IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 

Losowania okolicznościowe

Go down 
AutorWiadomość
CZaras

Oddział : Dywizjon 5
Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
146/180  (146/180)
Punkty Reiatsu:
560/560  (560/560)

PisanieTemat: Losowania okolicznościowe   2018-05-13, 11:30

Generalnie na paru innych forach, na których grałem to praktykowano i zawsze była to fajna zabawa, w której brało udział sporo użytkowników. Organizator wymyśla ileś tam losów (w przypadku naszego forum więcej jak dziesięć czy 15 raczej nie byłoby potrzebne), w których są takie zarówno pozytywne jak i negatywne. Następnie osoby, które chcą uczestniczyć wypisują cyferki od 1 do 10 czy tam 15 i to na co trafią to dostają. Takie losy mogą być najróżniejsze, kiedyś wylosowałem konieczność zgolenia się na łyso, bo jakiś krejzol wlepił mi gumę we włosy, z negatywnych sam organizując wydarzenie dałem los o problemach gastrycznych osoby, która to wylosuje. Przy pozytywnych może być to jakieś zwycięstwo na loterii, korzyść fabularna. Tutaj można szaleć, bo nagrody mogą być takie drobne na poziome upominków, ale też znacznie poważniejsze jak zwój z poradami do nauki jakiegoś kidou dzięki, któremu postać szybciutko takie opanowuje, albo też przyspieszenie opanowania jakiejś umiejętność, tudzież jakiś naprawdę zacny przedmiot. Także skala tutaj jest tylko zależna od ustaleń. Nie mniej moim zdaniem to jest przednia zabawa, więc pomyślałem żeby i na Iowoi coś takiego wprowadzić. Co Wy na ten temat myślicie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aoto

Mistrz Gry : CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
79/80  (79/80)
Punkty Reiatsu:
90/128  (90/128)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-13, 18:47

Brzmi ciekawie, ale wolałbym nie zostać łysolem. Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
146/180  (146/180)
Punkty Reiatsu:
560/560  (560/560)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-13, 20:08

No, a jeśli by się zdecydować na takie losy co mogą dać mega dużo to mogłyby być i losy, które dają mega minusy, na przykład dodatkową wadę do wpisania w KP, choć ja osobiście wolę bardziej umiarkowane losowania. Mniejsze zyski w razie szczęśliwych trafień i mniejsze straty w wypadku pechowych losów... tak żeby to było wesołym dodatkiem fabularnym, a nie czymś co muszę komuś builda sknocić Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchiki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
70/70  (70/70)
Punkty Reiatsu:
110/110  (110/110)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-15, 14:47

Pomysł sam w sobie ciekawy, ale nie wiem czy nie za dużo robi nam się tych poza fabularnych premii. Jestem więc neutralnie nastawiony, także musisz przekonać Eksu albo Haru żeby pomysł przeszedł dalej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
146/180  (146/180)
Punkty Reiatsu:
560/560  (560/560)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-15, 18:11

Ale to właśnie najlepiej jak są fabularne premie, a nie jakieś plusy do statów czy inne, wtedy jest najweselej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Blondi

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
162/180  (162/180)
Punkty Reiatsu:
765/990  (765/990)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-15, 20:59

Jestem zdecydowanie przeciw.

O ile jakieś drobne bonusy tu i tam na zasadzie motywatorów do pracy na rzecz forum (Ile nam kido przybyło dzięki ostatniej inicjatywie - choćby i ode mnie, bo byłem ciekawy co jest w boxie najwyższej rangi) tak losowania pozytywne i negatywne... Wydawało mi się, że element losowości jest już stosowany na forum w wystarczającym stopniu, to raz. Dwa, tak jak Kyosuke wspomniał trochę za dużo robi się tego rodzaju premii. Prawdę powiedziawszy jeszcze trochę i staną się one głównym sposobem na rozwój postaci.
Trzy, że osobiście nie podoba mi się pomysł potencjalnego karania graczy za bycie aktywnym w to i tak niemrawe życie pozafabularne. Zwłaszcza jak część pozostałych osób zostanie za to nagrodzona.

Takie rzeczy są fajne gdy wprowadza się je od czasu do czasu. Trzeba znać umiar. Też grałem na jednym forum gdzie coś takiego było, ale były to dość drobne upominki, to raz. Dwa, nie spotkałem się jeszcze z karami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shirotori

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
77/110  (77/110)
Punkty Reiatsu:
12/100  (12/100)

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   2018-05-16, 18:00

Ja też jestem przeciwna.

O ile pomysł sam w sobie jest dobry i widywałam podobne na niejednym forum, to tutaj nie ma on realnego odzwierciedlenia.
Owszem plusy w pieniążkach czy bonach do przygody są super. Jednak minusy np. w wyglądzie postaci już niezbyt. Poza tym darmowa nagroda w loterii, to jak napisał Ekkusu kolejna ingerencja w przygodę. Płacenie za los? Jeśli wypadnie minus... Tak średnio korzystnie wydany pieniążek.

Podejrzewam też, że najwyższą pulą byłaby umiejętność bądź zaklęcie, a najniższą jakaś wada czy minus do statystyk. Czy to takie dobre? Niekoniecznie... Potem MG musiałby kombinować jak fabularnie takie coś uzasadnić. Poza tym zaraz podniosą się głosy, że ten zawsze ma szczęście, a mnie wypadają tylko pechowe rzeczy. Niejednokrotnie byłam światkiem jak taka loteria kończyła się np. kłótnią, że ktoś dostał coś lepszego.
Może nowi gracze na start złapią cokolwiek, ale starzy wyjadacze ze swoimi postaciami byliby nie do przebicia podczas eventów czy wspólnych rozgrywek. To już trochę zniechęca do dalszej gry...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Losowania okolicznościowe   

Powrót do góry Go down

Losowania okolicznościowe
Powrót do góry 
Strona 1 z 1