IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sro 7 Lip 2010 - 13:08

8/10

Wydawało mi się, że kiedyś to miałem na mp3, ale chyba mi się wydawało. Podoba mi się.
Jeśli chodzi o mnie to najczęściej słucham ostrego metalu, rocku itp. np. http://www.wkretka.net/53758003,bullet-for-my-valentine-hand-of-blood.html Z tego zespołu słucham tylko kilka nutek, ale są całkiem fajne.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Pią 9 Lip 2010 - 19:12

7/10

Niczego sobie kawałek. Ja osobiście mam sporą gromadkę ulubionych ale takie mam pytanie. Czy ktoś wie może co za zespół lub nazwa utworu jest w tym kawałku ?
http://www.youtube.com/watch?v=bzjuK9dSsyY
Wiem że go znam, ale nie mogę sobie przypomnieć skąd.

Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Mistrz Gry : Benorn

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Czw 23 Wrz 2010 - 9:08

Utwór powyżej niestety mi się nie otworzył, gdyż został usunięty.
Dlatego ocenę muszę pominąć.

http://www.youtube.com/watch?v=8Vp7TmTfVZI

Bardzo lubiany przeze mnie kawałek.

Takeru Theme Song

Tak zapisuję myśli postaci
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Mistrz Gry : Takagi Niizuki

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Czw 23 Wrz 2010 - 11:06

Raczej nie przepadam za tego rodzaju muzyką, acz ten kawałek jest nawet nie najgorszy. Nie wysłuchałam tego z przyjemnością, ale gdyby ktoś przy mnie puścił, to minęłaby chwila zanim zaczęłabym krzyczeć, że mam dość i rwać włosy z głowy. Z tego, jaką część utworu przesłuchałam wnioskuję, że ta chwila to około półtorej do dwóch minut.

3/10

Generalnie lubię dwa rodzaje muzyki. Pierwszym jest poezja śpiewana, a druga to piosenki z gatunku tej, do której zaraz dam odnośnik. Najbardziej z całego utworu podoba mi się chyba początek, ale w zasadzie cały mi się podoba. Lacrimosa
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Czw 23 Wrz 2010 - 22:28

10/10 - jestem oczarowany śpiewem tej pani. Do tej pory nie poznałem żadnego utworu, który by mi się nie spodobał.

http://www.youtube.com/watch?v=WNfEOwMZMmU - trochę smętu
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Pią 24 Wrz 2010 - 14:05

To ja jeszcze skomentuje - utwór podany przez Chiiko tez mi przypadł do gustu. Też lubię takie klimaty.

A przechodząc do meritum komentarza - nie jestem jakimś oddanym fanem Kamelot, ale przyjemnie mi się ich słucha, chociaż mój ojciec jest odmiennego zdania, tak samo serwisant, który wpadł do nas by zamontować Wii Fii. Ja jednak, skoro już muszę oceniać... 7/10.

Nie pamiętam, czy to dawałem. Jak było to sory. A jak nie, to fajnie

http://www.youtube.com/watch?v=mNorhadTcSo&feature=related

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Pią 24 Wrz 2010 - 18:35

Ekkusu, ciekawy utworek. Podoba mi się ten lekko "psychopatyczny" klimacik. Jednak muzyka sama w sobie... Ewidentnie słychać że nie użyto tam za wielu instrumentów, i jeden w kółko powtarzający się bit. Niemniej, wokal całkiem całkiem.

Za wokal 8/10
Za muzykę 3/10

Przesłuchanie powyższego utworu przypomniało mi o pewnym innym... Ciekawszym z mojego punktu widzenia, jednak o podobnym klimacie.

http://www.youtube.com/watch?v=gDtmIQAYIuw

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Pią 24 Wrz 2010 - 20:51

moar, 8/10

A ja troszkę odejdę od psychodeli. Proszę uprzejmie

http://www.youtube.com/watch?v=pmo1VW_wA_o

PS. Za dobry utwór pokuszę się o ocenienie Ci karty, bo widzę, że nikt się nie interesuje. Oczywiście, jak będę miał czas.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Pią 24 Wrz 2010 - 21:25

Brawo. Ten utwór mnie naprawdę wprawił w dobry nastrój na koniec dnia, z resztą, jak i twój "PS".
Gitarzysta na naprawdę wysokim poziomie, aż gdzieś w połowie utworu zrobiłem takie "łaaał".
Sam gram na gitarze, i wiem ile człowieka takie solówki kosztują.
Szukałem czegokolwiek w tym utworze czego mógłbym się uczepić, ale nic takiego po prostu nie znalazłem. Naprawdę znakomity, i z czystym sumieniem wystawiam...

9/10

Dlaczego 9 a nie 10? Cóż, tu chodzi już o kwestie gustu. Doceniam bardzo talent gitarzysty, i zwyczajnie preferuję nieco inne klimaty muzyczne. Natomiast w ocenie obiektywnej jest pełne

10/10

Utwór który wystawię poniżej jest... Hmmm...
Jednym z najbardziej artystycznych, a zarazem najmniej komercyjnych jakie słyszałem.
Polecam prawdziwym koneserom metalu.
Sam musiałem go przesłuchać 5 razy zanim się naprawdę w nim rozkochałem, ponieważ z początku nie wpada zwykle w ucho. Trzeba naprawdę się w niego wsłuchać, i lubić muzykę avangardową, w połączeniu z mocnym metalem.

The Unexpect - Chromatic Chimera

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 8:43

Chyba kupie ich płytę. 9/10. Bo na 10/10 to chyba sam Lucyfer musiałby przede mną wykonać solówkę.

http://www.youtube.com/watch?v=i_LBdTDnfYk - lubię to za klimat oraz dwojakość tekstu. Zresztą, wszystko jest w opisie/komentarzach do tego.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 10:35

*Wziął to co miał pod ręką i zaczął wystukiwać rytm do "U.N. Owen was her?" wersji O-life Japan. Padło na fajkę i szczoteczkę do zębów.* 10/10

http://www.youtube.com/watch?v=Q0KSoDKE26o

Od kiedy byłem brzdącem, nie słyszałem bardziej klimatycznego utworku do gry. Jako pięciolatek BAŁEM SIĘ tej gry, a zwłaszcza poziomu katakumb, gdzie duszny, ciasny korytarz zamieniał się nagle w otwartą przestrzeń. Tam czekało na mnie echo własnych kroków, albo złowieszczy chichot czających się w mroku stworzeń. Oprócz naturalnego strachu, że coś mogło się czaić za rogiem, dochodziła do tego przyprawiająca o dreszcze muzyka. Moment, w którym "słyszałem głosy" powodował u mnie reakcję "ESC" i "Exit the Game", bo już nie wyrabiałem.

Khem... Tak to jest zabrać się za klasykę w wieku pięciu lat. Ten utworek najbardziej kojarzy mi się z pierwszą częścią Diablo. Właśnie dzięki muzyce utrzymywała swoisty klimat grozy, którego brakowało w wielu innych grach tego typu. Kompozytorem soundtracków do Diablo był Matt Uelmen.
Powrót do góry Go down
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 11:37

Cóż, faktycznie utwór jest mocno klimatyczny... Ale po tym co już w życiu przesłuchałem, przestał robić na mnie tak piorunujące wrażenie, mówiąc szczerze.

6/10

Pipirupirupirupipirupi!

Dobra, wiem że ten utwór jest żałosny, niemniej zawsze wprowadza mnie w świetny nastrój, i chichram się jak głupi ^^
Chodzi zapewne o tekst, i przesłodzenie samej piosenki xD

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 12:05

Jak to słyszę, to prawie czuję, jak moje jelita eksplodują wraz z jamą brzuszną, a mózg wystrzeliwuje mózg z prędkością wyścigówki. Może to dlatego, że taka była moja reakcja, kiedy zobaczyłam fragment anime, którego czołówką jest ta piosenka, a kojarzy mi się ona właśnie z tymże anime. -7/10. Dlaczego minus? Bo wydaje mi się, że przeciwieństwo mnie dałoby 7.

Może coś spokojniejszego, tak dla... odmiany. Co prawda głos tego gościa potrafi miejscami zirytować, ale mówi się trudno. Alumina.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kesim

Oddział : Dywizjon 9
Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
85/120  (85/120)
Punkty Reiatsu:
419/484  (419/484)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 14:47

Alumina to... Alumina, po prostu. Jeden z lepszych utworów Nightmare'ów jak dla mnie, aczkolwiek akurat za zespołem tak bardzo nie przepadam. 7 w porywach do 8 na 10, bo jednak Death Note to Death Note.

Jak idziemy w spokojniejsze to proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=TWzb2D_LQmY
Tytuł od razu sugeruje do jakiego gatunku zalicza się ww. utwór i możecie mnie nazwać zniewieściałym ale to jedna z moich ulubionych piosenek w ogóle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 18:36

Wokalistka ma piękny głos, ale niestety NIC WIĘCEJ nie jestem w stanie w tym utworze docenić.

4/10

Cradle of Filth - Hallowed by the name

Doceniam przede wszystkim ogromne możliwości wokalisty, którego zdolności modulacji głosu po prostu powalają mnie na kolana

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 19:10

3/10, bo w porównaniu do wykonania Iron Maiden... powiem tak. Za pierwszym razem wybuchłem śmiechem. Powtórzyłem doświadczenie z moim ojcem, zareagował tak samo. TO skrzeczy, nie śpiewa

Dla porównania: http://www.youtube.com/watch?v=J51LPlP-s9o

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 19:42

Wybacz, ale wersja Iron Maiden'owa jest po prostu... No właśnie. Zbyt komercyjna. Prawie że pop'owa.

A co do "skrzeczenia"... Whatever, o kwestii gustów się nie dyskutuje.
Dla mnie wersja Iron Maiden, co prawda oryginalna, ale jednak... żałośnie prosta. Byle zespół grający disco-polo na wsiach byłby w stanie ją zagrać gdyby dali im gitary.
Wystawiam 2/10 tylko dlatego, że stworzyli utwór który Cradle of Filth mógł później zcoverować.

Zejdę na nieco inne tematy.
Mushroomhead - Solitaire/Unraveling

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 20:50

Hmmmm... czyli nie lubisz melodyjnego, harmonicznego i nieskrzeczącego wokalu, tak? No cóż, są gusta i guściki, jak to przed chwilą uznał mój znajomy. Osobiście jednak... hmmmm... dawanie klasykowi gatunku 2/10 uważam za jakieś fatalne nieporozumienie. Skrzeczenie nie wymaga jakiejś szerokiej wokalizy, a to, co robi Bruce jednak nie jest czymś, co może osiągnąć każdy. Jakoś wielkiej różnicy z oryginałem poza Death metalową stylizacją (Nie znam się, oceniam na słuch, ale znam oryginał na tyle dobrze, że to poznaje) nie widzę. Tak więc... muszę coś dodawać? Dobra, jest może delikatnie zmieniona solówka. Delikatnie, co nie zmienia faktu, że oba utwory są dość podobne (Idąc twoim tropem - dajmy zespołowi gitary, pomalujmy ich białą farbą, i mamy zespół na ten utwór). Nie mam nic do strony muzycznej, po prostu wokal mnie śmieszy.

Nie ukrywam jednak, że ta ocena mnie trochę zabolała. Najważniejsze jest u mnie ogólnie wrażenie, a nie rozkładanie utwory na czynniki pierwsze. Czy proste, czy nie proste, jeżeli czuje się po tym dobrze i nie mam wrażenia niesmaku czy kiczu - jest okej.

No ale dość, jest nowa rzecz... powalić to mnie nie powaliło... 6/10

http://www.youtube.com/watch?v=OJUdR1o8NnY&feature=related

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 21:12

Nie gniewaj się... Ale spróbuj, jak ty to mówisz "zaskrzeczeć" ten utwór jak w wykonaniu Cradle of Filth, i nie zedrzeć sobie przy tym gardła. Powodzenia życzę ^^
Uwierz mi, siedzę w muzyce od paru lat, sam z resztą śpiewam w amatorskim zespole, i o ile wersję oryginalną mógłbym zaśpiewać z zamkniętymi oczami, o tyle wykonanie growlem i screamem dotarłoby do połowy utworu, później już nie dawałbym rady.

Co do kolejnego utworu... Widzę że wracamy do japońskich klimacików ^^
Utwór mi się spodobał, i ściągnę go zapewne w wersji wysokiej jakościowo.

8/10

A tutaj wrzucam jeden z ciekawszych OST'ów jakich miałem przyjemność słuchać.

Jack Wall - Suicide Mission

Polecam też grę z której pochodzi: Mass Effect 2

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 25 Wrz 2010 - 23:02

Dodam od siebie parę groszy i powiem, że głos Daniego nie jest jakimś przeciętnym na scenie death/blackmetalowej. Kiedy pierwszy raz usłyszałem "Kredki" zastanawiałem się ile osób siedzi w wokalu. Zapytałem kumpla, a ten wyjaśnił mi, że jedna... Nie mogłem w to uwierzyć. A jednak. Pozostałe osoby, które pierwszy raz miały styczność z Cradle of Filth też się nad tym zastanawiały. Jego przejścia z niskiego growlu, krzyku, szeptu, pisku... Jedna sesja z zaśpiewaniem lekkiego "Nymphetamine" skończyła się czym się skończyła - chrypką.

A co do utworku powyżej... Rozbudził mnie. Zmotywował do działania, zachęcił do ćwiczeń. Poczułem potrzebę wzięcia udziału w jakiejś akcji lub stoczenia wymagającego pojedynku z... czymś. O ile jeszcze miałem siłę, aby rzucać kolejne uderzenia, to nagle utworek się kończył. Jakoś mnie to... "zgasiło". Ehs. W samą grę nie grałem, ale przypuszczam, że był to soundtrack z samej końcówki. Ten podniosły ton... i to zakończenie.
9/10

http://www.youtube.com/watch?v=PyFnyWbf3Pk - gdybym się nie znał, to bym powiedział, że piosenka została stworzona pod anime... Przypuszczalnie anime powstało do piosenki. Hm.
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Nie 26 Wrz 2010 - 8:36

Ishigami napisał:
Nie gniewaj się... Ale spróbuj, jak ty to mówisz "zaskrzeczeć" ten utwór jak w wykonaniu Cradle of Filth, i nie zedrzeć sobie przy tym gardła. Powodzenia życzę ^^

A ty poliż się w łokieć. Powodzenia życzę, bo mi się udaje. Gadanina w stylu "Jak Ci się nie podoba to sam to zrób" jest trochę nie na miejscu. Nie jestem śpiewakiem, nie umiem grać na instrumencie, ale mam pewien gust. Może i jest to wymagające dla gardła, co nie zmienia faktu, że efekt średnio mi sie podoba, i uważam go za słabszy niż został osiągnięty w oryginale. Mimo to, jak to artystę czy ogólnie kogoś, kto robi coś kreatywnego, szanuje go. Nie odbiera mi to jednak prawa do krytyki. A moimi fochami radziłbym się nie przejmować.
Ujmę to tak. Wersja Maidenowa jest lżejsza, i wykonana w innym stylu. Obydwie są podobne, tyle tylko, że obydwoje zdzierają sobie gardło na inny sposób. I na tym poprzestaje, każdemu się co innego podoba.

Ale znowu odchodzę od pierwotnego zamierzenia tego tematu. Podobuje mi się, 8/10

http://www.youtube.com/watch?v=Oxkq7oNp0iY

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Nie 26 Wrz 2010 - 9:33

Zmieniając już całkiem temat, ponieważ iż albowiem (błąd celowy) się w tej sprawie z pewnością nie dogadamy, właśnie z powodu gustów, porzucam sprawę Hallowed by the Name.

Utwór powyżej... Hm.
Z pewnością nie należy do łatwych, ani też komercyjnych, co już poprawia nieco moją ocenę go.
Aczkolwiek sam w sobie nie wpadł mi w ucho.
Niemniej artyzm doceniam, dlatego wystawiam

7/10

Dobrze... To teraz może wejdę w psychodeliczną muzykę znów.
Utwór poniżej pochodzi z mojego ulubionego anime: Higurashi no Naku Koro ni
Nawiasem mówiąc, gorąco to anime polecam. Jednak tylko i wyłącznie ludziom o mocnych nerwach, którzy lubią rozmyślać o tym co oglądają.
Jeżeli oglądacie filmy/anime, nie myśląc co się na nich dzieje (np. wiecie że Light Yagami ma tam notes którym zabija, ale szczerze mówiąc was wali czemu zabija przestępców) to wątpię by Higurashi zrobiło na was wrażenie.
Bo piękno tego anime polega na psychologii postaci, a nie jego brutalności.
Utwór w wykonaniu niezbyt trudny. Chodzi mi raczej o jego schizujący klimat, który towarzyszy nam przez całe Higurashi no Naku Koro ni.

Higurashi no Naku Koro ni Main Theme

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Nie 26 Wrz 2010 - 9:53

Szczerze mówiąc zaczęłam oglądać Higurashi i od razu ujął mnie brak logiki. Przykład: policja chce, żeby dana sprawa pozostała tajemnicą, a mówi o niej jakiemuś chłopakowi, który nie ma z nią nic wspólnego, w dodatku nietutejszy.

Utwór... Schizujący? Nie powiedziełabym. Takie nucenie sobie, ładny głosik tej pani, co nuci, ładny, ale nic poza tym. 2/10, bo za głos można dostać u mnie maks trzy, a ten nie jest tak wybitny, żeby samym głosem te trzy zarobić.

A skoro już jesteśmy przy Higurashi... Może coś bardziej "schizującego"? Spodobała mi się czołówka, toteż... Czołówka Higurashi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ishigami

Karta Postaci
Punkty Życia:
48/60  (48/60)
Punkty Reiatsu:
23/30  (23/30)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Wto 28 Wrz 2010 - 18:10

Dla mnie opening Higurashi nie jest schizujący, a klimatyczny. To duża różnica.
Niemniej jednak, absolutnie nie zgadzam się z Tobą w kwestii braku logiki.

NIE CZYTAJ PONIŻSZEGO JEŚLI CHCESZ OGLĄDAĆ HIGURASHI! SPOILER!

Po 1: Jakoś nie przypominam sobie sceny w której wspomina policja żeby zachować to w tajemnicy... Bo jak w tajemnicy zachować zaginięcie dwójki ludzi w tak małej wiosce jak Hinamizawa? Przecież tam się wszyscy znali, i byli po imieniu.
Po 2: Keiichi był ze sprawą mocno powiązany, ponieważ był ostatnią osobą która widziała ich żywych. A nietutejszy już nie był, bo jest wspomniane że mieszka tam bodajże 3 miesiące, jeśli mnie pamięć nie myli.

2/10 dla tak ciekawego utworu, choć pod względem wykonania łatwego, jest jak dla mnie nieporozumieniem.
Ale cóż, jak wielokrotnie wspomniano, kwestia gustu.

Opening Higurashi: Zdecydowanie 7/10, co zawdzięcza w dużej mierze tajemniczemu klimatowi. No i bardzo lubię głos wokalistki.
I bądź co bądź, to jest Higurashi, więc aż prosiło się odemnie o dobrą ocenę.
Te trzy odjęte punkty to dlatego, że drażni mnie prawie kompletny brak instrumentów.

To teraz może zejdę na inne klimaty nieco.
Epica - Facade of Reality

Takeru Theme Song

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chiiko

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
380/380  (380/380)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sro 29 Wrz 2010 - 5:08

Jeśli chodzi o samo Higurashi: no comment.

A tak btw, uważam, że niezbyt grzecznie jest komentować czyjąś ocenę. Jeśli nie potrafisz takowej przyjąć, to nie zamieszczaj tu danego utworu. To, że dla mnie to jest takie sobie nucenie, a dla ciebie to jest super-hiper epicko-schizująco-mega granie to już ani nie moja, ani nie twoja wina. Jeśli nie chcesz czyjejś oceny, to nie zamieszczaj utworu.

O_O Ten utwór raczej nie jest w moim klimacie. Pomyślmy... 1/10 za niezbyt piękny wokal, 1/10 za styl... 1/10 za to, że w pierwszej minucie się na chwilę poprawia... Czyli 3/10. Chociaż takie niepełne, bo po poprawie się pogarsza, później znowu poprawia, ale co tam.

To może i ja zapodam coś z innych rytmów. Lubię to za niezły rytm, ale bardziej ze względu na znaczenie i na to, że jakimś cudem udało mi się przetłumaczyć tę piosenkę na polski nie tracąc znaczenia. ^^ Współbrzmienie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Yoshizaki Katsuko

Mistrz Gry : Misza

Karta Postaci
Punkty Życia:
85/100  (85/100)
Punkty Reiatsu:
56/210  (56/210)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sro 29 Wrz 2010 - 20:09

Mmmm Soul Eater. Coś mnie dzisiaj naszło na to anime. No ala mniejsza. Mi się ogólnie bardzo podoba. 9/10
Ta nutka też fajna, no mi się przynajmniej podoba. Ogólnie to i animek z którego pochodzi również mi się podobał. Ale już dosyć owijania w bawełnę.

http://www.youtube.com/watch?v=OY_Zpx9sQFc

Może trochę kiepska jakość, ale to już nie moja wina.

Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arxel

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
50/50  (50/50)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 2 Paź 2010 - 11:14

Wolę raczej "mocniejsze" kawałki, ale ten nie jest taki zły. Tylko ten wokal... brzmi jak sepleniący dzieciak. Jak Naruto na Jetixie.

7/10. Byłoby lepiej przy fajniejszym wokalu.

http://www.youtube.com/watch?v=LxZXAFJOvg0
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 2 Paź 2010 - 11:57

Pendulum... Osobiście za wieloma utworkami nie przepadam, a wolę odpalić sobie The Prodigy lub cosik innego. "Slam" było dobre... To już mniej. 4/10 - brakuje pałera.

http://www.youtube.com/watch?v=HBNILrctIAk

Interested in what I see...?
Try that Rorschach test on me
Have you seen the beauty of the...
...enticing beast...?
Powrót do góry Go down
Arxel

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
50/50  (50/50)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sob 2 Paź 2010 - 12:10

Utwór nawet, nawet. Ale nie podoba mi się "smęcenie". Albo przynajmniej w innych ich utworach mniej je czułem.

8/10

A skoro już jesteśmy przy Prodigy to (nietypowo, ale nice):
http://www.youtube.com/watch?v=71wRbLucnMk
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Roten Yaiba

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Sro 6 Paź 2010 - 19:47

6/10. Takie sobie - jak dla mnie, wręcz zbyt nietypowe. Chociaż ogólnie lubię mocną muzykę, to jakoś w tym wypadku coś tam według mnie nie gra. Oczywiście, mimo wszystko, utwór oceniam pozytywnie, bo zły nie jest.

Rooney - Blueside
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej   Today at 21:53

Powrót do góry Go down

Oceń utwór, którego słucha osoba powyżej
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next