IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Kamys

Go down 
AutorWiadomość
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Kamys   Pią 3 Lip 2009 - 14:21

Wprowadzenie


- Podejdź na chwilę i posłuchaj – trudno było powiedzieć do kogo należał głos, miałeś wrażenie że znasz go i nie znasz zarazem. Że należy do chłopca, dziewczynki, starca, mężczyzny w sile wieku i młodej kobiety. Na raz był lubieżny, poważny, spokojny i porywczy. Na raz był wszystkim co znasz i wszystkim czego nie znasz. Wyłaniał się z ciemności, z odmętów twojego umysłów, dobiegał z każdej strony i odbijał się echem.
Nie widziałeś osoby która się odezwała, w zasadzie to widziałeś zupełnie nic. Zewsząd oblepiał cię wielokształtny mrok jak smoła. W ciemności, niczym robaki kłębiło się tak wiele kształtów że żadnego nie byłeś w stanie rozpoznać.
- Chcesz wiedzieć kim jestem wędrowcze ? – Istota odezwała się po raz kolejny wywołując burze głosów w twojej głowie – jestem losem, zbiegiem okoliczności, istotą… Czy tylko w co tam sobie wierzysz – uznała. Mrok w którym pływałeś, powoli zaczął się cofać, krzepnąć… Gdzieś daleko pojawiło się światło. Mimo że słabe oślepiło cię i wywołało ból głowy – nie ma jednak znaczenia nazywanie mnie czy określanie… Ponieważ jestem wszystkim – Głos zaczął powoli nabierać rozpoznawalnego kształtu. Zdecydowanie należał do kobiety, może dziewczyny… albo staruszki ?
Jesteś tu z ciekawości, albo dla tego że szukasz czegoś, ja zaś mogę Ci to dać – obraz powoli się kształtował. Widziałeś przestrzeń, chyba pokój, surowy, betonowy. Wszystko pokrywała przeraźliwe smutna szarość, w rogach zaś widoczny był mrok. Głęboki i przeraźliwy, nieświadomość wciąż czyhała aby Cię pochłonąć – Jeśli szukasz kreatora, to mogę się dla Ciebie nim stać, zależne jest  to tylko od Ciebie i od twojej determinacji… - Byłeś pewien że glos należy do dziewczyny, prawdopodobnie nieco starszej od Ciebie… A może młodszej ? Wszystko wciąż było tak mgliste że sam nie byłeś pewien. Głowa co raz bardziej bolała od natłoku informacji. Ciemność dawała obietnice braku bólu, ale i braku istnienia w tym uniwersum – Możesz odejść w ciemność, wybrać inny los, trafić do innego świata… Jeśli tak droga wolna – głos przez chwile wydawał się być nieco lekceważący – możesz też zostać tu, z cieniem idei, pojęcia o samym sobie…
W pokoju ukazało się nieco więcej światła, dostrzegłeś przed sobą drzwi. Przynajmniej tak Ci się wydaje, sam nie byłeś pewien, ponieważ nie pamiętałeś ich kształtu. Twoja podświadomość podpowiadała jednak że są to drzwi, i co z nimi się robi. – Możesz też otworzyć je i wejść do środka… Co za nimi jest ? Nie powiem, to by było zbyt łatwe – głos przez moment wydawał się przypominać słodką truciznę – Na pewno znajdziesz tam ból i beznadzieje. Świat straszny, pełen gnijących od środka potworów-ludzi. Wciąż jednak jest to lepsze niż brak istnienia prawda ? – przez chwilę słychać chichot – Kto wie może nawet przyjdzie Ci przełamać klątwę i zaniesiesz tam światło ? Swoje światło… A może po prostu sczeźniesz jak kawałek mięsa. – Głos wydawał się dobiegać tym razem z okolicy, chociaż nie potrafiłeś określić skąd – Może zostaniesz bohaterem, a może najokrutniejsza bestią, zależy od Ciebie… Jeśli mnie zaciekawisz to dam Ci klucz...

***

O sobie


Jeśli szukasz mistrza gry dobrze trafiłeś, jeśli szukasz pomocy, porady to również… Jeśli chodzi Ci o pociesznie lub dobre słowo to radzę mnie unikać.
Jestem tu mistrzem gry od 2009 roku, sama prowadzę nieco dłużej. Pierwsza sesja jaką poprowadziłam była koło 2004 roku, może wcześniej, może później… Szczerze powiedziawszy nie pamiętam. Eksperymentowałam już z różnymi  sposobami gry, Vall, PBF, PBM, chat, na żywo itp. Lubię prowadzić sesje na Vallach i PBM, obydwa mają swoje zalety… Chociaż nic nie umywa się do sesji w gronie znajomych na żywo.
Prowadziłam też, lub grałam w wielu systemach i tych nieoficjalnych i oficjalnych. Przerobiłam L5K, Warhammera, DnD, Klanarchie, Neuroshime, Zew Ctulu, WoDa (wiecej starego niż nowego), Dzikie Pola (na razie tylko jako gracz). Fabularnie przyznam że najbardziej lubię Warhammera i L5K, chociaż każdy z systemów i światów przedstawionych ma coś fajnego, nie przepadam tylko za DnD. Mechanicznie bardzo lubię L5K za oddanie „kruchości życia”, Warhammera za prostotę (i za nią też go nienawidzę ; ) ), oraz Neuro, chociaż z uwagi na ogromną ilość zasad rzuty potrafią rozwiązywać sprawy latami…
Zwykle staram się łączyć fabułę z mechaniką – i to i to jest dla mnie ważne. Ale nie ma co się bać jeśli nie ogarniasz mechaniki, albo zwyczajnie masz pecha spokojnie możesz sobie nieco podciągnąć fabularnym opisem i pomysłowością. Lubię pomysłowość i własną inicjatywę… Nie lubię natomiast prowadzić za rączkę postać cały czas – odgrywasz charakter, niektóre rzeczy twoja postać powinna robić sama.
Co do fabuły i sposobu przedstawienia świata. Warhammer i WoD wpłynęły mocno na moje prowadzenie sesji. Lubię ukazywać rozpacz i beznadzieje… Świat który tworze zwykle jest zniszczony, brudny, gdzie ludzie i ich moralność gniją. Lubię obserwować jak z tego zniszczenia, brudu, rozpaczy rodzi się bohater. Istota z krwi i kości, dobry lub zły – sprawa graczy.
Nie unikam przekleństw, brutalności, seksu, ani innych prawdziwych rzeczy. Z uwagi na ten fakt byłabym wdzięczna gdyby nie zwracały się do mnie osoby zbyt młode i delikatne na sesje. Najlepiej takie które ukończyły 16 rok życia. Nie odpowiadam za to co można znaleźć w odpisach i przygodach…  Chociaż z reguły ludzie nie chcą widzieć zbyt wielu „ostrych” rzeczy… Wiec puki co posty nie są zbyt „pikantne”.
Raczej nie zabijam graczy tak po prostu, już na pewno nie za to że odgrywają charakter swojej postaci (jeśli pojawiły by się jakieś spory na tym tyle to przypominam że do mnie należy ocena co jest odegrane dobrze a co źle). Nie dogaduje się z graczami, nie obchodzą mnie wasze pomysły na zany, czy moce – to rozdaje ja, wy przyjmujecie prezenty. Odpakowujecie i odkrywacie co to, i co można z tym zrobić. Wątki zawarte w hisotri mogę rozbudowywać, nie muszę… Sprawa moja, koniec i kropka. Nie współpracuje z innymi MG, raczej też nie łącze sesji moich graczy, ale mogę. Nie rozdaje też wielu punktów, na początku postać jest słaba i zapewne jakoś to odczuje.
Jedyna rzecz na jaką możecie mieć wpływ(poza wyborem mnie jako mistrza), nie musicie, jest wybór konwencji gry. Zastrzegam sobie jednak że stylizowane odpisy będą się pojawiać tweedy kiedy będę mieć czas i vene… Chyba że będzie wam zależało na ilości odpisów a nie na jakości. Wasza sprawa.
Poniżej opiszę konwencje, jeśli moi gracze którzy zaczęli grać przed pojawieniem się tego chcą z jakiejś korzystać mogą napisać mi na PW.
Do czego mają nawiązywać konwencje ? Do stylu opisu świata. Będę wyszczególniać w opisach rzeczy które najważniejsze są dla stylu.
Konwencje

1. Mroczny rycerz – konwencja nawiązująca do komiksów typu batman – ciemne, ponure barwy świata, brutalność, mocno zarysowane postacie – zwłaszcza „przeciwnicy” bohatera.

2. Fetish-fantasy – ukłon w stronę Klanarchii, konwencja kolorowa, „rysowana” komiksową kreską i zwrotami akcji, pełna brutalnych potworów i lekkiej erotki, grozy.

3. Komiks – Tak jak w przypadku poprzedników akcja „rysowana” komiksową kreska, czyli dynamika, od pewnego poziomu postaci również nadludzkie akcje. Co różni  ją od poprzednich ? Ano to że nie będę zwracała dużej uwagi na brutalność itp. Chociaż wciąż będzie.

4. Horror – konwencja nie obejmuje hollow, postaram się wzbudzić grozę. Jako że jest to najtrudniejsza do trzymania klimatu konwencja nie radzę liczyć na częste odpisy. Mówiąc Horror nie mam na myśli filmów klasy Ź.

5. Realizm do bólu - Opiera się mocno na przetrwaniu i wszelakich trudnościach jakie niesie ze sobą świat realny. Bohater nie doświadcza błysków i komiksowych akcji (przynajmniej ograniczoną ilość), rany są dotkliwsze, zmęczenie, zmarzniecie, niewyspanie itp, ma dużo większy wpływ. Można pożegnać się z wszechobecnym szpanem i przywitać z gnojeniem ludzi przez świat doczesny.

6. Propozycje konwencji własnej – może uda się wam mnie namówić ; ]


***

Sesje

Co do samych sesji, lubię akcje, intrygi, waszą inicjatywę. Nie lubię natomiast zabawy w simsy. Oczywiście odgrywanie jest ważne i bardzo je lubię, sama często godzinami bawię się w gadanie z NPC i tak dalej… Ale to nie może być sedno akcji.
Byłabym rada gdybyście zwyczajnie na PW napisali mi obok konwencji czego oczekujecie od gry. Najlepiej od myślników. Przykładowo:
-akcja
-wampiry
-bohater
-szpiegostwo
Nie obiecuje że to co chcecie się pojawi, ale kto wie ? Może będzie miało jakiś wpływ


***

Odpisy

Nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie o ilości, częstotliwości i jakości odpisów. Będę się starać aby było ich jak najwięcej i aby były jak najlepsze. Niestety jednak mam swoje własne życie pełne różnych obowiązków, i nie ukrywam przyjemności którym się oddaje. Przykładowo w czasie sesji i w weekendy podczas zjazdów raczej mnie nie będzie w ogóle. Co do reszty – może być różnie. Jak mam czas pisze dużo, jak go nie mam nie pisze w cale.


***

Ja na forum

Opieprzyłam Cie ? Pewnie tak. Obraziłam ? Też pewnie tak. Świat nie jest puchaty i kolorowy, a ja nie zamierzam owijać w bawełnę ani tracić czasu na głupoty.
Jeśli masz słabą KP, na pewno nie zostawię suchej nitki, jeśli masz dobrą nie licz na pochwały. Jeśli jesteś wytrwały możesz liczyć na pomoc przy poprawianiu KP i szukaniu mistrza gry. Jestem tu po to by pomagać, prowadzić i oceniać. Nie po to aby być miłym dodatkiem.
Przy ocenach KP korzystam z kilku własnych reguł, takich jak „bariera wieku” – czyli postać nie może mieć innego wieku fabularnie i innego biologicznie. Chcesz 300 letniego shinigami ? napisz historię na tyle lat – dobrą.
Żadnych ustępstw i ułatwień nie ma, ani dla mg ani dla znajomych.
Podczas sprawdzania karty najbardziej zwracam uwagę na charakter, pod niego wymyślam sesje, zdarzenia, NPC. Historia też jest jednak ważna, ponieważ pokazuje jak charakter postaci się kształtowa i przykłady zachowań. Za odgrywanie charakteru nagradzam częstokroć mocno, za łamanie konwencji postaci karze.
Przywiązuje też sporą wagę do waszych wad i zalet, i tych mechanicznych i tych spisanych w charakterze. Zalety będą pomagać, wady zaś utrudnią życie – czasem tak bardzo jak tylko mogą.


***

Liczba miejsc: 5/3 - nie przyjmuje już nowych graczy, ani tych którzy wrócili. Brak miejsc.
Grają u mnie


- Kuchiki Kyosuke - Shinigami -   >>poczatek przygody <<
-  Izdurbal Tenshi - Shinigami >> Początek Przygody <<
-  Shadow - Hollow - >> Początek Przygody <<
-  Xerno - Hollow - >> Początek Przygody <<
-  Misaki Koizumi - Człowiek    >>Początek przygody<<

Zawieszeni w czasie i przestrzeni (pierwszeństwo do przyjęcia do gry nad nowymi graczami, jeśli wrócą):
- Saotome Satoshi - Shinigami >>poczatek przygody <<
- Milia - Hollow>> Początek Przygody <<
- Kenjiro Sakurai - Shinigami >> Początek Przygody <<

***Grali u mnie

- Korim Człowiek - rezygnacja z postaci >>Początek przygody<<
- Aki Dachi Shinigami - Zmiana MG  >>Początek przygody<<
- Gracz: Trey, Hikari Shiba Dusza - Zmiana postaci >>Początek przygody<<
- Gracz: Trey, Calanthe de Aguirriere Hollow - zmiana postaci >>Początek przygody<<  
- Gracz: Roinou Nokturnami - brak odpowiedzi przez miesiąc,   >>Początek przygody<<
- Gracz:Emil, Marta Lualdi -brak aktywności   >>Początek przygody<<
-Gracz: Kyu Yasushiro - Quincy >>Początek przygody<< - zrezygnował z postaci i aktywności na forum
- Gracz: Selgren - Hollow - >>Początek przygody<< - brak aktywności i kiepski poziom odgrywania
- Gracz: Salvatore Hikai - Shinigami >>Początek przygody<< - nikła aktywność na forum i mierny poziom gry...
- Hanari Ryoko - Shinigami  >>Początek przygody<< -nikła aktywność i słaby poziom.
- Gracz: Shiki  - Hollow >>poczatek przygody << - moja wielka nadzieja się straciła
- Gracz: Kranek - Hollow- >>poczatek przygody << - stracił się
- Gracz: Koziorec - Haruka Mōring - Shinigami >>poczatek przygody << - z winy mojej przerwy przedmaturalnej
- Kenpachi Yuhito - Shinigami   >>poczatek przygody << - z winy mojej przerwy przedmaturalnej
- Gracz: misza, postać: Haru Chikara- Shinigami -   >>poczatek przygody <<  nie aktywny - za długa nieobecność
-  Stones - Dusza >> Początek Przygody << – zmienił postać
- Koizumi Haruo - Shinigami   >>poczatek przygody << - nie potrafiliśmy się zgrać czasowo.
- Hottoaisu Hanabi - Shinigami -   >>poczatek przygody << - straciła mi się


***

Czarna lista (więcej ich nie przyjmę pod moje skrzydła):

- Trey, przyczyna: jak dla mnie zbyt częsta zmiana postaci
- Salvatore Hika: nikła aktywność i słaby poziom gry
-  Hanari Ryoko: słaby poziom gry  
Ostatnio zmieniony przez Kamys dnia Sro 3 Lut 2016 - 21:39, w całości zmieniany 141 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Sro 18 Lis 2009 - 14:43

System jest zapisany LUŹNIE proszę się na nim nie opierać w 100% !


Mechanika

Statystyki:

Siła - inaczej tężyzna fizyczna. Odpowiada za obrażenia jakie postać może zadać. Zwiększa siłę obrażeń krytycznych. Wpływa też na krótkotrwały maksymalny udźwig (podnoszenie ciężkich przedmiotów, ciskanie nimi itp). Ważna też dla rzemieślników takich jak kowale itp. Wysoka wartość siły ważna jest dla wielkich hollow, siłaczy, ciężkich wojowników, osób pracujących ciężko, fizycznie.

Szybkość - odpowiada za refleks oraz umiejętność szybkiego poruszania się. Pozwala lepiej trafić i wykonywać więcej akcji podczas tury (im większa przewaga podczas konfrontacji, tym można zrobić więcej).
Wysokie wartości szybkości ważne są dla: wojowników, lekko atletów, zabójców.

Zręczność - odpowiada za umiejętność posługiwania się bronią i narzędziami. Wpływa na zadawane obrażenia. Duża wartość zręczności zwiększa szanse na trafienia krytyczne. Wysokie wartości ważne są dla lekkich wojowników bazujących ma technice, artystów, osób pracujacych manualnie.

Wytrzymałość - odpowiada za wytrzymałość organizmu (znoszenie ran, choroby itp), określa jak długo postać może znosić ciężką pracę i wysiłek. Określa również długotrwałe obciążanie (bagaże, zbroje, broń).
Statystyka ważna dla osób które narażone są na długotrwały wysiłek, lekkoatletów, wojowników.

Inteligencja - nie określa inteligencji wrodzonej, a nabytą. Wysoka wartość pozwala na szybszą naukę. Odpowiada za percepcje, zdolność kojarzenia faktów. Pamięć oraz podpowiedzi mistrza gry.
Potrzebna do opracowywania nowych kidou i modyfikowania istniejących. Potrzebna również do wykonywania testów na nauke i widzę (np wykonywanie reakcji chemicznych).
Stata ważna dla naukowców, strategów, wioskowych starszych, polityków.

Psychika - określa siłę woli postaci. Przełamywanie strachu, odporność na pokusy. Ważna jest w próbie przekonywania innych, kłamania, targowania się, nakłaniania do swojego zdania. Razem z inteligencja ułatwiają wykrywanie kłamstw i prawdziwych intencji.
Psychika ważna jest dla dowódców, kanciarzy, polityków, wojowników.

Reiatsu - odpowiada za siłę duchową. Określa siłę aury otaczającej istoty. Określa siłę zaklęć kodu, i losowe dodatkowe punkty wzmacniania statystyk. Duża różnica owej statystyki  pomiędzy postaciami pozwala na osiągniecie przed bitwą pewnej przewagi. Nakłada na osoby słabsze duchowo negatywne efekty (tzw efekty przebicia), zależne od rodzaju aury.
Stata ważna dla każdego kto korzysta z raietsu.

Kontrola Reiatsu - odpowiada za umiejętne wykorzystywanie raietsu . Określa o jaką wartość można zwiększyć statystyki i silę ciosów. Ułatwia naukę zaklęć i umiejętności opartych na raietsu. Ułatwia ukrywanie rei i wyszukiwanie innych, nawet ukrytych źródeł rei. Pozwala też ukrywać lub niwelować własne efekty przebicia.
Ważne dla szpiegów, magów, istot korzystających z raietsu.
Trafienie: szybkość
Unik: ½ szybkości + ½ zręczności
Parowanie: ½ siła + ½ szybkość
Złamanie bloku - Siła


Ostatnio zmieniony przez Kamys dnia Nie 23 Lis 2014 - 11:18, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Czw 22 Lip 2010 - 15:08

Informacje dla moich graczy:

Ilość PR od której człowiek czuje obecność zwykłych dusz - 30 max PR
Ilość PR od której człowiek widzi zarysy dusz - 35 max PR
Ilość PR od której człowiek widzi dobrze dusze i czuje obecnosć dusz silniejszych - 40 max PR
Ilość PR od której człowiek umie to co powyżej + widzi delikatne zarysy dusz silniejszych 45 max PR
Ilosć PR od której człowiek widzi cały duchowy świat ze wszytkimi szczegółami - 55 max PR

średnia statystka ludzkiego NPC

Siła : 7
Szybkość : 7
Zręczność : 7
Wytrzymałość : 7
Inteligencja : 7
Psychika : 4
Reiatsu : 5
Kontrola Reiatsu : 5

Średnia statystka szarego adepta akademii shinigam

Siła : 9
Szybkość : 9
Zręczność : 10
Wytrzymałość : 9
Inteligencja : 9
Psychika : 5
Reiatsu : 6
Kontrola Reiatsu : 9

Średnia statystka szarego Shinigami szeregowca

Siła : 15
Szybkość : 15
Zręczność : 20
Wytrzymałość : 12
Inteligencja : 10
Psychika : 12
Reiatsu : 10
Kontrola Reiatsu : 10

Średnia statystka zwykłego Quincy

Siła : 7
Szybkość : 20
Zręczność : 20
Wytrzymałość : 10
Inteligencja : 15
Psychika : 8
Reiatsu : 6
Kontrola Reiatsu : 15

Średniej statystki Hollowa nie ma sensu spisywać

- pod uwagę przy zmianach biorę wiek postaci

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Czw 25 Paź 2012 - 17:52

Witajcie moi drodzy, chciałam zakomunikować iż rodzice zakupili sobie tablet. Nie pisze tego by się pochwalić, a by powiedzieć iż mogą się ukazać odpisy z tejże maszynki. Niestety naprawdę źle mi się pisze na tym ustrojstwie, wiec będą krótsze niż zazwyczaj.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Nie 5 Maj 2013 - 15:45

Dziś zamieszczam dla moich graczy opis świata, tak aby było łatwiej się im połapać z tym co dzieje się na moich sesjach. Tekst który zamieszczę i podejrzewam będę uzupełniać powinien interesować tylko i wyłącznie moich graczy, oraz osób które zechcą grać u mnie. Ze względu na to że moje sesje są kompletnie rozdzielne od sesji innych MG (niestety, lub na szczęście w hermetycznym świecie który dla was tworzę nie spotkacie postaci innych graczy, poza tymi które prowadzę ja), postanowiłam pokusić się o uzupełnienie opisu świata, oraz wzbogacenie go o własne wariacje. Bleach ma to do siebie że świat przedstawiony jest opisany słabo, a czasem nawet sprzecznie. Jako że największą tajemnicą owiane jest Seretei, największy nacisk postaram się położyć na opis właśnie tego świata. Oczywiście jeśli w tekście nie będzie odpowiedzi na nurtujące was pytania możecie napisać do mnie na PW, a ja postaram się odpowiedzieć tutaj… W ten sposób być może wspólnie stworzymy mały poradnik dla mojej i waszej wygody.


Czerpiąc z legend japońskich…

Od pewnego czasu staram się zapoznać z materiałami dotyczącymi feudalnej Japonii, historii, kultury, sztuki i legend. Jest to kraj dla mnie magiczny i chce nieco tej magii sprawdzić do swoich gier. To pierwsza poważna modyfikacja fabularnego świata jaką chce wprowadzić. Mam nadzieję jednak że się nie obrazicie, chciałabym uprzyjemnić wam rozrywkę i sprawić aby był ciekawsza. Zamierzam wprowadzić nową, nie grywalną rasę.
Będą to „duchy”, czerpiące z japońskich wierzeń. Chciałabym aby występowały one głownie w solu city, pojedyncze będzie jednak można spotkać na ziemi. Będą to istoty potężne niespecjalnie ingerujące w fabułę świata– mają one bowiem uosabiać wierzenia. Jedne będą duchem kamienia, inne będą duchem burzy, pioruna, ognia. Wierzenia japońskie pełne są ingerencji duchów i związania człowieka ze światem duchowym… Dlatego ciężko będzie mi wymienić wszystkie rodzaje. Dla gracze ważne jest aby wiedzieli że silniejsze duchy to fortuny i kami, i zwykle mają dwie strony dobrą i złą (obydwie są czczone). Reszta duchów to już przeróżne wariacje.

1) Istoty duchowe a same „Duchy”
Zamierzam rozdzielić duchy a Duchy. Shinigami i hollow (istoty duchowe), są tak naprawdę według mnie zwykłymi ludzkimi duszami, które zostały wyszkolone lub zmienione. Duchy to obiekt kultu, nierozłączny element świata, trwający niezależnie do zmian, czasu. Duchem przez duże D będzie też dla mnie król shinigami – jedyny prawdziwy shinigami. Hollowy w tym założeniu są połowicznymi upiorami, zrodzonymi ze złych duchów i dusz ludzkich.

2) Duchy a wierzenia Soul city
W soul city Duchy przez duże D będą wyznawane tak jak miało to miejsce w feud Japonii – wieśniacy będą stawiać kapliczki i modlić się w większości do istot powiązanych z naturą, zmianami pór roku, plonami, urodzajem i tak dalej. Arystokraci skupią się na tym co uznają za odpowiednie.
Zanpaktou

Zanacze są ciekawym pomysłem, czerpiącym z japońskiego wierzenia. Wierznie bardzo mi się podoba, ale nie będę o nim pisać, ponieważ pragnę je wykręcić, i zmienić w sposób sobie odpowiadający, a i przy okazji być może ciekawy. Chce też rozwiązać kilka kwestii i raz na zawsze zakończyć temat dyskusji (przynajmniej dla moich graczy), odnośnie dziedziczenia mieczy i ich mieszkańców.

1) No dobra, to w końcu jak z tymi katanami ?
Pierwsza rzecz jaką zrobię to zaprzeczanie tego co było w serii bleach (mam nadzieje że mi wybaczycie, ale chce wprowadzić swój pomysł i zobaczyć jak zadziała). Duchy zamieszkujące zanacza w żaden sposób nie będą fragmentem duszy użytkowników. Za nim ktoś się na mnie zezłości spieszę z wyjaśnieniami jak ja chce to widzieć.
W Zanpaktou niektórych Shnigami będą zamieszkiwać dusze które będzie można spotkać na świecie. Od duchów będzie zależeć (czyli od MG), w jaki sposób połączą się z graczami. W anime Tosiek najpierw bodaj zszedł do jamy a potem spotkał Hionimaru i dostał miecz – tu może wyglądać to tak samo. Innym razem Duch po prostu zamieszka w mieczu i przebudzi się w odpowiednim momencie. W zanie będzie mógł zamieszkać duch dobry lub zły, jakikolwiek. Aby ograniczyć to co mnie tak wkurza – czyli dusze z mieczami od razu powiem, że posiadanie miecza nie zadziała. Shinigami uczą się jak nawiązać z duchem nić porozumienia – dusze nie… Wiec wara od nieswoich skillów klasowych.

Duchy będą zamieszkiwać tylko katany, jako że jest to broń z duszą : ) Tam jest dla nich miejsce.

2) Czemu tylko wybrani mają zamieszkałe miecze ?
Duchy z wierzeń japońskich są niewątpliwe dziwaczne, w tym wypadku będzie pewnie tak samo. Niemniej przybliżę problem i postaram się wyjaśnić go na swój sposób. Nim Duch zamieszka w katanie będzie obserwował osobę, aż w końcu uzna czy chce się żywić jej energią. Wagę tu będą miały dwie rzeczy – rodzaj raietsu (który mechanicznie opisany nie jest ale śpieszę z wyjaśnieniami – będzie miał na niego wpływ charakter), oraz czyny danej osoby. W większości swój ciągnie do swojego, więc zanacze raczej powinny się pokrywać z profilem shnigami… Czasem jednak przeciwieństwa również się przyciągają.

3) Czy dusza która mieszkała w mieczu, zostaje po śmierci użytkownika ? Czy ktoś inny może nią władać ponownie ?

Otóż raczej nie. Dusze upatrują sobie jedną daną osobę i jej rei. Po śmierci shiniami broń zostaje, ale dusze z braku możliwości karmienia się rei ulatują bądź obumierają – zależy jak silnie związane były z użytkownikiem. Zdarzyć się może ze cząstka poprzedniego użytkownika mogla zostać w broni – tym bardziej jeśli było sobą która wyróżniła się na tyle mocno aby ją czcić (np. szanowane głowy rodów).
Co więcej, jeśli zdarzy się tak że osoba dzierżąca miecz jest bardzo podobna do któregoś z poprzednich jej użytkowników ( i do tego będąca potomkiem tej osoby), może mieć szanse na skuszenie tej samej duszy.
Kidou

Jak powszechnie wiadomo demoniczna magia jest czymś całkiem ciekawym… Niestety czuje że w mandze i anime jest bardzo pominięta, podejrzewam że ze względu na to że nasz przepakowany główny bohater nie jest w stanie z niej korzystać… A to czego nie może używać on nie może być chyba potężne. Tak czy siak, ze względu na to że większość moich graczy chce opierać się na kidou zamierzam dać wam kilka możliwości.

1) Efektywność - Kidou być może jest drogie w użyciu, jednak dołożę wszelkich starań aby zadawało większe obrażenia aniżeli tylko osmalenie przeciwnika. Oznacza to że w „moim świecie” kidou będzie miało relatywnie większe obrażenia. Co więcej aby zwiększyć jego siłę, gracz powinien rozwijać statystkę raietsu. Kontrola kiodu i inteligencja będą pozwalały na możliwość lepszego panowania nad zaklęciem. Możecie rzucać kiodu bez inkantacji, jednak będzie to 2 razy trudniejsze niż w przypadku normalnym.

2) Edytowanie zaklęć – Jeśli wasze postacie będą w kidou dobre, będą inteligentne i poświecą czas na praktykę, będą mogły nauczyć się zmieniać zaklęcia, rzucać je z opóźnieniem lub łączyć z innymi. Będzie to skomplikowane i będzie wymagało wielu praktyk wcześniej – w końcu nikt was tego uczyć nie będzie. Niemniej zamierzam otworzyć przed wami inną ścieżkę rozwoju

3) Zaklęcia własne – również zamierzam dać wam tą metodę. Sprawa będzie trudna i zastrzegam że początkujące postacie nawet nie mają co się za to brać. Wasze zaklęcia będę spisywać i oznaczymy je jakoś ładnie w karcie.

4) Wzmacnianie i osłabianie zaklęć.
a) Wzmacniane – Chce dać wam możliwość rzucania silniejszych zaklęć, nawet jeśli nie macie dużo statystki raietsu. Będzie działało to tak samo jak w przypadku dopalania statów. Można dopalić zaklęcie o taką ilość energii ile posiada się kontroli rei. Rzecz jasna będzie to kosztowało dodatkową ilość rei równą ilości jednostek jaką się wzmacnia.
Zastrzegam że ilość punktów wzmocnienia niekoniecznie musi podnieść o tyle samo obrażenia – zostawiam to pod rozwagę sobie.
b) Osłabienie – Zaklęcie będzie można rzucać z mniejszą siłą, wy będziecie decydowali ile rei usuwacie z zaklęcia, czyli również o ile będzie tańsze. Ja będę oceniać efekt.


Z czasem będę tu zamieszczała więcej dodatkowych tekstów związanych z mechaniką i fabuła. Jeśli chcecie aby coś się tu pojawiło czego nie ma w opisie świata piszcie do mnie na PW.


Ostatnio zmieniony przez Kamys dnia Nie 19 Maj 2013 - 11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Nie 20 Kwi 2014 - 14:41

uwaga moje drogie i moi drodzy. Wprowadziłam pewne zmiany w opisie mechaniki (oznaczyłam je kolorem czerwonym). Chwila refleksji sprawiła iż postanowiłam usprawnić i opisać lepiej system statów. Mam nadzieje że informacja ułatwi wam wybór ścieżki rozwoju i opis w kartach postaci !
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamysavatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Kamys   Sro 3 Lut 2016 - 22:58

Ostatnio mam w pracy sporo wolnego czasu, więc mogę dawać krótkie odpisy -> np prowadzanie rozmowy itp. Nie lubię pisać z telefonu, a internet w kinie działa jak koślawa opona wtaczana pod kamienistą górę, ale działa. Jak czyjaś postać będzie w trakcie rozmowy, to takim szczęśliwca z pracy odpisać mogę żeby pchnąć fabułę szybciej.

Z góry przepraszam ale ze względu na brak ogarnięcia moim nowym telefonem i brakiem przyzwyczajania mogą pojawić się błędy większe niż zwykle
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kamys   

Powrót do góry Go down
 
Kamys
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Mistrzowie Gry :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com