IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Izdurbal Tenshi

Go down 
AutorWiadomość
Izdurbal Tenshi


avatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Izdurbal Tenshi   2009-07-14, 12:34

Cóż... pozwolono mi prowadzić. Szukam graczy o dowolnej profesji, którzy ładnie opisali historię, i starają się odgrywać postać.

Ostrzegam ewentualnych graczy:
1. Wady - wszystkie wady które weźmiecie będą bardzo.. bolesne, ostrzegam.
2. Mózgi - jeśli ktoś pisze że jego postaci jest inteligentna, właśnie tego będę wymagał. Kombinowanie na wysokim poziomie i nowatorskie pomysły staną się kryterium przetrwania postaci.
3. Postać - bardzo ważne będzie dla mnie odgrywanie postaci. Proszę więc dobrze zastanowić się nad charakterem, który powinien w efekcie ukazywać to, jak będzie zachowywać się postać.
4. Praca - praca MG nie jest taka łatwa jak wielu może uważać, dla tego też ostrzegam iż osobiście nie znoszę poganiania do odpisywania. Proszę więc tego nie robić dla własnego dobra. Każda taka próba będzie skutkować opóźnieniem odpisywania o 1 dzień.
5. Pytania - jeśli któryś z graczy nie wie czegokolwiek bądź też ja popełniłem błąd i nie opisałem czegoś na tyle dokładnie, nie bać się zadawać pytań. PW i gg jest na grze. Zapraszam.
6. Punkty - osobiście nie respektuje punktów rozdawanych dla MG, jeśli ktoś ma zamiar je dodawać w trakcie rozgrywki. W końcu głupim było by, gdyby postać wzmocniła się idąc chodnikiem czy pijąc kawę, nie sądzicie?

Niektórzy uważają iż jestem MG wymagającym, w związku z tym nie biorę żadnych graczy sam, jeśli jednak ktoś chciał by żebym mu poprowadził niech wyśle wiadomość na PW albo GG.

Moi gracze:

Aktywni:
- Kamys Tsuki - shinigami
- Hiro Takemitsu - shinigami
- Skald / Dan Adler - człowiek

Gracze nie aktywni:
- Kahori Mizuno - człowiek
- Takeshi Masuda - shinigami
- Reikashi Kuroseishi - shinigami
- Darayawus Shiro - dusza
- Diablo - hollow
- Ganji Mibuto - shinigami

Gracze nieaktywni mogą się zgłosić w razie powrotu do aktywności, jednak jeśli nie będę miał dość wolnych miejsc by ich przyjąć, zaś przerwa była bardzo długa, mogę zadecydować o odrzuceniu ich z listy na rzecz graczy aktywnych.

Gracz wpisywany jest na listę nie aktywnych po 14 dniach nieobecności. Oczywiście w razie nieobecności spodziewanej każdy gracz może do mnie napisać uprzedzając o przyszłej, długotrwałej absencji. Jeśli takowe zgłoszenie otrzymam gracz najpewniej utrzyma na liście aktywnych (chyba że napisze że będzie za rok albo dwa xP).

Przyjmę 1 gracza.


Ostatnio zmieniony przez Izdurbal Tenshi dnia 2016-02-14, 21:52, w całości zmieniany 24 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi


avatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Izdurbal Tenshi   2009-10-28, 01:21

Zasady mechaniczne prowadzenia rozgrywki:

Postaram się na szybko rozpisać zasady którymi posługuję się jako MG. Zasady te zawierać będą jedynie podstawowe sprawy, takie jak trafienia tudzież obliczanie obrażeń. System ten może poszerzać się w miarę jak będę rozpracowywał kolejne fragmenty gry, i postaram się dodawać nowe informacje na bieżąco.

Ogólne:

Kości:
Do oceny powodzenia niemal każdej akcji używam trzech kostek dziesięciościennych (3k10). Rzut nimi ma upewnić o sprawiedliwości i bezstronności w ocenie podejmowanych przez postaci działań. Na kościach tych wyróżniają się dwie liczby, rządzące się nieco innymi zasadami:

1 – Pech:
Jeśli na kościach ukaże się jedynka, oznacza to iż jakieś niefortunne wydarzenie utrudnia wykonanie wybranej akcji. Postać poślizgnie się, pistolet się zatnie itp. Jeśli na którejkolwiek z 3 kości wypadnie 1, neguje ona najwyższa wartość jaka wypadła na innych kościach. Dodatkowo pech może mieć również skutki fabularne. Jeśli zaś jedynek jest więcej niż innych liczb, akcja kończy się bolesnym niepowodzeniem.

Np.
Stojąc na szczycie wysokiego budynku shinigami zauważa pustego atakującego dusze małego dziecka. Potwór jak i jego ofiara znajdują się jednak dużo niżej. Bóg śmierci postanawia więc zeskoczyć po wystających fragmentach konstrukcji takich jak balkony i parapety. Zadanie nie jest proste. MG ustala wiec stopień trudności, i rzuca trzema kostkami dziesięciościennymi. Wyniki to kolejno: 9, 1,1. Suma dodawana do zręczności wynosi więc 2 (dziewiątka przestaje mieć znaczenie w związku z obecnością jednej z jedynek). Dwa pechy oznaczają niepowodzenie całej akcji. Shinigami skacząc poślizgnął się na mokrym parapecie, i spadł z wysokości 15 metrów na beton uszkadzając się przy tym w sposób dość spektakularny.


10 – Szczęście:
Jeśli na kościach wypadnie dziesiątka, oznacza to iż pewne warunki ułatwiają działanie postaci. Przeciwnik poślizgnie się i nabije na miecz, postać gracza potknie się, dzięki czemu uniknie ataku z zaskoczenia, itp. Każda dziesiątka na kości sprawia iż MG rzuca jedną dodatkową kością, i dodaje wynik do sumy przeciwstawianej ST. Jeśli w pierwszym rzucie wypadną trzy 10, znaczy iż akcja kończy się automatycznym sukcesem.

Np.
Pusty dostał się dzięki gargancie do świata żywych, i zamierza zapchać braki w swojej duszy kilkoma ludzkimi duszami. Gdy już ma zamiar pożreć ducha piętnastoletniej dziewczyny, która zmarła w wyniku wypadku samochodowego, przeszkadza mu Shinigami. Pusty automatycznie odskakuje i zamierza zaszarżować na Boga śmierci by uderzyć go potężnym kolcem umieszczonym, miast dłoni, na prawej ręce. MG wyznacza więc ST : 35 i rzuca kostkami by sprawdzić czy akcja się powiodła.  Wyniki rzutu to kolejno 10,2,4. Zręczność i szybkość pustego to łącznie 10. Suma to więc 10+2+4+10= 26. Za mało, jednak wynik 10 na kości pozwala na rzucenie jeden dodatkowy raz. Wynik rzutu to 9. Oznacza to iż aktualna suma to: 10+2+4+10+9 = 35 – wynik oznaczający powodzenie. MG ustala wiec iż shinigami stracił na chwilę czujność, gdyż spojrzał na ducha którego chronił. To dało pustemu okazje do ataku.


Stopień trudności:
Stopień trudności to wartość, którą osiągnąć musi suma odpowiednich statystyk postaci i rzutu trzema kostkami dziesięciościennymi, by planowana przez gracza akcja się powiodła. Stopień trudności określa MG w oparciu o statystyki oponenta, albo własny wybór (gdy gracz podejmuje działania, w których przeciwnikowi nie można określić żadnych sensownych statystyk jak np. wspinaczka).

Ataki fizyczne:

Trafienie/unik/blok:
Ocena trafienia, uniku tudzież bloku odbywa się na tych samych zasadach, i jest dwu stopniowa:
1. Określenie ST według wzoru odnoszącego się do statystyk przeciwnika:
Szybkość + zręczność + 3k10 = ST
2. Określenie sumy według wzoru odnoszącego się do statystyk postaci:
Szybkość + zręczność + 3k10 = suma
By akcja się powiodła wartość sumy musi być równa, bądź większa od ST.

Obrażenia:
Obrażenia zadawane przez atak fizyczny zależne są od siły oraz czynników dodatkowych takich jak broń, specjalna technika, tudzież odpowiednie warunki. Podstawowe przykłady to:
1. Atak jedną ręką – 50% siły
2. Atak obiema rękami – 100% siły
3. Kopnięcie – 70% siły
4. Użycie katany - +10 obrażeń
Za każdym razem gdy postać trafi, zadane obrażenia rozstrzygane są przez rzut kością dziesięciościenną. Odpowiednie wartości oczek odpowiadają:
1.– 1 punkt obrażeń
2.– 30% obrażeń
3.- 40% obrażeń
4.– 50% obrażeń
5.– 60% obrażeń
6.– 70% obrażeń
7.– 80% obrażeń
8. – 100% obrażeń
9.– 120% obrażeń
10.– 120% obrażeń plus efekt trafienia krytycznego*
* Trafienie krytyczne – trafienie takie powoduje wybrane przez MG nieprzyjemne skutki dodatkowe. Może to by wykłucie oka, przecięcie tętnicy, uszkodzenie ścięgien tudzież inne możliwości utrudniające dalszą walkę.

Np.
Ayane – człowiek, kobieta, zostaje zaatakowana przez bandziora. Napastnik trzyma nóż i grozi dziewczynie. Ta zna się jednak na samoobronie i postanawia uderzyć oponenta otwartą dłonią w nos. MG ustala ST: 20 a następnie sprawdza sumę dostępną Ayane. Jej zręczność to 8, szybkość 9 zaś na kościach ukazały się wyniki 3,2,8. Suma Ayane to więc 8+9+3+2+8=30. Atak powiódł się. Siła Ayane to 6. Rzut kością k10 na obrażenia zakończył się wielkim szczęściem – wypadło 10. Auane zadaje więc 6x120% obrażeń = 7,2 ~ 7 (zaokrąglamy według najpopularniejszego schematu). Ayane zadaje więc 7 obrażeń, i dodatkowo ma trafienie krytyczne. MG ocenia iż cios spowodował złamanie nosa i krótkotrwałe ogłuszenie. Przeciwnik nie jest w stanie się ruszać przez 2 tury. Ayane zdołała uciec bez szwanku.


Magia:
Ze względu na złożoność i różnorodność kidou trudno jest określić zasady dotyczące każdego ich aspektu w każdym przypadku. Dla tego też tutaj znajdą się jedynie te podstawowe, działające w każdym wypadku. Później będę próbował rozwinąć je odpowiednio dla każdego czaru.

Szansa na nauczenie się zaklęcia:
Podstawą do nauki zaklęcia jest inteligencja postaci. By w pełni nauczyć się zaklęcia postać musi pokonać poziom trudności równy podwojonemu poziomowi zaklęcia sumą inteligencji +3k10. Postać może próbować powtarzać rzut tak długo jak chce, jednakże rzut odnosi się do wszelakich prób danego dnia.

Szansa na rzucenie zaklęcia:
Podczas rzucania zaklęć najważniejszymi statystykami są inteligencja, oraz kontrola reiatsu. To właśnie suma tych statystyk decyduje o tym czy zaklęcie się powiedzie. Szanse na powodzenie zaklęcia równe są procentowi, jaki stanowi suma inteligencji i kontroli reiatsu w stosunku do poziomu zaklęcia. MG modyfikuje szanse powodzenia w oparciu o warunki zewnętrzne, po czym wykonuje rzut kością k100. Wynik równy bądź niższy procentowej szansie rzucenia oznacza powodzenie. Wartość 1 oznacza iż zaklęcie wybucha uszkadzając rzucającego.

Rzucanie zaklęcia bez inkantacji:
Rzucenie zaklęcia bez inkantacji jest dokładnie dwukrotnie trudniejsze. Procentowa szansa na rzucenie zaklęcia dzielona jest na pół.

Koszt zaklęcia:
Koszt rzucenia zaklęcia równy jest poziomowi zaklęcia w punktach Reiatsu.

Obrażenia:
Obrażenia zadawane przez zaklęcia zależne są od statystyki Reiatsu, oraz poziomu samego zaklęcia. Czar zadaje średnio (nie odnosi się do wszystkich zaklęć, jednak do większości) obrażenia równe Reiatsu + poziom zaklęcia. Rzut kością dziesięciościenną ukazuje jak dobrze wyszło zaklęcie. Wartości oczek na kości odpowiadają:
1.– 1 punkt obrażeń
2.– 30% obrażeń
3.- 40% obrażeń
4.– 50% obrażeń
5.– 60% obrażeń
6.– 70% obrażeń
7.– 80% obrażeń
8. – 100% obrażeń
9.– 120% obrażeń
10.– 120% obrażeń plus dodatkowy efekt*
*Dodatkowy efekt – efekt nadawany przez MG, podobny do trafienia krytycznego Może to być poparzenie, otrucie, przebicie ważnych punktów ciała itp.

Np.
Shinigami został zaatakowany przez Quincy. Ponieważ wróg atakuje z zasięgu, bóg śmierci również postanowił wykonać atak odległościowy. Wybiera Hadou 35 – Route. Jego inteligencja wynosi 20 zaś Kontrola Reiatsu 10. Suma to więc 30. Trzydzieści stanowi około 85% z 35. Dla tego też szanse powodzenia zaklęcia to 85%. Rzut kością k100 ukazuje wynik 75 – niższy od wymaganego. Oznacza to iż zaklęcie zostało rzucone z powodzeniem. Quinci nie zdołał uniknąć zaklęcia, więc obliczone zostaną obrażenia. 10(statystyka reiatsu) + 35(poziom zaklęcia) = 45. Następnie wykonujemy rzut kością k10. Wynik to 7 – 80% obrażeń. 45x60%=36. Zaklęcie zadaje więc 36 punktów obrażeń. Shinigami traci na jego rzucenie 35 PR.


Inicjatywa:
Walkę rozpoczyna postać o większej wartości szybkości. Wyjątkiem jest atak z zaskoczenia, który automatycznie sprawia iż kolejna zaskoczonego spada o jedno miejsce w dół.

Zdrowie:
Utrata zdrowia łączy się również z utratą sprawności fizycznej. Podzieliłem więc PŻ na fragmenty według których maleją zdolności postaci:
100-70% PŻ – poobijany – postać ma powierzchowne rany, które nie zagrażają zdrowiu w sposób bezpośredni. Leczenie jest stosunkowo łatwe. Rany nie przeszkadzają znacząco w walce.
69-50% PŻ – lekko ranny – postać ma sporo ran, których leczenie zając może sporo czasu. Leczenie za pomocą kidou wymaga pewnych umiejętności. Rany nie utrudniają jednak walki w sposób znaczący.
49-30% PŻ – ciężko ranny – postać ma sporo ran, z których jedna bądź więcej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia. Leczenie jest dość trudne, zaś regeneracja samoistna trwa dłużej niż miesiąc. Rany sprawiają iż postać korzysta jedynie z 50% swoich statystyk.
29-10% PŻ - okaleczony – postać jest tak bliska śmierci, iż jedynie wyspecjalizowane służby medyczne są w stanie ją wyleczyć. Samoistna regeneracja nie jest możliwa, gdyż postać może umrzeć z powodu wykrwawienia. Rekonwalescencja bez użycia specjalnych technik leczących trwa więcej niż pół roku. Postać z tak rozległymi ranami może podczas walki korzystać jedynie z 30% swoich statystyk.
9-1% PŻ – zmasakrowany – Postać jest tak ciężko ranna, iż niemal całkowicie pozbawiona jest funkcji motorycznych. Potrafi co najwyżej czołgać się po i z trudem szeptać. Postać zmasakrowana musi szybko otrzymać opiekę medyczną, inaczej umrze niedługo umrze. Bez użycia specjalnych technik leczących rekonwalescencja trwa rok bądź dłużej. Za każdym razem gdy postać jest zmasakrowana nabywa wadę „Stara Rana” w miejscu wybranym przez MG.

Wygląd postaci:
Jako MG zezwalam zwykle na możliwe modyfikacje wyglądu postaci. Zmiany fryzur, tatuaże itp. są jak najbardziej dopuszczalne jeśli tylko gracz zadeklaruje chęć skorzystania z takich usług.
Oddzielny podpunkt pragnął bym przeznaczyć tutaj na sprawę blizn. Jedynie rany przy których "obdarzam" postać wadą "stara rana" obowiązkowo tworzą ślad na ciele. Jeśli jednak gracz chce, by jego postać miała jeszcze jakieś ślady po walce, zezwalam na to by po dowolnej, w miarę ciężkiej ranie pozostawał trwały ślad. Należy jednak pamiętać by podejmować decyzje rozważnie (blizna po przecięciu przy krojeniu nie przejdzie) i będąc pewnym. Jeśli już bowiem blizna zostanie wyznaczona, to na pewno nie zezwolę na jej usunięcie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Izdurbal Tenshi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Mistrzowie Gry :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs