IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Rose Nevermore

Go down 
AutorWiadomość
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Rose Nevermore   2016-03-29, 08:52

Ze względu na to, że nie znam Cie za dobrze, i nie jesteś tu długo (po prostu nie wiem co potrafisz ^^"), przemagluje Cie na teście. No cóż... Musisz mi to wybaczyć, wyjścia nie ma :P. Zamieszczam opis do pierwszego z kilku zadaŃ.

W następnym poście zamieszczę kartę postaci, masz ją potraktować jak by była kartą nowego gracza i ocenić w pełni (łącznię z dodatkowymi punktami). Potem dam instrukcje odnośnie kolejnych zadań.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rose Nevermore   2016-03-29, 13:54

DANE

Imię: Nataniel
Nazwisko: Crose
Profesja: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32 lata
Waga: 70 kg
Wzrost: 178 cm
Wygląd:

Nataniel jest mężczyzna który wyróżnia się spośród tłumu, czemu ? W Japoni, samej Karakurze częściej się spotka japończyków, aniżeli amerykanów. Mężczyzna mierzy sobie prawię 180 cm wzrostu, jest stosunkowo szczupły, ale wciąż lekko umięśniony. Ma typową figurę lekkoatlety, którą niewielu może się poszczycić. Sylwetka nie pasuje do jego ospałego i leniwego charakteru... Gdyby Nat mógł to nie ruszał by się sprzed telewizora.
Oczy i włosy ma ciemne, zawdzięcza to śródziemnomorskim korzenią. Cera jego jest lekko ogorzała. Nat nie nosi się jak przystało na już całkiem dorosły wiek. Lubi młodzieżowe koszulki, spodnie z podartymi kolanami, łańcuchy i głośną muzykę. Jest wielkim fanem muzyki metalowej, gra i śpiewa. Nie przepada za innymi rodzajami muzyki.

Charakter:

Dan to charyzmatyczny facet, lubi się polenić, nie lubi się ruszać... Większość życia poza koncertami spędził raczej na siedzeniu i zbijaniu bąków. Nawet sportu nigdy nie lubił. Mimo wszystko Nat jest jednak osobą skrupulatną i dość asertywną. Mimo, że wygląda trochę niedbale to jest perfekcjonistą, tylko chyba trochę postrzelonym... Nie szuka perfekcjonizmu w ubraniach, czystości, symetrii a dźwiękach. Poza tym zdarza mu się zapić i zaćpać, nie martwi się pieniędzmi bo nigdy nie musiał, firma sama na niego zarabia – a on może oddawać się przyjemnościa. Nie trzeba mówić że chłop jest rozrzutny i hedonistyczny.

Ekwipunek:
dokumenty, prawo jazdy, klucze do domu i auta, portfel

Historia:

Nat przyszedł na świat w Bostonie, gdzie zresztą dorastał. Pierwsze lata życia przebiegły w błogiej nieświadomości, tak jak u dzieci. Późniejsze lata bardziej warunkowały na życie. W szkole nie był prymusem, niewiele się uczył. Przechodził z klasy do klasy tylko i wyłącznie dzięki wrodzonej inteligencji, a nie dzięki pracy i nauce.
Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką, jego życie zmienił przypadek właśnie z muzyką związany. Podczas ostatnich  wakacji jego nauki w szkole średniej, umówił ze znajomymi. Miał udać się do jednego z popularniejszych klubów w nieznanej sobie części Bostonu, aby tam się napić piwa i podrywać panny.
Pomylił kluby do którego miał trafić i wszedł na koncert grupy metalowej. Niby już wcześniej słyszał tą muzykę, i go nie przekonała... Ale pierwszy raz był na metalowym koncercie na żywo, i pierwszy raz w życiu poczuł taką... Moc. Muzyka sama poderwała go do ruchu.
O spotkaniu ze znajomymi zapomniał, otworzyła się przed nim nowa ścieżka życiowa. Znalazł sobie zespół i zaczął grać. Nazwali swoją grupę Red Dragon. Nat został gitarzystą i wokalistą  na raz, byli nieźli, ale nie na tyle dobrzy aby zyskać sławę – im to nie przeszkadzało, grali bowiem dla muzyki.

Kilka lat później Nat odbierał swojego ojca z budynku firmy którą starszy mężczyzna prowadził. Podczas drogi się pokłócili, ojciec nie chciał żeby Nataniel zmarnował swoje życie i majątek rodziny. Chłopak zdenerwował się dość mocno, a prowadził... Chwila nieuwagi, nieszczęśliwy ciąg zdarzeń  i doszło do wypadku, na szczęście dla Nata nie z jego winy. Pechem było jednak to że jego mocno połamało, a ojciec nie przeżył. Nataniel został sam, jego matka zmarła pale lat wcześniej.
Chłopak doszedł do zdrowia po kilku miesiącach, ale nigdy nie doszedł do siebie... Sam twierdził, że widuje duchy. Z czasem co raz częściej i częściej. Raz zwykłe dusze, a raz maszkary rodem z horrorów. Czasem majaki dokuczały mu bardziej czasem mniej.

Nat nie radził sobie z tym co się działo. Zatrudnił firmy kierownika, a sam, żył dochodów jako prezes. Przestał grać, zaczął tylko jeździć na koncerty. To stało się jego życie. Od tego miasta do tego, na każdy kolejny koncert – byle by nie wracać do domu i się nie obwniać.
Któregoś razu trafił na koncert jakiejś Japońskiej grupy, której nazwy do końca nie zapamiętał. Zapadło mu w pamięć, że są z Karakury. Zbieg okoliczności sprawił, że po samym koncercie, kiedy szedł krótko mówiąc zapić spotkał się grupą. Szybko okazało się, że przypadki sobie z gitarzystką do gustu... Zapamiętał tylko że dziewczyna ma na imię yuki. Spędzili razem noc i każde ruszyło w swoją stronę.

Z czasem Nataniel łapał się na tym, że o niej myślał... Albo że nie może wręcz przestać o niej myśleć. Starał się ja znaleźć ale nie potrafił. Postanowił więc, że to najwyższy czas na wakacje i ruszył do Japoni, a później samej Karakury szukać swojej wybranki...

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5
Szybkość: 5
Zręczność: 8
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 7
Psychika: 18
Reiatsu: 8
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig:  50 kg
Prędkość (śr.): 5
Prędkość (max.): 20
PŻ (Punkty Życia): 60
PR (Punkty Reiatsu): 30

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
Poznane Bakudou:

Umiejętności:
Nadzwyczajna Uroda
Podstawowy Samoobrony
Wady:
Fobia - Ornitofobia
Twardy sen
[/code]
[/spoiler]
[/center]

Umiejętność człowieka – Nat potrafi wydać z siebię silny okrzyk, falę uderzeniową która rani wszystkich w najbliższym otoczeniu (średnica 4 metry). Obrażenia z krzyku równe są statystce Raietsu x 3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rose Nevermore


avatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
90/90  (90/90)
Punkty Reiatsu:
27/42  (27/42)

PisanieTemat: Re: Rose Nevermore   2016-03-29, 18:01

Zastrzeżeń jest sporo:
-Błędy ortograficzne; W niektórych miejscach chodzi o zwykłe przedobrzenie ("Mężczyzna mierzy sobie prawię 180 cm wzrostu"), z kolei w innych są one już poważniejsze ("Oczy i włosy ma ciemne, zawdzięcza to śródziemnomorskim korzenią"), zdarzają się literówki ("Nie szuka perfekcjonizmu w ubraniach, czystości, symetrii a dźwiękach.") , a w niektórych miejscach brak polskich znaków ("Poza tym zdarza mu się zapić i zaćpać, nie martwi się pieniędzmi bo nigdy nie musiał, firma sama na niego zarabia – a on może oddawać się przyjemnościa."). Do tego dochodzi jeszcze interpunkcja, odmiana wyrazów. Konstrukcja zdań leży w kącie i płacze.

-Wielka mieszanka wszystkiego. Wygląd powinien być wyglądem, a nie połową wyglądu pomieszanego z osobistymi preferencjami i odrobiną charakteru.

-Unikałabym również sformułowań uznawanych na powszednie, jeśli nie jest to uzasadnione ("Nataniel jest mężczyzna który wyróżnia się spośród tłumu, czemu?" -> Zamiast Czemu użyłabym "Dlaczego?" i to na dodatek w oddzielnym zdaniu. Wygląda to lepiej i jest poprawne.). Może nie jest to bardzo wielka wada, ale na pewno przeszkadza.

-Historia za krótka. Wszystkie wydarzenia obcięte do minimum, wygląda to raczej jak relacja znajomego, z którym Nat już od dawna nie utrzymuje kontaktu. Nie o to tu chodzi. Trzeba się rozpisać, wydarzenia mają być opisane możliwie jak najdokładniej, weźmy na przykład sytuację z wypadkiem. Oprócz tego, że wiemy że był, jakie miał skutki (i tak pobieżnie) i że nie był z winy Nata, nie wiemy nic więcej. Można byłoby się w tym miejscu pokusić o dokładny opis tzn. okoliczności na drodze, gdzie dokładnie uderzył samochód, co się dokładnie działo po uderzeniu (dachowanie, poślizg, miejsce zatrzymania się samochodu).

-Źle używane funkcje forumowe. W poście nie mają prawa pozostać niewykorzystane komendy.

-Umiejętności. Nigdzie w historii nie ma nic o tym, że Nat uczęszczał na jakieś kursy samoobrony. Nawet nie ma nic o tym, że z kimkolwiek walczył. Oprócz tego nie spełnił nawet wymagań statystycznych. Nie wiem też skąd wziął się ten krzyk, Nat nie jest nikim specjalnym i nie różni się od otaczających się ludzi niczym innym niż widzeniem istot duchowych. Na liście umiejętności też takowego nie widzę, na dodatek jest umieszczony w złym miejscu na karcie. Do tego, dodatkową umiejętność człowieka nadaje MG. Piszesz, że Nat jest bogaczem, a jednak nie dostał on umiejętności Bogacz. Mogłeś dobrać sobie więcej umiejętności przez punkty za wady i inteligencję, lecz to już Twoja decyzja.

-Wady. W historii nie ma do nich nawiązań, a są to rzeczy dość istotne w życiu Nata.

-Statystyki. Za mało punktów. Podstawowe 10 + 6 (1 za każde 5 lat życia) + 3 (profesja człowieka) = 19. Ty przyznałeś 18.

-Źle policzone PŻ i PR. 5*10 to 50 nie 60, a 8*5 to nie 30 a 40.

Ogólnie trudno znaleźć coś, do czego nie można by się było przyczepić.

Ocena: Negatywna


Event: 90/90 PŻ ; 90/90 PR

"Życie ponad Śmiercią, Siła ponad Słabością, Podróż ponad Celem" ~Pierwszy ideał Świetlistych, Archiwum Burzowego Światła - Brandon Sanderson.

"Uważam się za człowieka z zasadami. Ale który człowiek sądzi inaczej? Nawet rzezimieszek, jak zauważyłem, uważa swoje czyny za w pewnym sensie „moralne”. Może inna osoba, czytając o moim życiu, nazwie mnie religijnym tyranem. Może nazwie mnie arogantem. Czemu opinia tego człowieka miałaby być mniej ważna niż moje własna? Chyba wszystko sprowadza się do jednego faktu. W ostatecznym rozrachunku to ja mam wojsko." ~Fragment dziennika Ostatniego Imperatora, Z Mgły Zrodzony - Brandon Sanderson

Rose
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Rose Nevermore   2016-03-29, 18:37

Okej to poszło dobrze, co miałaś wykazać wykazałaś. Teraz trochę bardziej czasochłonne zadanie. Napisz mi kartę Hollow, który bazuje na inteligencji. W karcie powinny się znaleźć elementy z poprzedniego życia, tak żeby można było je w sesji rozwinąć.
No i teraz trudniejsza część, napisz kartę tak żeby zasługiwała na minimum jeden dodatkowy punkcik za sprawdzenie. Jak napiszesz na dwa, nawet lepiej.
A i jeszcze jedno, rozpisz temu hollow 3 umiejętności (słabe, idealne dla początkującej poczwary), tak żeby pasowały. Na to masz więcej czasu, nie ma żadnego limitu czasowego.

Sprawdzę jak budujesz ewentualnych NPC i jak potrafisz pisać. Jeśli możesz, niech ten Hollow za życia będzie ludzkim mężczyzną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Rose Nevermore   

Powrót do góry Go down
 
Rose Nevermore
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Egzaminy dla Mistrzów Gry :: Testy-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog