IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Pomoc dla nowych graczy

Forumowy Discord

Share | 
 

 Lista Bakudou

Go down 
AutorWiadomość
Roten Yaibaavatar

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Lista Bakudou   2009-08-16, 01:39

Koszt PR zaklęcia = minimalnie: równy numerowi kidou, maksymalnie: równy numerowi kidou powiększonemu o kontrolę reiatsu postaci.
Domyślne obrażenia = zużyte reiatsu + numer.


#1 - Sai (Blokada)
Inkantacja: Siło boska, skrępuj nieprzyjaciela! Zaklęcie wiążące numer jeden - Sai!
Opis: Najłatwiejsze i najprostsze ze wszystkich bakudo. Wiąże danej osobie ręce za plecami i unieruchamia. Silna osoba niestety potrafi przerwać tą blokadę.
Gest: Wskazuje cel uniesionymi do góry palcem wskazującym i środkowym, po czym po skończeniu inkantacji energicznie odrzuca ramię w bok.

#2 - Engo (Tarcza Reiatsu)
Inkantacja: Puklerzu świetlisty, zatrzymaj cios! Zaklęcie wiążące numer dwa - Engo!
Opis: Z reiatsu wytwarza się niewielką tarczę - wielkości puklerza, która blokuje najsłabsze hadou - do poziomu 5 oraz słabe ataki mieczem. Jest przymocowana do ręki.
Gest: Zaciśnięcie dłoń ręki, na której ma pojawić się puklerz.

#3 - Goshin (Protekcja)
Inkantacja: Moc mnie otula, moc mnie broni. Zaklęcie wiążące numer trzy - Goshin!
Opis: Shinigami tworzy wokół siebie osłonę, która chroni skórę przed powierzchownymi atakami.
Gest: Splecenie palców dłoni na wysokości serca.

#4 - Hainawa (Pełzająca lina)
Inkantacja: Wystrzel ku nieprzyjacielowi! Zaklęcie wiążące numer cztery - Hainawa!
Opis: Te zaklęcie unieruchamia ramiona danej osoby za pomocą liny stworzonej z reiatsu. Blokadę tą można łatwo zniszczyć.
Gest: Zaciśnięcie pięści, którą wraz z inkantowaniem otacza sznur reiatsu. Po zakończeniu inkantacji otworzenie dłoni i wskazaniem złączonymi palcami wskazującym i środkowym cel w kierunku którego wystrzeliwuje lina. Szybki, krótki ruch zrywa koniec liny przyczepiony do dłoni shinigami'ego.

#5 - Ke (Pas)
Inkantacja: Pas od mego ojca dany, mej woli posłuszny. Zaklęcie wiążące numer pięć - Ke!
Opis: Z palców shinigami wylatuje pewien pas, który owija go w pasie, na tym jednak się kończy, można go przyciągnąć do siebie, zakręcić nim itp.
Gest: Złączenie palców dłoni i po inkantacji wykonanie zamaszystego ruchu w kierunku celu, który ma zostać owinięty pasem.

#6 - Reidou (Mumifikacja)
Inkantacja: Owiń męża, nie pozwól oddychać. Zaklęcie wiążące numer sześć - Reidou!
Opis: Z obu rąk shinigami wylatują dwa promienie, które otaczają przeciwnika jak mumię: od stóp do głów. Potem materializują się w gruby, silny i wytrzymały papier.
Gest: Skrzyżowanie ramion na piersi z opartymi na ramionach dłońmi podczas inkantacji, a z jej końcem wyciągnięcie obu ramion w kierunku celu.

#7 - Kuuchuu Tenkuu (Powietrzna Bomba)
Inkantacja: Powietrze owieje twój los, wąż opęta nogi. Zaklęcie wiążące numer sześć - Kuuchuu Tenkuu!
Opis: Słabo widoczna kula reiatsu zostaje wytworzona w dłoni shinigami, który rzuca ją pod nogi przeciwnika. Ta zaś wybuchając otacza jego nogi, a następnie wykonuje nadzwyczaj szybko ruch po okręgu, dzięki czemu powala słabego przeciwnika, a następnie kręci nim i zarzuca po ziemi.
Gest: Zaciśnięcie dłoni i jej powolne otwieranie wraz z wypowiadaną inkantacją.

#8 - Seki (Odepchnięcie)
Inkantacja: Siło boska, zatrzymaj i odrzuć! Zaklęcie wiążące numer osiem - Seki!
Opis: Zaklęcie tworzy niewielką tarczę, która działa jak przeciwny biegun magnezu - zatrzymuje cios w połowie i odrzuca wroga do tyłu. Przydatne przy walce wręcz.
Gest: Zaciśnięcie pięści. Wraz z inkantacją kilka centymetrów przed grzbietem dłoni pojawia się niewielka kula białego reiatsu, która jednorazowo odrzuca wszystko co w nią trafi.

#9 - Geki (Uderzenie)
Inkantacja: Rozkrusz się, czarny psie Rondanini! Spójrz na siebie i obróć się w popiół. Poderżnij swoje gardło! Zaklęcie wiążące numer dziewięć - Geki!
Opis: Zaklęcie niezbyt skomplikowane, ale ciężkie dla początkujących. Otacza czerwoną aurą daną osobę i całkowicie ją paraliżuje. Dosyć łatwo zatrzymać osobę od zrobienia tego zaklęcia, ale ciężej jest się od niego uwolnić.
Gest: Narysowanie palcem w powietrzu symbolu zaklęcia wraz z wymawianiem inkantacji i następnie wskazanie celu ręką.

#10 - Kuchisaki (Pajęcze Usta)
Inkantacja: Przyłóż palec do swych ust, przeciwnika do grobu złóż. Zaklęcie wiążące numer dziesięć - Kuchisaki!
Opis: Shinigami koncentruje reiatsu w ustach, po czym dmuchając nim otacza powoli przeciwnika dziwną siecią, który czuje się, jakby go oplątywał pająk.
Gest: Przyłożenie złączonych palców wskazującego i środkowego do ust i szybkie cofnięcie ich po zakończeniu inkantacji.

#11 - Ishigaki (ściana kamienia)
inkantacja: Panie ziemi, krzewów, drzew i skał ochrzczony na Boga natury przyjdź mi z pomocą. Powstań w postaci zapory nieprzebytej, aby chronić swego sługę. Zaklęcie wiążące numer jedenaście - Ishigaki!
Opis: Shinigami uderza swoimi otwartymi dłońmi o podłożę. W wyznaczonym miejscu oddalonym najwyżej o 5 metrów wyrasta mur. W Podstawowej formie ma metr szerokości , metr wysokości i 10 grubości, wykonany jest z czegoś przypominającego piaskowiec.  Idealny do obrony przed słabszymi atakami dystansowymi . Wzmocnienie zaklęcia może przekładać się na zmianę budulca, szerokości, wysokości, grubości, odległości w którym można je rzucić, oraz innej powierzchni (np. ze ściany, sufitu itp).
Gest: Położenie dłoni na podłożu.

#12 - Bunorihin Hebi (Oplątanie Węża)
Inkantacja: Panie węży, który pełzasz po ziemi najdłużej z nas wszystkich opleć jego ciało. Zaklęcie wiążące numer dwanaście - Bunorihin Hebi!
Opis: Z dowolnej powierzchni, z którą rzucający musi mieć bezpośredni kontakt, wyłania się wąż oplatający ramiona i nogi celu, oraz boleśnie się weń wgryzając. Po przerwaniu styku z powierzchnią wąż zmienia się w metalową linkę oplatającą ciało przeciwnika.
Gest: Przyłożenie dłoni do powierzchni, z której ma wystrzelić zaklęcie.

#13 - Kashitsu (Zmiana Ruchu)
Inkantacja: Energia krążąca od wieków po świecie, dająca siłę i ją odbierająca, każe swoich przeciwników utrata siły i kontroli. Błyskawice z niebios sprawiają, że Słońce traci siłę i Księżyc ukrywa się za chmurami. Pan piorunów walczy za swojego ucznia. Zaklęcie wiążące numer trzynaście - Kashitsu!
Opis: Trafiony zaklęciem traci kontrolę nad kończynami. Np. chcąc poruszyć prawą ręką poruszy dużym palcem lewej stopy.
Gest: Kręcenie młynków dłonią podczas inkantacji, następnie wskazanie palcem celu.

#14 - Tounyuu (Odrzut)
Inkantacja: Zbieram kwiaty na łące mroku, odrzuć wroga w mym potoku. Zaklęcie wiążące numer czternaście - Tounyuu!
Opis: Shinigami korzystający z tej techniki tworzy wokół siebie powłokę z reiatsu, a potem wyzwala ją odrzucając przeciwnika kilka lub kilkanaście metrów w tył.
Gest: Złączenie dłoni na wysokości twarzy i gwałtowny wyrzut ramion na boki wraz z ostatnim słowem inkantacji.

#15 - Haji (Wstrzymanie)
Inkantacja: Przyciśnij do ściany prosty wężu wroga tego prostym cięciem. Zaklęcie wiążące numer piętnaście - Haji!
Opis: Z końca ręki wylatuje pas, który leci niczym fala po cięciu na przeciwnika, a dotarłszy do niego przyciska go w pasie i przymocowuje lub przywiązuje do najbliższej przeszkody.
Gest: Zamaszysty ruch ręką w kierunku celu.

#16 -  Hōrin (Rozpadający się krąg)
Inkantacja:  Świetlisty wężu! Weź w objęcia wroga i rzuć go do moich stóp!
Zaklęcie wiążące numer szesnaście - Hōrin!
Opis: Rzucający styka dwa palce, z których wystrzeliwuje skrząca energią, złota lina mogąca obwiązać przeciwnika. Ruchem liny można kierować dzięki sile woli, lecz jest to możliwe tylko dopóki jest ona połączona z palcami. Wprawny mag może władać na raz dwoma linami złączonymi z jego palcami.
Gest: Złączenie palca wskazującego i środkowego.

#17 - Sekienton (Czerwony dym ucieczki)
Inkantacja: Przybądź oparze znad zapomnianych bagien. Ukryj mnie! Zasłoń przed wzrokiem mi nieprzychylnym! Zaklęcie wiążące numer siedemnaście - Sekienton !
Opis: Tworzy wybuch dymu, którego kłęby zasnuwają okolicę. Idealne zaklęcie dla osób chcących szybko i bezpiecznie ulotnić się z niebezpiecznego obszaru. Nie dość, że czerwony obłok praktycznie uniemożliwia dojrzenie użytkownika kidou, to jeszcze zakłóca on zmysł wyczuwania rei u wszystkich istot, które wejdą w jego zasięg.
Gest: Dym wylatuje z obu otwartych dłoni.

#18 - Mokuhon (Chwytające Pnącza)
Inkantacja: Las drzew pochłania przeciwnika, który chcę zranić odwieczną naturę. Słońce i woda pomoc niosą temu kto pomocy potrzebuje. Zaklęcie wiążące numer osiemnaście - Mokuhon!
Opis: Z ziemi wyrastają dwie gałęzie, które ciasno oplatają przeciwnika.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.

#19 - Tsuerai (Absorbacja)
Inkantacja: Władco! Wciągnij w otchłań atak wroga, zaklęcie wiążące numer dziewiętnaście - Tsuerai!
Opis: Shinigami wchłania magiczny atak przeciwnika do poziomu #10 swoim ciałem.
Gest: Splecenie dłoni i ich gwałtowne rozłączenie wraz z ostatnim słowem inkantacji.

#20 - Akai Tate (Czerwona Blokada)
Inkantacja: Czerwone światło padające na nas w chwilach próby, obroń mnie i pozwól przetrwać. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia - Akai Tate!
Opis: Czerwone światło w kształcie tarczy, pozwalającej na odbicie bądź zablokowanie ataku. Potrafi zablokować hadou do 30 poziomu.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni, przed którą pojawia się tarcza.

#21 - Hatashiai (Pojedynek Mistrza)
Inkantacja: Mistrzu, ja jestem twoim przeciwnikiem - walcz! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia jeden - Hatashiai!
Opis: W ten sposób zmusza się przeciwnika do walki ze sobą tworząc wokół niego i siebie potężną sześcienną klatkę z magicznego szkła. Powstaje ona z początkowo małej kostki, która rozszerza się i rozszerza odpychając każdego poza shinigami inkantującym zaklęciem i celem. W ten sposób po krótkim czasie cel znajduje się z shinigami w tej klatce.
Gest: Złączenie dłoni i stopniowe ich rozchylanie wraz z postępem inkantacji.

#22 - Nawa (Sznur Niewoli)
Inkantacja: Drzewo pokoju wyciąga korzenie ku słońcu. Szpon rani ziemię, piasek cierpi. Morze chmur użycza pomocy. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia dwa - Nawa!
Opis: Z ziemi wychodzą sznury, które trzymają ręce i nogi przeciwnika.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.

#23 - Nami (Fala)
Inkantacja: Chmuro, urwij się, spadnij na wroga, odepchnij ode mnie. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia trzy - Nami!
Opis: Shinigami powoduje olbrzymią zamieć, która nie pozwala przeciwnikowi zbliżyć się do shinigami. Czym bliżej jego się znajduje, tym mocniej wieje wiatr. To skuteczna przeszkoda dla słabszych osób.
Gest: Wyciągnięcie dłoni przed siebie.

#24 - Keigoku (Ogniste Więzienie)
Inkantacja: Więźniu mroku i czeluści, uwolnij z siebie ogień i otocz nas nim! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia cztery - Keigoku!
Opis: Pod przeciwnikiem wytwarza się ognisty krąg w kształcie pentagramu, który tworzy wokół niego bardzo ciasną, ognistą klatkę, która zacieśnia się wokół niego i parzy go. Technika bardzo bolesna, acz łatwo z niej uciec i w rzeczywistości jest mało skuteczna. Powoduje jedynie poparzenia.
Gest: Zetknięcie ze sobą opuszków palców tworząc z dłoni "piramidkę".

#25 - Hea (Uścisk)
Inkantacja: Wyleć! Rozbij wazon przeznaczenia, zwiąż wroga mego cienia! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia pięć - Hea!
Opis: Z palca shinigami wylatuje pnącze, które owija się wokół przeciwnika związując go umiejętnie za ręce, następnie nogi, a na końcu szyję, którą ściska mocno dusząc go.
Gest: Wskazania celu palcem.

#26 - Nekutai Rensa (Wiążące Łańcuchy)
Inkantacja: Z ziemi naszej wyjdźcie, by nędznika spowić! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia sześć - Nekutai Rensa!
Opis: Z ziemi wyrywają się trzy łańcuchy tuż przy stopach wroga. Oplątują one kolejno jego nogi na wysokości kolan, nadgarstki, a następnie wszystkie końce łańcuchów obwiązują szyję ofiary i łączą się ze sobą w całość.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#27 - Baikyuu Genshuku (Wzmożona Grawitacja)
Inkantacja: Ściśnij, pokaż ciężar świata i zmuś, by legli na nim. Nie oprą się mocy! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia siedem - Baikyuu Genshuku!
Opis: Grawitacja na pewnym obszarze (maksymalnie kilka metrów kwadratowych) wzrasta wielokrotnie (w zależności od zużytego reiatsu) powodując najczęściej przyszpilenie ofiary do podłoża.
Gest: Energiczne uderzenie pięścią w podłoże równocześnie z ostatnimi słowami inkantacji.

#28 - Aigo Engo (Duch Mrozu)
Inkantacja: Z mroku wyłania się duch, mróz posyła na świat, zgiń - otwieram bramę! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia osiem - Aigo Engo!
Opis: To bakudou opiera się na żywiole chłodu i mroku. Przed shinigami tworzy się brama wielkości okna, otwiera się po wykrzyknięciu ostatnich słów inkantacji, a z niej wieje okrutny mróz w jedną stronę. Powoli zamraża wszystko przed sobą, spowalnia też ruchy celu. Można sterować manualnie tym "oknem" przekręcając je w różne strony za specjalne rączki z reiatsu. Wadą tej techniki jest to, iż może ją przejąć także przeciwnik.
Gest: Skurczenie palców jakby czegoś się łapano.

#29 - Genkotsu (Łapka Cienia)
Inkantacja: Łapo wynurzająca się z czeluści ziemi, złap go! - zaklęcie destrukcyjne numer dziewięć - Genkotsu!
Opis: Zaklęcie twarzy dwie cieniste łapy, które wyrastają obok przeciwnika i uniemożliwiają jego ruchy po przez złapanie jego cienia.
Gest: Położenie dłoni na ziemi.

#30 - Shitotsusansen (Dziobiący potrójny rozbłysk)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści - Shitotsusansen!
Opis: W dłoni rzucającego generowana jest skrząca żółta energia, którą należy narysować w powietrzu odwrócony trójkąt. Z jego wierzchołków wystrzeliwują trzy prostokątne pociski odrzucające i przygważdżające cel do najbliższej płaskiej powierzchni. Dwa prostokąty unieruchamiają po jednym ramieniu, a trzeci uderza w brzuch.
Gest: Narysowanie w powietrzu odwrócony trójkąt.

#31 - Koori Hako (Szklana Klatka)
Inkantacja: Śnieg pokrywa ziemię, pan mrozu użycza swej mocy. Istota w zimnie uwięziona pomocy szuka. Chłód skuwa na wieki to co poruszone było. Pan lodu więźnia nie wypuszcza. Przeciwniku zimna bój się zimna, które cię pochłonie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści jeden - Koori Hako!
Opis: Na ziemi pojawia się biały kwadrat, który przeobraża się w sześcian zamykając przeciwnika wewnątrz, zamrażając go.
Gest: Zakreślenie palcem kwadratu na podłożu jednoczesne z inkantowaniem.

#32 - Shibireyubi (Paraliżujący palec)
Inkantacja: Sen co zmorzył mocarza w czerni nocy wędruje ku mnie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dwa - Shibireyubi!
Opis: Zaklęcie dotykowe wymagające przyłożenie palców na czoło celu, co skutkuje całkowitym fizycznym paraliżem. Warunkiem udanego rzucenia zaklęcia jest posiadanie wyższego reiatsu od tego kogo chce się uśpić.
Gest: Dotknięcie czoła celu złączonymi palcami wskazującym i środkowym.

#33 - Maisō shizen (Pogrzeb natury)
Inkantacja: Ziemio, ukoronowana matką wszelkich ludów i całego świata naturalnego i sztucznego. Ukaż swą moc, przywróć harmonię chłonąć decydenta, spacyfikuj barbarzyńce wracając swojemu dziełu pokój. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści trzy  - Maisō shizen!
Opis: Ziemia na wyznaczonym przez shinigami terenie (nie dalej niż dziesięciu metrów) zmienia się w ruchome piaski (w podstawowej formie cztery metry średnicy, oraz około 20 cm głębokości) Na tym terenie wszyscy prócz rzucającego mają duże problemy z poruszaniem się), przedmioty wciągane są na samo dno.  Po minucie ziemia zaczyna znów „zastygać” i zmieniać są formę na stałą, zniewalając to co w niej ugrzęzło.
Wzmacniając zaklęcie można zwiększyć wielkość „sadzawki”, głębokość, materiał (podstawowo jest to twarda gleba), czas zastygnięcia (zmniejszanie lub zwiększanie od czasu rzucenia), wybranie osób lub rzeczy na które zaklęcie będzie działać lub nie.
Gest: Uderzanie otwartą dłonią w podłoże podczas całej inkantacji.

#34 - Koujoujisshuu (Więzienie Reiatsu)
Inkantacja: Ciężar grzechu duchy ziemi wzywa! Przyjdźcie i uwięźcie grzesznika! Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia sześć - Koujoujisshuu!
Opis: Po wykonaniu odpowiednich znaków, przeciwnik w parę setnych sekundy - zależy od wytrenowania osoby - jest zamknięty w więzieniu w kształcie kopca kreta, jest ono z ziemi. Wchłania Reiatsu przeciwnika, a wykonawca wchłania je. Można ją zniszczyć od środka mocnym uderzeniem albo dobrym zaklęciem - powyżej 30 numeru.
Gest: Nakreślenie palcem w powietrzu symboli tworzących nazwę zaklęcia.

#35 - Hatsukanezumi (Powłoka Ognia)
Inkantacja:Ciepło twe mą pociechą, a dla wroga zwiastun bólu.  Duchu niebiańskich płomieni - obejmij mnie! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści pięć - Hatsukanezumi!
Opis: Shinigami staje cały w ogniu, który go nie parzy, ponieważ wytwarza jednocześnie wokół siebie powłokę ochronną z reiatsu. W ten sposób podczas gdy przeciwnik zaatakowałby go wręcz - sam poparzyłby się. Zaletą tej techniki jest to, że nie zużywa dużo reiatsu, a kiedy przeciwnik dotknie magicznej powłoki ogniowej - wchłania ona na dodatek część jego reiatsu, to samo się dzieje z atakami hadou i ciosami modyfikowanymi reiatsu: powłoka absorbuje ich część i sama się w ten sposób wzmacnia.
Gest: Złożenie dłoni jak do modlitwy.

#36 - Su (Sieć)
Inkantacja: Oplącz go pająku mały, nie daj ruszyć mu się wcale. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - Su!
Opis: Shinigami wystrzeliwuje promień lub kilka w powietrze, a te rozwierają się tworząc sieci, które opadając kierują się na cel, by go uwięzić przy ziemi. Łatwa do przecięcia sieć, jest skuteczna na hollowy, które łatwo dają się w nią złapać i stają się unieruchomienie. Dobra technika na liczne grupy hollowów.
Gest: Zetknięcie ze sobą koniuszków palców i ich gwałtowne rozpostarcie wraz z końcem inkantacji.

#37 - Tsuriboshi (Wisząca gwiazda)
Inkantacja: Gęsta woda kształt swój pamiętają. Nie przepuści nikogo, nie opuści nikogo. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - Tsuriboshi!
Opis: Zaklęcie kojarzy mi się z komiksami o Spidermanie. Tworzy ono coś podobnego do ameby, której końce przylepiają się do okolicznych budynków, tworząc zgrabną siatkę ratunkową, zapewniającą bezpieczny upadek.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni w stronę, w którą ma wylecieć zaklęcie.

#38 - Keimusho Gaito (Kaftan Zacisku)
Inkantacja: Wolność ucieka, nie widać kresu. Ucisk rośnie, pęta zaciskają się bez końca. Wróg pana przeznaczenia uwięziony wyzionie ducha. Gdy władca woli zadecyduje pęta zacisną się jeszcze mocniej nic nie pozostanie do kolejnego dnia świtania. Więzienie w płaszczu stworzone nie może być przez wroga przeznaczenia przezwyciężone. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści osiem - Keimusho Gaito!
Opis: Na przeciwnika leci pewien błękitny, jaskrawy kaftan, który otacza go. Może zwiększać swój zacisk za wolą rzucającego czar.
Gest: Okręcenie ramion wokół tułowia i ich gwałtowny wyrzut na boki wraz z końcem inkantacji. Kaftan wystrzeliwuje w kierunku, w który shinigami był odwrócony w chwili wyrzutu ramion.

#39 - Enkosen (Okrągła tarcza)
Inkantacja: Wirujące koło dające ochronę. Wzleć przede mnie i skrusz o siebie klingi wrogie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - Enkosen!
Opis: Zaklęcie tworzy przed rzucającym koło, chroniące od uderzeń. Przypomina to nieco technikę tarczy Inoue.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni przed siebie.

#40 - Obasan (Dotyk)
Inkantacja: Z mrocznych czeluści wąż się wynurzy i dotknie twojej szyi - wiąż - duś! Zaklęcie wiążące numer czterdzieści - Obasan!
Opis: To zaklęcie kontaktowe, shinigami musi wymówić wpierw inkantację, a potem znaleźć się na tyle blisko przeciwnika, by dotknąć jego szyi, wtedy z jego palca wylatuje jakby podwójny wąż, który łączy się głowami i  obejmuje szyję wroga tworząc jakby obrożę, po wymówieniu "wiąż", a następnie zaciska się na niej po wymówieniu przez shinigami "duś". Trudno się z niej uwolnić, acz dusi powoli.
Gest: Dotknięcie palcem szyi celu.

#41 - Koori Tate (Lodowa Tarcza)
Inkantacja: Śnieg zamroczy twój wzrok! Lód ochroni moje ciało! Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - Koori Tate!
Opis: W czasie wypowiadania inkantacji na polu walki wieje lekki zimny wiatr. Gdy wypowiadający skończy inkantacje przed nim tworzy się lodowa tarcza, odpiera ona średnie hadou - do 40 poziomu i ataki mieczem o średniej sile. Potężniejsze ciosy rozbijają osłonę.
To zaklęcie jest jakby drugim poziomem Engo.
Gest: Narysowanie palcem w powietrzu znaków tworzących nazwę zaklęcia.

#42 - Kusariwana (Łańcuchowe sidła)
Inkantacja: Sidła sprytne metalem brzęczące. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści dwa - Łańcuchowe sidła!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci niebieski znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę wyzwoli drobne łańcuchy, które oplatają stopę nieszczęśnika mającego pecha postawić nogę w niewłaściwym miejscu. Pomimo niepozornego wyglądu, łańcuchy są bardzo mocne i trudno je przerwać.  Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#43 - Hiwana (Ogniste sidła)
Inkantacja: Sidła sprytne ogniem buhające. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści trzy - Hiwana!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci czerwony znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę wyzwoli słup ognia dysponujący podobną mocą co hadou nr. 35. Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#44 - Jinpuuwana (Sidła wichru)
Inkantacja: Sidła sprytne huraganem tchnące. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści cztery - Jinpuuwana!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci biały znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę potężne uderzenie powietrza mogące posłać dorosłego mężczyznę nawet kilkanaście metrów w górę. Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#45 - Kageshihai (Kontrola Cienia)
Inkantacja: Krzyk nienarodzonego, głos opuszczonego, szept zapomnianego. W cieniu połączone, z cienia wychodzące. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści cztery - Kageshihai!
Opis: Jest to zaklęcie przechwycenia cienia przeciwnika dzięki czemu można kontrolować jego ruchy przez około pól minuty, jest jeden haczyk ponieważ jeśli spróbujesz zaatakować przeciwnika - on zrobi to samo.
Gest: Przyłożenie dłoni do dowolnej powierzchni, z której następnie wystrzeliwuje cienista macka pędząca w kierunku cienia przeciwnika.

#46 - Goshin Tengoku (Niebiańska protekcja)
Inkantacja: Moc mnie otula, moc mnie broni. Ogień, metal i błyskawica tknąć mnie już nie zdołają. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści sześć - Goshin Tengoku!
Opis: Zaklęcie łączy zalety bakudo numer dwa i dziewiętnaście. Skórę shinigami otacza połyskliwa, błękitna powłoka chroniąca przed słabszymi atakami fizycznymi i atakami opartymi na reiatsu.
Gest: Splecenie palców dłoni na wysokości serca.

#47 - Ichidan (Wyzysk Ducha)
Inkantacja: Słońce więzy zacieśnia i z wroga ducha wyciąga. Siłę i wolę złamie pierścień światła. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści siedem - Ichidan!
Opis: Zaklęcie działające na dusze z niskim poziomem energii duchowej. Czar tworzy pierścień pieczętujący, aż do złamania czyjąś energię duchową. Technika wymaga dużych umiejętności. Można nią także zapieczętować dusze z wysokim poziomem energii duchowej, acz działa to wtedy jedynie kilka minut lub sekund.
Gest: Dotknięcie palcem piersi celu.

# 48 - Genkaku (Iluzja)
Inkantacja: Pryzmat barwy łudzące tkający wzrok mego wroga omami i do jego gniewu mnie ochroni. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści osiem - Genkaku!
Opis: Po wypowiedzeniu inkantacji wokół shinigami pojawia się jego od dwóch do czterech doskonałych klonów. Są to jedynie optyczne iluzje, którym jednak drogą mentalną shinigami może nakazać wykonanie konkretnej czynności, jak choćby pobiegnięcie do przodu czy położenie się. W zależności od siły rzucającego klony utrzymują się od kilku minut do nawet kilku godzin.
Gest: Przyłożenie palca wskazującego i środkowego do czoła.

#49 - Yami (Ciemność)
Inkantacja: Słowa których już nie wypowiesz, dźwięki których już nie usłyszysz, obrazy, których już nie zobaczysz. Zabieram ci to i w otchłani pieczętuję! Zaklęcie wiążące numer czterdzieści dziewięć - Yami!
Opis: Wyjątkowo paskudne kido pieczętujące zmysły celu. Wymaga kontaktu dotykowego  i zapieczętowanie każdego kolejnego zmysłu zajmuje kilka sekund, co sprawia, że w normalnej walce zaklęcie jest bardzo trudne do użycia.
Gest: Dotknięcie palcem czoła celu.

#50 - Yomi Numa (Bagna zaświatów)
Inkantacja: Ziemia się zmienia, ziemia się przekształca. Stopa śliska bądź grząska, wybór do mnie należy. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt - Yomi Numa!
Opis: Zaklęcie polega na pokryciu od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powłoką reiatsu, która w zależności od woli rzucającego może być albo bardzo śliska, albo bardzo lepka. W obu przypadkach poruszanie się na obszarze jest mocno utrudnione
Gest: Położenie dłoni na ziemi.

#51 - Tamashii genkai (Więź dusz)
Inkantacja: Dwie gliniane lalki łańcuchem związane. Szepczą tajemnice innym nie przeznaczone. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt jeden - Tamashii genkai!
Opis: Rzucający kido może połączyć się z jedną osobą telepatyczną więzią umożliwiającą komunikację za pomocą myśli. Naraz można być połączonym tylko z jedną osobą i zasięg telepatii w zależności od wprawności rzucającego wynosi od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów.
Gest: Położenie dłoni na ramiona celu i patrzenie mu w oczy podczas wypowiadania inkantacji.

#52 - Hikaritate (Świetliste tarcze)
Inkantacja: Światła strażnika, co życie swe marne w służbie straceńczej oddał. Chrońcie mnie! Nie pozwólcie, aby dotyk plugawy na mnie opadł. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt dwa - Hikaritate!
Opis: Wokół rzucającego pojawiają się cztery świetliste puklerze powoli obracające się w powietrzu, które natychmiast przyspieszają, gdy we shinigami'ego wycelowany zostanie atak. Potrafią zablokować ciosy zarówno fizyczne, jak i energetyczne, aczkolwiek silniejsze uderzenia potrafią się przez nie przebić.
Gest: Przyłożenie pięści do otwartej dłoni na wysokości serca.

#53 - Kobushi Kyojin (Pięść olbrzyma)
Inkantacja: Sędzio co w niebieskim dworze zasiadasz, zwróć się ku grzesznikowi na egzekucję skazanemu. Wyciągnij ku niemu swą dłoń i zmiażdż!
Na dłoni rzucającego pojawia się znak zaklęcia umożliwiający kontrolę nad gigantyczną, półprzezroczystą pięścią, która pojawia się obok. Pięść robi dokładnie to samo co naznaczona dłoń. Shinigami może na przykład zamarkować uderzenie, co sprawi, że eteryczna pięść rąbnie w przeciwnika. Konstrukt kido nie może jednak oddalić się od shinigami na więcej niż pięć metrów. Samo zaklęcie utrzymuje się maksymalnie kilka minut.
Gest: Uniesienie ramienia z zaciśniętą pięścią.

#54 - Orishoumei (Klatka gromów)
Inkantacja: O wężu niebiosa przemierzający, władco błyskawicy, sędzio srogi dusze niegodne osądzający. Uwięź heretyka i skaż go na cierpienie. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt cztery.
Opis: Z ziemi, wokół celu, wyłania się sześć kamiennych słupów pomiędzy którymi przebiegają wyładowania elektryczne. Znajdujący się wewnątrz klatki zostaje silnie porażony i unieruchomiony. Przeciętny użytkownik tego zaklęcia potrafi stworzyć słupy około dwumetrowe, lecz silny kapitan jest w stanie przywołać klatkę mogącą uwięzić nawet Gilliana.
Gest: Uniesienie ramion i energiczne opuszczenie je na ziemię wraz z końcem inkantacji.

#55 - Futago Kagami (Lustrzany bliźniak)
Inkantacja: Duchu z lustra na mnie patrzący, przejdź do świata mego i wspomóż mnie swą mocą. Stań przy mnie naprzeciw wroga wspólnego. Trud i ból ze mną dziel abyśmy chwały mogli się przyoblec. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt pięć - Futago Kagami!
Opis: Tworzy sobowtóra rzucającego, którego możliwości są jednak znacznie ograniczone względem oryginału. Klon dysponuje zaledwie połową możliwości fizycznych oryginału i o ile zachowuje sprawności w posługiwaniu się bronią, tak nie jest w stanie korzystać z kido, ani z innych technik opartych na reiatsu. Nie potrafi także mówić i jest w stanie wykonywać tylko proste rozkazy. W zależności od siły rzucającego klon utrzymuje się przy życiu od pięciu minut do paru godzin.
Gest: Wyciągnięcie ramienia w bok z otwartą dłonią, która po ukończeniu inkantacji będzie stykać się z dłonią klona stworzonego w tej samej pozycji którą miał shinigami podczas inkantowania.

#56 Orochi Hisen (wodospad wielkiego węża)
Inkantacja: Osiem głów splecionych razem z ośmioma ogonami, Przybądźcie na me wezwanie. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt sześć - Orochi Hisen!
Opis: Dłoń rzucającego zaczyna oplatać aura przypominająca węża. Kiedy dłoń wjedzie w kontach z jakąś powierzchnią, wyłania się z niej osiem wielkich węży, które zaczynają pościg za wybranym, cel bądź celami. Kiedy złapią cel, zaczynają zaciskać się na nim.
Gest: Splecione palce obydwu dłoni razem na wysokości ust.

#57 - Seki Kyoukai (Odpychająca bariera)
Inkantacja: Siło boska roztocz nade mną welon swej mocy. Zatrzymaj i odrzuć ciosy we mnie skierowane. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt siedem -
Opis: Tworzy trójkątną barierę białego reiatsu mającą działanie podobną do zaklęcia seki, czy odpycha wszystko co wejdzie z nią w kontakt. Dotyczy do zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony bariery. Rzucający równie dobrze może zamknąć siebie w bakudo, jak i kogoś innego.
Gest: Zetknięcie ze sobą zaciśniętych pięści na wysokości serca.

#58 - Kakushitsuijaku (Przyzwanie tropiących wróbli)
Inkantacja: Serce południa, oko północy, czubek palca zachodu, pięta wschodu, przybądźcie z wiatrem i odejdźcie z deszczem. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt osiem - Kakushitsuijaku!
Opis: To skomplikowane zaklęcie, które tropi i lokalizuje osobę z energią duchową, na której jest skupiona osoba rzucająca zaklęcie. Aby aktywować zaklęcie trzeba narysować koło podzielone na cztery części i w każdej dany znak (czyli serce, oko, czubek palca i pięta w znakach). Po wykonaniu obrzędowego zaklęcia(inkantacji) rysunek zaczyna świecić niebieskim światłem, następnie pojawiają się cyfry prawdopodobnie tworzące długość i szerokość geograficzną czyli położenie na świecie osoby na której jest się skupionym.
Gest: Obrysowanie własnym reiatsu symbolu zaklęcia na dowolnej powierzchni.

#59 - Tamashīnokyōen (Uczta na duszach)
Inkantacja: Z matki zrodzony, przez ojca wyklęty. Ziemia przyjmie gdy niebiosa odrzucą. Pod kojącą osłoną liści nieprzemijającej apatii legnij swoją powłokę. Nic nie ucieknie przed klęską głodu! Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt dziewięć -  Tamashīnokyōen!
Opis: Jedno z niewielu zaklęć bezpośrednio wpływające na rezerwy reiatsu. Przy ostatniej fazie zaklęcia przy ruchu rąk przypominającym machnięcie skrzydeł wyrzucana są z obu stron wiązki sinych pnączy, obejmujących ogółem obszar 180 stopni przed rzucającym. Jeżeli obie wiązki trafią ten sam cel - zostaje on pozbawiony reiatsu (Do przedyskutowania - wartość dwukrotnie większa od reiatsu włożone w zaklęcie) i na bardzo krótki czas uniemożliwia korzystanie z jakichkolwiek specjalnych zdolności.
Gest: Lewa dłoń obejmuje nadgarstek prawej. Ruch kolisty dwóch palców zgodnie ze wskazówkami zegara, potem w drugą. Od szczytu nakreślić lewą stronę podkowy do góry, i wykonać całość w drugą stronę. Przyłożyć splecione dłonie do klatki piersiowej, wyrzucić je gwałtownie do tyłu - a na końcu kolistym ruchem do przodu.

#60 - Sekimarui (Okrągła bariera)
Inkantacja: Sfera miękka w swym objęciu trzyma i nie wypuszcza. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt - Sekimarui!
Opis: Otacza cel barierą przypominającą olbrzymią bańkę, którą rzucający może dowolnie kierować, posyłając uwięzionego przeciwnika w wyjątkowo twarde, bądź nieprzyjemne miejsce.
Gest: Wskazanie otwartą dłonią na cel, który musi znajdować się tuż obok, aby zaklęcie zadziałało.

#61 - Rikujou kourou (Ograniczenie sześciu prętów światła)
Inkantacja: Grzmoty powozu, szczelino kołowrotka, podzielcie to światło na sześć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt jeden - Rikujou kourou!
Opis: Łatwe, a zarazem skomplikowane zaklęcie paraliżujące, które przyzywa sześć świetlnych prętów, które paraliżują i ściskają daną osobę. Bardzo ciężko się z tego uwolnić.
Gest: Wskazanie palcem celu.

#62 - Hyapporankan (Ogrodzenie stu kroków)
Inkantacja: Brąz i srebro. Stal i złoto. Złączone w sobie rosną i mnożą się w sile. Wystrzelcie i ogrodźcie wrogów mych. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt dwa - Hyapporankan!
Opis: Zaklęcie to przywołuje palik, który po wyrzuceniu mnoży się i przygważdża wszystko w co trafi nie czyniąc przy tym szkód. Przeciętny użytkownik zaklęcia może stworzyć kilkadziesiąt palików.
Gest: Złączenie dłoni pomiędzy którymi tworzony zostaje palik.

#63 - Sajo Sabaku (Zamknięcie niewolniczych łańcuchów)
Inkantacja: Kowalu! Wykuj na nowo ogniwa wiążące zło. W ogniu i wodzie zrodzi się moc bestię zniewalająca. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt trzy -  Sajo Sabaku!
Opis: Zaklęcie przyzywa gruby łańcuch, oplątujący dokładnie przeciwnika. Łańcuch jest niezwykle twardy i wprawny adept kido może wykorzystać go do zniszczenia nadciągających pocisków opartych o reiatsu.
Gest: Wskazanie otwartą dłonią celu i jej zaciśnięcie jednocześnie z wypowiedzeniem nazwy zaklęcia.

#64 - Kagami de odoru (Tańcząc z lustrami)
Inkantacja: Pogrążony w zadumie nad przeszłością karzeł wystrzegał się tego, co nadejść nie było w stanie. Gdy przyjdzie czas, i ja przystanę i zadziwię tych, którzy we mnie nie uwierzą. Cierpliwie oczekuję refleksji nad celem swej wędrówki - Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt cztery - Kagami de odoru!
Opis: Shinigami może ukryć się w dowolnej powierzchni, która jest w stanie emitować odbicie. Może to być nie tylko lustro, ale i kałuża, kran, jak i nawet powierzchnia miecza. Jest wtedy o wiele trudniejszy do wykrycia zmysłem wyczuwania reiatsu. Jedyny haczyk jest w tym, że jeżeli lustro odbija obraz jakiejś osoby - czarownik staje się tym odbiciem, przyjmuje jego postać, i musi wykazać się zdolnościami aktorskimi by w wiarygodny sposób imitować ruchy prawdziwej osoby. Inaczej wystarczy że czarujący otrzyma jakiekolwiek uderzenie, by w gwałtowny i nieprzyjemny sposób wrócić do rzeczywistości.
Gest: Przy wyprostowanym ramieniu nakreślić owalny kształt przed sobą, wyższy niż szerszy. Zwinąć dłoń w pięść wycofując ją, wykonać uderzenie wyprostowując dwa palce w ostatniej fazie dotykając celu.

#65 - Sekushi no Hikari (Światło ułudy)
Inkantacja: O Bogini! Wzywam na pomoc światło Twego oblicza. Uwiedź wroga, rozpuść w swej urodzie, pokaż swą potęgę. O Bogini! Składam Ci ofiarę, kto ujrzy Twe piękno będzie zmysłów pozbawiony. Nie okazuj łaski, nie puszczaj na wieki, wsłuchaj się w bluźniercze jęki! Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt pięć -  Sekushi no Hikari!
Opis: Sekushi no Hikari jest nietypowym Bakudou przez wzgląd na to, iż nie wiąże ciała trafionego, lecz umysł. Trafiony po zobaczeniu gestu wykonanego palcem przez użytkownika traci wzrok... a przynajmniej ta mu się wydaje. Widzi tylko ciemność, ale jedynie przez moment. Po tym przed sobą rozbłyska mu oślepiającym światłem krwawy księżyc. Podczas tego momentu nie możności spojrzenia przed siebie odczuwa jak jego ręce zostają przybite do skały. O dziwo nie czuje bólu, po prostu zostaje w pozycji Syzyfa na łasce blasku krwawej pełni. W rzeczywistości wygląda to tak jakby stał z rękami wystawionymi na boki i zupełnie nie kontaktował nie mogąc się ruszyć. Jeśli, jednak ofiara ma tyle silną wolę, aby rozerwać bolce wiążące dłonie to iluzja się rozpływa, a umysł zostaje uwolniony od Bakudou.
Gest: Wskazanie palcem na przeciwnika, na którego chcemy rzucić Bakudou. Co bardzo ważne, ofiara musi wówczas na nas patrzeć.

#66 - Imoshinai Tengu (Niezauważony długo nosy goblin)
Inkantacja: Niczym śnieg okryj mnie puchem. Niczym noc skryj mnie przed mym wrogiem. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt sześć - Imoshinai Tengu!
Opis: Nad użytkownikiem materializuje się karasutengu, który okrywa go swoimi skrzydłami, staje się niewidoczny. Zaklęcie pozwala stać się niewidzialnym, głos oraz reiatsu może zostać dalej wykryte. Niewidzialne stają się również osoby, na które użytkownik zaklęcia położy dłoń.
Gest: Skrzyżowanie nadgarstków na wysokości czoła pod koniec gwałtowne rozłączenie rąk.

#67 - Ibara gaitou (Płaszcz cierni)
Inkantacja: O pani która przędzie jedwab całe życie. Przędza spleciona w jedno sukno wytrzymalsze od stali. Stanie się my pancerzem i ukarz grzeszników podnoszących rękę na twe dzieło. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt siedem - Ibara gaitou!
Opis: Użytkownik materializuje na sobie płaszcz utkany z włosów Harionago. Kiedy ktoś próbuje zaatakować, nosiciela w zwarciu płaszcz ten ożywa i broni nosiciela jednocześnie zadają przeciwnikowi rany cięta.
Gest: Przykucniecie i pochylenie głowy.

#68 - Goyōgai  (Pięć Pomocnych Pokryw)
Inkantacja: Niebiańsko bramo chroń mych bliskich! Ukryj ich w trzewiach swych i do życia przywróć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt osiem - Goyōgai!
Opis: Zaklęcie używane w celu ustabilizowania stanu rannych do czasu przybycia pomocy. Pięciokątna bariera zamyka w sobie cel spowalniając upływ krwi i inne czynniki mogące doprowadzić do śmierci.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.

#69 - Toku miraa (lustrzana tarcza)
Inkantacja: Lustereczko, które zostało zniszczone. Tafle czystej wody zabrudzone. Ci, którzy wasz zwierciadła zniszczyli nie, będą długo żyli. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt dziewięć - Toku miraa!
Opis: Tworzy ośmiokątną tarczę, która wygląda jak zwierciadło. Odbija jeden, nawet bardzo silny, atak energetyczny, po czym rozbija się na tysiące kawałków.
Gest: Nakreślenie w powietrzu ośmiokąta i złączenie obu dłoni.

#70 - Haritsuke (Ukrzyżowanie)
Inkantacja: Panie! Patrzę na postać ukrzyżowanego! Przepełnione postaciami kołki wbij w jego ciało! Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt - Haritsuke!
Opis: Ręce ofiary nagle odskakują na boki, a za nią pojawia się krzyż stworzony z reiatsu. Na przegubach, łokciach i przy barkach pojawiają się klamry, które przypinają ofiarę do krzyża. Nogi z kolei zostają umocowane jedną dużą klamrą przy stopach.
Gest: Stanie na złączonych nogach i wyciągnięcie ramion na boki.

#71 - Saiban no Ikatteiru-ō (Sąd gniewnego króla)
Inkantacja: Na mocy nadanej mi przez władców Narakas, przywołuję Cię do zmysłów! Ukorz się przed ciężarem swych grzechów, opamiętaj się i zawróć ze ścieżki potępienia! O sprawiedliwy, stojący przy przy prawie, wydaj werdykt! Oto ostatnie ostrzeżenie. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt jeden - Saiban no Ikatteiru-ō!
Opis: Po uderzeniu spodem tsuki (Jak przy rytuale odesłania) cel jest atakowany serią wizji - wszystkich grzechów jakie kiedykolwiek popełnił, wraz z bólem który zadał innym. Im więcej takich przewinień tym zaklęcie silniejsze, jest ono jednak niebezpieczne - osoba o słabszej psychice może oszaleć. I właśnie tylko przy wykorzystaniu silnej woli można się wyrwać z wpływu tego zaklęcia. Reakcje są różne - od całkowitego paraliżu, do zapadnięcia w śpiączkę, aż do ślepej furii w przypadku nieco silniejszych umysłów.
Zaklęcie bardzo skuteczne na pustych, którzy z definicji nie otrzymali odpuszczenia za występki od czasu pozostania bestią.
Gest: Wystawienie przed sobą zanpaktou trzymanego oburącz, uniesienie nad głową, wyskok - uderzenie w czoło celu z góry. Wszystko to musi być dokładnie tak wykonane, inaczej zaklęcie nie zadziała.

#72 - Nageku Dōjō-ji (Lament Dōjō-ji)
Inkantacja: Wiara moja trwalsza niż ze spiżu, nie dla mnie ziemskie pokusy i podniety! Słodki aromacie boskiej aury, okryj nas swoim nieprzeniknioną łaską, obroń przed ogniem! Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt dwa - Nageku Dōjō-ji!
Opis: Na miejsce wskazanym przez rzucającego spada świątynny dzwon. Jest on niezwykle trudny do przeniknięcia przez ataki fizyczne, i posiada niezgorszą odporność na ataki typowo duchowe. Jest jednak jedno hadou, które bez trudu jest w stanie je stopić, i pogrzebać w masie stopionego metalu cokolwiek, co znajduje się w środku.
Gest: Ułożenie przed sobą dłoni w piramidę, i wskazanie następnie oburącz podłoża na który ma spaść dzwon

#73 - Touzanshou (Odwrócony kryształ górski)
Inkantacja: Księżyc nad szczytem, duch zatopiony w trzewiach świata, nagrobki bohaterów. Pozostańcie mocne, aby światło uwięzić. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt trzy - Touzanshou!
Opis: Zaklęcie tworzy barierę ochronną w kształcie odwróconej piramidy, wokół dość sporego obszaru.
Gest: Narysowanie w powietrzu odwróconego trójkąta.

#75 - Gochuu tekkan (Kwintet żelaznych filarów)
Inkantacja: Ściany żelaznego piasku, kapłańska pagoda, żarzące się, opancerzone świetliki. Stańcie wyprostowane, ciche do końca. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt pięć - Gochuu tekkan!
Opis: Zaklęcie to przyzywa z niebios pięć żelaznych filarów, ważących 3,75 kg(jeden kan), które przygniatają przeciwnika. Pierwszy raz widzimy tą technikę wykonaną przez Vizarda Hachigena.
Gest: Splecenie palców dłoni. Uniesienie ich podczas wymawiania numeru zaklęcia i mocne uderzenie wciąż złączonych dłoni o podłoże wraz z wykrzyczeniem nazwy zaklęcia.

#77 - Tenteikuura (Niebiańskie riksze na jedwabistym powietrzu)
Inkantacja: Czarny i biały jedwab, dwadzieścia dwa mosty, sześćdziesiąt sześć koron, odcisk stopy, odległa błyskawica, ostry szczyt. Ogarniające ziemię, ukryte w nocy, morze chmur, niebieska linia. Uformuj okrąg i leć poprzez niebiosa. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt siedem - Tenteikuura!
Opis: Zaklęcie, w którym przed wykonaniem trzeba namalować dane wzór na ziemi i na rękach. Ma skomplikowaną inkantację, lecz jest bardzo potężne. Zaklęcie otwiera okno na świat, przez które shinigami może błyskawicznie kontaktować się z wybraną osobą lub osobami, z którymi chce porozmawiać. Ilość rozmówców jest nieograniczona.
Gest: Nakreślenie palcem na ziemi wzorów zaklęcia.

#79 - Kuyō Shibari (Więzy dziewięciu świtów)
Inkantacja: Ty, mroczny uczony co swoją duszę w nicość obróciłeś. Przyzywam z pustki twą potęgę. Niechajże otoczy mego wroga i w świetle czarnego świtu siłę nieprzyjazną spęta. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt dziewięć - Kuyō Shibari!
Opis: Na to kidou składa się dziewięć kul czarnego światła emanujących fioletową aurą. Osiem z nich powstaje wokół celu zaklęcia, a dziewiąta pojawia się przed jego klatką piersiową. Reiatsu bijące z kul skutecznie paraliżuje nawet silnego przeciwnika.
Gest: Wskazanie celu dłonią.

#81 - Danku (Rozszczepiająca próżnia)
Inkantacja: Lustro zaprzeczenia odkrywające plugawe oblicze człowieka. Oddziel mnie od ohydy, zasłoń to czego widzieć nie chcę. Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt jeden - Danku!
Opis: Zaklęcie wiążące to tworzy między dwoma osobami prawie przezroczystą prostokątną ścianę. Ściana wydaję się łatwa do pokonania, ale zatrzymuje hadou poniżej #90 (czyli dużo więcej hadou od tych, które poznaje przeciętny shinigami).
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni w kierunku, w którym ma powstać zaklęcie.

#85-1 - Jorōgumo (Wiążąca panna młoda)
Inkantacja: Młoda panno, któraś na ślubny kobiercu została zhańbiona. Usłysz me żądanie i uwięź wroga w swym uścisku. Zaklęcie wiążące osiemdziesiąt pięć - Jorōgumo
Opis: Wypuszczone reiatsu tworzy obraz panny młodej, która śpiewa, przez co wszyscy, którzy usłyszą jej głos są poddani hipnozie i powoli idą w jej kierunku. Kiedy oszołomiona istota zbliży się wystarczająco blisko, panna młoda obejmuje ją ramionami i przeciwnik nie może się uwolnić. Z pierwszego etapu łatwo można się wybudzić. Uwolnienia wymaga dużo siła albo znacznie silniejszego reiatsu.
Gest: Przyłożenie blisko ust palca środkowego i wskazującego. Pod koniec inkantacji należy nakreślić w powietrzu symbol zaklęcia.

#85-2 - Jorōgumo tetsu fuhen (Wiecznie żelazna wiążąca panna młoda)
Inkantacja: O drogocenny surowcu który kryje się podziemiom. Wielki ogniu co ten surowiec przetopi. Kowalu który go przerobi. Zaklęcie wiążące numer osiemdzesiąt pięć - Jorōgumo tetsu fuhen
Opis: Druga część zaklęcia. Kiedy panna obejmie swoimi ramionami już cel. Należy niezwłocznie rozpocząć inkantacje. Ze znaku nakreślonego zaczynają wypływać energia która strugami zaczyna oplatywać damę. Panna młoda zmienia się w żelazna więzienie które przypomina wyglądem żelazną dziewice. Jest praktycznie nie do zniszczenia od środka, ponieważ ciężko jest tam nawet kiwnąć palcem.
Gest: Nakreślenie na pannie młodej znaku żelaza.

#86 - Gekihakyuu (Miażdząca sfera)
Inkantacja: Kostka trwogi w swe wnętrze zapraszająca. Zmiażdżone kości. Ściśnięte ciało. Krew tryskająca. Przyjmij jej zaproszenie. Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt sześć - Gekihakyuu!
Opis: Bariera o wyjątkowo ofensywnych charakterze. Więzi ona w sobie wskazany cel, który jeśli nie przebije się wystarczająco szybko zostanie zmiażdżony, gdyż bariera szybko się pomniejsza do wielkości niewielkiej kosteczki.
Gest: Przyłożenie do siebie dłoni i powolne ich zaciskanie wokół siebie.

#88 - Koori Kangoku (Lodowe Więzienie)
Inkantacja: O panie! Władco wszelkiego lodu! Ty który pełnisz władze nad ziemią i niebem! Ty który zawsze służysz pomocą! Spójrz na mnie! Przyjdź tutaj! Zasiej lód w sercu moje go wroga! Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt osiem - Koori Kangoku!
Opis: Wróg zostaje zamknięty w skale lodu. Wrogowie z niskim reiatsu mogą nawet umrzeć. Osoby z większym reiatsu są całkowicie zamrożeni i nie mogą się uwolnić. Silne osoby z wysokim reiatsu po paru minutach rozbiją więzienie od środka.
Gest: Wskazanie celu dłonią.

#95 - Fūsatsu Kakei (Zabijająca pieczęć, ogień pokutny)
Inkantacja: Kajdany przez potępieńców z rozkazu pana wykute. Siło tytanów wiążąca, strumieniu burzący koryto duszy, uścisku bogini niemocy, zjednoczcie się! Uwięźcie mego wroga, skażcie go na koniec okrutny! Niech światło zabłyśnie i ciało w proch obróci! Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt pięć - Fūsatsu Kakei!
Opis: Zaawansowana pieczęć mająca postać dwóch świetlistych okręgów pojawiających się wokół nadgarstków celu. Blokują i zaburzają one przepływ reiatsu w wyniku czego zapieczętowany nieszczęśnik zostaje spalony od wewnątrz przez własną energię.
Gest: Przyłożenie do siebie ramion na wysokości przegubów.

#99-1 - Kin (Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć - Kin!
Opis: Cztery zwoje czarnych bandaży materializują się w powietrzu wokół ofiary i obwiązują jej tors i ramiona. Następnie końce bandaży zostają przyszpilone do ziemi przez żelazne płytki z wyrytym symbolem pieczęci. Same bandaże są niemal niezniszczalne, a przygniatające je płytki uniemożliwiają ofiarze ucieczkę
Gest: Zetknięcie ze sobą palców wskazujących, reszta palców styka się ze sobą knykciami.

#99-2 - Bankin (Wielka Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć, styl drugi - Wielka Pieczęć! Pieśń pierwsza: wstrzymujące owinięcie! Pieśń druga: setka połączonych zamków! Ostatnia pieśń: finalny zakaz, bezgraniczna pieczęć! Bankin!
Opis: Zaklęcie jest to szczytowym osiągnięciem w dziedzinie magii wiążącej. Jedyną osobą, która nam to zaprezentowała był Tsukabishi Tessai. Zaklęcie jest podzielone na trzy „Pieśni”. Pierwsza owija wroga białymi pasami. Druga wbija w pasy sporą ilość dużych i małych ostrzy. Trzecia i Ostatnia przyzywa z niebios olbrzymi metalowy prostopadłościan z wyrytym znakiem ban, zgniatający i prawdopodobnie zabijającym wroga.
Gest: Wbicie palców obu dłoni w podłoże podczas pierwszej pieśni. Złączenie dłoni na wysokości twarzy podczas drugiej i trzeciej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
 
Lista Bakudou
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karta Postaci :: Zaklęcia-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs