IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Escarabajo Empelar [Hollow]

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Escarabajo Empelar [Hollow]   2009-07-03, 13:25

Przydomek: Escarabajo Empalar
Rasa: Hollow
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40(w chwili śmierci)
Wzrost: 6m
Waga: 13ton

___________________________________________________________________

Wygląd: http://img199.imageshack.us/img199/349/cryptlordlarge2.jpg
Koszmar każdego samotnego wędrowca przemierzającego bezkresne pustynie Hueco Mundo. Bestia osiągnęła imponujące rozmiary poprzez nieustanne żerowanie na swoich pobratymcach. Wysoki na 6m(w kłębie, a będąc wyprostowanym nawet więcej), tułów szeroki na 2m(nie licząc grubego pancerza i nóg) oraz długi na 7m. Wielkość wskazuje również na spory wiek Hollowa, do którego zresztą się nie chce przyznać, albo po prostu nie pamięta. Pojęcie czasu zanikło w jego świadomości, pozostawiając tylko jego wiekowość „bardzo stary”, a nawet „starożytny”.
Swoim wyglądem przypomina żuka z gatunku – rohatyniec nosorożec, który przeobraził się w plugawą hybrydę człowieka i owada. Głowa rohatyńca przekształciła się w opancerzony, garbaty tors, zwieńczony pochylonym łbem Pustego. Maska posiada nieregularną formę i liczne pęknięcia, przypominająca trochę popękaną skorupkę jajka. Z oczodołów bestii wyzierają pomarańczowe, gniewne ogniki. Nie w sposób określić, gdzie znajduje się otwór gębowy bestii. Przypuszczalnie jest nim jedno z podłużnych pęknięć u dołu maski. Twarz potwora od góry chroni element pancerza przypominający hełm z długim, delikatnie wykrzywionym do tyłu rogiem. Hełm jest znacznie większy od głowy Pustego, przez co jest często z nią mylony. Owy element opancerzenia rzuca spory cień na prawdziwe oblicze żuka, tym bardziej nie umożliwiając na określenie kształtu maski. Czasami nawet nie pozwalając jej dostrzec, oprócz pary wrogich, pomarańczowych ogni.
Przednia para kończyn rohatyńca przekształciła się, stając się teraz jedynymi ramionami bestii. Zakończone są one długimi, wykrzywionymi ostrzami, którymi najczęściej przebija swoje ofiary. Ostre od wewnętrznej strony oraz tępe i opancerzone na zewnątrz. Poza walką używa tych ramion, aby zakopać się w piaskach Hueco Mundo i cierpliwie czekać na pożywienie. W odpowiedniej chwili ujawnia się, nabijając na róg lub parzyste ostrza każdego, kto zbliży się zbyt blisko.
Tułów żuka łączy się odwłokiem, który praktycznie pozostał bez zmian, poza brakiem jednej pary kończyn kroczących. Porusza się za to na czterech, bardzo silnych, masywnych odnóżach, które są w stanie udźwigać cały ciężar ciała Hollowa. Zarówno mięśnie, jak i gruby pancerz. Na stałym gruncie jego chód powoduje dobrze wyczuwalne wstrząsy.
Ponadto bestia posiada dwie pary skrzydeł skrytych pod pancerzem grzbietowym. Ze względu na olbrzymią masę Pustego, nie może on latać, ani nawet na chwilę unieść się w powietrze. Za to pozwala mu to stanąć na samych tylnych odnóżach, prezentując swój ogrom przed potencjalnym napastnikiem(zastraszając go) lub po prostu ciesząc się ze swojego sukcesu.

Charakter:
Escarabajo jako Hollow cieszy się dość sporą inteligencją, uskuteczniającą jego metody polowania, a także sposób selekcjonowania swoich ofiar. Jednakże ponadprzeciętna(jak na jego rodzaj) inteligencja nie zastąpi jego pierwotnych instynktów, w tym instynktu samozachowawczego. Intuicyjnie decyduje się na atak lub obronę, na szarżę lub ucieczkę. Wykorzystuje swoje spore rozmiary w zapewnieniu sobie pożywienia, ale także bezpieczeństwa. Często zastrasza młodych lub słabszych od siebie pustych, zmuszając ich do uległości względem siebie. Jest egoistą. Na dodatek dwulicowcem. Dla niego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pożreć swoich tymczasowych sojuszników, albo przyłączyć się do Hollowa wyższego rangą, chcąc zyskać ochronę. Rosnąc w siłę, wcześniej czy później, sprzeciwi się swojemu mentorowi, atakując oraz kończąc walkę szybko i sprawnie. Reprezentuje to co Pustym najgorsze – chaotyczną naturę diabelnie sprytnej bestii. Kanibal, który zasmakował się w pożeraniu innych Hollowów.

Historia:
Mrożący krew w żyłach ryk przerwał grobową ciszę Hueco Mundo. Niósł się daleko, a jego przekaz był jednoznaczny – Żuk wyruszył na żer. W jednej chwili piaski pustyni poruszyły się niespokojnie, aby w kolejnej wznieść się wysoko w stronę nieba. W pierwszej kolejności wynurzyły się olbrzymie przedramiona potwora, które szukały wątpliwego oparcia. Zaraz za nimi wyskoczyła cała sylwetka giganta. Zamachał podobnymi do insekta skrzydłami oraz stanął na tylnich odnóżach. Zaryczał ponownie. Wydawał się być jeszcze bardziej wyraźny niż przedtem. Bestia opadła ciężko na ziemię i z impetem ruszyła się z miejsca. Był wściekły. Kierowało nim już tylko jedno – niezaspokojony głód.
W trakcie tej samotnej podróży czasami zdawał się zwalniać i uspokajać. Wtedy też zastanawiał się nad swoim życiem, a raczej doświadczał przebłysków swojego dawnego „Ja”. Nie trwały one długo, ale zdawały się być ważną częścią jego życia.

Stał on, przystojny syn bogatego mieszczana. Za nim stał jego przedsiębiorczy ojciec, trzymając swoją dłoń na jego ramieniu. Posiadał wówczas naturalne, jasne blond włosy oraz czarne, drapieżnie wyglądające oczy. Wąskie wargi wykrzywiał niezmywalny szelmowski uśmieszek. Biła od niego niezachwialna pewność siebie. On był młodym mężczyzną, a twarz jego ojca naznaczały już liczne zmarszczki. Szara peruka, modna w tamtych czasach, dobrze mówiła, że stracił on własne własy. Escarabajo widział siebie z przodu. Po chwili widział wszystko okiem malarza, który uwieczniał ten widok na płótnie…

Widział teraz oblaną słońcem polankę. On i czworo innych ludzi zmierzali w kierunku samotnie stojącej lipy. Na twarzy jego samego oraz innego młodego człowieka widać było drobne kropelki potu i bynajmniej nie były one wynikiem upału.
...
Niedaleka przyszłość. Wszyscy stali w cieniu lipy. On oraz drugi mężczyzna stali naprzeciwko siebie. Każdy z nich dzierżył po rapierze. Po środku stał starszy pan, sędzia. Po obu stronach sędziego stali sekundanci. Sędzia co jakiś czas zerkał na tablicę zegarka kieszonkowego. Przed rozpoczęciem pojedynku ogłosił zasady. W końcu zakrzyknął, że można zaczynać. Spięci pojedynkowicze zrobili krok do przodu…
...
Widział siebie zszokowanego. Udało mu się wygrać w jego pierwszej walce na śmierć i życie. Udało mu się tylko okaleczyć swojego przeciwnika… Tylko. Na szczęście. Sędzia ogłosił rezultat. Sekundanci podbiegli do swoich przyjaciół. Pierwszy pojedynek…


W tej chwili wyczuł delikatny powiew mocy. Słabe reiatsu. Wyrwał się z zadumy i natychmiast skręcił w tamtym kierunku. Szarżował. Jeszcze coś mu się przypomniało…

Siedział we wgłębieniu wygodnego fotela z wysokim oparciem, obitego czerwoną skórą. Siedział przed kamiennym kominkiem. Obecnie palił się tam ogień. Obok fotela stał stoliczek z do połowy pełnym kielichem i butelką wina. Widział siebie z tyłu siedzącego. Usłyszał jak westchnął oraz sięgnął po kielich. Teraz patrzył od strony kominka. Twarz jego była wciąż młoda, acz dużo bardziej poważna. Krótko przycięte włosy, które nie utraciły swego blasku. Oczy teraz wydawały się być zmęczone, znudzone, pozbawione młodzieńczego blasku. Pojawił się nowy dodatek i ozdoba jego oblicza. Zarost przycięty według ostatniej mody, niejaka hiszpańska broda. Sądząc po jego wyglądzie, powodziło mu się bardzo dobrze. Żuk kątem oka zauważył jak coś lub ktoś pojawił się z tyłu pokoju. Ostrożnie zbliżał się w stronę dawnego „Ja”, siebie samego.

To była zapowiedź jego śmierci. Nic innego. Wyobraził to sobie, jak mogło to się stać. Zabójca wypalił z pistoletu z odległości nie przekraczającej metr. Mężczyzna z przedziurawionym płucem opadł na fotel, z którego powstał. Widać było, że chciał coś jeszcze powiedzieć. Morderca wrzucił pistolet do kominka, gdzie zaskwierczało oraz wystrzeliły możliwe resztki prochu. Kątem oka widział jak jego przeciwnik rozbija lampę olejną, po czym pogrzebaczem przerzucił parę ciepłych węgielków. Dom zaczął się palić.
...
„Twoja śmierć pozwoli duszy mego brata spokojnie odejść do Nieba. Zapłaciłeś za wszelkie swoje zbrodnie potworze. ‘Honorowy’ morderco…” – ‘Honorowy morderco’… Wielu pozbawił życia w legalnej formie pojedynku. Z czasem walczył nie za honor, a za wyimaginowane uchylenie w etykiecie swojego rozmówcy. Czasami walczył po prostu, bo miał ochotę… Był potworem. Za życia stał się potworem.


Krew w ciele bestii zawrzała. Nieokiełznana furia wypełniła jego umysł. Został zabity… Ale się zemścił. Po śmierci prześladował rodzinę swojego oprawcy. Najpierw odebrał mu najbliższych. Później zabił go samego. Spalił dom… i po roku odszedł w najczarniejsze odmęty „Piekieł”. Tak stał się Hollowem. Tak żywi się na wszystkich. Teraz nie z zabawy, a ze zwykłej chęci przetrwania. Żeruje na słabych, niegodnych posiadania drugiego życia, które i tak zostanie zaprzepaszczone. Odbierają silniejszym przestrzeni życiowej. Tym którzy są w stanie coś zrobić dla tego świata. Zlikwidować słabych... Tako się stanie z jego przyszłą ofiarą, której reiatsu stawało się coraz bardziej wyraźne, ale nie rosło w żaden sposób. Biedny, mały Pusty zostanie skonsumowany przez swojego starszego kolegę...
___________________________________________________________________

Ekwipunek: Brak
Pieniądze: Brak

18 wolnych; siła(+1), szybkość(brak), zręczność(+2), wytrzymałość(+6), inteligencja(+9), psychika(brak), reiatsu(brak), KR(brak).

STATYSTYKI
Atrybuty:
Siła: 5+3+1+1=10
Szybkość: 5-2=3
Zręczność: 5+2-2=5
Wytrzymałość: 5+6+1-1=11
Inteligencja: 5+9-4=10
Psychika: 5
Reiatsu: 5
Kontrola Reiatsu: 5


OGÓLNE

Udźwig: 100kg
Prędkość(śr.): 3[km/h]
Prędkość(max.): 16[km/h]

Umiejętności:
-Dominator(wrodzone),
-Mocna kość,
-Pustelnik(wrodzone).

Wady: Brak

Hollow Skills:


Ostatnio zmieniony przez Deviol dnia 2009-07-04, 13:26, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Escarabajo Empelar [Hollow]   2009-07-03, 13:42

Więc tak, przede wszystkim podoba mi się opis wyglądu.
Całość ślicznie literacko przedstawiona, niemniej czepie się... jak zawsze ;p

Trochę wiemy o nim jako o człowieku... Nie wiemy jednak o nim zbyt wiele jako o postaci w formie hollow, tylko to że poluje. Jak na tak starą bestie (jak by nie patrzeć pojedynki na rapiery były dawno temu, a twoja postac w takich czasach zmarła), prawie nic o nim nie ma.

Prosiłabym żeby dopisał jeszcze coś o jego historii w formie hollowa

Staty chyba są dobrze
Generalnie daje Ci akcepta ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Escarabajo Empelar [Hollow]   2009-07-03, 13:53

@up - poprawione, a przynajmniej zarysowane co jest ofiarą.

@down - poprawione. Oczywiście, że będę chciał dołączyć do paczki Hollowów.^^


Ostatnio zmieniony przez Deviol dnia 2009-07-04, 13:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Benorn

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Escarabajo Empelar [Hollow]   2009-07-04, 13:12

Ładny opis wyglądu i opis charakteru. Miodzio historia.
Ale... znalazłem kilka błędów w obliczeniach. Tak mi się przynajmniej zdaje.
Na początek masz 40 pkt w cechach (po 5 na jedną cechę). Dodatkowo 10 pkt do rozdania dla każdego i 8 pkt za wiek.
-Jako hollow dostajesz +3 siły. Do tego +1 za mężczyznę. Łącznie masz 9, czyli dodałeś sobie 1 pkt wolny (choć rozpisałeś to tak, że wynika z tego coś innego).
-Szybkość bez zmian
-Zręczność +2, czyli zostało Ci 15 pkt wolnych
-Jako Hollow tracisz 1 pkt wytrzymałości, lecz jako mężczyzna masz dodatkowy punkt. Po podliczeniu pisze, że masz 12 pkt, zatem musiałeś wydać 7, a nie 6 pkt.
-I teraz przez twój błąd w obliczeniach wyżej brakuje Ci 1 pkt wolnego do inteligencji.

Zatem albo odejmujesz 1 pkt od wytrzymałości, albo od inteligencji.

Poza tym Akcept.

Oczywiście, jeśli chcesz chętnie wezmę Cię ponownie do siebie ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Escarabajo Empelar [Hollow]   

Powrót do góry Go down
 
Escarabajo Empelar [Hollow]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs