IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 3594960!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Izdurbal Tenshi - 3/4 | Imperator Kuchiki - 6/3
Kovacs - 0/3 Ekkusu - 1/3
Watanabe no Tsuna - 4/4
Benorn - 0/2
Rose Nevermore - 1/3


Share | 
 

 Lista Bakudou

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Roten Yaibaavatar

Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
210/220  (210/220)
Punkty Reiatsu:
2225/2250  (2225/2250)

PisanieTemat: Lista Bakudou   Nie 16 Sie 2009 - 1:39

Koszt PR zaklęcia = minimalnie: równy numerowi kidou, maksymalnie: równy numerowi kidou powiększonemu o kontrolę reiatsu postaci.
Domyślne obrażenia = zużyte reiatsu + numer.


#1 - Sai (Blokada)
Inkantacja: Siło boska, skrępuj nieprzyjaciela! Zaklęcie wiążące numer jeden - blokada!
Opis: Najłatwiejsze i najprostsze ze wszystkich zaklęć wiążących. Wiąże danej osobie ręce za plecami i unieruchamia. Silna osoba niestety potrafi przerwać tą blokadę.

#2 - Engo (Tarcza Reiatsu)
Inkantacja: Puklerzu świetlisty, zatrzymaj cios! Zaklęcie wiążące numer dwa - tarcza reiatsu!
Opis: Z reiatsu wytwarza się niewielką tarczę - wielkości puklerza, która blokuje najsłabsze hadou - do poziomu 5 oraz słabe ataki mieczem. Jest przymocowana do ręki.

#3 - Goshin (Protekcja)
Inkantacja: Moc mnie otula, moc mnie broni. Zaklęcie wiążące numer trzy - protekcja!
Opis: Shinigami tworzy wokół siebie osłonę, która chroni skórę przed powierzchownymi atakami.

#4 - Hainawa (Pełzająca lina)
Inkantacja: Wystrzel ku nieprzyjacielowi! Zaklęcie wiążące numer cztery - pełzająca lina!
Opis: Te zaklęcie unieruchamia ramiona danej osoby za pomocą liny stworzonej z reiatsu. Blokadę tą można łatwo zniszczyć.

#5 - Ke (Pas)
Inkantacja: Pas od mego ojca dany, mej woli posłuszny. Zaklęcie wiążące numer pięć - pas!
Opis: Z palca shinigami wylatuje pewien pas, który owija go w pasie, na tym jednak się kończy, można go przyciągnąć do siebie, zakręcić nim itp.

#6 - Reidou (Mumifikacja)
Inkantacja: Owiń męża, nie pozwól oddychać. Zaklęcie wiążące numer sześć - mumifikuj!
Opis: Z obu rąk shinigami wylatują dwa promienie, które otaczają przeciwnika jak mumię: od stóp do głów. Potem materializują się w gruby, silny i wytrzymały papier.

#7 - Kuuchuu Tenkuu (Powietrzna Bomba)
Inkantacja: Powietrze owieje twój los, wąż opęta nogi. Zaklęcie wiążące numer sześć - kręć się!
Opis: Słabo widoczna kula reiatsu zostaje wytworzona w dłoni shinigami, który rzuca ją pod nogi przeciwnika. Ta zaś wybuchając otacza jego nogi, a następnie wykonuje nadzwyczaj szybko ruch po okręgu, dzięki czemu powala słabego przeciwnika, a następnie kręci nim i zarzuca po ziemii.

#8 - Seki (Odepchnięcie)
Inkantacja: Siło boska, zatrzymaj i odrzuć! Zaklęcie wiążące numer osiem - odepchnięcie!
Opis: Zaklęcie tworzy niewielką tarczę, która działa jak przeciwny biegun magnesa - zatrzymuje cios w połowie i odrzuca wroga do tyłu. Przydatne przy walce wręcz.

#9 - Geki (Uderzenie)
Inkantacja: Rozkrusz się, czarny psie Rondanini! Spójrz na siebie i obróć się w popiół. Poderżnij swoje gardło! Zaklęcie wiążące numer dziewięć - uderzenie!
Opis: Zaklęcie niezbyt skomplikowane, ale ciężkie dla początkujących. Otacza czerwoną aurą daną osobę i całkowicie ją paraliżuje. Dosyć łatwo zatrzymać osobę od zrobienia tego zaklęcia, ale ciężej jest się od niego uwolnić.

#10 - Kuchisaki (Pajęcze Usta)
Inkantacja: Przyłóż palec do swych ust, przeciwnika do grobu złóż. Zaklęcie wiążące numer dziesięć - pajęcze usta!
Opis: Shinigami koncentruje reiatsu w ustach, po czym dmuchając nim otacza powoli przeciwnika dziwną siecią, który czuje się, jakby go oplątywał pająk.

#11 - Ishigaki (ściana kamienia)
inkantacja: Panie ziemi, krzewów, drzew i skał ochrzczony na Boga natury przyjdź mi z pomocą. Powstań w postaci zapory nieprzebytej, aby chronić swego sługę. Zaklęcie wiążące numer jedenaście - ściana kamienia.
Opis: Shinigami uderza swoimi otwartymi dłońmi o podłożę. W wyznaczonym miejscu oddalonym najwyżej o 5 metrów wyrasta mur. W Podstawowej formie ma metr szerokości , metr wysokości i 10 grubości, wykonany jest z czegoś przypominającego piaskowiec.  Idealny do obrony przed słabszymi atakami dystansowymi . Wzmocnienie zaklęcia może przekładać się na zmianę budulca, szerokości, wysokości, grubości, odległości w którym można je rzucić, oraz innej powierzchni (np. ze ściany, sufitu itp).


#12 - Bunorihin Hebi (Oplątanie Węża)
Inkantacja: Panie węży, który pełzasz po ziemi najdłużej z nas wszystkich opleć jego ciało. Zaklęcie wiążące numer dwanaście - oplątanie węża.
Opis: Z dowolnej powierzchni, z którą rzucający musi mieć bezpośredni kontakt, wyłania się wąż oplatający ramiona i nogi celu, oraz boleśnie się weń wgryzając. Po przerwaniu styku z powierzchnią wąż zmienia się w metalową linkę oplatającą ciało przeciwnika.

#13 - Kashitsu (Zmiana Ruchu)
Inkantacja: Energia krążąca od wieków po świecie, dająca siłę i ją odbierająca, każe swoich przeciwników utrata siły i kontroli. Błyskawice z niebios sprawiają, że Słońce traci siłę i Księżyc ukrywa się za chmurami. Pan piorunów walczy za swojego ucznia. Zaklęcie wiążące numer trzynaście - zmiana ruchu.
Opis: Trafiony zaklęciem traci kontrolę nad kończynami. Np. chcąc poruszyć prawą ręką poruszy dużym palcem lewej stopy.

#14 - Tounyuu (Odrzut)
Inkantacja: Zbieram kwiaty na łące mroku, odrzuć wroga w mym potoku. Zaklęcie wiążące numer czternaście - odrzut.
Opis: Shinigami korzystający z tej techniki tworzy wokół siebie powłokę z reiatsu, a potem wyzwala ją odrzucając przeciwnika kilka lub kilkanaście metrów w tył.

#15 - Haji (Wstrzymanie)
Inkantacja: Przyciśnij do ściany prosty wężu wroga tego prostym cięciem. Zaklęcie wiążące numer piętnaście - wstrzymanie.
Opis: Shinigami wykonuje ręką szeroki, zamaszysty ruch, a z jej końca wylatuje pas, który leci niczym fala po cięciu na przeciwnika, a dotarłszy do niego przyciska go w pasie i przymocowuje lub przywiązuje do najbliższej przeszkody.

#16 -  Hōrin (Rozpadający się krąg)
Inkantacja:  Świetlisty wężu! Weź w objęcia wroga i rzuć go do moich stóp!
Zaklęcie wiążące numer szesnaście - rozpadający się krąg!
Opis: Rzucający styka dwa palce, z których wystrzeliwuje skrząca energią, złota lina mogąca obwiązać przeciwnika. Ruchem liny można kierować dzięki sile woli, lecz jest to możliwe tylko dopóki jest ona połączona z palcami. Wprawny mag może władać na raz dwoma linami złączonymi z jego palcami.

#17 - Sekienton (Czerwony dym ucieczki)
Inkantacja: Przybądź oparze znad zapomnianych bagien. Ukryj mnie! Zasłoń przed wzrokiem mi nieprzychylnym! Zaklęcie wiążące numer siedemnaście - czerwony dym ucieczki!
Opis: Tworzy wybuch dymu, którego kłęby zasnuwają okolicę. Idealne zaklęcie dla osób chcących szybko i bezpiecznie ulotnić się z niebezpiecznego obszaru. Nie dość, że czerwony obłok praktycznie uniemożliwia dojrzenie użytkownika kidou, to jeszcze zakłóca on zmysł wyczuwania rei u wszystkich istot, które wejdą w jego zasięg.

#18 - Mokuhon (Chwytające Pnącza)
Inkantacja: Las drzew pochłania przeciwnika, który chcę zranić odwieczną naturę. Słońce i woda pomoc niosą temu kto pomocy potrzebuje. Zaklęcie wiążące numer osiemnaście - chwytające pnącza.
Opis: Z ziemi wyrastają dwie gałęzie, które ciasno oplatają przeciwnika.

#19 - Tsuerai (Absorbacja)
Inkantacja: Władco! Wciągnij w otchłań atak wroga, zaklęcie wiążące numer dziewiętnaście - absorbuj!
Opis: Shinigami wchłania magiczny atak przeciwnika do poziomu #10 swoim ciałem.

#20 - Akai Tate (Czerwona Blokada)
Inkantacja: Czerwone światło padające na nas w chwilach próby, obroń mnie i pozwól przetrwać. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia - czerwona blokada.
Opis: Czerwone światło w kształcie tarczy, pozwalającej na odbicie bądź zablokowanie ataku. Potrafi zablokować hadou do 30 poziomu.

#21 - Hatashiai (Pojedynek Mistrza)
Inkantacja: Mistrzu, ja jestem twoim przeciwnikiem - walcz!. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia jeden - pojedynek mistrza.
Opis: W ten sposób zmusza się przeciwnika do walki ze sobą tworząc wokół niego i siebie potężną sześcienną klatkę z magicznego szkła. Powstaje ona z początkowo małej kostki, która rozszerza się i rozszerza odpychając każdego poza shinigami inkantującym zaklęciem i celem. W ten sposób po krótkim czasie cel znajduje się z shinigami w tej klatce.

#22 - Nawa (Sznur Niewoli)
Inkantacja: Drzewo pokoju wyciąga korzenie ku słońcu. Szpon rani ziemię, piasek cierpi. Morze chmur użycza pomocy. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia dwa - sznur niewoli.
Opis: Z ziemi wychodzą sznury, które trzymają ręce i nogi przeciwnika.

#23 - Nami (Fala)
Inkantacja: Chmuro, urwij się, spadnij na wroga, odepchnij ode mnie. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia trzy - wiej!
Opis: Shinigami powoduje olbrzymią zamieć, która nie pozwala przeciwnikowi zbliżyć się do shinigami. Czym bliżej jego się znajduje, tym mocniej wieje wiatr. To skuteczna przeszkoda dla słabszych osób.

#24 - Keigoku (Ogniste Więzienie)
Inkantacja: Więźniu mroku i czeluści, uwolnij z siebie ogień i otocz nas nim! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia cztery - ogniste więzienie.
Opis: Pod przeciwnikiem wytwarza się ognisty krąg w kształcie pentagramu, który tworzy wokół niego bardzo ciasną, ognistą klatkę, która zacieśnia się wokół niego i parzy go. Technika bardzo bolesna, acz łatwo z niej uciec i w rzeczywistości jest mało skuteczna. Powoduje jedynie poparzenia.

#25 - Hea (Uścisk)
Inkantacja: Wyleć! Rozbij wazon przeznaczenia, zwiąż wroga mego cienia! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia pięć - uścisk!
Opis: Z palca shinigami wylatuje pnącze, które owija się wokół przeciwnika związując go umiejętnie za ręce, następnie nogi, a na końcu szyję, którą ściska mocno dusząc go.

#26 - Nekutai Rensa (Wiążące Łańcuchy)
Inkantacja: Z ziemi naszej wyjdźcie, by nędznika spowić! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia sześć - wiążące łańcuchy!
Opis: Z ziemi wyrywają się trzy łańcuchy tuż przy stopach wroga. Oplątują one kolejno jego nogi na wysokości kolan, nadgarstki, a następnie wszystkie końce łańcuchów obwiązują szyję ofiary i łączą się ze sobą w całość.

#27 - Baikyuu Genshuku (Wzmożona Grawitacja)
Inkantacja: Ściśnij, pokaż ciężar świata i zmuś, by legli na nim. Nie oprą się mocy! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia siedem - wzmożona grawitacja!
Opis: Grawitacja na pewnym obszarze (maksymalnie kilka metrów kwadratowych) wzrasta wielokrotnie (w zależności od zużytego reiatsu) powodując najczęściej przyszpilenie ofiary do podłoża.

#28 - Aigo Engo (Duch Mrozu)
Inkantacja: Z mroku wyłania się duch, mróz posyła na świat, zgiń - otwieram bramę! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia osiem - duch mrozu.
Opis: To bakudou opiera się na żywiole chłodu i mroku. Przed shinigami tworzy się brama wielkości okna, otwiera się po wykrzyknięciu ostatnich słów inkantacji, a z niej wieje okrutny mróz w jedną stronę. Powoli zamraża wszystko przed sobą, spowalnia też ruchy celu. Można sterować manualnie tym "oknem" przekręcając je w różne strony za specjalne rączki z reiatsu. Wadą tej techniki jest to, iż może ją przejąć także przeciwnik.

#30 - Shitotsusansen (Dziobiący potrójny rozbłysk)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści - dziobiący potrójny rozbłysk!
Opis: Zaklęcie tworzy trzy trójkątne "dzioby", które w trzech miejscach przytrzymują przeciwnika do ściany.

#31 - Koori Hako (Szklana Klatka)
Inkantacja: Śnieg pokrywa ziemię, pan mrozu użycza swej mocy. Istota w zimnie uwięziona pomocy szuka. Chłód skuwa na wieki to co poruszone było. Pan lodu więźnia nie wypuszcza. Przeciwniku zimna bój się zimna, które cię pochłonie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści jeden - szklana klatka.
Opis: Na ziemi pojawia się biały kwadrat, który przeobraża się w sześcian zamykając przeciwnika wewnątrz, zamrażając go.

#33 Maisō shizen (pogrzeb natury)
Inkantacja: Ziemio, ukoronowana matką wszelkich ludów i całego świata naturalnego i sztucznego. Ukaż swą moc, przywróć harmonię chłonąć decydenta, spacyfikuj barbarzyńce wracając swojemu dziełu pokój. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści trzy  - pogrzeby natury.
Działanie: Ziemia na wyznaczonym przez shinigami terenie (nie dalej niż dziesięciu metrów) zmienia się w ruchome piaski (w podstawowej formie cztery metry średnicy, oraz około 20 cm głębokości) Na tym terenie wszyscy prócz rzucającego mają duże problemy z poruszaniem się), przedmioty wciągane są na samo dno.  Po minucie ziemia zaczyna znów „zastygać” i zmieniać są formę na stałą, zniewalając to co w niej ugrzęzło.
Wzmacniając zaklęcie można zwiększyć wielkość „sadzawki”, głębokość, materiał (podstawowo jest to twarda gleba), czas zastygnięcia (zmniejszanie lub zwiększanie od czasu rzucenia), wybranie osób lub rzeczy na które zaklęcie będzie działać lub nie.

#35 - Hatsukanezumi (Powłoka Ognia)
Inkantacja: Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści pięć - Powłoka Ognia!
Opis: Shinigami składa ręce razem, nie może mieć wtedy nic w dłoniach, a następnie staje cały w ogniu, który go nie parzy, ponieważ wytwarza jednocześnie wokół siebie powłokę ochronną z reiatsu. W ten sposób podczas gdy przeciwnik zaatakowałby go wręcz - sam poparzyłby się. Zaletą tej techniki jest to, że nie zużywa dużo reiatsu, a kiedy przeciwnik dotknie magicznej powłoki ogniowej - wchłania ona na dodatek część jego reiatsu, to samo się dzieje z atakami hadou i ciosami modyfikowanymi reiatsu: powłoka absorbuje ich część i sama się w ten sposób wzmacnia.

#36 - Su (Sieć)
Inkantacja: Oplącz go pająku mały, nie daj ruszyć mu się wcale. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - sieć.
Opis: Shinigami wystrzeliwuje promień lub kilka w powietrze, a te rozwierają się tworząc sieci, które opadając kierują się na cel, by go uwięzić przy ziemii. Łatwa do przecięcia sieć, jest skuteczna na hollowy, które łatwo dają się w nią złapać i stają się unieruchomiene. Dobra technika na liczne grupy hollowów.

#37 - Tsuriboshi (Wisząca gwiazda)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - wisząca gwiazda!
Opis: Zaklęcie kojarzy mi się z komiksami o Spidermanie. Tworzy ono coś podobnego do ameby, której końce przylepiają się do okolicznych budynków, tworząc zgrabną siatkę ratunkową, zapewniającą bezpieczny upadek.

#38 - Keimusho Gaito (Kaftan Zacisku)
Inkantacja: Wolność ucieka, nie widać kresu. Ucisk rośnie, pęta zaciskają się bez końca. Wróg pana przeznaczenia uwięziony wyzionie ducha. Gdy władca woli zadecyduje pęta zacisną się jeszcze mocniej nic nie pozostanie do kolejnego dnia świtania. Więzienie w płaszczu stworzone nie może być przez wroga przeznaczenia przezwyciężone. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści osiem - kaftan zacisku.
Opis: Na przeciwnika leci pewien błękitny, jaskrawy kaftan, który otacza go. Może zwiększać swój zacisk za wolą rzucającego czar.

#39 - Enkosen (Okrągła tarcza)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - okrągła tarcza!
Opis: Zaklęcie tworzy przed rzucającym koło, chroniące od uderzeń. Przypomina to nieco technikę tarczy Inoue.

#40 - Obasan (Dotyk)
Inkantacja: Z mrocznych czeluści wąż się wynurzy i dotknie twojej szyi - wiąż - duś! Zaklęcie wiążące numer czterdzieści - dotyk.
Opis: To zaklęcie kontaktowe, shinigami musi wymówić wpierw inkantację, a potem znaleźć się na tyle blisko przeciwnika, by dotknąć jego szyi, wtedy z jego palca wylatuje jakby podwójny wąż, który łączy się głowami i  obejmuje szyję wroga tworząc jakby obrożę, po wymówieniu "wiąż", a następnie zaciska się na niej po wymówieniu przez shinigami "duś". Trudno się z niej uwolnić, acz dusi powoli.

#41 - Koori Tate (Lodowa Tarcza)
Inkantacja: Śnieg zamroczy twój wzrok! Lód ochroni moje ciało! Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - Lodowa Tarcza!
Opis: W czasie wypowiadania inkantacji na polu walki wieje lekki zimny wiatr. Gdy wypowiadający skończy inkantacje przed nim tworzy się lodowa tarcza, odpiera ona średnie hadou - do 40 poziomu i ataki mieczem o średniej sile. Potężniejsze ciosy rozbijają osłonę.
To zaklęcie jest jakby drugim poziomem Engo.

#44 - Kage Wana (Kontrola Cienia)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer czterdzieści cztery - kontrola cienia.
Opis: Jest to zaklęcie przechwycenia cienia przeciwnika dzięki czemu można kontrolować jego ruchy przez około pól minuty, jest jeden haczyk ponieważ jeśli spróbujesz zaatakować przeciwnika - on zrobi to samo.

#47 - Ichidan (Wyzysk Ducha)
Inkantacja: Słońce więzy zacieśnia i z wroga ducha wyciąga. Siłę i wolę złamie pierścień światła. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści siedem - wyzysk ducha.
Opis: Zaklęcie działające na dusze z niskim poziomem energii duchowej. Czar tworzy pierścień pieczętujący, aż do złamania czyjąś energię duchową. Technika wymaga dużych umiejętności. Można nią także zapieczętować dusze z wysokim poziomem energii duchowej, acz działa to wtedy jedynie kilka minut lub sekund.

#58 - Kakushitsuijaku (Przyzwanie tropiących wróbli)
Inkantacja: Serce południa, oko północy, czubek palca zachodu, pięta wschodu, przybądźcie z wiatrem i odejdźcie z deszczem. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt osiem - przyzwanie tropiących wróbli!
Opis: To skomplikowane zaklęcie, które tropi i lokalizuje osobę z energią duchową, na której jest skupiona osoba rzucająca zaklęcie. Aby aktywować zaklęcie trzeba narysować koło podzielone na cztery części i w każdej dany znak (czyli serce, oko, czubek palca i pięta w znakach). Po wykonaniu obrzędowego zaklęcia(inkantacji) rysunek zaczyna świecić niebieskim światłem, następnie pojawiają się cyfry prawdopodobnie tworzące długość i szerokość geograficzną czyli położenie na świecie osoby na której jest się skupionym.

#61 - Rikujou kourou (Ograniczenie sześciu prętów światła)
Inkantacja: Grzmoty powozu, szczelino kołowrotka, podzielcie to światło na sześć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt jeden - ograniczenie sześciu prętów światła!
Opis: Łatwe, a zarazem skomplikowane zaklęcie paraliżujące, które przyzywa sześć świetlnych prętów, które paraliżują i ściskają daną osobę. Bardzo ciężko się z tego uwolnić.

#62 - Hyapporankan (Ogrodzenie stu kroków)
Inkantacja: Zaklęcię wiążące numer sześćdziesiąt dwa - ogrodzenie stu kroków!
Opis: Zaklęcie to przywołuje mnóstwo cienkich palików, które "przygważdżają" przeciwnika do ściany.

#63 - Sajo Sabaku (Zamknięcie niewolniczych łańcuchów)
Inkantacja: Zaklęcię wiążące numer sześćdziesiąt trzy - zamknięcie niewolniczych łańcuchów!
Opis: Zaklęcie przyzywa gruby łańcuch, oplątujący dokładnie przeciwnika. Teoretycznie nie da się go rozerwać...

#68 - Goyōgai  (Pięć Pomocnych Pokryw)
Inkantacja: Niebiańsko bramo chroń mych bliskich! Ukryj ich w trzewiach swych i do życia przywróć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt osiem - pięć pomocnych pokryw!
Opis: Zaklęcie używane w celu ustabilizowania stanu rannych do czasu przybycia pomocy. Pięciokątna bariera zamyka w sobie cel spowalniając upływ krwi i inne czynniki mogące doprowadzić do śmierci.

#70 - Haritsuke (Ukrzyżowanie)
Inkantacja: Panie! Patrzę na postać ukrzyżowanego! Przepełnione postaciami kołki wbij w jego ciało! Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt - ukrzyżowanie!
Opis: Ręce ofiary nagle odkakują na boki, a za nią pojawia się krzyż stworzony z Reiatsu. Na przegubach, łokciach i przy barkach pojawiają się klamry, które przypinają ofiarę do krzyża. Nogi z kolei zostają umocowane jedną dużą klamrą przy stopach.

#73 - Touzanshou (Odwrócony kryształ górski)
Inkantacja: Zaklęcię wiążące numer siedemdziesiąt trzy - odwrócony kryształ górski!
Opis: Zaklęcie tworzy barierę ochronną w kształcie odwróconej piramidy, wokół dość sporego obszaru.

#75 - Gochuu tekkan (Kwintet żelaznych filarów)
Inkantacja: Ściany żelaznego piasku, kapłańska pagoda, żarzące się, opancerzone świetliki. Stańcie wyprostowane, ciche do końca. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt pięć - kwintet żelaznych filarów!
Opis: Zaklęcie to przyzywa z niebios pięć żelaznych filarów, ważących 3,75 kg(jeden kan), które przygniatają przeciwnika. Pierwszy raz widzimy tą technikę wykonaną przez Vizarda Hacchigena.

#77 - Tenteikuura (Niebiańskie riksze na jedwabistym powietrzu)
Inkantacja: Czarny i biały jedwab, dwadzieścia dwa mosty, sześćdziesiąt sześć koron, odcisk stopy, odległa błyskawica, ostry szczyt. Ogarniające ziemię, ukryte w nocy, morze chmur, niebieska linia. Uformuj okrąg i leć poprzez niebiosa. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt siedem - Niebiańskie riksze na jedwabistym powietrzu!
Opis: Zaklęcie, w którym przed wykonaniem trzeba namalować dane wzór na ziemi i na rękach. Ma skomplikowaną inkantację, lecz jest bardzo potężne. Zaklęcie otwiera okno na świat, przez które shinigami może błyskawicznie kontaktować się z wybraną osobą lub osobami, z którymi chce porozmawiać. Ilość rozmówców jest nieograniczona.

#79 - Kuyō Shibari (Więzy dziewięciu świtów)
Inkantacja: Ty, mroczny uczony co swoją duszę w nicość obróciłeś. Przyzywam z pustki twą potęgę. Niechajże otoczy mego wroga i w świetle czarnego świtu siłę nieprzyjazną spęta. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt dziewięć - więzy dziewięciu świtów.
Opis: Na to kidou składa się dziewięć kul czarnego światła emanujących fioletową aurą. Osiem z nich powstaje wokół celu zaklęcia, a dziewiąta pojawia się przed jego klatką piersiową. Reiatsu bijące z kul skutecznie paraliżuje nawet silnego przeciwnika.

#81 - Danku (Rozszczepiająca próżnia)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt jeden - rozszczepiająca próżnia.
Opis: Zaklęcie wiążące to tworzy między dwoma osobami prawie przezroczystą prostokątną ścianę. Ściana wydaję się łatwa do pokonania, ale zatrzymuje hadou poniżej #90(czyli dużo więcej hadou od tych, które poznaje przeciętny shinigami).

#88 - Koori Kangoku (Lodowe Więzienie)
Inkantacja: O panie! Władco wszelkiego lodu! Ty który pełnisz władze nad ziemią i niebem! Ty który zawsze służysz pomocą! Spójrz na mnie! Przyjdź tutaj! Zasiej lód w sercu moje go wroga! Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt osiem - Lodowe więzienie!
Opis: Wróg zostaje zamknięty w skale lodu. Wrogowie z niskim reiatsu mogą nawet umrzeć. Osoby z większym reiatsu są całkowicie zamrożeni i nie mogą się uwolnić. Silne osoby z wysokim reiatsu po paru minutach rozbiją więzienie od środka.

#95 - Fūsatsu Kakei (Zabijająca pieczęć, ogień pokutny)
Inkantacja: Kajdany przez potępieńców z rozkazu pana wykute. Siło tytanów wiążąca, strumieniu burzący koryto duszy, uścisku bogini niemocy, zjednoczcie się! Uwięźcie mego wroga, skażcie go na koniec okrutny! Niech światło zabłyśnie i ciało w proch na powrót obróci! Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt pięć - zabijająca pieczęć, ogień pokutny!
Opis: Zaawansowana pieczęć mająca postać dwóch świetlistych okręgów pojawiających się wokół nadgarstków celu. Blokują i zaburzają one przepływ reiatsu w wyniku czego zapieczętowany nieszczęśnik zostaje spalony od wewnątrz przez własną energię.

#99-1 - Kin (Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć - Pieczęć!
Opis: Na początku zaklęcie porządnie wiąże ręce i nie da się od tego uwolnić, lecz jest to dopiero pierwszy etap bardzo bolesnego zaklęcia.

#99-2 - Bankin (Wielka Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć, styl drugi - Wielka Pieczęć! Pieśń pierwsza: wstrzymujące owinięcie! Pieśń druga: setka połączonych zamków! Ostatnia pieśń: finalny zakaz, bezgraniczna pieczęć!
Opis: Zaklęcie jest to szczytowym osiągnięciem w dziedzinie magii wiążącej. Jedyną osobą, która nam to zaprezentowała był Tsukabishi Tessai. Zaklęcie jest podzielone na trzy „Pieśni”. Pierwsza owija wroga białymi pasami. Druga wbija w pasy sporą ilość dużych i małych ostrzy. Trzecia i Ostatnia przyzywa z niebios olbrzymi metalowy prostopadłościan z wyrytym znakiem ban, zgniatający i prawdopodobnie zabijającym wroga.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://bleach.iowoi.org
 
Lista Bakudou
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karta Postaci :: Zaklęcia-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog