenia (które są chyba w programie dla 1 klasy podstawówki, może nawet przedszkole), a nie całek itp.
STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5
Szybkość: 7
Zręczność: 5
Wytrzymałość: 6
Inteligencja: 9
Psychika: 5
Reiatsu: 8
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig: 50
Prędkość (śr.): 7
Prędkość (max.): 24
PŻ (Punkty Życia): 70
PR (Punkty Reiatsu):80

Zaznaczę kolorami błędy żebyś widział

Chętnie pomogę i takie tam, jeśli będziesz potrzebował informacji, przykładów dobrych kart postaci itp możesz napisać na PW, chwilowo na gg/skype/tlenie jestem nie uchwytna.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wreckers

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Sro 20 Mar 2013 - 15:41

Hmmm, widzę, że ktoś tu udaje elokwentnego. A więc tak :
1. Co to M może znaczyć ? Hmm, jeżeli chodzi o płęć raczej mamy dwa wybory, Mężczyzna i Kobieta. Wątpie żebyś się nie domyśliła, co znaczy że poprostu jesteś upierdliwa i lubisz się do czegoś/kogoś doczepiać.
2. A więc tak wygląd, masz wstawione zdjęcie twarzy, podany dokładnie wiek, wzrost i wagę. Jeżeli nic nie napisałem odnoście ciała, to znaczy, że nie ma raczej rzadnych znaków szczególnych. Jeżeli trzeba napisać dokładnie wymiary rąk, nóg, ilość palców czy też długość paznokci to przepraszam za chwilecze to poprawie.
3. Wielka szkoda, no ale cóż, może pójdę i powale axem albo różdżką.
- Zacznijmy od tego kim jest samotnik.
-Jeżelnie nie wiesz co znaczy kierować się własnymi zasadami, to cóż ja raczej tłumaczył Ci tego nie będę.
4. Dobrze następnym razem, napiszę że posiadam przepaskę na jajca, kawałek materiału i laczki.
5. Tu się akurat zgodzę, ale tak to jest jak chce sie zacząc gre jak najszybciej.
6.A teraz danie główne. Droga koleżanko ale do moich zdolności matematycznych to Ci jeszcze daleko, wiem że próbowałaś być sarkastyczna ale niestety nie wyszło. A i błędy wynikły z tego, że zmieniłem statystyki, ale "ogólne" potem już nie. I jeszcze miłobyłoby gdybyś jeszcze wiedziała czym są całki, gdy o nich mówisz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Sro 20 Mar 2013 - 16:52

Lol : D Wesoło, w takim razie popraw jak mówiłeś każdy punkt, łącznie z długością paluszków itp, będę zadowolona : ) Powodzenia czekam na poprawę. W racie pytań zapraszam na PW, a to co mówiłam niezależnie od jakże błyskotliwego komentarza wymaga poprawy ; )

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Czw 21 Mar 2013 - 10:12

Wydaje mi sie, ze ja to akurat jestem tutaj najbardziej liberalny odnosnie wygladu, ale nawet dla mnie biednie to wypada. RPG to gra wyobrazni. I te opisy sa po to, zeby kazdy wyobrazal sobie mniej wiecej to samo. Wzrost i waga to dosc enigmatyczne okreslenie. Bo np. dwie panny moga miec 160 wrostu i 50 kilo wagi, przy czym jedna 10kg w biuscie i waskie biodra, a druga 1kg i reszte gdzie indziej. Mozesz przy tych samych parametrach miec dlugie rece, krotkie nogi, krzywe zeby i tak dalej. Okreslenie, ze przecietny nie przejdzie. Dla kazdego przecietnosc moze oznaczac co innego. Ty sobie wyobrazisz, ze dobrze zbudowany byl mlody Arnold, gdy zdobywal Mister Universum, a kto inny powie, ze sw. Mikolaj.

Charakter dla mnie moze byc.

Historia wyglada lepiej, niz pierwsza wersja. Tyle, ze gdzie reszta? Nie chodzi mi nawet o objetosc tekstu. Po prostu brzmi to, jak wstep i pytanie 'a co dalej' cisnie sie samo. Obudziles sie, trafiles szczesliwie (biorac pod uwage, ze to ostatni okreg) na ludkow, ktorzy przygarneli... i co pozniej? Przeskok o siedem lat pod brama akademii?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosake

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Pon 25 Mar 2013 - 21:24

1) Wygląd. Napisałeś, że postać jest dobrze zbudowana, a Twoje statystyki fizyczne zakładając, że 7 ma przeciętny człowiek są niskie. Osoby dobrze zbudowane są silne, bo przecież przez to rozumie się "umięśniony". Pomijając już obrazek, do której się nie będę czepiał, ale wygląda na twarz gościa w wieku jakieś 30 lat jak na moje oko.

2) Charakter. Początkowo zacząłeś od wymieniania cech co nie jest fajne, ale to tylko 2 więc chyba przejdzie. Później napisałeś, że postać jest osobą, którą ciężko zrozumieć kompletnie bez wyjaśnienia. Jakieś udziwnienia w charakterze, skrzywienia, a może dziwne pasje?

3) Ekwipunek. Shinigami zaczyna ze strojem adepta, bokkenem i przyborami do pisania, a nie laczkami.

4) Historia. Ogólnie sporo powtórzeń takie tam niedociągnięcia, które jednak nie są dyskwalifikujące dla karty. W zasadzie historia jest całkiem ujdzie nie pasuje mi tylko jedna rzecz.
- "swój wolny czas poświęcił na trening siły jak i wytrzymałościowy". Cóż patrząc na siłę i wytrzymałość, które kolokwialnie mówiąc dupy nie urywają to nie za bardzo ma to sens. Lepiej by było napisać, że po prostu poświęcił się treningowi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Pon 25 Mar 2013 - 21:29

Bardzo dobrze, że wspomniałeś o długości paznokci. Rzadko kto to robi, więc już na starcie masz plusa ;p

A na poważnie...
Wygląd i charakter ujdą. Zawsze można by trochę te dwa elementy rozpisać, ale w obecnej postaci są też do zaakceptowania.

Ekwipunek niestety jest błędny. Shinigami na początek otrzymuje mundur akademii, przybory do pisania i bokken. Proszę to poprawić.

Natomiast historia. Hmm... nie jest zła. Są tam niedopowiedzenia, które mogą stać się w przygodzie polem do popisu dla MG. Faktycznie, ten przeskok o siedem lat jest trochę niefajny.
To kupa czasu, na pewno w życiu postaci wydarzyło się coś ciekawego, o czym warto by wspomnieć.

Ogółem KP jest strawna. Popraw ekwipunek i masz ode mnie akcepta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   Pon 25 Mar 2013 - 22:32

Ode mnie wciąż Neg i pozostanie bo karta jest niechlujna i na odpierdziel. No i to nazwisko... No ale mniejsza, nie muszę wspomina bo niedociągnięć dalej sporo.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Hisaki Shimada   

Powrót do góry Go down

Hisaki Shimada
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1