IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Share | 

Doman

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Ocena:
Pozytywna
0%
 0% [ 0 ]
Mniej pozytywna(zwana też negatywną)
0%
 0% [ 0 ]
Neutralna
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 0

AutorWiadomość
Doman

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
45/45  (45/45)

PisanieTemat: Doman   Pon 29 Lip 2013 - 1:50

DANE

Imię: Doman
Nazwisko: Shiba
Profesja: Shinigami
Waga: 65
Wzrost: 194

Wygląd:

Przybliżony opis:

Przybliżony obraz:

Charakter:

Neutralny (trochę emowaty:

Ekwipunek:
Boken:

Mundur akademii:

Przybory do pisaniai:

Historia:
Przybliżona historia:

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5+1[sh.]=6
Szybkość: 5+2[sh.]=7
Zręczność: 5
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 5+10[st.]=15
Psychika: 5
Reiatsu: 5+1[sh.]+3[w.]=9
Kontrola Reiatsu: 5

Bonusy:wiek=[w.], start=[st.], shinigami=[sh]
OGÓLNE

Udźwig: 60
Prędkość (śr.): 7 km/h
Prędkość (max.): 24 km/h
PŻ (Punkty Życia): 50
PR (Punkty Reiatsu): 45

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
#2 - Shuuha (Fala Uderzenia)
#7 - Dokubutsu (Zatruta Kula)
#18 - Oogata Shippuu (Wielki Podmuch Wiatru)
Poznane Bakudou:
#7 - Kuuchuu Tenkuu
#20 - Akai Tate (Czerwona Blokada)

Umiejętności(1+3[Int]+1[wady]): Z Rodziny; Pojętność; Znakomity Magik; Fotograficzna Pamięć; Nadzwyczajna Uroda
Wady: Chuchro
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Doman   Czw 1 Sie 2013 - 13:31

Welp...

Wypluwać mi z tą emotką z opisu wyglądu. W charakterze dopatrzyłem się podwójnej spacji i braku przecinka. Poza tym nic wielkie- wait. Początkujący shinigami, kadet, uczeń, dusza (można też podkreślić płeć) - można to wstawić tam, gdzie jest sobie "dusz", choć nie wymagam tego, gdy widać celowość użycia tego, a nie innego zwrotu. Duszo-ludzkie-człowieki.

Historia do mnie nie przemawia, lecz nim do przejdę zwrócę uwagę na literówki, np. "momęcie" zamiast "momencie". Zdarza się. Masowe adopcje, tresura dzieciaków na zostanie najlepszym Fuhrerem... Mógłbym to zaakceptować w innym klanie niż klan Shiba. Nie... Mógłbym to zaakceptować w jakimkolwiek innym klanie niż te wymienione w mandze (czy też anime). Jak dla mnie sprawa jest zbyt kontrowersyjna, aby takie coś wystąpiło w znanym klanie (zdaję sobie sprawę z tego, że nie piszę "w rodzie").
Nevertheless, mogę zaakceptować historię w obecnej formie pod warunkiem, iż zostanie zmieniona nazwa klanu. Daję pozwolenie na wymyślenie własnego rodu. Jednakże muszę nadmienić, że jego wpływy nie będą duże, a nawet poniżej średniej.

Mechanika się zgadza.

Sprawę pozostawiam do przemyślenia graczowi oraz MG. Tymczasowo wstrzymuję się od udzielenia głosu.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Doman   Czw 1 Sie 2013 - 13:50

Jak dla mnie pomysł z masową adopcją przez ród szlachecki jest w ogóle nie trafiony. Arystokracja istotnie mogłaby przygarnąć kilka szkrabów z wysokim reiatsu, aby potem szkolić ich na zabijaków, lecz raczej nie dawaliby im przy tym swojego nazwiska. Wystarczy zobaczyć jakie oburzenie wśród wyższych warstw wywołała adopcja Rukii przez Kuchiki'ch.
Obdarzanie kogoś z pospólstwa szlacheckim nazwiskiem jest dosyć niecodzienną praktyką, a u Cb mamy od razu wielokrotny tego przypadek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Doman   Czw 1 Sie 2013 - 16:36

Negatyw

Wygląd

„Wiadomo osoby wyróżniające się wzrostem często otacza aura siły z powodu ich wyróżniających się warunków fizycznych. Zdarza im się nawet wywoływać strach” – niekoniecznie. Osoby wysokie często mają problem z kręgosłupem. A ja nie boje się przygarbionych obolałych ludzi.
„…widocznie wyrzeźbione mięśnie brzucha jednak wynika to bardziej z faktu, że po prostu nie znajdziemy tam choćby grama tłuszczu  niż z tego, że chłopak w jakikolwiek je ćwiczy” – mięśnie brzucha nie pojawiają się przez brak ćwiczeń. Co więcej… Wcześniej wspominasz że prezentuje się jak kij od szczotki, a nie że jak adonis. Wybierz jedno albo drugie.

„Co do innych mięśni to są całkowicie niewidoczne, ba można powiedzieć że przysłaniają je kości.” – kości nie przysłaniają mięśni i nie można tak powiedzieć. To mięśnie są przyczepione do kości i to one je zasłaniają.
„. Ze względu na to i dość bladą sylwetkę tego młodego dusza ( chciałem napisać człowieka ale chyba nie mogę:P)” – nie, nie możesz, emotki  również nie są mile widziane. Co więcej komentarze autora są zbędne i nas nie interesują… Nawet jeśli próbujesz uczynić je zabawnymi.  
„Wbrew jednak tym opinią wręcz tryska zdrowiem chociaż niezbyt chętnie to okazuje” – zdrowia się nie okazuje
„Gładka dokładnie wygolona skóra twarzy jest pozbawiona wszelkich pryszczów” – z tego co wiem odmienia się pryszczy. Co więcej wilgotna czyli zwykle tzw tłusta cera bardzo chętnie zaprasza pryszcze na swe łono.

„Prosty nos oraz niezwykle inteligentne spojrzenie za pomocą zielonych źrenic” – WOOOT ?! Ni rozumuje

„. Generalnie bożyszcze i marzenie kobiet, gdyby nie fakt że chyba nie do końca zdaję sobie z tego sprawę i częstą ukrywa się pod cieniem z kaptura.” – 1) Gdyby nie co ? Ni rozumuje twojego toku myślenia 2) kaptur doda mu więcej + bo nastolatki kochają tajemniczych przystojniaków z tergo co widzę. CO więcej opis wylądu (garbus, kij od szczotki, wyglądający niezdrowo itp. Nie wskazuje na nadzwyczajną urodę)

Postać na obrazku wyglądu 1) z twarzy wygląda na kobietę 2) ma nieproporcjonalnie duża głowę chyba… jak tak sobie patrzę

„   Charakter chłopaka? Trzeba przyznać, że to trudne pytanie aby na nie odpowiedzieć zadajmy sobie pytanie czym właściwie jest charakter? Słowo to wywodzi się z języka greckiego od słowa  charakteristikos oznaczającego odróżniający. Z definicji wywodzącej się z jednej z popularnych encyklopedii, możemy dowiedzieć się chodzi o "zespół cech wyróżniających dany przedmiot, zjawisko, osobę od innych tego samego rodzaju, np. ze względu na wygląd, postać, działanie czy zachowanie". Niby wszystko jasne, więc z czego wynika mój problem?” -  fajnie że chciało ci się szukać ale to puste przedłużenie które potrzebne nie jest. Od myśli filozoficznej i tłumaczenia bardziej interesuje mnie istota.

„  Problemem jest to, że chłopak przejawia silną tendencje do nie wyróżniania się z otoczenia i co gorsza robi to celowo. Zabija w sobie wszelkie przejawi indywidualności już w zarodku i tylko ekstremalne sytuacje są w stanie zmusić go do zmiany swojego zachowania” – to żaden problem, tak robi większość ludzi… Zwykle chodzi o potrzebę akceptacji czy coś. Emotka do wywalenia.

„ Problem w tym, że samo w sobie istnienie zwyczajnego w 100% człowieka jest nadzwyczajne. Każdy człowiek ma jakieś odskoki od normy i nie inaczej jest w tym przypadku.” – znów sztuczne przedłużenie
„. Chociaż jest niezwykle inteligentny to nigdy tego nie okazuję nie raz celowo popełniając błędy, które przytrafiają się nieco mniej rozsądnym osobom.” – podkreślasz kilka razy że jest inteligentny, to niepotrzebne.
„    Z tego wszystkiego wyłania się dość smutny obraz mocno skrytej w sobie osoby pozbawionego wszelkich marzeń i ambicji oraz celu w życiu. „ – to w zasadzie dosyć normalne, wiec chyba nie smutne.

Ekwipunek (kosmetyka):
1) który mundur ? czy może wszystkie 3 ?
2) Przybory do pisania są typowo europejskie, japońska wersja to raczej pędzelek i z tego co pamiętam tusz do rozrabiania. Fajna forma ukazania ale błędna.

Historia:
„  Cóż niestety dla niego jego losy od tego momentu potoczyły się nieco inaczej. Od zawsze wyróżniał się czymś wśród mieszkańców Rukongai, to właśnie było jego błogosławieństwem i przekleństwem. Już jako niemowlę posiadał w sobie dość sporę pokłady Reiatsu.” – Tak naprawdę to nie są aż tak spore.
„Nie trzeba było sporo czasu aby przez wzgląd na to, zainteresowała się nim pewna rodzina szlachecka. W owym czasie po pewnym skandalu, pozycja tej rodziny mocno podupadła w społeczeństwie Soul Society. Starszyzna klanu postanowiła poprawić swój image poprzez liczne adopcję dzieci ze wszystkich zakątków Rukongai” – to raczej umniejszyło by tylko rodowi. Fakt że nowe image by dało, ale tylko gorsze.

„. Oczywiście nie były to zwyczajne bachory, każdy z nich wyróżniał się sporą ilością emitowanej energii duchowej. W przyszłości mieli się oni stać oficerami w strukturach shinigami, jeszcze mocniej zwiększając pozycję klanu w społeczeństwie. Jednym z takich dzieci był właśnie młody Doman, zabawne że z pośród setki przyjemnych wspomnień z tego okresu pamiętał jedynie płacz przybranej matki i brzdęk monet, które otrzymał jego ojciec w zamian za prawa do niego.” – zupełnie mnie nie przekonałeś. Jeśli chcesz zacząć w rodzinie rodzisz się w niej, czyli tworzysz odpowiednią kartę. W przeciwnym wypadku możesz zostać zostać adoptowany w trakcie przygody za coś nadzwyczajnego.

Jak na kogoś kto był tak hartowany i trenowany ma kiepskie staty fizyczne.
Historia jest słaba, wymaga przepisania od nowa.

edit:

Jak widzę moja niedobra i zgryźliwa strona znów wzięła nade mną górę. Nie bierz tego komentarza do siebie, mam nieprzyjemny sposób pisania. Jeśli chciałbyś jakiejkolwiek pomocy pisz na pw.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Doman   Czw 1 Sie 2013 - 18:28

Miedzy innymi dlatego sugerowalem zmiane tego 'z rodziny', bo pozniej gracze pisza o tych rodach dziwne rzeczy.

W mandze Shiba podpadli z powodu machlojek Aizena, ale na forum nie slyszalem o tym.
Przed kim niby chcieli wizerunek poprawic? Przed biedakami kupujac od nich mlode? Czy przed Seireitei? Mniemam, ze cecha wszelakich kast ubermenchow jest przywiazanie do pochodzenia. Stad masowa adopcja plebsu w szeregi jednego z czterech najbardziej prestizowych rodow z pewnoscia jego pozycji nie poprawi. Pozniej okazuje sie, ze to tylko przykrywka i zaczyna sie tresura, niczym w chinskich fabrykach zlotych medalistow. Przy czym przegrani trafiaja do piachu, czasem wysylani tam przez konkurantow. Ja nie wiem, czy w wizjach CZarasach zgnile Seireitei jest az tak zgnile. Zreszta powiedz na sam, chocby wzorujac sie na mandze - czy ktorys z pokazanych tam przedstawicieli Shiba wykazywal cechy padalca zdolnego do takich pomyslow? Masz kapitana, ktory poswiecil kariere dla ratowania czlowieka, Kaien - wzorowy porucznik.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Doman

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
45/45  (45/45)

PisanieTemat: Re: Doman   Sob 3 Sie 2013 - 1:23

Faktycznie nieco przegiąłem i w najbliższym czasie wezmę się za całkowitą zmianę nie byłbym jednak sobą gdyby trochę nie próbował się po bronić choć z części  zarzutów.
  Watanabe no Tsuna przyznam szczerze, że na początku myślałem o zupełnie innym rodzie ponieważ przedstawiony w mandze ród Shiba faktycznie nie jest zdolny do takich czynów jednak jak wspomniałeś wydarzenia z mangi i forum różnią się. Shiba to w sumie jedyne z tych rodów nazwisko które łatwo zapamiętać i łatwo napisać, a nie chciałem za każdym razem zaglądać do swojej kp gdy będę tego potrzebować więc zdecydowała leniwość. Nigdy jednak nie zdecydowałbym się na taki ruch gdybym nie natknął się na kartę npceta z rodu Shiba. Może błędnie jednak zinterpretowałem Yasuhiro Shibe jako człowieka zdolnego do takich czynów, oczywiście nie własnymi rękoma ale za pomocą pośredników. Tak samo uznałem go za zdolnego do  nadszarpnięcia dobrego imienia rodu w przypływie złości.
  Kuchiki Kyosuke w sumie pomysł ciekawy i w dużej mierze pokrywający się z moją wizją postaci więc pewnie zastosuję go w poprawionej wersji. Jednak tutaj też muszę wtrącić kilka słów wbrew wszystkiemu przyjmowanie osób z niższych warstw społecznych do szlachty nie było tak rzadkim zjawiskiem. Owszem zazwyczaj nie czyniły tego te najwyżej postawione rody, ale te niższe chętnie przyjmowały w poczet swojej rodziny obcych, zwłaszcza jeżeli Ci mieli coś do zaoferowania.
 Deviol, dzięki że sprawdziłeś mechanikę chociaż to się zgadza ;D
Na deserek  "niedobra i zgryźliwa strona" Kamys'a
"Osoby wysokie często mają problem z kręgosłupem. A ja nie boje się przygarbionych obolałych ludzi."
Ok, załóżmy jednak że mamy do czynienia z kimś kto nie ma problemów z kręgosłupem, ba całkiem często chodzi na siłownie i postawmy go obok osoby o równie umięśnionej sylwetce z tym że mającą 160 cm w kapeluszu. Załóżmy też że mijasz ich w ciemnym parku o późnej godzinie nocnej. Na mnie osobiście większe wrażenie wywarłby wyższy pan, może dlatego że jestem tchórzem:( Zresztą opisany przez Ciebie przypadek jest w dalszej części wyglądu, więc zauważ że ta opcja jest tylko dopuszczalna, a jak wiadomo wielkość ma znaczenie.
" mięśnie brzucha nie pojawiają się przez brak ćwiczeń. Co więcej… Wcześniej wspominasz że prezentuje się jak kij od szczotki, a nie że jak adonis. Wybierz jedno albo drugie."
Sylwetka postaci jest wzorowana na mnie osobiście, mięśnie brzucha zaś należą do najłatwiejszych do wyćwiczenia i można je wyrobić przez zwykłe leżenie na boku. Owszem efekt będzie nie widoczny u zwykłego człowieka, jednak przy takich warunkach 194/65 kg poziom tłuszczu w organizmie jest na prawdę minimalny przez to mięśnie brzucha są dość mocno zarysowane.
"kości nie przysłaniają mięśni i nie można tak powiedzieć. To mięśnie są przyczepione do kości i to one je zasłaniają." doskonale sobie zdaję sprawę że kości są przyczepione do kości
Spoiler:

jednak czy dalej twierdzisz że kości nie mogą ich przysłaniać?
"zdrowia się nie okazuje"
A czemu to nie?
Zdrowie:

Rozumiem że nie da rady okazać swojego dobrego samopoczucia? Tak samo swojej zdrowej sylwetki, czy zdrowego funkcjonowania w społeczności. Jest to całkowicie nie możliwe.
" 1) Gdyby nie co ? Ni rozumuje twojego toku myślenia 2) kaptur doda mu więcej + bo nastolatki kochają tajemniczych przystojniaków z tergo co widzę. CO więcej opis wylądu (garbus, kij od szczotki, wyglądający niezdrowo itp. Nie wskazuje na nadzwyczajną urodę)"

Mój błąd powinien zrobić akapit jak przeszedłem do opisywania twarzy, bo właśnie o to chodzi, że nawet tajemniczość nie doda urody garbusowemu kijowi od szczotki, ktory nie wygląda zbyt zdrowo.

"to w zasadzie dosyć normalne, wiec chyba nie smutne."
W tym momęcie zrobiło mi się ciebie żal, na prawdę uważasz że to normalne? Nie posiadasz żadnych marzeń
ani celu w życiu? Nie chcesz ukończyć szkoły albo zdobyć jakąś ciekawą pracę. Nie chcesz założyć rodziny czy chociażby przespać się z jakąś fajną laską?  Nie marzysz aby zostać piłkarzem/kucharzem czy zarządcą wyspy? Nie chcesz wybrać się w podróż do okoła świata, zdobyć milionów w totku czy choćby zarobić aby wyjechać z kumplami na mazury.  Jeżeli na prawdę nie masz żadnych marzeń, żadnego celu w życiu to jest to smutne, bez czegoś takie na dłuższą metę nie ma nawet sensu egzystować bo na pewno nie nazwałbym czegoś takiego życie.

Co do munduru to już jest czepianie się na siłę, owszem są tam trzy postacie jednak każdy człowiek który ma choć odrobinę oleju w głowie zauważy, że w akademii mamy dwie wersje ponieważ mundur na dwóch osobnikach różni się tylko rozmiarem. Mało tego wystarczy tylko odrobinę wysilić szarę komórki aby dojść do wniosku, że mamy wersję dla kobiet i wersję dla mężczyzn różniącą się tylko kolorem. Wystarczy wysunąć prosty wniosek i już wiemy która wersja należy do mojej postaci.

Jeszcze mała kwestia ogólna, teraz jak na to patrze z dystansu i po waszych opiniach faktycznie trochę przegiąłem z historią, ale wynikło to głównie z jednej kwestii na którą nie znam do końca odpowiedzi.
Mianowicie czy duszę mogą mieć dzieci?
Pozdrawiam i dam znać jak poprawię.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Doman   Sob 3 Sie 2013 - 1:54

Lol na całe szczęście ja oceniam kartę.

Co do mięśni brzucha, to pół życia mocno babrałam się w sportach wszelakich, basen, siłka, lekkoatletyka, itp. Podczas treningów na wpor kilka serii ćwiczeń tak żeby wychodziło co rano i co wieczór ok 100 pompek, 200 brzuszków, 200 przysiadów + tygodniowo ok 8 godzin na basenie i mięśnie brzucha były, całkiem silne a i tak widać ich za bardzo nie było. Zresztą ludzie tam trenowali jak woły, a tylko kilka osób miało wyrobione mięśnie widocznie (w większości ratownicy po 30stce).
"tłuszczu w organizmie jest na prawdę minimalny przez to mięśnie brzucha są dość mocno zarysowane." żeby mięśnie były zarysowane najpierw trzeba je mieć.

Wot ? Kości przyczepione do kości. I wciąż twierdze że nie mogą, nawet na załączonym obrazu widzę sporo mięśni, fakt że małych, ale wciąż tam są.

A chorowitym przygarbionym wyglądem zdrowa się nie okazuje.

Mi nie jest siebie żal, ba całkiem przeciwnie. Cele na najbliższe życie mam, a poza nowym chłodzeniem do kompa nie maże o niczym... Szkoła, praca to nie są marzenia tylko cele. A wszytko czego potrzebuje mam blisko siebie.

Oczywiście czepianie (do czego pełne prawo mam), fajna formuła, cieszę się z kreatywności... Ale wystarczyło by wyciąć w pańcie co się interesuje i tyle. Albo znaleźć coś bardziej pasującego.

W sumie nie wiem po co pisze ten komentarz bo nie chce offtopować, wszak ocenę już wystawiłam... Ale i tak w sumie miałam podać odpowiedz na pytanie.

Dusze mogą mieć dzieci, właśnie stąd biorą się tu miedzy innymi rody szlacheckie, rodziny itp. Rzecz jasna często dusz łączą się w rodziny tak jak było pokazane podczas odcinków z Sado i tym brzdącem od papugi... My przyjęliśmy jednak że dusze mogą mieć dzieci - prawie że w sposób biologiczny... Niezależnie do tego jak bezsensownie to brzmi o.o

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania natury fabularnej, mechanicznej albo chciał byś wiedzieć czy coś przejdzie pisz na pw.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Doman   

Powrót do góry Go down

Doman
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1