IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Gotei 13

Go down 
AutorWiadomość
Kitsuneavatar

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Gotei 13   Pią 31 Lip 2009 - 12:40

Oddział I:

Główne zadania:
Zadaniem oddziału pierwszego jest dowodzenie resztą oddziałów obronnych, oraz dostarczanie wiadomości wysokiej rangi.
Założenia oddziału:
Trudno dokładnie określić mentalność oddziału I, jest to najmniejszy oddział i każdy Shinigami w nim zdaje się silnie różnić. Są jednak pewne cechy, które charakteryzują członków tego oddziału są nimi: ogromna wiedza, wszechstronność, inteligencja, zdolności wykraczające ponad przeciętność i umiejętność dochowywania sekretów, to wszystko sprawia, iż I-ka działa niezwykle sprawnie.

Kapitan: Kiyonaga Honami.
Porucznik: Hikari Aamii.
III oficer: Yusuke Nokogiri.


Oddział II:

Główne zadania: Zabójstwa, infiltracja Hueco Mundo i Ziemi, więziennictwo, wywiad wewnętrzny.
Założenia oddziału:
II oddział jest połączony z Korpusem Karnym przez co stanowi dość silną i niemal samodzielną siłę wśród Gotei. Poprzez zadania, które zostały im powierzone ich członkowie są bardzo charakterystyczni, przede wszystkim ich metody działania charakteryzuje dyskrecja. Jest to także oddział chwalący się najlepszą umiejętnością walki wręcz, sporadycznie trafiają się tam wybitni adepci kidou albo miecza. Nie ma tam też miejsca na krzykaczy ani samowolkę, jest to jeden z najbardziej zdyscyplinowanych oddziałów - nie liczy się jednostka.

Kapitan: Aisaka Shihouin.
Porucznik: Senshiro Aika.
XVIII oficer: Yoriko Aika.


Oddział III

Główne zadania: Pilnowanie Społeczność dusz przed atakami z zewnątrz
Głównym zadaniem oddziału trzeciego, jest ochrona całego SS przed wszelakimi atakami z zewnątrz – czy to przed pustymi, którzy rzadko, jednak czasem nawiedzają Miasto dusz, czy to przed innymi istotami, które próbują nawiedzić spokój wymiaru. Oficerowie oddziału III zajmują się ochroną bram między-wymiarowych, samych przejść. Często obejmują warty przy murach między Seireitei a Rukongai, bywa też, że pomagają innym oddziałom w misjach przeprowadzanych na ziemi.
Założenia oddziału: Oddział trzeci przyjmuje pod swoje skrzydła shinigami wszechstronnych, dobrze walczących wręcz, bronią białą i używających kidou.. Powód jest prosty, przychodzi im walczyć z przeróżnymi przeciwnikami, których pokonanie wymaga często różnych metod.
Mimo że oddział pełen jest naprawdę świetnych wojowników, to według filozofii, którą przyjmuje oddział trzeci walka jest smutną koniecznością. Od każdego członka oddziału wymagana jest umiejętność prawy w grupie, i umiejętności taktyczne.


Oddział IV:

Główne zadania: Oddział czwarty jest oddziałem leczniczym, nie zajmują się walką, co nie znaczy że nie potrafią walczyć... Chodź większość członków wyraźnie nie jest do niej stworzona do czynnego brania udziału w bitwach, chodź często się na nich przydają do chociażby opatrywania ran. Ten często nie doceniany oddział nadzoruje prace wszywki szpitali w całym SS, wielu członków przeróżnych oddziałów zawdzięcza życia shinigami z tej dywizji.
Założenia oddziału:
Oddział zrzesza wszystkich shinigami powiązanych w jakiś sposób z medycyną. Czy jest to lekarskie powołanie, czy wiedzą, czy medyczny typ zanpaktou – do owych osób jest skierowane głównie „zaproszenie” oddziału. Często bywa, że do 4 dywizji są przyłączani członkowie „najgorszej” klasy z akademii shinigami, dzieje się tak dla tego, iż w większości nie mają specjalnie wielkiego talentu do walki – nie jest to jednak reguła. Istnieją jeszcze dwie cechy, które głównie (jednak nie zawsze), łączą członków tego oddziału – są to opiekuńczość i chęć niesienia pomocy.

Kapitan: Hanako Shimada.
Porucznik: Washichi Hideki.


Oddział V

Główne zadania:
Oddział Piąty ma dwa główne zadania, pierwsze związane jest z oświatą – wizytacje w akademii, ochrona jej, sprawdzanie kadry pedagogicznej, członkowie piątego oddziału powinni być w komicjach poważniejszych egzaminów i ćwiczeń w świecie ludzi.
Drugim zadaniem jest ochrona miejsc oraz budynków kluczowych dla Soul City, Członkowie piątki mają ręce pełne roboty.
Założenia oddziału:
Mimo iż kapitanem piątego oddziału jest niezwykle „luźnym” shinigami, to sam oddział charakteryzuje się dużą dyscypliną i sumiennością przy wykonywanych pracach. Oddział piąty przyjmuje niemal każdy rodzaj shinigami, czy to inteligentny, zdolny w kidou czy dobrze walczący wręcz. Powinni być oni jednak spokojni i wyrozumiali.

Kapitan: Tadashi Otani.
Porucznik: Chitose Ohba.


Oddział VI:

Główne zadania:
Oddział VI zajmuje w Seireitei podobną funkcję, jak policja w karakura. Poszukują oni wszelakich objawów łamania prawa. Zdrady, kradzieże, morderstwa, wykorzystywanie kidou czy zanpakutou w strefach zakazanych, to tylko przykładowe zbrodnie, których mogą dopuścić się mieszkańcy. Shinigami z oddziału VI ścigają i chwytają ich z naprawdę sporą skutecznością. Wspomagają także inne oddziały, szczególności podczas obrony Seireitei.
Założenia oddziału:
Oddział VI szuka przede wszystkim osób praworządnych, bądź takim którym można praworządność wpoić w krew. Powinni przestrzegać prawa, i chcieć by było ono przestrzegane. Zwykle wymaga się od nich wysokiego poziomu kultury osobistej a zarazem stanowczości w działaniach. Najwyżej zachodzą jednak ludzie wysoce inteligentni, którzy są w stanie przewidywać ruchy przestępców oraz rozwiązywać najbardziej złożone i najlepiej utajanie sprawy.

Kapitan: Makkuro Nokogiri.
Porucznik: Eizo Mizudaiyaru.
XII oficer: Jiro Kobi.


Oddział VII:

Główne zadania:
Najważniejszym zadaniem oddziału VII jest ochrona jednej, jedynej osoby z całego Seireitei. Osobą tą jest rzecz jasna najważniejszy osobnik z całego Gotei 13. – kapitana pierwszego oddziału. Oczywiście nie jest to jedyny obowiązek jaki wypełniają członkowie tego dywizjonu. Służą pomocą w obronie Seireitei i Społeczności Dusz, pomagają ścigać przestępców, biorą udział w wyprawach poza SS. Mówiąc w skrócie wypełniają zadania zlecone przez Kapitana Generała.
Założenia oddziału:
Dla oddziału VII nie są najważniejsze czy też talenty. Dywizja ta zwraca przede wszystkim uwagę na mentalność. Wszyscy którzy są jego członkami musza spełniać kilka podstawowych warunków. Pierwszym, i najważniejszym z nich jest naturalna chęć chronienia innych. Kolejną cechą którą powinni wykazywać się shinigami z VII oddziału jest zasadniczo dobre usposobienie. Nie chodzi o kulturę osobistą, bycie ciągle miłym i pomagać każdemu, raczej o to by w ostatecznym rozrachunku zależało im na dobru każdej z dusz.

Kapitan: Harukichi Arakida.
Porucznik: Aizuyuki Kirigirisu.
XVI oficer: Kenji Kuchiki.


Oddział VIII:

Główne zadania:

Oddział VIII zajmuje się zdobywaniem i magazynowaniem wiedzy. Co prawda nie prowadzą dalszych eksperymentów, niczym oddział XII, jednakże pozyskują informacje poprzez misje zwiadowcze. Dodatkowo utrzymują w porządku i chronią przed zniszczeniami archiwum oraz biblioteki. Gdy ktoś potrzebuje wiadomości historycznych, tudzież starych zapisków itp. zwraca się właśnie do tego oddziału.
Założenia oddziału:
Do oddziału przyjmuje się niemal każdego, kto jest inteligentny i posiada na tyle rozwinięte zainteresowania, by zdobywać informacje dla oddziału. Oczywiście bardzo ważne są umiejętności skradania oraz wykrywania Reiatsu, dzięki czemu członkowie VIII oddziału mogą lepiej spełniać role zwiadowcze. Talenty związane z walką nie są wysuwane w oddziale na pierwszy plan, co nie znaczy iż w dywizji nie można spotkać silnych, doświadczonych wojowników.

Kapitan: Kiyoko Hirata.
Porucznik: Eiko Hanari.


Oddział IX

Główne zadania: Oddział dziewiąty określany jest także „dyplomatycznym”, gdyż jego głównym zadaniem jest dbanie o poprawne stosunki pomiędzy Sereitei a resztą Soul Society oraz samymi oddziałami obronnymi. Ktoś musi w końcu pilnować, by „jedenastka” nie wyprawiła się zbrojnie na „czwórkę” itp.
Założenia oddziału: Członkowie „dziewiątki” muszą być przede wszystkim znakomitymi aktorami. Oznacza to, iż konieczna jest umiejętność odczytywania uczuć innych, maskowania własnych oraz udawania tych, których serce wcale nie czuje. Mile wdziania jest także mocna głowa i każdy z kandydatów musi odbyć dziesięciominutową sesję picia sake z samym kapitanem oddziału. Nikt, co prawda nie zdołał go jeszcze pokonać, ale to żaden wstyd, gdyż chodzą słuchy, iż nie ma w całym Soul Society nikogo tak zaprawionego w piciu. Generalnie „dziewiątka” jest najbardziej neutralnym z oddziałów i utrzymuje dobre lub choć poprawne stosunki z resztą a jej członkowie uważani są za najmilsze osoby pod słońcem. Niewielu wie, iż większość z nich cechuje umysł zimniejszy od śniegów Antarktydy oraz spokój cechujący zwykle jedynie głazy. Co do zanpakutou to oddział dziewiąty nie ma jakiś szczególnych wymagań. Mile widziane są jednak miecze, których działanie nie rzuca się w oczy.

Kapitan: Okakura Kahaya.
Porucznik: Mai Mitsuwa.


Oddział X

Główne zadania:
Oddział X zajmuje się przede wszystkim interwencjami w okręgach rukongai. Ich podstawowym zadaniem jest tłumienie zamieszek, i patrolowanie dzielnic najbardziej narażonych na powstania przeciwko Shinigami. Służą też często pomocom oddziałowi VI gdyż znają najlepiej tereny poza seireitei. Ze względu na patrole często zapobiegają na miejscu przestępstwom i wyniszczają pustych nawiedzających rukongai.
Założenia oddziału:
Oddział zwykle walczy poza terenem Seireitei. Dla tego też chętnie przyjmuje się do niego ludzi pochodzących z najgorszych dzielnic Rukongai. Ich znajomości ze starych czasów pomagają im w utrzymywaniu dobrych kontaktów z bywalcami, oraz zdobywaniu informacji. Najważniejszym aspektem członków oddziału X jest jednak wszechstronność. Muszą oni być w stanie walczyć na obcym terenie, z nieznaną ilością przeciwników. Niemal nigdy nie mogą się poszczycić informacjami o przeciwniku, gdyż zwykle napadnięci podczas patrolu musza stawić opór. Nastawienie Pani Kapitan sprawia, iż wysoko cenione są zdolności unieruchamiające mieczy oraz znajomość bakudou.

Kapitan: Tamami Asahara.
Porucznik: Hiroshi Enkoi.


Oddział XI

Główne zadania: Treningi, misje o wysokim poziomie zagrożenia, zbrojne ramię seireitei.
Założenia oddziału: W oddziale 11 nie może znaleźć się nikt władający zanpakutou bazującym na kidou i tym podobnych, także użycie demonicznej magii uczonej w akademii używane jest za zbędne, wręcz obraźliwe. Żaden z członków tego oddziału obronnego nie ma prawa wycofać się z bitwy z powodu innego niż wyraźne polecenie kapitana.

Kapitan: Morihiro Ichimonji.
Porucznik: Porucznik.


Oddział XII:

Główne zadania:
Badania naukowe, dział techniczny, nowe technologie, gromadzenie informacji
Założenia oddziału:
XII oddział został połączony z Instytutem Technologii, przez co shinigami tam znajdujący są raczej badaczami w terenie, a jak wiadomo
nieraz mogą być to bardzo niebezpieczne praktyki. Reszta to ludzie znajdujący się w laboratoriach, niekoniecznie shinigami - liczy się
intelekt i tak naprawdę jest to jedyna cecha dominująca w tym oddziale, gdyż kapitanowie charakterem byli bardzo różni: od sympatycznych
osób po maniakalnych naukowców. Wszystkich łączyło tylko to, że byli niesamowicie inteligentni i posiadali nieprzepartą chęć odkrywania
nowych rzeczy.

Kapitan: Shiab Osaka.
Porucznik: Ryuuzaki Semiri.


Oddział XIII

Główne zadania: Akcje w świecie żywych, przygotowywanie studentów do zadań tego typu.
Założenia oddziału: Najważniejszą cechą, jaką posiadać muszą żołnierze trzynastego oddziału jest posłuszeństwo. Misje w świecie żywych, szczególnie te wymagające udziału większych grup Shinigami wymagają od uczestników dyscypliny, której brak niejeden raz oznaczał niepowodzenie całego przedsięwzięcia, a często także śmierć wielu wartościowych Bogów Śmierci. Do „trzynastki” niemal nigdy nie wciela się osób porywczych, a także tych wykazujących przesadny optymizm lub skłonności do podejmowania zbyt wielu dyktowanych dziwacznymi powodami decyzji. Najbardziej poszukiwani są natomiast kandydaci (i kandydatki)spokojni, usłuchani i posiadający zdolność chłodnej oceny sytuacji.Misje na Ziemi to głównie polowania na hollowy lub poszukiwania zaginionych towarzyszy. Zdarzają się też długoterminowe zadania przydzielane najczęściej pojedynczym, zaufanym Bogom Śmierci i polegające najczęściej na ochronie danego terenu.

Kapitan: Kaz Fukuda.
Porucznik: Isoruko Inaba.
VI oficer: Hiroku Minori.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Gotei 13
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: NPC Publiczni-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs