IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Izdurbal Tenshi - 3/4 | Imperator Kuchiki - 6/3
Kovacs - 0/3 Ekkusu - 1/3
Watanabe no Tsuna - 4/4
Benorn - 0/2
Rose Nevermore - 1/3


Share | 
 

 Rody Szlacheckie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/120  (102/120)
Punkty Reiatsu:
85/110  (85/110)

PisanieTemat: Rody Szlacheckie   Pon 9 Sty 2017 - 18:36

Soul society jest domem nie tylko dla shinigami i nieprzebranych rzesz dusz, ale również dla szlachetnie urodzonych, których wpływ na funkcjonowanie całego wymiaru jest czasem, aż nazbyt widoczny. Przede wszystkim jest Rada 46, która sprawuje rządy namiestnicze w imieniu Króla Dusz, a w której zasiadają arystokraci właśnie. Do ich woli muszą się ugiąć nawet kapitanowie Gotei 13, co najlepiej obrazuje jaką władzą dysponuje rada.
Jednakże nawet nie zasiadający w niej szlachcice swoimi działaniami wpływają na życie prostego ludu w Rukongai. Czasami zmieniając je na lepsze,  często zaś na gorsze.

Legendy głoszą, że wielkie cztery rody szlacheckie zostały założone przez pierwszych shinigami powołanych do służby przez Króla Dusz. Do dziś istnieją i pomnażają chwałę przodków klany Kuchki, Shihouin i Shiba. Czwarty ród, Ryōdoji, został zaś skazany na wieczne wygnanie za ohydne zbrodnie jakich się dopuścił przeszło tysiąc lat temu.

Znakomita większość pomniejszych ród podlega któremuś z wysokich rodów.

Wielkie rody:

Shihouin
Opis: W ostatnich latach Shihouin'owie wysforowali się na pierwsze miejsce wśród rodów Soul Society. Obecna generacja klanu składa się z przebiegłych polityków i utalentowanych wojowników. Mają wpływ na wiele mniejszych rodów, a posiadane włośni zapewniają znaczny dochód. Pomimo posiadanej siły, nad Shihouin'ami zbierają się czarne chmury. Młody dziedzic został zabity przez pustego. Teraz jego kaleka siostra jest następczynią głowy rodu. Pozostała młodsza brać klanu również wydaje się nie posiadać szlachetnych przymiotów starszego pokolenia stawiając pod znakiem zapytania przyszłość Shihouin.
Cechy charakterystyczne: Wielu członków klanu szczyci się przynajmniej jedną cechą starożytnych Shihouin'ów: żółtymi oczyma, fioletowymi włosami bądź brązową skórą.
Główne źródła bogactwa: kopalnie złota i stali, wytwórstwo biżuterii i broni
Głosy w Radzie 46: 15 (6 członku rodu i 9 członków rodów podległych)

Kuchiki
Opis: Przez wieki bezdyskusyjnie najpotężniejszy z rodów Soul society. Od kilku lat jednak, po raz pierwszy od długiego czasu żaden Kuchiki nie piastuje stanowiska kapitańskiego, co w połączeniu z mniejszym wzrostem bogactwa w porównaniu do kilku innych rodów sprawiło, że blask Kuchiki'ch przybladł. Od początku swego istnienia każdy syn rodu po osiągnięciu odpowiedniego wieku był wysyłany do akademii shinigami.
Cechy charakterystyczne: Kuchiki wyróżniają się dumną, czasami wręcz arogancką postawą. Hołdują tradycjom przodków i za największe cnoty mają honor i wierność dla Seireitei.
Główne źródła bogactwa: wytwórstwo broni,
Głosy w Radzie 46: 10 (4 członków rodu i 6 członków rodów podległych)

Shiba
Opis: Spośród czterech wielkich rodów Shiba był najmniejszy i tak jest do dziś, aczkolwiek obecna generacja mocno pracuje nad zwiększeniem prestiżu i bogactwa klanu. Klan znany ze swej biegłości w kidou. Stworzył wiele przyrządów, które wspomagają shinigami, choćby kule Reishukaku pomagające w rozwijaniu kontroli nad reiatsu.
Cechy charakterystyczne:
Główne źródła bogactwa: produkcja fajerwerków i narzędzi shinigami,
Głosy w Radzie 46: 8 (3 członków rodu i 5 członków rodu podległych)

Kasumi ouji
Opis: Od początku istnienia ten matriarchalny ród przekładał słowo ponad stal. Zręczna polityka i korzystne mariaże zaprowadziły klan na niemalże sam szczyt.
Cechy charakterystyczne: Pełne elegancji i uroku kobiety Kasumi ouji są uważane za najpiękniejsze w całym Soul society. Przystojni panowie nie ustępują im zbytnio. Szmaragdowe oczy i złociste włosy zdobią większość członków rodu.
Główne źródła bogactwa: Szkoły dla szlachcianek
Głosy w Radzie 46: 8 (2 członków rodu i 6 członków rodów podległych)

Pośrednie rody:

Hikifune
Opis: Uznawany jest za piąty co do potęgi ród. Podobnie jak klan Shiba, Hikifune koncentrują się na tworzeniu wynalazków, które mogą przynieść zarówno bogactwo i potęgę. Najsłynniejszym dziełem rodu są zmodyfikowane dusze i reigai, które we współpracą z dywizją XII są ciągle udoskonalane. W większości trafiają jako służący do domów szlacheckich, co rodzi wrogość ze strony rodu Kasumi ouji, który specjalizuje się w przygotowywaniu służących dla arystokracji.
Cechy charakterystyczne: Fioletowe oczy, rzadziej włosy w tym kolorze.
Główne źródła bogactwa: Produkcja zmodyfikowanych dusz i reigai.
Głosy w Radzie 46: 3 (1 członków rodu i 2 członków z rodów podległych)

Nokogiri
Opis: Ród liczy sobie kilkaset lat, lecz przez ten czas był jedynie pomniejszą rodziną znajdującą się pod zwierzchnictwem klanu Kuchiki. Ponoć na początku byli grupą okrutnych wojowników, którzy jednak przysłużyli się Seireitei za co otrzymali szlachectwo. Ówczesnej głowie rodu Kuchiki było jednak nie w smak, że podobni barbarzyńcy doświadczyli podobnego zaszczytu wobec czego wziął ich pod opiekę, aby jednocześnie mieć oko na młody ród.
Wszystko zmieniło się dekadę temu, kiedy kapitanem VI dywizji został Nokogiri. Od tego czasu ród uniezależnił się i zaczął szybko zdobywać wpływy. Niektórzy uważają, że zdobywają je podejrzanie szybko.
Cechy charakterystyczne: Białe włosy i czerwone oczy.
Główne źródła bogactwa: Szkolenie ochroniarzy dla szlachty
Głosy w Radzie 46: 2 (1 członek rodu i jeden członek z rodu podległego)

Pomniejsze rody:

Honō
Opis: Niegdyś jeden ze znaczniejszych pośrednich rodów Seireitei. Wielu jego członków wybierało drogę shinigami, szczególnie w III dywizji. U szczytu potęgi klanu to właśnie jeden z Honō piastował stanowisko kapitana tego oddziału. Załamanie nastąpiło dwieście lat temu, gdy wszystko wskazywało, iż jest możliwość, że po raz drugi III dywizją będzie dowodzić Honō. Ówczesny porucznik popełnił jednak zbrodnię, co rzuciło cień na cały ród, który od tego momentu zaczął tracić wpływy i bogactwa. Dodatkowo seria niefortunnych wypadków sprawiła, że obecnie żyje jedynie kilka osób z tego klanu.
Cechy charakterystyczne: Czerwone włosy i naturalny talent w technikach wykorzystujących żywioł ognia
Główne źródła bogactwa: -
Podległość: Ród Kuchiki

Tanaka
Opis: Stosunkowo młody ród, gdyż istnieje dopiero od kilku pokoleń. Jeszcze nie posmakował władzy i dopiero jest w trakcie budowy swoich wpływów w Soul Society.  Zaczęło się to nie pozornie i na początku nie wskazywało, że w ogóle będzie taki ród. Początek swój bierze od rodu z pierwszego okręgu Rukongai, który z czasem stawał się coraz potężniejszy. Rada 46 nie chcąc, aby Rukon się wzbogacił oraz by nie zostać wciągniętym na czarny rynek rozkazała prześwietlenie ich interesów. Pomimo dokładnego i szczegółowego śledztwa okazały się one czyste. W związku z tym zostaje nadane im szlachectwo i małą działka w Seiretei. Od tego momentu rozpoczęli metodyczne poszerzanie swych wpływów. W osiągnięciu tego celu nie widzą niczego złego w przyjmowaniu w swe szeregi poprzez adopcję utalentowanych i uzdolnionych Shinigami mających spory potencjał. Oczywiście takie działania od razu nie przypadły do gustu tradycyjnym, konserwatywnym rodom. Choć nie zdarza im się to zbyt często to nadal są traktowani z chłodną obojętnością i rezerwą, gdyż takie działania uważane są za szkodliwe i zakłócające czystość krwi. Jedno z tych wydarzeń miało miejsce niedawno. Otóż zostało adoptowane rodzeństwo, szesnastoletni chłopak oraz trzynastoletnia dziewczynka. Widząc w tych sierotach spory potencjał oraz korzyści z tego wynikające w przyszłości zaproponowano im wstąpienie w ich szeregi. Dziewczynka została członkiem rodu, a jej brat będący piątym w kolejce do tej zaszczytnej roli przejął funkcję kowala i zaczął terminować u znanego mistrza, co było dość często spotykane tutaj, a przeszłości był niejeden taki przypadek w historii. Ród ten wyrosły z Rukongai nie wyzbył się wszystkich tamtejszych zwyczajów, a wręcz niektóre z nich nadal kultywuje, w ten sposób uczy swych członków różnych rzemiosł, co ma wykształcić w nich pracowitość i szacunek do ciężkiej pracy.    
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rody Szlacheckie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: NPC Publiczni :: Dusze (Shinigami i Vaizard)-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog