IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

SS czy Hm

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rakimaru Hitsugaya

Oddział : Dywizjon 7

Karta Postaci
Punkty Życia:
72/80  (72/80)
Punkty Reiatsu:
124/169  (124/169)

PisanieTemat: SS czy Hm   Wto 31 Mar 2009 - 21:40

Oto moja dyskusja z Chiro, napiszcie co o tym sadzicie i kto jest silnijszy SS czy Hm

ej kto wedlug ciebie w anime jest silniejszy
Chiro Kyuruka POD 22:31:14
ss czy hm
Ja 22:31:33
hm ale ss wygra bo ci dobrzy zwsze wygrywaja
Chiro Kyuruka POD 22:31:42
lol
Chiro Kyuruka POD 22:31:44
wedlug mnie ss
Chiro Kyuruka POD 22:31:46
ss duzo lepszy
Chiro Kyuruka POD 22:31:46
..
Ja 22:31:54
tez wole ss
Chiro Kyuruka POD 22:31:55
kto tam niby w takim hm jest
Ja 22:31:57
ale sa slabsi
Chiro Kyuruka POD 22:32:03
wlasnie nie
Ja 22:32:04
sam aizen pokonal
Chiro Kyuruka POD 22:32:05
ss wlasnie duzo silniejsi
Ja 22:32:12
by z -45 kapitanow
Ja 22:32:16
4-5**
Chiro Kyuruka POD 22:32:19
huauhahaha
Chiro Kyuruka POD 22:32:21
dojebales
Ja 22:32:25
se mange poczytaj
Chiro Kyuruka POD 22:32:25
<lol2>
Chiro Kyuruka POD 22:32:29
ale ja mangi nieczytam
Chiro Kyuruka POD 22:32:33
tylko na anime sie opieram
Ja 22:32:39
kapitanowie ledwo co sobie radza ze zwyklymi kapitanami
Ja 22:32:45
arrancarami**
Chiro Kyuruka POD 22:32:51
kurotsuchi mayuri by pokonal aizena
Chiro Kyuruka POD 22:32:57
a kapitanowie spokojnie pokonaja vasto lorde
Chiro Kyuruka POD 22:32:59

Ja 22:33:00
buahahahaha teraz dojebales
Chiro Kyuruka POD 22:33:04
nikt nierowna sie z sila kapitanow
Ja 22:33:15
mayuri??
Chiro Kyuruka POD 22:33:22
a
Chiro Kyuruka POD 22:33:22
ta
Chiro Kyuruka POD 22:33:24
aizen to cipa
Chiro Kyuruka POD 22:33:28
grimmjow go lajtowo rozlozy
Ja 22:33:46
kto by wygral komamura czy mayuri??
Chiro Kyuruka POD 22:34:13
mayuri
Ja 22:34:29
czemu?? przecierz on ciota po paru ciosach by zdechl
Chiro Kyuruka POD 22:34:31
komamura to najslabszy kapitan
Chiro Kyuruka POD 22:34:31
;p
Ja 22:34:39
nie powiedzial bym
Ja 22:34:54
ale ok nawet jak jest najsalbszy to wciaz kapitan co nie??
Chiro Kyuruka POD 22:34:54
a wiesz chociaz 2 najsilniejsi kapitanowie?
Chiro Kyuruka POD 22:34:58
oprocz glownodowadzocego
Ja 22:35:45
powiedzialbym ze ten w rozowym plaszczu i moze toushiro
Chiro Kyuruka POD 22:35:47
?
Chiro Kyuruka POD 22:35:55
haha
Ja 22:35:57
lae toushito pewny nie jestem jest paru silniejszych
Chiro Kyuruka POD 22:35:57
smieszne ;p
Ja 22:36:00
??
Chiro Kyuruka POD 22:36:01
2 najsilniejsi
Chiro Kyuruka POD 22:36:03
to
Chiro Kyuruka POD 22:36:05
kenpachi i byakuya
Ja 22:36:13
kenpachi to ciota
Chiro Kyuruka POD 22:36:20
ta jasne
Ja 22:36:21
a byakuya nie ma doswiadczenia
Chiro Kyuruka POD 22:36:32
byakuya by rozlozyl kazdego espade..
Chiro Kyuruka POD 22:36:34
razem z aizenem
Ja 22:36:46
jak on byl malym dzieckiem to ten w rozowym juz dawno byl kapitanem
Chiro Kyuruka POD 22:36:54
wiem
Ja 22:37:26
czekaj na forum wstawimy ta dyskusje
Chiro Kyuruka POD 22:37:43
pokaze ci wedlug mnie
Chiro Kyuruka POD 22:37:47
liste kapitan
Ja 22:37:50
ok
Chiro Kyuruka POD 22:37:50
od najsilnejszych
Chiro Kyuruka POD 22:38:40
1. byakuya
2. kenpachi
3. ten w rozowym
4. toushiro
5. gin
6. ukitake
7.soifon
8.mayuri
9. ta sanitariuszka
12. tousen
Chiro Kyuruka POD 22:38:50
i 13 czyli dziadzius ;d jego nieliczylem
Ja 22:39:16
ta sanitariuszka to jeden z najpotezniejszych kapitanow
Chiro Kyuruka POD 22:39:30
niewidzialem jej w walce
Chiro Kyuruka POD 22:39:32
wiec niewiem
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kitsune

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Wto 31 Mar 2009 - 23:11

SS: kapitanowie(w sumie 10) i porucznicy(13), reszta to pionki
[b]HM
: Aizen, Tousen, Gin, Espada1-4,9 i to śliniące się autystyczne dziecko, które IMO jest jakiś koksem, reszta to pionki.

Są też osoby postronne, które raczej staną po stronie SS: Urahara, Tessai, Yourichi, Ishin, Quincy i przede wszystkim Vaizardowie. Nie można zapomnieć o Ichigo.
Istnieje też dywizja 0, którą prawdopodobnie poznamy i raczej nie będą po stronie zdrajcy Aizena

Tak więc jeżeli bierzemy same elity to HM dostanie ostre lanie akurat. Tylko, że jest zonk: obecnie prawie całe sił SS albo walczą z Aizen i TOP3 Espada oraz ich Fraccion, reszta kapitanów i poruczników jest uwięziona w HM. W tym momencie to co było z punktu taktycznego słuszne to posłać armię Menosów z kilkoma Arrancarami na niestrzeżone SS(bo kto obroni SS? Nikt).

Co do rankingu kapitanów to:
1. Yamamoto(stary generał)
2. Kyokuraku(w różu)
3. Ukitake
4. Kenpachi/Unohana(sanituriuszka)
To są najstarsi, najbardziej doświadczeni shinigami w SS. Gdy ci poniżej byli dzieciakami albo w ogóle nie było ci już dzierżyli kapitańskie stołki, nawet Kenpachi.

5. Byakuya
6. Soifon
7. Hitsugaya
8. Mayuri
9. Komamura

Co do Gina i Tousena nie wiadomo czy zostali poddani działaniu Hogyoku, podejrzewam, że tak naprawdę tylko Yamamoto może być od nich mocniejszy. To samo tyczy się Aizena, który zostanie prawdopodbnie pokonany przez Ichigo, który jako jedyny ma potencjał oraz nie widział jego uwolnionego zana.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Pon 19 Paź 2009 - 15:36

SS są silni, ale jednak Aizen zahipnotyzował WSZYSTKICH, co mu się nawinęli, łącznie z Yama-jii. Właściwie obstaję za SS, bo Aizena nie lubię (łagodnie rzecz ujmując). HM mi bardziej z klimatu odpowiada - tak cicho, spokojnie. Tylko ten piach. I skąd oni wodę na herbatę wytrzasnęli? No, Gin już zadał to pytanie, ale odpowiedzi - ni ma.

Autystyczne dziecko to Wonderweiss Margera.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Wto 3 Lis 2009 - 17:14

Z tego co mi wiadomo Tousen jest niewidomy więc został przeciągnięty na stronę Aizena metodą "dyplomatyczną"
Gin jest widzący więc raczej oberwał iluzją
Kolega mówi, że tak właściwie na Aizena może się mierzyć tylko #1 albo "przywódca" Vizardów, ba ponoć potrafił niszczyć jakoś tą iluzję za dawnych czasów, jeśli potrafiłby do tej pory, byłyby dosyć duże szanse
Ichigo VS Aizen jak narazie cieńko to widzę choć może o czymś nie wiem więc nie będę się sprzeczał, jednakże on chyba też oberwał iluzją acz...
Zarakiego się chyba nie da zabić, jak to Tousen określł, że jest demonem
Na chwilę obecną wg. mnie w teorii jest remis między stricte HM i SS, jeśli jednak podorzucamy to i owo po obu stronach...kto wie...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Czw 5 Lis 2009 - 22:18

Osobiście jestem pełen wiary dla autystycznego dziecka, którego umiejętności do tej pory pozostają nieznane. Stawiam na HM, choć to śmieszna debata. Wiadomo, że w świecie nie może zostać zachwiana równowaga między dobrem a złem. A... Zapomniałbym dodać, że HM ma jeszcze Vasto Lorde, których Aizen(hak mu w zad) nie przekabacił na swoją stronę.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Pią 6 Lis 2009 - 8:19

Racja, Ci ponoć przewyższają mocą kapitana i to dosyć konkretnie...jak już taki Yammy ponoć się leje z dwoma kapitanami i dziwnie to idzie (tak wynika z relacji czytającego mangę) to gdzie tam Vasto Lorde...

Cytat :
hak mu w zad
Piękne poetyckie wyrażenie swojego zdania ^_^
Powrót do góry Go down
Watanabe no Tsuna

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 3:11

Huh... temat z gatunku dyskusji o wyzszosci Wielkanocy nad Bozym Narodzeniem. Dlaczego? Gdyz silniejszy jest w Bleach ten, kto akurat wg scenarzystow ma w danym momencie taki byc.

Przyklad pierwszy. Hitsugaya vs Arrancar (chyba 11, ale mniejsza o to, bo ich numerki do sily sie nie odnosza). Po ciezkich bojach i zniesieniu limitu wygral kapitan, niemniej przedstawione bylo to moim zdaniem tak, iz ten drugi zagapil sie i dlatego polegl. Gdyby nie uznal walki za skonczona i pozostal skupiony spokojnie bylby gora - kapitan juz ledwo zipal nawet bez limitow. Ten sam Hitsugaya staje przeciwko Espada 3. Patrzac na roznice miedzy samymi espada i pamietajac klopoty kapitana z podrzednym arrancarem, kobieta powinna zabic go samym mrugnieciem powieki...

Przyklad drugi. Pierwsze spotkanie Ichigo z Uluquiorra. Espada w swoich przemysleniach stwierdza oceniajac ataki Ichigo, ze chwilami jest silniejszy od niego (latwo domyslec sie, ze chodzilo o momenty, gdy hollow wpychal sie do walki). Pozniej juz po opanowaniu przez Ichigo hollofikacji i tak dostawal lomot od slabszych niz Uluquiorra.

Przyklad trzeci. Poczatek calej historii - Ichigo wybiera sie ratowac Rukie. Po kolei pokonuje kolejnych "bossow" i spotyka Zarakiego. O bankai jeszcze w tym momencie nawet nie slyszal. Mimo to, z samym shinkai, udaje mu sie stoczyc rowna walke z kapitanem (mozna uznac, ze byl remis). Pozniej nauczyl sie bankai, ktore ponoc przynosi gigantyczny przyrost mocy. Dalej udalo mu sie opanowac hollfikacje, ktora jest znowu niesamowitym krokiem naprzod. Jest zatem o tyle silniejszy, ze Ichigo z tej pierwszej walki z Zarakim wydaje sie marna mrowka. Jednak dosc mocno zuzywa sie w czasie pojedynku z Espada 6, na tyle bardzo, ze dalej juz nawet arrancar go przerasta. Tu pojawia sie Zaraki (z ktorym przypominam zremisowal bez tych wszystkich ulepszen) i psuje Espada 5, czyli goscia silniejszego, niz Ichigo w tym momencie.
Mozna rzecz jasna napisac, ze nie tylko Ichigo robi postepy i ze po pojawieniu sie substitute shinigami wszyscy kapitanowie wzieli sie ostro do pracy, zeby nadrobic zaleglosci, ale moim zdaniem nieco lipnie to brzmi.

Takich historii mozna na pewno znalesc wiecej, wiec powtorze z poczatku posta - silniejszy jest ten, kto akurat w danym momencie jest scenarzystom potrzebny. Nie ma w tym zadnej logiki, zadnej systematyki. Kolejni przeciwnicy musza byc rzecz jasna coraz silniejsi, zeby byli jakims wyzwaniem, a zeby nie bylo nudno, iz sam Ichigo zostal na placu boju, automatycznie trzeba tez dokonac "upgrade'u" innych. Do tego dochodzi cala gama postaci, o ktorych mozliwosciach nic naprawde nie wiadomo. Chocby Urahara, obecny w zasadzie od samego poczatku, a ani razu nie bral udzialu w powaznym starciu, w ktorym by pokazal cos efektownego. Mamy vaizardow, z ktorych czterech bylo kapitanami, a po hollofikacji ich mozliwosci wzrosly nie wiadomo, jak bardzo. Pojawia sie nagle ojciec Ichigo i z jego slow wynika, ze powinien byc na poziomie kapitana. Z kolei sam Aizen, glowny zly kreowany na okrutnego silacza, moglby okazac sie zupelnym leszczem, tylko wszystkich czaruje swoja hipnoza, ze niby taki dobry.

Pozdrawiam,
Tsuna

PS. Wulgaryzmy z pierwszego posta proponowalbym usunac.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 7:32

Zaraki jest nie do wzięcia tak czy siak
Fakt od strony czysto technicznej i matematycznej masz rację, ale przecież nie można wszystkiego rozpatrywać matematyką mimo, iż się da nawet "przypadek" rozłożyć na łopatki takową (matematyką)...
Urahara pokazał narazie tyle, że może nieźle kontrować Cero i ma oleju w głowie dużo bowiem Yammy nie zauważył - zresztą oglądający również - że Urahara użył gigai jak Kawarimi niemalże (albo Bunshin bardziej)
Aizen nie ma tylko w rękawie tej pokopanej iluzji, on osiągnął limity jako Shinigami, nie jest w stanie stać się jeszcze silniejszym bo to już jest granica absolutna więc nawet bez tej iluzji może skopać niejednego, Espade #6 przywołał do porządku samym overloadem Reiatsu a gdzie tam jakby wstał...
Wrócę jeszcze do Zarakiego, on im bardziej jest pocięty tym lepiej się czuje (jak to ujął kolega), więc walka z Espada #5, który zresztą jest megalonamen z lekka, jest łatwiejsza nieco, no bo ciągle jęczy jaki to jest super-hiper jaka ta jego skóra jest nie-do-wzięcia i to go gubi, bo w końcu Zaraki się rozgrzał i pociął dziada zmuszając go do Ressurection czy jak to tam się zwało...
Nie jest tak do końca, że robią silniejszego kto potrzebny choć fakt przykład z Hitsugaya jest dosyć solidnym argumentem...
Powrót do góry Go down
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 14:31

Tak, zawsze mozna do niemal kazdej historii dorobic jakas teorie wyjasniajaca dlaczego stalo sie akurat to, choc wygladalo nielogicznie.
Tak, Aizen zapewne duzo potrafi, a to, co napisalem jest wlasnie taka sobie jedna z mozliwych hipotez (zreszta wcale nie moja). Ostatecznie owo przytloczenie reiatsu rowniez moglo byc zbiorowa hipnoza. Ot taki koles, ktory jest slaby jak mysz i jego jedyna moca jest tworzenie wiarygodnych iluzji. Kazdy wytlumaczy sobie, jak mu wygodniej.
Tak, Bleach to anime, ktore wcale nie sili sie na jakis hiperrealizm. Ostetecznie chodzi o przyjemnosc ogladania. Zreszta poza tymi wachaniami mocy duzo wieksza bzdura jest dla mnie jakim cudem trzech zdrajcow zostalo kapitanami po tym, jak swoja zdradziecka nature ujawnili. Niby nie publicznie, ale sadze, ze na tyle znaczacym osobom, iz moglyby cos w tej sprawie zadzialac. Z kolei przesluchanie Urahary i Tessai to juz szczyt powyzszej glupoty. Pewnie chodzilo o pokazanie makiawellicznosci Aizena, ale w moich oczach wyszlo zenujaco.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 16:44

Aizen z tego co wiem ma 2x większe reiatsu niż kapitan po za tym samymi iluzjami też się nie da jechać w Bleachu...w Naruto co innego ale nawet tam nie wykańcza się przeciwnika samymi iluzjami a raptem zmyla, więc Aizen musi mieć jakąś siłę bo samymi iluzjami to by daleko nie zajechał...a to, że przez niego "Chciwy Handlarzyna" wyleciał z Souro Facjaty to mnie do dziś wnerwia...
Powrót do góry Go down
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 17:24

A dlaczego sie nie da? Jesli tak zdecyduja scenarzysci, to sie da. Toz to wymysl wyobrazni, czyli wszystko jest do zrobienia. Lacznie z tym, iz ostatecznie Ichigo okaze sie niesmielym, pryszczatym dzieciakiem, ktory zyciowa nieporadnosc kompensuje sobie snujac marzenia o ratowaniu swiata, a Rukia to corka sasiadow, ktora podglada przez plot, ale nie smie jej zaczepic, bo by umarl na zawal z tej swojej niesmialosci.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sob 7 Lis 2009 - 22:01

Dobra, tak napiszą scenarzyści zobaczymy czy zaskarbią sobie dalszą oglądalność
Nawet w Naruto przepakowane Tsukuyomi nie mogło zabić, mogłeś powalić przeciwnika ale za straszliwą cenę...tyle, że z Tsukuyomi była szansa się wyrwać, a z iluzji Aizena "raczej za cholerę" jak mawia kolega...ot taki sobie cheat, nie musi być nawet aktywny ale iluzja trwa...
Powrót do góry Go down
Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Nie 8 Lis 2009 - 21:31

Zaiste wiadomym jest, ze raczej scenarzysci nie oglasza nagle czegos, co zabije od razu serie. Chyba, ze beda chcieli w spektakularny sposob z nia zerwac. Porzucmy zatem rozwazania, czy Aizen jest geniuszem zla, czy cienkim w uszach oszustem. Ogolnie sadze, ze los (scenariusz) bedzie po stronie glownego bohatera, czyli Ichigo.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Sro 11 Lis 2009 - 19:20

Ja to ujmę inaczej, nie ma rzeczy nie-do-pokonania, w jednym anime użytkowniczka pewnego doujutsu twierdziła, że może nimi nawet zabić Boga miała do tego podstawy co prawda ale jaki byłby obrót sprawy zależy czy spojrzymy przez pryzmat Boga Chrześcijańskiego czy Nordyckiego, których wbrew pozorom zabić się DAŁO
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: SS czy Hm   Today at 12:30

Powrót do góry Go down

SS czy Hm
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1