IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Nowelizacja profesji Bounto

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosake

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 21 Mar 2013 - 17:09

Ja część z Was wie ostatnio sporo zajmowałem się właśnie ową rasą z uwagi na pomysł na postać z owej profesji. Znalazłem pare rzeczy, które nie za bardzo mi się podobają i chciałbym je zmienić.

1) Napisane jest, że zjedzenie 1 duszy żywego człowieka postarza go znacznie, a dwóch powoduje śmierć. W anime natomiast były informacje o wielu pożartych ludziach przez starego, a nie martwego bounto o imieniu Sawatari. W Bleachu również mowa była o booście, który daje zjadanie żywych, a u nas czegoś takiego nie ma. Jedno jest pewne tak jak w anime być nie może, bo Bounto byliby zbyt mocni. W końcu nawet na samym początku gry gracz znalazłby sporo ludzi bez krzty mocy, których mógłby spokojnie pożreć mnożąc swoją moc. Fakt troszku, by się postarzał, ale nadal byłoby to przekokszenie tej rasy. Cóż ja proponuje? Otóż ja bym mocno odszedł od anime i zamiast kierować się tym czy coś jest żywe czy nie to tym czy coś jest mocne czy nie. Mam przez to na myśli, że wchłonięcie przez danego Bounto każdego tworu czy to Shinigami, Hollow czy człowiek o liczbie punktów statystyk nie niższej niż jego powoduje postarzenie się osobnika o daną ilość lat i nadanie danego boosta do statów. Co sądzicie o tym pomyśle?

2) Jest parę umiejętności z profesji Bounto, które mi się nie podobają, a raczej wymagania do nich. Zaprezentuje to na przykładzie umiejętności: szybki zabójca. Dotyczy ona lalki, która jest szybsza od innych. Między innymi wymagana jest do nich szybkość 12 jej właściciela. Wydaje mi się to dziwne, bo przecież lalka kogoś szybkiego nie koniecznie musi być sprinterem. W końcu między właścicielami, a lalkami istnieją bardzo często spore różnice. Lalka z tego co zrozumiałem z anime nie jest odbiciem duszy właściciela, a raczej tworem danego gracza. Uważam, że takie umiejętności wgle powinny zniknąć. Czemu? Ponieważ lalka i tak posiada tę ilość statystyk jaką posiada jej użytkownik, czyli jeśli ktoś dopakuje ją w szybkość to znaczy, że w czym innym będzie kiepska. Sprawia to, że nie będzie żadnego przekokszenia jej, a MG można uważam spokojnie zostawić swobodę w rozdzielaniu tej określonej ilości statystyk.

3) Mam pare pomysłów na umiejętności dla Bounto, którymi chce się z Wami podzielić.

a) Połączenie z lalką - tak wiem jest to opisane w opisie profesji, ale uważam iż tak samo jak ban kai czy shi kai powinno być w liście umiejętności. Otóż tak jak zostało określone statystyki lalki oraz jej właściciela sumują się. Owy gracz zyskuje umiejętności jakie posiadała jego lalka, które jednak musi opanować.
Premia: Statystki gracza i lalki są zsumowane
Wymagania: można zyskać tylko w trakcie gry

b) Forma ostateczna - jest to ostateczny wygląd lalki. Zazwyczaj jest to broń wytworzona z samego rdzenia naszej marionetki. Posiada najbardziej spotęgowane moce, które posiadaliśmy. Niestety, jednak jest bardzo trudna do osiągnięcia z uwagi, że cała moc naszej lalki jest maksymalnie skupiona w jednej broni.
Premia: gracz potrafi korzystać z formy ostatecznej swojej lalki
Wymagania: można zyskać tylko w trakcie gry
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 21 Mar 2013 - 20:19

1. Słuchaj Czarek, jak na moje to kiepski pomysł żeby dawać busta za zjadanie żywych. Jest do mnie do przyjęcia mocne postarzanie za raz (tracisz młodość na rzecz siły - wybór gracza). Dwa śmierć - chwilowo bust i wypalenie. Jeśli zaczniesz to zmieniać to okaże się że Bantowu i quunicy będą najsilniejszymi rasami. A reszta ? potem tez będzie wymagać zmian żeby dociągnąć - błędne koło. Z drugiej strony można dawać busta tymczaswoego, ale to już mają hollow, po co nam deugie hollow w ludzkiej skórze... Skoro i tak to można mieć. Zdecydowanie nie jestem za bustem a napewno nie trwałym.

2. Tak powinny zniknąć, lalka powinna być określana przez MG na postawie statów gracza, tak samo głupotą było by dodać do shinigami zdolność "płonące ostrze na shikai", a to z grubsza prawie to samo. Sądzę że dobrym rozwiązaniem by było - im silniejsza lalka (przez czas jej używania tym większy brany do niej % statów - z czasem siła rośnie. Rzowiązało by to też przynajmniej na jednym tle słabość Shinigami względem hollow i bantou, w końcu shini zaczyna bez zdolności a wiekszość ras już je ma).

3. Bardzo chętnie je zobacze, moze sama cos napisze ale nie jestem fanem tej rasy... Zdecydowanie nie

a) szczerze ? dla mnie za silne i to dużo... Tym bardziej że nie ma żadnych ograniczenie czasowych ani używania np w postaci Rei.
b) pomysł z gruntu dobry i jestem za... chociaż to silne odwołanie do shinigami a nie wiem czy chcemy wszystkie rasy sprawdzać do tego samego.

[Only admins are allowed to see this image]
kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 21 Mar 2013 - 20:40

1) Tak jak jest teraz to to nie ma sensu, bo zjadanie ludziów ich postarza i nie dostają boosta. Do tego ich mega postarza. No to jak już przegłosujemy, że bez boosta to chociaż usuńmy starzenie się, bo to jest kopanie leżącego.

2. Nie wiem czy do końca zrozumiałem o co Ci chodzi. Chcesz aby świeżo po utworzeniu lalki miała ona np. 20% statów gracza? Jak tak to jestem ostatecznie, kategorycznie na nie i będę walczył do upadłego, żeby tak nie było. Czemu? Otóż nie bez powodu lalka nazywa się lalką. Ma ona walczyć zamiast samego batona do czasu złączenia ich. Dla tego pewnym jest, że lalka z reguły będzie posiadać umiejętności bojowe wyższe od swojego użytkownika. Stąd sprawienie, że będzie ona słabsza od samego Bounto będzie bez sensu, bo skoro jest od niej silniejszy to po kiego ma ją przywoływać?

3. a) Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale tutaj tylko spisuje to co już jest na forum. Napisane to jest w profesji. W zasadzie ciężko, żeby to było słabe, bo był to główny power głównego bossa Bountów. Można tego rzadkość do ban kai, którego ograniczenie czasowe miała tylko jedna osoba w Bleachu. Także wydaje mi się, że nie jest to przesadzone. W końcu to zwiększa siłę użytkownika 2 razy, a nie 10 jak ban kai. Także nie widzę problemu.

b) Bleach ogólnie sprowadza się do tego samego, a ja i tutaj nie byłem nic a nic twórczy. Zerżnąłem to po prostu z walki Kogi i Kariyi także wydaje mi się, że nie umieszczenie tego tylko dlatego, że przypomina moce shinigami byłoby niefajne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 21 Mar 2013 - 21:40

1. Nie. Osobiscie uwazam, ze rozgraniczenie na martwych (tych z lancuchem) i zywych jest ciekawe. I kara za zabijanie zywych byc powinna.

2. Nie widze problemu w kasowaniu umiejetnosci batonow. Mozesz wywalic i wszystkie.

3a. Bankai daje power razy 10? Mozesz mi to palcem pokazac, gdzie tak stoi?

3b. Cos bylo? No i co? Wrzucanie wszystkiego na pale, bo bylo w bliczu jest bez sensu, bo bedzie tu tak samo nielogiczne i niespojne bagno, jak w mandze/anime. Jak cos dodawac, to z glowa. I co to niby mialoby robic?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 21 Mar 2013 - 23:39

Odwołam się do tematu "Istota rzeczy", którego nie mogą widzieć zwykli użytkownicy.

Tak czy siak wedle proponowanego konceptu dusza posiada rdzeń i dwie okalające ją warstwy - reiryoku oraz ciało fizyczne. Powiedzmy, że bounto żywią się wyłącznie reiryoku, co jest zgodne z prawdą. No okay. Do istot posiadających warstwę cielesną należą: ludzie, quincy, bounto oraz shinigami w gigai. Przypuśćmy teraz, iż bounto potrafią zachować swoje ciało w stanie nienaruszonym pod warunkiem, gdy będzie spożywać tylko czystą esencję duszy, tzn. reiryoku. Próba wyssania duszy z istoty posiadającej ciało może mieć te nieprzyjemne konsekwencje w wyssaniu również "esencji ciała", która psuje niezachwianą równowagę ciała bounto i w rezultacie, po zmieszaniu, warstwa zewnętrzna bounto przestaje być taka piękna. Można to nazwać trucizną, z którą organizm będzie w stanie sobie poradzić jednorazowo, lecz nadmiar spowoduje trwałe i nieodwracalne zmiany w ciałach naszych wampirków. Taka tam szkodliwa używka. Dlatego pożeranie reiryoku istot żywych będzie czymś w rodzaju bountowego tabu. Taka dusza nie będzie dostarczać większej ilości statystyk dlatego posilanie się na duszach żywych będzie ostatecznością w przypadku bliskiej śmierci głodowej/koniecznej potrzeby rewitalizacji sił.
Ewentualnie mogę zaproponować modyfikację umiejętności "Sprawny pożeracz", aby bounto ją posiadający potrafił bezpiecznie żywić się ludźmi - jednakże z warunkiem otrzymania połowy lub 3/4 potencjalnej premii.

Co do umiejętności lalek, to rzeczywiście móżna odpuścić sobie "szybkiego zabójcę", gdyż można zastosować tutaj podobną zasadę co do shikai - zdolność lalki oraz jej typ zadecyduje o statystykach. Pozostałe umiejętności definiujące typ lalki mogą zostać, ponieważ lalki są bardziej autonomiczne w przeciwieństwie do zanów, a cechy charakteru ich właściciela są bardziej wyodrębnione. Ewentualnie "miłość lalki" można zastąpić jako "bezgraniczne posłuszeństwo", albo samo "posłuszeństwo" - bounto wywiera taki wpływ na swoją lalkę, że ta nigdy nie postanowi mu się sprzeciwić. Respekt, strach, cokolwiek. Aż zacytuję Warhammerowego komisarza: "Fear ensures loyalty".

"Połączenie z lalką" jest odpowiednikiem "Bankai" shinigami, które jest wpisane w umiejętnościach tejże profesji, a "połączenie z lalką" jest zapisane w opisie profesji bounto. Nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań.
"Forma ostateczna" - masz na myśli tutaj Dalk Kogi, która zamieniła się w obusieczny topór bojowy? Czy chodzi o to wzmocnienie bounto, gdy wypili esencję zebraną przez bitto kiedy ich lalki ewoulowały? Nawet jeśli, to odpuściłbym to sobie. W przeciwieństwie do shikai poziom lalki wzrasta wraz z właścicielem, a więc potencjał jest nieograniczony.

PS: Bounto z shinigami mają wiele wspólnego jako, iż są to "nieudanym eksperymentem" próby ulepszenia tych drugich.

Od siebie mogę zaproponować umiejętność, która pozwoli bounto łatwiej polować na dusze lub służyć samoobronie:
Cytat :

Krzyk Duszy (Seeleschrei)
Opis: Zdolność posiadana przez nielicznych, a na dodatek potężnych bounto, która objawia się we władczej postawie nieśmiertelnych. Posiadający tę umiejętność będący w pełni sił jest w stanie wytworzyć falę reiatsu, która wypycha słabe dusze ze swojej materialnej powłoki. Dusze o wysokim współczynniku reiryoku są w stanie wytrzymać ten atak, lecz mimo to będą czuły osłabienie.
Premie: Bounto posiadający przynajmniej dziewięćdziesiąt procent swojej wartości Punktów Reiatsu jest w stanie wykonać atak zadający obrażenia duchowej cząstce wybranego celu/wybranych celów. Zdolność wykorzystuje sporą część energii duchowej jej użytkownika (-20% czynnego PR).
Wymagania: do ustalenia (raczej wysokie).
Zdolność przewiduję dla uzyskania przez średnio, a już na pewno wysokopoziomowych bounto, którzy mogą pokazać jako to fajni nie są. Co różni właśnie tę zdolność od aury reiatsu, to możliwość "wypchnięcia" duszy z jej lokum, np. ciała ludzkiego, gigai shinigami, itp.
Powrót do góry Go down
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 22 Mar 2013 - 10:35

Tsuna:

a) W Bleachu była mowa, że ban kai mnoży razy 10 moc zanpaktou. Nawet jeśli tak na forum nie jest to nie uważam, aby to była moc przekokszona. Czemu? Otóż jest to typowo moc końcowa dla największych koksów. Żeby udowodnić, że nie trzeba innych ras po nadaniu tej umiejętności podwyższyć to porównam ją do Hollow. Otóż gdy Pustaczek przechodzi w arrancar dostaje x2 wszystkie atrybuty nie tracąc nic. Dodatkowo utrzymuje ressurection co jest niezłym dokoksem oraz zanpaktou. Natomiast bounto fakt jego suma statystyk mnoży się razy 2, ale nie zapominajmy, że w zasadzie te statystyki miała już podległa mu lalka, czyli w gruncie rzeczy nie zyskuje wiele. Różnica jest tylko taka, że moc lalki jest przekazywana mu pod jego niepodzielną władzę. Przy tym traci swojego towarzysza i przewagę liczebną w pojedynkach. Na moje w żadnym stopniu nie jest to przesadzone.

b) Też nie uważam, że wrzucanie na siłę wszystkiego z Bleacha jest fajne, dlatego jestem przeciwko nie dawaniu Quincym płytek zabierającym ban kai. Nie mniej w tym przypadku nie uważam, żeby byłoby to jakieś przegięcie. Co takie coś potrafi? Ogólnie jest to czasowe skupienie lalki w jednej broni, jej rdzenia, czyli wyciągnięcie z niej tego co najlepsze. W zasadzie plusy są takie, że w takim stanie lalka posiada szczyt wszelkich swoich umiejętności, a do tego ląduje pod władanie użytkownika. Ot taka pełnia moc lalki zależna od jej podstawowych zdolności.

Deviol:

- Uważam, że wrzucenie połączenia z lalką w umiejętności jest dobre, bo pozwala skupić wszystko w jednym punkcie i jasne określenie wymagań do opanowania owej sztuki.

- Chodzi mi o topór obusieczny Kougi i piorunujący miecz Kariyi.

Do wszystkich:

Co do tego pożerania dusz żywych i martwych to ja osobiście jestem otwarty na propozycje. Okej moja została odrzucona. To odpowiedzmy najpierw sobie na podstawowe pytanie. Czy chcemy aby te żywe dusze dawały jak w anime dodatkowe boosty do statów w zamian za podwyższenie wieku?

Zaś jeśli chodzi o

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 22 Mar 2013 - 20:12

W bliczu byla mowa o roznych rzeczach. Zaden to argument, jesli na forum jest inaczej. Co dostaje holek jako arrancar to dostaje (wczesniej przy zamianie w juhasa, czy wasci lorda tez mu moze nieco wpasc), a i tak byla tu dyskusja niegdys, ze holki to sa strasznie pokrzywdzone i trzeba im cos dorzucic, zeby nie mialy tak pod gorke. Baton sumujac statystyki z lala nie zyskuje wiele? Herezje prawisz. Prosty przyklad - baton ma statystyki po 50, lala po 50. Przeciwnik ma po 100. Przed polaczeniem nie ma zadnej przewagi. Nawet liczebnej. Chocby mial trzy takie lale, albo i wiecej wrog rozgromi bez wiekszego wysilku. Po fuzji jestes na rowni. To niewiele?

Faktycznie zaczyna to troche przypominac unifikacje. Shini z zalastwem, arrancar z zelastwem, lala przerobiona na zelastwo i tylko quincy nadal z szydlem, chociaz na upartego maja Seele Schneider. I dobrze, ze jestes przeciw dziwacznym gadzetom ostatnio zaprezentowanym. Ta cala kradziez niby miala oslabic kapitanow, ale i tak przeciwnicy wyszli przerosnieci. Pomiatali mesjaszem Ichigo jak chcieli, mimo ze jego cud bankai nie ukradli. Glupoty znajda sie i po stronie shini. Np. machniecie oburacz Zarakiego, ktore dawalo mu nagle uber kopa.

Bonusow bym nie dawal. I przerobilbym to zjadanie duchow jakos... bo o ile proponowana przeze mnie wizja swiata jest w porzadku dla quincy, to z batonami troche gorzej. Psucie systemu w samoobronie mozna uznac za wzglednie usprawiedliwione. Psucie go dla niesmiertelnosci juz gorzej. Jesli zas dodamy do tego, ze baton zjada innych dla mocy, to stawia ich to nawet nie na rowni z holkami, a nizej. Holek napada, bo musi, baton, bo chce. Przy takiej konstrukcji jest to dla mnie rownoznacznie z rozkazami obcinania czerepow takim przy kazdej mozliwej okazji. Wolalbym zatem miec wymowke, by zostawic w spokoju i jak juz pisalem - `nie mamy ludzi, zeby isc na wojne` mnie nie satysfakcjonuje.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 22 Mar 2013 - 22:06

1) Owszem jest fuzja przy jednym, ale te statystyki były w Twoim posiadaniu fakt w innej, mniej wydajnej formie, ale były. W porównaniu do dokoksu w przeskoku z hołka na arrancara nie widzę, żadnego przekokszenia, o którym wspomina Kamys przez te umiejętność.

2) Uważam, że czepiasz się tutaj dla zasady. W mocy nic nie ma, ale nie podoba Ci się dlatego, że nawalanie się na mieczyki Ci się znudziło.

3) Okej, ale skoro nie ma boostów to stawiam kolejne pytanie. Na jaką cholere dany Baton miałby taką żywą duszę zjeść skoro nie dosyć, że nie daje mu ona nic to jeszcze znacznie przybliża go do śmierci? Przynajmniej nielogiczne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Sob 23 Mar 2013 - 5:36

Jak chcesz sie tluc z milosnikami holkow o ich bonusy prosze bardzo. Przynajmniej tym razem nie bedzie na mnie, ze ich nie lubie. A widzisz, to jednak mamy, ze to nie batony sa pokrzywdzone, a wszyscy inni. Wychodzi, ze dostaja 2x tyle statystyk i dopiero na poziomie bankai sie wyrownuje.

To jak nic w mocy nie ma, to po co ona? Ciagle nie napisales, co to mialoby dokladnie robic Twoim zdaniem, poza tym, ze baton bierze lale do lapy i tlucze nia. W dodatku do przerobienia na majcher nadaja sie fizyczne lale. Jak mialoby to dzialac na Ritz? Zauwaz, ze autor dawal swoim bossom jakies bajery po to, zeby wygladali cool i w nagle dorosli do przeciwnika, ktory ich oklepuje (jak to cud ciecie oburacz Zarakiego). Przekladalonosc tego na mechanike czesto jest kiepska.

Wlasnie to napisalem, ze przydaloby zastanowic sie nad calym sensem istnienia batonow, bo w wersji oryginalnej to zwykle pasozyty, ktore nalezy tepic.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Sob 23 Mar 2013 - 10:21

Ja tylko zaznaczam, że żadnego przekokszenia nie ma w tej pozycji. A ta technika połączenia się z lalką następuje mniej więcej wtedy kiedy Shinigami dostaje ban kai, więc w zasadzie od razu by się wyrównało.

Poza tym, że Baton nią tłucze to w owej broni skupione są wszelkie umiejętności danej lali, a jako że są najbardziej skupione to są one mocniejsze niż w przypadku zwykłego użytkowania. Co to Rizu to tu odsyłam do wyobraźni. Mógłby być np. zwielokratniający się nóż, który przy każdy trafieniu przejmował kontrolę nad trafionym albo coś w ten deseń. Wystarczy troche pokombinować i każdemu się coś takiego wymyśli.

No, ale nad sensem istnienia Batonów zastanawiamy się w innym temacie w tym omawiamy sprawę pożerania dusz żywych. Dla mnie osobiście skoro za pożarcie ludzika mają spore kary to powinno być też coś wynagradzającego te dodatkowe lata. Bo bez tego po co miałby bounto zżerać coś co go zabija, a nie dodaje mu nic? Bez sens.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Sob 23 Mar 2013 - 11:01

CZaras napisał:
Bo bez tego po co miałby bounto zżerać coś co go zabija, a nie dodaje mu nic? Bez sens.
Ktos mu kaze? Cyjanek zabija ludzi, a nie dodaje im nic. I arszenik, i trutka na szczury. Bez sensu. I co? Ludzie nie jedza cyjanku, arszeniku, trutki na szczury, a ci, ktorzy jedza marnie koncza. Poza tym nie takie znowu nic. Moze sie wyleczyc. Niektorzy bedac na skraju smierci wybiora zlamanie tabu, w zamian za pare zmarszczek.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Sro 27 Mar 2013 - 19:38

Swoje zaproponowałem parę postów wyżej, lecz mogę to na króko odświeżyć:
1.)Bounto starzeje się, jak normalny człowiek do czasu, gdy nie zostanie zmuszony zjeść pierwszą duszę. Od tej chwili instynkt będzie mu podpowiadał kiedy zjeść następną duszę, aby zapewnić swojemu ciału stałe miejsce w czasie.

2.)Bounto jest zmuszony zjeść duszę w chwili kiedy jego poziom reiryoku gwałtownie spadnie, tudzież braki będą dotkliwe do jego dalszej egzystencji, np. na skutek przywołania lalki, albo spalenia reiryoku na skutek "wysiłku duchownego" (spotkanie z wysokim reiatsu, oberwanie techniką raniącą ducha, świadome usprawnienie ciała, itp.).

3.)Zjedzenie "czystej duszy" daje krótkotrwałą premię do statystyk, gdyż bounto jest zrewitalizowany. Po okresie paru godzin/jednego dnia bonus przemija. Zjedzenie duszy shinigami daje większy bonus, który będzie trwał dłużej - tyczy się to również wszystkich istot z wysokim poziomem reiryoku. Wyjątkiem będzie reiryoku hollowów oraz bounto, które są "cierpkie w smaku" i w związku z tym nie będą przydzielać żadnych bonusów.

4.)Zjedzenie "żywej duszy" zaspokaja głód, wrażenia smakowe są zależne od bounto oraz nie przydziela żadnych bonusów. Jednakże spożywanie "żywych dusz" jest ostatecznością, ponieważ pożerając ową duszę pożera się również jej "śmiertelność". Częste jedzenie "żywych dusz" wywołuje efekt uboczny w postaci skażenia ciała bounto cząstką "śmiertelności" - bounto starzeje się, a jego statystyki fizyczne ulegają procentowemu obniżeniu. Moment, w którym wampir się zestarzeje jest nieprzewidywalny, lecz można go odwrócić - za pierwszym razem. Będzie się to wiązać z długim okresem głodówki, przez której czas ciało i dusza bounto będzie się pozbywać trucizny. Gdy wampir dopełni postu, odzyskuje swoje statystyki, lecz jego wygląd jest nieco starszy. Jeszcze jedna wpadka, a bounto zostanie starcem już do końca swego życia. Dalsze nadużywanie "żywych dusz" zakończy się śmiercią.
Innymi słowy, pożeranie żywych dusz podzieliłem na trzy etapy/kary: odwracalna starość, permanentna starość, śmierć.

5.)Żyją też bounto, którzy są swego rodzaju pustelnikami swojej rasy. Żywią się wyłącznie energią pobieraną z otoczenia zgodnie ze swoją filozofią życia. Jednak zdażają się pacyfiści wśród rasy drapieżników.
Cytat :

Pochłaniacz Reitasu
Opis: Wyspecjalizowałeś się w pochłanianiu reiatsu z otoczenia, ponieważ twój poziom reiatsu nie jest zbyt wysoki.
Premie: Wchłaniasz reitasu 2x razy lepiej niż inni (tylko z otoczenia).
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 10, wrodzone.
Można zmodyfikować tę umiejętność, aby dostosować się do tego punktu. Jednakże będzie miało to swój warunek: pożarcie jakiejkolwiek duszy wywołuje pozytywne lub negatywne skutki z pięćdziesięcioprocentową szansą. Organizm takich bounto po prostu nie wie co zrobić z tym nagłym zastrzykiem energii - może wzmocnić, albo uciec wszelkimi możliwymi otworami osłabiająć pustelnika.

6.)Bounto są nieliczną rasą, która parę wieków temu była na skraju wymarcia. Współcześnie żyjący bounto są: albo nieświadomi swojej mocy, albo są samotnymi drapieżcami, których pojedyncze incydenty można wytłumaczyć jako atak hollowa, albo... Okazało się, że istniało więcej ugrupowań bounto o podobnej strukturze do tej prowadzonej przez Jina Kariyę. Z tym wyjątkiem, iż działają w ukryciu, rządzą się sami sobie oraz nie myślą nic a nic o odpłaceniu się shinigami za uczynione krzywdy. Takie organizacje stanowią elitę społeczeństwa bounto oraz pilnują porządku w jego szeregach - czy ktoś za bardzo nie rzuca się w oczy. Przykładem takiej organizacji będzie "Abgrundhof", które opiekuje się młodymi bounciakami oraz upomina/usuwa tych, którzy za bardzo zwracają na siebie uwagę - czy to ich, czy shinigami, czy też organizacji innych profesji.
Innymi słowy każdy bounto pilnuje każdego. Oprócz tego dopiszę, że jedzenie "żywych dusz" jest traktowane z pewną odrazą przez większość bounto, a osobniki notorycznie żywiące się takimi duszami nazywa się "Ćpunami", tudzież innym mało pochlebnym określeniem.

7.) Bounto z cechą "Świetny pożeracz" ma możliwość wyboru czy może pożreć całą duszę dla pełnego podwójnego bonusu, czy też wyssać tylko część reiryoku i pozostawić swoją ofiarę przy życiu - wtedy jednak otrzyma pojedynczy bonus, albo 1/2 tego co się normalnie otrzymuje. Daje to synergię do umiejętności ogólnej "Sojusznik", gdzie współtowarzysz w razie czego może posłużyć jako "zapasy".
Cytat :

Świetny Pożeracz
Opis: Pożeranie dusz to sztuka, którą tylko nieliczni opanowali na tyle znakomicie, by wchłonąć każdą drobinę energii duchowej ofiary. Ty to potrafisz...
Premie: Otrzymujesz 2-krotnie większą premię za wyssanie duszy.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 6, Psychika: 12, wrodzone.
Można dać drugie wymagania do tej umiejętności, które otworzą opcję pożerania "żywych dusz" bez ryzyka lub ze zmniejszonym ryzykiem postarzenia się. Rzecz jasna bonus będzie wynosił 1/2 normalnej wartości, lecz z bounto nic się nie stanie.
PS: Nadal będą wytykać na niego palcem.

8.)Co do połączenia lalki, to jestem za. Jednakże warunkiem będzie żywienie się lalki energią duchową swojego posiadacza, w związku z czym technika będzie czasowo zżerać reiryoku, a po jej długim użytkowaniu bounto będzie musiał się nieźle najeść. Prekursorem tej umiejętności jest "Sztuczka (Fähigkeit)".
PS: Jeżeli postać nie posiada umiejętności "Miłość lalki", albo lalka ma nieciekawy charakter, to istnieje szansa, iż lalka przejmie kontrolę. Duży bonus, duża odpowiedzialność. To jest ten motyw bounto, gdy lalka może powiedzieć "nie", a zan shinigami nie będzie miał nic do gadania.

9.)Forma ostateczna odpada. Można powiedzieć, iż "połączenie z lalką" jest czymś w rodzaju "formy ostatecznej", gdy bounto ma w swoich rękach zdolności lalki - może w takim razie samemu sobie stworzyć broń.

10.)Zaproponowałem też swoją umiejętność.
Powrót do góry Go down
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Sro 27 Mar 2013 - 19:52

Wszystko jestem za poza pkt nr 5 który mi się nie podoba. Bowiem owa zaleta nie jest opisana, że owy Bounto w ogólnie pożera dusz ani nawet, że nie robi tego sporadycznie tylko, że jego reiatsu nie jest na wysokim poziomie. Stąd jego umiejętność pochłaniania jest wysoka. Zostawiłbym tak jak jest teraz.

Dodatkowo do głowy wpadł mi kolejny pomysł na umiejętność:

Lalka typu broń
Lalka po wywołaniu przybiera kształt broni. Mieczu, maczudze, trójzębie czy innym przedmiocie służącym do zadawania ran cielesnych. Ma to swoje plusy i minusy. Minusami jest fakt, iż nie posiada ona własnych nóg ani rąk, a co za tym idzie jest ona niemal zwykłą bronią. Użytkownik, żeby dobrze z niej korzystać musi, więc znać się na walce. Po drugie o ile przy zwykłej lalce Bounto może siedzieć gdzieś poza walką bezpieczny to w tym przypadku musi wchodzić bezpośrednio na front. Do tego użytkownik traci przewagę liczebną pomijając dodatkowe narządy słuchu, mózg i moc należące do lalki. Plusem jest to, że takowa lalka ciężko aby się zbuntowała, a dodatkowo może posiadać silniejszą moc z uwagi na minusy, których nie posiada tradycyjna forma lalki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 29 Mar 2013 - 20:31

Welp. Mogę przygotować coś w stylu "Wadamekum Bounto", co będzie rozwiniętym opisem danej profesji. Zawrę w tym wszystko co zostało napisane.

Co do proponowanej umiejętności...
Niby definiuje ona rodzaj otrzymywanej lalki na podobnej zasadzie co "lalka z piekła rodem" (czy jakoś tak) oraz "mniejsze zło". Z jednej strony to fajnie, a z drugiej strony ogranicza inwencję MG. Przypominając swoją lalkę, to używałem jej jako broni, ale również jako autonomiczne stworzonko.
Myślę teraz nad czym czy nie wyrzucić zdolności definiujących rodzaj walki, gdyż ta i tak zostanie wybrana zgodnie z charakterem/upodobaniami/przedmiotem postaci. Co ma otrzymać gracz, to i tak otrzyma na podobnej zasadzie na jakiej shinigami otrzymują swojego zana.
Powrót do góry Go down
Kuchiki Kyosuke

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Wto 9 Kwi 2013 - 14:52

Ja widzę to tak:
Bounto pożera zwykłą duszę - regeneruje trochę PŻ i PR (w zależności od tego ile PR miała ofiara).
Bounto pożera "wysokoenergetyczną duszę" - regeneruje więcej PŻ i PR, a także otrzymuje kilka punktów do premii tymczasowych. Jeśli dusza była wyjątkowo pożywna, może również otrzymać stały boost do statów.
Bounto pożera człowieka - pamiętam tego dziadka bounto w anime, który postarzał przedwcześnie przez pożeranie ludziów. Było mówione, że w ten sposób chciał zdobyć większą moc, więc podobną regułę zastosowałbym tutaj. Pożarcie duszy skrywającej się w żywym ciele dawałoby 2x bonus niż gdyby była to sama dusza. Oczywiście taka dieta skutkowałaby szybszym bądź późniejszym postarzeniem wampira. Zastosowałbym tu przelicznik opierający się na wytrzymałości. Czym delikwent ma jej więcej tym więcej człeków może pożreć bez konsekwencji.

Oczywiście regularne pożeranie dusz powstrzymuje proces starzenia. Zastanawiałem się też czy nie zrobić takiego myku, że bounto, który nie pożarł duszy przez powiedzmy tydzień starzeje się kilka razy szybciej i ponadto jest trochę osłabiony co odbija się na statach.

Jeśli zaś chodzi o resztę pomysłów Czarasa to brzmią one rozsądnie i jestem za ich wprowadzeniem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Czw 11 Kwi 2013 - 18:11

Cóż sam jestem za pewnymi niezbyt dużymi bonusami za dusze z ciał żywych, ale to raczej nie przejdzie z uwagi na to, iż chyba większość uważa to za zły pomysł i zbytnie przekokszenie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 10:25

Ja wysłałam czarkowi pakiet własnych pomysłów/poprawek, prócz tego dosyłam jedna rzecz o której chyba ludzie zapomnieli.

[Only admins are allowed to see this link] -> pod temat "ZMIANY W PREMIACH PROFESJI"
Bantou wypadają sporo silniej niż większość ras, z lalką (która wg statysk dawana jest szybko), dostają coś potężniejszego niż shinigami, na shikai na które ciuła kupę czasu. Trzeba by pomyśleć co z tym zrobić.
Zmiany tu nie uwzględniają zmian duszy które jakiś czas emu były wprowadzane, wiec na dusze proszę nie patrzeć.

Tyle ode mnie, moje propozycje i komentarze trafiły do osoby odpowiedniej.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 10:48

Kamys lalka musi być znacznie mocniejsza niż zanpaktou i łuk. Czemu? Ano temu, że Shinigami/Quincy walczą przy pomocy zanpaktou/łuku, a Bounto przed połączeniem się z lalką są bez bronni, a ona walczy zamiast nich. Lalka, która miałby mniej umiejętności bitewnych od swojego właściciela nie miałaby racji bytu, bo po co, by miał ją przywoływać skoro byłaby od niego jeszcze słabsza?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 11:38

A niby czym sie to technicznie rozni? Tym, ze zelastwo trzeba ciagle trzymac w lapie, a lala jest mobilna? Shini sam musi zablokowac cios, a zamiast batona robi to jego lala. No i? A jak zelastwo wypadnie z dloni? Samo nie wroci, a lala biega autonomicznie i nie trzeba sie o to martwic. To kto ma gorzej?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 12:00

To, że Shini bez żelastwa lub bez "włączonego" żelastwa jest w stanie pokonać rywala słabszego od siebie, natomiast Bounto bez lalki jest goły i niezbyt wesoły.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 12:06

Kazdy jest w stanie pokonac przeciwnika slabszego od siebie, a jesli nie, to jest lajza. Co ma do tego posiadanie zelastwa, czy lali?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 12:37

To ma do tego, że zanpaktou jest pewnym rodzajem narzędzia w rękach Shinigami o ograniczonej autonomii, każda nowa forma czy to shi kai czy ban kai jedynie zwiększa jego siłę. Nie jest podstawą jego mocy. Podstawą są ramiona, siła fizyczna, własne rei itd. W przypadku Bounto sprawa wygląda zupełnie odmiennie. Lalka posiada pełną autonomie, nie jest używana przez jej "pana" w sensie dosłownym. Jest ona raczej jego strażnikiem, jego wojownikiem, gladiatorem, który walczy w imię swego właściciela. Lalka to główna, a zarazem praktycznie rzecz biorąc jedyna moc należąca do Bounto dlatego z reguły jak się ona buntuje to właściciel umiera. Bez lalki Bounto jest bezbronny. Powtórzę, więc jeszcze raz pytanie, na które nikt mi nie odpowiedział. Różnica jest też jeszcze jedna. Gdy Shinigami odpala shi kai to tak jakby te statystyki się sumują, ponieważ walczy on razem z zanpaktou. Bark w bark jakoby. Natomiast Bounto nie działa w taki sposób, ponieważ sam w sobie jest słaby. Lalka walczy za niego. Przeliczmy to, więc matematycznie:

Shinigami: 100% (shini) + 50% (lalka) = 150%

Bounto: 100% = 100% (z uwagi na to, że lalka walczy z reguły bez pomocy człowieka)

Do tego nikt nie odpowiedział mi na wcześniej stawione pytanie. Po cóż Bounto miałby przyzywać strażnika, wojownika, gladiatora, lalke słabszą od siebie do walki?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 13:00

CZaras napisał:
Shinigami: 100% (shini) + 50% (lalka) = 150%
A co to za magiczne zestawienie? Osobiscie niezbyt rozumiem, co ono ma przedstawiac i co shini ma wspolnego z lala.

CZaras napisał:
Do tego nikt nie odpowiedział mi na wcześniej stawione pytanie. Po cóż Bounto miałby przyzywać strażnika, wojownika, gladiatora, lalke słabszą od siebie do walki?
A po co shini zastawia sie bronia? Bo parowanie reka boli? Poza tym odnosze wrazenie, ze porownujesz rzeczy, ktore dzialaja zupelnie inaczej, wiec proste przelozenie jeden do jeden nie ma tu zastosowania.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 13:06

Tfu tam nie miała być lalka tylko zan.

NO! Ktoś wreszcie doszedł do wniosku, że to jest rzecz rozbieżna. To teraz możemy rozmawiać skoro udowodniłem, że działanie zana i Bounto to dwie różne rzeczy.

Ogólnie walka Bounto różni się znacznie od tych, które mają inne profesji. Tak jak to wykładałem sam użytkownik nie za bardzo bierze udział w walce. Tworząc lalke nie robi się on sam silniejszy. Po prostu zyskuje kogoś kto walczy w jego imię. Kogoś bez, którego w starciu jest bezużyteczny. Dlatego, żeby lalka miała jakikolwiek sens nie może być słabsza od swojego właściciela.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 13:33

A skoro to nie lala, to i tak Twoja matematyka jest bledna - zanpak nie daje +50%, a jesli daje, to chyba cos mi sie przegapilo.

Co do bezbronnosci. Jesli baton bedzie polegal wylacznie na lali, pewnie nie powalczy, jak mu barbie zabiora. Jesli shini bedzie sie szkolil wylacznie w machaniu zelastwem, rowniez za duzo nie zrobi, jesli mu je zabiora.

Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 13:35

Lalke porównujemy do Shi kai. Kiedy Shiniemy wyłączy się shi kai nadal jest w stanie walczyć. Jeśli ktoś zniszczy lalke Bounto umiera, jeśli ktoś zmusi lalke do wciągnięcia w przedmiot Bounto jest bezbronny, bo nie posiada niczego czym mógłby się tak naprawdę bronić poza lalą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 21:05

Cóż dla mnie osobiście trudniejsza jest walka z przeciwnikiem jednym (nawet jeśli o 20% silniejszym... Chociaż wciąż problem polega na tym że statyski zanpaktou mogą dodawać inteligencje lub psychikę która relatywnie nie przekłada się na walkę, chyba że blokuje jakieś umiejętności), niż walka z 2 przeciwnikami na raz o równej sile, ale innym rozkładzie statów.

Co z tego że przykładowy shini z sumą statów 100 co de facto daje mu busta 20 + 5, skoro przeciwników z sumą statów 100 jest 2, co więcej jeden może być tylko zbudowany na wyta do blkowoania i zajmowania przeciwnika a drugi jest super silny i szybki.
Ale to jest nic... Pojawia się problem który podkreśle na czerwono.

Gdy Bounto przyzwie swoją lalkę po raz pierwszy, rozbudza się w nim energia bounto. Otrzymuje +5 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk i od tej chwili może korzystać z umiejętności swojego "pomocnika", przestaje się starzeć. Musi jednak żywić się innymi duszami. Lalka posiada taką samą sumę statystyk jak jej właściciel, zaś odpowiednie rozdzielenie punktów leży w gestii MG. Dodatkowo lalka dysponuje zdolnością specjalną związaną z żywiołem.
Odpowiednio silny bounto może połączyć się ze swoją lalką. Statystyki przy takim połączeniu są, rzecz jasna, sumowane, co oznacza iż na czas przemiany "mutant" złożony z lalki i jej właściciela ma łączną sumę statystyk dwukrotnie większą niż w przypadku, gdy właściciel bądź lalka walczą oddzielnie. Dodatkowo wtedy też Bounto otrzymują stałą premię: +5 Kontroli Reiatsu, +5 Reiatsu i +5 Psychiki.

Czyli suma statów = 200 + 15 wolnych.... fajnie.

Za nic w świecie nie zgodzę się na wzmocnienie tej rasy, co więcej proponuje sworznie referendum (co zresztą zrobię w dniu jutrzejszym), na temat tego co ludzie myślą. Moim zdaniem i nie tylko moim walka z 2 przeciwnikami jest trudniejsza niż z jednym nieco silniejszym.
Zobaczymy co ludzie myślą i tyle. Koniec kropka, jako że panuje tu system demokratyczny (chociaż tego nienawidzę), podejmiemy decyzje wspólnie i tyle.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Pią 12 Kwi 2013 - 21:14

Zabija mnie Twoja lawirowanie między ustrojami w rzeczach dotyczących Ciebie i tych, które Ciebie nie dotyczą Kamys. Weź się zdecyduj za czym jesteś, a nie dobierasz sobie każdy kiedy jest Ci na rękę...

A połączenie lalki jest jak ban kai, więc nie wiem skąd nagle teraz z tym wyjeżdżasz.

Wiesz w czym jest problem? Nikt nie chce im dodawać mocy. To Ty chcesz im drastycznie, bezsensownie odebrać mocy.

Szczerze z tego co piszesz to ja nie wiem czy Ty wgle oglądałaś ten filler. Czekam do referendum
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Nie 14 Kwi 2013 - 7:14

CZaras napisał:
Kamys lalka musi być znacznie mocniejsza niż zanpaktou i łuk. [ciach] Nikt nie chce im dodawać mocy.
Mnie sie wydaje, ze to jednak sprzeczne ze soba. Jesli chcesz w pelni sprawiedliwej unifikacji, to nalezaloby po prostu wprowadzic jeden liniowy wspolczynnik K, ktory porownujesz przy starciu i kto ma wieksze K, ten wiekszy kozak i wygrywa. Inaczej zawsze ktos w ktoryms miejscu poczuje sie pokrzywdzony.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Nie 14 Kwi 2013 - 8:21

Czarku tu nic nie dotyczy mnie, ja nawet ostatnio nie gram. Referendum, będzie jak ładnie i sensownie to napisze, dziś mam nawet wene : ) Wiec korzystam i pisze wszystkie zaległe rzeczy na wszystkie stronki. Żałuje co prawda że noc się już skończyła (za szybko cholera ; / ). Nie wiem jak ty, ale dobrze by było spojrzeć na to obiektywnie... A i kiedy zamierzasz zmieniać rasy - znać zasady odnośnie nich, albo ich poszukać. Ale to tak BTW, jako że jestem, już osobą uszczypliwą.

Referendum się pojawi i to cały problem naprawi podejrzewam. Podejrzewam że skoro warzą się losy projektu, głosować powinni MG.

Tyle ode mnie Kamys out.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Nowelizacja profesji Bounto   Today at 7:43

Powrót do góry Go down

Nowelizacja profesji Bounto
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next