IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Rezoshi Maouro

Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:00

Dobrze a ty nadal nic z tego nie rozumiesz.Przypominasz sobie Sado walczącego z niewidzialnym hollowem (dla niego). Przecież był wtedy zwykłym człowiekiem.
Nadal nie rozumie po co ten twój pomysł .Dotąd nikomu to nie przeszkadzało.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:04

widze, ze ta rozmowa do niczego nie prowadzi Kei dlatego tez ucinam ją w tym momencie. niektorych rzeczy niektórym osobom po prostu nie da sie wytlumaczyc.
Powrót do góry Go down
Rezoshi Maouro

Karta Postaci
Punkty Życia:
10/50  (10/50)
Punkty Reiatsu:
140/140  (140/140)

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:08

Tak jak tobie drogi Korimie .
A i popraw te błędy w twoim poście.Zawszę zaczynamy zdanie z dużej litery :).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:15

serio? cholera nie wiedzialem. no ale skoro mi to mowisz to z czystej sympatii to oleje.
^^

A teraz tak na poważnie.
Jeśli są tu ludzie jeszcze wolno kapujący to tlumaczę raz jeszcze jak ja to widzę a potem już nic nie mówię w tym temacie, niech władza zadecyduje czy tak czy nie po czym usunie w pizdu.

Ludzie zwykli, bez mocy, bez umiejętności konroli reiatsu moga mieć maksymalne wartosci takie jakie wypisałem. Człowiek zwykły to NIE gracz, bo ten potrafi się podnieść poza te granice.
Czlowiekiem zwykłym określamy: śmieciarza, panią w sklepie, prawnika, zawodnika olimpijskiego itd. itp.
Określenie maksymalnych wartości ludzkich możliwości pomaga graczom w odgrywaniu gdyż nie musza się zastanawiać, czy mając 20 zręczności są w stanie zrobić skok przez płot z półobrotem z lądowaniem na spryskiwacz ogrodowy. Wiedząc, że maksymalna wartosc tej statystyki u zwyklego czlowieka wynosi 25 są w stanie się pokusić, że jednak tak, mogą sobie pozwolić na takie ewolucje.
I tak prawie z każdą statystyką. Wezmy na przyklad psychikę. Bez określenia jakichś granic u jednego MG gracz z psychiką 6 wytrzyma strzelaninę i nawet nie piśnie a u drugiego zeszcza się ze strachu i zemdleje. A tak, jeśli mamy to usystematyzowane, znamy wartośc przeciętną człowieka, wartość maksymalną wtedy te odniesienia między graczami będą dużo bardziej porównywalne.

i to tyle.. więcej nic nie mówię bo brakuje mi sił >.<
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:27

Ja tam rozumiem. Te liczby są granicą jaką może osiągnąć zwykły człowiek. Ludzie z dużą ilością Rei i jakimiś dziwnymi mocami nie są zwykłymi ludźmi, więc mogą mieć większe te staty. A posiadanie takiego odnośnika jest całkiem przydatne, gdyż gracz sam może mniej więcej wyczuć co jest w zakresie jego możliwości a co nie.
Więc to wszystko jest ok ; p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Benorn

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Sob 29 Sie 2009 - 9:56

Hmmm, no dobra. Jest to niezły pomysł, choć zastanawiam się, czy niektóre statystyki nie są zbyt mocno wyśrubowane do góry (np. wytrzymałość, czy siła). Poruszam ten punkt patrząc na niektóre postacie Hollow'ów, które będąc dużo poniżej tych wartości zmieniały się w Adjuchasów, zresztą, większość graczy jest jeszcze daleko od tych wartości.
Ogólnie pomysł uważam za arcyciekawy, ale pogłówkowałbym nad tym, czy nie zmniejszyć maksymalnej granicy niektórych statystyk.

A tak co do rankingu shinigami, może kogoś zainteresuje mój sposób określania siły. W wybielaczu najważniejszą statystyką było reiatsu, to właśnie po tej statystyce określano, że "Jaki on jest potężny!!" czy "Ledwo mogę oddychać, co jest nie tak z jego reiatsu". Ustawiłem sobie taki mały ranking.
-Postać kończąca akademię shinigami (chodzi oczywiście o NPC) posiada do 10 pkt reiatsu (gdzie mając 10 jest wybitnym uczniem, kończącym z wysokimi ocenami)
-20 oficer ma reiatsu na poziomie 13 pkt. a dalej reiatsu rośnie w systemie trójkowym (czyli 19 oficer ma 16 pkt. 18 oficer ma 19 pkt. i tak dalej).
-W ten sposób 3 oficer zatrzymuje się na poziomie 64pkt. i więcej. Porucznicy zaczynają się od poziomu 80 pkt. reiatsu.
-Kapitanów (i zresztą członków Espady też) zaliczyłem do grupy posiadającej poziom reiatsu powyżej 150pkt. Jeśli ktoś jest ciekaw dlaczego. To jest to spowodowane zasadą mówiącą, że postać posiadająca 10 krotnie większe reiatsu od przeciwnika, przytłacza go swoją mocą, a jestem w 100% pewien, że większość oficerów nie da rady wytrzymać w obecności kapitana, który uwalnia cały swój potencjał reiatsu (patrz chad'o podczas Soul Society saga, rozwalił jednym atakiem 3 oficera, a gdy Gin wykożystał swoje reiatsu, ani Chado, ani Inoue, ani Ishida nie mogli się ruszyć)
-Co do statystyk siła, zręczność itp. itd. to powinny być mniejsze niż reiatsu. Głównym powodem jest możliwość dopalania statystyk, dzięki czemu i tak wyjdą nam ogromne statystyki. (A posiadając 150 pkt reiatsu i powiedzmy... 60 kontroli reiatsu, to szybciej się zginie, niż wykorzysta cały zapas tej mocy)

To tyle z mojej strony.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów   Today at 14:16

Powrót do góry Go down

Statystyki ludzi przeciętnych i kapitanów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2