IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Assassin's Creed

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Assassin's Creed   Nie 1 Mar 2009 - 13:31

[Only admins are allowed to see this image]

Jakie opinie na temat tej gry macie?

Dla mnie majstersztyk tego gatunku: świetna historia, a wykonanie to klasa sama w sobie: interakcja z otoczeniem bardzo głęboka, grafika miodzio, bardzo mi się podoba, że widząc ogromne miasta średniowiecza nie widzimy jakiegoś tła, i jak dochodzimy do jakiejś drogi to ładuje nas gdzieś w ograniczone miejsca - to po prostu tam jest, możesz wejść. System walk też moim zdaniem bardzo udany, walczyć można z kontry, ale równie dobrze można pokonać przeciwnika zrzucając go z dachu czy wywrócić i dobić ukrytym ostrzem.

Szkoda, że przechodzą od razu do dwójki, bo mogliby spokojnie ze 2 dodatki zrobić, które cieszyłyby się powodzeniem, zwłaszcza jakieś klimaty średniowiecznej Japonii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koryusai Karube

Mistrz Gry : Tsuna-sensei

Karta Postaci
Punkty Życia:
130/130  (130/130)
Punkty Reiatsu:
200/200  (200/200)

PisanieTemat: Re: Assassin's Creed   Nie 1 Mar 2009 - 19:53

No cóż, nie mam tej gry, lecz grałem u kumpla i mogę tylko jedno powiedzieć: fajna, ale rozczarowanie.
Pewnie wielu z was się zapyta: czemu? Otóż powód bardzo prosty: spodziewałem się czegoś na miarę Hitmana, tylko że w średniowieczu. Wtapianie się w tłum, ciche podejścia, planowanie akcji itd... Lecz ta gra mnie zawiodła. Przede wszystkim zbyt wiele jest zaplątane w fabule np. w jednej z misji trzeba dokonać zabójstwa jakiegoś mistrza, lecz choćby sobie wyrobiono miliony śledztw, to i tak w końcu rozpoznają bohatera i rzucą się na niego. I choćby się próbowało różnych metod podejścia, to nic nie zmieni tego. Wielką także wpadką jest sposób rozwiązywania problemów. Przykład. Po zabójstwie trzeba uciec strażnikom. Tak by zrobił prawdziwy skrytobójca po nakryciu Ale tu jest inaczej... po co uciekać, skoro można ich wszystkich (sic!) wybić do nogi. Alarm wtedy sam się skończy. Podobnie jest z podejściem do ofiary, którą najczęściej załatwia się w wielkiej bitwie 1 na milion... Ech, podobnie sprawa tyczy się załatwiania strzelców na dachu... jedyne, co się z nimi robi, to zabija bez większego problemu. Ich strzały nie zabierają dużo życia, wolno i niecelnie strzelają. I podejście do nich oznacza dla nich śmierć. Wadą jest także śmiertelna woda (dla mnie wadą jest bohater niepotrafiący pływać).
Jednak pomijając tą kwestie zabójstw to gra się całkiem przyjemnie. Grafika niemalże doskonała, klimat rodem ze średniowiecza, fabuła... to wszystko są zalety gry. Podsumowując: To jest dobra gra, lecz tytuł jest jak najbardziej mylący. Wszyscy ci, którzy lubią zręcznościówki z dużą ilością walki i dramatycznych scen powinni być zachwyceni. Ci jednak, którzy oczekiwali coś na miarę Hitmana w średniowieczu, gdzie trzeba zaplanować trasę i załatwić wroga na wiele sposobów (i przy użyciu wielu narzędzi) lepiej niech omijają tą grę z daleka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Assassin's Creed   Nie 1 Mar 2009 - 20:49

Hmmm bliżej temu do GTA w średniowieczu

Cytat :
Po zabójstwie trzeba uciec strażnikom. Tak by zrobił prawdziwy skrytobójca po nakryciu Ale tu jest inaczej... po co uciekać, skoro można ich wszystkich (sic!) wybić do nogi.

Też prawda, choć to zależy od gracza - ja tam wolę to zrobić wszystko ładnie, zawsze praktycznie da się wykończyć szybko, bez zabijania straży przybocznej.

Szkoda, że po prostu nie ma poziomów trudności. Ten, który w grze jest prezentowany jest raczej medium i to tylko jak pierwszy raz się przechodzi. Później jest łatwo. Mimo to gra mi bardzo odpowiada i ma spore możliwości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Koryusai Karube

Mistrz Gry : Tsuna-sensei

Karta Postaci
Punkty Życia:
130/130  (130/130)
Punkty Reiatsu:
200/200  (200/200)

PisanieTemat: Re: Assassin's Creed   Nie 1 Mar 2009 - 21:17

Takie połączenie GTA i Prince of Persia... najlepsze porównanie
Wiem, o co ci chodzi, ja też tak często wykonywałem zadanie, jednak jak mówiłem, niemalże zawsze zostaje się wykrytym po zabójstwie i trzeba uciekać. W niektórych miejscach nawet trzeba bić się z gościem w otoczeniu jego straży. Brakuje tej grze przede wszystkim swobody w wykonywaniu zadań, jak to było w Hitmanie. Też brakuje poziomu trudności, potem gra robi się zdecydowanie zbyt łatwa (zbyt duża ilość HP i ich regeneracja). To jest może subiektywna opinia, ale ja oczekiwałem po tytule więcej. Podkreślam, tytule
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Assassin's Creed   Wto 23 Cze 2009 - 23:04

Nie jestem fanem.. Wole serie Devil may cry ; ), Schinobi (nie wiem czy dobrze pisze), Tenchu itp.
Assasin mnie nie powalil, grafika owszem ladna, niemniej wole inne tytuly. A jeszcze bardziej wole grac w bijatyki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Assassin's Creed   Today at 13:48

Powrót do góry Go down

Assassin's Creed
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1