IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Marihito Higashiyama "Rosmer"

Go down 

Ocena
Pozytywna
50%
 50% [ 1 ]
Negatywna
50%
 50% [ 1 ]
Neutralna
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 2
 

AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-20, 20:42

DANE

Imię: Marihito
Nazwisko: Higashiyama
Pseudonim: Rosmer
Profesja: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22
Waga:70 kg
Wzrost: 175 cm

Wygląd:
Rosmer na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się z tłumu. Posiada czarne średniej długości włosy oraz smutne błękitne oczy. Jest postura zalicza się do szczupłych przez co nie grzeszy siłą. Dopiero, gdy się człowiek przyjrzy, można zauważyć znaki szczególne jak długa blizna zaczynająca się od środka czoła i przechodząca przez prawe oko a kończąca się  w połowie policzka. Innym znamieniem tej samej kategorii są dwa ślady po postrzale na prawym udzie i lewej ręce.
Z racji niezbyt często uczęszczania w miejsca publiczne zazwyczaj można zauważyć Marihito ubranego w mundurek uczelni. W rezydencji zazwyczaj chodzi ubrany w klasyczne czarno - białe kimono. Na mieście o ile musi coś załatwić zazwyczaj przywdziewa strój prosty, a zarazem lekko elegancki.
Charakter:Marihito z całą pewnością jest człowiekiem, który szczególnie przywiązuje swoją uwagę do tradycji oraz honoru. Co jest raczej normalne w szanowanej i średnio znanej rodzinie Higashiyama. Od małego był uczony dyscypliny oraz trudnej drogi życia jaka jest reprezentowana przez jedną z 5 najbardziej wpływowych rodzin w Yakuzie. Śmierć jego rodziców w wieku  12 lat spowodowała spaczenie jego psychiki przez co stał się z pozoru osowiały, smutny, a zarazem stosunkowo zamknięty, lecz z całą pewnością najbliżsi współpracownicy, którzy zaprzysięgli jego ojcu go obronić wychowali wraz z opiekunką  tak jakby jego staruszek tego chciał. Reprezentuje on szczególną lojalność wobec swoich towarzyszy, odwagę oraz odpowiedzialność za swoje czyny.

Rosmer po wydarzeniach sprzed 10 lat zepchnął swoje emocje oraz uczucia w głąb siebie tworząc tym samym prawie nie przenikalny mur dla wszelkich emocji. Zazwyczaj wygląda na smutnego, lecz jest to poniekąd błędne ze względu, że on po prostu nie okazuje emocji. Obecnie stara się być jak najlepszym liderem tym samym sam utrzymując zbudowaną zaporę dla emocji oraz ją z czasem rozbudowując. Niektórych brak okazywanych uczuć potrafi wystraszyć.

Ekwipunek:
2x Wakizashi ( jeden ma długość ostrza 50 cm drugi 35 cm )
Mundurek Uczelni ( rzecz jasna normalne ubrania w domu )
Telefon komórkowy
Portfel


Historia: Pierwsze zalążki powiązań rodu Higashiyama z Yakuzą  sięgają aż ery Edo co czyni go prawdopodobnie jako jednego z założycieli Yakuzy. Przez wszystkie lata polityka rodu skierowana była ku kooperacji oraz zawiązywania sojuszy przez co wiele wieków była nietykalna oraz posiadała szeroki autorytet w kręgach mafii. Mimo mijającego czasu kierunek strategii rodziny nie zmieniał się, a wszelkie traktaty zawsze były dochowywane dzięki czemu ród  wśród hierarchii Yakuzy  nabył status zwany "アンタッチャブル" (W wolnym tłumaczeniu oznacza "nietykalni / nietykalny". Pomimo mijającego czasu oznacza, że zarówno rodzina jak i jej wpływy oraz biznes są chroniony przez inne rody mafijne, pogwałcenie tego starodawnego prawa powoduje, że prestiż oraz pozycja rodu, który pogwałcił ten zwyczaj znacznie spada, a cała rodzina staje przed wewnętrznym sądem oraz stają się  celem dla innych członków ugrupowania. )

Przez 12 lat Marihito cieszył się spokojnym wesołym życiem ze względu, że ojciec czekał na odpowiedni wiek by zacząć realnie przygotowywać  swojego syna do jego przyszłej roli jako następcy, lecz to nie oznacza, że od najmłodszych lat nic nie robił wręcz przeciwnie. Rosmer w dniu ukończenia 6 lat rozpoczął trening we władaniu zarówno bronią palną, Wakizashi oraz inne ćwiczenia typowo sprawnościowy szczególnie w opanowaniu trudnej techniki walki Hiten Mitsurugi-ryu, która teoretycznie była skierowana dla mieczy samurajskich, lecz przez upływ czasu owa technika została również dopasowana do wykorzystywania przez użytkowników Wakizashi. Przez cały okres również uczęszczał do publicznych szkół w Tokio mając rzecz jasna cichych obserwatorów na plecach, którzy dbali o jego bezpieczeństwo. W wieku 9 lat, gdy zdobył w swoje ręce słoik masła orzechowego zajadał się nim wraz z chlebem w wyniku niefortunnego wypadku niemal udławił się nim po dziś dzień czuje dziwny paniczny strach przed masłem orzechowym.

W wieku 12 lat w wyniku wojny Yakuzy i mafii rosyjskiej została zamordowana jego rodzina oraz paru najbliższych współpracowników,a on sam został porwany i przetrzymywany w trumnie przez dwa dni w wyniku czego po dziś dzień boi się bycia pogrzebanym żywcem.W wyniku śmierci jego rodziców cała odpowiedzialność za rodzinny biznes została zrzucona na jego barki , lecz wedle testamentu ojca został wydzielony opiekun, zarazem doradca, który miał wychowywać oraz pilnować zarówno rodzinnego biznesu jak i rozwoju ostatniego z rodu. Katsumi Hiyama została przydzielona wedle testamentu do sprawowania opieki nad młodym następcą. Jej ród również jest stary i sięga daleko w historii Japonii jako jeden z rodów ninja, który w około 1890 roku przyrzekł swoją lojalność oraz służbę właśnie Higashiyama. Jego opiekunka przez te wszystkie lata pilnowała by Marihito nie zboczył ze ścieżki swoich przodków będąc zarówno wymagająca jak i surowca pomimo swojego młodego wieku włożyła w to wiele pracy jak i energii wywiązując się perfekcyjnie ze swojego zadania i przywiązując szczególną uwagę by nie zboczył ze swojej ścieżki.

W wieku 18 lat nieznana organizacja przestępcza  przeprowadziła zamach na jego życie przy użyciu pistoletu maszynowego w biały dzień. Przeżył jedynie dzięki szybkiej reakcji jego "obserwatorów", lecz w wyniku zamachu został trafiony w udo oraz lewą rękę. O ile postrzał w udo ładnie się zagoił zostawiając paskudną bliznę tak trafienie w lewą rękę spowodowało utratę sporych rozmiarów kawałka mięśnia w ramieniu oraz paskudną blizną. Nawet po 4 latach jego ręka nie odzyskała pełnej sprawności. Stosunkowo szybko się męczy oraz nie jest w stanie udźwignąć więcej niż 8 kg.

W wieku 20 lat cała "rodzina" przeprowadziła się do Karakury, gdzie Marihito podjął się studiów z zakresu organizacji na jednej z państwowych uczelni. Pomimo ogólnych wiadomych powiązań jego nazwiska z Yakuzą udaje mu się prowadzić dość samotne oraz normalne życie bez większych problemów czy udziwnień. Tym bardziej, że pod koniec 1 roku udaje mu się zdobyć wyróżnienie, lecz jego nazwisko będące kojarzone z największą Mafią w Japonii powoduje, że nadal mimo mijających lat pozostaje samotnikiem.

Pieniądze: Jako jedna z 5 najbardziej wpływowych rodzin Yakuzy posiada nieco na swoim koncie ( określenie zostawiam GMowi :3 Podobnie wpływy oraz typ biznesu rodzinnego pozostawiam w rękach mistrza gry ot by było ciekawiej z niewiadomym )

Miejsce Zamieszkania: Sporych rozmiarów willa będąca pod stałą ochroną oraz mieszcząca 100 najbardziej zaufanych współpracowników mafijnych.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 6 ( + 1)
Szybkość: 10 ( + 5 )
Zręczność: 10 ( + 5 )
Wytrzymałość: 7 ( + 2 )
Inteligencja: 7 ( + 2)
Psychika: 7 ( + 2 )
Reiatsu: 8 ( + 3 Z racji profesji )
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig:  60 kg
Prędkość (śr.):  15 km/h
Prędkość (max.): 30 km/h
PŻ (Punkty Życia): 70
PR (Punkty Reiatsu): 40

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
Poznane Bakudou:

Umiejętności:
* Bogacz - wiadomo dlaczego
* Ulubiona Broń - Wakizashi
* Szanowany - Objawia się w dwójnasób przez swoją historię jest szanowany wśród Yakuzy oraz budzi strach i szacunek wśród innych przestępców. Również przez jego powiązania normalni obywatele ogólnie się odnoszą do niego z szacunkiem, a zarazem się go obawiają.
* Oburęczność (wrodzona + wyszkolona> ) - Od 6 roku życia trenował sztukę walki posługując się dwoma Wakizashi
* Korzystanie z Broni Palnej - Już za młodu z racji swojego pochodzenia był uczony obsługi broni palnej.

Wady:
* Fobia : Tafefobia - Przy porwaniu był więziony przez jakiś czas w trumnie co, może doprowadzić do panicznego lęku.
* Stara Rana - Szczególnie dokuczliwa na lewym ramieniu
* Stara Rana - Prawe udo. Mimo, że dobrze zagojona czasem potrafi dokuczyć.

-----
To moja pierwsza KP na tym PBF-ie. Proszę o szeroką krytykę oraz możliwość poprawy KP. Powierzam się waszej "opiece"
Powrót do góry Go down
CZarasavatar

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
160/160  (160/160)
Punkty Reiatsu:
520/560  (520/560)

PisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-21, 19:07

Wyglądu trochę mało, ale z uwagi na to że jest jeszcze zdjęcie to myślę że ujdzie.

Charakter może być.

Historii treści nie czytałem, bo jest za krótka. Zakładam, że minimalnie każda powinna mieć dwa razy więcej linijek od wieku postaci. Co oznacza, że u Ciebie wynosiłoby to 44, a jest trochę ponad 30 (liczyłem rano to dokładnie nie pamiętam). W każdym razie do rozwinięcia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-22, 14:05

Po pierwsze masz tendencje do powtorzen:
Cytat :
Rosmer po wydarzeniach sprzed 10 lat zepchnął swoje emocje oraz uczucia w głąb siebie tworząc tym samym prawie nie przenikalny mur dla wszelkich emocji. Zazwyczaj wygląda na smutnego, lecz jest to poniekąd błędne ze względu, że on po prostu nie okazuje emocji. Obecnie stara się być jak najlepszym liderem tym samym sam utrzymując zbudowaną zaporę dla emocji oraz ją z czasem rozbudowując. Niektórych brak okazywanych uczuć potrafi wystraszyć.

Jego opiekunka przez te wszystkie lata pilnowała by Marihito nie zboczył ze ścieżki swoich przodków będąc zarówno wymagająca jak i surowca pomimo swojego młodego wieku włożyła w to wiele pracy jak i energii wywiązując się perfekcyjnie ze swojego zadania i przywiązując szczególną uwagę by nie zboczył ze swojej ścieżki.

To drugie jest rowniez stylistycznym koszmarem, ktore nalezaloby rozbic na dwa, albo trzy zdania.

Blizna na pol twarzy widoczna po dokladnym przygladaniu brzmi raczej, jak slad po zadrapaniu, niz powaznej ranie.

Cytat :
Co jest raczej normalne w szanowanej i średnio znanej rodzinie Higashiyama.
Szanowana i niezbyt znana? Troche mi to nie brzmi, bo skoro ktos rodziny nie zna, to co jest podstawa tego szacunku?

Co to jest dokladnie za fobia? Ze jak w trumnie zamkna, to sie boi, czy cos innego?

Jak juz kany uzywasz to czemu katakany dla tego nietykalnego statusu?

Swoja droga, jak juz chcesz grac glowa wypasionego rodu mafijnego, ktory nie dosc, ze owa yakuze zakladal u zarania wszechswiata, to jeszcze uklady ma takie, ze kazdy zdrajca z miejsca usieczonym bedzie przez reszte mafii, to az sie prosi, zeby cos o tym wiecej napisac. Tym bardziej, ze przy takim materiale jest pole do popisu.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-22, 15:12

Odnośnie blizny jak stoisz dajmy na to na korytarzu jakieś 5 metrów od kogoś na pierwszy rzut oka zauważysz czy jest wysoki, niski, napakowany bądź jego kolor włosów. Jak staniesz przed osobą dopiero da się zauważyć rzeczy jak blizny i inne detale. Co do tej blizny jest ona prostym cięciem, a te zazwyczaj zostają widoczne, lecz nie rzucają się strasznie w oczy. No chyba, że faktycznie jest paskudna.

Co do fobii:
Tafefobia  jest strachem przed pogrzebaniem żywcem.

Nawiązując do Yakuzy ot ostatnio miałem na ich temat dość rozległą pracę stad po prostu wrzuciłem fakty i wplotłem rodzinkę. Swojej postaci. Teoretycznie mogę się na ten temat rozpisywać, lecz raczej nie ma to sensu bo mam napisać historię rodziny, która liczy przeszło lekko ponad 400 lat ? To raczej nikt historii by nie przeczytał :D

Prawo o którym wspomniałem teoretycznie dalej istnieje, lecz nie ma specjalnej możliwości by potwierdzić jego dalszego praktykowania, lecz na potrzeby gry, może być ? Tym bardziej że miasto jest stosunkowo małe jak na wojowanie mafią ;)

Co do rozgłosu fakt moja gafa, którą poprawie.

Wszystkie wskazane błędy postaram się niebawem wyprostować

Dziękuje za szczerą krytykę :3
Powrót do góry Go down
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-22, 19:33

Cytat :
Odnośnie blizny jak stoisz dajmy na to na korytarzu jakieś 5 metrów od kogoś

No wlasnie. Sadze, ze wyglad opisuje sie ten z bliska, nie zza plota po drugiej stronie ruchliwej ulicy. Przygladanie kojarzy mi sie z wpatrywaniem w te paszcze z pol metra i po dluzszej chwili - aha, cos tam jest, moze blizna. Tak, jak to teraz ujales brzmi dobrze - widac blizne, ale nie jest to frankenstein zszyty z dwoch niepasujacych czerepow.

Nie chodzilo mi o to, zebys tu tworzyl esej o historii mafii w Japonii. Pisanie historii w zalozeniu ma byc pokazem kreatywnosci, nie umiejetnoscia znalezienia zrodla w wiki, czy literaturze tradycyjnej dla bardziej ambitnych. Tym bardziej, ze nie proponujesz tu przecietnego licealisty, ktory pechowo trafil na jakiegos holka, czy innego shini. Potomek ojcow zalozycieli i obecny szef znaczacego klanu mafijnego, to dosc konkretna postac. Dlatego nie byloby zle, jakbys opisal jedno, czy drugie wydarzenie.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   2014-05-26, 22:18

No, mafijnego bossa to chyba tutaj jeszcze nie mieliśmy. Większych błędów nie zoczołem, więc daje akcepta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Marihito Higashiyama "Rosmer"   

Powrót do góry Go down
 
Marihito Higashiyama "Rosmer"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs