IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy
Forumowy Discord

Share | 
 

 Rezoshi Maouro (Quincy)

Go down 
AutorWiadomość
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 00:40

Imię: Rezoshi
Nazwisko: Maouro
Wiek: 21 lat
Rasa: Quincy
Płeć:Mężczyzna otrzymuje: +1 Wytrzymałość, +1 Siła, -2 Zręczność.
Waga: 67kg
Wzrost: 160cm
Wygląd i charakter:

Z pozoru typowy, wyluzowany ulicznik - preferuje luźne, zbyt duże ubrania o jasnych, wyblakłych kolorach, nie używa jednak typowych dla Quincy biało-niebieskich wzorów. Ubiera się normalnie, jak zwykły człowiek.
Twarz jego jest zazwyczaj spokojna i gładka, chuda, co pasuje do jego niskiej postury. Gęste, czarne włosy są dość długie, by zakładać je za uszy, chociaż nie sięgają jeszcze ramion. Grzywka nieco przysłania oczy, co jednak nie przeszkadza w niczym - absolutnie bowiem nie wyróżniają się one ani kolorem, ani kształtem. Z twarzy nikt nie pomyślał by raczej, że należy ona do tak niezwykłej i potężnej osoby.
Z zachowania również zresztą Rezoshi nie daje poznać po sobie niczego. Dostosowuje się zawsze do sytuacji i nieźle ukrywa swoją prawdziwą naturę. Jest miły, żartuje, potrafi się odciąć... W walce zachowuje spokój, bo wie, że walczący Quincy dzielą się na spokojnych i martwych. Zawsze chłodno ocenia umiejętności przeciwnika i nie poddaje się pozorom stwarzanym przez ogromne reiatsu - każdy jest śmiertelny i każdego da się pokonać. Skrycie jednak boi się śmierci i w skrajnych sytuacjach wolał będzie uciec, niż poświęcić swe życie.
Do słabości zaliczyć należy częstą przesadną nadinterpretację słów innych ludzi oraz wielką łasość na słodycze.


Historia? A komu potrzebna jest historia?

Jemu nie jest. On nie dba o historię; o swoją historię, o historię, o której dzieci uczą się w szkołach, o historię swojego rodu, o historię tego świata, ani o jakąkolwiek inną historię, prawdziwą czy nie. Cienie przeszłości, dziedzictwo czczone bez powodu...
Absurd. Co było, minęło, nie odstanie się niezależnie od tego, co się stało - a liczy się tylko teraz, tylko to, co można zmieniać, kształtować.

Zacznijmy jednak od początku. Za początek zaś uznajmy to, co uznałby za początek on sam to jest, dzień swoich narodzin. 21 lat temu... To była wiosna. Wiosna, jak to wiosna drzewa obsypane kwieciem, zwierzęta budzące się do życia, piękna pogoda sprawiała, że aż chciało się żyć. Ech... Kto by przypuszczał, że w tak piękną porę roku mogło by się stać coś tak niefortunnego. Niestety - podobnie jak na wszystko inne w swoim życiu, Rezoshi nie miał wpływu na kierunek, jaki postawi jego stopa w pierwszym kroku na drodze życia. A trafiła, chociaż sam o tym przez długi czas nie wiedział, na rozżarzone węgle...
Na szczęście długo jeszcze miały one nie zapłonąć. Kilka pierwszych lat Rezoshi, najmłodszy syn rodu Maouro, spędził niczym w niebie. To na ósme urodziny ostatecznie spadł z niebiańskiej chmury w piekielny ogień, a ogień pod stopami zapłonął po raz pierwszy. Ósme urodziny. Pierwsza lekcja życia. Pierwsze kroki jako Quincy. Ostatnie jako człowiek.
To wtedy, po małym przyjęciu, ojciec zabrał go do pewnego tajemniczego pokoju z dużą ilością zakurzonych ksiąg. Pamięta teraz dobrze wszystko, co się wtedy zdarzyło.
- Jak tu strasznie ciemno... Nic nie widzę, tato! Zapal światło!
- Nie będzie to konieczne. - Głos ojca zabrzmiał dziwnie surowo, nieprzyjemnie. Młody Rezoshi zobaczył, jak ten powoli unosi rękę...
Która nagle zapłonęła jaskrawym, niebieskim światłem. Chłopiec krzyknął, zrywając się przerażony.
- Stój.
- Ale tato... - Wyszeptał. - Twoja ręka...
- Moja ręka daje światło, o które prosiłeś. Nic więcej. Usiądź tu. - Pokazał mu jedno z dwóch starych krzeseł stojących tuż obok.
Gdy Rezoshi usiadł, ojciec rozejrzał się i, mamrocząc pod nosem, podszedł do jednej z półek, po chwili zaś wyjął z niej gruby, oprawiony w skórę wolumin, po czym usiadł obok syna. Światło z ręki zawisło w powietrzu, dając w miarę stabilne oświetlenie na zapisane drobnym druczkiem stare karty księgi.
Pierwsza z kart zawierała dziwny symbol biały, pięcioramienny krzyż na niebieskim tle. Pod spodem zaś, napisane dziwnym, ozdobnym drukiem, widniało słowo:
Quincy
- Czy wiesz, synu, co trzymasz w dłoniach?
- Co?
- Swoje życie.
Tak, ten moment pamięta dokładnie. Te dwa słowa, od których zależał jego cały los.
Potem zaczęła się nauka. Codziennie ojciec budził syna po wschodzie słońca i na kilka godzin przed szkołą oraz kilka po niej znikał z nim w pokoju z książkami, gdzie, pokazując mu kolejne, zarówno stare, jak i nowsze księgi opowiadał o historii swego rodu i wszystkich Quincy. Zawsze jednak, mówiąc o rodzie, podkreślał, że jest najwspanialszy. Gdy mówił o Rezoshi, zawsze dodawał, że jest częścią nie, nie częścią, raczej własnością rodu. Gdy opowiadał o wojnach między Shinigami a Quincy, nie znosząc sprzeciwu twierdził w bezgranicznej wierze, po czyjej stronie była racja. Rezoshi nienawidził go, tego ślepo wierzącego w jedyną znaną sobie prawdę fanatyka.
Później zaś, gdy nie tylko dnie, ale i noce spędzać musiał w zakurzonym pokoju, nadszedł pierwszy wstrząs. Ojciec wypisał go ze szkoły. Wtedy, w wieku dziesięciu lat, Rezoshi po raz pierwszy poczuł wściekłość i śmiał przekląć swój ród i swego ojca. Piekło, które rozpętało się później, nie zostanie opisane. Wystarczy powiedzieć, że stłumiło ono gniew młodego głupca, wydawałoby się, raz na zawsze.

Po nauce wiedzy przyszedł jednak czas na techniki a do nich Rezoshi miał ogromny talent. Uczył go ich jego dziadek, niemal równie fanatyczny, co ojciec, lecz o wiele bardziej wyrozumiały i łagodniejszy. Przy nim Rezoshi zapomniał o własnym bólu i gniewie i trenował niemalże z przyjemnością kolejne metody unicestwiania złych duchów.
Nadeszły testy terenowe. Moment, w którym przed oczami młodego Rezoshiego pojawił się pierwszy Hollow, był drugim po swoich ósmych urodzinach, z którego zapamiętał każdy, najdrobniejszy szczegół...
- Rezoshi! Pamiętaj czego cię uczyłem!
Pamiętam, dziadku. Głęboki oddech, przymknięte oczy... Chwila ciszy. Wreszcie poczuł to odległe, lekkie pulsowanie. Reiatsu wroga. Określił kierunek, po czym zerwał się i pobiegł przed siebie. Dziadek podążył za nim; chociaż obserwował walkę, Rezoshi nie łudził się, że pomoże mu w czymkolwiek. Tę lekcję musiał przebyć sam.
Zza rogu, szybciej, niż się tego spodziewał, wyłonił się Hollow.
Oczy Rezoshiego rozszerzyły się ze strachu. Ogromy róg na czole, przerażająca maska, nieludzko umięśnione, wielkie cielsko z okrwawionymi łapami... I siła reiatsu, które nagle zwaliło młodego Quincy z nóg.
Potwór spojrzał z zaciekawieniem na niego, pochylając swój ogromny łeb. Chłopak nie mógł oddychać z przerażenia...
Uspokój się. Uspokój się. Uspokój się. Uspokójsięuspokój... Te słowa powtarzał pod nosem jak jakąś diabelską mantrę opętanego. Potwór wziął szeroki zamach, chcąc raz na zawsze zdmuchnąć z ziemi ten marny płomyk życia. Świat zwolnił. Łapa powoli leciała na sparaliżowanego strachem chłopca.
Frlzhl...
Otworzył oczy. Przed nim, z rozpostartymi ramionami, stała półprzezroczysta postać... Skrępowana łańcuchem.
Chłopak zamrugał, gdy zdał sobie sprawę z tego, co się stało. Zerwał się, cały strach zniknął, pozostała tylko furia. Łuk zalśnił w jego dłoniach, zaś strzała, która poszybowała, rozpłatała wroga na pół.

Co było dalej, rozpłynęło się w pamięci. Liczyło się tylko to jedno wspomnienie, przynoszące wstyd, żal, smutek i wściekłość zarazem za każdym razem, gdy wracało do świadomości. Duch uratował jego życie. Duch człowieka. Człowieka, którego to on powinien ochronić...
Wtedy zaczął się prawdziwy trening, którego Rezoshi nie opuścił już ani razu. Nienawidził swojego domu, klanu, siebie samego nawet, lecz wiedział, że dopóki może kogoś uratować, to musi żyć. Postanowił, że stanie się potężny, aby nigdy więcej nie powtórzyła się tamta sytuacja.

To, co działo się później, ucieczkę z domu, późniejszą włóczęgę i zabijanie przypadkowych potworów, Rezoshi pamiętał jak przez mgłę. Nic z tego nie było warte pamięci. Błąkał się po świecie, korzystając ze swoich mocy na prawo i lewo, pomagając ludziom nie tylko w obronie przed Hollowami, ale też innymi ludźmi. Doskonalił też techniki Quincy, wciąż dokładając nowe, wymyślone przez siebie. Chociaż postanowił zabrać je do grobu. Aby nikt nie cierpiał tak, jak on.
Aż lata beztroski skończyły się. Znaleźli go Shinigami, był nieostrożny. Wtedy po raz pierwszy zmuszony był zabić człowieka. Osobę. Żywą istotę. Gdy zrozumiał, co się stało, ukrył się nie ze strachu przed Shinigami, ale przed samym sobą. Miał wtedy dziewiętnaście lat, lecz wewnątrz starszy był niż ktokolwiek inny w jego wieku.
Gdy po dwóch latach udało mu się zapomnieć, postanowił zacząć nowe życie. Bez strachu. Bez wściekłości. Z uśmiechem na ustach.
Postanowił zapomnieć o tym co było, o przeszłości, i zaczął kształtować przyszłość.
Wyszedł na wolność. Historia dopiero się zaczęła. Historia, którą stworzy sam.

Pieniądze: 1000 Ryo.

STATYSTYKI
(Do rozdania na wszystko 10 pkt. Dodatkowo za każde 5 lat wieku postaci +1 punkt na statystyki. Początkowa wartość każdej statystyki = 5. Statystyk nie można odejmować - mogą spaść poniżej 5 tylko pod wpływem umiejętności, premii od płci lub profesji i oczywiście w trakcie przygody.)Ogólnie 16puktów
Atrybuty:
Siła: 5+1[płeć]-1[porf]+1[wolne]=6
Szybkość: 5+5[prof]=10
Zręczność: 5-[2]płeć+4[wolne]=7
Wytrzymałość: 5+1[płeć]-1[prof]=5
Inteligencja: 5
Psychika: 5
Reiatsu: 5-3[prof]+11[prof]=14
Kontrola Reiatsu: 5+5[prof]=10


OGÓLNE

Udźwig: 60kg
Prędkość(śr.): 10[km/h]. Prędkość, z którą postać może poruszać się przez długi okres czasu, nie męcząc się.
Prędkość(max.): 30km/h]. Prędkość, z którą postać przemieszcza się zazwyczaj w czasie walki, pościgu, desperackiej ucieczki.

Techniki:
-
Umiejętności:


Wady:
-

Ekwipunek:
Amulet Quincy: amulet zawieszany na nadgarstku. Za pomocą reiatsu Quincy tworzy z niego łuk i strzały. Maksymalna szybkostrzelność: 3 strzały na sekundę(6 z umiejętnością podwójnego strzału).


Ostatnio zmieniony przez Kei dnia 2009-08-15, 10:44, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 02:53

Ehe...

Postać po opisie nie jest jakiejś nadzwyczajnej urody, choć nie ma co się przyczepić do opisów, jak i reszty fabularnej otoczki.
Btw. możesz wybrać jeszcze jedną umiejętność(chyba, że to jest w przykładzie poniżej).

Siła równa się 5... Dlaczego? +1 od płci, -1 od profesji...
Wobec tego udźwig wynosi 50kg.
(chyba, że tutaj wrzuciłeś pkt. do siły w zamian za umiejętność)

Chyba, że do ogólnych "15"(powinna być 14) dorzuciłeś to z umiejętności, to wtedy jest ok.
Powrót do góry Go down
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 09:07

Tak zrobiłem zapomniałem napisać.
Już poprawione
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 10:33

Ok. Dalej się będę czepił umiejętności, bo z opisu wynika, że postać jest przeciętniakiem, a nie jakiejś nadzwyczajnej urody.
Powrót do góry Go down
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 10:45

Odjąłem tą umiejętność, w sumie nie będzie mi raczej potrzebna.
Dodałem ją do statystyk.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 11:15

Nie ma się czego czepiać AKCEPT
Ale historia byłą bardzo ciekawa ^^
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 11:24

AKCEPTACJA
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 13:04

*patrzy na to bardzo niechetnie* z racji tego ze to jest Kei dalbym negatyw bo za nim nie przepadam
no ale niestety... jako MG nie moge sobie pozwolic na nieuczciwosc..
akcept
Powrót do góry Go down
Kitsuneavatar

Oddział : Dywizjon 10
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
47/110  (47/110)
Punkty Reiatsu:
60/260  (60/260)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 13:14

Po przeczytaniu, AKCEPT
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 13:22

Korim zachowaj głupie gadki dla siebie.
Nawet nie chce od ciebie tego akcepta ba... brzydzę się .
Możesz dać negatywa, i tak wygra większość:*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshiavatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 17:00

Hmmm.. fakt ze na 21 lat rozwinął bym nieco historie, ale w zasadzie nadaje się na akceptacje.

Mam tylko jedno pytanie, które jak mniemam będzie dość kluczowe.

"i nieźle ukrywa swoją prawdziwą naturę." - Jaką prawdziwą naturę? Wybacz jeśli nie zauważyłem jej opisu, ale specjalnie sprawdziłem charakter 6 razy i nie zauważyłem nawet sugestii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 18:29

Hmmm iz np... Ukrywasz naturę Quincy rozmawiając z ludźmi, udający człowieka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:24

Kei napisał:
Korim zachowaj głupie gadki dla siebie.

nie zachowam. A to z tego wzgledu, ze przy ocenie karty postaci mg moze powiedziec "znam ta osobe, recze za nia". wiec dlaczego nie moze poweidziec "znam ta osobe, to kretyn" ? idea jest ta sama.
Ale - tak jak napisalem wczesniej - karta jest napisana dobrze (az cisnie sie na jezyk pytanie kto ją napisał), wiec akcept pozostaje akceptem.
Powrót do góry Go down
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:31

1.Hmmm proszę cię korim historia była pisana prze zemnie była korekta innej osoby.
2. Tym "kretynem" dla mnie to ty jesteś.
3.To co napisałeś teraz to wypowiedź nie na zaśmieca forum.
4.Jest to łamanie regulaminu , a czekaj przecież ty jesteś częścią administracji...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:33

ciagne tylko dyspute ktora podjales wczesniej i dobrze sie bawie, naprawde..
po drugi enie powiedzialem, ze jestes kretynem a jedynie podalem przyklad no ale, jak widac jak sie nie wie/rozumie czegos co sie widzi, to sie zmysli.
to co teraz napisalem to tez zasmiecanie forum <rozrzuca papierki> tak samo jak Twoj post (nie mozesz byc w koncu samotny, musze Ci potowarzyszyc skarbie), a co do lamania regulaminu - niech nas zdegraduja o jeden stopien. ja przestane byc MG a ty przestaneisz byc graczem, bo z tego co kojarze z bycia mg zrezygnowales.
Pasuje?
Powrót do góry Go down
Izdurbal Tenshiavatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:40

Umm kei.. Po 1. technicznie quincy jest człowiekiem tyle ze ma jakieś tam inne moce. Nie różnią się niczym pod względem fizjologicznym itp.

Po 2. Opis był w charakterze a nie w klasie, czyli no, wiesz.. Quinci to nie jest stan umysłu tylko profesja
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rezoshi Maouro


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:44

Iz przyznaję rację niech będzie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   2009-08-15, 19:45

A tak poza tym... Łał, Kei, gratulacje! Masz wreszcie ładne KP! ^^
Warn wiesz za co
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Rezoshi Maouro (Quincy)   

Powrót do góry Go down
 
Rezoshi Maouro (Quincy)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Free forum | Roleplay forums | Bleach RPG | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog