IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Share | 

Plan naprawczy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Plan naprawczy   Nie 6 Lis 2016 - 19:23

Źle się dzieje w państwie Iowoiowym. Patrząc na statystyki to od ponad pół roku marazm panuje znaczny. Tsuna zniknął, CZaras zniknął, nikt nowy się nie rejestruje i praktycznie na placu boju z mg pozostał tylko Iz i ja, oraz nasi gracze. Pytanie czy zadowala nas obecny stan, że od czasu do czasu paru ludzi skrobnie sobie posta, czy też chcemy spróbować sytuację chociaż trochę naprostować.
Zapraszam do dyskusji. Ze swojej strony parę pomysłów na uczynienie forum bardziej przystępnym dałem (danie graczom możliwości zaprojektowania własnych mocy, danie wyboru pominięcia etapu akademii dla shinigami). Przydałoby się też mieć jakąś osobę, która chwyciłaby Iowoi za jaja, bo jak zgaduję Kamys nie ma czasu/chęci żeby nam administrować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishifone

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
40/150  (40/150)
Punkty Reiatsu:
669/729  (669/729)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Sro 9 Lis 2016 - 23:46

Ja generalnie jestem raczej za nadaniu nieco większego tempa rozwojowi postaci, bo o ile dochodzenie do czegoś konkretniejszego w dłuższym okresie czasu jest fajne, to jednak wymaga to jakiejś... nie wiem, systematyczności? Zdecydowanie nie pomaga tutaj fakt, że poza paroma osobami nikt tu nie wchodzi. Także ja jestem za wprowadzeniem rzeczy, które nadały by samej rozgrywce większej dynamiki.
Projektowanie własnych mocy niby jest, chociaż nigdzie o tym nie jest napisane. Pominięcie akademii sprawiłoby, że rasa shinigami przynajmniej częściowo przestałaby być aż tak koszmarnie męcząca i nudna, przynajmniej w moich oczach. Chociaż pozostawiłbym tą opcje dla bardzo napalonych wiedzy i szkolnego życia, bo niektórych to też jara.

Gorzej z osobą która by to forum pociągnęła, jak żeś to ładnie ujął, "za jaja". Bo jak znowu wyjdzie na to, że 80-90% kandydatów sie odbije tu jak od ściany, to będzie kiepsko. Już mi wystarczy, że za każdym razem jak wspominam znajomemu "idę odpisać na bleachu" dostaje napadu śmiechawki. Cytując go z pamięci" "Pozwól temu umrzeć". No ale jednak trochę szkoda.

No i drugi problem. Kto ma na tyle sił i czasu, by to pociągnąć? Ostatnie wybory skończyły się na ofiarowaniu każdemu z trzech kandydatów po dwóch głosów w trzyosobowym gronie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Sob 12 Lis 2016 - 17:56

Myślę, że czas i siły by się znalazły żeby porządki tutaj zrobić, chociaż bardzo też przydałby się nam taki CZaras co by ludzi umiał na forum zagonić.

Również i mnie jest szkoda Iowoi, na którym przecież trochę czasu spędziłem. Czerpałem z gry sporo przyjemności, poznałem sporo fajnych ludzi. Oczywiście boli, że owi ludzie znikają z dnia na dzień, a szczególnie odnosi się to do graczy, którym prowadziło się kilka lat, ale póki będę mieć chociaż jedną rozgrywkę do prowadzenia to z forum wyprowadzać się nie mam zamiaru ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishifone

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
40/150  (40/150)
Punkty Reiatsu:
669/729  (669/729)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Sob 12 Lis 2016 - 23:53

Nigdy nie umiałem się w to bawić, a forum które prowadziłem parę lat miało w swoim szczycie z 15 graczy max. Problem jest też taki, że ludzie trochę widzą cmentarzysko, i pewnie to zniechęca.

Jak zniknę bez słowa na okres większy niż 2-3 miesiące to najpewniej będzie oznaczało, że faktycznie coś mi się bardzo poważnego stało. Więc spokojna głowa, jeszcze się razem tu chyba trochę pomęczymy.

Chociaż najbardziej mi szkoda Tsuny.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Nie 13 Lis 2016 - 14:05

Pojęcia o prowadzeniu forum nie mam żadnego, ale taka prosta administracja w stylu akceptowanie KP i propozycji, nanoszenie zmian, przenoszenie tematów czy banowanie problemów nie powinno sprawić.
Co do tego cmentarzyska to faktycznie największy problem, bo sam nie rejestrowałbym się na forum z taką nikłą obecnością. Nawet miałem taki cwany pomysł żeby porobić multikonta i pododawać kilka KP w proponowanych żeby sztuczny tłok zrobić ;p
No i wciąż mamy ten odwieczny problem, że nawet jakby gracze przyszli, to i tak mam tylko jedno wolne miejsce. Kovacs niby też wolny, ale trochę go tu już też nie widziano. A co do Tsuny to wciąż mam nadzieję, że się tu zmaterializuje pewnego dnia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruaki Kuchiki

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
90/90  (90/90)
Punkty Reiatsu:
48/48  (48/48)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Czw 15 Gru 2016 - 18:12

Najpierw należałoby spytać Kamys czy odda pałeczkę (albo jej część) komuś innemu. Bez pełnego dostępu do panelu administracyjnego niewiele zdziałacie. Następnie trzeba pomyśleć nad nowymi zasadami, bo stare nie funkcjonują dobrze np. akcept przez więcej niż jednego mg odpada, testy na mg chwilowo odpadają, wiek x 2 linijek = historia,  to też takie dziwne... Potem należałoby usunąć niepotrzebne posty (np. pokoje czy domy) i użytkowników, którzy nie udzielają się od tamtego roku... Ostatecznie zastanowić się nad przerobieniem npc oraz całej akademii (skoro niektórzy MG mają swój świat czy mechanikę).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
160/160  (160/160)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Czw 15 Gru 2016 - 20:25

Cytat :
Najpierw należałoby spytać Kamys czy odda pałeczkę (albo jej część) komuś innemu.

Najpierw trzeba ją złapać, z czym obecnie są spore problemy.

Cytat :
wiek x 2 linijek = historia,  to też takie dziwne...

To czaras durnie to podchwycił, jak kiedyś od niechcenia rzuciłem, że w sumie dla 15 latka półtorej strony historii jest wyczerpujące, i forsował to w swoich ocenach za każdym razem. Oficjalnie nic o tym nie ma.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kovacs

Mistrz Gry : CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
65/80  (65/80)
Punkty Reiatsu:
30/30  (30/30)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Nie 18 Gru 2016 - 13:39

Ja jestem za jakimiś zmianami i jestem w stanie pomóc. Z chęcią bym popisał coś więcej a niestety tu wszystko umarło. Tylko trzeba złapać Kamys
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
140/140  (140/140)
Punkty Reiatsu:
425/425  (425/425)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Pon 26 Gru 2016 - 14:57

Proszono mnie o opinie na gadulcu także się wypowiem, acz będę szczerze wygłaszał własne opinie, więc tych o słabych nerwach prosze o siądnięcie sobie :D

Najpierw o moim zniknięciu, za które mi dość wstyd, bo sam się wkurzałem zawsze na ludzi co bez słowa przepadali. No cóż zdarzyło się, stało się i się nie odstanie, a na te chwile nie mam czasu ani sił na powrót.

Iowoi zdechł. I to zdychał już jak ja grałem. Na forum nic się nie działo, my sobie sielankowo graliśmy w swoich grach, nic nie robiąc od gory ani od dołu spokojnie czekając na lepsze czasy. Tymczasem zaś gracze znikali, a nowi nie przychodzili. Trudno się dziwić zresztą, na forum w którym nic się nie dzieje ciężko o dobrą zabawe, lepiej wybrać konkurencje. Powiem szczerze, że nawet już uwierzyłem w przekonywania Kamys, że to normalna tendencja zmniejszenia się popularności pbf'ów jako rozrywki ogólnie rzecz biorąc. Ostatnim, jednak forum, z którego nie zrezygnowałem (ninja gaiden bardzo polecam nota bene) zdarzyła się, bowiem ciekawa sytuacja. Na wakacje również admini zniknęli, gra zamarła, ilość ludzi na forum drastycznie się zmniejszyła, nowi gracze nie przychodzili, już przeklinałem swój pech, że znowu trafiłem na śmierć kolejnego fajnego pbfa. W między czasie, jednak wrócił head admin, zabrał się do roboty i chcecie to wejdźcie na nie, dosłownie tętni życiem, ogólną fabułą, zabawami forumowymi i planami eventu na najbliższy czas. Jak on to zrobił? Nie mam zielonego pojęcia (jak chcecie to go zapytajcie, nick - Mizuno Uchiha), ale zrozumiałem, że to wszystko działa schodkowo. Najpierw trzeba ściągnąć starych graczy, by akcja na forum znowu ruszyła, trzeba ich zaktywizować, by lista graczy na dzień się odpowiednio zgadzała, tak jak i lista postów w różnych miejscach forów. Należy ich zachęcić do głosowania w topkach, a do tego organizować różne zabawy z góry. Jakieś losowania, gry, areny poza fabularne, konkursy. Jeśli to ruszy to tylko z zegarkiem czekać, aż nowi gracze będą się pojawiać. No i na Boga odciągnijcie Kamys od sprawdzania kp, bo ciśnięcie nowych graczy za złą kp to jakby proszenie się o śmierć forum.

Ja w każdym razie więcej niż tą skromną opinią nie pomoge. Kiedyś gdy koniunktura będzie bardziej odpowiednia pewnie wrócę, bowiem SS potrzebuje Shihouin Natsuo.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Wto 27 Gru 2016 - 15:20

Shame... shame... shame CZaras za te Twoje Tanakowe zniknięcie.

Z nami sprawa podobna, też admini zniknęli aczkolwiek raczej wątpię, że powrócą tutaj z mocnym postanowieniem podźwignięcia forum na nogi. Żeby jednak nie było tak pesymistycznie to ostało się kilka osób, które chcą działać. Kovacs jeszcze się nie zniechęcił i chce pomóc, Ekkusu pomimo nagabywań znajomych nie odszedł od łoża umierającego, a i ja myślę mógłbym trochę pracy i pomysłów w Iowoi włożyć. Problem jest taki, że brak nam rzeczywistych uprawnień, jak już parę ludzi zauważyło.
Pozostaje mieć nadzieję, że Kamys odnajdzie się w czasie i przestrzeni i przyklaśnie naszej śmiałej inicjatywie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
140/140  (140/140)
Punkty Reiatsu:
425/425  (425/425)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Wto 27 Gru 2016 - 19:23

Napiszcie na gg do Rotena, z tego co mi się wydaje to czasem tam bywa, on ma uprawnienia do dania komuś Wam małpki do nicku i do dzieła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Sob 31 Gru 2016 - 20:47

Co prawda wolałbym uniknąć załatwiania sprawy z Rotenem za plecami Kamys, ale skoro dalej się nie odzywa to chyba nie będziemy mieć innego wyboru.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Pon 2 Sty 2017 - 16:45

Yo. Chociaż sam w znaczący sposób nie mogę pomóc (głównie jakbyście potrzebowali jakiegoś technicznego zaplecza), to moja propozycja jest następująca:

1. Lekko obniżyć barierę wejścia (nie wiem jak mocno obecnie krytykowane są karty postaci, ale prawdopodobnie zbyt mocno aby forum zyskiwało na popularności wśród jeszcze niekoniecznie ogarniętych młodych ludzi).

2. Dla zwiększenia częstotliwości/dynamiki gry można wprowadzić jakiś system notyfikacji, że gracz/MG otrzymał właśnie odpowiedź?

3. Wprowadzić lekki rygor, np. że oczekuje się odpowiedzi w ciągu 48h (o ile ktoś nie uprzedzi o dłuższej nieobecności), a w przeciwnym razie konsekwencje (coś jak kara ujemnego doświadczenia w klasycznym RPG).

4. Spytałbym graczy, czy być może grupowanie ich i prowadzenie im wspólnie w drużynach 2-4 osobowych (które niezbyt często by się rozdzielały) by uatrakcyjniło grę? Oczywiście, do tego potrzeba trochę więcej graczy, ale może znaleźliby się chętni z innych for na stworzenie tu, w naszym systemie, takich grup.

To na razie tyle z moich propozycji. Jeśli macie jakieś dziwne pomysły, które wymagają pracy technicznej, to też nie krępujcie się, bo być może jakiś z nich byłbym w stanie zrealizować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Pon 2 Sty 2017 - 21:31

W końcu nastał ten dzień, kiedy mam tutaj UNLIMITED POWER!!!. No... prawie że. W każdym bądź razie jakby ktoś chciał kogoś zbanować to podam numer swojego konta bankowego i jakoś dojdziemy do porozumienia.

Zabrałem się do roboty. Wywaliłem tematy nieaktywnych mg co by ludzi nie mylić. Wyrzuciłem do starych KP, które zawieruszyły się w zaakceptowanych. Złagodziłem trochę ton w jakim napisano mini tutorial, bo pamiętam, że kiedyś ktoś miał z tym problem. Zgodnie z sugestią Haru wywaliłem zapis o długości historii do wieku zamieniając to na stwierdzenie, że "jakość ponad ilość". No i ku uciesze wielu przyszłych graczy będą oni mogli zaprojektować własne moce, chociaż MG wciąż będzie musiał je zaakceptować ażeby uniknąć zbytniego wykokszenia i pomysłów niepasujących do realiów. Teraz zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać mechaniczne kwestie przy opcji przeskoczenia akademii. A... zapomniałbym o najważniejszym. Ustawiłem godzinę na forum, tak że w końcu wyświetla się poprawnie. No, przynajmniej mnie ;p

Nie krępujcie się moi drodzy i rzucajcie pomysłami na rozruch forum jakie tylko Wam do głów przyjdą.

Wasz pan i władca, tudzież nowy admin, Imperator Kuchiki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
160/160  (160/160)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Pon 2 Sty 2017 - 22:45

Wodzu.

Prowadź.

Już jak coś jedną osobę zmobilizowałem, że jak w końcu będzie tu admin to ma coś upichcić. Cześć Olek, pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Wto 3 Sty 2017 - 0:00

Good, goood, mój młody padawanie. W nagrodzę obdarowuję Cię wyjątkowym kolorkiem.

Ja też postaram się pościągać paru ludzi. Może się uda, może nie, ale przynajmniej coś zacznie się dziać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Hunter

Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
140/140  (140/140)
Punkty Reiatsu:
169/169  (169/169)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Wto 3 Sty 2017 - 1:43

Doszły mnie smutne wieści, że Tsuna do tej pory nie wrócił. Usłyszałem też dobre wieści, czyli noworoczne plany ożywienia forum.

Tsuny nie ma, ale ja jestem. Melduję się jako gracz.
Do bycia MG będzie mi brakować koniecznej systematyczności, choć z tą jest o wiele lepiej niż kiedykolwiek było. Póki co męczę trzeci (i ostatni) rok studiów, pracę licencjacką oraz uczestniczę i prowadzę przygody w klimatach Touhou.

Wznoszę modły za Imperatora!

"I get stronger in the splendor of a lucid moon. I'm the creature of the night!"

"All my demons cast a spell
the souls of dusk rising from the ashes.
So the book of shadows tell
the weak will always obey the master."
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   Czw 5 Sty 2017 - 20:51

Bardzo cieszy mnie Wasz entuzjazm :)

Dnia dzisiejszego pomyszkowałem w temacie propozycji umiejętności skąd wyłowiłem umy, które spotkały się z raczej ciepłym odbiorem mistrzowskiej braci, ale mimo tego do spisów dodane nie zostały. Pozwoliłem sobie skorzystać z mojej administracyjnej wszechmocy i dodałem je, chociaż z pewnymi zmianami zasugerowanymi przez innych MG.

Ogólne: Twardziel, Intuicja, Wulkan reiatsu, Reiki
Quincy: Sclaverei
Vizard: Witalność vizarda, Jadowite reiatsu
Shinigami: Ikkotsu/Sōkotsu, Poświęcenie, Raiōken, Zrozumienie miecza

I jeszcze kwestia pominięcia akademii. Myślę, aby dać shinigami dwie możliwości rozpoczęcia gry: jako student i jako świeżo upieczony szeregowiec posiadający już własne bezimienne zanpakuto.
Najtrudniejsza jest kwestia mechaniczna, bo trochę dziwne, że student i szeregowiec dostają na początek takie same premie.
Ustawiłbym to więc w taki sposób. Student na start dostawałby + 2 do reiatsu (w końcu wysoka moc duchowa była podstawą do przyjęcia do akademii), a świeży shinigami dostawałby dodatkowo + 2 wolne punkty.
Mało? No mało jak na całą akademię, ale większa ilość zniszczyłaby balans.

Czemu zaś ktoś miałby wybierać życie studenta skoro może od razu mieć zanpakuto, kilka dodatkowych punktów i bezpośrednią drogę do wykonywania qustów shinigami'ch. No cóż, po pierwsze jak Ekkusu napisał, niektórzy lubią grać w realiach magicznej szkoły ala samurajski Hogwart.
Po drugie można wypracować sobie lepszy start jak już w końcu akademię się ukończy (więcej statów, znajomości). Taki gracz co od razu jest shinigami gra jako niczym niewyróżniający się absolwent, który ledwo ledwo pozaliczał egzaminy. W drugim zaś przypadku mamy młodego boga śmierci, o którego zabijały się dywizje, który zdążył się zaprzyjaźnić z kilkoma podobnymi sobie "nadziejami Gotei 13" bądź członkami szlacheckich rodów.

Tak to widzę, aczkolwiek z wielką chęcią poczytam Wasze pomysły i spostrzeżenia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Plan naprawczy   

Powrót do góry Go down

Plan naprawczy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1