IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry! Rekrutacja na GG: 2785425!
Pomoc dla nowych graczy

Lista aktywnych Mistrzów Gry:
Kamys 5/3 | Izdurbal Tenshi - 3/4 | Kuchiki Kyosuke - 6/3
CZaras – 2/3 | Shadow - 1/1 | Kaz- 1/1 | Kovacs - 0/1 |
Watanabe no Tsuna
- 2/3* (możliwe dodatkowemiejsce o ile KP zainteresuje, zaś gracz będzie aktywny)

Share | 

Erikku [Shinigami]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość

PisanieTemat: Erikku [Shinigami]   Nie 18 Paź 2009 - 20:52

DANE

Imię:Erikku
Nazwisko:Akumu
Profesja: Shinigami
Waga: 82kg
Wzrost: 1m 98cm
Wygląd: Po ścieżce w lesie idzie wysoki człowiek. Co chwila ogląda się za siebie. Przeczesuje długimi palcami krótkie, białe włosy, mruży czerwone oczy patrząc w niebo. Jest wręcz przeraźliwie chudy, do tego ma wydatne kości policzkowe i długi, prosty nos, co upodabnia go nieco do wampira. Nosi typowy dla ucznia akademii biało-niebieski strój. Jego wąskie usta zawsze wyrażają smutek.

Charakter:Nienawidzi ryzykować. Zawsze na obelgi reaguje mówiąc \"i vice versa\". Lubi kpić ze wszystkiego. Szczególnie z ludzi aroganckich, którymi wręcz gardzi, zawsze robi im \"na przekór\". Zawsze stara się tak wybrnąć z kłopotliwych sytuacji, by jego oponent odniósł jak największe szkody, a on jak najmniejsze. W towarzystwie nie wie jak się zachować, unika tłumów ludzi. Jego rajem jest polanka w lesie, leżak i dobra książka. Nie lubi o sobie opowiadać.

Druga jaźń: Zawsze mówi prawdę. Nie lubi żartów. Zawsze prawi komplementy, nawet kilka sekund przed zadaniem ostatecznego ciosu. Do tego zawsze jest radosny, widzi tylko dobre strony życia. Zawsze najpierw pyta, dopiero później bije. Gdy już się \"obudzi\" jest duszą towarzystwa. Dąży do jak największej władzy i sławy. W odróżnieniu od pierwszej jaźni nie zawaha się uderzyć w plecy. Stara się wszystkich sprowadzić na ścieżkę "mniejszego zła", jak to określa, ale uznaje możliwość nieuleczalnego przypadku większego zła. A raczej uznaje jedno lekarstwo: zabicie kogoś takiego. Jego największe marzenie to być najpotężniejszym Shinigami na świecie.

Historia:Erikku urodził się w Karakurze. Jego ojciec był żołnierzem, a matka była sprzątaczką. Sam musiał pracować od najmłodszych lat, by zarobić na swoje utrzymanie. Jego matka zginęła, zabita przez seryjnego mordercę. Ojciec oddał go do sierocińca w wieku 3 lat, nie był w stanie go wychowywać. W wieku 12 lat adoptował go pewien 52-letni mężczyzna.
Około 13-letni chłopiec wychodził ze szkoły, był wysoki jak na swój wiek. Miał białe włosy, wzrok wbity w ziemię. Zatrzymało go kilku chłopków ze starszej klasy.
-Te, Gandalf Biały! Miałeś nam zapłacić!
Erikku uniósł głowę. W spojrzeniu jego czerwonych oczu było coś dziwnego. Tym czymś był nieograniczony wręcz spokój. Każdy trząsł się na widok bandy Haiku. Jego ksywka była wręcz kpiną, pochodziła od tego, że jego największym osiągnięciem literackim było właśnie napisanie haiku.
-Przepraszam? Możecie powtórzyć?- zapytał. Haiku chwycił go za koszulę.
-Kasa! Zwlekasz z zapłata kilkadziesiąt dni! A moja cierpliwość się kończy!
-Mea culpa- rzekł Erikku i uderzył Haiku w brzuch. Mięśniak zgiął się, jego banda rzuciła się na Akumu.
-Stać, jest mój- ryknął "herszt", skoczył w kierunku albinosa i uderzył pięścią, to był klasyczny prawy prosty. Erikku uniknął, chwycił go za nadgarstek i pociągnął, podstawiając mu nogę. Haiku wywrócił się na ziemię.
-Co za epicuri de grege porcus. Nie próbuj więcej, proszę, wątpliwy przywódco- powiedział Akumu, odchodząc.
Albinos około piętnastki szedł przez park, wzdychając. Spojrzał na zegarek i prawie krzyknął.
-A niech to! Spóźnię się na ćwiczenia!
Erikku, biegnąc, sprawnie omijał przechodniów. Przecież nie może się spóźnić na kendo!
-Spóźnienie- powiedział sensei, westchnął-co cię zatrzymało?
-Zbyt rzadko patrzyłem na zegarek... Przepraszam, sensei.
-Nie ma sprawy. Po prostu zawsze byłeś na czas, a teraz mnie zaskoczyłeś. Dobrze, ubieraj się. Chcę, byś odbył sparing z pewnym uczniem.- Erikku po usłyszeniu tych słów pobiegł do szatni. Gdy z niej powrócił, czekał już na niego przeciwnik.
-Erikku, to jest Heihachiro. Heihachiro, to jest Erikku- przedstawił ich sensei -Zaczynajcie!
Akumu skoczył do przodu, uderzając z lewej. Heihachiro zablokował, ale to był zwód. Albinos ciał w dół. Gdyby trzymał prawdziwą katanę, odrąbałby przeciwnikowi palce.
-Stop!- powiedział sensei -Bardzo dobrze, Erikku.
-Jak tam w szkole?- 57-letni mężczyzna zapytał 17-letniego chłopaka, albinosa.
-Bardzo dobrze. Dostałem plus pięć i szóstkę!
-Z czego?
-Ano, z japonskiego plus pięć, z matematyki sześć. Kolejno, kartkówka i sprawdzian.
-Dalej ci się nie układa z kolegami?
Erikku spojrzał czerwonymi oczami na swego ojca zastępczego.
-Daj mi obiad, proszę. To drażliwy temat.
-Jasne. Proszę.
Młody, wysoki mężczyzna szedł powoli ulicą. Była noc. Spojrzał w niebo i westchnął. Nie powinien tak się kłócić z ojcem. Powinien go przeprosić. W gruncie rzeczy był przecież dobrym człowiekiem.
-Nie- powiedział albinos z niedowierzaniem, wchodząc do domu. Jego dziadek leżał w powiększającej się kałuży krwi. Obok niego stał jakiś niewyraźny kształt. Erikku krzyknął ze strachu. Kształt wydal jakiś dźwięk, coś jakby śmiech. Podszedł do Akumu i położył rękę na czole.
-Nie chce mi się ciebie jeść. Zresztą, czuję nadciągających Shinigami. Masz szczęście, młody. Ale wrócę. Zawsze wyczuwam Naznaczonych.
Erikku upadł na kolana, trzymając się za czoło, kształt wyskoczył oknem. Albinosa strasznie piekło miejsce, w którym kształt położył rękę.
Erikku po śmierci dziadka musiał żyć sam. Ale jego umysł, by zapełnić pustkę, wytworzył druga jaźń. Miał 20 lat, gdy zatrudnił się jako kasjer w sklepie.
-To jest napad!- krzyknął zamaskowany mężczyzna, wymachując pistoletem. Erikku przeskoczył ladę, kopnął bandytę w kolano. Ten jednak tylko jęknął i odskoczył w tył. Albinos chwycił go za nadgarstek, pociągnął do siebie, w odpowiednim momencie wystawił pięść. Bandyta dostał mocno, upadł. Akumu wydusił pistolet z jego palców, wyrzucił daleko. Sprzątaczka wyciągnęła komórkę, dzwoniąc na policję.
Miał dwadzieścia dwa lata. Zginął w wypadku samochodowym, potrącony przez pijanego kierowcę.
W Społeczeństwie Dusz był kimś w rodzaju nauczyciela. Ludzie poznali się szybko na jego wiedzy. Pewnym razem Shinigami, wracając z misji, wyczuł jego reiatsu i zaproponował wstąpienie do Akademii Bogów Śmierci. Erikku zgodził się.

Ekwipunek:uniform szkolny.

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty 10+4 z wieku+5 z niewykorzystanych umiejętności+1 z wad = 20
Siła: 7 (+1 rasa, +1 płeć)
Szybkość: 7 (+2 rasa)
Zręczność: 5 (-2 płeć, +2)
Wytrzymałość: 6 (+1 płeć)
Inteligencja: 20 (+3 rasa, +12)
Psychika: 4 (+2, -3 rasa, )
Reiatsu:7 (+1 rasa,+1)
Kontrola Reiatsu:8 (+3)

OGÓLNE

Udźwig: 70 kg
Prędkość (śr.): 12 km/h
Prędkość (max.): 24 km/h
PŻ (Punkty Życia): 60
PR (Punkty Reiatsu):64

Techniki
Magia:
Poznane Hadou:
#4 - Byakurai (Biała Błyskawica)
Inkantacja: Zaklęcie destrukcyjne numer cztery - Biała Błyskawica!
Opis: Zaklęcie, które tworzy niewielkiej średnicy promień przeszywające wszystko co napotka na swojej drodze.

#31 - Shukkahou (Kula Czerwonego Ognia)
Inkantacja: Ty Panie! Maska krwi i ciała wszelakiego stworzenia! Trzepot skrzydeł! Ty, który nosisz imię Człowieka! Piekło i Pandemonium! Ściana wielkich morskich fal maszeruje dalej na południe! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści jeden - Kula Czerwonego Ognia!
Opis: Tworzy czerwoną kule ognia wielkości dłoni, która zostaje wystrzelona w kierunku przeciwnika. Jedno z łatwiejszych zaklęć uczonych w Akademii Kidou dla Shinigami.

#33 - Soukatsui (Rozbicie Niebieskiego Płomienia)
Inkantacja: O Władco! Ty, który zostałeś ukoronowany imieniem człowieka! Maska z krwi i ciał! Trzepocie tysiąca skrzydeł! Z prawdą i umiarkowaniem! Delikatnie drapiąc ścianę marzeń nie znających grzechu! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści trzy - Rozbicie Niebieskiego Płomienia!
Opis: Zaklęcie, po którym wróg zostaje zaatakowany błękitnym promieniem. Siła i poziom Soukatsui zależy od reiatsu używającego zaklęcie. Jedna osoba zrobi dym druga potężny promień z wielką eksplozją.

#35 - Routa (Spopielenie)
Inkantacja: Wyłoń się spod ziemi, ogniu przeznaczenia, odnajdź intruza, który stoi na twym gruncie - spopiel go natychmiast, niech poczuje gniew ognia!
Opis: Jedno z silniejszych zaklęć ognistych - po wymówieniu inkantacji z ziemi bucha ogień pod przeciwnikiem. Jeśli ten stał akurat w tym momencie nieruchomo - na pewno dozna bardzo poważnych ran i poparzeń, z których nie szybko się wyleczy.

Poznane Bakudou:
#37 - Tsuriboshi (Wisząca gwiazda)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - wisząca gwiazda!
Opis: Zaklęcie kojarzy mi się z komiksami o Spidermanie. Tworzy ono coś podobnego do ameby, której końce przylepiają się do okolicznych budynków, tworząc zgrabną siatkę ratunkową, zapewniającą bezpieczny upadek.

#38 - Keimusho Gaito (Kaftan Zacisku)
Inkantacja: Wolność ucieka, nie widać kresu. Ucisk rośnie, pęta zaciskają się bez końca. Wróg pana przeznaczenia uwięziony wyzionie ducha. Gdy władca woli zadecyduje pęta zacisną się jeszcze mocniej nic nie pozostanie do kolejnego dnia świtania. Więzienie w płaszczu stworzone nie może być przez wroga przeznaczenia przezwyciężone.
Opis: Na przeciwnika leci pewien błękitny, jaskrawy kaftan, który otaczają go. Może zwiększać swój zacisk za wolą rzucającego czar.

Umiejętności: Pojętność, Znakomity Magik
Wady: Rozdwojenie Jaźni, Wrażliwość na Alkohol

I jeszcze coś: naznaczenie przez Pustego nic, absolutnie nic nie daje, jedynie pozwala Pustemu znaleźć naznaczonego.

Kamys: Przenoszę gdyż od miesiąca nie widzę żadnej zmiany w temacie.

Ostatnio zmieniony przez Erikku Akumu dnia Nie 22 Lis 2009 - 9:23, w całości zmieniany 14 razy
Powrót do góry Go down
Kamys

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Nie 18 Paź 2009 - 21:43

Negatyw

Sporo jest do poprawy, postaram się opisać co wg mnie jest nie tak

1.wygląd – „Ale bez tego uśmiechu, z "końskim ogonem" z tyłu głowy. Szczupły, zawsze nosi ubranie Shinigami.” – może od razu napisz że nie zgadza się nic prócz uszu ? Albo wybierasz obrazek który idealnie odwzorowuje twoją postać, albo ją pisujesz (albo to i to).

2. charakter – Jest pisany raczej... Biednie. Właściwe to o twojej postaci dowiedziałam się raczej niewiele, pomijam wymienienie kilku cech które też niewiele mówią.

http://bleach.iowoi.org/propozycje-f13/poradnik-tworzenia-karty-postaci-t934.htm#28592

<--- Polecam punkt odnośnie charakteru, jak na razie poradnik nie jest zaakceptowany, ale może pomoże.

„zdaje się wtedy panować nad swoją drugą jaźnią.” – chciałbyś, choroba to choroba... W wypadku tej wady to MG decyduje kiedy ujawnia się druga jaźń... Dodatkowo proszę opisanie jej charakteru, tak jak opisujesz jaźń twojej postaci.

3. historia – raczej marna jak na 25 latka... Pousuwałam wszystkie sztuczne przedłużenia i zostało mi nieco ponad pół strony tekstu.. Szczerze powiedziawszy ja ostanie 5 lat jestem w stanie rozpisać szerzej.

Rodzice myśleli że ma schizofrenię i się wstydzili... Dla tego nie poszli do lekarza ? to chyba trochę głupie co ? Schizofremia to choroba, jej skutki mogą być dosyć groźne...

„jakiś słaby Pusty.” – kocham te opisy – jakiś losowy pusty... A nie można by tak użyć wyobraźni ? Od razu historia zrobiłaby się dłuższa i dynamiczniejsza, aniżeli kolejne średnio zrozumiałe dialogi... A i radzę nauczyć się pisać opisówki, bo z turkami „Atakuje”, „wyrywam mu nogę” nie wróżę ci zbyt długiego egzystowania postaci.

„Dzień przed zakończeniem studiów” – wow dużo robił na tych studiach... A ukończył chociaż te same ? Czy zmienił po drodze 10 kierunków i 5 uczelni ? bo takiej wiedzy niestety nam poskąpiłeś

„Chodź tu, temee” – jesteśmy w polsce, mówimy i piszemy po polsku... Ja też mogę popisywać się wiedza z translatora japońskiego. Każdy może, zmień ja jednolity język – japoński albo polski.

„Teraz zabiję twoje ciało” – myślałam że shinigami mieli zakaz zabijania ludzi bez potrzeby

„Został przyjęty do klanu Kuchik” – wątpię aby rody szlacheckie przyjmowały w swoje szeregi losowych ludzi wychodzących z poczty.

„a że mierzył wysoko i był dosyć pojętny, szybko nauczył się Byakurai” – Byakurai nie jest jakimś większym osiągnięciem.. to kidou numer 4 a poziomów jest 100

„ Raz, kłócąc się z jakimś innym uczniem, odciął mu kosmyk włosów”- wow straszne... tameten na pewno uciekł posikany i przerażony ? Ps to kidou przebija a nie przecina... Działa jak dźgnięcie sztyletu

„Od tego momentu kilku uczniów bardzo go znielubiło...”- potworne

„jest w tej historii trochę słów i określeń z japońskiego. Tutaj jest tłumaczenie:” – jeśli jesteś kozak to napisz wszystko po japońsku z dobrą odmianą.. jak nie to napisz po polsku.

4. statystki – coś mi tu śmierdzi... Jeszcze nie wiem co, ale:

Kontrola Reiatsu:7 (+1) – zaczyna się od 5 zaś 5 + 1 to 6

5. Umiejętności i wady

Medycyna – w historii nie raczyłeś tym wspomnieć
Pojętność
Z Rodziny
Kucharz – w historii nie raczyłeś tym wspomnieć
Znakomity Magik

Rozdwojenie Jaźni – raz wspomniałeś... ale może przydało by się coś więcej ?
Wrażliwość na Alkohol – nie wspomniałeś o tym

6. Wykończenia

Widzenie duchów jest możliwe u ludzi gdy posiadają wysoki współczynnik energii rei, z tego co widzę twoja postać posiada tylko o jeden więcej rey i kontroli rey od zwykłej osoby, a więc sama posiada zaledwie 11 więcej punktów energii rei od zwykłej osoby... Stad wątpię w jego umiejętność widzenia duchów a tym bardziej shinigami i hollow.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Nie 18 Paź 2009 - 22:10

Emmmm.. od początku.

Wygląd:
- Cóż... radził bym się nieco bardziej wysilić. Po twoim obrazku nie widać nawet czy postać jest albinosem, czy też po prostu tak ułożono kolorystykę obrazka. Nie wiadomo też czy jest gruby, chudy, czy tez posiada stopy wielbłąda. Spróbuj się nieco rozpisać, w końcu obrazek (tym bardziej postaci kanonicznej jaka jest Ichimaru Gin) ma być jedynie pomocą przy wyobrażeniu, a nie bazą wyglądu.

Charakter:
- Poskąpiłeś nam informacji na temat postaci. Spróbuj bardziej rozbudować charakter, w końcu to bardzo ważne podczas odgrywania. Sam powinieneś chcieć by opis był zrozumiały dla mistrza gry, podczas gdy twój jedynie z grubsza ukazuje problematykę, tym bardziej ze postać ma rozdwojenie jaźni. Powinieneś ładnie i zgrabnie opisać obie w sposób nieco bardziej wyczerpujący.

Historia:
- Po pierwsze jest ona zbyt krótka jak na 25 latka.
- Cóż, widzenie dusz i pustych to przywilej ludzi z wysokim poziomem reiatsu. Gdybyś początkowo nieco go podniósł, było by to pomocne do poparcia opowieści.
- Cóż... niektóre wątki są dość dziwne:
1. Osobiście najbardziej zdziwił mnie ten o shinigami zabijającym człowieka. Skoro spopularyzowano zastępczych shinigami, to może lepiej było by zmienić historię tak by właśnie zastępczym postać została? Albo może zwyczajny powód śmierci? Cokolwiek... w każdym razie to kompletnie nie trzyma się kupy^^"
2. Cóż, dołączenie kogoś obcego, i do tego zwykłej duszy, do rodziny tak wielkiej jak Kuchiki musi być motywowane czymś na prawdę mocnym. Nie mam nic przeciwko samemu pomysłowi, jednak poszukaj czegoś, czym mógł by zasłużyć na taki awans społeczny. W twojej historii nie ma bowiem czegoś takiego.
3. Zabijanie pustych falą Reiatsu z tego co wiem nie jest możliwe dla człowieka, o ile jego umiejętność specjalna na to nie pozwala. Raz przebudzona umiejętność raczej działa gdy człowiek zagrożony jest utratą duszy, więc cóż mogę powiedzieć... ten fakt również nie trzyma się kupy.

Ze względu na to iż nie zaakceptowałem powyższych punktów, nie sprawdzam statystyk ani umiejętności. Zorbie to gdy uzyskasz moją akceptację w Historii, charakterze i wyglądzie.

Ostatecznie wiec: NEGATYW

Popraw kartę, zaś historie, cóż.. radzę obmyślić i napisać od nowa. Styl pisarski nie jest zły więc założę się ze potrafisz stworzyć coś interesującego. Gdybyś miał jakiś problem z pomysłami, cóż służę pomocą. Poza tym poradnik który napisała Kamys z tego co widziałem jest całkiem niezły. Także może całkiem dobrze pomoc w wymyśleniu czegoś dobrego.

Powodzenia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 19 Paź 2009 - 14:11

Edytowałem. Mam wrażenie że teraz jest lepiej. A długość historii jest moim zdaniem wystarczająca.
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 19 Paź 2009 - 15:43

To znów ja, i dalej podtrzymuje wcześniejszy negatyw

Zaczęłam sobie czytać i tak:

1. Wygląd - nie jest źle, co prawda ciekawie brzmi "długi, prosty nos, co upodabnia go nieco do wampira. " ponieważ wampira sama nigdy nie widziałam i nie wiem do czego go przyrównać ale cóż.

2. charakter - spora poprawa, chociaż to dalej nie jest to, wyjaśnię na końcu postu co najbardziej mnie drażni.

"Lubi kpić ze wszystkiego, lubi także łacinę" - czy to jest pakiet ?

3. historia - cóż... Jest jeszcze krótsza

"Któregoś dnia zakochał się w dziewczynie starszej o rok, ale zginęła, spadając z dachu." - Cóż... może trochę więcej opisów, może jak ją poznał ? w jakiej sytuacji... Kiedy go zaakceptowała ta cała dziewczyna ? A i w związku z historią zerknij na dół posta.

"Skończył studia I stopnia,II i III. " - znów nie wiemy nawet jakie t studia... Czy to... ?sztuka ? A może archeologia bądź technologia zywienia ?

"Wtedy zginął w ataku terrorystycznym." - ee.. okej

"A gdy użył Soukatsui, nie wymawiając inkarnacji, na innym uczniu, gdy zdenerwował się na niego za obrażanie klanów szlacheckich. " - powiem tak, są tu dwie całkiem spore niezgodności.
a) Wątpliwe aby którykolwiek uczeń był w stanie temu podołać, to MG decyduje czy umożliwia graczom używanie kidou bez wymawiania inkarnacji, szczerze powiedziawszy to nie wiem czy którykolwiek z graczy doświadczył tego zaszczytu... A sporo graczy już długo tu gra.
b) Obawiam się że użycie tak silnego kidou na innego ucznia za samą obrazę mogło by być raczej bolesne w skutkach... na przykład spędzanie sporego czasu życia w więzieniu VI oddziału ?

4. Statów - w tej chwili nie sprawdzam

5. Wykończenia

Tak tu zamierzam napisać co najbardziej mnie drażni w tej karcie, oraz zamieścić krótką poradę...

„Od kiedy tylko pamiętał, mógł rozmawiać z duchami, a także je widział. Zawsze bał się pająków. Miał piękne dzieciństwo, jego ojciec zarabiał dużo.” – Cóż zestaw zdać jest dobyć ciekawy i brzmi raczej śmiesznie – czemu ? bo wygląda to jak by kolejne nie pasujące do siebie elementy układanki (fakty), podawał nam komputer bez uczuć.

Według mnie dobre odgrywanie to wczuwanie się w uczucia postaci... Jesteś aktorem, aby dobrze zgrać role musi wiedzieć, co przezywa jego bohater i ponieść się im... Tymczasem w zdaniach Nie ma żadnego czucia, nie tchnąłeś w tchnąłeś życia, podałeś jedynie suche fakty.
„Któregoś dnia zakochał się w dziewczynie starszej o rok, ale zginęła, spadając z dachu”- wiesz jak ładnie można rozpisać to ? Pokazałabym ale to mogłoby ziajać za dużo czasu, ja zaś z gorączką powinnam leżeć w łóżku... Wobec tego rozpisze jedno przykładowe zdanie z charakteru i jedno przykładowe zdanie z historii.

„Za to nie lubi ludzi którzy się wywyższają, nie lubi ludzi aroganckich i głupich.”

Chłopak szczerze nienawidzi istot zadufanych w sobie i aroganckich, uważa ich za idiotów, gardzi ich stylem życia w którym wciąż podkreślają swoją pozorną wyższość i lepszość... Zawsze uważał, że takie zachowanie nie prowadzi do niczego dobrego... Często zdarzało mu się wchodzić w konflikt właśnie takimi personami

„Zawsze bał się pająków.”

Odkąd sięga tylko pamięcią pająki wywoływały w nim odrazę i strach, nie zmieniało się to, nawet gdy ojciec spokojnie tłumaczył mu łagodnym tonem że pajączek boi się bardziej od niego.

Nawiasem mówiąc wada ta nie obejmuje jednego typu istot a wszystkie, czyli tym wypadku były by to wszystkie owady... Jak wiadomo na świecie najwięcej jest owadów, wiec to ciężka wada.

Wiesz czemu pisze tyle o opisach i wczuwaniu się ? Bo to może dać więcej zabawy niż tylko puste zdania.

Niemniej widzę pewną poprawę... No to tyle ode mnie, jak coś mi się przypomni nie omieszkam tego dopisać.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 19 Paź 2009 - 18:19

Cóż... poprawa pewna jest... ale... wciąż są też "ale".

Od początku:

Wygląd:
- Jest sporo lepiej. Co prawda jest nieco krótki, ale za to w zasadzie wystarczający.
- Mała rada taka przyjacielska... biało-czerwone kimona w akademii shinigami to kimona kobiece, zaś męskie są biało-niebieskie. To tak tylko żeby nie wyszło że twoja postać się przebiera za dziewczynę.

Charakter:
- Znowu spora poprawa, nie jest idealnie ale nie jest też źle, a na pewno jest wiele lepiej niż wczoraj. Nie miał bym nic przeciwko poprawie, ale w zasadzie można zaakceptować.

Historia:
- Cóż... sam szkielet nie jest zły, choć rzecz jasna brakuje mu paru "szczegółów" takich jak np: skąd niby zaleta "z rodziny" i takie tam. Niemniej najbardziej w dobro tej karty godzi długość historii. Podejrzewam iż powinna być przynajmniej ze trzykrotnie dłuższa. Proszę, przyłóż się.

Póki co podtrzymuje NEGATYW
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 19 Paź 2009 - 18:30

Kolejny edit zrobiony.
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Mistrz Gry : Chaos

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 20 Paź 2009 - 13:33

Kuchiki... to takie... typowe ; p

Ok, zacznijmy od góry. Jakaś moda na opisy wyglądu w stylu "Na ławeczce siedzi sobie człowieczek. Ma duży nos, małe nóżki, garba wielkości arbuza, i macha do nas radośnie wszystkimi mackami" ale ok.

Charakter jest trochę mizerny... można by się pokusić o poszerzenie pewnych elementów (zwłaszcza drugiej jaźni), chociaż różnica jest wyraźna. No i... kolejny co zabije bo ktoś powiedział że mamrotanie pod nosem i strzelanie kulkami z ręki ssie? x] Ale ok... twój wybór. Dla mnie jest to trochę głupie ; p

Taaaaa... przechodzimy do Historii. Podobno twoja postać ma nudne życie. Spoko. Moja postać ma 16 lat, rozdwojenie jaźni, historię w miarę normalnej nastolatki, a historia była na... może trochę mniej niż półtorej strony. Porównaaaaaajmyyyyyy ;]

Historia... yyyyy... jak dla mnie to można by ją całkiem ładnie rozpisać. Wątek zabójstwa, samobójstwa, jak ojciec "stracił wszystko"... i jaki związek z duchami ma wypadek samochodowy? Zdecydowanie za bardzo pobieżne przedstawienie postaci. Do poprawy... wysil się, napisz przynajmniej na stronę... tylko nie rozciągaj tego dialogami, bo za to że ich nie używałeś masz u mnie plusa

Imię i nazwisko: Mizuki Saruwatari
Wzrost i waga: 1.60m 52 kg
Ekwipunek: Standard (6600 円)
Statystyki:
Siła: 5 Zręczność: 5 Zwinność: 5 Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 16 Psychika: 11 Reiatsu: 16 K. Reiatsu: 10
Umiejętności: Fot. Pamięć, Lider, Retoryka, Uroda, Pojętność, Wiedza
Wady: Słaby wzrok, klaustrofobia
PŻ: 50/50
PR: 160/160
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 20 Paź 2009 - 14:44

Kolejny edit. Kurde, te posty mówiące o editach zaczynają podchodzić pod spam :).
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 21 Paź 2009 - 17:50

WG mnie jest co raz to lepiej, jednak historia jak na 25 lat jest dalej krótka, moja rada jeśli nie chcesz poprawiać aż tak dożo - zmień ilość lat na mniejszą, a jak nie to daj jakieś dodatkowo
2 - 3 losowe zdarzania z życia typu:
- był świadkiem wypadku i dzięki zdolnością uratował komuś życie
- napisz przykładową scenę tym jak przejęła go druga jaźń

Dalej

Całkowicie nie podoba mi się historia w SS, zwłaszcza to z przyjęciem do klanu... to śmierdzi i nie przekonuje nie w żaden sposób dalej niestety. Radze wiec albo usunąć ta ujmę i zmienić nazwisko, alb wymyślić cos naprawdę dobrego... Takie wydarzenie było by pewne głośne na cale SS - głowa klanu przyjmuje biednego chłopaka z rukon,

Ostania sprawa

Ekwipunek:Zanpakutou, Gikonganx5, Gigai, strój Shinigami, odznaka Shinigami, fioletowa kokardka.

Jako że zaczynasz grać jako uczeń a nie shinigami usuń sobie cały ekwipunek i zostaw tą kokardkę... Czemu ? Bo uczeń 1 klasy nie ma zana, nie ma stroju shini tylko uniform szkolny, i nie ma tym bardziej odznaki... a na reszte go nie stać

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 21 Paź 2009 - 18:28

Zmieniłem nazwisko, usunąłem umiejętność "Z rodziny", poprawiłem statystyki i ekwipunek, zmniejszyłem wiek, dodałem jedno wydarzenie. Teraz dobrze?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sob 24 Paź 2009 - 18:30

Przepraszam za post po postem, ale chcę odświeżyć temat.
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sob 24 Paź 2009 - 23:15

Jest lepiej... O my god ! morderca ! W zasadzie ja poczekam aż ,toś to inny oceni, bo nie chce znów być zua i nie dobra

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 26 Paź 2009 - 17:37

Ok, wszem i wobec ogłaszam, że z ta oto chwilą będę starał się zabrać tytuł Najbardziej nielubianego MG na całym dzikim zachodzie aktualnej samozwańczyni, Kamys Tsuki. Strzeżcie się ;]

Ale żeś zmniejszył ten wiek, niech Cie trzaśnie... o całe 3 lata o ile dobrze pamiętam. Charakter bez zmian, ok, jedziemy dalej... wróóóóóóóóóć! Właśnie dlatego się tutaj na chwilę zatrzymamy. Zauważyłem że
dalej kocha te same rzeczy: swoją matkę, Kidou (ok...) i klan Kuchiki, mimo iż się z niego nie wywodzi. Niedbalstwo? Zresztą... druga jaźń jest za słabo opisana. To MG będzie nią kierował, więc wypadałoby się nią trochę bardziej zainteresować. Acz... jest opisana w miarę sugestywnie. Ale 3 linijki... trochę mało ; p

Przechodzimy do historii... jest dziwna. I mało logiczna i ciekawa IMO. Ale i tak nie będe tobie prowadził, więc w sumie mi to lata.

Niezbyt dobry początek jak na człeka pretendującego do zaszczytnego tytułu najwredniejszego MG... popraw ten charakter i będzie cacy.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Pon 26 Paź 2009 - 19:33

Kolejny raz poprawione.
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 27 Paź 2009 - 15:46

Pewien stary i mądry chomik powiedział - jak już coś robisz, rób to porządnie

Cytat :
Można uznać, że na świecie kocha tylko trzy rzeczy: kidou i swoją matkę.

Charakter w mojej opinii taki sobie, ale już mogę od biedy zaakceptować, acz historia... yyy... mało konkretna, a przez to prawdopodobieństwo że to wszystko potoczyło by się tak jak napisałeś jest znikome. Ale słowo się rzekło...

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Czw 29 Paź 2009 - 16:52

To tak...charakter, to tak samo jak @up, charakter od biedy można zaakceptować.
Historia-jak na 22 latka, przykrótka. Bardzo dużo powtórzeń. Aby przedłużyć historię, mógłbyś chociażby, opisać, gdzie znalazłeś pustego, który zjadł przechodniów :P.
Reszta wygląda dobrze, chociaż te staty są podejrzane, jednak w tym jestem cienki.
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sob 31 Paź 2009 - 9:34

ja sprawdzę stasty w takim razie i za raz zedytuje posta

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sob 31 Paź 2009 - 9:41

Atrybuty 10+5 z wieku+5 z niewykorzystanych umiejętności+1 z wad = 20
- z wieku dostajesz 4 a nie, 5 jeśli mnie wzrok nie myli

Historii NIE zakcpetuje - jest cienka, krótka i słabo opisana.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Nie 1 Lis 2009 - 16:14

Poprawiłem atrybuty, wydłużyłem historię, ale nie chce mi się już pisać jej od początku. Do tego jestem bardzo słaby w opisach historii, lepszy jestem w zwykłych opowiadaniach z dialogami itp., dlatego raczej nie zadowolę Kamys...
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Nie 1 Lis 2009 - 16:17

Owszem, RPG typu PBF nie ogranicza się do dialogów, w dynamicznych historiach jest więcej opisów niż dialogów.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Nie 15 Lis 2009 - 21:09

To mój ostatni edit. Jeśli tym razem się nie uda, rezygnuję z tego forum. Poprawiłem historie i trochę zmieniłem charakter.
Powrót do góry Go down
Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 17 Lis 2009 - 10:23

Wygląd - nie wiem jak wygląda wwampir, bo osobicie nie widziałam, ale wg litetego co czytalam (na przyklad wampir maskarada, pijawek wygląda jak nieco chudszy i bledszy człowiek. ), kolejna sprawa... Usta mają uczucia że są smutne, bo tak to odczytałam . Można powiedzieć za to że wyrażają smutek..

Czytam dalej i stwierdzam że poprawy to ja specjalnie nie widzę... powodzenia w poszukiwaniu innego forum.

kamys01
kamys02
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Izdurbal Tenshi

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 17 Lis 2009 - 20:03

Cóż... ja pozostaje przy swoim negatywie. Porównaj kartę z historią.

Znakomity Magik - znaczy ze masz talent w kidou a nie kendo tudzież walce na pięści. Twoja historia natomiast opisuje postać jako przynajmniej dobrego pięściarza i miecznika. Dodatkowo mógł byś wspomnieć w jaki sposób nauczył się zaklęć których zna, a zna ich sporo.

Wrażliwość na alkohol - nie zauważyłem żeby była wspomniana.

Problemem sporym jest to iż twoja postać wg. historii klasyfikuje się do umiejętności związanych z walką wręcz i walką broni a białą, nie zaś z magią czy czymkolwiek takim.

Poza tym cóż, historia składa się w większości z dialogów i to krótkich. Wartość merytoryczna tekstu jest więc raczej znikoma. Spróbuj się rozpisać nieco bardziej literacko.

Radzę Ci, napisz najpierw całą historię, później zaś zrób postać wg. tego co napisałeś. Inaczej skonstruowanie opowieści o dotychczasowym życiu(bądź nieżyciu) postaci będzie utrudnione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Wto 17 Lis 2009 - 22:01

Tak se zerknąłem, bo se zerknąłem.
Wszystko zostało opisane wyżej przez kolegę i koleżankę, więc nie pozostaje mi nic innego jak poprzeć ich słowa. Historia... no i tyle.

NEGATYW
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 18 Lis 2009 - 13:54

Może rzeczywiście źle to napisałem, ale bardziej chodziło mi o styl, o dobre przewidziane ruchów przeciwnika. Przecież nie chodzi tu o siłę, bo nie przełamał bloku przeciwnika. Nie chodzi tu o szybkość, bo po prostu przeciwnik by nie nadążył za cięciami. Co do walki z Haiku: po pierwsze, Erikku uderzył z zaskoczenia. Po drugie, użył stylu zwanego jako Krav Maga, walki bez zasad, byle tylko obezwładnić przeciwnika, czy tez zabić. Moja postać użyła łagodniejszej odmiany. Czyli: nie umiem sugerować. Jak już mówiłem, chodziło mi o styl i taktykę, nie o zdolności jego ciała. Jeśli chodzi o zaklęcia, nauczył się ich w Akademii Shinigami.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 18 Lis 2009 - 19:18

Cytat :
Po drugie, użył stylu zwanego jako Krav Maga, walki bez zasad, byle tylko obezwładnić przeciwnika, czy tez zabić. Moja postać użyła łagodniejszej odmiany.
Pozwolę się wtrącić
Co ma słowo "Maga" do walki wręcz...od kiedy to magowie walczą wręcz, widziałem różnych magów różnych nazw kolorów, różnych maści i żaden nie walczył wręcz miast użyć czegoś konkretnego...i nie przytaczaj proszę gier typu Diablo bo to inna półka

Cytat :
Jeśli chodzi o zaklęcia, nauczył się ich w Akademii Shinigami.
Napisz to więc najlepiej w wersji wydłużonej bo jedno zdanie wiosny nie uczyni

Nie poddawaj się, widziałem gorzej piszących na prostrzym silniku a uparcie dążyli do przodu, co poniektórzy być może wiedzą o jakiego gracza mi chodzi
Ja sam też miałem poprawek a poprawek, ślęczałem długo nad kartą postaci, chyba jedna z dłużej tworzonych
Powrót do góry Go down
Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
36/40  (36/40)
Punkty Reiatsu:
34/72  (34/72)

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 18 Lis 2009 - 20:25

Emil napisał:
Cytat :
Po drugie, użył stylu zwanego jako Krav Maga, walki bez zasad, byle tylko obezwładnić przeciwnika, czy tez zabić. Moja postać użyła łagodniejszej odmiany.
Pozwolę się wtrącić
Co ma słowo "Maga" do walki wręcz...od kiedy to magowie walczą wręcz, widziałem różnych magów różnych nazw kolorów, różnych maści i żaden nie walczył wręcz miast użyć czegoś konkretnego...i nie przytaczaj proszę gier typu Diablo bo to inna półka

Facepalm... wpisz sobie w google/wikipedii wyrażenie "Krav Maga" to sie dowiesz, że to co ten gościu mówi jest prawdziwe. Faktycznie, jest to styl walki sprowadzający się do jak najszybszego zakończenia walki przy użyciu wszelkich mozliwych środków. Proste i skuteczne.

Co do KP... pisałem że masz u mnie punkta za to że nie piszesz dialogami. Własnie go straciłeś. Negatyw.

Statystyki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Sro 18 Lis 2009 - 22:33

Spacepalm - kto nazwał styl walki w ten sposób...
OK przepraszam autora tematu za pomyłke i idę zrobić najazd autorowi nazwy
W każdym bądź razie podtrzymuję nie zniechęcaj się, ten system i tak jest lite, znam gorsze przypadki PBFów również Bleacha, tam jak już łaskawie zaakceptują Ci KP po miesiącu to przez następny miesiąc siedzisz w 3-4 osobowych grupach graczy w Akademii więc jeśli jeden będzie zwlekał akcja będzie stać w miejscu, bawiłem się tak 3 miesiące, nie opuściłem akademii mimo, iż pisałem esseje w postach (a taki był ponoć cel, nauczyć pisać tylko, że mastahy nie umiały segregować umiejących i nieumiejących...)
Nie poddawaj się...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Czw 19 Lis 2009 - 14:30

Cytat :
Krav maga lub kravmaga (hebr. קרב מגע: dosłownie "walka w bliskim kontakcie") - izraelski system walki.
by Wikipedia

Zaraz kogoś zakopię...
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Erikku [Shinigami]   Today at 9:49

Powrót do góry Go down

Erikku [Shinigami]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next