IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 

Nowa rasa

Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Nowa rasa    2018-03-15, 21:05

Ostatnio wpadłem na pomysł nowej rasy. Był to raczej mglisty projekt, ale postanowiłem podzielić się nim żeby uzyskać Wasze opinie.
Myślałem mianowicie o wprowadzeniu grywalnej rasy kami czyli bóstwa, ducha z mitologii japońskiej.

Tutaj opis, który stworzyłem na brudno:
Kami zaczyna jako niewielkie zwierzątko bądź stworek powołane do życia z wiary. Na tym poziomie dysponuje się jedną mocą błogosławieństwa. Gdy swoim postępowaniem wzbudza wiarę w swoją boskość wśród ludzi jego moc wzrasta, aż możliwe staje się przybranie nowej formy (większe zwierzę, człowiek) z jednoczesnym zachowaniem dostępu do wcześniejszej formy. Dostępne są również nowe błogosławieństwa będące rozwinięciem poprzedniego, a także możliwe jest wykształcenie mocy bardziej przydatnej podczas walki.
Wiara, którą wzbudza kami prowadzi do zwiększenia jego reiatsu. Pozostałe statystyki rozwija w konwencjonalny sposób. Druga forma jest odpowiednikiem shi Kai, natomiast możliwe jest osiągnięcie potężnej trzeciej formy, która stanowi odpowiednik Ban Kai.

Czyli mielibyśmy zupełnie inny styl gry od wiecznie trenujących i uczących się shinigami, ludzi cieszących się urokami codziennego życia czy walczących o przetrwanie pustych. Jednocześnie rozgrywka kami byłaby dwa razy bardziej specyficzna od wszystkich ras razem wziętych.
Po pierwsze miałoby się bardzo słaby start, gdzie myślałem o - 2 do wszystkich statów. Po drugie moc błogosławieństwa nie miałaby wartości bojowej tylko polegałaby na tym, że kami mógłby zwiększyć plony ryżu czy uchronić kobiety ciężarne od chorób. Musiałby się też natrudzić żeby zdobywać szczerych wyznawców, co może być trudniejsze od polowania na dusze u pustych.
Potem gdyby już udało się dorobić sporego kultu kami mógłby osiągnąć siłę porównywalną do klas premium (vizard, arrancar), ale wymagałoby to oczywiście cierpliwości. Rasa dla koneserów, jak sądzę, lecz może komuś podobny format zabawy przypadłby do gustu, a i iowoi miałoby się czym pochwalić, bo nie wiem czy jakiś inny pbf o Bleach miał podobną rasę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-16, 03:02

Generalnie z kami jest tak, że jest ich od groma. Faktem jest, że większość z nich stanowią pomniejsze, lokalne albo nawet indywidualne. Więc takie coś może przejść.
Pytaniem nie jest jak ta "rasa" ma wyglądać. Pytaniem jest jaka byłaby wizja i jak sprawić, by było to zabawne zarówno dla gracza jak i mg.
Czy standardowa forma prowadzenia sesji miałaby rację bytu? Mi to się kojarzy trochę z management sim-forami, albo wręcz grami forumowymi, gdzie co tydzień bóstwo ma ileś punktów mocy które może wydać na rozwój swojej cywilizacji czy świata, obdarzyć ją błogosławieństwem etc. Ale wydaje mi się to trochę zbyt nowatorskie i trudne do wcielenia - aczkolwiek w pewnym sensie wyjaśniałoby, dlaczego kami są tak ekscentryczni i wyobcowani w porównaniu do śmiertelników. Ale nie, raczej nie. To tylko taka dygresja.
Pojawia się też wiele ciekawych kwestii fabularnych. O części z nich rozmawiałem już z Imperatorem, ale by była jasność i klarowność: co jest najważniejszego dla kami poza własną satysfakcją i ambicjami? Co jest potrzebne do przetrwania?

Wiara. Zdobywanie wiary nie tylko daje takiemu bytowi siłę, ale jest też potrzebne do egzystencji. Trochę to zapożyczony pogląd z takiego Black&White, ale również w kulturze świata bogowie dawnych, podbitych religii stają się co najwyżej karykaturalnymi demonami nowych, które okazały się silniejsze. W pewnym sensie stają się ich sługami i to w tym gorszym znaczeniu, kozłami ofiarnymi.
Czasem dochodzi do unifikacji, jak np. w przypadku starożytnego Rzymu, gdzie wpływy greckie, egipskie, i diabli wiedzą jakie jeszcze stworzyły całkiem zabawną masę. Obrzędy jednych religii stawały się obrzędami innych (Święta słowiańskie i celtyckie dla chrześcijan) albo po prostu... Kto wie ile religii kiedyś było i zostały zupełnie zapomniane?

W przypadku kami, które są bytami jednak głównie z jednego japońskiego podwórka tego rodzaju gry, intrygi i potyczki mogą mieć nieco mniejsze znaczenie... Albo wręcz przeciwnie. W końcu co innego mają do roboty bogowie, jak nie prowadzić gier politycznych między sobą? Co takiemu bóstwu mogłoby przynieść ekscytację? Tłumaczyłoby to poniekąd zmienność i nieprzewidywalność świata kami - każdy sposób uzyskania wpływu jest dobry, jeżeli się ku temu nadarzy odpowiednia okazja. A tym większy efekt, im bardziej dana "ofiara" pomyśli, że sobie na to faktycznie zasłużyła, nieważne czy to będzie pozytywna czy negatywna interakcja. Była mowa tylko o błogosławieństwach, ale są też niespokojne kami.

Więc w przypadku standardowej gry, jakie byłyby wyzwania takiego kami? Oczywiście znalezienie swojego miejsca w świecie. Poza własnymi motywacjami musiałby jakoś działać, by powoli zdobywać siły. Z drugiej strony powinno być to na tyle subtelne, by inne kami nie poczuły się aż nadzbyt zagrożone i nie zaczęły rozciągać swoich wpływów aż za bardzo, bądź też nie próbowały podkładać kłód. A dochodzi tutaj jeszcze kwestia samych wyznawców.
Dlaczego kami nawet w soul society nie są aż tak często widziane? Shinigami, którzy są całkiem żywo zainteresowani takimi anomaliami. Chciwe dusze, które z chęcią wykorzystałyby takiego boskiego ducha do swoich celów. A pozbawienie mistycznej otoczki kami to chyba najgorsze, co może się takiemu stworzeniu przytrafić. Czym jest bóstwo, jeśli jest tak naprawdę poniżej swoich wyznawców?
Nie wspominając już o standardowych problemach w postaci pustych. Co sie dzieje z kami gdy zje go pusty? Co się dzieje z wiarą? Czy kami, przy wystarczającej wierze może się odrodzić? Czy taka wiara idzie w gwizdek? Czy taki pusty dostaje jakieś inne premie poza standardowymi związanymi z pożarciem duszy?
Więc... skoro mają tyle problemów, jak im się udaje działać i pozostać relatywnie niezauważonymi w świecie duchowym? W materialnym jest to prostsze bo wielu ludzi ich nie widzi. Ale też dlatego jest trudniej uzyskać tam wpływy, zwłaszcza, że technologia i nauka zaczyna wypierać te "stare zabobony".

Ja generalnie... Nawet jestem na tak. W mojej sesji kami są całkiem ciekawie wplecione, i jestem ciekaw dalszej koncepcji i jak to się rozwinie. O ile oczywiście postać nie zostanie przeklęta na cztery pokolenia do przodu przez 23624 ziarno piasku od czubka sandału lewej stopy, które okazało się być kami zeza posuwistego a na które nieszczęśliwie raczyła spojrzeć i nie oddać pokłonu.
Ale nawet do tego jeszcze daleeeeeekooooooooooo...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-17, 18:57

Machnąłem bardziej oficjalny opis profesji, bo widzę, że jednak są osoby zainteresowane zagraniem Kami.

Kami to mistyczne istoty z wiary zrodzone i wiarą się odżywiające. Kiedy śmiertelnik obdarzy silną czcią przedmiot, roślinę bądź zwierze dochodzi do powstania Kami. Początkowo jest to słaby duch, którego licha forma nawiązuje do tego z czego się narodziła. Jednak czym więcej wiary otrzymuje tym mocniejszy się staje. Wielu Kami nie widzi potrzeby we wzrastaniu w siłę i zadowalają się tym co mają, lecz niektóre marzą o posiadaniu jak największej rzeszy wyznawców budujących świątynie i składających ofiary swemu bóstwu. W spełnieniu marzeń pomagają unikalne moce z czego najbardziej niezwykłe są błogosławieństwa, które dosłownie potrafią dokonywać cuda. Cuda bądź klątwy, gdyż Kami złych jest równie dużo co dobrych. Posępne duchy budują swą pozycję wśród złych bądź skrzywdzonych istot łaknących zemsty, jakie to chętnie obdarzą czcią Kami, które pomogą im w spełnieniu swych niecnych zachcianek.
Z drugiej strony młode i słabe Kami narażone są na wiele niebezpieczeństw. Jak każda istota złożona z reiatsu może zostać pożarta przez pustego, a w Soul society niejedna chcica dusza chciałaby wykorzystać moce bożków do własnych celów. Na szczęście Kami dysponują jeszcze jedną umiejętnością pozwalającą im stać się niewidzialnymi w oczach innych, nawet duchowo świadomych istot. Zawsze też mogą odszukać przejście do niezwykłego świata bogów zamieszkiwane przez tysiące tych niezwykłych istot.

Cechy:
- 2 do wszystkich statystyk
Zaczynają w Soul Society albo w świecie żywych.
Wiara jaką obdarzane jest Kami zwiększa statystykę reiatsu w ilości zależnej od liczby i żarliwości wyznawców. Jeśli wiara w Kami maleje, zmniejsza się również reiatsu.
Kami może uczynić się niewidzialnym dla wszystkich oprócz swoich gorliwych wyznawców.
Wraz ze wzrostem swego kultu może uzyskiwać nowe błogosławieństwa bądź przekleństwa, a także moce pomocne w walce. Obdarzone szczególną czcią Kami mogą przybrać potężniejsze formy zachowując przy tym dostęp do poprzednich.

Edit:
No i jeszcze jak będą wyglądać przemiany Kami. Pierwsza to odpowiednik shi kai z tym, że działa na stałe, dostaje się więcej wolnych punktów ale nie zapewnia dodatkowego bonusu do niektórych statystyk. Druga natomiast to oczywisty odpowiednik ban kai. Co do mnożnika 8x rozdzielonego między staty to podobną rzecz mam zamiar wprowadzić i w ban kai, bo sztywne podwojenie statów jakoś nigdy mi się nie widziało.

Forma pierwsza:
Gdy Kami uzyska łącznie 10 punktów reiatsu z tytułu siły wiary swoich wyznawców przechodzi na wyższe stadium. Otrzymuje nową, potężniejszą formę i dostaje  +10 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk.
Gracz otrzymuje również dodatkowe błogosławieństwo/przekleństwo oraz bardziej przyziemną moc mogącą stanowić wsparcie w walce.

Forma druga:
Gdy Kami uzyska łączeni 50 punktów reiatsu z tytułu siły wiary swoich wyznawców zyskuje dostęp do potężniejszej boskiej formy. Co prawda może ją przybrać tylko na ograniczony czas (tyle minut ile posiada reiatsu), ale w tym stanie otrzymuje 4x mnożnik rozdzielony pomiędzy wszystkie statystyki. Oprócz tego zyskuje kolejne błogosławieństwo/przekleństwo, moc bojową, oraz + 20 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk.

Edit 2: Jako że przeciętny fan Bleach'a niewiele pewno o Kami wie, a tak się składa, że przeczytał opis rasy i nawet chętnie by zagrał, ale nie jest do końca pewny jak to wszystko ma wyglądać żeby dostać akcepta, to postanowiłem udzielić odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić. Jak macie jeszcze inne pytania to zadawajcie je, a ja postaram się udzielić odpowiedzi.

Jak mam opisać wygląd swojego kami?
Tutaj z gabarytami się nie poszaleje. Z formy startowej maksymalnie można wyciągnąć wielkość lisa czy wilka, z czego nie ograniczajcie się tylko do zwierząt. Równie dobrze Wasz Kami może być łysym gnomem bądź żywym krzakiem porzeczki, który zamiast owoców ma mnóstwo oczów. Jeśli jednak zdecydujecie się na zwierzęcą postać to dodajcie jej trochę kolorytu poprzez niecodzienny kolor futra czy dodatkowy ogon żeby Wasz Kami odróżniał się od zwykłej fauny. W celu znalezienia inspiracji polecam zapoznać się z mitycznymi japońskimi stworami. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście grali nekomatą czy kappą.

Jak mogą wyglądać kolejne dwie formy?
Jeśli chodzi o drugą formę, to powiedzmy, że dotąd graliście lisem o trzech ogonach, który teraz może się przykładowo przeobrazić w piękną niewiastę z puszystym ogonem i lisimi uszkami, albo w nadpobudliwego młodzieńca tryskającego mocą przyjaźni. Odwrotna sytuacja, kiedy z gnoma robi się niedźwiedź. Chyba, że chcecie iść najkrótszą linią oporu i tworzycie po prostu większego lisa/gnoma. Tak też można. Od biedy.
Pamiętajcie też, że możecie swobodnie skakać pomiędzy pierwszą, a drugą formą. Jeśli zaś chodzi o postać ostateczną, to możecie pozwolić sobie na epickość. Majestatyczny Kirin czy stu ręki olbrzym są jak najbardziej dopuszczalne.

Czym się różni start w świecie żywych od startu w Soul society?
Świat żywych jest dla hardcorów lubiących wyzwania. Nie dość, że w XXI wieku zdominowanym przez naukę i technologię trudniej jest znaleźć wyznawców, to jeszcze sporo pustych w okolicy żeruje. Także jeśli zazwyczaj gracie na poziomie easy bądź normal to polecam początek w Soul society.

Ilu wyznawców potrzebuję żeby zdobyć punkt reiatsu?
To zależy. Czasami jakość przeważa nad ilością i jeden fanatycznie oddany człeczyna będzie znaczyć dla nas więcej niż kilku leniwych obwiesi, którym się nawet nie chce zmówić modlitwy przed snem. Generalnie jeden fanatyk żyjący tylko, aby Was czcić zapewni punkt, czyli tyle samo co trzech średnio oddanych wiernych.

Jak mam opisać błogosławieństwo/przekleństwo?
Z pewnością nie jako strzelanie laserem z oczu czy zianie ogniem. Moce Kami są dalece bardziej subtelne. Wystarczy sięgnąć do różnych mitologii i zobaczyć o co modlili się ludzie do bogów. Lepsze zbiory, zdrowe bydło i dzieci, czy też sprowadzenie deszczu podczas suszy. Więcej zabawy jest z przekleństwami. Powiedzmy, że targetem naszego Kami są kobiety zdradzone pałające żądzą zemsty na cudzołożnikach. Wtedy na przekleństwo naszego Kami doskonale będzie pasować zsyłanie problemów z nietrzymaniem moczu, impotencja bądź wszawica miejsc intymnych.

Edit 3: Mam zagwozdkę dotyczącą startowego kami, gdyż, jak przyznam, myślałem o tym żeby grało się nowo narodzonym kami niemającym choćby roku. Czyli mówimy papa dla punktów za wiek. Problematyczne staje się tutaj co w takim razie napisać w historii skoro nasz kami dopiero co się narodził. Tutaj myślałem nad opisać tą duszę/człowieka, którego wiara stworzyła kami. Dlaczego zaczął wierzyć i w co.
Inna opcja to standard, w którym kami istnieje ileś tam lat i gracz opisuje jak sobie wesoło żyje i tworzy zręby swojego kultu.

Edit 4: No to mam dziesięć umiejętności dla kami. Wymagania pisałem na oko, więc pewno będą się jeszcze zmieniać.

Mistyczna aura
Opis: Oczywistym jest fakt, że reiatsu Kami różni się energii jaką promieniuje człowiek czy shinigami. Nie można pomylić z niczym innym eterycznej aury wydzielanej przez Kami, lecz niektóre są jeszcze bardziej niezwykłe i w ogóle nie można ich wyczuć szóstym zmysłem wykrywania reiatsu. Zamiast tego oddziałują na inne zmysły i aura Kami może pachnieć sosnowymi igłami bądź imitować dźwięk szemrzącego potoku.
Premie: Reiatsu Kami nie może zostać wykryte. Gracz opisuje jakiego rodzaju bodziec dostarcza jego aura.
Wymagania: Wrodzone

Pogłębiona niewidzialność
Opis: Normalnie, aby ujrzeć Kami na własne oczy należy być jego gorliwym wyznawcą bądź posiadać dostęp do rzadkich mocy czy przedmiotów umożliwiających ujrzenie bożka. Po za tym jednak Kami można usłyszeć bądź poczuć jego zapach. Chyba, że wyspecjalizował się w jeszcze większej niewykrywalności i potrafi nie tylko omamić wzrok lecz również pozostałe zmysły
Premie: Niewykrywalność rozciągnięta do bodźców oddziałujących na pozostałe zmysły.
Wymagania: Kontrola reiatsu 20

Wyznawca
Opis: Wierzyć to jedno, a dobrze wierzyć to drugie. Szczęśliwy jest Kami posiadający szczerze oddanego czciciela. W tym szczególnym wypadku mówimy o osobie całkowicie oddanej, który na jedno słowo gotów jest zabić siebie bądź kogoś innego byleby zadowolić swojego kami. Ostateczny fanatyk, który w całości podporządkował życie dla kami.
Premie: Posiadanie NPC pomocnika, + 1 do reiatsu
Wymagania: Opisanie wyznawcy w KP

Przekierowanie wiary
Opis: Zazwyczaj wiarę jaką otrzymują kami przekuwana jest w reiatsu, lecz niektóre z duchów potrafią przekierować otrzymywaną wiarę w innym kierunku przez co rozwijają swój inny atrybut
Premie: Gracz zamiast do reiatsu może otrzymywać punkty do jednej konkretnej statystyki. Umiejętność można brać wielokrotnie, aby móc rozwijać inne statystyki
Wymagania: Kontrola reiatsu: 10, Psychika: 10

Wachlarz błogosławieństw/przekleństw
Opis: Młode Kami zazwyczaj dysponują jednym błogosławieństwem/przekleństwem, acz zdarzają się przypadki posiadania większego wachlarzu mocy.
Premie: Dodatkowe błogosławieństwo/przekleństwo na start
Wymagania: Reiatsu: 10

Boska ochrona
Opis: Wiara, z której zrodził się Kami roztacza nad nim pieczę zapewniając mu tym większą ochronę im większą czcią jest obdarzany.
Premie: Redukcja obrażeń tym większa im więcej punktów do statystyk Kami otrzymał z wiary
Wymagania: Przyznanie chociaż jednego punktu z wiary

Przeniknięcie
Opis: Takamagahara czyli wysoka równina niebios jest światem zamieszkiwanym przez Kami i prędzej czy później każdy bożek zrodzony w Soul society czy świecie żywych znajdzie do niego drogę. W przeciwieństwie do garganty Kami nie otwiera portalu do innego świata tylko bezpośrednio do niego przenika, co wyklucza możliwość trasportu kogokolwiek oprócz Kami.
Premie: Możliwość przeniesienia się do Takamagahary.
Wymagania: Kontrola reiatsu: 12

Druga forma
Opis: Zdarzają się Kami, które tuż po narodzinach potrafią przybierać więcej form, chociaż każda z nich zapewnia podobny poziom mocy
Premie: Możliwość posiadania drugiej formy początkowej
Wymagania: Kontrola reiatsu: 10

Dar magii
Opis: Kido czyli magia demoniczna narodziła się ze starożytnego paktu zawartego między Kami, a shinigami. Również pomniejsze bożki mogą zawierać ze śmiertelnymi podobne kontrakty, w których obdarzają mocą rzucania konkretnego zaklęcia.
Premie: Wyznawcy mogą posługiwać się zaklęciem stworzonym przez Kami. Zdolność można dobierać wielokrotnie.
Wymagania: Reiatsu: 10, Kontrola reiatsu: 12

Wcielenie
Opis: Kami potrafi wnikać w przedmioty czy rośliny. Nie zwracają uwagi mogą pozostawać w takiej formie przez lata, jednocześnie w pewien sposób oddziałują na rzecz, w którą się wcieliły. Drzewo może zacząć rodzić owoce o niezwykłych właściwościach, a katana stawać w płomieniach, gdy tylko Kami uzna, że dzierżąca nią osoba zasługuje na wsparcie.
Premie: Możliwość skrycia się w przedmiotach bądź roślinach
Wymagania: Kontrola reiatsu: 20

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-18, 19:48

Co do wieku - problemem jest to, że wiek jest odzwierciedleniem fizycznym. A już generalnie kami mają tak kosmiczne kary na początek do statystyk, że... Wiem niby, że to jest na zasadzie inwestycji na przyszłość, ale w którym konkretnie momencie się to zwraca? Trudno to wyczuć z samych opisów przemian, zwłaszcza, że rei jest przynajmniej trochę pływającą statystyką.
Nie mówię, że tak jak jest przedstawione jest źle. Jedynie się nad tym zastanawiam.

Umiejętności... Zastanawiam się nad kosztami. Przy wszystkich statystykach -2, taki kami ma karę -16 do statystyk na start, bez możliwości podbicia sobie wiekiem. Plus ma +10 bazowo. Dużo z tych umiejętności ma wymagania powyżej 10, a dodatkowe punkty umiejętności (Poza bazowym +1) dostaje się albo za wady albo za każde 5 inteligencji. Do czego zmierzam...
...do ograniczonego wachlarzu umiejętności ogólnych mamy jeszcze dość ograniczone umiejętności dostępne tylko dla kami, które by zdobyć na początku w pewnych przypadkach musiałby wydać większość punktów w jedną statystykę. Jest to... W porządku w pewnym sensie? Wrodzonych w końcu tutaj jest tylko jedna i to bez innych wymagań, ale jest trochę ogólnych, do których kami nie będzie miał nigdy dostępu (Pojętność, regeneracja).

Mam przynajmniej jedną sugestie do umiejętności

Dobry/Zły duch
Opis: Kami jako duchy natury swoimi charakterami w pewnym stopniu przypominają ludzi. Są jednak takie, które wyraźnie są bardziej łaskawe, a inne lubują się w okrucieństwie. W końcu wiara nie polega tylko na uzyskaniu bożej łaski, ale również na uchronieniu się przed katastrofami...
Jednak tak jak granica pomiędzy miłością a nienawiścią jest cienka, tak czasem najukochańsze bóstwo może stać się uosobieniem destrukcji. I na odwrót, i najgorszy demon może poznać smak miłości...
Premie: Wzmocnienie działań błogosławieństw/klątw w zależności od charakteru kami.
Wymagania: Wrodzone, bądź wydarzenia w trakcie gry które uzasadniałyby znaczne upolarnienie charakteru.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-18, 20:36

Jak napisałem sam nie jestem pewien jak kwestię wieku załatwić, dlatego sięgam po porady czy lepiej zaczynać kami o zerowym poziomie doświadczenia czy też takim, który już parę lat po świecie biega. Osobiście wolałbym zagrać świeżakiem w myśl od zera do boga.

Nad statystykami też trzeba pomyśleć. Jeśli - 2 do statów to za dużo, to zawsze można zmniejszyć do - 1 i faktycznie wymagania klasowych umiejętności przydałoby obniżyć o kilka punktów. W każdym razie taki miałem zamysł żeby kami w statach był cienki, ale nadrabiał skillami. Co do zaproponowanej umiejętności to dodam ją do startowego zestawu, jak już kami zostanie oficjalnie grywalną rasą ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zero

Oddział : Dywizjon 3
Mistrz Gry : Shirotori-senpai

Karta Postaci
Punkty Życia:
60/60  (60/60)
Punkty Reiatsu:
32/42  (32/42)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-18, 21:44

Osobiście proponowałbym wiek = 0 i bez możliwości jakiejkolwiek innej. Oznaczałoby to granie świeżo narodzonym bożkiem, nową wiarą. Co do ujemnych statystyk myślę, że te minus dwa to trochę dużo... moim zdaniem minus jeden wystarczyłby w zupełności... ale to tylko takie nic nie warte zdanie Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-19, 20:37

Byłaby to wypośrodkowana opcja: brak punktów z racji wieku, ale mniejszy minus do wszystkich statystyk. Jak dla mnie rozwiązanie optymalne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-21, 20:09

Z korzyścią dla kami w większości przypadków. I tak będą miały -8 do statystyk w porównaniu do standardowego +5. Czyli -13 na start. Jak dla mnie wystarczający handicap na początek.

Trzeba też dobrze opisać, jaki rodzaj wiary może zrodzić kami, bo będziemy mieli kpki z rodzaju "Dziecko miało wyimaginowanego przyjaciela zaczęło w niego mocno wierzyć i zrobił się kami" czy takie pierdoły.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shirotori

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
77/110  (77/110)
Punkty Reiatsu:
12/100  (12/100)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-21, 20:40

Według mnie...

1. Kami jako bóstwa bez możliwości dodawania sobie latek są jak najbardziej ok. W końcu ktoś nadrobiłby wszelkie staty historią bogini Amaterasu czy Inari, a tego raczej wolimi unikać. Poza tym faktycznie życzenia danych osób powstają spontanicznie, pod wpływem danych emocji. Także lepiej napisać życiorys pod kątem "co dane bóstwo robi" niż ilu wyznawców przygarnęło...

2. Minus jeden do wszystkich statów jest ok. Powiedzmy, że sprawiedliwie jak na nowo narodzone bóstwo. Plus umiejętność niewidzialności... Widzę jedną wadę... Dlaczego muszę wybierać zdolność czy cokolwiek innego, aby plusować pozostałe zdolności np. siłę, szybkość itp.? No i usunęłabym płynność rei. Jakoś hołki, shinigami, jak również inne klasy takiego czegoś nie posiadają. Wiadomo, że wyznawcy są super, ale... wolałabym zwiększać staty wedle własnego uznania i na stałe.
Proponowałabym coś na zasadzie: zdobywasz pięciu wyznawców, to masz wolny punkt... Ubywa tobie ludziów, to masz zablokowaną (na czas określony) taką bądź taką statystykę, umiejętność itp. np. straciłeś swoją siłę, lub szybkość.

3. Jednak jeżeli ludzie zaczną zapominać o kami, to ciekawsza byłaby opcja zmiany w hollowa o! Ewentualnie możliwość grania duszą bóstwa, które postanowiło zostać orężem boga śmierci. Ja przynajmniej chętnie wypróbowałabym cusik takiego... Nigdzie na forum nie ma podobnej opcji.

4. Popieram Ekusu odnośnie umiejętności i ich kosztów. Jest jedna zdolność wrodzona, jedna do opisania, a resztą wymaga mnóstwo rei bądź wolnych punktów. Owszem dostaje 10 pkt na start, ale skąd wezmę kolejne (oprócz zdobywania wyznawców) np. 10 reitasu plus 12 kontrola rei. Jednym słowem ta zdolność już odpada (jak większość). Dałabym na start jakieś dwie umiejętności/biegłości i nieco obniżyła progi bądź je zmieniła. Ewentualnie popracuje nad paroma dodatkowymi propozycjami.

5. Może wprowadzić kilka sławniejszych, większych bóstw typowo pod długotrwałą rozgrywkę. Chodzi o odzwierciedlenie wielkich klanów w postaci kami np. Byako, Suzaku, Seiryu, Genbu. Przecież trudno wymagać, aby na forum grało ostatecznie 10 bogiń Inari w przyszłości. Dlatego pomyślałam nad wypisaniem możliwych ścieżek rozwoju. Może ktoś tam będzie zainteresowany zaklepaniem tego czy tamtego... Niby Kyosuke Kuchiki (głowę rodu) mamy jednego i ten tytuł już odpada...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-22, 00:43

2. Znaczy chwila, bo widzę, że jest tutaj pewna rozbieżność interpretacji.
Mi się wydawało, że ta umiejętność działa tak, że daje możliwość przyznawania punktów "za wiarę" które normalnie by lądowały tylko i wyłącznie w reiatsu w inną statystykę. I tak jak wszystkie statystyki można rozwijać normalnie poprzez doświadczenia i trening, tak rei kami może rozwinąć jedynie przez większą ilość wyznawców/pogłębianie ich wiary. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
A co do rei, jest tak ponieważ... istoty duchowe -> cuda -> energia. Idąc Twoją propozycją strasznie skomplikowalibyśmy sobie sprawę. Bez wiary kami są jak zwykłe dusze... Albo gorzej. I przechodząc tutaj do następnej rzeczy.

3. Jestem przeciw... a nawet za.
Jeżeli bóstwo zostanie zapomniane - to powinno wrócić do swojej poprzedniej formy. Czy to był kwiatek, listek, wicherek, zwykły zwierzak, wszystko jedno - wiara przepełnia istotę kami, i bez niej jest kolejnym elementem natury. Z kolei nie widzę przeszkód, by za sprawą jakiegoś działania czy cudu miał stać się czyimś orężem, towarzyszem, bądź przybrało inną postać czy jakieś przyzwyczajenia. Są na tyle plastyczni, enigmatyczni, i ich cele są zgoła inne od śmiertelnych, że daje to taką furtkę.

4. Akurat nie wszystkie umiejętności trzeba, a nawet powinno mieć się od razu. Chodziło mi jedynie o te wrodzone, których nie ma opcji by się uzyskało jako kami, a poza mechanicznym ograniczeniem nie ma właściwie powodu by ich nie mieć. Bierzmy pod uwagę, że na forum każdy kami będzie BARDZO świeżym duchem. Szanse, że będzie znał choćby jedną czy dwie zaawansowane sztuczki są dość niewielkie.

5. Przyznam, że... Nie do końca wiem o czym mówisz. Ale dwie sprawy:
-Jaki by to miało wpływ na postać? U shinigami "z rodu" daje pewne społeczne plusy. U kami... Czy można o czymś takim mówić? Poza tym, jest jeden ważniejszy problem
-Duch powstaje świeżo, sam z siebie. Jest parę siostrzanych "rodów", ale one powstały w bliżej nieokreślonym momencie dawno w przeszłości. Jakie są szanse, że ktoś nagle na poważnie zacznie wierzyć w bóstwo skojarzone od przynajmniej setek lat z utrwalonym folklorem? I jak na to zareagują te kami, gdy zacznie ta wiara nabierać na sile?

Takie rzeczy do przemyślenia. Ja bym dał jeszcze przynajmniej z trzy-cztery WADY rasowe. Tak by trochę urozmaicić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-22, 15:49

W sumie poglądy mam takie jak Eksu post wyżej, ale jeszcze nie omówiliśmy najważniejszego zagadnienia, czyli jaki kolor rangi będzie miała rasa kami? Główna paleta barw zajęta, więc będzie trzeba kombinować z odcieniami ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-22, 17:28

Jestem za ciemnozielonym
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zero

Oddział : Dywizjon 3
Mistrz Gry : Shirotori-senpai

Karta Postaci
Punkty Życia:
60/60  (60/60)
Punkty Reiatsu:
32/42  (32/42)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-23, 16:33

Popieram Chikaze. Jakiś ciemny odcień zielonego byłby w porządku. A jeszcze ciekawi mnie sprawa zaklęć, wymyślonych przez Kami. Cytując:
Imperator Kuchiki napisał:
Dar magii
Opis: Kido czyli magia demoniczna narodziła się ze starożytnego paktu zawartego między Kami, a shinigami. Również pomniejsze bożki mogą zawierać ze śmiertelnymi podobne kontrakty, w których obdarzają mocą rzucania konkretnego zaklęcia. 
Premie: Wyznawcy mogą posługiwać się zaklęciem stworzonym przez Kami. Zdolność można dobierać wielokrotnie.
Szczególnie chodzi mi o słowa "Zdolność można dobierać wielokrotnie". Chodzi o to, że jedno zaklęcie równe jest jednej umiejętności czy umiejętność równa jest zestawowi zaklęć dla jednego wyznawcy?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shirotori

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
77/110  (77/110)
Punkty Reiatsu:
12/100  (12/100)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-24, 16:29

Ja tam bym wolała jasny fiolet czy nawet ciemny fiolet...

A co do rodów kami... Napisałam to co napisałam. Chodziło tylko o pokazanie ich drzewka, że istnieje coś takiego np. Suzaku czy Amaterasu. Nigdzie nie wspominałam o zaczynaniu taką postacią. Po prostu co może gwarantować późniejszy rozwój postaci. Jeśli nie chcecie, to oczywiście porzucam ten zamysł i tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    2018-03-24, 18:24

Za jedno wybranie umiejętności można stworzyć jedno zaklęcie, którym można obdarować dowolną ilość wyznawców.

Jeśli ktoś chce opisać najważniejsze bóstwa to jak najbardziej może to zrobić. Doda się odpowiedni temat i przy okazji lud iowoi pogłębi swoją wiedzę na temat japońskiej mitologii. Może się przydać jak ktoś z nas wystąpi kiedyś w "Jeden z dziesięciu" ;p

Co do koloru to myślałem o łososiowym, ale zobaczymy jeszcze która z propozycji będzie się najlepiej komponować obok kolorków innych profesji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Nowa rasa    

Powrót do góry Go down

Nowa rasa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1