IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Alex Metter

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Ocena
 Pozytywna
 Negatywna
 Neutralna
Zobacz Wyniki
AutorWiadomość
Alex Metter

PisanieTemat: Alex Metter   Sob 7 Gru 2013 - 22:29

DANE

Imię: Alex
Nazwisko: Metter
Profesja: Człowiek
Waga: 80 kg
Wzrost: 180 cm
Wygląd: Alex ma krótkie włosy koloru ciemnego blond, zwykle ich przód postawiony jest na pastę do włosów. Jego oczy są szarego koloru. Nos posiada niewielki garb. Jego twarz sprawia wyraz poważnej. Gdy, się uśmiecha  rzadko otwiera usta, zwykle po prostu podnosi jeden kącik ust wyżej.
Jest dobrze zbudowany, widać u niego zarysy mięśni.
Porusza się z widoczna pewnością siebie, zazwyczaj bardzo cicho. Nie jest to wytrenowane ale raczej naturalne. Nic dziwnego, że nie raz nie zauważa się go, gdy wchodzi do pokoju. Co do pewności siebie, chodzi zawsze wyprostowany, nigdy się nie garbi.
Lubuje się w marynarkach, koszulach i kurtkach skórzanych. Jedyne nakrycie głowy jakie toleruje to co najwyżej kaptur, nie przepada za czapkami i kapeluszami. Oczywiście, gdy chce popracować fizycznie włoży cos praktyczniejszego, jak np. bojówki i koszulkę.

Charakter: Ma dobry charakter, lubi pomagać, jednak lubi mieć z tego jakąś korzyść. Podchodzi realistycznie do sytuacji, choć można mu zarzucić nadmierny idealizm w niektórych momentach. Często marzy, wpada na różne pomysły zazwyczaj są to dość błyskotliwe rozwiązania jakiejś sytuacji albo jej wykorzystania.

Ekwipunek: Portfel, komórka, zegarek, mp3 ze słuchawkami typu pchełki.

Historia:

Rodzina
Jego rodzina składa się z czterech osób: jego, rodziców i siostry.

Emily Metter – Matka Alexa. Wysoka i szczupłą blondynka o niebieskich oczach. Jest bardzo oddana pracy, której poświecą dużo uwagi. Od czasu narodzin Lily zaczęła jednak o wiele częściej zajmować się rodziną. Lubi się wymądrzać oraz uwielbia gotować, co zazwyczaj genialnie je wychodzi.

Will Metter – Ojciec Alexa. Dużo podróżuje, jednak od czasu urodzin Lily wyjazdy ograniczyły się do jednego/ dwóch na miesiąc. Jest to wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna, o czarnych włosach  i stalowych oczach. Mówi się, że Alex jest do niego bardzo podobny z wyglądu.
Lily – siostra Alexa. 5 latka o złotych włosach, szarych oczach i  uroczej buźce. Jest energicznym dzieckiem, lubi biegać wszędzie ze swoja maskotka różowego królika. Poza tym nie raz rozmawia z wymyślonymi przyjaciółmi, czasem jest to policjant, strażak, chłopiec. Większość ludzi podczas jej rozmów z wymyślonymi przyjaciółmi czuje się dziwnie w jej obecności.

Znajomi

Ryu – czarnowłosy chłopka z którym Alex trzyma się od podstawówki. Jest o bardzo dobry w sztukach walki. Poza tym jest też wzorowym uczniem w swojej szkole. Ma tylko matkę, którą nie zarabia za wiele, dlatego stara się zdobyć dobre wykształcenie, aby móc jej w przyszłości pomóc zdobywając dobrą pracę. Nie jest to osoba specjalnie towarzyska, najlepiej czuje się tylko w gronie bliskich znajomych.

Kanzo – chłopak z klasy Alexa. Jest jednym z najgorszych uczniów. Jest zabawny i błyskotliwy, jednak mimo to, gdy ma się uczyć załamuje się wiedząc, że znów zawali. Alex czasami pomaga mu w opanowaniu materiału na poprawy.  Jest miłośnikiem płci pięknej.
Leo – kolega z klasy Alexa. Jest przystojny, najlepszy w klasie oraz uwielbiany przez dziewczyny. Jeśli chodzi o podobanie się płci przeciwnej Alex i Kanzo żyją w jego cieniu. Nie raz dostał lanie od Kanzo, przez zwracanie na siebie zbyt dużej uwagi dziewczyn.

Relacje z rodzicami
Rodzice Alexa od kiedy zaczęli częściej przebywać w domu o wiele częściej rozmawiają synem. Nie przeszkadza im, gdy wychodzi z kolegami nawet w środku nocy. Przywykli do tego.  Zwykle zostawiają mu obiad w lodówce z notką co ma zrobić, ponieważ nie zawsze zastaje ich w domu.

Relacje w grupie przyjaciół
Grupa zazwyczaj spotyka się na placu przed szkołą Alexa. Najczęściej z inicjatywy Alexa idą gdzieś zagrać. Tradycja stały się piątkowe wypady na bilard.
Poza tym pojawiają też wyjścia z dziewczynami, które przyprowadza Leo. Potrafi tym sobie zaskarbić na jakiś czas przychylność wszystkich członków grupy.

Alex urodził się w Europie w Wielkiej Brytanii, jednak w wieku 5 lat wraz z rodzicami i siostrą przeprowadził się do Karakury. Jego matka dostała pracę na posadzie dyrektora działu marketingu w firmie zajmującej się sprzedażą elektroniki. Jego ojciec też znalazł tam pracę jako jeden z ludzi zarządzających transportem w firmie.  
W szkole podstawowej nie było wiele ciekawych rzeczy, był wzorowym uczniem. Wiele czasu spędzał z rówieśnikami. Kolega z klasy przekonał go na ostatnim roku do zapisania się z nim do szkoły ninjutsu. Sztuki walki na początku nie były najprostsze, nie lubił bić innych, ani samemu obrywać.

W między czasie w jego rodzinie pojawiła się nowa osoba w jego rodzinie. Lily, tak maiła na imię jego młodsza siostra. W tym czasie jego rodzice zaczęli częściej bywać w domu. Zrezygnowali z dodatkowych godzin w pracy i zaczęli poświęcać więcej czasu rodzinie.
Sytuacja zmieniła się w gimnazjum (chūgakkō) w tedy pierwszy raz został pobity przez innych uczniów z klasy. Jak widać przeszkadzało im, że mają europejskiego kolegę w klasie. Zamiast normalnie wrócić do domu zawieziono go do szpitala, miał złamana rękę i nogę. Nie powiedział jednak nikomu kto mu to zrobił. Przysiągł sobie, że nigdy więcej nie pozwoli by takie cos stało się jemu lub komukolwiek innemu. Pękła w nim dawna bariera, w sztukach walki za to nastąpił duży progres.  

Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu w poniedziałki, czwartki i soboty. Na lekcje przychodziło może 12 osób. Budynek szkoły był skromny. Niewielka sala gimnastyczna wyłożona matą, w rogach upchnięty sprzęt.

Nauczycielem był człowiek grubo po 40. Nazywał się Zuki, był Japończykiem z zamiłowaniem do ninjutsu. Mieszkał w małym domu niedaleko Sali, był miły dla sowich uczniów. Poświęcał dużo uwagi każdemu z nich. Uwielbiał także opowiadać histerie o ninja i samurajach. Alex często lubił zostać nawet po treningu by z nim po prostu porozmawiać.
Poza tym od tego momentu perspektywa bójek go nie przerażała. Nauka sztuk walki coraz bardziej mu się przydawała, wykorzystywanie prowizorycznych broni oraz terenu do walki była dal niego coraz bardziej naturalna.

W liceum sytuacja się zmieniła, ludzie już nie czepiali się tak bardzo jego wyglądu. Znalazł sobie nawet dwóch kolegów z którymi nieźle się trzymał. W ich grupce oczywiście był jeszcze jego kolega z czasów podstawówki, który namówił go do treningów.

W szkole sytuacja nie była ani dobra, ani zła. Jego oceny były na średnim poziomie. Nie dlatego, że był słabym uczniem po prostu nie zależało mu tak bardzo na byciu najlepszym w klasie.

Jego siostra za to chodziła właśnie do szkoły podstawowej. Nie raz pomagał jej w lekcjach, czy gdy chciała spędzał z nią czas. Czasami tylko martwili go wymyśleni przyjaciele z którymi rozmawiała jego siostra raz na jakiś czas. Uważał, że jest na to za duża, poza tym czuł w tedy dziwne uczucie.
W czasie nauki w liceum znalazł wraz z Ryu, pewne szczególne miejsce. Był to opuszczony budynek fabryki. Miał dla niego specyficzny urok. Lubił tam przebywać, wchodzić na dach i patrzeć na miasto, było w tym coś niezwykłego.  Miał własne miejsce o którym wiedziała tylko jedna osoba i to chyba sprawiało, że było takie szczególne.

Jego życie po prostu się toczyło.

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5 + 2 (wolne) = 7
Szybkość: 5 + 2 (wolne) = 7
Zręczność: 5 + 4 (wolne) = 9
Wytrzymałość: 5 + 2 (wolne) = 7
Inteligencja: 5 = 5
Psychika: 5 + 5 (wolne) = 10
Reiatsu: 5 +3(profesja) = 8
Kontrola Reiatsu: 5 + 1 (wolne) = 6

OGÓLNE

Udźwig: 70 kg
Prędkość (śr.): 7 [km/h]
Prędkość (max.): 24 [km/h]
PŻ (Punkty Życia): 70
PR (Punkty Reiatsu): 48

Umiejętności:
Podstawy samoobrony
Urodzony Lider
Walka wręcz - Ninjutsu

Wady:
Niepopularny

Ostatnio zmieniony przez Alex Metter dnia Nie 8 Gru 2013 - 12:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosake

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Alex Metter   Nie 8 Gru 2013 - 10:49

Wygląd: Dobrze

Charakter: Tutaj jest za mało, a do tego napisane są same banały bez żadnych konkretów.
- "wpada na różne pomysły" Jakie? Głupie? Mądre? Błyskotliwe? Ciekawe? Kontrowersyjne? Warto wspomnieć.
- "a jego tok myślenia jest niezrozumiały dla większości" Czemu? Jest bardzo religijny, a może ma rewolucyjne poglądy albo twierdzi, że ziemia została zaludniona już dawno przez kosmitów? Też warto wspomnieć.
- "on sam lubi oceniać co jest złe, a co dobre według ustalonych przez siebie kryteriów." Też nic nie mówi. W końcu każdy człowiek ocenia dobro i zło wobec jakichś tam kryteriów. Wypadałoby napisać jakie to są kryteria. Czy może stan majątkowy, przynależność etniczna czy duże serducho?

Historia: Raczej zbyt krótka jak na mój gust. Uważam, że wypadałoby ją jakoś uzupełnić, a tu kilka pomysłów:
- Dodać opis rodziny. Charakter i wygląd każdego członka;
- Relacje bohatera z rodziną;
- Jak postaci idzie nauka? Czy uczy się dobrze, źle czy przeciętnie;
- Poszerzyć wspomnienia o treningu. Napisałeś bardzo ogólnikowo o nauce, a masz przecież dwie umiejętności dotyczące walki. Wypadałoby opisać treningi, może nawet nauczyciela.
- W umiejętnościach masz urodzonego lidera, a z charakteru wynika, że raczej cichy z Twojej postaci gość. Natomiast w historii nic o tym nie wspomniałeś, a to konieczne. Napisz czym objawiał się Twój dar bratania sobie ludzi, bo z Twojego tekstu wynika raczej, że bohater jest nielubiany aniżeli noszony na rękach jako przywódca grupy.

Umiejętności i wady:
- Aby posiadać umiejętność ulubiona broń i walka wręcz należy posiadać umiejętność podstawy samoobrony, a Ty jej nie masz. Kolejnym problemem jest, że podstawy samoobrony wymagają siły o współczynniku minimalnym równym 7, a Ty masz 6, więc jakoś będziesz musiał to pozmieniać.
- Do walki wręcz należy wpisać jaki styl postać opanowała. Jest dość szeroka gama poczynając od boksu przez ju-jitsu kończąc na walce ulicznej.
- Przy ulubionej broni określenie "miecz" jest raczej zbyt ogólnikowe. W końcu są tysiące rodzai mieczy. Skoro używałeś zamiennie bokkena to radziłbym zastąpić to słowo wpisując w jego miejsce "katana".

Statystyki:
- Rozdałeś sobie za mało punktów. Miałeś do dyspozycji 16 (10 początkowych + 3 za wiek + 3 wolne punkty z uwagi na profesje), a Ty dodałeś sobie 13.
- No i jeszcze prosiłbym aby rozpisać wszystkie statystyki w schemacie: "reiatsu: 5 + 3 (profesja) + 2 (wolne) = 10"

Ogólnie rzecz biorąc tragedii nie ma. W porównaniu do niektórych masz przed sobą stosunkowo mało do poprawienia. Póki co, jednak muszę Cię zapoznać z panem negatywem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alex Metter

PisanieTemat: Re: Alex Metter   Nie 8 Gru 2013 - 12:23

Pozmieniałem trochę i starałem zastosować się do rad. Nigdy nie byłem za dobry w pisaniu długich historii wiec na to dużo nie poradzę XD
Postarałem się uzasadnić umiejętności i zmienić je. Myślę, że teraz będzie lepiej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Alex Metter   Nie 8 Gru 2013 - 14:45

Witam serdecznie w tym pięknym, acz chłodnym dniu. Postaram się ocenić twoją kartę postaci najlepiej jak będę potrafiła. Z góry uprzedzam za mój ekscentryzm i cynizm który może się pojawić.

1. Wygląd:
- nie mam pojęcia co to jest przód włosów, całe życie myślałam że włosy mają początek i koniec… Człowiek uczy się całe życie !
Ale tak na serio, strzelam że chodzi o grzywkę, ewentualnie pejsy… Wiec dobrze by było gdybyś nazywał rzeczy po imieniu.

- „Nos posiada niewielki garb. Jego twarz sprawia wyraz poważnej.” – Bardzo cieszy mnie że dałeś kropkę ! Ma to wówczas jakąś szansę interpretacji, czy chodzi o twarz nosa czy też postaci. Oczywiście jestem sprytną bestią ! I domyślam się o co chodzi… Ale sposób w jaki rozkładasz sobie opis boli.

- Gdy, się uśmiecha rzadko otwiera usta, zwykle po prostu podnosi jeden kącik ust wyżej. – bardzo ładnie ! w końcu pojawiły się jakieś szczegóły… Dobrze by było, gdyby pojawiło się ich więcej.

- „Porusza się z widoczna pewnością siebie, zazwyczaj bardzo cicho. Nie jest to wytrenowane ale raczej naturalne. „ – bardzo szpanersko ! Ale ilość zręczności twojej postaci jest zbyt niska aby osiągnąć tak dobry efekt ! Może mu się wydawać że tak cicho chodzi….

- „Nic dziwnego, że nie raz nie zauważa się go, gdy wchodzi do pokoju.” – ale basen to inna sprawa x D
- „Co do pewności siebie, chodzi zawsze wyprostowany, nigdy się nie garbi.” – to nie jest wyznacznik pewności siebie, ale tak btw… Moje czepialstwo się odzywa.

- „Lubuje się w marynarkach, koszulach i kurtkach skórzanych.” – fatalny szyk… Ktoś może pomyśleć że lubuje się w skórzanych koszulach o.O (znów czepialstwo).

No cóż kiepsko napisany wygląd, nie trzyma się kupy sposób i kolejność opisywania. Przekażę Ci metodę z której korzystam, i której nauczyła mnie polonistka w gimnazjum… Nie wiem czy jest całkowicie poprawna, ale wiem że wygląda nieźle. Piszesz od ogółu do szczegółu.

Zaczynasz pisać tak:
- Wzrost
- Sylwetka (budowa ciała, jakaż duża szczególna rzecz na ciele, np. tatułaż)
- Włosy
- Twarz (kształt twarzy, oczy, brwi, nos, usta)
- Szczegóły typu: blizny, mniejsze tatuaże, znamiona)
- Najczęściej noszone ubranie
- Zachowanie

Tu masz dobrze opisany wygląd http://bleach.iowoi.org/t1790-haruaki-taitsu
Nie jest mojego autorstwa. Ma pewnie inny szyk, ale wiem że autorka nie miała żadnych problemów z przejściem.

2. Charakter

No cóż… Patrz na przykład i zastanów się co zrobiłeś źle.

3. Historia

Nie będę liczyć opisu rodziny i przyjaciół do długości historii.
„W szkole podstawowej nie było wiele ciekawych rzeczy, był wzorowym uczniem” – chodzi o zachowanie prawda ? int nie wskazuje na wzorowość a na coś w stylu „ poniżej średniej”.

Nie wierze w dziecko zapisane do szkoły ninjutsu… Zresztą porównanie aktualnych szkół ninjutsu, do tego, czego uczyli się shinobi jest śmiechu warte z tego co właśnie czytam… No ale mniejsza.

Słaba historia, za krótka, nie daje żadnego pojęcia o postaci. Nie oddaje również za dobrze umiejętności, wad i statów.

4. Nie pasują do KP, ilości sprawdzę dopiero w momencie w którym fabuła będzie do akceptacji.
5. Umiejętności i wady
Podstawy samoobrony – ujdzie
Urodzony Lider – nic nie jest wspomniane
Walka wręcz – Ninjutsu Sprytny wybór ale ta szkoła walki nigdy w życiu nie da Ci sprawności w używaniu różnych broni, skradaniu się, nie zwracaniu na siebie uwagi, przebieraniu się. Miałbyś cztery skile w jednym, a tak to nie działa.
Co więcej aktualne ninjutsu ma niewiele wspólnego, z tym co było kiedyś.

Niepopularny – nie ukazałeś tego w historii. Nie wiem z jakiego powodu jest niepopularny… Japończycy niewiele mają do europejców. Albo wymyślisz coś innego, albo bierzesz innego skila, albo twoja postać w życiu będzie trafiać tylko na fanatycznych nacjonalistów…

Negatyw

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam na PW.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Kuchiki Kyosake

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
175/238  (175/238)

PisanieTemat: Re: Alex Metter   Wto 10 Gru 2013 - 14:44

To tak:

Charakteru nie poprawiłeś, więc się nie będę powtarzał, bo nadal chodzi mi o te same kwestie małostkowości i ogólności wypowiedzi. W gruncie rzeczy ten charakter można by podpiąć pod ćwierć ludzi na świecie. Do tego dodałeś coś co mi się nie podoba. Chodzi oczywiście o to zdanie, że najczęściej dochodzi do błyskotliwych wniosków. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdybyś miał 10 inta, ale że masz 5 czyli niżej przeciętnej to przykro mi. Zdecydowanie nie współgra to ze statystyką. To zdanie do wywalenia. Uzupełnienie charakteru bazując albo na zaakceptowanych kartach albo na rozwinięciu tego o czym Ci napisałem.

Historia: Zdaje się, że źle mnie zrozumiałeś. Mówiąc o rzeczach, które możesz dopisać nie miałem na myśli na wypisanie ich w myślnikach. Historia ma nam pokazać jaka jest Twoja zdolność pisania zwartego tekstu, a to co zrobiłeś nie mówi niczego. Zadaniem Twoim na ten punkt jest wklecenie tego wszystkiego co wypisałeś w odpowiednie części historii. Myślę, że ułożenie tego według schematu, który sam ustawiłeś w historii będzie poprawne. Chodzi mi o to, że najpierw piszesz o rodzinie to w ten sam akapit wkomponuj w jakiś sposób to co wypisałeś oddzielnie o ze sobą spokrewnionych. Rzecz jasna kopiuj-wklej mnie nie będzie satysfakcjonowało, bowiem będzie brzmieć sztucznie. Jak coś, no właśnie, wyciętego z jednego miejsca, a wklejonego w drugie. No i w ten sam sposób wkomponować kolegów. Ja zaś raczej ograniczyłbym się do samego Ryu, a resztę NPC zostawiłbym do wymyślenia MG. Słyszałem, że oni bardzo nie lubią jak ktoś im robotę zabiera

Umiejętności:
- Nadal nie masz żadnego nawiązania do urodzonego lidera.
- Ja podobnie nie zgadzam się na styl walki "ninjutsu". Ninjutsu bowiem jak z mojej małej wiedzy wynika znaczy "sztuka ninja", a tej natomiast walka wręcz była małą częścią. Zresztą zaś jeśli chodzi o użytkowanie broni improwizowanej, a raczej używania wszystkiego jako broni jest inna umiejętność. "Walka wręcz" dotyczy tylko sztuk walki opartych na użytkowaniu gołych dłoni i nóg. Aikido, karate, jujitsu, boks, kick boxing, taekwondo itd. Naprawdę jest z czego wybierać.

No jest lepiej, ale na ocene pozytywną nadal nie zasługuje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Alex Metter   Today at 9:56

Powrót do góry Go down

Alex Metter
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1